Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken In Veenendaalse Raad werden uiterst belangrijke leiten onthuld Plaats van nieuwe Raadhuis veranderd Villa op Kerkewijk wordt afdeling van gemeentezaken „Linquenda" wordt secretarie VOORLICHTINGSBIJEENKOMST RUILVERKAVELING TE OVERBERG Agenda Nieuwjaarsrede Burgemeester Hazenberg Waterleidingtarieven stijgen met 35 procent Kreta en de Cycladen Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scberpenzeel RAADHUIS wist u .77 „Sola Fide" buitengewone wijkgemeente larietswijziging bij P.U.E.M. WEKKERS □ID 39e JAARGANG VRIJDAG 15 JANUARI 1965 Nr. 4 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 ltfnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bQ de agentschappen van „De Vallei" ln plaatsen van verschoning YALL ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent De eerste vergadering van de Veenendaalse gemeenteraad in het pasbegonnen 1965 bracht enkele belangrijke feiten aan het licht Eerstens het feit dat het nieuwe Raadhuis NIET aan de Oostkant van de Brouwerstraat maar aan de Westzijde zal verrijzen, het geen het college van B. en W. in een vertrouwelijk schrijven aan de Raad had medegedeeld en tweedens de verrassende bekend making van Burgemeester Hazenberg dat de villa „Linquenda" op Kerkewijk 16 zal worden ingericht als een gemeentelijk ge bouw, waar naar verluidt de afdelingen Bevolking, Burgerlijke Stand en Militaire Zaken zullen worden ondergebracht. Deze twee mededelingen waren vrij schokkend en vooral over het wijzigingsplan betreffende het nieuwe Raadhuis kwamen de ton gen in beweging. De nota, die b. en w. inzake de raad- huisbouw aan de raad hadden doen toekomen, was strikt vertrouwelijk en dus niet ter kennis van de pers ge bracht. De heer Van Ojik (CHU) opende de rij der sprekers en meldde uit het ver trouwelijke stuk dat een gedeelte van de Sandbrinkstraat nu moest worden opgebroken, terwijl in 't verleden was gezegd dat dit niet nodig was. Wie is hiervoor verantwoordelijk? zo wilde de CHU afgevaardigde weten. Te vertrouwelijk De heer Van Hardeveld (Onafh. PvdA) was het met de vorige spreker eens en merkte op dat de raad veel te veel stukken krijgt waarop het stem pel vertrouwelijk staat. Spreker pleit te voor veel meer openheid i.v.m. het algemeen belang. De heer Van Deelen (SGP) vroeg of het college van de noodzaak tot wijzi ging overtuigd was. De heer Ester (AR) vond de wijzi ging geen kleinigheid en de kosten te hoog. Hij betreurde het dat dit moest gebeuren en vroeg evenals de heer Van Hardeveld om meer openheid. De heer Haggenburg (KVP) stelde i.v.m. de nieuwe plaats van het raad huis de vraag of de entree van het Schrijverspark niet beter gemaakt kon worden. Mevr. Buddingh (VVD) vroeg naar de reden van de verplaatsing. De heer Bastmeyer (CHU) was niet gelukkig met het voorstel om het raad huis te verplaatsen naar de westzijde van de Brouwerstraat. De voorzitter Burg. Hazenberg be antwoordde de sprekers en ging vrij uitvoerig in op de urgentie van de wijziging. Wie er verantwoor delijk voor is? Het college van b. en w. merkte de voorzitter vrij scherp op. Naar het oordeel van de stedebouw- kundige is de nieuwe plek de juiste. De voorzitter somde enkele nadelen van de oorspronkelijke plaats op zo als te dicht bij de geplande flats, die zes verdiepingen hoog zullen worden. Ook de omweg, die de bewoners zou den moeten maken om op de Kerke- JAAROVERZICHT 1964 VAN DE GEMEENTEPOLITIE De korpssterkte bedroeg van 1 januari 1964 t/m 30 september 1964, 36 man en van 1 oktober 1964 t/m 21 december 1964, 37 man. Opgemaakt werden de navolgende aan tallen processen-verbaal: 1. terzake misdrijven genoemd in het Wet boek van Strafrecht: gemeen gevaar voor personen en goederen 1 3) tegen het