Nieuw kleedlokaal, kantine, tennisbanen en bijvelden ÏNKA Cosmetic PANTERS heren deelden de punten na enerverende wedstrijd HENNY JANSEN SPORTTERREIN „CANDIA" IN RHENEN WORDT GEHEEL GEMODERNISEERD Grote bazar op 4, 5 en 6 februari DOVO speelde zaalvoetbal in Waddinxveen Goede resultaten van Piet Kieviet op de 500 meter PANTERS-dames verloren van Valbovol-2 met 3-1 ARAM ARAM E. Vos (Veenendaal) sterkste bij tafel- tennisachtkamp in Arnhem VOLLEYBAL Veel spanning Het spookslot aan de Tiber V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE TWEEDE BLAD „DE VALLEI" DINSDAG 26 JANUARI 1965 Nr. 7 De voetbalvereniging „Rhenus" is heel wat van plan. Dat werden we gewaar tijdens een gesprek met de voorzitter van deze bloeiende club, de heer D. A. Beekman. Van gemeentewege bestaan vergevorderde plannen Rhenus aan 'n nieuwe kleedkamer te helpen, maar nu wil de vereniging zelf er een mooie kantine bovenop zetten. Om aan de nodige financiën te komen zijn tal van acties gepland. Er zal op 4, 5 en 6 februari een grote bazar worden gehouden in het „Eigen Gebouw". KLUIF Het is een hele kluif, volgens de ac tieve voorzitter. Behalve de nieu*ve kleedgelegenheid is er een nieuw hoofd- veld aangelegd, dat het komende sei zoen in gebruik zal worden genomen. Er komt een korfbalveld bij en er wor den drie nieuwe tennisbanen aange legd. Hierbij komt een groot parkeer terrein voor auto's. Het ligt in de be doeling de entree te verleggen, althans voor mensen die met een vierwielig motorvoertuig aankomen. Deze entree zal vermoedelijk bij het café restaurant „Rust Wat" komen. Kleedkamer De huidige kleedkamer dateert van 1949 en er is weinig fraais meer aan. Geschikt voor afbraak. De deuren slui ten niet meer. Douches zijn er wel, maar die zijn door de vereniging zelf aangebracht en bekostigd. Een ver lichting heeft „Rhenus" ook zelf ver zorgd, wat het aai^jige sommetje van f 3000,vergde. Rhenus dat bijna 450 leden telt is zelf bijzonder actief geweest en zit op het moment nog helemaal niet bij de pak ken neer. De kantine, die men wil bou wen bovenop het kleedlokaal zal door de leden zelf worden gebouwd. Gezond De vereniging is kerngezond. Men heeft een supportersvereniging van 60 leden. De thuiswedstrijden van Rhenus worden door 7 a 800 mensen bezocht, een enkele keer zijn het er zelfs 1000. Er worden geregeld contactavonden georganiseerd, waar de onderlinge band wordt versterkt er) waar het prettig toeven is. De leden bekostigen deze avonden grotendeels zelf. Men houdt verlotingen, men betaalt entree en zo komen de gelden binnen. De leden krijgen ook op hun ver jaardag een collectebus onder de neus gedrukt. De bus gaat rond op het hoog tepunt van het feest-en dan stromen de guldens en kwartjes binnen. Daaren tegen krijgt ieder lid dat ziek is een attentie van zijn vereniging. Kortom, er heerst een prima geest bij de groen- witten, volgens voorzitter Beekman, die sinds 1953 in de gelederen van Rhe nus meemarcheert. Kantine In de geplande kantine komt ook een bestuurskamer. Zowel kantine als be stuurskamer mogen ook gebruikt wor den door andere verenigingen, maar Rhenus blijft de zaak beheren. De nieuwe kleedkamer heeft vier verkleed ruimten en heeft een oppervlakte van 18 x 6 meter. De inventaris van de kan tine zal ook door Rhenus moeten wor den bekostigd en aangebracht. D. A. Beekman, voorzitter Rhenus Voorzitter Beekman