PAUK Herman Hannisse „Wollana" „Wollana" 08385-2164 L OSKAM Wij hebben een SPECIALE AANBIEDING in WASCOMBINATIES f 845- f 260,- f 645- Fa. HASSELAAR Co. MAISON KRAMER SLAGERSJONGEN VP** U)ou6 Weinig thuiswedstrijden in dit rayon 1.98 Vrouwenadviescommissie voor de woning bouw verrichtte een jaar haar werk Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Tijdrovend? MARKTBERICHTEN Gevonden en verloren SPORTPROGRAMMA In Veenendaal spelen Panter en Kulan in eigen home Zaterdagvoetbal Officiële bekendmaking DINSDAGKOOPJES BROEKKLEM CLOSETMAT SPONS 0 22 RHENEN Bejaardenmiddag in het OCB-gebouw Ingekomen en vertrokken Familietraditie Met de handkar Wat is uw beroep? De zaadhandel is een zeer variabele Zaadhandel Zelf inpakken Oliebollen Doktoren- en Apothekersdiensten AMERONGEN Een waarborg voor kwaliteit, lage prijzen en goede service Exclusief in bonneterie BEL OP o.a. Anker, semi-automatisch DRUKWERK- VOORRAAD De Gelderse Vallei Gezinszorg Rhenen Mevr. P. C. van Voorthuisen-Dirkx f 1,- COMBI SUPERMARKT We hebben intussen de kop al van het nieuwe jaar afgebeten, mar ik wil toch niet nalaten om iedereen, zowel de mij goed- als slechtgezinden, het allerbeste veur het jaar negentienhonderd vijfenzes tig vanaf m'n praatstoel toe te zwaaien. Ik hoop, dat jelui stuk veur stuk opge togen zullen kunnen zijn over de angena- me verrassingen des levens die jelui in het nieuwe jaar ten deel zullen vallen, tevrejen mit hetgeen jelui toch nog kre gen, al was de verwachting hoger en niet kwaad zullen wurden over hetgeen jelui onthouwen wurdt. Ik kom mit m'n wens een bietjie as de poeiersuiker na de bollen en de flappen, mar het is niettemin van harte gemeend. En allemaal insgelijks van de vrouw, die nou al jaren lang de helft van m'n geluk en m'n verdriet overneemt en daarbij steeds die bescheijen plaats op de achter grond van mijn bestaan blijft innemen. „Doe de minsen ok gelijk de beste wensen van mij", zee Driek, toen ze me an de eerste van het nieuwe jaar zag knutselen. Gelukkig, dat we bij alle bezetheid en schijnbare verwijdering van mekander, dat nog overgehouwen hebben. Het nieuwjaar wensen. De jaren schieten wel steeds vlugger veurbij, mar toch nog niet zo vlug dat we niet meer dan eens in de vijf jaar de wensen uitwisselen. En ok de vrije dag is ons nog steeds niet uit de vingers geglipt. Anders dan bevoorbeeld de jaarlijkse bevrijdingsdag. Die waren we na een paar jaar al kwijt. Mar daarom ok niet getreurd, want we zijn dit jaar weer an echte viering van dit heuglijke feit toe. Het ziet er ok wat dat angaat dus weer rooskleurig uit. En daaran dan nog toegevoegd, dat de burgervaders in onze kontrijen het jaar ok niet somber inzien, dan maggen we de toekomst toch zeker niet mit zure gezich ten binnenwandelen. Al liggen er ok rijstebrijbergen te wachten. De eerste burgers van de verschillende plaatsen verdoezelen die niet. Het is gien eigenaardig verschijnsel, dat al die burgemeesters mit dezelfde of nog meer zorg tegen de woningnood an zitten te kijken. Het gevaar bestaat zelfs, dat we er zo an gewend zijn dat we over die zaak heenlezen. Wat niet het geval was wat mij be treft althans mit een ander puntjie. Het viel mij bizonder op, dat vier burger vaders een zwembad of een zwembadje op hun lijstje hadden staan. En dat geeft naast de woningnood toch ok te denken in deze tijd. Dat men in Renswou en in Amerongen iets wil heb ben om as de weersomstandigheden het toelaten onder de open hemel in te kun nen ploeteren, dat is voltrekt niet teveul geëist. Op