openbaar gezag 4 3) tegen de openbare orde 2 2) zedendelicten 4 1) diefstal 35 (59) andere vermogensdelicten 8 (10) overige 33 (16) totaal 87 (94) 2. terzake verkeersmisdrijven: rijden onder invloed van alcohol 18 (27) doorrijden na ongeval 9 6) joy-riding 3 3) overige 10 1) totaal 40 (37) 3. terzake overtredingen: Verkeersovertredingen 2261 (2046) Algemene Politie Verordening 48 86) overige 529 469) totaal 2838 (2601) Over het jaar 1964 werden aan politiële waarschuwingen uitgereikt: 616 a f 2,50 f 1540,— 698 a f 5,— f 3490,- 222 a f 7,50 f 1665,- totaal in contanten f 6695,— er vonden in 1964 377 verkeersongevallen plaats (348), hierbij werden 96 (75) perso nen licht gewond, 31 (39) personen zwaar gewond en 4 (2) personen gedood. Met de politie-voertuigen werd 140889 km afgelegd; motor met zijspan 1875 km; Panhard van 1 januari 1964 t/m mei 1964 24580 km; Ford 45832 km; Estafete 13691 km; R.-8 van af mei 1964 54911 km. In de gemeente verblijven thans 148 vreemdelingen. De tussen haakjes geplaatste cijfers geven de aantallen over het jaar 1963 aan. dat de ren op de koopjes gisteren een aanvang nam? dat de drukte groter was dan voor gaande jaren? dat de bussen naar en uit de omgeving overvol waren? dat de aardgasaansluiting zeer binnen kort begint? dat u de monteurs dus kunt verwach ten? dat er zelfs een vrouwelijke monteur bij is? dat het niet zeker is dat zij ook hier zal gaan „sleutelen"? wijk te komen scheen een rol te heb ben gespeeld. Na rijp beraad moeten wij erkennen dat de nieuwe plaats de juiste is, aldus burgemeester Hazen berg. Wat betreft het vertrouwelijke van het stuk merkte de voorzitter op dat het college met de wensen om meer open heid rekening zou houden, maar in het onderhavige stuk werd veel cijfermate riaal genoemd, dat in het belang van de gemeente beter niet gepubliceerd kon worden. De heer Van Hardeveld dankte voor de uiteenzetting, maar merkte toch nog even op dat destijds door drie raads leden naar een eventuele verplaatsing was gevraagd en men kreeg toen geen antwoord. Nu worden we opeens voor een voldongen feit geplaatst. De heer van Ojik was het met de hee,r van Hardeveld eens en ver klaarde dat „men" allang over deze zaak had gefluisterd. De voorzit ter: „Men" weet soms nog meer dan wij. De bouw van een bepaald blok wo ningen in deze buurt gaat niet door. De onderhandelingen daarover zijn ge strand. aldus merkte de voorzitter nog op. De heer Haggenburg brak nog een lans voor verbetering van de toegang naar het Schrijversgark en daarmee was de discussie gesloten en werd de desbetreffende wijziging van plaats een voldongen feit. Verlangen Het punt tot verkoop van een per ceel grond in de Industriewijk t.b.v. de Ned. Gas Mij. N.V., om daar een ontvang- en regelstation voor aardgas te vestigen had bezwaren opgeroepen van verschillende in de nabijheid ge legen bedrijven. Dit voorstel werd aangehouden, na dat de heer Van Hardeveld een dui delijk verlangen naar Novegas had ge toond. Zou er nog iets aan te doen zijn, was de vraag van deze afgevaardigde. De voorzitter zei dat het besluit is ge nomen door een hogere instantie en „ik vlei me niet met de hoop dat het anders zal worden". De heer Ester vond dat nu voor de tweede maal de rekening werd gepre senteerd en dat de gemeentelijke auto nomie andermaal werd aangetast. Nagalm In de Ichtus ULO bleek een akoes tische fout te zitten, die de gemeente 12 mille gaat kosten. De heer Van Gen- deren (CHU) wilde weten wie er ver antwoordelijk gesteld kan worden. Wethouder Koppenberg antwoordde dat de gebruikelijke procedure tijdens de bouw was gevolgd en zelfs de bouw kundige inspectie van het L.G. de zaak had gekeurd. De heer Van Deelen vroeg of dit nog wel meer is gebeurd in nieuw- bouwscholen. Wethouder