was geweldig te spreken over de medewerking van de Rhenense Middenstands Centrale, die voor de te houden bazar in februari de meest fraaie prijzen beschikbaar stelde. Zonder uitzondering werken de winke liers mee. Prijzen als schemerlampen e.d. voor een waarde van f 25,tot f 30,zijn geen zeldzaamheid, maar heel normaal. Hiervoor zijn we de RMC dan ook bijzonder dankbaar. Populair Rhenus draait goed, zowel speltech- nisch als financieel, volgens voorzitter Beekman. De club werd op 5 mei 1933 opgericht, ging daarna gedurende een korte periode ter ziele, maar kwam fris en frank weer terug. Nu draait Rhenus met wisselend succes mee in de hoogste klas van de afdeling Utrecht. Men heeft vier seniorep en zeven junioren elftal len in het veld staan. Rhenus blijkt erg populair bij de be volking, gezien ook het bezoek bij de thuiswedstrijden. Men vreesde aanvan kelijk concurrentie van de semi-prof- club Wageningen, maar men heeft het nu zo geregeld als Wageningen thuis speelt gaat Rhenus uit en andersom. Dat er talent rondloopt bij Rhenus be wijst wel het feit dat men in 't ver leden twee spelers aan 't betaalde voet bal kon overdoen (Jan ten Braak en Geurt Veenendaal) waarvan de laatste alweer op het outfe nest is terugge keerd. Men hoopt als de competitie afgelo pen is een aantal seriewedstrijden te organiseren. Want dit jaar geldt in ver sterkte mate het parool: Ieder dubbel tje is welkom. Het actieve bestuur van Rhenus zet de schouders onder het werk. De voor- zttier wil nog deze week naar 't ge meentehuis stappen om de tekening van het nieuwe kleedlokaal op te vragen. Dan kan hij reeds becijferen hoe de kantine op de verdieping eruit komt te zien en wat daarvoor komt kijken. En dan kan de hele Rhenusgemeen- schap de handen aan de ploeg slaan. Met een dergelijke opzet kunnen de plannen haast niet mislukken. „Can- dia" zal het seizoen 1965-1966 een fraaie accomodatie rijk zijn. Een gevolg van het doorzettingsvermogen en de activi teit van de Rhenusfamilie, waarbij de bevolking van de Grebbestad niet zal achterblijven. Het oude kleedgebouw van Rhenus al sinds 1949 in gebruik. TAFELTENNIS S.T.V. CLIMAX VERLOOR DERBY TEGEN RITAC STV Climax is er niet in geslaagd om uit de plaatselyke ontmoeting tegen Ri- tac een puntje over te houden. Het werd een 73 nederlaag en hiermede is de kleine kans op het kampioen schap wel helemaal verkeken. Al was de overwinning voor Ritac volkomen verdiend met een beetje meer geluk had er voor Climax nog wel een gelijk spel in gezeten. Zo verloor Mid delhoven van v. Wely met 23-21 in de derde game en tegen Burgstede werd het zelfs 26-24 in de beslissende game voordat de STV Climax-speler moest capituleren. Tegen v. d. Weerd had Middelhoven minder in te brengen. Van Dam won van Burgstede en v. d. Weerd, maar traditiegetrouw kreeg hij van v. Wely een nederlaag te incasse ren. Ook in het dubbelspel leden deze twee spelers een duidelijke nederlaag tegen v. d. Weerd en v. Wely. Van Eist tenslotte kon ook niet op tegen deze beide Ritmeester-spelers, maar won wel van Burgstede al was het met 24-22 in de derde game op het kantje af. Maandag a.s. moet STV Climax naar de andere kampioensgegadigde Treffers in Arnhem en het zal ongetwijfeld al les in het werk stellen om hier een beter resultaat te behalen. Ritac krijgt bezoek van RTTV en ook dit moet weer een overwinning voor de Vee- nendalers worden. Panter zal wel geen kans zien om zijn precaire positie bij RTTV 2 te verbeteren. Voor de andere klassen luidt het programma: 2e kl. C. woensdag: Swift-RTTV 3; Donderdag Kr en Vr. I-Smash en VSW- Ritac 2. 