vp» PAUK COCKV DE UROUUf VOOR HET VOETLICHT ^©iir BEL-O-FAST G.V.V.V. - C.S.C.A. DE SPECIALIST VOETBALSCHOENEN 7.750,- GARAGE JAN JANSEN EN ZN. Voor GVVV geldtEr MOET gewonnen worden Burgerlijke stand KERKDIENSTEN HIJ KOMT WEL HIJ KOMT NIET MARKTBERICHTEN SPORTPROGRAMMA Gevonden en verloren DINSDAGKOOPJES FLESSENDRAGER CITROENPERS SUIKERPOT Officiële bekendmaking VOOR Het tuinhuis staat soms vol collectebussen Voorlichting Open het Dorp Representatie Winkelen Ingekomen en vertrokken AMERONGEN EXPOSITIE Doktoren- en Apothekersdiensten v.a. f De kastelein, die op de ankommende le denvergadering van een Veense voetbal club de kelken vol moet plonzen, mag er wel voorzorgen, dat ie een zuigfles ach ter de hand houdt. En een fles nutricia op de tap, want er zou hem wel 'es een zeer bijzondere gast kunnen wachten. Een hoo- pie minsevlees van een heel jaar oud. Waar gaat dat heen, waar gaat dat in vredesnaam heen, riep m'n Driek uit. Zui gelingen bij de voetbal en groffie en groo- moe aan 't jazzen bij de Volksuniversiteit. De ganse wereld op z'n kop en wij lachen er nog om ok. Van mijn kant heb ik Driek gerust pro beren te stellen mit de mededeling, dat het allemaal zo'n vaart nog niet lopen zal. Na verloop van tijd komt alles weer op z'n pootjes terecht. De punterende baby in z'n wiegje en de jazzende opa weer in z'n rookstoel. Gekker wordt het pas, als de luierspuier in het bestuur wordt gekozen. Dan moe ten we echt op gaan passen. Maar zo lang het blijft bij het uitdelen van een blokken doos loopt het nog wel los. Dan is er nog geen enkele reden tot bijzondere on gerustheid. Tenzij ze hem die blokken 'alvast gegeven hebben om later, als het te pas mocht kommen, het vuur te ope nen op een scheidsrechter, die niet te zeer in de smaak gevallen is. Laat ik er echter onmiddellijk an toevoegen, dat de leste jaren de arbiters in onze voetbal- gemeenschup geen gevaar gelopen hebben en dat de tekenen er niet op wijzen, dat dit zal veranderen. Ja, en dan de jazz op hogeschoolniveau. Da's ok een nieuwigheidje waar we met z'n allen even an moeten wennen. Nou heeft m'n kleinzoon, de jong van Klezien, me op dit punt gerustgesteld. Als ik hem mag geloven wordt het beslist geen ge stamp en gehijg op universitaire hoogte. Wat vertoond zal worden is zeer fat- soendelijke meziek. Jelui, ouweren, oreer de m'n kleinzoon kunnen daar niet zo meer inkommen, mar het is beslist de moeite waard om daar de oren 'es bij te spitsen. De jazz is vandaag den dag een hele wetenschap. Een hele bekende in de jazzwereld, ene Jacobs, komt er het een en ander over vertellen en dat gesprek gaan ze met z'n drieën omlijsten met een riedeltje op de piano, een rukkie an de contrabas en enig getik op een trom. Daar kon ik heel weinig tegen in bren gen, want ik weet er hoegenaamd niks van. Het enige wat ik er tegen in zou kunnen brengen is, dat ik wat tegen de voornaam van die Jacobs heb. Pim. As 't ie gewoon Willem geheten had zou de onderneming van de universiteit veur Jan en Alleman mij meer vertrouwen inge boezemd hebben. Dat hebben we, geloof ik, overgehouwen van onze eigentijdse jeugd. Willem Mengelberg, Kovaks Lajos. Dat waren de mannen waar wij ons oor aan leenden. Dat waren ok namen. Willem en Ko vaks. Niet van dat pimmerige, van de pie- tepeurige. Jacobs zal d'r best wat van kunnen. Daar twijfel ik geen seconde an. Mar over pimmetje kan ik nog niet heen stappen. Als ik Willem mag zeggen, ga ik ok. Wout Blauwkous P.S. an de bewoonders van de Buurtlaan- west en de Vijgendam. Een troostwoord. Ik begrijp, dat u verdrietig