WERKSTER NETTE WERKSTER JONG TALENT AAN DE VELUWEZ00M schilder magazijnbediende Luitenants C. P. Garretsen en A. Garretsen- Rensink kwamen vanuit Geleen naar Veenendaal VRAAG EN AANBOD OTpfcfe ctneuje Ds. A. Vroegindewey volgende week predikant in algemene dienst Ambts j ubileum Bedankt voor beroep Beroepen Broep aangenomen Priesterjubileum Genesis 1 Dr. O. Jager naar de NCRV? Dr. O. Jager nam beroep aan Mutaties in kerkelijke colleges Burgerlijk onderwerp voor kerkelijke vrouwen Leiding gezinsverzorging MUTATIE BIJ LEGER DES IIEILS SNEL Opdracht Film Moeilijk Verschraling Te koop Gevraagd Te huur Aangeboden Woningruil Diversen Mevr. H. Kruidenier Hellefors-Hofors Staal N.V. Bruil - Apeldoorn N.V. Wegenbouw een latere leeftijd, of zo?" „Juist helemaal niet! Ik zou het erg vinden als ik niet geloofde. Je hebt er wat aan in je leven. Mijn ouders hebben er altijd veel met mij over gesproken, maar nooit opdringerig. „Vind je dat je het nogal getroffen hebt met je ouders?" „Ik vind ze heel héél prettig!" „Heb je weieens iets leuks meege maakt in je leven?" „En of! Ik heb een keer een prijs gewonnen in de jeugdlandwedstrijd van de N.C.R.V. Ik mocht toen mijn opstel voor de microfoon voordra gen, dat werd dus uitgezonden. Ik vond het mieters" „Heb je nog meer bijzonders?" „Dat is te zeggen. Ik heb twee cor respondentievriendinnen. Eén in Duitsland en één in Japan" „Asjemenou! Een eind uit de buurt, zeg! Wel eens iets specifieks Japans ontvangen?" „Inderdaad, een bijzonder leuk ge klede pop. Ik bewaar hem zuinig. Natuurlijk heb ik een Hollandse pop in klederdracht, naar de andere kant van de wereld gestuurd" „Tenslotte nog één vraag, Ada. Je hebt dus twee zusters en een broer; geeft dat nooit ruzie?" „Nee, hoor" Maar op hetzelfde moment komt nu ook broer Ben binnen. Hij hoorde nog juist de laatste vraag. Lako- niek interrumpeert hij, terwijl hij naar mij knipoogt: „Tegenwoordig niet meer, meneer, maar vroéger!" Grinnikend geeft hij zijn zus een klap op haar schouder. Maar daarvoor is Ben dan ook op een scheepvaartschool Ada legt zich blikbaar toe op uit drukkingen in haar tekeningen zoals dit erstige meisjeskopje. Met ingang van volgende week gaat een belangrijke wijziging in bij de Herv. gemeente te Veenen- daal. Met de komst van ds. T. Lan- gerak van Vinkeveen. die a.s. zon dag zijn intrede doet, zal ds. Vroeg- indeweij beschikbaar zijn als pre dikant in algemene dienst. De centrale kerkeraad der Herv. gemeente besloot hiertoe in het late najaar van 1963. Volgens dit be sluit zal ds. Vroegindeweij de vol gende taken op zich nemen: 1 Voorzitter van de Centrale Ker keraad waarbij hij tevens belast zal zijn met het voorbereidend werk van de vergadering van de Centrale Kerkeraad. 2 Voorzitter van de Bouwcommissie, die tot taak heeft gekregen nieu we kerkgebouwen en verenigings gebouwen te stichten en die te vens de financieringsplannen op moet stellen en e.v. uitvoeren. 3 Voorzitter van het Hervormde Be jaardencentrum en tevens de gees telijke verzorging van de bewo ners van dit Bejaardencentrum. 4 Voorzitter van de Commissie voor de Gezinsverzorging en het maat schappelijk werk, daar deze tak ken van diakonale arbeid drin gend om uitbreiding vragen. 5 Voorzitter van een centrale com missie voor de Hervormde Scho len die de opdracht heeft de bouw van nieuwe scholen te plannen en te stimuleren. 