GRIJP DE KANS OPRUIMING DIJKSTRA -=2 nette jongen bakkersbediende EEN PRACHT VAN EEN SP0RT- RIJWIEL REIN VEENENDAAL Goliath en de zonden van Babyion Vernietigingscommando „Bikini" SINGER 08385-2164 L. OSKAM Autorijles Daffodil hd zakje f avffis droop PATER J. A. VAN LENT: WAAROM vanaf dinsdag 2 februari a.s. Trouwrijden LEEWIS DE ZAAK VAN DE BUITENGEWONE WIJKGEMEENTE (IN WORDING) Kerkbouwaktie Gift Niet beschaamd in verwachtingen Interkerkelijk jeugdcentrum Het jaar 2000 Reacties gevraagd op nieuwe psalmberijming Rhenen - toogdagstad Beroepen Bedankt voor beroep Kerkelijke stand Restauratiefonds Geestelijke verzorging van bijna 2000 buitenlandse arbeidskrachten KRUIS OP GRAF Boeken Begeleiding Huwelijk Beleving Prettig We besluiten het laatste weekend van de met ongekend lage prijzen. SPECIAALZAKEN IN HEREN EN JONGENSKLEDING Het succes voor uw f eestavondjes is onze ongekende sortering Banketbakkerij J. R. DIJKSTRA BERICHT VAN INZET VRAAG EN AANBOD Te koop Zaterdag 30 januari laatste dag van restanten-verkoop Maandag 1 februari gesloten wegens inventarisatie staan wij weer voor u klaar met vernieuwde collecties in lederwaren luxe- en kunstnijverheidsartikelen glas en kristal gero serviezen huishoudelijke artikelen speelgoed Hoogstraat 9-11 tel. 2292 Veenendaal BIO RHENEN Tei.2901 Gevraagd Te huur Aangeboden Woningruii Diversen Wilt u meer weten over de volautomatische wasmachine W. J. Veldhuizen GARAGE BEL OP M. van Beek Zowel bij de Herv. gemeente te Veenendaal als bij de Herv. nood- gemeente Sola Fide aldaar staat de toekomstige situatie van de laatste modaliteit nog steeds in het middel punt van de belangstelling. De Herv. predikant in algemene dienst, ds. A. Vroegindeweij schrijft over de ontwikkelingen in deze zaak het een en ander in het Veense kerkblad. De provinciale kerkvergadering van Utrecht en Sola Fide zelf heb ben de centrale kerkeraad verzocht te besluiten tot het stichten van een buitengewone wijkgemeente en al dus Sola Fide in groot-kerkelijk verband op te nemen met eigen ver tegenwoordiging in de centrale ker keraad. Laatstgenoemde college is er nog niet uit. Besloten werd om eerst te spreken met afgevaardigden van de provinciale kerkvergadering en daarna met de vertegenwoordigers van Sola Fide. Daarna wordt de zaak voorgelegd aan de vergadering van ambtsdra gers en tenslotte aan de centrale kerkeraad, die de eindbeslissing moet nemen. Intussen zijn er binnen de kring van Sola Fide vragen gerezen over het inschrijvingsformulier. Zoals reeds eerder door ons werd be richt is aan alle leden gevraagd schriftelijk te verklaren, dat men ingeschreven wenst te worden als lid van de buitengewone wijkge meente, al dan niet „in wording". Velen waren bevreesd, dat men door het inzenden van het formu lier de band met de Ned. Herv. Kerk verbrak. Dit is echter niet het ge val, hoe de beslissing van de cen trale kerkeraad ook uitvalt. De voorbereidende maatregelen voor de kerkbouwaktie der Herv. gemeente te O verberg zijn zo goed als rond. Zo spoedig mogelijk zullen de gemeenteleden worden ingelicht. De Herv. kerkvoogdij van Ame- rongen werd verblijd met een gift ineens van 100 gulden. De vrijwillige bijdragen van de Hervormden