Zeerfraaie vogeltentoonstelling in Patrimoniumschool RUILEN Volksuniversiteit start met cursussen V.S.W. bouwt nieuw kantoorgebouw in Zandstraat Oudejaarsverhaal Veenendaalse volleybalteams doen het goed in de competitie VIERDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 30 DECEMBER 1904 Nr. 103 „Veenendaalse Vogelvrienden" hebben eer van hun werk Filosofie TAFELTENNIS Weer grote overwinning van STV Climax DERTIEN OUDE WONINGEN WORDEN GESLOOPT De Kon. VSW heeft grote plan nen voor 1965. Zowel op het fa brieksterrein zelf als aan de Zand straat zullen oude bouwsels wor den gesloopt en o.m. een nieuw rubberbedrijf en kantoorgebouw ervoor in de plaats komen. RHÊNEN KERSTNACHTDIENST IN CUNERAKERK AMERONGEN Wijziging waterleiding Kerstviering Ook dit jaar weer Kerstboom verbranding ACHTERBERG „Excelsior" geeft toneeluitvoering ARAM Het spookslot aan de Tiber ARAM door L. v. Schooten VOLLEYBAL PANTERS Officiële bekendmaking De grote vogelshow, die de „Veenendaalse Vogelvrienden" ieder jaar weer rond Kerst en Oud en Nieuw in de Patrimoniumschool organiseren, wint ook ieder jaar aan kwaliteit en kwantiteit. Een stroom van vogelliefhebbers passeert de dertig grote vitrines, de meer dan 250 kooien en 13 volières. De belangstellen den komen niet alleen uit Veenendaal of uit deze streek, maar uit vele delen van het land. De Vogelvrienden hebben een keur van de meest fraaie exem plaren in zes lokalen bijeengebracht. Vooral de aanvoer van de tropische vogels stijgt ieder jaar. In totaal zijn meer dan 700 vogels in diverse kleuren en soorten te bewonderen. De kenners blij ven nu en dan zeer geïnteresseerd staan en geven in superlatieven hun bewon dering te kennen. De jury, bestaande uit de heren G. J. Buitenhuis, W. Langen- berg, J. S. Noteboom en' A. B. Stein had geen gemakkelijke taak om uit die gigan tische vogelaanvoer de besten uit te kie zen. Uiteindelijk kwam men tot het vol gende resultaat: Erelijst: Algemeen kampioen de he .en Esseveld en v. d. Haar. Kampioen kanaries: De heren Esseveld en v. d. Haar met O.R. Isabel Sch. Tropische vogels: de heer F. v. Hoef- laken met Gordelgrasvink. Grondvogels en tropische duiven: De heer D. v. d. Pest met Chinese Dwerg kwartel. Grote parkieten en Agaporniden: De heer M. van Wijk met Agapornis Perso- nata. Grasparkieten: De heer J. de Kievid met Lichtgroen. Bastaarden en Wildzang: De heer J. de Kievid met Meeuw en Zilverbek. Volières: De heer A. dè Man. Kanaries overjarig: De heren gebr. de Rooy met Or. Rood Int. Kanaries: De heren Esseveld en v. d. Haar met Zalm. Op 21 januari zal de heer W. Mulder \oor de tweede maal starten met een teken- en schildercursus. Deze cursus wordt georganiseerd door de Volksuniver siteit Veenendaal en bestaat uit zes les sen. De heer Mulder zal in deze periode trachten de cursisten een en ander bij te brengen van de moderne schilderkunst. Men krijgt tijdens deze lessen gelegen heid om zelf aan het werk te gaan. De heer Mulder organiseert op dit moment met een aantal Edese collega's een ten toonstelling in de bovenzaal van „Ree horst" te Ede. Deze tentoonstelling is ge opend t/m 3 januari a.s. Ieder, die reeds eerder deelnam aan de cursussen van de kunstschilder-glazenier Wim Mulder is daarover nog zeer enthousiast. Men kan zich voor deelname aan boven genoemde cursus opgeven bij boekhandel Davelaar, Hoofdstraat, Veenendaal. Tel. 2557. Op 20 januari zal Dr. J. G. Thoomes starten met de