6 Het verrichten van voorbereidend werk voor het aantrekken van een jeugdleider. 7 Het adviseren van Diakonie bij omschakeling van haar arbeid me de in verband met de invoering van de nieuwe Bijstandswet waar- door de gewone diakonale taak van armenverzorging minder zal worden. 8 Het opvangen van de nieuwe be woners van de Engelenburg. Daartegenover wordt hij dus vrij gesteld van het gewone wijkwerk. Dit werk zal zoveel mogelijk door de nieuwe predikant verricht moe ten worden. Ds. Vroegindeweij heeft zich beschikbaar willen stellen, maar zal de vrijheid voorbehouden om na een jaar weer op de gewone arbeid terug te kunnen schakelen. Ook de kerkeraad heeft de vrij heid om, wanneer men mocht oor delen, dat er geen predikant meer voor algemene werkzaamheden no dig is, hem te verzoeken weer zijn werk in een wijkgemeente te gaan verrichten. In beide gevallen heeft hij de mogelijkheid om weer naar zijn oude wijkgemeente terug te ke ren. Ds. B. F. C. de Groot te Korten- hoef, die van 1949 tot 1954 de Herv. gemeente van Amerongen diende, herdacht in december 1964 zijn 25- jarig ambtsjubileum. Ds. L. Doppenberg te Wilsum heeft bedankt voor het beroep van de Herv. gemeente te Eist. Ds. P. Blok te Dirksland is be roepen door de Gereformeerde ge meente te Rhenen. Ds. R. C. Cuperus, Herv. predi kant te Rouveen, heeft het beroep naar de Hervormde kerk te Ede (wijkgemeente II) aangenomen. Pastoor G. C. J. Goes van de pa rochie van St. Willibrord te Vee- nendaal hoopt op 11 mei van dit jaar zijn 25-jarig priester-jubileum te vieren, aldus de zeer tijdige be richtgeving in het parochieblad „De Schakel". Zaterdag 16 januari a.s. zal voor de Bijbelkring „Hoofdstraat" van de Chr. Geref. kerken te Veenen- daal prof. Moens een inleiding hou den over „Genesis 1 in het licht van de huidige wetenschap". De bekende dr. O.(kke) Jager te Haarlem is beroepen door de Ge reformeerde kerk van Hilversum. De kerkelijke pers is er vrijwel van overtuigd, dat dit beroep verband houdt met het feit, dat de NCRV de predikant - schrijver - dichter - te levisiespreker (en wat al niet meer) heeft gepolst voor de functie van hoofd van o.m. de literaire pro gramma's. Dr. Jager schijnt deze functie wel te ambiëren, maar hij wenst ook in ieder geval predikant te blijven. Vandaar kennelijk het beroep van de Hilversumse kerk. Vorig jaar ontving de eveneens bekende ds. Jac. van Dijk, Herv. predikant te Nijkerk een aanbie ding om in dienst van de NCRV te komen. In welke functie werd niet bekend. Ds. van Dijk ging er niet op in. Dr. O.(kke) Jager, over wie wij in deze rubriek reeds het een en an der berichtten, heeft het beroep van de Geref. kerk te Hilversum aange nomen en daarmede kennelijk ook de benoeming bij de NCRV. De heren A. Bouman en M. van Geffen hebben wegens gevorderde leeftijd bedankt als resp. kerkvoogd en notabel der Herv. gemeente te Eist. In het college van notabelen werd als opvolger gekozen de heer D. van den Brink. De verkiezing voor een kerkvoogd moet nog plaats vinden. Voor de vrouwengespreksgroep van de Herv. gemeente „Sola Fide" zal op 20 januari a.s. het Veenen- daalse raadslid, mevr. H. Buddingh- de Vries Lentsch spreken over „het werk in de gemeenteraad". Mevr. H. W. de Geer is benoemd tot leidster van de Herv. gezinsver zorging in Amerongen, in de plaats van mevr. Geleyns, die uit