het eerste gezicht lijkt het dat wel van Rhenen en van m'n eigen oord. Daar bin ze 's zomers veurzien en de wensen strekken dan ok een heel eindjie verder. Men wil daar ok in kouwere maanden de armen en benen iets verder uitslaan dan meugelijk is in de badkuip om het lavet. De Veense eisen bin de meest verstrek kende en daarom, geloof ik, ok de moei lijkst vervulbare. Onze buren zijn tevre jen mit een overdekt plasje water waar de schooljeugd het zwemmen in kan le ren, mar hier wil men een echte over dekte. Je kunt dat van twee kanten bekijken. De ene is: as je het doet, doe het dan meteen goed, al duurt het dan wat lan ger. De andere: we motten gauw iets hebben, zodat we er wat an kunnen doen. Mit m'n verontschuldiging an m'n plaatsgenoten: ik zou veur het leste kie zen. Wout Blauwkous SCHERPENZEEL Eiermarkt Aanvoer 1.015.000. Prijzen f 11,75 tot f 12,25. Henneeieren f 10.25 tot f 11,25. Al len per 100 stuks. Handel traag. Biggcnmarkt Aanvoer 220. Prijzen f 56,tot f 75,— per stuk. Handel matig. VEENENDAAL Eiermarkt Aanvoer 165.000 stuks. Prijzen van f 12,75 tot f 13,50 voor de grote eieren en van f 10,tot f 12,voor de klein exem plaren. Alles per 100 stuks. Handel matig. Biggenmarkt Aanvoer 30 stuks. Prijzen van f 56,— tot f 68,per stuk. Handel traag. RHENEN Gevonden: linker dameshandschoen: r.uto nummerbord RG-16-11; eigengebreide rode kinderwant; groene dameshand- rchoen; zwarte knipportemonnee inh. f 1,20; twee contactsleuteltjes; lichtblauw kinderhandtasje inh. blauwe ballpoint; l os met vijf sleutels; bruine portemonnee inh. wat klein geld en twee foto's; scho- 1 erenmaandkaart NBM; rode knipporte monnee inh. f 0,41, zegels en flesje odeur; een boorapparaat; rechter herenschoen, maat 46; witte kinderportemonnee inh. i 0,99; zilveren bedelarmband; snoeischaar. Verloren: donkergrijze plastic hand- rchoen; Lipssleutel no. 969; bruine porte feuille inh. f 55,en enkele papieren; contactsleutel aan ring; paar rubber hoe zen van kleine „Fiat"; lichtblauwe plank met slot er op. RENSWOUDE Aan komen lopen: kruising Boxer- Ilerder (geel). Het competitieprogramma voor dit weekend is niet bijzonder groot. Voor de zaterdag KNVB clubs zijn inhaalwedstrijden vastgesteld, waarbij echter zowel DOVO als GVVV niet in het veld komen. De overige clubs spelen praktisch allen een uitwed strijd. Alleen DVSA in Amerongen en de Veenendaalse clubs Panter en Kulan kunnen op eigen publiek rekenen. In de zondagcompetitie is voor Veenen daal de uitwedstrijd tegen CDN in Drie bergen vastgesteld. Een vrij moeilijke op gave voor de geel-blauwen, die de cadans wat kwijt zijn. CDN kan soms knap agressief uit de hoek komen en heeft daarbij zondag a.s. de steun van eigen supporters. Veenendaal behoeft echter niet te wanhopen want herhaaldelijk werd ook in Driebergen een punt veroverd. Zou Veenendaal onverhoopt verliezen dan is de aansluiting met de kopgroep praktisch verbroken. DVSA is nog volop in de running, al lie ten de Amerongers in de laatste wedstrijd een lelijke steek vallen. Zondagmiddag kunnen de blauwwitten op de Burgwal weer succes boeken als het niet zo hoog geklasseerde Vreeswijk een bezoek af steekt. Rhenus gaat naar Utrecht waar het on- deraanstaande De Meeuwen op de groen- hemden wacht. Onderschatting van de Utrechters zou uit den boze zijn. Met nor maal spel is een zege voor Rhenus weg gelegd. R.K. Unitas reist ook naar Utrecht om Rivierwijkers te ontmoeten. Een gelijk spel ligt zeker binnen het bereik van de Unitasmannen. Als de voorhoede zo weet te