gestemd bent nu u nog langer over een haveloos stukkie asfalt met ingezette lappies de beter belegen straten moet zien te berei ken. Ik heb echter uit doorgaans half-in- gelichte kringen maggen vernemen, dat er verbetering schijnt te kommen in de toestand van uw plaveisel. Er is een mootje wegdek beschikbaar gekommen in de Schrijverswijk. Men zal dit eerlijk door midden delen en trachtten de beide stuk ken per zwaar transport in z'n geheel over te brengen tot voor uw deur. Nee, niet voor al uw deuren. Dat kan niet. Zoveul is er niet over. Mar voor een paar deuren van beide gedupeerde straten. Dan kun nen er alvast een paar met droge voet«n bij huis kommen. Wout U kent dat welop de knopen aftellen. Maar u zult ook op uw vingers kunnen narekenen dat Van der Zee bedoelt KOM WEL, voor 't mooiste in herenmode. Wij hebben een prachtig shirt voor u in mooie streep jes f 9,90 per st. 2 stuks voor f 19,niet strijken. Haranmodat, Hoofd itraat, VEEN ENDAAL. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 155.000 stuks. Prijzen van f 8,50 tot f 10,50 per 100 stuks. Handel matig. Biggenmarkt: aanvoer 20 stuks. Prij zen van f 55,tot f 70,per stuk. Handel traag. SCHERPENZEEL Eiermarkt: Aanvoer 1.015.000 stuks. Prijzen f 10,50 tot f 11,25. Henneëieren f 9,50 tot f 10,25. Allen per 100 stuks. Handel vlot. Biggenmarkt: Aanvoer 286 stuks. Prijzen f 60,— tot f 80,— per stuk. Handel matig. De competitie, die lange tjjd haperde, wordt in deze februarimaand op volle toeren ingezet. Ook de posities worden al afgebakend. Zo is de wedstrijd voor GVVV van a.s. zaterdag wel zeer belangrijk, gezien de degradatie dreiging, die de blauwhemden boven het hoofd hangt. Maar ook Veenendaal dat zondag hekkesluiter JSV ontvangt zal van zich af by ten omdat er nog een klein kans je aanwezig is. Dat JSV bengelt wel hopeloos on deraan, maar de bekende kat in het nauw kon zondag ook wel eens vreem de sprongen maken. Veenendaal be vindt zich in de groep van acht of ne gen clubs, die nog enige aanspraak op de titel kunnen laten gelden. Relatief gezien bedraagt de achterstand op de leiders slechts twee punten. Dat beide clubs zich dus zij het om geheel andere reden terdege zullen in spannen, staat vast. Oppervlakkig ge zien moet Veenendaal als overwinnaar uit de bus komen. A.S. ZATERDAG 4 UUR SPORTPARK PANHUIS GVVV's positie is er de laatste week bepaald niet rooskleurig op geworden. Onze plaatsgenoten dragen de rode lan taarn met zich mee. Maar er bestaat in kringen van de blauwwitten nog goede hoop dat men het roer zal kun nen omgooien. Zaterdag op het Sport park tegen het Amstelveense CSCA zal er gewonnen MOETEN worden en men heeft meteen de aansluiting weer te pakken. Spelend met volle energie, zoals destijds in de wedstrijd tegen NDSM, zal het zeker kunnen lukken. Voor GVVV en de supportersaanhang een belangrijke dag. DOVO heeft een vrije competitiedag en gaat daarom een vriendschappelijk bezoek afsteken bij streekgenoot Ben- nekom. Men heeft de opstelling na de wedstrijd van zaterdag gewijzigd. B. Kroesbergen doet sinds lange tijd weer zijn intrede in het DOVO team. VRC reist naar Amsterdam om de voor de 3e keer vastgestelde, maar steeds afgelaste wedstrijd tegen ADM nu eindelijk te spelen. We stelden het destijds reeds vast, VRC kan deze ont moeting winnen, maar dan moet er be slist meer inspiratie vertoond worden dan vorige week. Rhenus speelt in Maarssen tegen de club van die naam en moet heel erg oppassen geen punten te verspelen. Oranje Wit gaat naar Utrecht, waar het vorige week winnende Rivier wij kers wordt