de ge meente verstrekt. De vrijwillige bijdragen van de Hervormden in Eist bedroegen over 1964 volgens een voorlopige telling f 8400,—. Begin december kwam het jonge officiersechtpaar Garretsen vanuit Geleen naar Veenendaal ais opvolgers van Envoy Koopmans en zyn vrouw, die naar Wage- ningen z\jn vertrokken. B\j het Leger des Heils is het gebruikelijk dat een offi cier van de ene week op de andere naar een andere plaats wordt „gezonden", waarbij m«n aanvankelijk niet weet naar welk arbeidsveld, maar een paar dagen tevoren daarvan in kennis wordt gesteld. Het Leger des Heils in Veenendaal kreeg na korte tijd dus weer een an dere leiding, want Envoy Koopmans was er nog pas een jaar. Deze wisse lingen worden door het hoofdcomman do vastgesteld en Garretsen was juist bezig de resultaten van de gehouden Kerstaktie te administreren. Deze aktie bracht weer meer op dan vorig jaar, trouwens ieder jaar stijgt de opbrengst een gunstige tendens dus. In de Kerstuitdeling ter plaatse heeft het Leger des Heils in nauwe samen werking met de afdeling Sociale Zaken bij behoeftige gezinnen haar gaven ge bracht. En dan speciaal in gezinnen van buitenkerkelijken of mensen, die geen vaste band met de kerk meer hebben. Dit is gebeurd om het kerke lijke diaconale werk niet te doorkrui sen. Luitenant Garretsen verklaarde dat net Leger maar een opdracht heeft: De mensen in contact te brengen met het Evangelie. Het werk is soms wel wat ontmoedigend want er heerst in deze dagen een geest van onverschil ligheid. Dat komt volgens luitenant Garretsen door de gestegen welvaart, y waardoor de mensen aan alle kantenl zekerheid hebben. Ze kunnen dan het™ Geloof wel missen, denken ze. Maar al zou het maar voor één mens in nood zijn, dan is onze voldoening al groot, aldus de jonge heilsofficier. Behalve de samenkomsten op zondag belegt het Leger ook bijeenkomsten door de week. Men heeft het plan om op woensdagmiddagen, als de school jeugd vrijaf heeft, bepaalde films te gaan vertonen, speciaal voor de bui tenkerkelijke kinderen. In Geleen, zijn vorige standplaats, was de luitenant, daarbij ijverig geholpen door zijn vrouw, aktief bezig met het jeugdwerk. Men had daar een Instuif, een figuur zaagclub en een gitaarclub. Iets derge lijks wil men hier ook beginnen. Luitenant Garretsen is van mening dat men de jeugd in haar eigen sfeer moet benaderen. Al gelden daarbij uiteraard regels, die opgevolgd moeten worden. Men kan geen ongebonden heid goedkeuren. Wat zwart is moet niet wit genoemd worden. Maar er wordt wel eens te snel een etiket op onze jeugd gedrukt, waarmee ik het oneens ben. In Ge- lcen liet ik de jongelui b(j mü thuis komen om in een open ge sprek onder vier ogen hun moei lijkheden door te spreken. Er komt dan veel aan de oppervlakte. Din gen, die ze zelfs niet met hun ouders bepraten. De jeugd draagt soms een masker, maar in wezen staan de jongelui open voor alle goede raad en zelfs ook voor de dingen van het Evangelie. Ik denk zeer positief over de jeugd, zo ver klaarde luitenant Garretsen. Ik geloof dat het werken in Veenen daal iets gemakkelijker zal zijn dan in het overwegend R.K. zuiden. We had den het daar wel eens moeilijk om vergunning te krijgen voor b.v. een openluchtbijeenkomst. Hier hebben we al prettige contacten gehad, met name tijdens de Volkskerstzang. Onze Bood schap is in feite