Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Raad schortte reconstructie V ijgendam een maand op rr GERSTEBROOD-RAGE BEREIKTE 00K VEENENDAAL Agenda OOK BELASTINGVERHOGINGEN VIELEN NIET IN GOEDE AARDE Verklaring Mooie opdracht voor Veenendaalse firma Veel felicitaties voor Schoenmaker Kroesbergen (89) 39e JAARGANG VRIJDAG 5 FEBRUARI 1965 Nr. 10 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbunrt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Twee P.v.d.A. leden weer in schoot van de partij In de gisteren gehouden raadsvergadering werd het voorstel tot reconstructie van de Vijgendam een maand opgeschort omdat dan de besprekingen over het Plan De Gelderse Blom voltooid zijn en men dan pas kan beoordelen of de verbetering van de Buurtlaan-west prioriteit verdient. Bovendien hadden de perspublikaties over de ontwikkelingen in de Dragonder enkele leden kopschuw gemaakt. De voorgestelde belastingverhogingen wegens hogere kosten van het nieuwe Raadhuis konden evenmin de goedkeuring van alle raadsleden wegdragen, hoewel men er uiteindelijk toch mee akkoord ging. Niet parkeren in het Schrij verspark Bejaarden Verhoging belastingen WIST U Vragen aan B. en W. over Grondaankopen in Dragonder VEEL DEINING OM ONS „DAGELIJKS BROOD Mening van een bakker: ,,'t Is beslist geen wereldwonder" PROEF Wonderlijk Parkeerstroken bij Sionskerk Slecht? Begin Fa. J. Boers bouwt lyceum in Baarn BROUWER TAL VAN ONGELUKKEN, GELUKKIG GOEDE AFLOOP Hij ontving brief van H.M. de Koningin Vanmorgen opende ,,'t Lanterentje" in de Zandstraat Zang voor klokken Sionskerk Ontspanningsmiddag bejaarden ELST Uitvoering muziek- ver. „Crescendo'' Eerste foto van de jongste prinses van Monaco Redaktte en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 Mfnen) - Giro 563427 Redaktte: W. F. ter Boeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „De Vallet" in plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 5,— Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Patrimoniums Bouwvereniging heeft de bewoners van het Schryverspark per circulaire medegedeeld dat het be stuur voor de terreinen die eigendom zyn van de bouwvereniging een par keerverbod zal laten gelden. Deze maatregel is genomen om de alge mene klacht op te heffen dat bezitters van auto's hun wagen niet in of uit de garage kunnen rijden daar geparkeerde auto's de weg versperren. Bovendien zouden er veel fietsen tegen de garage deuren gezet worden. Aan autobezitters, die over geen garage beschikken wordt medegedeeld dat zij hun wagen moeten stallen op de in deze wijk aangelegde gemeentelijke parkeerplaatsen. BRANDJE WAS SNEL GEBLUST Dinsdagavond werd een begin van brand ontdekt in de keuken van de fam. van S. op de Kerkewijk. Mevr. van S. had een steelpan met vet op het vuur staan, waarna de vlam in de pan sloeg. Met eigen middelen werd het brandje geblust. De verf boven het gasstel bla kerde af. De volledige fractie van de P.v.d.A. broe derlijk verenigd na de afgelegde verkla ring waarin een ge zamenlijk optrekken werd aangekondigd. Voor de aanvang van de vergadering legde de heer van Hardeveld een korte verklaring af waarin hij meedeelde „dat vanaf dit ogenblik de heren Verkuyl en van Hardeveld weer deel zullen uitmaken van de Partij van de Arbeid". De oorzaak van het uiteenvallen van de fractie was genoegzaam bekend, aldus de heer van Hardeveld (een gevolg van de in 1962 gehouden wethoudersverkiezing, red.), en het stemt ons tot vreugde dat we thans weer eendrachtig kunnen optreden. De fractievoorzitter van de PvdA, de heer Jansen, sloot zich hierbij aan en gaf te kennen dat men vanaf heden weer als een fractie beschouwd wenste te worden. Bij het voorstel tot vaststelling van het plan Engelenburgh merkte mevrouw Bud- dingh op dat naar haar mening te weinig bejaardenwoningen waren gepland. Slechts drie blokjes van