Wij willen 50.000 nieuwe klantfin winnen! Lever Sperziebonen hl 61 Mentos3 69 Macaroni 49 Druivensap Doperwten-fijn z 69 Appelmoes 49 Kapucijners^; 49 Gebr.Gehakt,29 Appelsap Snijbonen Hollandse 1/1 blik Lucifers2 44 Knackebröd «*Rï«IZl2|gi °Ml«AAG DAGRECLAME Sinaasappelsap.»^ 69 Soepballetjes 2 Abrikozenjam 79 Fruittella - 3 49 AH-Bleekmiddel 500 cc. ^$^5 Leverhaas Rolpens Haring Rioja 1962 Huishoudkoffie 1?» 39 Witte Bloem—mop* 67 l15 Tutti Frutti2»^ 88 1.- Pruimen Callfornische 250 Emm 59 16» Bessengelei 88 1»9 Flanpudding;r.trte 19 Tomatensoep Kauwgum"» >2 Spinazie1/1 blik 49 Rraadkip Witte Peper SchJiurpceder Ruuinboter Dropmenagerie Z39 Palmoliezeep 4^.69 MacQueen Thee Luncheon RKeat_ Nieuw .groot blik 340 gram Korstloze Kaas20 f Wafels l?4 Magere speklappen 4 19 Prima gehakt 4 69 Haché vlees 4 18 Nasi vlees 4 38 Slavinken OOct Karbonade 4 98 Runderlappen speciaal O 58 Tartaar OQct Lamsborst 4 35 Lams carbonade 4 48 Lamsbout 4 68 Varkens fricandeau' O 18 Dikke riblappen O 18 Varkenslever 4 28 Rauwe ham AO Snijworst 2Qct Rookvlees C C ct Doe ook mee! Kom naar RHENEN AMERONGEN PANTERS heren hadden het moeilijk en verspeelden punten Jaarvergadering KVP- Veenendaal Dierenverzorger naar Afrika Padvindersgroep in oprichting Stierenkeuring Vogelwet Verjaring geldvorderingen VOLLEYBAL PANTERS 2 Phylos 1 2—2 PANTERS 1 Shot 1 1—3 Panters 2 Phylos 1 22 Merino's kwam niet tot winst tegen Vel. Boys 00 Panters 1 Shot 1 (13) Reserves 7 1ANUARI 1965: dwars tegen alles in begint AH tientallen prijzen te verlagen. De toeloop van nieuwe klanten zal dit mogelijk maken. 8 JANUARI: de eerste nieuwe gezichten verschijnen in de AH-winkels. En elke volgende dag brengt weer nieuwe klanten. VANDAAG: die 50.000 komen erwelke vrouw zegt niet „JA" tegen al deze prijsverlagingen. 1.1 1: Wafelrepen 14^, 69 500 SUPERSLAGERIJ BIEDT U SPECIALE DE HELE WEEK ALLES HEERLIJK PANKLAAR Gesneden rode kool, sav. kool, ct friese raapjes, zuurkool, f|Ii hutspot per y2 kilo Worteltjes, gekookte bietjes, 1 prei per y2 kilo |jf WOENSDAG DONDERDAG VRIJDAG DE HELE WEEK ZATERDAG DE HELE WEEK VOLLEYBAL Olympia was te sterk voor PANTERS dames (3—0) Reserves AAN VERHOGING GEMEENTE BELASTINGEN NIET TE ONTKOMEN Vorige week dinsdag hield de KVP, afd. Veenendaal haar jaarvergadering. Met algemene stemmen werd herkozen tot voorzitter de heer M. G. H. Hen driks. Tot bestuursleden werden her kozen mevr. W. Ver haaf en de heren H. van Kessel en J. M. Veerkamp. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heer Verhaaf. Onder dank voor het vele door hen verrichte werk werd afscheid geno men van de heren P. Philips en G. El- sendoorn, die resp. de functies van se cretaris en penningmeester hebben ver vuld. Uitvoerig werd van gedachten ge wisseld o.m. over de gemeentelijke be lastingverhoging, de nieuwe wegen aanleg en de krotopruiming. Deze pun ten werden allex-eerst toegelicht door het KVP raadslid de heer Haggen- burg. T.a.v. de gemeentelijke belasting verhogingen was de vergadering van mening, dat door de dynamische uit groei van Veenendaal hieraan niet is te ontkomen. Het punt wegenaanleg bracht vele tongen in beweging. Algemeen was men van mening, dat de nieuwe rond weg in zuidelijke richting, welke aan sluiting op de weg gaat geven naar Rhenen en Eist, geen aantasting mag inhouden van de Bergweg. Deze moet in haar huidige staat bewaard blijven. Het onlangs in de raadsvergadering te berde gebrachte standpunt m.b.t. het instellen van een onderzoek