dezelfde als die van de kerk, maar wij dringen meer aan op de persoonlijke bekering, de indi viduele geloofsbeleving en het getuigen daarvan. Het Leger heeft uiteraard ook zijn leerstellingen, daar kun je niet aan tornen, maar men kan niet vast houden aan leefregels die golden voor de achttiende of negentiende eeuw. We moeten onze ogen open houden en met beide benen in deze tijd staan is de mening van de luitenant Garret sen. V/el constateert de luitenant een verschraling in de onderlinge verhou dingen tussen de mensen. In grote flatgebouwen kennen de meesten hun eigen buren niet eens. De liefde tot de medemens krijgt in onze maat schappij een deuk. Het Leger des Heils wil proberen het zaad van de liefde te strooien, waarbij men de resultaten niet zelf in de hand heeft, maar die aan Christus overlaat. De groep van het Leger des Heils is in Veenendaal maar klein, zegt de luitenant Garretsen. In Ede groeide de afdeling zeer sterk en kon men pasgeleden een eigen mu ziekcorps oprichten. Wij zullen in onze nieuwe plaats Veenendaal proberen in alle beschei denheid het zaad te zaaien en hopen uiteraard dat dit vruchtdragend zal zijn, zo besloot luitenant Garretsen ons gesprek, waarbij zijn vrouw stilzwij gend luisterde. Zij is evenwel ook offi cier en zal zich speciaal voor het jeugdwerk inspannen en voor de meis jesclub. Het officiers- ïchtpaar LGarretsen 1,50 per advertentie t.m. 10 woorden elk woord meer 10 cent. 2 jonge keeshonden te koop. Koenestraat 50, Amerongen. Te koop VW type '54. Nieu- weweg 42, Veenendaal. Te koop VW bestel met ruit jes i.z.g.st. bj. 1960, 86.000 km gelopen. M. Koster, Achter- bergsestraat 195, Achterberg. Ze zijn er nog die heerlijke mesthanen van T. Jansen, Diikstraat 138, Veenendaal. Tel. 3267. Te koop kinderwagen, in pri ma staat. Zonnebloemstraat 34 I, Veenendaal. Te koop nieuwe wasmachine. J. Drost, Valleistraat 96, Vee nendaal. Te koop goudreinetten per kist f 3,85; Goldenlicious per kist f 3,75, Middelbuurtseweg 16, Veenendaal. Te koop ruime noodwoning met grote tuin. Inl. Pelikaan straat 11, Veenendaal. Te koop Opel Rckord 1956 mooie wagen en in goede staat. Struik, Grebbeweg 33, Rhenen. Te koop goede onderdelen van Peugeot 203. G. Norder, Prunuslaan 8, Rhenen. Etalageruit te koop, maten 1.36 x 2.80 mtr. 6 mm dik. Rozenstraat 35, Veenendaal. Drachtige gelten te koop. G. H. van Baren, Nieuweweg 148, Veenendaal. Te koop een nest herders honden ras. De moeder zeer goede rattenvanger. J. van Rijn, Rijnbandijk 3, Eek en Wiel. Te koop bietenmachine. Van Dijk, Dwarsweg 8, Overberg. Te koop 4 stoelen, ronde ta fel (teak), dressoir, twee fauteuils, radio, Erres was machine met wringer (vier kant model). Kerkewijk 19, Veenendaal. Te koop pick-up in koffer met 27 platen voor f 85, Nieuweweg 16, V'daal. Te koop een drichoeksaqua- rium 100 x 70 x 50. J. v. Res teren, Vogelenzangweg 17, Rhenen. Te koop 1 rooktafeltje, 10 kamerstoelen, 1 keukentafel, 1 salontafel met glasplaat, 2 kasten, 2 vloerkleden 3x4, 1 haardkachel, 1 Sachs brom fiets. Zandstraat 65, V'daal. Gebruikte radiotoestellen te koop, in prima staat, vanaf f 20,R. v. Laar, Cunera- laan 8, Rhenen. Te koop elektr. gitaar f 95, (Egmond, nieuw f 225,He- rensportfiets, als nieuw f 110. Stationssingel 44, Veenen daal. Te koop van part. i.pr.st.z. Renault Dauphine de luxe 1960, leren bekleding en