cursus „Moderne Filoso fie". Ook deze cursus wordt georgani seerd door de Volksuniversiteit en wordt gehouden in de consistoriekamer van de Geref. Kerk, Kanaalweg. De cursus be staat uit zes lessen en wordt gegeven op 20 en 27 januari en 3, 10, 17 en 24 februari 1965. Deze cursus is zeer leerzaam. Na de met zo grote aandacht gevolgde cursus „Inleiding in het wijsgerig denken" laat Dr. Thoomes de cursisten thans een blik werpen in de ontzagwekkende en vaak verbijsterende denksystemen van enkele moderne filosofen. Opgave bij hetzelfde adres als bovengenoemd. STV Climax heeft in Arnhem geen enkele moeite gehad met het deze avond wel zeer zwakke Kema. De Arn hemmers moesten met twee invallers uitkomen en deze waren totaal geen partij voor de STV Climax spelers. Alleen Welling kon nog enigszins par tij geven. Hij wist Van Dam een game af te snoepen en ook Middelhoven moest alle zeilen bijzetten om op het nipper tje in drie games van hem te winnen. Janssen zowel als Matteman kwamen in hun wedstrijden nauwelijks aan de tien punten en game-uitslagen als 21-1 tegen v. Dam en 21-3 tegen Middel hoven zeggen wel genoeg over het krachtsverschil. Ook bij Van Eist kwamen de Kema- spelers in vijf van de zes games niet boven de tien punten. Alleen Welling kwam eenmaal op achttien. Al met al een wedstrijd waar voor winnaars en verliezers geen enkel plezier aan te be leven viel. De wedstrijd tussen STV Climax en Panter is voor de tweede maal uitge steld en wordt nu gespeeld op woens dag 30 december. Verder ligt de com petitie stil tot de tweede week van het nieuwe jaar. Tropische vogels: De heer A. v. Raven- swaay met zebravink wit. Grote parkieten en Agaporniden: De heer G. A. Blankestijn met Valkparkieten. Wisselbeker kanaries. Voor het diepst in kleur de heer D. van Dam (na loting.). De tentoonstelling, die op Tweede Kerstdag begon wordt deze hele week nog voortgezet en duurt met uitzondering van Oudjaarsavond tot zaterdag 2 januari a.s. Openingstijden woensdag van 7 tot 10 uur. Donderdag van 2-6 uur en Nieuwjaars dag van 10 uur v.m. tot 10 uur n.m. Een van de volières van de vogelver eniging „De Veenendaalse Vogelvrien den", zoals die te zien is op de dezer dagen te houden vogelexpositie in de Patrimoniumschool. Het aspect van dit deel van de Zand straat zal dan geheel veranderen. Waar nu de oude woningen Zandstraat 59 t/m 83 staan zal het grote kantoorge bouw verrijzen. Onder architectuur van het Bouwkundig Ingenieurs en Advies bureau Sassen N.V. uit Enschede zul len de sloopwerkzaamheden worden verricht. De aanbesteding heeft nog niet plaats gehad. Er bestaan nog wat moeilijkheden, omdat twee van de oude huizen nog bewoond zijn. Een der bewoners zal dit onbewoonbare pand binnenkort ver laten, voor de andere bewoner is nog geen oplossing gevonden. Wanneer de vergunning binnen is wil de directie zo snel mogelijk met de bouw beginnen. Het afbreken van de huizen zal in een tijdsbestek van twee weken geschied moeten zijn. Het terrein wordt dan geëgaliseerd en gereed gemaakt voor de nieuwe bouw. Op het fabriekster rein worden enkele oude loodsen ge sloopt. In de plaats komt dan het nieu we rubberbedrijf. Aanvankelijk bestond het plan om de oude woningen, ijs en weder dienen de, in januari of februari gesloopt te hebben, maar bovengenoemde oorzaak, het nog bewoond zijn van twee dezer woningen geeft waarschijnlijk een zeker oponthoud, mits de betrokken instan ties spoedig