3e kl. D. donderdag: RTTV 5-STV Cli max 3; VSW-Panter 3; Panter 2-RTTV 4; Ritac 3-RTTV 6; Vrijdag: Shot-Nizo; Maandag 1 febr.: STV Climax 3-Pan- ter 2. 4e kl. D. woensdag: STV Climax 4- RTC; Swift 2-Jonge Strijd 2; TVM 2- VSW 3. Juniorengroep B. zaterdag: Tios a-STV Climax b; Treffers b-STV Climax a; SC Velp a - Smash a; RTTV a-RTTV b. Daar er voo.r DOVO zaterdag geen wedstrijd was vastgesteld trokken de spe lers van het eerste elftal naar de voor drie weken terug geopende nieuwe vei linghal in Waddinxveen en probeerde het daar eens met zaalvoetbal. Dit was de tweede maal dat DOVO aan een dergelyk toernooi deelnam. Vorig jaar kwamen de DOVO mannen in Poeldijk binnen de krytlynen. Zaalvoetbal is geheel anders dan het voetbal op de groene grasmat. Men moet er wel even aan wennen. Er wordt gespeeld met vier veldspelers en een doelman. De veldspelers kunnen steeds gewisseld worden. Op het toer nooi in Waddinxveen had men de 20 deelnemende teams in vier poules van vijf clubs verdeeld. DOVO won in haar poule drie van de vier wedstrijden. Met 20 van Boskoop, met 70 van DOS en met 30 van Die Haghe. Maar tegen de eerste kampioen in het zater dagvoetbal, de 4e klasser Seolto uit Zevenbergen moesten Schoeman c.s. met 31 de vlag strijken. De Braban ders werden tevens winnaar van hun poule. DOVO eindigde als tweede. Hierna werd DOVO geplaatst in een qualifica- tieronde om de vijfde tot de achtste plaats. Met 3-1 werd van Be Fair ge wonnen, maar tegen het Haagse JAC gingen de Veenendalers met 4-1 ten onder. Men eindigde definitief op de zesde plaats. Het gehele toernooi werd gewonnen door Seolto, dat schijnbaar heel wat in haar mars heeft. Eerst kampioen in de competitie en nu dit sterke toernooi winnen, waarbij het gerenommeerde Ysselmeervolgels in de finale werd geveld. Voor DOVO weer een aardige ken nismaking met het zaalvoetbal, dat op zichzelf wel een leuke tijdpassering is, maar het echte voetbal op de groene velden niet zal kunnen verdringen. Daarom zien de spelers al weer uit naar de volgende „echte" voetbalstrijd. Zaterdagmiddag j.l. bonden Panters-I en Panters-II voor de tweede maal in deze competitie de strijd aan in de eerste klas van de volleybalbond. De eerste wedstrijd werd destijds met 3-1 gewonnen door het sterkere 2e team en het lag in de lijn der verwachtingen dat ook nu weer de overwinning bij dit team terecht zou komen. Beide ploegen hadden de punten meer dan nodig, daar Panters-II nog altijd kam pioenskansen heeft en Panters-I punten dient te verzamelen om uit de gevarenzone te komen. Na een langdurig en enerverend duel speelden de Panters- formaties gelijk (2-2). HARD VAN STAPEL In de eerste set al liepen de jongens van Panters-II zeer hard van stapel. Kei hard serveren en een machtige aanval zette Panters-I onder een geweldige druk. Deze gemiddeld veel jongere spelers kon den dit geweld niet verwerken en grepen keer op keer mis op de hard ingeslagen ballen. Aan het net was Panters-II voor alsnog heer en meester en Panters-I kwam er vrijwel niet aan te pas. Dick Bovenschen vergaarde voor het 2e veel punten met zijn harde serve, terwijl aan het net Dick Veenhof en Wim