te Rhenen zullen wagr- schijnlijk het streefbedrag van 45.000 gulden volmaken. Dit kon worden geconstateerd na een voorlopige tel ling van de toegezegde bedragen. De Stichting Interkerkelijk Jeugd centrum te Amerongen zal een hou ten noodgebouw plaatsen aan de Prinses Beatrixlaan. De vergunning hiervoor is inmiddels binnen. Maandag 1 februari a.s. hoopt ds. H. S. J. Kalf te Bennebroek voor de Herv. jongelingsvereniging „Imma- nuël" te Renswoude te spreken over het onderwerp „Het jaar tweedui zend". De avond wordt gehouden in het verenigingsgebouw. Bij de Herv. noodgemeente Sola Fide te Veenendaal gebruikt men sedert een jaar - bij wijze van proef - de nieuwe psalmberijming. Thans is aan de leden gevraagd hun me ning hierover kenbaar te maken aan de schriba van de kerkeraad. De provinciale toogdag van de C.J.V. - op tweede Paasdag - wordt dit jaar gehouden in Rhenen. De dag wordt voorbereid door de Rhe- nense afdeling in samenwerking met de provinciale commissie. De dag begint omstreeks 10 uur 's mor gens en eindigt rond 6 uur 's avonds. Ds. P. de Jong, Herv. predikant te Veenendaal ontving een beroep uit Harskamp. Ds. C. Harinck te Utrecht heeft bedankt voor het beroep, dat de Gereformeerde gemeente (Synodaal) te Veenendaal op hem uitbracht. De Gereformeerde kerk te Ame rongen had op 31 december van het afgelopen jaar 611 leden, n.l. 337 doop- en 374 belijdende leden. De kerk groeide in 1964 met 15 leden. Het restauratiefonds voor de oude Gereformeerde kerk te Veenendaal nadert de 110.000 gulden. Het wach ten is nog op de rijksgoedkeuring. Als deze binnen is wordt een aan vang gemaakt met de plannen. In het R.K. Centrum „Insula Dei" aan de Velperweg in Arnhem heeft pater J. A. van Lent zijn domicilie. De jonge, energieke R.K. geestelijke is belast met een wel zeer bijzondere, boeiende en verantwoordelijke functie: de geestelijke verzorging van de bijna 1000 Spaanse en 800 Italiaanse ar beidskrachten, die in het gewest Gelderland en een deel van Utrecht werk zaam zijn. Onder zijn ressort valt ook onze streek en met name de plaatsen Veenendaal, Rhenen, Leersum en Woudenberg. Pater van Lent is de biecht vader van hen, die zich (soms) maar moeilijk kunnen aanpassen aan de Ne derlandse omstandigheden en leefwijze. En uit een persoonlijk gesprek bleek ons dat de in ons land vertoevende gasten er van hun kant prijs op stellen pater van Lent hun problemen voor te leggen. Zijn dagtaak is dan ook vrij omvangrijk. Want van welke proporties het probleem mag zijn, elke Span jaard of Italiaan vindt bij pater van Lent een gewillig gehoor. Door zijn kennis van beide talen begrijpt hij de mannen in hun diepste roersels en meermalen kwam via zijn inmenging een oplossing tot stand. Pater van Lent heeft bemoeienis met de in Veenendaal werkende buitenlanders, waarvan het meren deel op de Kon. V.S.W. werkt en een achttal bij Ritmeester. Sprekende over de VSW werkers brengt pater van Lent het tragische ongeval van vorig jaar nog eens in de herinnering toen een jonge Span jaard bij een auto-ongeval het leven verloor en in Veenendaal begraven werd. De directie van het bedrijf en het personeel zorgden voor de overkomst van de familie. Nu blijkt een 13-jarig