een oplossing voor deze mensen gevonden hebben. Op donderdag 24 december j.l vond in de Cunerakerk te Rhenen een ge zamenlijke Kerstnachtdienst plaats, waarbij de liturgie werd gehouden door de Geref. predikant ds. H. Volten te Rhenen, terwijl de Ned. Herv. predikant ds. A. Westra de meditatie verzorgde. Het onderwerp van de meditatie was „Vrede op aarde". Doordat dit een ge zamenlijke dienst was, was de fraaie Cunerakerk buitengewoon goed bezet. Leo van Stempvoort bespeelde het or gel, terwijl er verder werd medege werkt door de Ver. Chr. Zangvereni ging „Eben Haëzer" onder leiding van de heer L. P. van Voorthuisen. Met ingang van 1 januari a.s. komt er wijziging in de watervoorziening te Ame- rongen, aangezien op die datum het be heer van het waterleidingbedrijf wordt overgenomen door de N.V. Waterleiding- beheer Zuid-Oost Utrecht, gevestigd te Doorn, Woestduinlaan 53, telefoon (03430) 2100. Deze maatschappij is tot stand ge komen door het Waterleidingbedrijf Mid den Nederland. Voor de watergebruikers in Amerongen betekent dit dat men zich voor aanslui tingen, verbruik, storingen enz. vanaf 1 januari a.s. niet meer moet wenden tot het gemeentehuis, maar tot het kantoor van de bovenvermelde Maatschappij, Woestduinlaan 53. Men kan zich schrifte lijk of telefonisch tot dit adres wenden. In de tarieven zal na 1 januari a.s. wij ziging komen. Omtrent deze wijzigingen is thans nog niets te zeggen. De gebruikers zullen echter hieromtrent nog nadere mededelingen ontvangen. Voor inlichtingen en klachten omtrent de watervoorziening, wende men zich dus in het vervolg tot Woestduinlaan 53 te Doorn, tel. 2100. ring gehouden, waaraan werd deelgeno men door de Ned. Hervormden en de Ge reformeerden. Voor deze dienst bestond een zo grote belangstelling, dat er in de kerk letterlijk geen plaatsje meer be schikbaar was, terwijl een aantal belang stellenden weer naar huis terugkeerden omdat alles vol was. De mensen van de dienst gemeentewer ken kwamen er niet zo best af. Terwijl iedereen van de vrije dagen genoot, moes ten zij de kou in om de wegen sneeuw vrij te maken. Zij hebben zich uitstekend van hun taak gekweten. WILLEM TELL Bij onderlinge schietwedstrijden werden de volgende resultaten bereikt: G. v. d. Horst 97 punten; W. van Veenendaal 97 punten; P. v. d. Sigtenhorst 93; H. van Veenendaal 92; J. de Greef 92; G. Wijn bergen Jr. 91; A. Engelaar 89; J. v. d. Brink 88; J. Niessen 88; H. de Groot 86; W. Engelaar 83; J. L. Engelaar 80; W. Berkhof 80 en R. Schuchardt 80 punten. De Kerstviering in Amerongen, is hoe wel niet ongemerkt voorbijgegaan, zeer rustig gebleven. Woensdagmiddag vierden de bejaarden het Kerstfeest tijdens de sociëteit. Er was een Kerstboom en er werden liederen gezongen en een verhaal werd verteld. Het sfeervol versierde zaaltje werkte eraan mede, dat de bejaarden een stem mingsvolle maar ook gezellige middag hadden. Onder de Kerstboom was voor allen een presentje. Voor de dames een plant, voor de heren een rokertje. De zangvereniging Asaf ging, met een groot aantal vrijwilligers in de Kerst nacht door het dorp. Op vele plaatsen werden in de nachtelijke stilte de be kende Kerstliederen gezongen. In de Ned. Herv. Kerk werd op eerste Kerstdag een gecombineerde Kerstvie- Naar aanleiding van het behaalde suc ces vorig jaar is besloten, om ook dit jaar weer een kerstboomverbranding te orga niseren. Het ligt in de bedoeling, dat de brandstapel nog groter