Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Is er in Veenendaal plaats voor Dienstcentrum voor bejaarden? IN ELST WORDT LANDBOUWVEREDELINGSINSTITUUT GEVESTIGD Agenda Commissie toog op onderzoek uit Ds. Ytsma komt naar Veenendaal Henk v. d. Eist, schipbreukeling van Sophocles behouden in Veenendaal De Instuif sticht Kindervakantiedorp in Engelenburg Wat nu weer...? 39e JAARGANG DINSDAG 23 FEBRUARI 1965 Nr. 15 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel C TOJBI&V PRINSES BEATRIX OP CURACAO ECHTPAAR BRINKHUIS- CEBECO KOCHT PLANTAGE WILLEM III UITNODIGING Kernpunt Veeneiidalers gekozen in landelijke bondsraad „Uiiitas" Nieuws uit de omgeving Huishoudschool heeft dames in het verkeer GIJSBERTSEN VIERT GOUDEN BRUILOFT Familie dolgelukkig bij weerzien WAGENINGS DESKUNDIGE KRIJGT DE LEIDING PROEVEN Semi-officieel Voordelen ACHTERBERG Dropping In weck van 19-31 juli Kamperen RENSWOUDE MULDER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Re dak tie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen bannen ook worden opgegeven btf de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprIjzen op aanvraag Minimum per advertentie 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent cv* MMV. KIM UW naast Apotheek Tel. 3184 Hoofdstr. 51 Veenendaal TANKWAGEN TEGEN AUTOBUS Vrijdagmiddag reed de bestuurder van een tankauto, de heer H. uit Vee nendaal tegen een NBM bus bestuurd door L. J. B. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de Ritmeester fabriek. De chauffeur van de autobus kon door krachtig remmen erger voorkomen. Een passagiere Mevr. van H. uit Wage- ningen vloog door de schok overeind en bekwam bloeduitstortingen aan bei de knieën. UITSLAG VERLOTING V.R.C. De nummers zijn: 111, 543, 636, 596, 792. 866. 1008, 1136, 1814, 1815, 1856. Prijzen bij de heer Jansen, P. H. v. Rijnstraat 36, Veenendaal af te halen. II.K.H. Prinses Beatrix heeft het afgelopen weekeinde op Curacao een bezoek gebracht aan de kraamkliniek „Prinses Margriet". De kliniek werd geopend door prinses Margriet, toen ze met prinses Irene in 1962 een bezoek bracht aan de Antillen. De foto toont de Nederlandse kroonprinses met een enkele uren oude baby in de armen. Nadat de heer J. A. v. Laar, t.g.v. zijn I te Rhenen door hem was gedecoreerd, i thai zich nog enige tijd gezellig met 40-jarig jubileum bij de Stoomhamer hield burg. Bosch ridder van Rosen- de heer en mevrouw Van Laar op. Hoewel Veenendaal sinds ko.rt een prachtig bejaardencentrum ryk werd waarin 150 ouden van dagen zyn onderge bracht schijnt het ruimtetekort aanleiding te zijn voor plaatselijke kerkelijke en maatschappelijke instanties zich te be zinnen op de vraag hoe men de bejaardenzorg in ruimere zin gestalte kan geven. Vertegenwoordigers van het Chr. Sociaal Centrum en afgevaardigden van de Ger. en Chr. Ger. Kerken hebben zich zeer onlangs georiënteerd in de plaat sen Hilversum en Ameide waar men de daar gebouwde z.g. dienstencentra voor bejaarden bezocht. Tevo.ren bezoch ten deze afgevaardigden een bijeenkomst waar doel en praktische inrichting van een dergelijk centrum onderwerp was. Bovengenoemde instanties ontvingen een uitnodiging van de Dr. de Moor stichting uit Utrecht om eens een be zoek te brengen aan de dienstencentra. Aan deze uitnodiging werd dus gevolg gegeven en het dient gezegd de be trokkenen keerden enthousiast naar Veenendaal terug. Men gaat uit van de stelling dat bejaarden, die zichzelf nog zeer goed kunnen bewegen, op zichzelf moeten wonen. Dit is inderdaad ook mogelijk in een flatje