zusje van de alhier be graven Spanjaard in een sanatorium verpleegd te worden. Haar innigste wens zou zijn dat op het graf van haar broer een kruis zou worden geplaatst. Door middel van een in zameling zal deze wens waarschijn lijk tot werkelijkheid worden. Pater van Lent beweegt zich in enge zin, midden tussen de aan zijn zorgen toevertrouwde mannen. In de chr. leeszaal te Veenendaal heeft hij een aantal boekwerken laten plaatsen. Deze werken, in 't Spaans en Italiaans geschreven, zijn een geschenk van het Sociaal Cultureel Associé van de Ambassade. De pater hoopt dat de mannen er druk gebruik van zullen maken. In Rhenen wordt iedere zaterdagavond een bijeenkomst belegd in het sou terrain van de R.K. kerk, waar de mannen samenkomen. Praktisch al de buitenlandse wer kers wenden zich tot Pater van Lent, die hen op hun gemak stelt. De begeleiding is eigenlijk voor 10% geestelijk en voor de rest ben je maatschappelijk werker, vertolker en vertrouwensman. Want de aan passingsmoeilijkheden zijn legio al dus de pater. Het vinden van ge schikte pensions is vrij moeilijk. In Veenendaal is de bevolking niet ge makkelijk bereid buitenlanders in hun woningen op te nemen. In Arn hem worden de prijzen geweldig opgedreven. Men vraagt f 140.per maand voor een eenvoudig vertrek, zonder verzorging. Een probleem is verder de om gang met Nederlandse meisjes. El ders in het land ontstonden misver standen. In deze streken gelukkig niet. Pater van Lent zou het de Ne derlandse meisjes willen afraden voetstoots met een buitenlander te trouwen. Hij motiveert dit met er op te wijzen dat de gewoonten in het land van herkomst geheel an ders zijn. De wetgeving is ook anders. Een huwelijk dat niet kerkelijk is ingezegend is in feite onwettig. Zou de Nederlandse vrouw naar Spanje of Italië vertrekken dan heeft zjj geen rechtspositie. Bovendien is de positie van de vrouw in deze landen verschillend. Veel van de gesloten huwelijken strandden op deze oorzaken en ook de taalbarrière staat in de weg. Man en vrouw zullen hun diepste problemen niet onder woorden kun nen brengen. Wanneer zich een ge val van verloving of voorgenomen huwelijk met een Spanjaard of Ita liaan zou voordoen, leek het pater van Lent een eerste eis dat de ou ders van het meisje zich wenden tot de bevoegde instanties om raad en bijstand. Die dan niet achterwege zal blijven. De godsdienstige beleving ligt bij de Spanjaarden anders dan bij de Italianen vindt pater van Lent. Eerstgenoemden zijn kerkelijker in gesteld, wellicht wat gedisciplineer- der, serieuser en houden meer vast aan de katholieke tradities. De Ita lianen zijn van oordeel dat ze goed katholiek kunnen zijn zonder veel in de kerk te komen. De Spanjaarden komen hun plich ten goed na. Ze zijn gelukkig dat ze in hun landstaal worden aangespro ken. Een Nederlandse geestelijke, zonder kennis van het Spaans zou zich zeer onwennig gevoelen. De begeleiding van de buitenlan ders wordt pater van Lent met name in Veenendaal zeer gemak kelijk gemaakt. Van de zijde der directies of van de pensionhouders ontvangt de pater verschillende in lichtingen. Men wijst op allerlei dingen, die de mannen bezig hou den. In Arnhem is dat anders, „je moet maar toevallig te weten ko men waar zich buitenlanders be vinden." 