Willemsen onstuitbare smashes afvuurden. Panters-I daarentegen kreeg door dit alles geen kans om te spelen. Met niet minder dan 15-3 werd deze set door Panters-II gewonnen. In de tweede set kon Panters-I wat meer in zijn spel komen. De afwerking van de aanval van Panters-II liet nu wat te wensen over, waarvan het 1ste team dankbaar gebruik maarte door de aanval keer op keer over te nemen. Er ontspon zich vanaf dat moment een aantrekkelijke partij volleybal en het aanwezige publiek genoot hiervan, hetgeen dikwijls de han den op elkaar bracht. Panters-I kon zelfs een voorsprong ne men en bij de stand 13-11 zat er zelfs set winst voor hen in. Maar zoals zo vaak werden er teveel onnodige verdedigings- fouten gemaakt, waardoor Panters-II kon uitlopen en ook deze tweede set won met 15-13 (2-0). Panters-II vluchtte in time-outs en spelerswisselen, terwijl het 1ste team met invaller Eddy Schagen uit het jeugdteam in zijn midden door bleef hameren. Bij de stand 12-12 drukte het 1ste team door en won,met 15-12 (2-1). val werd door het 2e team ver uit ge slagen en het 1ste team won ook deze laatste set met 15-12 (2-2). Beide ploegen hebben zich helemaal ge geven en hun sportieve plicht gedaan. De toekomst zal ons leren wat de konsekwen- ties zullen zijn van dit gelijke spel. Voor lopig houden we het er op, dat de be- Zesde in klassement Onze plaatsgenoot Piet Kieviet, die met de kernploeg van de KNSB in Noor wegen is, blijkt toch een echte sprinter te zijn. Tijdens de in Hamar gehouden selectiewedstrijden met het oog op de komende Europese en wereldkampioen schappen blonk Piet behoorlijk uit op de korte afstand. Hij eindigde op de derde plaats achter Schenk en Liebregts met de goede tijd van 43.9. Op de 5000 meter moest Piet echter genoegen nemen met een tiende plaats. Hij reed de vijf kilometer in 8 min. 24,1 sec. Het blijkt toch dat de langere afstanden Piet's genre niet zijn. Hij eindigde in het klassement van de eerste dag op de zesde plaats. Naar verluidt zou trainer Anton VOLLEYBAL Het is de dames van de Panters niet gelukt om in de zeer koude veilinghal te Woerden succes te boeken tegen het eveneens onder aan de ranglijst vertoeven de Valbovol 2. Deze laatste ploeg heeft de kans gegerepen om zich van de onder ste plaats te werken. De plaats waar nu de jonge Panters ploeg zetelt. Valbovol 2 overigens zal ongetwijfeld in de nabije toekomst meer wedstrijden gaan winnen, want gezien het vertoonde spel doet het niet onder voor enkele hoger geplaatste ploegen. Voor de Panters dames is de situatie thans kritiek. In de nog resterende wedstrijden zal veel gedaan moeten worden om het getij te doen keren. VALBOVOL-2 STERKER Na het eerste fluitsignaal werd dui delijk dat Valbovol 2 de betere ploeg tussen de witte lijnen kon brengen. Aan het net een klasse beter, waar door vooral aanvallend het accent aan de Valbovol kant lag. Niettemin lieten de jonge Panters dames bij vlagen goed volleybal zien, doch waren niet tegen deze overmacht opgewassen. De eerste set bleef met 15-7 in Woerden. In de tweede set drukte Valbovol wederom „het" stempel op de wed strijd. Goed serveren en flink aanval len deed de Panters veste herhaalde malen wankelen. Het gevolg was, dat Valbovol aan het werk kon blijven. Met 15-3 wennen de Woerdense dames deze tweede set. Gedurende de derde set kregen de Panters dames iets meer vat op het spel. Het