van ieder be jaardencentrum, maar de bejaarden zijn dan toch gebonden aan de regels van het huis. Bedoelde dienstencentra hebben een andere opzet. Er worden groepen bejaardenwoningen gebouwd, waar de vitale bejaarden zelf hun huis houdentje beredderen. Mochten er moeilijkheden komen dan kunnen ze terugvallen op het centrum dat in de kern is gevestigd. Hier is een zieken zaaltje, er zijn verpleegsters, de ge zinszorg neemt er haar intrek, kortom de bejaarden kunnen indien nodig een goede verpleging genieten. Het kernpunt van de zaak is dat de bejaarden, hun eigen leven moeten kunnen leiden, bezoek kunnen ontvan gen, kunnen uitgaan, kortom in eigen gezinsverband blijven. In het kleine plaatsje Ameide aan de Lek is een dergelijk dienstencentrum verrezen en de aldaar vertoevende bejaarden had den niets dan lof over bewoning en In de Chr. Text, werknemersbond zijn enige belangrijke wijzigingen in de bestuursorganen van kracht geworden. Ook de plaatselyke afdeling is hier di- rert bü betrokken. Voor de landelyke bondsraad zijn door de afd. Veenen daal 4 candMaten gesteld. Dit college wat in totaal 32 leden heeft, bezit zeer grote bevoegdheden in het werk van de gehele bond. De Veenendaalse kandidaten zijn door een landelijke stemming alle vier gekozen, t.w. de heren W. Diepeveen, Sav. Lohmanstraat; E. Diepeveen, Buurtlaan; B. v. Burken, Sav. Lohman straat; B. Blankespoor, Da Costastraat. Daarnaast is de heer L. R. A. Ester automatisch lid van de bondsraad ge worden als districtsbestuurder. Tijdens de eerste vergadering van deze bonds raad is overgegaan om uit de leden van deze raad een nieuw hoofdbestuur te kiezen wat bestaat uit 5 gesalari eerde en 6 ongesalarieerde leden. In dit nieuwe hoofdbestuur zijn twee plaatsgenoten vertegenwoordigd: de heer L. R. A. Ester als gesalarieerd hoofdbestuurder en de heer Blanke spoor als ongesalarieerd hoofdbestuur der. De specifiek Veenendaalse proble men zullen op deze wijze zeker ook in de hoogste landelijke bestuursor ganen de nodige aandacht krijgen. Voor een goed functioneren van het plaatse lijk werk is het zeker ook mogelijk op deze wijze goed geïnformeerd te zijn in de talloze landelijke problemen die aan de orde zijn. WAGENINGEN: Een 5-jarig jongetje uit Wageningen toonde zich maandag zeer ondernemend, want hij werd zonder geleide in Utrecht aangetrof fen. Het knaapje had de reis per NBM bus gemaakt. In de Domstad aangekomen bleek dat hij geen weg wist en kwam aan het licht dat hij uit Wageningen kwam. Hij werd door een broer opgehaald. EDE: Op 1 maart opent de Macostan een nieuwe verffabriek aan de Fran- keneng te Ede. De openingsplechtig heid zal geschieden door burg. P. J. Platteel. ZEIST: Het plan van de min. van Justitie om een jeugdgevangenis te stichten in de bossen bij Austerlitz gaat niet door. Het gemeentebestuur van Zeist had overwegende bezwa ren en hiervoor is de bewindsman waarschijnlijk gezwicht. verzorging. Hoewel het bezoek van de Veenendaalse afgevaardigden een oriënterend karakter droeg, schijnt men de plannen serieus op te vatten. Men erkent dat realisering een lange moeilijke weg kan zijn omdat ook de burgerlijke overheid hierin betrokken moet worden. Bij het Ministerie van Binnenlandse Zaken liggen momenteel 12 aanvragen van gemeenten die een dienstencentrum willen stichten. Het verkrijgen van een bouwvergunning is uiteraard een lastige kwestie. Daar de plannen hier ter plaatse nog in een zeer vroeg stadium ver keren kan het nog wel enkele ja ren duren voor men de zaak kan verwezenlijken. Het comité is er van