't Is in dat randgebied van de provincie Utrecht prettig werken want „hoewel Veenendaal als streng protestants moet worden beschouwd treedt ieder mij vriendelijk en be hulpzaam tegemoet". Met de industriepredikant, Ds. Terlouw had pater van Lent eveneens contacten, zij het vluch tig. De buitenlanders krijgen wekelijks mededelingen over de te houden kerkdiensten. Tweemaal in de maand zijn er centrale kerkdiensten te Ede. De mannen blijken het volgens pater v. Lent met de feestdagen het moei lijkst te hebben. Dat is speciaal de tijd van de problemen. Deze problemen liggen meest in het gevoelige, menselijke vlak. Een oppervlakkig toeschouwer zou me nen, dat de mannen op bepaalde momenten ontevreden zijn over hun werk of hun loonzakje, maar dit zijn maar klankborden. De man heeft doodgewoon particuliere zorgen, het zij over zijn familie, zijn meisje of wat dan ook. De kunst is dan de werkelijke oorzaak te vinden. Het is vooral in Veenendaal een prettig verschijnsel dat de geeste lijke in de bedrijven wordt toegela ten. Zelfs in katholieke streken van ons land is dat soms niet toegestaan. Een geestelijke hoort in de kerk en moet zich buiten het bedrijf houden vindt men daar. Een stelling die pa ter van Lent niet onderschrijft om dat men niet met machines maar met mensen van vlees en bloed te maken heeft. Het is gebleken dat ongeveer 5% van de buitenlanders zich blijvend wil vestigen. Sommigen blijven 3 5 jaar in Holland en een niet ge ring percentage keert spoediger te rug. Pater van Lent is evenwel op timistisch. Zaterdagavond kwamen vele buitenlanders in een stromen de regen naar de kerk in Rhenen waar men in een bijgebouw gezellig bijeen was. De .energieke geestelij ke, die vijf jaar lang in Amerika vertoefde en meerdere talen spreekt, is de vraagbaak, de biechtvader van hen, die ver van hun land van her komst hun werk verrichten. Dage lijks wordt hij geconfronteerd met hun zorgen. Maar zowel de pater als zijn „parochianen" zyn overtuigd dat op basis van wederzijds be grip en vriendschap een band kan worden gesmeed tussen hen en hun Nederlandse collegae, die hen, ook al vanwege de kloof van de taalbarrière, moeilijk be grijpen. Pater van Lent, zou uit zijn le vendige werkkring diepe, persoon lijke ervaringen kunnen vertellen. De piëteit gebiedt evenwel er over te zwijgen. Zowel de Spanjaarden als de Italianen, die in ons land te gast zijn, hebben recht op discretie als het gaat om hun persoonlijke lief en leed. Pater van Lent hoopt tenslotte op 12 febr. in te gaan op een uitnodiging van de Rotary Club Veenendaal om een lezing te ver zorgen, die bovengeschetste proble men tot onderwerp heeft. Bij de foto: Pater van Lent (recht) met vakantie in Spanje. VEENENDAAL WAGENINGEN RENKUM f SLAGROOM, VRUCHTEN CHOCOLADE, CREME EN LUXE GEBAKSOORTEN Deze week 200 gram Truffels fl,20 Rumcake per stuk f 2,10 f Hazelnoot Frou Frou J *250 gram f 1,45 Enthousiast roept Hazelnoot taartjes per Iedereen stuk f2(5o ha gebak van Telefoon 08385-2136 GEVRAAGD voor opleiding banketbakker, of Hoofdstraat 21 - Tel. 2136 Heren of dames-model in kleur groen en crème spat borden met lamp en