ten einde een opschuiving te bevorderen van hen, die in een goedkope woning wonen naar een duurdere woning, werd door de vergadering irreëel gevonden en bovendien gezien als een aantasting van de persoonlijke vrijheid. Met het oog op de steeds voortschrij dende ontwikkeling van Veenendaal werd het wenselijk geacht, dat het gemeentebestuur contact gaat opne men met de plaatselijke vervoerson dernemingen, teneinde de mogelijk heid te bekijken om te komen tot een plaatselijke vervoersdienst in de nabije toekomst. Hamburg of Berlijn. Hij kwam uit Keu len en wil in de toekomst naar Canada of Amerika. Door zoveel mogelijk dieren tuinen „af" te doen, wil hij zijn kennis en ervaring steeds meer verrijken. De 23-jarige chef-dierenverzorger A. v. d. Berg van Ouwehands Dierenpark wil nu eindelijk ook wel eens zien en bele ven waar de dieren die hij dagelijks on der zijn hoede heeft werkelijk leven. Daartoe zal hij over enkele weken deelne men aan een foto-safari naar de binnen landen van Afrika. Een lang gekoesterde wens van de heer Van den Berg gaat daarmee in vervulling. De Fin Heki Siito- nen, die nu vijf maanden in Ouwehands Dierenpark heeft gewerkt, vertrekt bin nenkort naar één van de dierentuinen in Onlangs vond op het gemeentehuis te Amerongen een oriënterend gesprek plaats tussen een aantal ingezetenen dezer gemeente en een vertegenwoordiger van de Vereniging De Nederlands Padvinders, teneinde na te gaan of er mogelijkheden zyn om in Amerongen opnieuw te star ten met een padvindersgroep. Uit deze bespreking bleek dat men po gingen om tot oprichting van een groep te komen zou toejuichen. Tijdens deze bijeenkomst werd reeds een tijdelijk onderdak aan de nieuwe groep aangeboden. Het ligt in de bedoeling voorlopig te starten met een welpenhorde, beginleef- tijd 8 en 9 jaar, om later een verkenners troep te formeren. De voorlopige grootte is bepaald op 18 jongens. Ouders, die belangstelling heb ben en hun zoon gaarne geplaatst zien, worden uitgenodigd voor 1 maart a.s. de naam en geboortedatum van hun zoon op te geven aan één van de volgende adres sen: Mevr. Meyer-v. d. Ham, Kon. Wil- helminaweg 107 a, Amerongen; Dhr. Es- veld Overweg 25, Amerongen. Tezijnertijd, voordat definitief met de groep wordt gestart, vindt er eerst een bijeenkomst plaats met deze ouders, waar zij nadere kilichtingen zullen ontvangen. Dames en heren boven de 18 jaar, die be langstelling hebben om als leidster of lei der op te treden, zijn van harte welkom. Ook zij worden uitgenodigd in kontakt te treden met één van de eerder genoemde adressen. zondheidsdienst in verband met de door deze dienst af te geven entver klaringen. Voorts wordt er de aandacht op ge vestigd, dat ingevolge de thans door de minister van Landbouw en Visse rij gegeven voorschriften inzake het vervoer van rundvee in verband met mond- en klauwzeerbestrijding het noodzakelijk is, dat de vervoerder van de ter keuring aan te bieden stier in het bezit is van een geldige gezond heidsverklaring, waaruit blijkt dat de betrokken stier is geënt. Op of na 1 januari 1963 geboren stieren moeten tenminste 14 dagen en ten hoogste 4 maanden voor de keu ring geënt zijn. Voor de tijdig aange geven en volgens de voorschriften ge- ente stieren, zal de desbetreffende ver klaring door de gezondheidsdienst aan de stierhouder worden toegezonden. Bij deze wordt nogmaals uw aan dacht gevestigd op de aangifteplicht voor stieren ouder dan acht maan den, bedoeld in artikel 3 van het