schuifdak. Eikenlaan 15, Rhe nen. Mooie grasparkieten te koop. Billijke prijs. Sennef, Julia- nastraat 59, Veenendaal. Tel. 2585. Te koop bruidsjapon met toebehoren, m. 40. Grebbe weg 75, Rhenen. Te koop wegens opheffing der zaak een Berkensnelwe ger en een vleessnymachine. Spoed. Dorpsstraat 39, Rens- woude. Te koop kerngezonde WL hennen, 7 weken oud. Schin kel, Spoorlaan 73a, V'daal. Te koop aangeboden 1 kin derwagen, goed onderhou den. B. Becker, Schrijvers park 170 I, Veenendaal. Te koop Opel Stationcar '53. Schinkel, Spoorlaan 73a, Vee nendaal. Te koop wiegje, kinderwa- gSI>. wandelwagen en kinder- ledikantje. Mulderslaan 52, Veenendaal. Te koop haard i.pr.st. v. Nieuwamerongen, Pr. Bern- hardlaan 148, Veenendaal. Te koop Philips bandrecor der 2 sporen, 2 snelh. billijke prijs. Tevens plm. 40 gram mofoonplaten (modern) R. G. v. d. Weerd, Beatrixstraat 74-80, Veenendaal. Tel. 2965. Te koop Yauxhall Viesta 1956. Een machtige wagen tegen billijke prijs. Tevens Ford Taunus 15M 1956. Leverbaar tegen 'n aantrekkelijke prijs. Struik, Grebbeweg 33, Rhe nen. Te koop van part. wegens overcompleet VW bestel '62 i.g.st. 42.000 km gelopen, van le eigenaar f 2600,Middel laan 63, Veenendaal. Tel. (08385) 3733. Te koop Zündapp g.o.h. H. van der Weijde, Hoofdweg 22, Ederveen. Te koop VW pick-up bj. '55, type '56, moet iets opgeknapt worden, koopje. Tevens kam- peertent 4 i 6 personen en F.M. antenne, Pelikaanstraat 28, Veenendaal. Te koop broeken, Terlenka met wol. Alleen bij van Beek f 29,75. Pr. Bernhardlaan 14, Veenendaal. Gevraagd kleine bungalow of buitenhuisje. In 5 jaar leeg. Omgeving Veenendaal. Br. onder nr. 3674 a.h. bur. v. d. blad. Jonge vrouw zoekt thuis werk. Br. onder nr. 3673 a.h. bur. v. d. blad. Wil degene die een paar schaatsen gevonden heeft bij Rijksweg 12 of Nieuweweg deze tegen beloning terug bezorgen bij van Doorn, Nieuweweg 302. Veenendaal. Tel. 3750. Rijff's Loodgietersbedrijf ook voor U. Cuneralaan 9a, Rhe nen. Tel. 08376-2082. Lichtdrukken en fotocopi?- ren. Artifoto, Hoofdstraat 84, Veenendaal. Gevraagd 3 bezorgers. Voor bijverdienste door het bezor gen van de leesDortefeuille in Veenendaal. Zich te mel den Pr. Bernhardlaan 80, Veenendaal. Voor hout, board, triplex, Hornitex, plastic golfplaten, schoorsteenplaten, enz. enz. naar Joh. Bos en Zn., Middel- taan 89. Tel. 3196. Veenen daal. Nette zelfstandige werkster gevraagd voor 2 morgens per week. Aanm. maandagavond, Talmastraat 12, Veenendaal. Ook voor Veenendaal en om geving is Rijff's Loodgieters- bedrijf het juiste adres. Tel. (08376) 2082. Nette werkster gevraagd voor 2 halve dagen per week. Tijd nader overeen te komen. Mulderslaan 58, Veenendpal. Batterijen en hoortoestellen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, tel. 3184. Veenendaal. Net meisje zoekt vriendin 20-21 jaar. Br. onder nr. 3665 a.h. bur. v. d. blad. De best uitgeruste tankwa gen en de beste haardbrand- olie bezorgt Jan Henken. Ko- ninginnelaan 37 te Veenen daal. Tel. 2361. Gevraagd voor direct net meisje voor de winkel. Ban ketbakkerij C. Hament, Ker kewijk 74, Veenendaal. Tel. 3079. Voor Uw olichaard Esso-pe- troleum van R. v. Mourik. Tel. (08377) 301 te Eist (U.). Gevraagd all-round kapster, 2e kapster, kapster-schoon heidsspecialiste. Maison Bru- nekreef, Markt 12, Veenen daal. Tel. 2778. Bezoekt onze showroom voor oliehaarden