slot. remnaaf model f 124,50 idem met knypremmen f 136,50 idem met knyp,rem en 3 versnell. f 149,50 BIJ Gortstraat 1, Tel. 2456, Veenendaal BETALING IN OVERLEG Notaris P. W. Maris te Veenendaal bericht, dat de na volgende percelen te Veenendaal werden ingezet als volgt: 1. het woon-winkelhuis c.a. aan de Van de Pollstraat 2, hoek Achterkerkstraat, op f 6.100, 2. het stukje grond aan de Munnikenweg, op f 1.100, Toeslag op woensdag 3 februari a.s. des avonds om 7 uur in Hotel De Korenbeurs aan de Markt te Vee nendaal. Betaling en aanvaarding uiterlijk op 3 maart 1965. Bezichtiging op dinsdag 2 februari a.s. van 3-4 uur n.m. 1,50 per advertentie t.m. 10 woorden elk woord meer 10 cent. Te koop scooter, als nieuw, 1000 km gelopen. Te bevr. Parallelweg 10, Veenendaal. Te koop Puch bromfiets, voetversnelling, hoog stuur, met verzekering f 135, Schimmelpenninckstraat 5, Veenendaal. Te koop broeken, Terlenka met wol. Alleen bij van Beek f 29,75. Pr. Bernhardlaan 14, Veenendaal. Te koop zware slachthanen. Dijkstraat 104, Veenendaal. Tel. 3385. Te koop goed werkende Hoo ver wasmachine. Bergweg 68, Veenendaal. Sparta bromfiets. Ter over name prachtige Spart brom fiets met voor- en achter wielvering, versnellingen, budy-seat enz. enz. Luxe chroomuitvoering voor f 175. Nieuweweg 81. Veenendaal. Te koop giertank, 600 liter, gierpomp „Kattekop", gas stel (2-pits). W. v. Dijk, We- teringsteeg 39, Rhenen. Tel. (08376) 2864. Te koop wasmachine met wringer (Erres), z.g.a.n. Ge ëmailleerde wasketel, groot. Nijverheidslaan 86 bij SKF, Veenendaal. Te koop 180 dakpannen. Van Dijk, Patrimoniumlaan 19, Veenendaal. Te koop goudreinet appels, per kist f 3,85. Golden Deli cious per kist f 3,85. Middel- buurtseweg 16, Veenendaal. Zaterdag 30 januari 7.30 uur Zondag 31 januari 3 uur Vertoning van de spectaculaire avonturenfilm Zondag 31 januari 7.30 uur in cinemascope en kleuren. Met Mark Forest, José Greci. Hij maakte een einde aan zonde en slavernij. Toegang 14 jaar. Vertoning van de aangrijpende oorlogsfilm met Tab Hunter, Frankie Avalon, Scott Brandy, Jim Backus. Hun opdracht leek onuitvoerbaar maar hun moed kende geen grenzen. Toegang 14 jaar. Te koop mooie kinderwagen, hoog model, kleur licht blauw. G. v. Ravenswaaij, Grebbeweg 19, Veenendaal. Te koop beste biggen. Eng- weg 18, Eist (U.). Na 6 uur. Te koop prima goudreinet appels f 5,per kist. Jona thans f 4,50 per kist. B. Joos- ten, Kade 22, tel. (08385) 2773. Te koop meisjesfiets, kinder zitje (achter), step, ledikan- tje. Zandstraat 18, V'daal. Te koop gebruikte radio-toe stellen, in prima staat, v.a. f 20,R. v. Laar, Cunera- laan 8, Rhenen. Te koop 200 plaatjes hard board 65 x 35 cm 10 cent per stuk. J. v. Viegén, Prin- senweg 11, Eist (U.). Te koop een bouvier. Heu- velsesteeg 8, Overberg. Te koop i.g.st.z. inruilwas- machines. Snelwassers v.a. f 50,langzaamwassers v.a. f 100,centrifuges v.a. f 65,—. Ook div. inruilnaaima- chines, ook zig-zag. W. J. Veldhuizen. Alleen Singer- vertegenwoordiger. Wilhel- minastraat 53, Veenendaal. Tel. (08385) 3573. Te koop boxer, zeer lief voor kinderen, kamer-zindelijk; Gründig TV-toestel, 43 cm en Miele wasmachine met elek trische wringer. Wilhelmina- straat 