schieten als in de laatste wedstrijd zit er zelfs volop winst in. Oranje Wit moet in Barneveld oppas sen tegen de Ambonezenploeg Mal. Muda. De gastheren zijn wel zeer onproduktief, maar weten hun spel goed te ontplooien. Een draw is zeker mogelijk. Leider Scherpenzeel nestelt zich na zon dag weer vaster op de ereplaats als men tenminste kans ziet om met runner-up Soesterberg af te rekenen. Met steun van eigen supporters zullen de blauwwitten het wel klaren. Voor VRC is de reeds eerder vastgestel de wedstrijd tegen ADM in Amsterdam weer op het programma geplaatst. VRC is wat aan het afzakken, maar ADM lijkt ons niet zo bijzonder sterk, reden waarom VRC met een optimistisch gevoel naar de hoofdstad kan reizen. De Panterspelers treden op eigen veld aan tegen Scherpenzeel dat momenteel de leiding heeft, maar de kopgroep van drie zit hen op de hielen. Een strijd om Kosteloze inenting tegen pokken INENTINGSWET 1939 Gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting en herinenting tegen de pokken in het gebouw van de gemeente lijke geneeskundige dienst, Brouwerstraat 3 te Ede, op dinsdag 12 januari 1965 te 15.30 uur. De geschiktste tijd om kinderen in te enten ligt in de leeftijd van drie maan den tot twee jaar. Het kan gewenst zijn tevoren de huis arts te raadplegen. De ouders dienen het oranje inentings boekje mede te brengen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat kinderen die minder dan 14 dagen ge leden een injectie tegen kinderverlam ming, diphterie, kinkhoest of tetanus heb ben ontvangen, voor deze inenting niet in aanmerking komen. Ede, 2 januari 1965 Burgemeester en wethouders van Ede twee kostbare punten dus. Panter kwam als eens eerder tot goede resultaten met kopploegen, dus is er alle hoop. Ter oriëntering volgt hier de stand: Scherpenzeel 12 16 Hulshorst 10 15 Sport ver. Panter 11 15 Musketiers 11 15 Men constatere het zelf: Spanning te over in deze tweede klas afdeling. Sportclub Rhenen gaat naar het Utrecht se PVD en het is niet onwaarschijnlijk dat men met twee punten rijker in de Greb- bestad terugkomt. Kulan heeft ook nog een zeer reëele kampioenskans. Zaterdag wordt de positie weer verbeterd want we geloven niet dat het bezoekende Beverweerdse Boys roet in het (Kulan) eten zal kunnen strooien. De zaterdagclub van DVSA haalt twee punten weg bij het nog puntloos onderaan bengelende Bunnik. keurig uitgevoerd, beuken hout gelakt, binnenkant met vilt bekleed. Uw pantalon hangt steeds keurig in de vouw reuze handig, nu voor een pq speciale prijs slechts v.O/ soepele plastic closetmat uiterst hygiënisch, gemakkelijk schoon te houden in diverse frisse kleuren. Koopjesprijs flinke royale spons voor velerlei doeleinden geschikt in huishouding, auto enz., prima kwaliteit kunststof Alleen dinsdag 12 jan. Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal En Renswoude tenslotte zal dat ook wel doen in Maarn bij SVMM maar moet toch wel eventjes oppassen. Vorig jaar januari werd in de gemeente Rhenen de vrouwenadviescommissie voor de woningbouw geïnstalleerd. Om eens te polsen wat er in dat afgelopen jaar door de commissie bereikt is hebben we eens kontakt opgenomen met de voorzitster van de commissie, mevrouw Zachte uit Eist. Mevrouw Zachte vertelde ons dat het misschien wel vreemd klinkt, maar er is door de commissie nog niet veel gedaan, althans niet veel concreets. Het is namelijk zo, dat pas over enkele jaren de vruchten van het werk geplukt kunnen worden. Om dat te begrijpen moet men eerst de doelstellingen