Koppenberg: Ook in de C.N.S. II, maar er zijn daar geen klachten meer. Kleuterschool De overplaatsing van een tweetal klassen van de kleuterschool aan de Hoofdstraat naar de Juliana van Stol- bergschool ontlokte de heer Van Dee len de opmerking dat er nu in 't Hoorntje een kleuterschool is neerge zet, maar dat gebleken was dat er voor de kinderen uit 't Hoorntje geen plaats was. Wethouder Koppenberg wilde niet in de competentie van het schoolbestuur treden, maar voorzag wel dat ook de kinderen uit de Zonnebloemstraat en omstreken aan de beurt komen, temeer als volgend jaar de kleuterschool in Noord gereed is, waar weer 80 kinde ren kunnen worden geplaatst. Tenslotte werd als lid van de com missie tot wering van schoolver zuim in de plaats van wijlen de heer A. C. Schilperoort met grote meerderheid de heer D. Dillingh (hoofd van de C.N.S.-I) gekozen. In zijn Nieuwjaarsrede stond burgemeester Hazenberg uitvoerig stil by de inter nationale ontwikkelingen alsmede de economische situatie, zowel in binnen- als bui tenland. Hij waarschuwde voor een ongemotiveerd optimisme en vreesde dat de opwaartse lyn niet kan blijven doorlopen. Tenminste indien niet ieder zich ten volle geeft. De burgemeester herdacht de heren Stappenbelt en Vink, die de gemeente door de dood waren ontvallen. Hierna volgde de burgemeester de gebeurtenissen in 1964 op de voet en constateerde met genoegen dat een groot aantal gebouwen, kerken, win kelpanden enz. in het afgelopen jaar konden worden geopend. De woningnood zal in 1970 nog wel niet opgeheven zijn, zo vermoedde burgemeester Hazenberg. Het wilde hem voorkomen dat het bouwen van een brug die het Ruisseveen en de omgeving een betere verbinding met het centrum zal geven, niet lang meer op zich zal laten wachten. De te verwachten nieuwbouw van het Chr. Lyceum en een tweede Huishoudschool noemde de burgemeester beiden uiterst nuttige zaken. Tenslotte zal, volgens burgemeester Hazenberg de aanbesteding van de rioolzuive- ringsinstallatie in september plaatshebben. Het oudste Raadslid, de heer van Hardeveld, dankte de voorzitter voor zyn rede, maar sprak daarby tevens de hoop uit dat het niet alleen by deze woorden zal blyven en de ontvouwde plannen ook inderdaad verwezenlijkt zullen worden. Hy wenste de burgemeester persoonlijk sterkte toe in zyn veelomvattend werk. Midden tussen zijn Nieuwjaarsrede onthulde burgemeester Hazenberg gisteravond in de Raadsvergadering het feit dat de villa „Linquenda" gelegen naast het oude Rusthuis aan de Ker kewijk zal worden bestemd voor de gemeentelijke Dienst. De burgemeester wilde de Raad hiervan in kennis stellen, gezien de hardnekkige geruchten die deze week reeds de ronde deden. Tot voor enkele weken terug was de villa bewoond door mevr. de wed. Kets, die zeer onlangs is overleden. Het gebouw werd nu gemeente-eigendom en gezien de beperkte behuizing van verschillende diensten wensten B en W de villa te bestemmen als gemeentelijk gebouw. De burgemeester onthulde niet welke afdelingen in de villa zullen worden ondergebracht, maar naar verluidt zullen dat de afdelingen Bevolking, Burgerlijke Stand en Militaire Zaken zijn. Wie dus wegens huiselijke gebeurtenis sen naar de Burgerlijke Stand moet, zal zijn schreden moeten richten naar het gebouw aan de Vaartbrug. OUDSTE INWONER VAN VEENENDAAL, HEER C. VERHOEF OVERLEDEN De heer C Verhoef f Woensdag is in de leeftijd van 98 jaar overleden de heer Cornelis Ver hoef, oudste inwoner van Veenendaal. De heer Verhoef vierde op 9 juni vo rig jaar zijn verjaardag en werd toen door velen gefeliciteerd. Ook burge meester Hazenbeig macht hem toen een verjaarsbezoek. OPOE BIJKERK UIT RHENEN THANS OUDSTE VAN VEENENDAAL Mevr. C. A. J. A. Bijkerk-Gerth Thans is mevr. C. A. J. A. Bijkerk- Gerth, die