53, Veenendaal. Tel. (08385) 3573. Te koop een goed onderhou den studie-piano. Te bevr. Groenelaan 4, V'daal. Te koop papegaai, prachtige jonge vogel, f 30,Tel. (070) 725793. Te koop slachthanen, f 2, per stuk. Schot, Veenendaal- seweg 8, Fazanterie De Klomp. Te koop aanhangwagen, nieuw, achter iedere auto aan te koppelen. Tevens Zephir motor, olie-vrij. J. Sconka, Roelofzijde 4, Rhe nen. Te koop 50 kub varkens- en kippenmest. Broederij Ver wijs, tel. (08387) 453, Eder- veen. Te koop leren dames- en he renjas, Boslaan 57, Veenen daal. Te koop 2 CV bj. '60 wegens aanschaf grotere. G. C. Kap, Kastanjelaan 32, Rhenen. Te koop 12 prima postduiven en voor dekking Lotharin- ge*- ram. Emmalaan 76, Vee nendaal. Te koop 2 Duitse herders (reu) met stamboom, 3 mnd. oud. Broederij Verwijs, tel. (08387) 453, Ederveen. Te koop elektr. kookfornuis met snelkookplaat. G. J. v. Eden, Nieuweweg 107, Vee nendaal. Tel. 3174. Huis te koop. Huurhuis moet aanwezig zijn. Br. onder nr. 3712 a.h. bur. v. d. blad. Te koop nieuwe water-cans, 20 1 met patent sluiting. Nieuw, dus overal goed voor, f 6,per stuk. Uitzoeken zo lang de voorraad strekt. Van Dijk's metaalhandel, Dijk straat 85, Veenendaal. Tel. 3655. Gevraagd nette huishoudster bij man met zoontje van 12 jaar. Prot. Godsdienst. Br. onder nr. 3710 a.h. bur. v. d. blad. Jongeman, i.bez.v. Mulo B zoekt bijverdienste voor 's zaterdags. Br. onder nr. 3715 a.h. bur. v. d. blad. Gevraagd voor direct werk ster voor het schoonhouden van kantoren. Enkele uren per dag. Veenendaals Auto mobielbedrijf. Industrielaan 12, Veenendaal. Gevraagd door dame, mid- delb. leeftijd zit- en slaap kamer of zit-slaapkamer met of zonder warme maaltijd. Liefst omg. Rusthuis „De Engelenburgh". Br. onder nr. 3714 a.h. bur. v. d. blad. Gevraagd boekhouder die in zijn vrije uren de boeken voor ons bij wil houden. Br. onder nr. 3716 a.h. bur. v. d. blad. Mevr. Lokhorst vraagt voor sp. indiensttreding een werk ster voor 2 morgens of één dag. Aanm. a.u.b. Leinweber- straat 27, Veenendaal. Dr. Waller te Rhenen vraagt per 1 maart hulp in de huis houding wegens huwelijk der tegenwoordige. Br. aan Dr. Waller, Utrechtsestraat weg 110, Rhenen. Tel. (08376) 2312. Jonge vrouw zoekt thuis werk. Br. onder nr. 3717 a.h. bur. v. d. blad. Te koop gevraagd TV-anten- ne, Nederland 1 en 2 en Duitsland 1 en 2. Moet in goede staat zijn. Dijkstraat 5, Veenendaal. Gevraagd een werkster. Werktijden zelf te regelen. Aanm. Leinweberstraat 2, Veenendaal. Te koop gevraagd rashond jes, o.a. pinchertjes, poedels, boxers, cockers, collies, her ders, teckels, pekinezen, enz. en van 8-12 weken oud. Blan- kesteijn, Dahliastraat 39, Veenendaal. Tel. 2367. Wij zoeken flinke kracht, 17-19 jaar die van afwisse lend werk houdt als hulp op een onzer spuit-units, woonachtig omg. Veenendaal. Wij geven alle gewenste in lichtingen over dit werk za terdag 30 januari van 10-12 uur v.m. in hotel Vonk, Ker- kewijk 13, Veenendaal of tel. (03430) 2698. Surfakote-dea- lers, fa. B. S. Zijlstra en zn., Doorn-Leeuwarden. Gevraagd werkster voor 2 halve dagen in de week. Dr. de Visserstraat 43, Veenen daal. Diepeveen-Tricot (nabij De Klomp) te Veenendaal vraagt nette meisjes voor leuk werk dat