vier, dus 12 wo ningen. Zij pleitte voor meer van deze woningen, temeer omdat er in 't Hoorn tje veel belangstelling voor dergelijke wo ningen bleek te bestaan. De voorzitter re pliceerde met de opmerking dat het col lege het belang van deze zaak onder kende. Over het voorstel tot verdaging van het verzoek om schadevergoeding van de Ruiter Dzn. Handelmaatschappij werd door mevrouw Buddingh opge merkt dat de gemeente in beroep ging by G.S. en ze wilde meteen weten of er al schot in zat. De voorzitter: „We moeten afwachten hoe groot de be sluitvaardigheid van dit college is". De voorgestelde belastingverhoging tot een bedrag van f 96.000,ter dekking van een deel van de hogere kosten van het nieuwe Raadhuis ontlokte wel een stevige discussie met een politieke achtergrond, maar werd na vele op- en aanmerkin gen toch goedgekeurd. Het ging om een verhoging van de vuilnisemmerretributie van f 7,50 op f 10,—, een verhoging van de opcenten voor de personele belasting van 150 op 175 en een verhoging van het percentage waarnaar de riool- en straat belasting wordt geheven van 22 op 26%. De heer Verkuyl (PvdA) opende de rij der sprekers en vond het een impopulaire maatregel. We kunnen niet ontkennen dat we financiën moeten aanboren voor ons nieuwe raadhuis, of het nu duur of niet duur is. „Gedane zaken nemen nu eenmaal geen keer", aldus de heer Ver kuyl, maar hij wilde een wijziging in het verhogingsprogram in die zin dat de straat- en rioolbelasting nog verder werd verhoogd n.l. van 22 op 27%, waardoor een meeropbrengst van f 15.000 wordt verkregen. De verhoging van de personele belasting kon de goedkeuring van de heer Verkuyl niet wegdragen. De heer van Ojik (CHU) was het niet eens met de vorige spreker, omdat de mensen die een eigen huisje hebben toch al overal door getroffen worden. Hij wilde meer belasting invoeren voor hen, die in een huurhuis wonen, terwijl ze qua inkomen een veel duur der huis konden betrekken. dat de jarigen in Veenendaal-Zuid een presentje wacht? dat velen in dit deel van het dorp bezoek kregen? dat de bezoekende heer de verjaar dag van man en vrouw wilde we ten? dat ze eventueel bij een aantal win keliers op die dag korting op hun inkopen zullen krijgen? dat niet bekend is hoeveel winke liers eraan meegedaan hebben? dat dit blijkbaar een landelijke ac tie is? dat de jarigen in Woerden en Pur- merend ook al verwend werden? De heer Bastmeyer (CHU) wist dat de belastingverhoging zou komen, maar wil de in tegenstelling tot dhr. Verkuyl de straat- en rioolbelasting niet zo zwaar aanslaan. Mensen, die een eigen huis ge kocht hebben worden dan dubbel belast, aldus de heer Bastmeyer. Hij vroeg waarom de begrafenisrechten en de leges- kosten niet mee verhoogd waren, dan was de nu voorgestelde verhoging wellicht niet zo zwaar aangekomen. Mevrouw Buddingh (VVD) was het niet eens met de heer Verkuyl en gaf een op somming van de meerdere lasten die de huiseigenaren sinds 1960 moesten betalen. De straat- en rioolbelasting steeg sinds 1960 van f 23, tot f 59,80 thans. Daarbij komt dat deze categorie ook de vuilnis emmerretributie omhoog zag gaan van f 5,— naar f 10,Een totale verhoging van f 41,80. Ze becijferde hiermee dat de huiseigenaren achtmaal zoveel aan ver hogingen moesten betalen dan de bewo ners van een huurhuis, die slechts de re tributie op de vuilnisemmer met f 5,— zagen stijgen. De heer van Deelen (SGP) vestigde de aandacht op de noden van de klei ne middenstander, die hiervan weer de dupe wordt. Bovendien zyn er nog veel mensen, die niet op een riool z(jn aangesloten en toch moeten meebeta len. Hy pleitte voor vermindering van de riool- en straatbelasting. De heer van Remmerden (PvdA): De heer van Ojik zet een betoog op over de Het raadslid, de heer B. van Remme.rden (P.v.d.A.) heeft aan het college van B. en W. de navolgende schriftelijke vragen gesteld: Edelachtbare heren: By deze maak ik van de gelegenheid gebruik en kele vragen te stellen met als onderwerp: De grondaankopen door een bouwmaatschappy in het complex de Dragonder. 