overtuigd dat de bejaardenwo ningen in 't Hoorntje en die nog zullen verrazen in het plan Rem- brandtlaan aan een grote behoefte tegemoetkomen. Ieder gezin, dus ook een bejaard ge zinnetje, heeft recht op een stuk per soonlijk leven in een eigen woning, dat is in het kort de mening van degenen, die op onderzoek zijn uitgegaan en van de gehouden lezingen zeer veel heb ben opgestoken. Bovendien frappeerde de hele opzet van deze dienstencentra door de degelijke bouw en het prak tische nut van het verzorgingscentrum, midden tussen de woningen in. De kerkeraad van de Geref. Kerk ontving het verheugende bericht dat Ds. J. Ytsma uit Rotterdam het beroep naar Veenendaal aan nam. De nieuwe predikant hoopt zyn arbeid eind augustus te be ginnen. Ds. J. Ytsma werd 31 juli 1923 ge- in het Huis van Bewaring. boren te Leeuwarden. Na zijn studie in Utrecht en Oegstgeest werd hij 27 november 1949 bevestigd in het ambt van predikant in de Vrije Evangeli sche Gemeente te Apeldoorn. Van 1952 - 1955 was hij, uitgezon den door de Zending van deze gemeen te, werkzaam in dienst van de Batak- kerk op Sumatra met als opdracht het stimuleren van de evangelisatie arbeid van de jonge kerk op het eiland Sa- mosir in het Tobameer. Na terugkeer in Nederland aan vaardde hij het predikambt te Bussum, waar hij overging naar de Gerefor meerde kerken, om 27 september 1958 zijn arbeid voort te zetten in Middel burg. waar hij tevens belast was met de evangelisatie arbeid en de geeste lijke verzorging van de gedetineerden Vorige week donderdagavond is in hotel de Korenbeurs te Veenendaal een verkeerscompetitie gehouden waaraan leerlingen van twee Veenendaalse scholen hebben meegedaan. Deze competitie die georganiseerd werd door de plaatselijke afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer was nodig om te bepalen of het team van de Christelijke Huishoudschool of van het Christelijk Lyceum aan de dis trictswedstrijden, volgende maand in Zeist deel mag nemen. Het team van het Chr. Lyceum be stond geheel uit mannelijke leerlingen en het team van de Huishoudschool uiteraard uit dames, zodat bij het be antwoorden van de vragen meteen ge toetst kon worden of het gezegde „heer in het verkeer" ook betrekking heeft op dames. Inderdaad bleek toen de jury de uitslag bekend maakte dat de dames er heel wat van afwisten, zelfs nog meer dan de heren, zodat het team van de Huishoudschool als trotse over winnaar uit De Korenbeurs kwam. Met deze overwinning hebben de da mes zich het recht verworven mee te doen met de districtswedstrijden en hebben zodoende ook een kans om aan de landelijke finale mee te doen, maar eerst moet er nog ijverig gestu deerd worden om in Zeist een goed resultaat te boeken. De leiding van de avond was in handen van brigadier Visser, voorzitter van het Verbond voor Veilig Verkeer afd. Veenendaal. Sedert 27 mei 1962 is ds. Ytsma pre dikant in de Gereformeerde kerk van Rotterdam-Kralingen. Hoewel het werk in de stad hem zeer lief is moet hij om gezondheidsredenen (overgevoelig heid voor de luchtverontreiniging) Rot terdam verlaten. Vooral met het oog op het kerkelijk opbouwwerk in de Prins Alexander- polder. dat ds. Ytsma werd toever trouwd, is hij voornemens pas in juli naar Veenendaal te komen, zodat in dit snel groeiende stadsdeel geen va- kat ure behoeft te ontstaan. Het ligt in zijn bedoeling om de laatste zondag van augustus de arbeid in Veenendaal te beginnen. Het echtpaar J. Brinkhuis - H. Brinkhuis-Gysbertsen dat verblyf houdt in het Bejaardencentrum „De Engelenburgh" hoopt zaterdag 27 