met de groep Rhenense oudjes tijdelijk is ondergebracht in het Oude Rusthuis aan de Kerkewijk, de oudste inwoonster van Veenendaal. Mevr. Bijkerk werd geboren op 21 ok tober 1867 en is derhalve 97 jaar oud. OUDSTE MANNELIJKE INWONER Na het overlijden van Veenendaals oudste inwoner de heer C. Verhoef is de heer C. Roelofsen nu Veenendaals oudste mannelijke inwoner. De heer Roelofsen is 94 jaar. NOG GEEN BESLISSING: De Centrale kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk te Veenen daal vergaderde donderdag avond n.a.v. de instelling van de Ilerv. gemeente „Sola Fide" als buitengewone wijkgemeen te. Tevens werd het verzoek van de bei de Christelijk Gereformeerde kerken besproken, hetwelk inhield een speciaal Convent van kerken op te richten, be staande uit de verschillende Gerefor meerde groeperingen. Over beide zaken werden nog geen beslissingen genomen, aldus de voor zitter van de centrale kerkeraad Ds. A. Vroegindeweij. S I N D S 1930 Makelaars- en Assurantiekantooi BROUWER Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918. na 6 uur 3325 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties Blijkens berichten in de provin ciale dagbladen zullen de water leidingtarieven met 35 procent stijgen. Tot dit besluit kwam het alg. bestuur van het Waterleiding bedrijf Midden Nederland tijdens een maandagmiddag gehouden vergadering te Utrecht. De plaatsvervangend directeur van het Min. van Econ. Zaken had geen bezwaar tegen de prijsverhoging per 1 januari 1965. De voorzitter van het W.M.N., de commissaris der Koningin mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van Sandenburg merkte tijdens de verga dering op dat de verhoging nogal fors is. Maar men vertrouwt erop dat men met een en ander toekomt tot 1970, zo dat voor die tijd geen wijziging hoeft te worden verwacht. Wij vernamen in dit verband nog dat in de buitengemeenten, w.o. dus de ge hele Zuid-Oosthoek behoort, de m3 prijs van 30 cent op 43 cent wordt gebracht. Het vastrecht wordt verhoogd van f 24,tot f 30,Gebruikers die een gemiddelde van 100 m3 haalden be taalden voorheen dus f 54,Dit wordt verhoogd tot f 73,Degene, die dus erg veel water nodig heeft is aanmer kelijk duurder uit dan de gewone ge bruiker. In ieder geval is deze verho ging weer een hele deuk in de porte- monnaie voor d§ huisvrouw. LOOP DER BEVOLKING VEENENDAAL Het aantal inwoners van de gemeente Veenendaal bedroeg op 1 januari 1965 25639, een vermeerdering met 642 (556) ge rekend vanaf 1 januari 1964 toen dat aan tal 24997 bedroeg. Het aantal ingekomen personen was 1003 (834). Het aantal vertrokken personen 772 (703), een vestigingsoverschot van 231 (131). Er werden in 1964 211 (194) huwelijken gesloten. In Veenendaal werden 568 (570) kinderen geboren. Er overleden 157 (145) personen, een geboorte-overschot van 411 (425). De tussen haakjes geplaatste cijfers zijn die van het voorafgaande jaar 1963. WONINGBOUW VEENENDAAL GEREED. Het aantal gereedgekomen woningen bedroeg in 1964: Woningwetwoningen 76 (101) Premiewoningen w.o. 8 van Patr. Bouwvereniging 98 (158) Woningen in ongesubs. sector 30 26) Totaal gereedgekomen 204 (285) Gesloopte huizen 12 14) Onttrokken aan woonruimte voor o.a. bedrijfsdoeleinden 16. Onbewoonbaar ver klaarde woningen 19 (16). Totale vermeerdering 158 (255) IN AANBOUW: Woningwetwoningen 217 (114) Premiewoningen w.o. 8 van Patr. Bouwvereniging 44 (125) Ongesubsidieerde sector 40 26) Totaal in aanbouw 301 (265) Nog niet gesloopte onbew. verkl. 