Utrechts Stierenreglement 1936. De burgemeester van Amerongen maakt bekend, dat op maandag, 1 maart 1965 de voorjaarskeuring van stieren zal worden gehouden. De keu ring za'l plaats vinden om 10 uur op het terrein van de heer W. Doornen bal, Haarweg 16 te Overberg, gemeen te Amerongen. Belanghebbenden worden erop ge wezen, dat ingevolge het Utrechts Stierenregelement 1936 in het algemeen aan de stierhouder en aan de houder van een vrouwelijk rund verboden is andere dan goedgekeurde stieren tot dekking te bezigen. Aangifte van stieren voor keuring dient te geschieden uiterlijk veertien dagen vóór de keuring bij de secreta ris van de Provinciale Commissie voor de rundveefokkerij in Utrecht, Ir, W. van Oijen, Willemsplantsoen 6 te Utrecht (telefoon 030-25729). Bij de aanbieding van een stier ter keuring moet een zwarte schets en een volledig afstammingsbewijs worden overgelegd, terwijl opgegeven dient te worden het schetsnummer van de ge- Ter algemene kennis wordt gebracht, dat de staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen bij beschik king van 31 december 1964, afd. O.K.N. no, 110.938 I, heeft bepaald, dat in het gehele rijk niet tot de beschermde vo gels in de zin van de vogelwet 1936 zullen behoren: de grote mantelmeeuw en de spreeuw gedurende het tijdvak van 1 januari 1965 tot en met 31 de cember 1966 alsmede de zilvermeeuw en de kok- of kapmeeuw gedurende de tijdvakken van 1 januari 1965 tot en met 15 april 1965, van 15 juli 1965 tót en met 15 april 1966 en van 15 juli 1966 tot en met 31 december 1966. Belanghebbenden worden herinnerd aan het bepaalde in artikel 1 der wet van 31 oktober 1924, houdende voor schriften nopens verjaring van geld vorderingen ten laste der gemeente. De rechtsvorderingen te dien zake verjaren in elk geval door verloop van vijf jaren na de 31e december van het jaar, waarin de schuld opvorderbaar is geworden, tenzij deze reeds ingevol ge de bepalingen van het burgerlijk wetboek aan een kortere verjaring is onderworpen. Behalve door de oorza ken, in het burgerlijk wetboek ge noemd, wordt de verjaring gestuit door de indiening van een declaratie bij de betrokken administratie. De verjaring loopt mede tegen minderjarigen en onder curatelen gestelden, onvermin derd hun verhaal op voogden en cu rators. Aangezien binnenkort de gemeente rekening over het afgelopen jaar moet worden opgemaakt, zullen belangheb benden goed doen hun rekeningen ten laste van dat jaar spoedig in te zen den. Ongeacht het bovenstaande kan niet-tijdige indiening belangrijke ver traging in de betaling tengevolge heb ben. Zaterdagmiddag j.l. betraden de beide herenteams van de PANTERS het veld in thuiswedstrijden. In de eerste wedstrijd moest PANTERS-2 het opnemen tegen het de laatste tijd niet best voor de dag komende Phylos-1 uit Utrecht. Met drie invallers ging PANTERS-2 aan de slag en speelde uiteindelijk min of meer teleurstellend gelijk 2—2. PANTERS-1 moest daarna optornen tegen Shot-1 uit Culemborg, dat nog steeds reeële kampioenskansen heeft. Nadat de eerste set verrassend door PANTERS-1 was gewonnen eiste daarna Shot toch de over winning met 31 op. Het was duidelijk, dat Phylos al het beschikbare spelersmateriaal had aan gerukt om zo mogelijk kostbare pun ten te verzamelen, want zij vertoeven thans nog in de gevarenzone. In de eerste set kwam dit er nog niet uit, want Panters 2 toog ten aanval en dat betekende dat punt na punt werd ge scoord. Wim Willemsen en Dick Veen- hof sloegen grote