bezocht. De Elstenaren zijn dus gewaarschuwd, want de Utrechters weten wat schieten is. VEENENDAAL Gevonden, donker grijze heren gla cé; gouden munt; groene linker jon genshandschoen; paar donker bruine kinderhandschoentjes; paraplui; bedel- kettinkje met 5 bedeltjes; sleutel; plas tic bal; snoer imitatieparels; grijs bruin kinderjack; bruine portemon- naie met inh., w.o. foto; doos, inhou dende kleding; grijze damesparaplui; damespolshorloge; bril met grijs ge streept montuur; zilveren schakelarm band; groen geruite sportpet; plastic zak inhoudende ongeveer 10 kg gele poeder; vierkleuren ballpoint; paar ge voerde bruine motorwanten; gouden oorbel met camé; witte boodschappen tas; onderjurk; witte jas; donkerbruine jongensjas; paar basketballschoenen; broche; kinderbril met zwart-wit mon tuur; grijs-groen colbetjasje; zwarte dameshoed met zwarte veer; sleutel étui met 5 sleutels; blauwe jongenspet; 2 bank- en 1 muntbiljet; gebreide geel wollen shawl; kinderportemonnaie met inh.; sleutel no. 5; zwart-witte heren shawl; zwarte rechter dameshand schoen; zwart rechter babyschoentje; blauw rechter kinderwantje; blauwe dameshoofddoek; blauwe dames cein tuur; kinderportemonnaie met inh.; groene linker kinderglacé; paar zwarte damesglacé's; grijs colbertjasje; dwerg pincher; jonge herdershond; sleutel „flora no. 959"; rode kinderportemon naie; dwergpincher; gebreide groene linker handschoen; bruine rechter he ren glacé; zwart lederen portemonnaie m. inh. (foto's); houten karretje; zwar te portemonnaie met inh.; leesboek; rood lederen kinderwantje; zwarte portemonnaie met inh.; paar blauw- wtite wanten; groene jongensfiets; ro de step; veelkleurige damesportemon- naie met inh.; bruine plastic dames tas, inhoudende portemonnaie met inh. Verloren: ring met 4 sleutels; blauwe zijden shawl; rood-oranje kindertasje, inh. 2 broekjes en mogelijk portemon naie; rode poes; meetband; bruin lede ren portemonnaie met inh.; 2 kinder- brillen; bedelketting met 9 bedels; bankbiljet; paar grijze heren glacé's; witte parkiet; herenportemonnaie met inh.; wieldop, geel met chroom; don- kerbl. vierk. shawl; bruine aktetas met metselaarsgereedschap; rode knip- portemonnaie met inh. w.o. gouden oorbellen; zwarte schooltas met boe ken; 2 snoeren rood-zwarte kralen; grijze shawl; Marokkaans lederen por temonnaie met buskaart N.B.M.; jonge bruine boxerhond; schooltas met boe ken en badgoed; grijs lederen étui met 4 sleutels; vierkleuren balpoint; rode portemonnaie met inh.; bruine heren- portemonnaie met inh.; bruine linker damesglacé; 4 bankbiljetten; donker bruine portemonnaie met inh. w.o. bus- kaart N.B.M.; rode damesportemonnaie met inh.; zwarte handtas met bruine portemonnaie, inh. 3 bankbiljetten, toiletartikelen en groene succesagenda op naam; paar beige herenglacé's; schooltas, inh. pyama en toiletartikelen; lange zwarte damespantalon; rijbewijs, belastingkaart en kentekenbewijs t.n.v. J. v. Ginkel; busabonnement N.B.M.; legitimatiebewijs A.O.W.; portemonnaie met inh.; gebroken witte damesporte monnaie met flink bedrag aan geld; beige-bruine damesportemonnaie met inh.; polshorloge met rekbandje; zwar te bromfietslaars (rechter); rood plas tic étui met schrijf- en tekengereed schap; paar bruine herenhandschoe nen; blauw herenrijwiel; grijze vulpen met inscriptie MTB; rode autoped; étui met bril; zwarte portemonnaie met inhoud, w.o. gouden ketting. ELST Gevonden: 2 zakken klei-aardappe- len en een witte jas. Verloren: Portemonnaie met f 25, en portemonnaie met f 210,linker glacé handschoen. Drager van geplastificeerd