van de commissie weten. Het is namelijk de bedoeling dat de me ning en de stem van de aanstaande be woners en speciaal die van de huisvrou wen mee te laten spreken tijdens de voor bereiding van de woningbouw. Men ad viseert dus zuiver op het technische vlak zoals bijvoorbeeld over de plaats van stopkontakten, deuren, ramen, enz. om te adviseren, moet in ieder geval kennis van zaken hebben, daarom moeten de dames tekeningen kunnen lezen e.d. dat kost nogal wat voorbereiding. Daarbij komt dat plannen en tekeningen van huizen lang van te voren opgesteld worden waar- Woensdagmiddag werd aan de ge bruikelijke bejaardenmiddag in het O.C.B.-gebouw meegewerkt door de heer Silvis uit Zeist. De heer Silvis heeft een zeer moei lijk leven achter de rug, maar is toch niet verbitterd. Integendeel, momen teel maakt hij zich zeer verdienstelijk door in zijn vrije tijd kapot speelgoed op te knappen, zodat dat weer voor verschillende instellingen gebruikt kan worden. De heer Silvis vermaakte de bejaar den door op een eigen gemaakt mu ziekinstrument te spelen. Een theekist met onder andere een aantal theele peltjes fungeerde als drumstel, waar mee dhr. Silvis met behulp van een grammofoonplaat de bejaarden bijzon der leuk wist te boeien. door pas over enkele jaren de stem van de huisvrouw mee gaat spreken, zodat de ge ringe resultaten althans naar buiten toe niet te wijten zijn aan geringe werklust van de dames, integendeel zij bereiden zich in dit jaar terdege voor op hun taak. De VAC Rhenen is een van de ongeveer 100 VAC's die er in Nederland zijn. Die van Rhenen is een gemeentelijke, dat wil zeg gen dat zij aan de gemeente in de eerste plaats advies geeft. Daarnaast kunnen echter ook particulieren van de adviezen en kennis van de dames profiteren. De VAC Rhenen is samengesteld uit le den van plaatselijke vrouwenorganisaties, waarvan er 7 uit Rhenen, 2 uit Eist en 1 uit Achterberg komen. Het is zonder meer duidelijk dat de VAC belangrijk werk kan doen, omdat een man die in feite de huizen moet bou wen weinig ervaring heeft in het bewonen van een huis, immers de vrouw merkt eerder dat het beterzou zijn hier een lichtje te maken en juist niet daar. We hebben het misschien wat al te pes simistisch gesteld door te zeggen dat de VAC alleen nog maar voorbereidend werk gedaan heeft, want toen er afge lopen jaar door de gemeente een besluit genomen moest worden inzake de plaat sing van wasmachines en centrifuges in de lavetten van gemeentewoningen togen de dames van de VAC er op uit om in lichtingen in te winnen en advies te ge ven. De dames adviseerden het gemeente bestuur de stap te ondernemen en inder daad bleek de plaatsing een succes te zijn. Ongetwijfeld zal de VAC in de toekomst ook met succes kunnen adviseren. VEENENDAAL Geboren: Cornelis Johannes z.v. G. J. Blankcstijn en J. H. Klop; Maria Wilhel- mina Geertruida d.v. A. W. G. van Kem pen en W J.. M. Knuiman; Aagje d.v. J. Toom en J. de Bruin; Aart z.v. E. van Ravenswaaij en G. H. Hasselaar; Rudolf z.v. F. van Rhee en M. Hoogenboom; Louise Johanna Kornelia d.v. J. van Koo- ten en J. van Nieuwamerongen; Breu- nis z.v. A. G. van de Pol en H. J. Takken; Herta Lisette d.v. J. H. van Mastrigt en D. H. de Man; Maria Elisabeth d.v. J. H. van de Lustgraaf en C. J. van Ginkel; Janna d.v. G. B. van den Brink en M. Gaasbeek; Jan z.v. G. van Beek en A. Jacobs (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: D. Warring en R. A. Si- monsz; S. Kroesbergen en J. G. van Eden; J. L. van Eden en W. Bakker; A. van