en kachels. Ook voor bij verwarming met gas, oetroleum of elektriciteit. Geha van Leeuwen,- Veenen daal, Hoogstraat 7, tel. 3246. Thuiswerk gevraagd door jong gehuwde vrouw, kan toor of iets dergelijks. Br. onder nr. 3667 a.h. bur. v. d. blad. Een flinke voorraad meube len, waarvan véél als nieuw vindt u steeds tegen zeer la ge prijzen in het Veense Ver koophuis. Hoogstraat 30, Tel. 2209. Werster gevraagd. P. v. Beek, Emmalaan 28, Veenen daal. Tel. 2039. Voor Uw centrale verwar ming Esso H.B. O.I. van R. v. Mourik. Tel. (08377) 301, Eist (U.). Gevraagd flink meisje voor halve of hele dagen of werk ster. Mevr. de Gooijer, Berg weg 22, Veenendaal. Tel. 2145. Gevraagd werkster voor hal ve dag per week. Weevers, Mulderslaan 52, Veenendaal. Asbest golfplaten en asbest raad leverbaar of recht streeks van de fabriek. Prij zen ver beneden iedere con currentie. Vraag niet hoe het kan maar profiteer ervan. J. Kool, Holleweg 3, Tel. 08385- Voor plaatwerk en uitdeu ken. Gebr. Ploeg, Overberg. Tel. 03431-251. Gevraagd gasgeyser. Tel. 3171, Veenendaal. Gevraagd betrouwbare op pas. Elke woensdagmiddag vanaf 4 uur tot 's avonds plm. 12 uur. Mevr. Wiessing, v. Hogendorpstraat 24, Veenen daal. Tel. 2366. Met Ellen tochtlat in hout of aluminium maakt U Uw huis tochtvrij. Geha van Leeuwen Veenendaal. Hoogstraat 7, tel. 3246. Jongeman, 20 jaar, zoekt net kosthuis, liefst in Rhenen. Aanm. Westersingel 87, Vee nendaal. Voor kantoormachines en kantoormeubelen kunt u nog altijd het beste terecht bij kantoormachinehandel J. v. d. Pol en Zn., Hoofdstraat 98. Tel. 2763, Veenendaal. Circulaires, convocaties, ver enigingsbladen, bestekken, enz. stencillen wij voor u in de kortst mogelijke tijd in onze moderne copiëerinrich- ting. Kantoormachinehandel J. v. d. Pol en Zn., Hoofd straat 98. Tel. 2763, Veenen daal. Gezocht passend vast werk in textielbranche in maga zijn of bedrijf, geen kantoor, door jongeman, 28 jaar met textielervaring, 3 jaar Mulo eind juli einddiploma Tex- tielbrevet-A. Br. onder nr. 3669 a.h. bur. v. d. blad. Showroom te huur. M. Baars, Molenstraat 23, Rhenen. Tel. 2497. Te huur t m eind juni ge meubileerde kleine bunga low. Zit- en slaapkamer en keuken, geheel vrijstaand. Br. onder nr. 3672 a.h. bur. v. d. blad. Vlekken, kaarsvet, olie, jus, wijn op tapijt, tafelkleed of mozaïek of waar ook. Haal 'n flacon „Azetpoeder". Drog. J. F. Tak, Hoofdstraat 106, Veenendaal. Verhuisd: Hertog Graanhan del van Nieuweweg 110 naar Middelbuurtseweg 34a. Tel. blijft 2139. Vrije woonruimte aangebo den. Bijv. geschikt voor 1 of 2 dames of echtpaar. Br. onder nr.- 3671 a.h. bur. v. d. blad. Volkswagenkleuren in handi ge spuitbusjes van f 6,50. Thans ook spuitbusjes voor Opel, Fiat en Renault. Fa. Zimmerman en Zn., Sand- brinkstraat 1, Veenendaal. Wie wil mijn 4-kamerflat in Schrijverspark, huur f 17,50 ruilen voor huis of flat in 't Hoorntje of Veenendaal-zuid. Br. onder nr. 3670 a.h. bur. v. d. blad. Alleen de vakman weet wat goed voor uw haar is. Voor een goede rijles naar het vanouds bekende adres. Wist u dat Ab Kool al 15 jr. desk. rij onderricht geeft? Dat hij in het bezit is van alle diploma's? Wij geven 10 volle uren rijles voor f 65 a contant. Ab Kool, Schrij verspark 82, tel. 2414, Vee nendaal. Wist u dat de Eerste Vee- nendaalse Autorijschool elke dinsdagavond om 8 uur theo rie geeft! Dat