zal worden dan het vorige jaar. De Vrijwillige Brandweer uit Ameron gen zal geheel belangeloos haar medewer king verlenen om alles zo goed mogelijk te doen verlopen. De boomverbranding wordt gehouden op zaterdag 9 januari 1965 achter de boer derij Welgelegen, ten oosten van De Kie vit. Het tijdstip, waarop de brandstapel wordt aangestoken is zeven uur. Wij doen nu weer een beroep op de inwoners van Amerongen om de kerstbomen niet weg te gooien, doch deze op de aangewezen plaats te brengen. Niet alleen de kerstbomen echter doch alles, wat brandbaar is is welkom. Van de zijde van de brandweer zal al het mogelijke in het werk worden ge steld om een zo groot mogelijk vuur te krijgen. Wanneer b.v. door de plaatselijke jeugd een kerstboom in een vuilnisemmer wordt gevonden, haal hem eruit jongens en breng hem zaterdag 9 januari op de be stemde plaats. Op de dag zelf zal er iemand aanwezig zijn om het aan te voeren wel graag brandbare materiaal in ontvangst te ne men. AANRIJDINGEN Zaterdagmiddag was er een aanrijding bij de Kromme Hoek, waarbij betrokken waren de automobilist L. K. uit Wijk bij Duurstede, die in de Drostestraat reed, richting Wijk bij Duurstede en de heer A. H. G. uit Leersum komende uit de Donkerstraat. Doordat de eerstgenoemde geen voorrang verleende ontstond er een botsing, met flinke materiële schade. De heer J. van Amerongen, te Doorn reed met zijn auto op de Kon, Wilhelmi- naweg, toen er plotseling een hond over stak. De hond liep een gebroken poot op en werd, aangezien de eigenaar niet be kend is, naar het asyl gebracht. De auto van de heer van A. kreeg schade. Op zaterdag 9 januari geeft de gym nastiekvereniging „Excelsior" haar jaar lijkse toneeluitvoering in het Buurt schapshuis. Opgevoerd wordt het blijspel in drie bedrijven getiteld „In de vergulde Os" van Joh. Blaaser. Dit vrolijke spel wordt opgevoerd door de toneelvereniging „Focaza" uit Ede. Le den en ouders hebben vrije toegang. Het Rhenense muziekkorps „Ons Ge noegen" heeft op diverse punten in Rhenen zieken verrast met het ten ge hore brengen van Kerstliederen in de vroege Kerstmorgen. Op de foto: leden van het gezelschap musicerend in een grote trailer. (36) „En nu mijn voorstel", zegt de tovenaar, „deze klomp goud is de Uwe, Aram, als U terugkeert naar Barranca en met geen woord rept van hetgeen ik U zojuist toevertrouwde. Indien men U vraagt, wat U hier gevonden hebt, vertel dan slechts van Uw ontmoeting met de geesten van het spook slot „Akkoord, Merlin, akkoord", zegt Aram haastig. Zijn ogen fonkelen begerig en hij strekt zijn hand reeds uit naar het goud „Eén ding nog", zegt de magiër met een afwerend gebaar, „Hoe krijg je dat nou in je hoofd?" „Daar gaat onze Oudejaarsavond!" „Nou, maar daar komt niks van in!" Jan, zijn moeder en zijn zuster goten als uit één mond de fiolen van hun toorn uit over het gebogen hoofd van Lies. „Zit je soms liever daar dan hier?" ,,'t Is nou eenmaal afgesproken!" Ach, bedacht Lies verdrietig, het leven was ingewikkeld. Het scheen nu eenmaal niet mogelijk de een 'n plezier te doen, zonder de ander te kwetsen. Ze had niet kunnen weigeren. „Juffrouw 17", haar collega in het grote volksrestaurant, was altijd zo aardig voor haar. Ze was veel ouder, kon haar moeder zijn. Een bleke vrouw met een zachtmoe dig gezicht, op altijd moede voeten, maar glimlachend tegen de klanten. Als het stil was, zaten ze wel eens naast elkaar in een hoekje en