febr. a.s. hun 50 jarige echtvereniging te herdenken. De heer Brinkhuis (74) werkte een aantal jaren op de Enka te Ede en laat stelijk bij de Veenendaalse IJzerindus- strie. Het echtpaar was tot vorig jaar zomer woonachtig op de Nieuweweg, maar nam in juni intrek in het be jaardencentrum. waar men thans een flatje bewoont. Mevr. Brinkhuis is 75 jaar en geniet evenals haar man nog een goede gezondheid. Uit hun huwe lijk werden 5 kinderen geboren, waar van vier nog in leven zijn. Er zijn 13 kleinkinderen en 5 achterkleinkinde ren. Het echtpaar Brinkhuis geeft al le vrienden, familieleden en bekenden gelegenheid te feliciteren op zaterdag middag aan het adres G. de Lairesse- straat 3. MISHANDELING MET BIERGLAS Zondag deed J. J. van V. uit Rhenen bij de politie aangifte dat hij in een café te Veenendaal was mishandeld door zekere F. Deze zou hem met een kapot bierglas in het gezicht hebben geslagen. Het bleek nogal aangekomen te zijn want van V. moest zich in het Julianaziekenhuis onder geneeskundige behandeling stellen. Tegen F. is pro ces-verbaal opgemaakt. BEJAARDE WIELRIJDER GAF GEEN VOORRANG Zaterdagmiddag reed de 72-jarige wielrijder van M. over de Jan Steen laan in de richting van de Fr. Hals laan. Op dit kruispunt gaf hij geen voorrang aan de automobilist J. M. H. v S. Een aanrijding was niet te voor komen, waardoor van M. kwam te vallen en een gekneusde enkel opliep. De schade werd onderling geregeld. SPREEKUREN KATHOLIEK MAATSCHAPPELIJK WERKSTER De Stichting Katholiek Instituut voor Maatschappelijk werk voor de Utrecht se Heuvelrug heeft sinds kort een spreekuur ingesteld, te houden door de aan de stichting verbonden maat schappelijk werkster, mej. W. R. Jong- ma. De spreekuren van mej. Jongma worden gehouden ie<&"é dinsdagmid dag van half twee tot half drie in het zaaltje van de Salvatorkerk (ingang door de kerk). Maandagochtend heerste er grote vreugde in het gezin v. d. Eist aan de Jan Ve,rmeerstraat 8 in Veenendaal, waar zoon Henk (22) behouden en wel terug keerde na verschrikkelijke belevenissen tijdens de ramp met het KNSM vracht schip Sophocles dat naby de Azoren in de diepte verdween. Henk v. d. Eist was een der bemanningsleden, hy was timmerman aan boord. Nog diep onder de in druk van het gebeurde, waarby drie mensen in de golven omkwamen, vertelde Henk ons iets van zyn belevenissen. 't Was midden in de nacht toen we werden opgeschrikt door brandalarm. Wij direct uit de kooi en naar het sloependek. Er werden twee sloepen gevierd en Henk was een der eersten die in de reddingssloep plaats kon ne- „Ulysses" maar keerde weer terug naar de brandende Sophocles om de kameraden te gaan halen. Met een man of vier voeren ze langszij. De kapitein vuurde de mannen, die nog aan boord waren aan om in de diepte te sprin- men. Men voer naar de nabij varende gen, 12 meter diep. Een voor een De Cebeco, de centrale in- en verkooporganisatie voor de Nederlandse landbouw, verkocht dezer dagen een groot stuk grond met boerdeyyen op de Veluwe, ten bedrage van ruim 1 miljoen en zal daarvoor in de plaats een veredelings- en vermeerderingsbedryf stichten op het landgoed Plantage Willem III te Eist. Onder supervisie van de directeur van het veredelingsbedrijf, gevestigd te Hoofddorp in de Haarlemmermeer, zal een ingenieur uit Wageningen de leiding krijgen over het te vestigen proefstation voor de landbouw. Op -de aloude Plantage Willem III zullen in de naaste toekomst dus proe ven worden genomen met het kweken van nieuwe landbouwgewassen. Het ligt in de bedoeling van de koper om na