wij ook met zeer duidelijk lesmateriaal en filmprojector werken? Dat een ieder die belangstelling heeft voor onze verkeerscur- sus zeer hartelijk welkom is? A. Kool, Schrijverspark 82, Veenendaal. Tel. 2414. Staan ter dekking: 4 konij- nenrammen. G. v. d. Haar, Emmalaan 98, V'daal. Rijksstraatweg 281 Eist (U.) vraagt voor 2 dagen per week. Zoekt u een gezellig stukje muziek voor uw bruiloft of partijtje? Bel dan even (08385) 3336 of 3827, liefst na 6 uur. Het kopen van een bruids japon maken wij tot een feest. Het is een groot ge noegen onze exclusieve bruidsjaponnen te zien in on ze speciale afdeling. Natuur lijk bij Hein van Schuppen, Hoofdstraat 87, Veenendaal. Smalle Zijde 3 - Veenendaal zoekt een voor het schoonhouden van haar kantoorgebouw. Werktijden 's maandags, 's woens dags en vrijdags van 8 tot 10 uur. Aanmeldingen bij bovenstaand adres. Twee meisjes zoeken werk in de avonduren, b.v. kan toor schoonhouden. Br. onder nr. 3666 a.h. bur. v. d. blad. Wij vragen voor spoedige indienst treding voor onze schilderswerk plaats en magazijn te Ede een en Tel. aanmeldingen worden gaarne ingewacht na 18.00 uur onder tel. 08380-2074. De ronde tafel bij het achterraam is vaak bezet door Ada en haar te kenspullen, zoals u op bijgaande fo to wel merkt. Want Ada studeert 's avonds aan de Arnhemse Kunst academie voor modeontwerpster/te- kenares. Machtig vindt ze dat! Ze doet dan ook niets liever want het is tevens haar hobby! Altijd maar tekenen, tekenen, teke nen! Van jongsaf reeds. Toen zij zeven was tekende zij al. Ze heeft dan ook beslist aanleg. Maar ze schept er echter nooit over op. Trouwens ze vindt dat ze nog zo veel leren moet. Waar zou ze over moeten opscheppen? De toe schouwer echter bemerkt in haar werk iets origineels. Het is name lijk niet alleen het mode-ontwerp dat boeit, maar juist de typische ge laatsuitdrukkingen, waarvan zij haar figuren voorziet, trekken de aan dacht. Op haar tekeningen is dat duidelijk te merken. „Zeg, Ada, voel je ook niet voor il lustratrice?" „Wat bedoelt U daar mee?" „Nou, bijvoorbeeld een opleiding voor het verzorgen van illustraties in boeken en tijdschriften" „O, mijnheer, is zou het fantastisch vinden. Maarre als ik even na denk, kan ik het mode-ontwerpen toch ook niet missen. Ik geloof dat het bij mij een eenheid vormt. Te kenen en mode ontwerpen. Maar het één hoeft het ander niet uit te sluiten, lijkt me „Wat teken je, buiten je vak om, het liefste!" „Ja eh hoe zal ik het precies zeggen. Gezichten, portretten dus liever nog zeg ik personen. Maar het gaat mij om de gelaatsuitdrukkingen Ik geloof dat ik daar nooit op uitgetekend kom „Geen landschappen, of zo?" „Daar kom ik nooit aan toe" „Overdag werk je natuurlijk. Heeft Ada Spaans heeft ook nog enkele andere hobby's. Ze leest erg graag en vindt het fijn om klassieke muziek te beluisteren. Verder luistert ze ook wel regelmatig naar het ra dioprogramma: Tijd voor teenagers. Soms kijkt ze ook naar de t.v. waarvan ze het film programma het meest kan waarderen. Ze vindt uiteraard wel dat er dingen op komen die in hun gezin minder aanvaardbaar zijn, maar het is een kleine moeite om de knop om te draaien. En verder zijn er genoeg interessante uitzendingen die het zien waard zijn. Een enkele keer gaat ze met moeder mee naar Veenendaal, om eens wat inkopen te doen en enkele kennis sen te