goed betaald wordt. Je leert iets waar je later altijd wat aan hebt. Kom geheel vrijblijvend eens praten. Gevraagd net meisje voor de winkel. Banketbakkerij Hui ze Hubers, Dr. Slot. de Bruï- neplein 13, Veenendaal. Gevraagd flinke werkster voor dag per week. Liefst donderdag of vrijdagmorgen. Aanm. Koninginnelaan 36, Veenendaal. Werkster gevraagd voor de morgenuren, 9-11 uur bij houth. L. v. d. Bosch, Geer- seweg 36-38, Veenendaal. Net persoon i.bez.v. auto zoekt werk voor vrijdag avond en zaterdag. Liefst be stellen van kruidenierswa ren. Br. onder nr. 3711 a.h. bur. v. d. blad. Gevraagd kapster of aanko mend kapster en leerling. Dameskapsalon „Dico", Mo lenstraat 21, Amerongen. Tel. (03434) 2167. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk naar J. Kool, Holleweg 3, tel. 2463. Alles prima ma teriaal en gratis thuisbe zorgd. Aangeboden goed onderhou den kinderwagen, prijs f 30. Korte Molenstraat 20, V'daal. Wasmachines/centrifuges. Aangeboden centrifuges en wasmachines met lichte ver- voersbeschadiging resp. v.a. f 95,Dagelijks te bevragen aan de fabriek. Industrieweg zuid 24, Amerongen. Tel. (03434) 1944. Zaterdags van 10-12 uur. Staan ter dekking 4 konijnen- rammen. G. v. d. Haar, Em malaan 98, V'daal. Plm. 4000 m! grond aange boden in Veenendaal, zeer geschikt voor het bouwen van een woonhuis met bedrijfs ruimte. Richtprijs f 10,per m2. Inl. tel. (03410) 3907. Luxe wascombinaties. De monstratie- of licht bescha digde machines aangeboden met uitzonderingskorting van f 335.—. Dagelijks aan de fa briek Industrieweg-zuid 24, Amerongen. Tel. (03434) 1944. Zaterdags van 10-12 uur. Babysitsters f 1,50 per uur. Na 23 uur f 2,— per uur. Tel. 1257 en 1480 te Amerongen. Aangeboden nieuwe flat-wo ning te Veenendaal. Gevr- woning geen flat (e.v. oud geen bezwaar) te Veenendaal of omgeving. Br. onder nr. 3713 a.h. bur. v. d. blad. VOORDEEL VOOR U! Kij ken is kopen. Prachtige 5- treeds stalen huishoudtrap- pen, omklapbaar tot 10 treeds ladder. Winkelprijs f 79,50. Thans voor f 32,50. Opbouw- rekken voor de kamer, keu ken en kinderkamer. Altijd verder uit te breiden. Pracht kwaliteit, winkelprijs per set van 3 is f 49,50, thans voor f 23,50. Alles wegens zeer klei ne beschadigingetjes. Weest er vlug bij want de voorraad is beperkt. Iedere dag van half acht tot half zes. Zater dags van half negen tot twaalf. Haast u naar Tech- nivorm N.V. Rijksstraatweg 30, Eist (U.). Bezoekt onze showroom voor oliehaarden en kachels. Ook voor bijverwarming met gas, petroleum of elektriciteit. Geha van Leeuwen, Veenen daal, Hoogstraat 7, tel. 3246. Rijff's Loodgietersbedrijf ook voor U. Cuneralaan 9a, Rhe nen. Tel. 08376-2082. Ook voor Veenendaal en om geving is Rijff's Loodgieters- bedrijf het juiste adres. Tel. (08376) 2082. Voor hout, board, triplex, Hornitex, plastic golfplaten schoorsteenplaten, enz. enz naar Joh. Bos en Zn., Middel laan 89. Tel. 3196. Veenen daal. Lichtdrukken en fotocopiS- ren. Artifoto, Hoofdstraat 84, Veenendaal. De best uitgeruste tankwa gen en de beste haardbrand- olie bezorgt Jan Henken, Ko ninginnelaan 37 te Veenen daal. Tel. 2361. Batterijen en hoortoestellen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, tel. 