initiatief kon zo nu en dan worden overgenomen en door goed ser- Spectaculair De twee volgende sets bracht het sum mum aan spanning. Panters-II kon door nog een set te winnen de twee punten bin nenhalen. Panters-I verzette zich goed en wierp alle schroom over boord. Hard ser veren en een nu wat beter functionerende aanval bracht Panters-II in grote moei lijkheden. Gert Hulsebos, Gert van de Bovenkamp Jr. en Roel Sipkema sneden met hun hard ingeslagen ballen dwars door de verdediging van het 2e. Punt na punt kropen de teams naar het einde van de derde set. Roel Sipkema en Ti- mo Kroes weren een aanval af. De vierde en laatste set moest dus de beslissing brengen. Panters-I bleef nu doorgaan. Bij de stand 6-9 vluchtte het team van Panters-II weer in een time-out hetgeen opluchting bracht. Het werd 11-11. Roel Sipkema sloeg zijn smash drie maal onhoudbaar door de verdediging van Pan ters-II. Maar weer werd het gelijk 13-13. Timo Kroes sloeg het 1ste team naar 14-13 en weer nam het 2e team een time out. Onder grote spanning serveerde de jonge Eddy Schagen goed in, doch de bal werd gekeerd. Maar de opgebouwde aan haalde winstpunt voor het 1ste team nut tiger is dan die van het 2e team, dat nu vijf punten achter is komen te staan op de lijstaanvoerder Hercules-I uit Woerden. Reserves Voor deze spectaculaire wedstrijd speel de het jonge derde damesteam van de Panters een goede wedstrijd tegen de kop- loopster Unitas-II uit Doorn. Heel ver rassend werd door de Veenendaalsen met maar liefst 3-0 gewonnen. De betere tech niek en safe serveren gaf in dit duel de (43( Reeds flitst Timons zwaard boven zijn weer loze slachtoffer Maar plotseling wordt de struikrover terzijde geworpen met zulk een kracht, dat hij languit over de bewusteloze Aram heen- tuimelt!. Presto, in een vertwijfelde poging om zijn meester te redden, heeft met volle vaart zijn paard op de rover ingejaagd! Met een luide ver wensing springt de roverhoofdman op de jonge ling toe. „Jij, duivelsjochü" grauwt hij, het paard bij de leidsels grijpend, „dacht jij het tegen ons drieën te kunnen opnemen?" „Bega geen stommi teiten!" schreeuwt Presto, rood van woede. „Mijn meester kan jullie schatrijk maken! En als je mij niet gelooft, kijk dan maar eens in zijn zadeltas!" „Als je ons bedriegt, zul je ervoor boeten, rakker!" gromt de hoofdman dreiiend. Met driftige passen loopt hij naar Arams paard en rukt de zadeltas open. „Goud! Een reusachtige klomp goud!" roept hij dan verrast en begerig staart hij naar de glin sterende klomp in zijn hand. (wordt vervolgd) doorslag. De jeugdploeg van de heren Panters-IV speelde later een zeer goede partij tegen kampioenspretendent Hercu- les-III uit Woerden. De jonge Panters lieten in deze wedstrijd zien dat ze niet voor niets nog ongeslagen in de kopgroep zetelt en stuurde de Woerdenaren met een 3-0 nederlaag naar huis. veren werden enkele broodnodige pun ten verzameld. Valbovol worstelde met een inzinking, waarvan de Panters goed profiteerden. Enkele goede aan vallen werden goed afgerond, waar door uiteindelijk deze derde set met 10-15 door de Veenendaalsen werd ge wonnen (2-1). Maar de vierde set was weer hele maal voor Valbovol. Van een inzinking was nu geen sprake meer en de Woer dense dames borduurden weer rustig en gedegen aan het patroon van de aan val. De Panters konden kennelijk niet op tegen deze