43 27) waarvan nog bewoond 32 22) Woningvoorraad 6449 (6194). Toename 158 (255). Totale woningvoorraad 6607 (6449). Bestuur Caecilia uitgebreid met leden uit pij per corps „Prins Bernhard" Het bestuur van Caecilia werd j.l. woensdag uitgebreid van 7 op 9 leden. De voorzitter, de heer J. Diepeveen, werd met algemene stemmen herkozen. Ook de heren P. van Hees en H. Mas- selink blijven in het bestuur. Verder hebben uit het oude bestuur nog zit ting de heren Oskam en Henzen. Niet terug kwamen de heren Mos en A. Hasselaar. Van het voormalig Pijpercorps Prins Bernhard werden als bestuursleden ge kozen de heren J. v. Manen, E. Tijssen, B. v. d. Pol en P. van Kruistum. Cae cilia zal in het komende seizoen met haar drumband en het pijpercorps deel nemen aan een Tamboursconcours. Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Margriet hoopt a.s. dinsdag 18 januari haar 22ste verjaardag te vieren. Wij wensen haar alvast van harte proficiat.' Boeiende voordracht voor de Volksuniversiteit Er zyn vele mensen, die voordrachten met dia's houden over een door hen be zochte landstreek. De Volksuniversiteit Veenendaal verkeert in de gelukkige omstandigheid causerieën te kunnen doen houden door een kunstenaar, waarbij land, volk en cultuur gezien worden door een artistiek temperament, hetgeen hun een levendigheid van toon, een frisheid van verteltrant, een mate van kun nen boeien verleent, welke eigenschappen voordrachten door niet-kunstenaars, waarvan er vaak dertien in een dozijn gaan, doorgaans uiteraard missen. Voor een schare trouwe leden en vrienden van de Volksuniversiteit, een klein maar select gezelschap, hield de kunstschilder, glazenier en mozaïek ontwerper Wim Mulder uit Otterlo woensdag j.l. een causerie over Kreta en de Cycladen, bij dia's, uitmuntend door fraaiheid. Lange tijd, ving de spreker aan, werd Mykene op het Griekse vasteland be- schouwd_als de bakermat van de Griek se cultuur. Later bleek echter dat het Kreta was. De ontdekker van Troje en Mykene, Heinrich Schliemann, kon op Kreta weinig uitrichten, maar de En gelsman Arthur Evans groef in het be gin van deze eeuw systematisch het paleizencomplex van Knossos uit, dat Egyptische invloeden in architektuur en sierende elementen vertoonde. Evans liet de paleizen, oorspronkelijk uit ce- derstammen, die taps gebezigd werden, bestaande, in beton reconstrueren in de oude felle kleuren. De heer Mulder beschreef vervolgens het eiland Kreta als het geboorteland van Zeus, de oppergod, geboren in een grot van het Idagebergte. Zeus ont- Caecilia zal zelf aan een muziekcon cours deelnemen. De heer Bouman, oud voorzitter van Prins Bernhard werd dank gebracht voor het vele werk dat hij voor de pijpers heeft gedaan. Hij zal niet in het bestuur van Caecilia komen, maar wel alle steun blijven verlenen. Door de heer Van Kruistum werd hem de ballpoint overhandigd waarmede de gasten in het receptieboek tekenden tijdens het 25-jarig bestaan van de pijpers. Ook het boek werd hem ter hand gesteld. Al met al een vergadering die in zeer goede harmonie is verlopen. vlamde in liefde tot de nimf Europa en nam de gestalte van een sneeuw witte stier met edelsteenachtige horens aan. Op Kreta ging hij, Europa op zijn rug dragend aan land, veranderde zich in een adelaar en huwde haar. Een van hun kinderen was Minos, de legenda rische koning van Kreta in het eerste gouden tijdperk van het land, toen het volk vredelievend was en geen oorlog en ziekte de mensen teisterden en doodsangst onbekend was. Minos huw de Pasiphae, die in ontrouw de Mino- tauros baarde, een monster met de kop van een stier en het lichaam van een mens. Minos bracht de rest van zijn leven door in het Labyrinth, een dool hof van gangen, vertrekken en zalen, waar Pasiphae en de Minotauros ver bannen werden gehouden. (Zie verder pag. 4) GEREFORMEERD CONVENT IN WORDING De beide Chr. Geref. Kerken te Veenen daal hebben zich in een brief tot de Hervormde Kerkeraad (Geref. Bond) ge richt waarin men voorstelt om een „Ge reformeerd convent" op