1. Zijn de beweringen in de piaatselyke pe,rs (De Vallei red.) juist over grondaankopen in het complex „Dragonder" door een bouwmaat schappy? 2. Was, of is het dagelyks bestuur van onze gemeente van deze mani pulaties op de hoogte? 3. Zo ja, waarom heeft het college hierover geen mededelingen aan de raad verstrekt? 4. Is het college, met ondergetekende, van mening dat, als de bewerin gen van de pers juist zyn, het gevaar ontstaat dat onze volkswonin gen niet mee.r gerealiseerd worden? 5. Welke maatregelen denkt het college te nemen om deze grondspecu- laties tegen te gaan? sociaal verantwoorde bewoning van de woningwetwoning, maar ik zou wensen dat hier eens een onderzoek naar werd ingesteld. Hoeveel mensen met een ho ger inkomen zitten er nog in goedkope huurwoningen? De wethouder van financiën, de heer van Kuyk (AR) vond belastingverhoging ook minder populair, maar de Raad ging al eerder akkoord met deze gang van za ken. Deze verhogingen. worden ingevoerd op de enige belastingen waar we wat uit kunnen halen. Er zullen altijd personen of groepen zijn, die er iets minder goed vanaf komen. Maar belastingverhogingen zijn overal aan de orde, lees er de kran ten maar op na. Inderdaad zouden we uit de begrafeniswet en de legesgelden wat kunnen halen, maar dit willen we be stemmen ter aanvulling van onze geringe financiële reserve, die maar f 15.000, bedraagt, aldus de heer van Kuyk. Hij besloot met op te merken dat men nu wel (zie verder pag. 4) 91 Het Tweede Kamerlid Mevr. Brautigam heeft heel wat stof doen opwaaien met haar vorige week gelanceerde op merking dat het brood in ons land van geen beste kwaliteit zou zyn. Zoals bekend was dat voor een bakker in het Z.-Hollandse Aarlanderveen aanleiding met gerstebrood op de markt te komen als een soort aanvulling van keuze- mogelykheid. De bom sloeg in. Bakker van Leeuwen werd nagevolgd door vele bakkers in het land. De gerstebrood rage sloeg over naar Utrecht en bereikte eind vo,rige week ook Veenendaal, waar een bakker in Zuid naar aanleiding van de vraag om gerstebrood zich als eerste op het procédé wierp en dit brood ging verkopen. We hebben de proef op de som ge nomen en het gerstebrood (overigens helemaal geen nieuwe uitvinding) ver geleken met het echte volkorenbrood. Naar onze leken-opinie slaat de weeg schaal toch naar de oude beproefde broodsoort over. Het gerstebrood is wat lichter van kleur, de smaak is wat flauwtjes en de structuur veel ruller en zachter dan het tarwebrood. Bo vendien is het gerstebrood iets duur der. Een gewoon melkbrood kost f 0,68 het gerstebrood zal f 0,80 gaan kosten. Over dit gerstebrood worden de won derlijkste verhalen verteld. Sommigen zouden door het gebruik van gerste brood van allerlei kwalen en kwaal tjes verlost zijn. In Rotterdam zou een patiënt van allerlei beenklachten ge nezen zijn. In Veenendaal zou een bronchitis- patiënt zich tijdens de oorlogs dagen veel prettiger hebben ge voeld na gebruik van gerstebrood. De Raad nam gisteravond het voor stel aan tot het ve.rlenen van een kre diet voor het aanbrengen van diverse voorzieningen rondom het terrein van de Sionskerk. De Raad nam reeds in 1962 een voorstel aan waarin de her vormde kerkvoogdy het recht van koop verkreeg op een perceel grond aan de Adr. van Ostadelaan t.b.v. de bouw van de Sionskerk. De gemeente verplichtte zich toen op haar kosten parkeerstroken aan te leg gen langs de noord- en oostzijde van het verkochte terrein en plantsoenstro ken langs de oost- en zuidzijde. Aangezien de bouw van de Sionskerk haar voltooiing nadert achtten B. en W. het gewenst dat tot uitvoering van deze werken wordt overgegaan. Ge lijktijdig zullen