dan praatte juffrouw Bel- ders met Lies. En Lies, die geen moeder meer had en die eenzaam was in deze grote stad, stortte haar hart wel eens uit tegen haar. Het was juffrouw Belders, die, als Lies eens een fout maakte, snel zorgde dat de chef het niet zag, en die haar weg wijs had gemaakt in dit leven van ser veerster „juffrouw 12", zoals ze nu werd aangeduid. Meer dan een nummer was je hier niet, maar juist juffrouw Belders deed haar dat soms vergeten. Ze had het meteen gezien, hoe geheel anders juffrouw Belders was binnen gekomen. Haar voeten schenen niet moe, haar ogen straalden. „Mijn zoon komt thuis". Haar zoon, dat was Bert, van wie Lies foto's had moeten bekijken, Bert, derde stuurman op de grote vaart. „Begin januari. Misschien nog vóór Oud en Nieuw". Ze had het aan Jan verteld, maar die had nooit zoveel belangstelling voor haar werk en haar collega's. Veel vaker luis terde zij naar Jan, wanneer die haar ver telde van zijn werk als boekhouder op het grote exportkantoor, van zijn promo tiekansen. Ze had diep respect voor Jan, ze snapte eigenlijk niet, dat Jan haar de moeite waard vond. Om Jan draaide heel haar leven. Jan was haar toekomst. Jan hield de sleutel van de poort waardoor ze zou kunnen ontsnappen uit de lunch_ room, inplaats van „juffrouw 12" me vrouw Korthuis-De Wilde worden. Jans huis was haar thuis geworden. Ze luisterde naar de besliste oordelen van Jans moeder die, vroeg weduwe, zelf had moeten zorgen dat alles reilde en zeilde, en naar de niet minder omlijnde opvat tingen van Bertha, zijn zuster, de onder wijzeres. Ze vroeg zich wel eens af of ze het met dat alles eens was, maar ze waren zo zeker van hun zaak en ze ston den zo gauw met hun oordeel klaar en tegen de tijd dat zij, Lies, haar bedenkin gen had geformuleerd, waren ze al over heel wat anders bezig. En nu zou ze dan Oud en Nieuw doorbrengen bij. Jan thuis. Ze had er naar verlangd. Wat was zo'n avond voor een eenzaam meisje in een grote stad? Toen was het daar opeens gekomen, toen ze in haar gewone hoekje samen met juffrouw Belders zat. „Zeg Lies...., ik durf het haast niet te vragen, maar zou jij. op 31 december met mij willen ruilen? Bert heeft een telegram gestuurd; hij komt morgen al thuis, met Oud en Nieuw is hij hier. En nét op Oud jaarsavond heb ik dienst". Lies wist het, de lunchroom bleef tot 'n uur of tien open. Er zijn altijd mensen, zei de chef, die op zo'n avond nergens heen kunnen. D'r moeten er dus een paar blijven. En op het rooster stond juffrouw Bel ders van de avondploeg van 31 december. Het had haar niet kunnen schelen. Haar zoon op zee, haar beide dochters ge trouwd. Maar nu was opeens alles ver anderd. „Riet en Gré zouden ook komen, we zouden een echte ouderwetse Oudejaars avond hebben met Bert erbij. Tenminste, als ik kon ruilen".- Lies vertelde, dat ze die avond bij haar verloofde thuis zou zijn. „Nou kind, dan gaat het niet door. Mis schien willen Jannie of Truus nog ruilen" Maar iedereen had plannen. „Hebt U nog kunnen ruilen?" vroeg Lies. „Nee" zuchtte haar collega, ,,'t Is ook juist een ongelukkige avond". Ze glimlachte, maar haar ogen stonden triest. En toen, opeens was het er uit, vóór Lies kon nadenken. „Ik blijf wel, gaat u maar". „Ja maar, Liesje, jij zou toch zélf „Die éne keer dat Bert nou net thuis is, neen daar moet U toch bij zijn?" En haar hart was licht geworden toen ze die plots stralende ogen zag, toen ze juffrouw Belders nakeek, die