draad, dus roestvrij en zeer solide, onmisbaar in elk huis, in 't bijzonder voor flatbewoners, voor O QC 6 flessen, koopjesprijs Februari, grieptijd, neem tijdig uw maatregelen, hierbij behoort ook een citroenpers, van geperst glas. nu voor een griep- I) 1 Q prijsje Een suikerpot van fijn wit porcelein met goud- bies, een welkome aan vulling van uw servies, m nr nu een speciaal koopje U. i O Alleen dinsdag 16 februari Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal R.K. Unitas kan de misstap goed maken als men het forse Dorestad op het Sportpark weet te bedwingen. Leider Scherpenzeel komt hoe lan ger hoe dichter bij het kampioenschap want UVVO, ofschoon thuisspelend, zal niet in staat zijn de opmars te stuiten. Merino's, nog volop kandidaat voor de titel, gaat naar CSW in Wilnis. De ze club stond steeds onderaan, maar schoot vorige week uit haar slof. Me rino's weet dus dat CSW zich niet zo maar laat overspelen. S.C. Rhenen, vorige week van zich afbijtend in Utrecht gaat alweer naar de Domstad. Men krijgt van WOO meer tegenstand, maar uiteindelijk is de winst voor de Sportclub. Sportver. Panter eveneens naar Utrecht reizend laat PVD met een troosteloze nederlaag zitten. Of Musketiers van haar uitstapje naar de Domstad plezier zal beleven staat nog niet vast, omdat EDO eeh aardige ploeg op de been kan bren gen. Tenslotte zal de zaterdagclub van DVSA zich wel de meerdere tonen over het bezoekende Advendo uit Eder- veen. Gemeente Rhenen BESTRIJDING BRANDGEVAAR De burgemeester van Rhenen vestigt er de aandacht op, dat in verband met het aanleggen van Paasvuren op ver schillende plaatsen in de gemeente be trokkenen - en vooral de jeugd - er voor dient te waken, dat geen brand ontstaat in bermen en hakhout. Met het bijeenbrengen van het af- valmateriaal dient tot 15 maart te wor den gewacht, opdat niet gedurende ve le weken de gemeente wordt ontsierd door allerlei verzamelingen van oude rommel. Het is in geen geval toegestaan op de plaatsen waar Paasvuren plegen te worden ontstoken huisvuil te depone ren. Rhenen, 4 februari 1965 De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal Gemeente Rhenen VOORJAARSKEURING STIEREN De burgemeester van Rhenen ves tigt er de aandacht op, dat de provin ciale commissie voor de rundveefokke rij in de provincie Utrecht dit jaar de voorjaarskeuringen, bedoeld in artikel 4 van het Utrechts Stierenreglement 1936 zal houden op maandag 1 maart 1965: a. bij B. van Dijk, Cuneraweg 168 om 11.30 uur; b. bij de Meentschuur om 12.00 uur. Verder wordt verwezen naar de openbare kennisgevingen, die op de gebruikelijke plaatsen in de gemeente zijn aangeplakt. Rhenen, 10 februari 1965 De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal Gemeente Rhenen AANGIFTE STIEREN De burgemeester van Rhenen brengt onder de aandacht van belanghebben den, dat iedere houder van een stier van acht maanden of ouder, verplicht is binnen een maand, nadat de stier acht maanden is geworden, of, indien de stier reeds acht. maanden oud was toen hij in zijn bezit kwam, binnen een maand na dit laatste tijdstip, aan gifte te doen ter secretarie. Voorts is het aan de stierhouder en aan de houder van een vrouwelijk rund verboden andere dan goedge keurde stieren tot dekking te bezigen. Dit verbod geldt niet, indien: a. de stier en het vrouwelijk rund aan dezelfde eigenaar toebehoren; b. de stier definitief is ingeschreven in een door de commissie ter bevor dering van de rundveefokkerij in de provincie Utrecht erkend rund veestamboek of wel een onderhouds bijdrage of een