bressen in de Phylos defensie, terwijl het serveren van Piet van de Bosch en Roel Sipkema veel punten opleverde. Met 15-4 werd de eerste sej door Panters 2 gewonnen, 1-0. In de tweede set bleek dat deze Panters formatie toch niet die eenheid- vormde om tot grootse prestaties te komen. Zeer slordige verdedigingsfou- ten en door enkele spelers een onvol doende bekwaamheid aan het net gaf Phylos de kans in de tweede set ge lijke tred te houden met de Panters. Bij de stand 15-15 moesten de Veenen- Het is Merino's niet gelukt om beide winstpunten in de wacht te slepen. Het was een wedstrijd waarbij de beide ver dedigingen triomfeerden. Bij Merino's nam C. Sukkel de plaats in van H. v. Essen die wegens bijzondere omstandigheden niet aanwezig kon zyn. Direct na het beginsignaal nam Veluwse Boys het heft in handen en doelman Klaassen moest al direct languit op de grond om de bal weg te stompen. Na ongeveer 10 minuten spelen maakte Merino's zich los van dit Vel. Boys over wicht en kreeg ook nog enkele scorings kansen. Maar de Merino's voorwaartsen treuzelden te lang met schieten zodat de kansen verloren gingen. Vlak voor rust nam C. Sukkel een cor ner genomen door T. v. d. Berg in eens op de voet maar het schot werd op uitstekende wijze door de Vel. Boys kee per Verhoef uit het doel gedoken. Na de rust weer hetzelfde beeld. Aan vallen over en weer maar de verdedigin gen grepen steeds in. Wel waren de Boys na de rust iets beter maar de Merino's- verdediging greep resoluut in. Na onge veer 20 minuten spelen raakte rechtshalf v. Wakeren geblesseerd en werd vervan gen door Drost. Zo kwam dus het einde met 00. Het was een spannende en sportieve wedstrijd die door scheidsrechter v. Soest uit Utrecht uitstekend werd geleid. dalers de set toch nog uit handen ge ven en verloren met 15-17, 1-1. Ondanks dit povere spel ging het in de derde set wat beter dank zij zeer matig spel van Phylos. Met 15-10 won Panters 2 deze set en stond weer voor met 2-1. In de vierde en laatste set kwamen de tekortkomingen van deze Panters fox-matie duidelijk naar voren, want van doordachte opbouw was geen spra ke meer. Phylos rook de kans op een gelijk spel en speelde fanatiek door. Zij werden geholpen door een falende Panters aanval, hetgeen de aanleiding was dat Phylos kon uitlopen en uit eindelijk deze vierde set kon winnen met 8-15, 2-2. Vervolgens betrad Panters 1 het veld tegen het sterke en tweede op de ranglijst prijkende Shot 1. In de eerste set gaven de beide ploegen elkaar niet veel toe. Panters 1 moest een 7-0 ach terstand wegwerken en deed dat fraai. Gert van de Bovenkamp Jr. en Gert Hulsebos sloegen herlxaalde malen door de Shot veste, terwijl daarna de ingevallen Dick Veenhof zich de naam van aanvaller eer aan deed. Het werd een spannende zaak, want hoewel de wedstrijd in zijn geheel niet een van de beste was, kwamen de Panters naast Shot en via 14-14 wonnen zij verrassend de eerste set met 16-14, 1-0. Maar in de tweede set liet Shot al duidelijk blijken over een goede wed strijdmentaliteit te beschikken en ging fel in de aanval over. Bij de Panters kwam er zo goed als niet een goede set-up meer uit, waardoor de aanval moest worden verwaarloosd. Shot won de tweede set met 8-15, 1-1. In de derde en vierde set was het al niet anders. Shot bleef doorhame ren en benutte elke gelegenheid om tot de aanval over te gaan. Bij de Panters was er van georganiseerd aan vallen geen sprake meer, daar er geen set-up uitkwam of de bal zonder