3184, Veenendaal. Voor Uw oliehaard Esso-pe- troleum van R. v. Mourik. Tel. (08377) 301 te Eist (U.). Voor plaatwerk en uitdeu ken. Gebr. Ploeg, Overberg. Tel. 03431-251. Voor Uw centrale verwar ming Esso H.B. O.I. van R. v. Mourik. Tel. (08377) 301. Eist (U.). Een flinke voorraad meube len, waarvan véél als nieuw vindt u steeds tegen zeer la ge prijzen in het Veense Ver koophuis. Hoogstraat 30, Tel. 2209. Met Ellen tochtlat in hout of aluminium maakt U Uw huis tochtvrij. Geha van Leeuwen Veenendaal. Hoogstraat 7, tel. 3246 Circulaires, convocaties, ver enigingsbladen, bestekken, enz. stencillen wij voor u in de kortst mogelijke tijd in onze moderne copiëerinrich- ting. Kantoormachinehandel J. v. d. Pol en Zn.. Hoofd straat 98. Tel. 2763, Veenen daal. Voor kantoormachines en kantoormeubelen kunt u nog altijd het beste terecht bij kantoormachinehandel J. v. d. Pol en Zn., Hoofdstraat 98. Tel. 2763, Veenendaal. „Inca" lakken voor eerste klas werk, voor binnen en buiten, in 40 kleuren f 6,45 per kg netto gewicht. „Su- pralux" lakverf, een popu laire verf van prima kwali teit voor binnen f 4,10 per hele bus van ong. 1 kg. Zim merman en Zn., Sandbrink- straat 1, Veenendaal. Wist u dat de eerste Vee- nendaalse Autorijschool elke dinsdagavond om 8 uur theo rie geeft? Dat wij ook met zeer duidelijk lesmateriaal en filmprojector werken? Dat een ieder die belangstelling heeft voor onze verkeers- cursussen van harte welkom is? A. Kool, Schrijverspark 82, tel. 2414, Veenendaal. Ladders en trappen voor de vakman. Direct uit voorraad. Zimmerman en Zn., Sand- brinkstraat 1, Veenendaal. Heeft u geen mooie nagels? Onze kunstnagels zijn als echt. Huize Chic, Patrimo- niumlan 13, Veenendaal. Tel. 3891. Permanent vloeistoffen en wikkels haalt u bij Huize Chic. Tevens verhuren wij droogkappen. Huize Chic, Patrimoniumlaan 13, Veenen daal, tel. 3891. Restanten behang tegen spot prijzen bij drog. fotohandel en parfumerie Henny Jansen, Zandstraat 7, Veenendaal. Permanent voordeel. Elke donderdag permanent van f 15,voor f 10,A. W. Rijsemus, dameskapsalon „Modern", Herenstraat 11, Rhenen. Tel. 2279. Voor een goede rijles naar het vanouds bekende adres. Wist u dat Ab Kool al 15 jaar desk. rijonderricht geeft? Dat hij in het bezit is van alle diploma's? Wij geven 10 volle uren rijles voor f 65, a contant. Ab Kool, Schrij verspark 82, Tel. 2414, Vee nendaal. Wij leren U vlugger veiliger en secuurder. De meeste geslaagden. Stuurt Uw kinderen vroeg in de week naar de kapper. Hout, board, triplex, mozaïk- matjes, schoorsteenplaten, tochtstrippen, schuimrubber, condensstrip, bij „de Hout specialist", Patrimoniumlaan 55, Veenendaal. Tel. 3520. Komt u bjj ons eens gratis wassen met 5 kg wit of bont U zult verbaasd zijn over de eenvoudige werking en prachtige resultaten. Alleenvertegenwoordiger voor SINGER naai-, brei-, schrijfmachines, wasauto maten, koelkasten en diep- vrieskasten. WILHELMINASTR. 53 TEL. 08385-3573 - V'DAAL Moderne bruidsanto 6 en 8 persoons auto's Nieuweweg 41 voor VERHUIZINGEN hetzij groot of klein moet u bij zijn. Bergweg 37, Veenendaal Ook voor in nieuwe naar Jan Steenlaan 61 I VEENENDAAL Telefoon 3726 VAMOR-diploma

De Vallei | 1965 | | pagina 6