getuigschrift als be doeld in artikel 12, onder 2 of 3 van het reglement aangaande de on dersteuning van rijkswege van de rundveefokkerij heeft verworven. Rhenen, 10 februari 1965 De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal OOK VOOR ALLE ANDERE SPORTEN NAAR: SPORTHUIS O O - 70 ta m 2 pi 70 7-. PI De vrouw, ook die van 1965, bweeegt zich in de schaduw. Zij wijdt zich onop vallend aan haar gezin, zorgt voor man en kinderen, maar blijft daarbij veelal op de achtergrond. Zelfs de werkende vrouw en zij, die zich inzetten voor de maatschappelijk minder bedeelden, zieken of bejaarden treden niet voor het voet licht. Ondanks de (gelukkig) steeds verdergaande emancipatie van de vrouw wordt haar werk niet altijd op de juiste waarde geschat. In deze en volgende afleveringen wensen wij aandacht te schenken aan de veel omvattende taak van onze vrouw. De eerste burgeres van Veenendaal, mevr. Hazenberg-de Jonge zal in nevenstaand artikel de spits afbijten en iets vertellen over de activiteiten van een burgemeestersvrouw. Mevr. Hazenberg, die nu drie jaar in Veenendaal woont, heeft achter de schermen een stimulerende in vloed uitgeoefend op tal van acti viteiten in het vlak van het alge meen belang. Rustig, onder het ge not van een heerlijke kop koffie, vertelt de burgemeestersvrouw en kele bijzonderheden. In oktober 1961 toen we nog in Rhenen woonden werd ik uitgeno digd zitting te nemen in een co mité dat beoogde voorlichting te geven aan de huisvrouw over de individuele zelfbescherming in oor logstijd. Deze voorlichting is uiterst nuttig en noodzakelijk, volgens me vrouw Hazenberg, want in vredes tijd denken we niet aan deze din gen, en als we (wat nooit te hopen is) met de werkelijkheid geconfron teerd zouden worden zitten we met de handen in de schoot. Onkundig en ontwetend. Aanvankelijk werd in de brand weerkazerne voorlichting gegeven, later in het tuinhuis achter de bur gemeesterswoning. In totaal werden reeds 286 dames voorgelicht. Er worden praktische wenken gegeven wat te doen tijdens een periode van atoomgevaar en er wordt verteld, welke de veiligste plaats in huis is. Hieraan verbonden zijn lessen in eerste hulp en verpleging. Mevr. Hazenberg zou een derge lijke voorlichting straatsgewijze wil len organiseren. Maar voorlopig is daar nog geen kijk op. Het moet eigenlijk een sneeuwbaleffect heb ben, vindt mevrouw. De ene vrouw moet de andere wakker schudden. Dan zal dit werk het meeste resul taat hebben. Mevr. Hazenberg heeft zich bij zonder beijverd gedurende de grote landelijke actie „Open het Dorp" in november 1962. Er werd gestart met een sleutelactie, later met een lijst- collecte. De dames gingen langs de bedrijven en, mede dank zij de hulp van ingeschakelde leidsters van plaatselijke verenigingen werd het fantastische bedrag van f 30.797,84 ingezameld. 't Was fantastisch al die fijne re acties. zegt mevrouw. Het tuinhuis achter onze woning stond soms vol met collectebussen. Hier hielden we ook onze bijeenkomsten met collec tanten en andere medewerksters. Dat tuinhuis gonsde van stemmen, zoiets is een evenement op zichzelf. In de zomer van 1962 organiseer de mevr. Hazenberg de zomerzegel- actie t.b.v. een instelling voor maat schappelijk werk en in oktober kwam de grote vluchtelingenactie, waaraan leerlingen van het Lyceum en U.L.O. meewerkten. Weer was het tuinhuis het centrum van de be drijvigheid. In januari vorig jaar werkte me vrouw Hazenberg daadwerkelijk mee aan de plaatselijke actie „Laat ons niet alleen staan" t.b.v. een te stichten tehuis voor geestelijk en lichamelijk