tussen de tafeltjes doorliep als was ze twintig jaren jonger. Met een paar simpele woor den iemand zo'n groot plezier te kunnen doen! Maar ze had er bijna spijt van toen ze het bij Jan vertelde. Dat ze niet kon komen, dat ze dienst had. Geruild, ja. En ze vertelde het verhaal van juffrouw Bel ders. „Ze weet ook wel aan wie ze het vraagt", snibde Bertha. „Je bent veel te goed. Je kunt geen neen zeggen". „Een wildvreemd mens een plezier doen en hier de boel in het honderd gooien", meende moeder Korthuis. „Het is geen wildvreemd mens", waagde Lies zacht. „Met wie heb je méér te maken, met haar of met mij?" vroeg Jan scherp. Hij bracht haar naar huis die avond en hij was kortaf. En bij de deur zei hij: „Ik reken op je, morgenavond". En nu zat ze hier op haar stoeltje. Ze luisterde gedachteloos naar de muziek uit de jukebox. Er zaten een paar mensen moest daar de tent voor open blijven? Maar ja, die wisten misschien helemaal niet waar ze naar toe moesten. Zij zelf zou straks naar haar kamer gaan, daar was niemand. Juffrouw Kwaak, haar hospita, zou haar mischien vragen nog even een kopje koffie te drinken, er zou een stuk banket bij liggen. En juffrouw Kwaak zou praten over de tijd dat haar man nog leefde. Bij Korthuis zaten ze nu allemaal gezellig om de tafel, maar haar plaats was leeg. En bij Belders er trok een smalle glimlach om haar mond. Ja, daar zou het feest zijn. En als ze weer dacht aan dat bleke, vermoeide gezient, dat heel de dag ge straald had bij het vooruitzicht van de ze avond, dan was alles goed. Jan zou wel bijdraaien zou hij? Jan was, zei hij zelf, een man van principes. Zijn ja was ja en zijn neen was neen. Als ze Jan hierdoor nu eens kwijtraakte? Rond de jaarwisseling zit er ongeveer de helft op van de competitie der volley ballers. Het gaat de Veenendaalse ploegen niet slecht. De laatstelijk verstrekte standen door de NeVoBo duiden aan, dat de plaatselijke verenigingen over het algemeen hun steedse collegae goed party geven, zoniet veruit de loef afsteken. De vereniging Panters, die in de hoogste klassen uitkomt, gaat het alleen de eerste teams niet zo voor de wind, hoewel een herstel in de tweede helft in de lijn der verwachtingen ligt. De reserves van Panters daarentegen doen het uit stekend. Dit duidt zonder meer op feiten, die grote verwachtingen inhouden voor de toekomst. De vereniging DEOS en Weaving zullen kans zien om hun klasse te handhaven al zal het hier en daar grote moeilijkheden opleveren. „als U mij niet bedriegt, kunt U elke twee maan den opnieuw zo'n goudklomp komen halen In dien U echter, uit een misplaatst plichtsgevoel, naar de toch al schatrijke Hertog Orsino gaat om hem te vertellen, dat op zijn grondgebied goud is gevonden, dan wel, kijk nog maar eens naar de man, die buiten op straat ligt, getroffen door mijn bezweringen De betreffende man ligt echter in het geheel niet meer op straat, maar heeft zich, dicht naast het venster drukkend, het gesprek in de herberg afgeluisterd Na Merlins laatste woorden sluipt hij haastig naar de plek, waar hij gelegen heeft en als even later de herbergdeur opengaat, ligt hij daar weer levenloos op de keien. en zorg ervoor, dat Peer met zijn grove knuisten van dit meisje afblijft!" hoort hij Arams stem. „Tot over 2 maanden, Merlin!" (wordt vervolgd) De dames van de Panters zijn hoop vol gestart met een verdienstelijke overwinning op SOS 2, doch daarna sloeg het noodlot min of meer