langs een gedeelte van het terrein voorzover dit niet wordt gebruikt voor parkeerstroken tegel trottoirs worden aangelegd terwijl tus sen het terrein en de Dijkstraat ook nog een plantsoen komt. De kosten van al deze voorzieningen worden geraamd op f 22.500, In hoeverre deze uitspraak moet wor den gewaardeerd zou door deskundi gen in de voedingsleer moeten worden bevestigd. Een deskundige van de Landbouwhogeschool verklaarde ons desgevraagd dat hij het verband niet zag. De hoeveelheid gerst, die in de oorlog in het brood was vermengd, was maar zeer miniem en bovendien kunnen andere voedingsmethoden de oorzaak van de verlichting - die deze patiënt ondervond - geweest zijn. De Veenendaalse bakkers ontkennen dat het brood hier van mindere kwa liteit zou zijn. Het echte Veense klein- rog is een behoorlijk doorbakken en goed brood. Ook de andere soorten kunnen de toets der kritiek volop doorstaan. Dat het brood niet altijd vers is komt door de bepalingen in de ar beidswet. De meeste bakkers zitten in tijdnood. Men begint 's morgens heel vroeg te bakken en dat gebeurt dan in een hoog tempo omdat enkele uren later het brood op de weg moet zijn. In het buitenland was het brood be ter volgens het vrouwelijke Tweede Kamerlid, maar daar wordt constant doorgebakken en bestaan er geen be zorgdiensten. Het brood wordt daar de hele dag bij de bakkerij afgehaald en komt zo uit de oven. De kwaliteit van het brood is absoluut niet beter, ja zelfs slechter dan hier, zo verklaarden de bakkers over 't algemeen. Die ene bakker, die dus in Veenen daal met het gerstebrood begon zal ongetwijfeld navolging krijgen. We moeten wel met de stroom mee, zei er een. Volgende week is er in 't hele Veen gerstebrood te koop. Of het stand zal houden weet ik niet, vertelde een ander, 't Voornaamste is dat er zorg aan het brood wordt besteed, zo luidt de mening van de Veense bakkers. Gerstebrood, tarwe- of witbrood, het maakt weinig verschil. De kwaliteit moet goed zijn. Al zijn er dan ver schillende smaken. In 't noorden van het land wil men een licht brood, in midden-Nederland verkiest men licht doorbakken en in 't zuiden moet het brood zwaar doorbakken zijn. 's Lands wijs, 's lands eer. De klant is nog al tijd koning en aan de nieuwe vraag naar gerstebrood zullen de bakkers voldoen. Hoewel als we speciaal gerste brood zouden moeten gaan bak ken voor vier of vijf klanten, dan gaat het absoluut niet, vertelde een der bakkers. De gerstleveran ciers werden deze week van hon derden kanten opgebeld om grond stoffen. Volgende week zal het gerstebrood ook hier overwonnen hebben. Bakker Van Leeuwen bond de kat de bel aan. Het Nederlandse volk volgde gedwee en de bakker moet aan de grote vraag voldoen. Zo liggen de papieren. Maar als mevr. Brautigam het Veense brood had geproefd zou ze nooit die opmerking over het slechte brood gemaakt hebben, zo voegde een onzer bakkers ons met een knipoogje toe. Bij de deze week gehouden aanbe steding voor de bouw van een nieuw Lyceum te Baarn kwam het Bouwbe drijf N.V. J. Boers Zn., Julianastraat Veenendaal als laagste uit de bus met een bedrag van f4.081.000,—. Een gi gantisch bouwwerk staat dus op sta pel. De firma Boers bouwde eerder enkele grote projecten in Veenendaal o.a. het nieuwe bejaardentehuis De Engelenburgh en de chr. lagere tech nische (Talma) school. 19301 Makelaars- en Assurantiekantoor! Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08380-2918, na 6 uur 3320 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties LEDENVERGADERING VEENENDAALSE WINKELIERSVER. De winkeliersver. „Handel en Nij- vei'heid" houdt dinsdag 16 februari haar jaarvergadering in hotel De Ko renbeurs. Aftredend en herkiesbaar zijn de bestuursleden J. v. d. Bosch, H. Huibers en J. Tak. Dinsdagmorgen reed de heer T. met een driewieler van de gemeentereiniging in de Hoofdstraat. Bij het grote kruis punt wilde hij rechtdoor naar de Nieuwe- weg rijden. Vanuit de Hoogstraat kwam de automobilist G. M. de B. uit Veen- dam die rechtdoor moest de Zandstraat in. Er ontstond op de kern van het kruis punt een aanrijding, waarbij beide voer tuigen schade opliepen. Dinsdagmiddag werd bij de politie ge meld dat zuster P. met haar solex was gevallen op het kruispunt Dijkstraat-Mr. Heemskerkstraat omdat twee meisjes haar geen voorrang gaven. De meisjes waren doorgereden. Zuster P. bekwam verwon dingen aan het gelaat en moest zich on der geneeskundige behandeling stellen. Zij zal enkele weken haar werk niet kun nen verrcihten. Naar de identiteit van de fietsende meisjes wordt een onderzoek ingesteld. Op het kruispunt Groeneveldselaan-In- dustrielaan had dinsdagmiddag een onge val plaats omdat A. J. D. uit Katwijk geen voorrang verleende aan de van rechts komende auto van de heer van E. uit Veenendaal. Beide voertuigen liepen deuken op. De heer W. Kroesbergen, die gisteren niet alleen zijn 89ste verjaardag vierde, maar bove'adien zijn 80-jarig jubileum als schoenmaker herdacht heeft els en pekdraad voor een dagje laten liggen en moest tot zijn verwondering een groot aantal gelukwensen in ontvangst nemen. Hoewel hijzelf aan dit jubileum zo weinig mogelijk ruchtbaarheid wilde geven en voor geen geld op de foto wilde, kon hij toch niet voorkomen dat tientallen vrienden, familieleden en ook autoriteiten hem kwamen feliciteren. Op de middag kwamen burgemees ter Hazenberg met zijn echtgenote en oud-burgemeester A. Bakker een be zoek brengen bij de krasse 89-jarige, waarbij herinneringen uit vroeger da gen werden opgehaald. Het meest trots is de heer Kroesbergen echter op het volgende schrijven dat hij van de particuliere secretaris van H.M. de Koningin ontving: Aan de heer W. Kroesbergen, Zandstraat 78 Het is Hare Majesteit de Koningin ter ore gekomen dat U op 4 februari 1965 Uw 89ste verjaardag hoopt te vieren, maar tevens dat U op deze dag het feit hoopt te herdenken dat U gedurende 80 jaren het ambacht van schoenmaker in Veenendaal hebt uitgeoefend. H.M. de Koningin verzoekt mij nu U ter ONDERNEMENDE KUNSTENAARS HOUDEN EXPOSITIE Een vijftal jonge kunstenaars heeft zich verenigd en vatte het plan op om hun werken te exposeren. Zes weken geleden werd besloten een antiekzaak te beginnen. Door snel werken kon den de vijf de plannen nu al verwezen lijken en openden vanmorgen hun win kel in de Zandstraat. De vijf kunstenaars, die hun werk zullen exposeren zijn: Pam van Leeu- wenstein, beeldhouwster; Ernst van Cleef, schilder; Jaap Dommisse, pot tenbakker; Feri Gögös, schilder en Hans de Graaf, edelsmid. De Veenen- daler Lex van Manen en de Edenaar Peter van de Poll zullen de zaak in de Zandstraat leiden. Kunst en cultuur wordt in Veenen daal niet of praktisch niet vertoond, vinden de twee dienstvrienden, reden waarom zij zich inzetten om dit te sti muleren. Zij hopen nog in de komende zomermaanden enkele exposities te houden, waarvoor hotel De Koren beurs de geschiktste plaats lijkt. Lex van Manen vertelde dat het voorlooig nog een liefhebberij is, een bijver dienste. Maar we hopen dat het zal uitgroei en en dat Veenendaal iets meer „kunst- minded" zal worden. We willen er een echte kunstnijverheidszaak van ma ken, die hier nog niet gevestigd is, We zijn niet gespecialiseerd in de ene of andere tak van kunst. Zowel schilder werken, beeldhouwwerk, of smidswerk wordt door ons uitgestald. Onze kunst afdeling wordt serieus opgezet en we hopen dat deze eerste poging succes mag hebben. De heer Van Manen was donderdag zeer druk met het inrichten van de winkel. Vlaamse buiskachels, oude meubels, schilderijen, alles moest nog op z'n plaats worden gezet. Een plaats waar het voorwerp tot z'n recht komt. Voorlopig is de kunst- en antiekzaak alleen nog vrijdags en zaterdags