suprematie. Zij vochten voor wat zij waard waren, doch kon den niet verhinderen dat Valbovol deze beslissende set met een ruime 15-3 voorsprong binnenhaalde. Derhalve werd deze voor beide ploegen zo be langrijke wedstrijd verdiend met 3-1 door Valbovol 2 gewonnen. Huiskes overwegen om in plaats van zes rijders alleen maar de sterkste vijf aan de titel wedstrijden te laten mee doen. Dat zou er dan voor Piet ge vaarlijk uitzien omdat hij momenteel de zesde plaats inneemt en dus tussen hamer en aambeeld zit. Hopelijk weet Piet zich nog wat te herstellen en voor al op de langere afstand betere resul taten te boeken, zodat hij in ieder ge val bij de grote wedstrijden zal zijn. VEENENDAAL Verpleegster Een van de landen met het grootste verpleegsterstekort is de Verenigde Sta ten. Men is daarom in dat land het verst gevorderd met het mechaniseren of auto matiseren van het werk van de verpleeg ster in ziekenhuizen. De „elektronische verpleegster", die er sinds enige tijd zijn intrede heeft gedaan, onthoudt hoevaak een bepaalde patiënt een bepaald drankje moet worden verschaft, geeft dit op het juiste tijdstip door naar het punt van af gifte, herinnert de echte verpleegster (dus toch nog onmisbaar) eraan dat het „zo laat is", controleert de hoeveelheid van het geneesmiddel dat na daggebruik aanwezig is en waarschuwt de inkoper als het tijd wordt om de leverancier te bellen. De 24-jarige STV Climax speler E. Vos heeft een schitterend resultaat be haald op de in de kantine van de Keraa fabriek te Arnhem gehouden achtkamp waarin de sterkste 2e klassers uit het rayon Gelderland aantraden. Onze plaats genoot wist alle partyen te winnen. Met de een had hy meer moeite dan met de ander, maar alle zeven partyen werden uiteindelijk toch in winst omgezet. Opmerkelijk dat Vos met de vrij zwakke Scheerder, die geen enkel winstpunt boekte vrij veel moeite had, alsook met de jeugdspeler Christiaans. Maar jioe het zij, hij trad winnend ach ter de tafel vandaan en won op ver bluffende wijze deze achtkamp. Een tweede Veenendaalse speler, de heer Natuurlijke huidverzorging door natuurlijke stoffen! Deskundig advies bij drogisterij Zandstraat 7 Veenendaal P. van Manen, bereikte de vierde plaats. Op 6 februari a.s. zullen in de kan tine van Ritmeester de achtkampen voor de le klassers worden gehouden en voor de dames. De eindstand van de achtkamp van zaterdag te Arnhem luidde: 1 E. Vos, Veenendaal 7; 2 Van Wolfe- ren 6; 3 Van Amstel 5; 4 P. van Ma nen. Veenendaal 3; 5 Van Eek 3; 6 Christiaans 2; 7 Rademaker, Ede 2; 8 Scheerder 0 punten. Kat en hond We hebben niet zoveel lol in het wetten maken. Alleen maar als 't niet anders kan. En de huisdiereneigenaars rondom Parijs maken het er blijkbaar naar dat hun de wet wordt gesteld. Het gemeente bestuur heeft bepaald dat op het achter laten van een kat of hond op de open bare weg vanaf heden een boete wordt gesteld van 60 tot 400 francs en acht da gen gevangenisstraf. Die acht dagen geldt ook voor hen die wreedheden ten op zichte van deze dieren kan woren ten loste gelegd. Staande van links naar rechts: Wim Willemsen,j Hedda Buys, Dick Bos, aanvoerder Dick Boven schen, Piet v. d. Bosch, Gert v. d. Bovenkamp en Dick Veenhof. Knielend van l.n.r.: Gert v. d. Bovenkamp Jr., Timo Kroes, Gert Hulsebos, Chris Boers* aanvoerder Roel Sipke ma en invaller Eddy] Schagen.

De Vallei | 1965 | | pagina 3