gehandicapten. Zij heeft nog altijd zitting in de nazorgcom missie van de opgerichte Stichting. Mevr. Hazenberg is bijzonder blij met het bedrag van f 43.998,05 dat veilig op de bank staat, maar dat nog wel aangevuld moet worden om het tehuis te kunnen realiseren. Mevr. Hazenberg-de Jonge Mevrouw verklapte dat eind april, begin mei een tweede actie op touw wordt gezet. Deze actie zal een week duren en ook hier "wil de burge meestersvrouw zich voor inzetten. Eind november vorig jaar werd gestart met de actie „verstrekking warme maaltijden aan bejaarden en zieken" en mevr. Hazenberg heeft samen met andere dames persoon lijk meegeholpen het eten bij de dankbare ontvangers te bezorgen. Dit werk gaat steeds door, het va rieert wat, dan eens wat meer dan wat minder, maar 'k geloof dat het een goed idee was. Al deze zaken nemen uiteraard veel tijd in beslag. En al is het bur gemeestersgezin dan niet groot (één dochten toch heeft ook mevrouw HazenTTerg er de zorg over dat al les in goede banen wordt geleid. Daarbij komt dan nog de repre sentatieve plicht haar man te ver gezellen, wanneer hij persoonlijke bezoeken bij de bevolking afsteekt. Zo gaat mevrouw mee als de bur gemeester een echtpaar gaat felici teren met hun gouden bruiloft en ze was ook van de partij toen schoenmaker Kroesbergen vorige week zijn verjaardag en 8o-jarig jubileum vierde. 't Is zeer afwisselend en ik vind het fijn om bij de mensen te zijn zegt mevrouw. Deze bevolking is hartelijk en ik voel me hier thuis. Of ik nog verenigingswerk erbij doe? Nou, dat is me praktisch on mogelijk. Op kerkelijk terrein kan ik geen leidinggevende functie aan nemen omdat zowel mijn man als ik „boven de gezindten dienen te staan". Mevr. Hazenberg vindt dat er een enorm verschil bestaat tussen haar vroegere woonplaats Wassenaar en de industrieplaats Veenendaal. Een voordeel is dat ze hier al haar in kopen kan doen. Dat was in Was senaar niet mogelijk. Je moest naar Den Haag of naar Rotterdam. Me vrouw vindt het winkelcentrum in Veenendaal prachtig en er is een ruime keuze vindt ze. Of haar man wel eens mee gaat winkelen? Nee, dat doe ik meestal zelf, de mannen hebben hun eigen beslommeringen, vindt mevr. Ha zenberg. Wel gaan de burgemeester en z'n vrouw (soms) wandelen in de mooie bossen bij Prattenburg. Pasgeleden ontmoetten ze nog een paar herten en mevrouw vond dat een magni fiek schouwspel. Dit was echt na tuur op z'n best. Tcch blijven burg. en mevr. Ha zenberg tijdens de vakantie niet in eigen land. We hebben veel gereisd, vertelt mevrouw en waren dan in Scandinavië, Yoegc-Slavië, Spanje, i Italië. Vorig jaar bezochten we het kleine dwergstaatje Andorra, dat tegenwoordig door toeristen wordt overstroomd. Mevr. Hazenberg leest graag, heeft geen televisie, houdt van de natuur (zie boven) en voelt zich in Veenendaal zeer goed thuis. Al is het dan een besloten gemeenschap met een eigen inslag, als je de men sen leert kennen, leer je ze ook waarderen VEENENDAAL Geboren: Helena Rheina, d.v. G. A. van den Bos en E. Diepeveen; Hen- drikus, z.v. M. Diepeveen en H. van den Brink; Engelina, d.v. W. Bulsink en H. J. Wikkerink; Maria Hendrika, d.v. C. H. de Kleuver en H. van den Brink; Christine Anna Maria Elisa beth, d.v. H. A. H. Mattijssen en E. L. Hoogwater; Hendrik, z.v. K. van Nieuwamerongen en E. van der Wal. Ondertrouwd: A. van Kooten en H. Winter; B. Vink en J. Brussaard; B. Blaauwendraad en G. M. G. Slotboom; G. W. Hartman en F. N. H. Drost. Gehuwd: H. van Burken en C. Krik- ke; J. Reuvers en A. van den Heuvel; A. van de Craats en