ge opend. Ter hoogte van garage de Haas werd een autobusje, bestuurd door J. van W., aan de rechterzijde aangereden door M. van K. uit Veenendaal. Materiële schade was het gevolg. Op de Kerkewijk reed dinsdagavond de automobilist B. uit Abcoude achteruit te gen een auto van de heer R. R. M. op. Deze wagen werd licht beschadigd. gelegenheid van deze dubbele feestdag Haar hartelijke gelukwensen te doen toekomen. De particuliere secretaris van H.M. de Koningin w.g.: Mr. J. van der Hoeven. Van het gemeentebestuur ontving de heer Kroesbergen een grote fruitmand en van anderen weer een bloemenhul de. Het was donderdag ten huize van de heer Kroesbergen een vreugdevolle dag, hoewel de zeer bescheiden jubi laris opmerkte dat hij zijn middag slaapje wel had gemist. En morgen trek ik de voorschoot weer gewoon aan. Ik ben graag in m'n gewone doen en is het eigenlijk wel zo belangrijk dat ik zo lang schoen maker was? Hoofdzaak is dat we dank baar zijn dat we zo lang gespaard bleven, zo merkte de jarige op. Zoals wy reeds eerder berichtten zal het Hervormd Evangelisatiezangkoor „Con Amore" o.l.v. haar dirigent, de heer C. Buddingh een door Phonogram opgeno men grammofoonplaat laten vervaardi gen, die in de verkoop wordt gebracht en waarvan de baten bestemd zyn voor de klokken van de nieuwe Sionskerk. Naast het zangkoor zal ook de her vormde gemeente medewerken. De opna me zal waarschijnlijk op 18 februari plaatshebben, maar dit is nog niet geheel zeker. Gisterenavond repeteerde het koor in de Oude Kerk aan de Markt. Het koor zal de psalmen 42, 108 en 121 op de plaat zetten. De eenstemmige gemeentezang zal bestaan uit de psalmen 27, 43, 100, 103, 138 en 146. Woensdagmiddag zou voor de bejaar den in het OCB-gebouw een deskundige spreken over het blindeninstituut Sonne- heerdt in Ermelo, waarvan dan tevens een film vertoond zou worden. De aan wezige dames en heren wachtten tot half vier, maar toen de spreker nog niet ver scheen, besloot men met eigen kracht de bejaarden bezig te houden. De heer Meinders, woonachtig in het be jaardencentrum „De Engelenburgh" ver gastte toen de bejaarden op een prachtig verhaal, getiteld „Abraham Schelling" De heer Meinders had een zeer aandach tig gehoor en de teleurstelling over het niet komen van de spreker uit Sonne- heerdt was wel volkomen verdwenen. Men houdt de causerie over Sonne- heerdt echter nog tegoed tot april. A.s. woensdag 10 februari is er weer een ontspanningsmiddag in het OCB-ge bouw, dan zal Ds. Veldkamp uit Hilver sum spreken over: „Morgen is het zon dag". Dinsdag 2 maart geeft de muziekver eniging „Crescendo" haar jaarlijkse uit voering in de jeugdherberg „De Eikel kamp". Was het voorgaande jaren de gewoonte een toneelstuk op te voeren, ditmaal heeft men gemeend artisten aan te trekken. Het Cocktailtrio, Frans van Dusschoten, Miss Ilona met begeleiding van Cor van Veen, allen bekende nemen, staan borg voor een amusante en gezellige avond. VERLOREN ELST Portemonnee inh. ong. f 210,- VEENENDAAL Vrijdag 5 februari, 7.45 uur, ho tel De Korenbeurs: Ledenver gadering C.P.J. Lezing met dia's over Rusland, door de heer Van Leersum. Dinsdag 9 februari, 7.30 uur, Ver. geb. Eikenlaan: Herhaling van uitvoering Kon. Scheepjeswol- harmonie. ELST Vrijdag 5 februari: Contactavond muziekver. Crescendo in café Sportlust. Aanvang 7.30 uur. OVERBERG Dinsdag 9 februari, 7.30 uur In School met de Bijbel: Leden vergadering Overbergs Belang. SCHERPENZEEL Zaterdag 6 februari, in geb. Fi- lalethus: Jaarvergadering CJV met toneel en zang. HR Dit is de eerste officiële foto van de vier dagen oude prinses Stephanie, het jongste kind van het Monagaskische vorstenpaar. De foto toont prinses Gracia met haar dochtertje in het prinjselyk paleis in Monaco. 3UN6UANS PRISMA PONTIC OMEóA ken voor betere mirw< HOOFDSTP 91 VEENENDAAL

De Vallei | 1965 | | pagina 1