verloop van tijd een nieuw onderzoek- laboratorium te bouwen op het terrein van de plantage. De apparatuur nodig voor de onderzoekingen is reeds aan sprongen de mannen en werden dan opgevist door de Polyestersloep. Uren lang hebben Henk en zijn maats nog gespeurd naar makkers, die eventueel nog in de woelige zee lagen. De boots man Kuyt, die is omgekomen, greep nog de vanglijn maar liet hem los en verdween in de golven. Henk vertelt met tranen in z'n stem. Op de „Ulys ses" kregen de mannen kleren en een warme douche. Vanaf Santé Maria een eilandje bij de Azoren werden de manschappen per vliegtuig naar Hol land teruggebracht, niet nadat men een Eresaluut had gemaakt boven de plaats waar de KNSM-er ten onder ging en waar drie kameraden een zee mansgraf vonden. De Directie van de KNSM zat in het vliegtuig waarmee men naar Schiphol vloog. Hier waren de ouders en familie aanwezig en speelden zich treffende taferelen af toen men man of zoon weer veilig in de armen kon sluiten. Ook de ouders van Henk v. d. Eist uit Veenendaal waren present. Maandagavond was er feest ten huize van de familie in de Jan Verme.erstraat. Gelukstelegrammen werden per post besteld, de voorka mer werd versierd. Nog zichtbaar ont daan van de doorstane ontberingen en ellende staarde Henk de versierde ka mer in. ,,'t Was vreselijk" in een woord zei hij, waarna moeder zorgde dat hij in zijn eigen bed van de vermoeienis sen kon uitrusten, geschaft. De Cebeco had reeds een ver edelingsbedrijf in Hoofddorp groot 65 ha., maar dit terrein ligt op de klei grond. In Harskamp wilde men een nevenbedrijf voor de zandgronden stichten. Door allerlei oorzaken bleek dit terrein minder geschikt en recen telijk besloot de directie om in Eist het proefstation voor de zandgrond te ves tigen. Hoewel Cebeco nauwe betrekkingen onderhoudt met de Wageningse insti tuten is deze organisatie geen officieel of semi-officieel instituut, maar een privé-onderneming. die de veredeling van de Nederlandse gewassen ter hand neemt. Op de Plantage Willem III zal een terrein van 103 ha. voor dit doel geschikt worden gemaakt. De vroegere eigenaars de heren Kruidenier ver kochten de grond reeds in 1964. Een zoon van de heer Kruidenier zal zich binnen het raam van de Cebeco ook aan de onderzoekingen gaan wijden. Hij zal als bedrijfsboer binnen de or ganisatie werkzaam zijn. De vestiging van Cebeco-veredelings- bedrijf betekent voor de landbouwers in onze omgeving een vooruitgang, om dat ze kunnen profiteren van de on derzoekingen omtrent nieuwe gewas, sen. De directie erkent echter louter een privé-instelling te zijn en geen in- Donderdag 25 febr. organiseert de Hlattelandsjongorenvereniging een dropping voor haar leden. Het in schrijfgeld bedraagt f 1,Ook niet le den uit Achterberg kunnen deelnemen, tegen een inschrijfgeld van f 2, Men vertrekt vanaf de o.l. school om 7 uur per bus naar de start. In de vakantieweken zal Veenendaal een kinderdorp ryk zyn. De Stichting „De Instuif' is voornemens de jeugd van 8 t/m 13 jaar een eigen dorp te laten bou wen op een terrein in de Engelenburg. Aan dit originele plan kan de hele jeugd meewerken. Er zal een eigen leiding worden gekozen, zoals een Burgemeester en Wethouders, politie en bewakingspersoneel, bouwdeskundigen en materiaal- beheerders. Bovendien zijn medewerkers nodig voor de onderdelen Sport en Spel, EHBO, handenarbid enz. „Een eigen dorp voor de jeugd dus". De leiding zal berusten bij flinke meisjes en jongens van 14 en 15 jaar. De Instuif realiseert zich dat er heel wat komt kijken dit bijzondere