toe, daar blessures enkele gerenommeerde krach ten buiten het veld hielden. De jonge ingezette invalsters doen het echter verdienstelijk en er bestaat een gerede hoop dat de tweede helft van de com petitie de weg omhoog gevonden zal worden. Hieronder volgt de stand van de overgangsklasse west: MVC 10-18 Athlon 8-12 SOS 2 8-12 VIOS10-12 Unitas 10-12 Jodan Boys7-8 Olympia 10-8 SW 8-4 Panters9-2 Huizen 9-2 Valbovol 29-2 De dames reserves van de Panters staan in de derde klasse goed geno teerd. Het tweede team doet het beter dan werd verwacht terwijl het derde jeugdteam tot nu toe verrassend goed voor de dag is gekomen. In dit team zit Panters hope voor de toekomst. De standen: 3e klas C. VKS 1 8-14 SSVU 28-10 Panters 28-10 USS 2 6-10 VCM 4 8-6 Kr. VI. 17-5 SSVU 38-4 Vives 37-4 Odio 3 5-1 3e klas A. Unitas 3 7-9 SOS 4 5-8 Unitas 2 5-7 Panters 36-7 SDO 2 6-5 Olympia 2 5-5 USS 5 4-5 BOS 1 5-0 Zoals bekend spelen twee teams van de Panters in de eerste klas van de bond. Het tweede team neemt thans een mooie derde plaats in, doch met het eerste team gaat het minder goed. Ook hier zal de tweede helft van de compe titie het moeten uitmaken of het ver leden jaar gepromoveerde team zich in de zeer sterke eerste klas zal kunnen handhaven. Twee wedstrijden tegen eveneens laag geklasseerde ploegen moeten nog worden ingehaald, zodat al met al de toekomst niet te donker behoeft te wor den ingezien. De standen in deze eerste klas: Hercules 1 10-19 Shot 1 10-16 Panters 210-15 SOS 3 9-12 Polonia 210-12 Valbovol 3 8-9 Phylos 1 8-3 Olympia 2 8-3 Cito 3 9-3 Panters 1 8-2 Olympia 1 9-2 UUS 1 9-2 Het 3e en 4e (jeugdteam) doen het eveneens buiten verwachting goed in de derde klas. Het felle derde team compenseert veelal het tekort aan techniek in een grote mate aan taktiek en enthousiasme, hetgeen in deze klas van grote waarde is. De standen: 3e klas B. Boni 1 7-13 Cito 4 7-10 Panters 38-9 USS 3 7-8 Polonia 47-7. SVV 3 7-4 Tibra 26-4 VVV 1 5-4 Vr.schaar 24-0 3e klas D. Panters 410-15 VKS 1 8-14 VCM 3 9-12 Hercules 3 9-12 Shot 3 8-10 USS 4 7-10 Levu 1 10-8 Nijenrode 28-6 UVV/SU 2 8-6 Valboval 6 8-4 Pioniers 1 8-2 VVZ 3 8-2 De andere Veenendaalse verenigin gen doen het in de tweede en derde klas van de bond goed. DEOS heren prijkt mede bovenaan de ranglijst, terwijl het de heren van Weaving dit De chef stoorde haar. „We stoppen", zei hij. „dan kunt u ook naar huis". Even zag ze iets vriendelijks in zijn vermoeid gezicht. „Taai hè, zo'n avond". Een ogen blik was hij medemens en het deed haar toch goed. Ze keek rond. Ja, die meneer in de hoek wenkte. Betalen. Ze rekende af, draaide zich om en zag tot haar diepe teleurstelling, dat iemand de draaideur binnenkwam. „We gaan sluiten, meneer", zei ze zacht. „Dat is net op tijd", zei de bezoeker opgewekt. „Bent u soms juffrouw De Wilde?" „Dat ben ik, ja", zei ze verwonderd. „Orders van de moeder-overste" zei de jongeman. „Ik moet u op stel en sprong inpakken en naar huis transporteren. We zitten op u te wachten". En toen hij het ongeloof in haar ogen zag: „Ik ben Bert Belders". „Ja maar „Moeder staat er op". Vijf minuten later zat Lies, nog steeds niet bekomen van haar verbazing, in een grote auto, die door lege straten snelde naar de bescheiden woning van juffrouw Belders. En die stond al aan de deur. „Lies! Fijn dat je er al bent. We vieren géén Oud en Nieuw zonder jou!" En toen zat ze in dé huiskamer onder de lamp. Daar zaten de dochters