Brummelen en W. van Dijk; J. Huibers en S. W. Mulder. Gehuwd :J. van den Brink en R. Pitlo. Overleden: Alberta Gerarda van Essen, oud 87 jaar, weduwe van J. G. Kets; Otto van Dijk, 49 jaar, echtgenoot van J. A. Bos; Hendrik van den Brandhof, 60 jaar, echtgenoot van W. A. van Kesteren. RHENEN Geboren: Eric z.v. R. ter Burg en K. Hueting; Erwin Raimond z.v. R. C. P. de Betue en W. J. Holties; Hendrikus Adrianus z.v. H. A. van Ingen en H. Tol lenaar; Robert Frank Herman Pieter z.v. H. Bollee en M. L. Jansen. Gehuwd: H. J. Smithjes en H. van El- dik. Overleden: Evert van Barneveld, 55 jaar, echtgen. van E. v. d. Oosterkamp; Jan van de Hoef, 46 jaar, echtgen. van G. Peterman; Jacobus Beumer, 71 jaar, ongeh.; Aartje Rijkse, 63 jaar, echtgen. van A. Nellestijn; Margaretha Hendrika Pluijgers, 78 jaar, echtgen. van J. Wisger- hof; Margaretha Beatrix Agnes Clara Volk, 70 jaar, geh. gew. met D. Peters; Hendrik van den Brandhof, 60 jaar, echtgen. van W. A. van Kesteren. Elders overleden: te Wageningen: Hen drika Posthouwer, 68 jaar, echtgen. van J. van Vliet. AMERONGEN Geboren: Wilco René z.v. G. van Silf- hout en G. J. Doornenbal. Gehuwd: D. F. Elstak en A. M. Brink man. RENSWOUDE Geboren: Janneke Marian d.v. J. Lager- weij en J. M. van Ginkel; Gerrit z.v. M. van de Kaa en G. van Wijk; Maas z.v. W. J. van Ginkel en H. van Manen; Mar- celius Nicolaas z.v. N. van 't Wout en M. E. Zijlstra. EDERVEEN Geboren: Jan z.v. J. Heitink en J. M. Reijnders; Hanneke P. d.v. P. A. Slik en F. A. Jongste; Marinus J. z.v. M. van Steenbergen en A. van de Pol; Johannes P. z.v. J. P. Bresser en M. C. A. de Ro ver; Carolina E. W. d.v. K. Floor en T. C. M. van Droffelaar; Gerhardus H. z.v. B. J. Eibers en A. van den Dool; Wietske d.v. T.Nutma en N. J. Ruiter. Ondertrouwd: D. J. van Schreven en J. Tuinzing. Overleden: Maria J. van Roon, 69 j.aar, echtgen. van F. de Vrij. RHENEN Ingekomen: J. de Bruin van Ede; L. J. van Dijken van Valburg; W. C. A. Snij ders van Renkum; G. L. Bouwman met gezin van Leusden; J. C. A. Zaat met ge zin van Wageningen; W. M. van Ooort van Kesteren; W. M. Fuchs met gezin van Ede. Vertrokken: S. F. Postma naar De Bilt; K. van Wijk naar Doorn; M. van Ingen naar Veenendaal. AMERONGEN Ingekomen: H. J. van Mazijk-Hooijkaas van Zeist; J. van der Meer van Utrecht D. de Zwart van Zwolle; W. J. van B neveld van Veenendaal; W. A. Ko van Leidschendam. Vertrokken: F. H. Jonker naar Arnhe i P. F. van de Pol naar Arnhem. Er zijn in de wereld en uiteraard ook in Nederland legio beroepen. Er zijn er reeds enkele deze rubriek gepasseerd, maar die is dan ook bestemd voor de bijzondere beroepen. Het beroep van „winkelier" is er een dat welis waar alledaags is, maar als men dan een speciaal artikel aan de man pleegt te brengen, dan springt dat een ieder in het oog. De handel van zaden met zijn vele varianten en bij produkten treft men ook in Veenendaal aan. Bij „Hannisse" koopt men al deze produkten sinds mensen heugenis en voor elke Veenendaler is „Hannisse" een begrip geworden als men spreekt over zaden en oliebollen. Daarom gin gen we eens praten met de man, die de jarenlange traditie van dit begrip aan het voortzetten is, met de 62-jarige Herman Hannisse, wonende in het pand Achterkerkstraat 24 te Veenen daal. Gedurende zijn verhaal gleden honderden gebeurtenissen onze ogen voorbij. Het voornaamste zag er on geveer als volgt uit: „Grootvader Albert Hannisse is zo'n honderd jaar geleden begonnen in een klein pand in de Achterkerkstraat. Mijn vader Jacob Hannisse volgde