plan te realiseren. Er is veel nodig, zoals stoelen en tafels, deuren, onderdelen van ledikanten, matrassen, kisten, planken, vloerkleden, gordijnen, dozen, oude kranten enz. enz. Het Veenendaalse publiek wordt verzocht om tijdens de schoonmaak eens na te gaan of men iets voor het „Dorp" kan missen. De goederen wor den dan opgehaald. Aanmeldingen tot deelname kunnen vanaf heden geschie den. De kosten bedragen f 1,50 bij het aanmelden en tijdens de vakantie in het „dorp" betaalt iedere deelnemer f 1,per dag. Dit jaar gaan de jongens en meisjes kamperen in een prachtig vakantiecen trum te Kootwijk en wel in de week van 9 t/m 14 aug. voor de leeftijd van 9 t/m 11 jaar en in de week van 16 t/m 21 aug. voor de leeftijd 11 t/m 13 jaar. Vorig jaar kampeerde men in ten ten, maar om verschillende redenen is men hiervan afgestapt. In Kootwijk zijn goede slaapzalen, een goede ver zorging, mooie dagverblijven enz. De jeugdvierdaagse zal worden ge houden in de week van 2 t/m 9 aug. Op Koninginnedag en Bevrijdings dag worden films gedraaid voor de jeugd van 6-13 jaar. Voor de ouderen vanaf 14 jaar is er een bromfiets en fietspuzzeloch op 5 mei. Voor de jeugd van 6 t/m 13 organi seert de Instuif in de Paasvakantie een circus en poppenkast in Eltheto en Trefpunt. En om maar eens dichterbij te blij ven: A.s. zaterdag kan de jeugd in het jeugdgebouw genieten van het optre den van Toon Hermans in zijn „One Man Show" voor de Televisie. Het jeugdgebouw is open van half acht tot aan het einde van deze bijzondere t.v. uitzending. Er zij vermeldt dat al leen regelmatige bezoekers deze avond toegang hebben met het oog op de (beperkte) plaatsruimte in het gebouw. stitupt voor de individuele boer. Nog deze zomer zullen de activiteiten van de nieuwe organisatie een aanvang nemen. Vooral de grotere landbouwge wassen als rogge, gerst, haver, tarwe en aardappelen zullen op het nieuwe veredelingsbedrijf worden geteeld. HEEFT U DE HEILIGE GEEST ONTVANGEN? Over dit onderwerp zal ds. Langbroek uit Veenendaal te Renswoude spreken voor de Ned. Christenvrouwenbond. De avond zal gehouden worden in gebouw Rehoboth op woensdag 24 fe bruari 1965 en begint om kwart voor acht. Zoals altijd is iedereen welkom. ■8- De aan Engelse gevangenissen ver bonden doktoren huldigen sinds eni ge tijd het principe om esthetische chirurgie te gebruiken om misda digers in staat te stellen een nieuw leven te beginnen. Zij geven hun „patiënten" voordat ze in vi'ijheid gesteld worden een nieuwe neus, kortere oren of een hoger voor hoofd. Resultaat?: 90u/o van de aldus behandelden komt niet meer in aan raking met de justitie. 1922-1962 Assurantiekantoor Elg. R. R. MULDER Makelaar In Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000 VEENENDAAL Vrijdag 26 en zaterdag 27 febr.: Bazar voetbalver. VRC in Eier- hal Achterkerkstraat. Zaterdag geopend van 2-5 en van 6.30- 11 uur. RHENEN Dinsdag 23 febr., 8 uur: Gemeen teraadsvergadering. ACHTERBERG Donderdag 25 febr.: Dropping Plattelandsjeugd. Vertrek 7 uur vanaf O.L. school. Vrijdag 26 en zaterdag 27 febr.: Bazar van G.V. „Excelsior" i.v.m. 15-jarig bestaan. Vrij dagavond 7 uur opening in Buurtschapshuis. AMERONGEN Vrijdag 26 febr. 8 uur: CNV- feestavond in Dorpshuis. OVEfiBERG Dinsdag 23 febr.: Vergadering CPB in School met de Bijbel. Demonstratie van Conimex uit Baarn. Aanvang 7.30 uur. SCHERPENZEEL Donderdag 25 febr.: Jaarverga dering NCVB in geb. Filale- thus. Vrijdag 26 febr.: Vergadering van SGP in Filalethus. Spreker de heer Nijhof uit Utrecht.

De Vallei | 1965 | | pagina 1