van juf frouw Belders met haar mannen en ze werd begroet alsof ze een lang verloren dochter was. „We vonden het zo énig van je", zei de oudste, een forse, donkere vrouw met een vriendelijk gezicht, „dat je met moeder hebt willen ruilen. We hebben allemaal gezegd: dan moet ze ook maar met ons Oudejaarsavond vieren". „Had je nog niet", vroeg juffrouw Bel ders aarzelend, maar Lies schudde het hoofd. Het kon haar opeens niets meer schelen. Laat Jan maar Oud en Nieuw vie ren met zijn ma en zijn zuster. Hier wachten ze wél tot tien uur! En al de eenzaamheid van de saaie uren in het bijna lege restaurant werd haar dubbel en dwars vergoed. Het was al laat toen Bert haar weg bracht. Die had niet veel gezegd. Die had maar stilletjes, zitten kijken naar dat blonde kind met die verlegen ogen. Naar het meisje, dat haar eigen Oudejaars avond had opgeofferd voor een ander. „Zeg Lies", zei hij toen ze voor de deur stonden. „Ik blijf tot eind januari hier. Ben je morgenavond vrij?" Ze aarzelde. En Jan dan? Maar Jan was plotseling oneindig ver. Drie dagen wachtte ze. Toen kwam er opeens: "„Juffrouw twaalf!" „Telefoon voor je", zei de telefoniste, schuw kijkend of de chef het niet merkte. Die moest niets hebben van telefonerend personeel. Lies pakte de hoorn. „Ja, met Jan". „O, Jan". „Zie ik je nog es?" „Zie ik jou nog es", zei ze met een plot selinge moed, die ze nooit tegenover zijn bazige superioriteit had gehad. „Ik zou zeggen, dat jij eerst maar es moest komen om je excuus te maken. Moeder en Bertha zijn er helemaal niet over te spreken en ikenfin, wij moe ten hierover nog eens praten. Ik néém dit niet." „Dat hoeft niet meer, Jan." „Wat?" ,,'t Hoeft niet meer. Ga maar naar moe der en Bertha en zeg ze van me gedag. Ik moet weg. De chef komt er aan". In gedachten zag ze zijn verbouwereerd gezicht en zé glimlachte. Juffrouw Bel ders leek haar een veel lievere schoon moeder dan moe Korthuis. (Nadruk verboden) jaar beter gaat dan in de eerste helft van de vorige competitie. Daar staat tegenover, dat de dames van Waeving, vorig seizoen nog in de kopgroep na de eerste helft, het thans zeer moeilijk hebben. De standen: 2e klas heren A. SVC 1 9-18 SW 2 9-17 Polonia 3 9-14 SSVU 1 9-11 Valbovol 5 9-10 Vr.schaar 1 9-7 Athlon 1 9-7 Weaving 1 9-7 Mars 1 9-6 Salvo 29-4 VCM 2 9-4 Phylos 2 8-1 2e klas dames B. Salvo 28-12 SNS 1 7-12 DSO 2 7-12 SDC 1 7-11 SSVU 1 8-9 Cito 3 8-5 UVV/SU 1 6-5 VCM 3 8-4 UVG 1 7-4 Weaving 1 8-2 Boni 2 8-0 Heren 3e klas A. DEOS 1 7-11 Hercules 2 6-10 Gevu 1 7-7 Vives 1 6-7 SVMD 1 5-6 SNS 1 7-4 SVC 2 6-3 SSVU 2 7-2 Tibra 37-2 USS 5 6-1 Dames 3e klas D. Vives 1 7-12 Shot 3 7-10 Tibra 1 6-9 SOS 5 6-7 Gevu 2 5-6 DEOS 1 7-2 Puem 1 4-1 Polonia 1 4-1 USS 3 4-0 Odio 2 6-0 GEMEENTE EDE Herincnting tegen Diphterie, Tetanus en Poliomyelitis Voor kinderen, geboren in 1959, wordt gelegenheid gegeven tot herinenting met DTP-vaccin volgens onderstaand schema. Aan deze kinderen zal, in verband met tijd en plaats, een persoonlijke oproep worden toegezonden. Ivlen dient bij de inenting over te leg gen: 1. het oranje inentingsboekje. Zonder dit boekje kan niet worden ingeënt; 2. de ontvangen oproepingskaart. EDERVEEN: woensdag 6 januari 1965, 16.00-16.15 uur Chr. school, Schras 4; EDE: donderdag 14 januari 1965, 15.30- 16.30 uur GGD-gebouw, Brouwerstraat 3; LUNTEREN: vrijdag 15 januari 1965, 16.30-16.45 uur Gr. Kruisgebouw, Wil brinkstraat.

De Vallei | 1964 | | pagina 7