meer werd overgespeeld. Hierdoor had Shot min of meer vrij spel en won de derde en vierde set overtuigend en verdiend met 5-15 en 6-15, 1-3. Het vierde hex^enteam van de Panters ging zaterdagmiddag in Woerden op bezoek bij Valbovol 6 en won zeer krap met 1-3. Dit is een zeer ver dienstelijke zege, daar het in Woer den altijd moeilijk is om tot winst te komen. Door deze overwinning blijft dit jeugdteam van de Panters kans houden op de titel. fiy M GEMIDDELD IN NEDERLAND GEMIDDELD IN NEDERLAND gelardeerd .100 gram rood of wit 1/1 fles 75 69 75 89 18 55 39 89 59 Ryvita pak 69 98 60 42 36 69 98 54 85 i 100 gram EN OOK NOG AL DEZE PRIJSVERLAGINGEN met balletjes .1/1 blik Linthorst in tomatensaus Spaanse tafclwyn Mik 'blik fles EXTRA per 500 "fl T9 KWALITEIT gram JL gemalen busje 25 gram grote bus .per 250 gram Tijkgcurige Schotse melange pakje 100 gram 69 gram^L^* V9 Bali - Butterscotch - Frou Frou - Mokka perpak^NU COMBI 500 gramI 500 gramI 300 gramI 300 gramI 3 stuks 500 gramIn 500 gramMm 3 stuks 500 gramI 9 500 gramI 500 gramI 500 gram^0 500 gramaJ 500 gramI 100 gram 100 gramaJ 0 100 gram+0 WEER VEEL INVALSTERS - pi j Vrijdagavond j.l. speelde het dames team van de Panters de competitie wedstrijd tegen Olympia uit Soest in de gloednieuwe sporthal te Amers foort. Ditmaal moesten de Veenen- daalsen met drie invalsters aantreden tegen een ploeg die in de middenmoot vertoeft. De Soester dames hadden wei nig moeite om dit gehavende Panters team er onder te houden en wonnen de de wedstrijd met 3-0. De invalster uit het derde damesteam voldeden naar behoren, doch het peil van de over gangsklasse kon uiteraard niet worden bereikt. In de eerste set kon de Panters for matie aanvankelijk nog stand houden door goed serveren van Jos Jansen en bleef de stand via 5-5 tot 7-7 in even wicht, doch daarna nam Olympia het heft stevig in handen en liep ondanks felle tegenstand van de veel jongere Panters dames langzaam maar zeker uit en won de eerste set met 15-7, 1-0. In de tweede set werden de Panters min of meer overspeeld door een so lide Olympia ploeg. Aanval na aanval rolde over de Panters veste en punt na punt liep Olympia weer uit en won de tweede set zeer overtuigend met maar liefst 15-2, 2-0. De derde set bracht iets beter spel te zien. De Panters bouwden aardig aan de aanval doch de afwerking in de vorm van een daverende smash of een bekeken plaatsbal bleef uit, het geen er toe leidde dat Olympia het initiatief kon behouden. Bij de stand 5-5 liep Olympia weer uit naar 14-5. De Panters scoorden nog een punt tot 14-6 en het duurde lang voor dat Olympia de laatste punt van deze wed strijd scoorde, doch won de derde set met 15-6 en de wedstrijd volkomen verdiend met 3-0. Het tweede damesteam van de Pan ters kwam afgelopen week tweemaal in het veld. Woensdagavond j.l. toog het naar Zeist en speelde daar gelijk tegen SNS 2. Zaterdagmiddag j.l. speelde het thuis tegen SSVU 3 en won zoals het wilde met 3-0. Het derde damesteam, waarin de da- mesjeugd is ondergebracht toog zater dagmiddag j.l. naar Utrecht om strijd te leveren tegen UW/SU 3. Door om standigheden kwam dit team een kwar tier te laat in de speelzaal aan, wat de thuisclub er toe bewoog de eerste set reglementair op te eisen. Geprik keld en zonder in te spelen gingen de jonge Veenendaalsen aan het werk en wonnen drie sets achtereen overtui gend en won derhalve dus verdiend met 1-3. Maak uw Encyclopedie comptee' Albert Heiin

De Vallei | 1965 | | pagina 2