bezoeken. Mede door die ken nissen, is de familie Spaans in 1949 vanuit Scheveningen verhuisd naar Ede! Voor sport heeft Ada niet zo veel gelegenheid. Met een groepje jongelui gaat ze soms dauwtrappen en wandelen. „Doen jullie dat in clubver band?" „Zo zou je het kun nen noemen. Wy hebben name lijk een club die elke zondag avond bg elkaar komt, direct na kerktijd. We gaan dan zomaar met de één of ander mee naar naar huis en maken er een ge zellige avond van". „Alleen maar gezellig?" „Vaak ook leerzaam, als we b.v. een actueel onderwerp aansnijden. Het gebeurt ook dat we over een ern stig vraagstuk gaan discussiëren. Dan krijgen we soms heel mooie gesprekken. We zeggen dan open hartig hoe we erover denken, of wat we er van vinden. Ook draaien we wel eens plaatjes. Het zijn hoofdza kelijk studerende jongelui die van deze club deel uit maken" Ada Spaans heeft echt plezier in het leven. Ze heeft zoals ze zelf zegt geen klachten maar wel idealen. Haar ouders hebben haar een se rieuze opvoeding gegeven en daar is ze erg dankbaar voor. Ze bezoekt regelmatig de gereformeerde kerk diensten in Ede, waar haar vader ouderling is. „Vind je het geloof niet iets voor dat ook iets met je studie te maken?" „Het ligt in ieder geval wel op hetzelfde ter rein. Ik werk namelijk in 'Haspels' mode atelier te Arnhem." „Zie je er dan niet te genop om 's avonds te gaan studeren?" „Mijnheer hoe kunt u zoiets vragen Ik verlang er de hele dag naar. Het is een heerlijke studie, waar ik nooit genoeg van krijg" Uit ons verdere gesprek met mej. Spaans blijkt, dat zij absoluut geen huishou delijke aanleg heeft, hoewel zij graag naait. Gelukkig voor moeder Spaans, dat Willy juist wel huishoudelijk is. Zij springt wel bij als het nodig mocht zijn „The Beatles?" „Nee, nee ik vind ze vreselijk!" „The Rolling Stones, dan „O, nee, nog veel minder! mijnheer, dat is echt mijn niet!" „Een Amerikaan misschien? Frank Sinatra, Elvis Presley, Boone?" „Nee, ook niet" „Zo, zo waar moet ik het dan zoe- Heus, smaak Pat Een van Ada Spaans tekeningen. ken? In Frankrijk soms?" „Nu slaat u de spijker op de kop, mijnheer. Ik ben een bewonderaar ster van de chansonnière Francoise Hardy. Ik vindt haar optreden in één woord fantastisch!" „Daar zou je dus een fan van kun nen zijn?" „Misschien wel" „Het je nog meer favorieten?" „Ik luister ook graag naar Adamo. En van Corrie Brokken kan ik vooral de mooie klank van de stem waar deren" Aldus Ada Spaans, een meisje van achttien lentes, uit het naburige Ede. Zij is een ambitieuze en ta lentvolle tiener. Zij is de oudste uit het gezin van de heer en mevrouw Spaans aan de Veenderweg 225. Na haar volgt Willy, een sportief teen- agertje van vijftien, die vro lijk de wereld inkijkt. Een fijne zus, volgens Ada. Num mer drie is Ben(jamin). Hij is dertien jaar en verbon- den aan de K.O.S. Konink lijk Onderwijsfonds voor Scheepvaart hiermede ver lip loochent hij dus zijn afkomst niet, want de familie Spaans stamt uit een vissersgeslacht te Scheveningen. De jongste thuis is Mar ja. Een guitig blondje van tien en al ler lieveling. Kom niet aan Mar ja! Dit groepje vorm samen een fijn, harmonisch gezin, dat erg op elkaar is gesteld en ingesteld is. Ze bewonen een gezellig ingerichte woning. (Vader is afdelingschef op een meubelfabriek en verstaat zelf het meubelvak).

De Vallei | 1965 | | pagina 6