hem op en thans ben ik alweer voor een Jacob. Als ik de tijd van nu ga ver goed deel afhankelijk van mijn zoon gelijken met die van vroeger, dan leven we in een paradijs. De tijden wa ren vroeger zeer hard. Mijn vader en grootvader sjouwden in een fluwelen zak over de schouders hun produkten naar allerlei plaatsen tot in Amers foort toe. Allemaal lopend met soms maar een verdienste van een gulden en vijf en twintig cent in een paar dagen. Ik zou er een dik boek van kunnen schrijven. Ik ben nu ongeveer 50 jaar in deze zaak. Ongeveer tien jaar in het pand waar we nu zitten. Ik ben weliswaar niet begonnen met een zak op de rug maar met een handkar. Alle markten in de buurt trok ik af om de diverse zaden aan de man te brengen. Ede, Woudenberg, Wageningen, Amersfoort en Barneveld. Allemaal kregen zij wekelijks bezoek van de handkar-voortduwende zaad verkoper Hannisse. In het voorjaar loonde dat nog wel de moeite, maar in andere jaargetijden verdiende ik het zout in de pap nog niet. Later trok ik er op uit met de hon- denkar. Dat ging natuurlijk al wat be ter, maar met een flinke vracht of veel tegenwind duwde je je nog een onge luk. Toen het paard met de wagen zijn intrede deed dacht ik het gewon nen te hebben. Maar de techniek schreed voort en de auto diende zich aan. Toen ik 19 jaar oud was haalde ik mijn rijbewijs en de auto kwam er ook. Vanaf dit moment was je eigenlijk een echte zakenman. Je kon snel bedienen en een ver afgelegen markt deed je niet meer zoveel. Al met al had ik op die leeftijd al heel wat afgesjouwd en als ik dat eens vergelijk met tegenwoordig, dan mag ik wel zeggen dat de „middenstand" van toen er heel wat meer voor moest doen dan thans. Maar enfin, de auto was er en we kregen de wind in de zeilen. Door de jaren heen is de „zaadhan del" een uitgebreide materie gewor den. De vereiste diploma's moesten natuurlijk worden gehaald en de di verse vergunningen moesten worden aangeschaft. Vroeger was dat allemaal niet nodig. Alles was wat dat betreft veel gemakkelijker. Iedereen verbouw de van alles en nog wat op het land en vooral in het voorjaar maakte ik goede zaken. De land-, tuin- en bloemzaden werden langzamerhand aangevuld met vogels, vissen enz. Honderden bijpro dukten werden door de klant gevraagd. Vogelzaad, kooien, tuingereedschap, steeds weer nieuwe zaden met de di verse soorten. Te veel om op te noe men. Vroeger haalde men voor de bloemen een schep zand uit de tuin, thans komt men bij mij een pond of kilo potaarde halen om de planten maar zo goed mogelijk te verzorgen. De handel groeide met de tijd mee en we hadden de grootste moeite om ge lijke tred te houden. Al die zakjes zaad van diverse aard moeten door ons zelf worden inge pakt. Duizende pakjes gaan van de hand. Iedereen wil tot en met de vreemdste soort plant kunnen kopen. Vooral de diverse soorten zaden van bloemen zijn een probleem. Voordat het pakken een aanvang neemt moet de prijscourant al onder de mensen wor den gebracht en de depots worden voorzien van de nodige reclamemidde len. Als het voorjaar intreedt, dan barst voor ons de bom in zijn volle omvang. Als het in de maand maart goed weer is lijkt het bij ons meer op een gekkenhuis dan op een zaad- „handel. Iedereen wil „zijn" plant en „zijn zaad" de grond in werken. Toch wel een fijne tijd. Ik heb altijd in deze business gezeten, dus ik weet niet anders. De tijden zijn veranderd en de mensen ook. Al met al is het een veel eisend vak geworden en men moet van veel markten thuis zijn. Even na de eerste