te richten, waar aan dan verschillende kerken van Geref. beginselen zouden kunnen meewerken. Auto sloeg over de kop een gewonde Donderdagmiddag sloeg de 25-jarige Duitser G. Blieckman met zijn auto over de kop, juist voor de afrit op Rijksweg 12. De oorzaak van het ongeluk is niet be kend. De heer B. werd vrij ernstig ge wond. Hij bekwam een sleutelbeenfrac tuur, hoofdwonden en gekneusde ribben. Per ambulance werd hij naar het Juliana- ziekenhuis overgebracht. Aangezien onder het ruilverkavelingsgebied „Heiligenbergerbeek" ook Overberg ressorteert, werd afgelopen donder dagmorgen een bijeenkomst belegd in de bezoekzaal van „Kamp Overberg" bereidwillig voor dit doel ter beschikking gesteld door de directie teneinde uitvoerig inlichtingen te kunnen geven en vragen te beantwoorden over de wel zeer belangrijke en diep ingrijpende materie, n.I. de ruilverkaveling. Het geheel stond onder leiding van de heer J. M. Houterman, voorzitter van de streekcommissie en van het waterschap „Lunterse Beek", hierin bijgestaan door de heer H. Willers Holman van de cultuurtechnische dienst en de heer W. Ramaker, assistent bij de rykslandbouwvoorlichtings- dienst. Tevens waren o.a. aanwezig Ir. Tj. G.roendijk in zyn functie van secretaris van de streekcommissie en ryks- landbouwconsulent en een voorlichtster van de standsorganisatie. Ongeveer 60 landbouwers-veehouders hadden aan de uitnodiging gehoor gege ven. De voorzitter hield een kort ope ningswoord, waarbij hij het doel van de ruilverkaveling uiteenzette, n.I. om met zo weinig mogelijk inspanning zoveel mo- np *r 1 Met ingang van 1 januari worden de vastrechttarieven voor de kleinverbrui kers van electriciteit gewijzigd, zo deelde de P.U.E.M. eind vorige week mee. De wijziging komt er in het kort op neer dat er een principiële verandering is aangebracht in het systeem van de vaststelling van vastrechtbedragen. Tot bovengenoemde datum werd het aan tal vertrekken in een woning als maat staf genomen. Dit systeem is dusdanig verouderd dat het niet meer kan gel den. De nieuwe bedragen zullen, al thans voor kleinverbruikers, gebaseerd zijn op een nieuwe brandstofformule. Het geheel van de wijzigingen bete kent voor de gemiddelde kleinverbrui ker een tariefverhoging van circa 5%>. gelijk resultaten te verkrijgen en wel door de bedrijfsvoering zo rendabel mogelijk te maen. Aanleg en verbetering van wegen, betere ontwatering, meer mechanisatie, betere groeperingen door het bedrijf zo dicht mogelijk bij huis te krijgen, zijn punten, die hierbij onderzocht dienen te worden en waar nodig gerealiseerd. Bij dit alles is zeer veel geld nodig. Hierna gaf de heer Willers Holman een zeer uitvoerige meer juridische uiteen zetting over alles wat met ruilverkave ling te maken had en de vele wettelijke bepalingen, die hiermee verband houden. De technische uitvoering van dit plan zou pas later in kleine gespreksgroepen plaats vinden. Deze problemen in zo'n grote groep te bespreken is niet te doen en heeft geen nut. Zij die zich willen ver- fêetzcrutt&ale VA. igïl7>90 voor betere uurwerken H00F0STR 91 VEENENDAAL diepen in de wetslectuur die hiervan is, kunnen een boekje over al deze bepalin gen kopen voor f 2, Zo vertelde de heer Holman o.m. dat men b(j de ruilverkaveling heus niet is overgeleverd aan de besluiten die te dienaangaande worden genomen. (Zie verder pag. 4) VEENENDAAL Zaterdag 16 januari: Wandeltocht van DEOS. Start en finish bij ,,'t Trefpunt". Maandag 18 januari: Opening kleu terschool aan Zonnebloemstraat door Burg. Hazenberg. Dinsdag 19 januari: Bijeenkomst NCVB in OCB-gebouw. Bloem schikken door plaatselijke bloemist. RENSWOUDE Vrijdag 15 januari: Café 't Hofje. Vergadering BVL. Spreker 2e Kamerlid de heer Harmsen.

De Vallei | 1965 | | pagina 1