J. M. Hoogland. Overleden: F. J. D. Kagie, 73 jaar, e.v. P. Houth; W. C. Meijer, 87 jaar, wed. v. G. J. van de Bovenkamp; G. de Gooijer, 80 jaar, e.v. E. Stuiven- berg; J. van Alphen, 82 jaar, wed. v. R. H. Hommersom (overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Gerritje, d.v. J. Jansen en J. A. van Swetselaar; Isabelle, d.v. R. C. A. Marchant en J. Degen; Wille- mijntje Hendrika, d.v. A. J. van Vie- gen en E. A. Klaassens; Cynthia Joyce Lina Caroline Sophie, d.v. W. J. Schra- ma en S. E. de Groot; Jacqueline Hen- drina Wilhelmina, d.v. A. H. Fielt en B. J. T. van Hall; John, z.v. J. Drost en J. W. van Hunnik; Lenette, d.v. M. Broere en S. Ouweneel. Ondertrouwd: W. van Veenendaal en I. H. B. de Zeeuw. Overleden: D. J. van den Berg, 50 jaar. e.v. H. Hovestad; L. van Zanten, 63 jaar, e.v. A. P. Haast; D. H. Jansen, 72 jaar, e.v. A. Klomp; J. van Alphen, 82 jaar, geh. gew. met R. H. Hommer som. AMERONGEN Geboren: Jan Marinus Cornelis, z.v. C. Mulder en F. van Beek; Peter, z.v. C. H. Wiertz en J. L. J. van Mil; Wou ter Jan Jacobus, z.v. M. van Mourik en M G.. Schobben; Mike Morgan, z.v. K. W. Geelhoed en J. E. M. Hagen beek; Nikoline Jacoba Hendrika, d.v. KI. Foppen en Th. Klinkenberg. Ondetrouwd: B. Henzen en G. M. Haalboom. Gehuwd: A. J. Dekker en G. van Dijk; B. Keiman en A. M. Blok. EDERVEEN Ondertrouwd: E. G. van Woerdekom en J. A. van Ginkel. Overleden: W. Pol, 78 jaar. geh. gew. met W. Sukkel. RENSWOUDE Ondertrouwd: H. van de Meent en A. van den Brandhof. RHENEN Ingekomen: G. J. Reede, g/m Van Veenendaal, van Amerongen; J. B. Meijer, met gezin, van Doorn; T. Rut- jes, van Pannerden; C. T. Altepost, wed. v. Van Kooten, van Ede; M. G. de Boer, van 's-Gravenhage; J. B. Meerssman, van Veenendaal; G. van Veenendaal, met gezin, van Tiel; M. M. Aznaoui, van België; R. Garcia Saez, van Duitsland. Vertrokken: H. de Haas, naar Lien- den; P. Verduin, naar Arnhem; B. Vol- ten, naar Utrecht; P. J. ter Haar, met gezin, naar Veenendaal; A. M. Heijnis, naar Nieuw Lekkerfand; B. J. ten Braak, g'm Haverkamp; naar Utrecht; H. Scheeres, naar Arnhem; E. de Beus, naar Renkum; L. van den Berg, naar Lienden; M .Fonataba, met gezin, naar 's-Gravenhage; H. van Burken, naar Veenendaal. AMERONGEN Ingekomen: A. Fens, met gezin; H. Vooren-Manten; A. A. de Rooij; Th. M. Smaal; A. J. C. M. Swinkels; P. J. Temmerman. Vertrokken: K. H. S. Tan, naar Am sterdam; G. P. M. A. H. de Bekker, met gezin, naar Breda; A. Hoogendoorn, naar Enkhuizen; M. A. van Scherpen- zeel-Zwakhals, met gezin, naar Duits land; F. Hibma, met gezin, naar Aruba; R. P. van Loon, naar Amstelveen; C. A. Smits, naar Zeist; T. H. Tjia, naar Amsterdam; A. J. W. Djajadiningrat- Schweitzer, naar Rotterdam; J. H. de Wolff, naar Den Haag; G. de Kruiff- Sanders, naar Kesteren. Op de openingsdag van het Dorps huis zal in dit gebouw een expositie te zien zijn van werken van de beken de Utrechtse kunstschilder en graficus Hans Siegmund. Deze expositie kwam tot stand door bemiddeling van de Stichtse Culturele Raad. Siegmund is lid van het Utrecht se genootschap Kunstliefde. Hij ont ving zijn opleiding aan de Vrije Aca demie en de Rijksacademie voor Beel dende Kunst te Amsterdam onder prof. J. Wiechers en prof. Otto B. de Kat. Onlangs werd hem door het genoot schap Kunstliefde de J. B. Kerkhof prijs toegekend, bestaande uit een be drag van f 1000,voor een reis naar Italië en een zilveren palet. Er zullen schilderijen zowel als grafische wer ken te zien zijn met daarnaast een aantal tekeningen. VEENENDAAL Oude Kerk: 9.30 uur ds. De Jong; 5 uur ds. Wisgerhof. Julianakerk: 9.30 uur dr. Graafland; 5 uur ds. Langerak. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. Wisger hof; 5 uur ds. De Jong. Sionskerk: 9.30 uur ds. Langerak; 7 uur ds. Tigchelaar van Ede. Bejaardencentrum: 9.30 uur ds. Ter louw. Veeneind: 5 uur ds. Breugem van Ach terberg; woensdag 17 februari 7.30 uur dhr. Redelijkheid van Ouder kerk a/d IJsel. Dijkstraat: 2.45 uur ds. Langerak. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. Overduin; 5 uur ds. Van Enk. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Van Enk; 5 uur ds. Overduin. Chr. Geref. Kerk, Bethelkerk: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 4.30 uur ds. Brons van Bunschoten. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 3 uur ds. Vogel van Enschede. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Vijzelaar; 5.30 uur ds. Bos (Jeugd dienst). Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur dhr. v. d. Poel van Rotterdam. Ned. Prot. Bond.: 10.30 uur ds. Sorber van Winterwijk. R.K. Willibrordkerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 7 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligings samenkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Koore man; 5 uur ds. A. Westra. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Volten. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees- dienst. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 en 5 uur ds. Van Estrik van Genemuiden. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees- dienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur dhr. G. U. Anema van Arnhem (Jeugddienst). Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 6 uur leesdienst; zaterdag 20 februari 7.30 uur dhr. J. Pannekoek van Gouda. R.K. Ged. Kerk: 9 uur H. Mis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur dhr. Jansen uit Andelst; 6 uur dr. C. Graafland uit Veenendaal. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. M. Breugem. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. Wiltinck van Doetinchem. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. Lievendael: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mej. ds. S. A. J. F. Doets uit Leersum. R.K. Kerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. C. van Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 7 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. De Bie. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur lees dienst. Geref. Gem.: 9.30 en 2.45 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. C. M. v. d. Loo van Soest. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. P. Zijl stra; 6.30 uur ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. C. Jonkers uit Delft. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. Van Pe- tegem en maandag 20 uur ds. Raven. VEENENDAAL: Dr. v. d. Hoek, J. G. Sandbrinkstraat 2, tel. 2529; Zr. A. C. Hubée, Kerkewijk 28, tel. 2307 b.g.g. 008; Apotheek Zuidersma, Hoofdstr. 53, tel. 2123. RHENEN: Dr. Rienstra, Herenstraat 63, tel. 2577; Apotheek Deijs alleen voor spoedrecepten. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: Dr. Heij te De Klomp. tel. 200. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: praktijken dr. v. d. Burg; dr. Kars; dr. Ossendorp; dr. Bakker en dr. Van Ommeren: Dr. v. d. Burg te Leer sum, tel. 03434-1388. SCHERPENZEEL: Dr. M. Pon, Hole- voetplein, tel. 03497-1250. Nieuweweg 190 Veenendaal Telefoon 2536 OFFICIEEL FIAT B-AGENT Vanaf heden verkoop van- en service voor alle Fiat-modellen

De Vallei | 1965 | | pagina 2