wereldoorlog ben ik begonnen met de oliebollenverkoop op feestdagen. Dat doen we nu, zoals iedereen wel weet nog. We begonnen thuis te bakken en vervoerden de oliebollen in kisten naar de kermissen. Vooral de Betuwe was een grote af nemer. Ook in Veenendaal kon geen feestdag voorbij gaan of Hannisse was er met zijn oliebollen. Later werden er enkele kraampjes gemaakt, waarin men tevens kon bakken, dus werden de olie bollen en aanverwanten vers gebakken verkocht. Dit is allemaal nogal veel werk en ik beperk het tegenwoordig tot een minimum. Er is te veel tijd mee gemoeid en personeel dat de za ken goed kan behartigen is er niet veel meer. Ja, want oliebollen bakken en masse is zelfs voor een gerouti neerde op dit gebied een hele toer. Mijn zoon Jacob heb ik het goed kun nen bijbrengen, dus er bestaat een ge rede kans, dat we nog wel eens met de kraam op het feestterrein zullen verschijnen. Maar het is de laatste jaren al veel minder geworden, want de tijd ontbreekt er ons veelal voor". Terwijl om ons heen de papagaaien krijsten, de kanaries zongen en de tro- penvogels genoeglijk tjilpten, gleden de blikken van Herman Hannisse over de vele produkten, die zijn negotie van jaar tot jaar zo'n uitgebreide col lectie hadden gemaakt. Tientallen grote en kleinere zakken met diverse soorten zaad omzoomden de toonbank. In de hoeken prijkten gezellige kooien en andere vogelverblijfplaatsen. Neven- produkten als tuinkabouters glommen ons toe in het avondlicht, hun rode puntmutsen scheef hangend alsof de droomwereld die zij vertegenwoor digen, ons toch nog deed twijfelen. Al dit geroesemoes en geglinster deed ons echt niet denken aan een koopman met een fluwelen zak op de rug of moeizaam voortsjokkend achter een hondenkar op weg naar de markt in bijv. het verre Amersfoort. Ook Her man Hannisse moet daaraan gedacht hebben, want bij het afscheid nemen merkte hij heel raak op „De zaden veranderen, maar ook de tijden". VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur ds. A. Vroeginde- weij (Bev. ds. T. Langerak); 7 uur ds. T. Langerak (Intrede). Julianakerk: 9.30 uur dr. C. Graafland; 4.30 uur ds. A. Vroegindeweij. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. D. van den Berg; 4.30 uur ds. A. Terlouw. Sionskerk: 9.30 uur ds. A. Terlouw; 4.30 uur ds. A. Wisgerhof. Bejaardencentrum De Engelenburgh 9.30 uur ds. A. Wisgerhof. Veeneind: 3 uur dhr. J. Gaasbeek; woensdag 13 januari 7.30 uur ds. Catsburg van Opheusden. Dijkstraat: 2.45 uur ds. A. Vroeginde weij. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 (H.A.)* en 5 uur ds. Overduin. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 (H.A.) en 5 uur ds. Van Enk. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek (H.A.). Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 (H.A.) en 5 uur ds. Keuning. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur lees- dienst; donderdag 14 januari 7.30 uur ds. Van Gilst van Tricht. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Vijzelaar (Jeugddienst in het Jeugd- gebouw); 10 (H.A.) en 5.30 uur ds. Bos. Ned. Port. Bond: 10.30 uur ds. Beuk- man van Bennekom. R.K. Salvatorkerk: 8 en 9.30 uur H. Mis; 7 uur Lof. R.K. Willibrordkerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligings samenkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Westra; 5 uur ds. Kooreman. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Volten. Geref. Gem.. Plantsoen: 10 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur ds. Ottevanger; 4.30 uur ds. Meyndert van Woudenberg. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst; donderdag 14 januari 19.30 uur ds. P. Blok van Dirksland. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mej. Feike- ma van Driebergen. R.K. Ged. Kerk: 9 uur H. Mis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur dhr. T. v. Rossum van Scherpenzeel; 6 uur dhr. J. v. d. Hoek van Leiderdorp. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen van Overberg. Oud Geref. Gem.: 10 en 7 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. G. Kaastra; 6.30 uur ds. R. Heusingveld te Eek en Wiel. Lievendael: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mej. dr. C. Boer te Arnhem. (Koffiebijeenkomst). R.K. Kerk: 8.15 en 10 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur dhr. W. Visee; 6.30 uur ds. S. C. van Wijngaarden. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. J. C. de Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 2.45 uur lees dienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur lees dienst; zaterdag 9 januari 7.30 uur ds. v. Voorthuizen. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. B. Slingenberg (H.A.). SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Cazan- der (voorber. H.A.); 6.30 uur ds. P. Zijlstra. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen (H.A.). Vrijz. Herv.: 10.15 uru De Schans mej. ds. S. A. J. F. Doets. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. Timmer man uit Amsterdam. VEENENDAAL: Dr. C. v. d. Hoek, J. G. Sandbrinkstraat 2, tel. 2529; Zuider apotheek, Dr. Slot. de Bruïneplein 7, tel. 3714; Zr. M. Post, Schrijverspark 411, tel. 2573. RHENEN: Dr. F. Almekinders, Heren straat 59, tel. 2432. Apotheek Deijs gesloten. Recepten kunnen worden aangeboden in de diensdoende apo theek te Wageningen. EDERVEEN. DE KLOMP, RENSWOU DE: Dr. gademaker te Ederveen, tel. 201. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Ossendorp te Amerongen, tel. 03434- 1678. SCHERPENZEEL: Dr. W. van Vulpen, Dorpsstraat, tel. 03497-1220. WILLEM TELL Bij de onderlinge schietwedstrijden werden de volgende punten behaald: G. v. d. Horst 97; B. Esveld 95; J. Pak- vis 94; J. de Greef 94; H. den Uyl 92; G. Wijnbergen Jr. 92; R. Brinkman 90; P. v. d. Sichtenhorst 93; A. J. Enge laar 90; A. de Haas 87; J. v. d. Brink 86; J. de Groot 79; J. Niessen 83. Markt 7 - tel. 3120 Veenendaal voor VERHUIZINGEN hetzij groot of klein moet u bij zijn. Bergweg 37, Veenendaal Tevens grote voorraad centrifuges en wasmachines, diverse merken o.a. AEG Komt gratis inlichtingen vragen ook voor radio en T.V. HET IS RAAR, MAAR WAAR NERGENS SLAAGT U BETER DAN BIJ HASSELAAR Patrimoniumlaan 45-47 - Veenendaal Telefoon 08385-2954 Met liefst voor uw oude machine Dus door u te betalen Allerminst indien U er voor zorgt dat Uw op „peil" is, kan dat later kosten en moeite besparen Wilt u drukwerk met nieuwe frisse ideeën? Mogen w(j dan eens offerte maken? Bel nu en wij komen direct DRUKKERIJ Parallelweg 10 Veenendaal Tel. 08388-2022" In verband met het vertrek van Mevr. van Dolderen-Fokke dienen aanvragen om gezinshulp in het vervolg te worden gericht aan de nieuwe leidster: Fred. v. d. Paltshof 42 Telefoon 2567 RHENEN HAZELNOOT TAART één van onze specialiteiten Kerke wijk 21 Telefoon 2365 A.s. zaterdag 150 gram pinda-rotsjes voor Dr. Slot. de Bruïneplein 15, Tel. 4129 vraagt leeftijd 17-23 jaar ■H- goede salariëring bedrijfskleding gratis -H- 5-daagse werkweek reisgeld vergoeding prettige werkkring

De Vallei | 1965 | | pagina 2