Jac. Slok Leerling verplegenden OPLEIDING TOT ARBEIDSANALIST KOSTHUIZEN KAMERS DRUKWERK een typiste „De Vallei" Uw blad Tijdrovend? JACOBA VAN ENGELENBURG Verschaf IJ zekerheid in onzekere dagen Op de Monuta Stichting hunt Uvertrouwen Elisa van de Scheur GIJSBERTHA J. C. Edink J. Edink-Vinke Op de Prot. Chr. Verpleegstersschool Gebr. van Schuppen's Ritmeester Sigarenfabrieken N.V. Veenendaal Ouwehands Dierenpark GROOT en KLEIN Drukkerij ,,De Gelderse Vallei" GEMEENTE EDE DRUKWERK- VOORRAAD De Gelderse Vallei Uitbreding Fa. C. Diepeveen Bouw Fraaie prestatie van Veenendaalse judoka R. Kleyer (19) VOLLEYBAL Veenendaalse competitie voor de helft afgewerkt Hervormde jeugdraad houdt zaterdagavond a.s. oefenavond grammofoonplaat met daaraan verhouden jeugdappel' MARKTBERICHTEN PROTEST BEWONERS VIJGENDAM AAN DE LEDEN VAN DE GEMEENTERAAD VAN DE GEMEENTE TE VEENENDAAL FAMILIEBERICHTEN Heden nam de Heere na een langdurige en ge duldig gedragen ziekte nog onverwachts uit ons midden weg, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder weduwe van HUIBERT SUKKEL in de gezegende ouderdom van 87 jaar. Uit aller naam: fam. Sukkel kleinkinderen, achterkleinkinderen en verloofde Veenendaal, 25 februari 1965 Valleistraat 89 De teraardebestelling zal plaats vinden D.V. maandag 1 maart 1965 om 2.30 uur op de alge mene begraafplaats te Veenendaal. Nu deelnemer worden van de Monuta Stichting Aanspreker vertegenwoordiger De Sav. Lohmanstr. 15 Veenendaal. Heden nam de Hee re tot onze diepe droefheid van ons weg, na een langdu rig geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, onze innig geliefde zorgzame Zuster, Be huwdzuster en Tante in de leeftijd van 56 jaar. Uit aller naam, E. Elenbaas-van de Scheur A. J. Elenbaas Achterberg-Rhenen, 23 februari 1965 Cuneraweg 232 De teraardebestelling zal D.V. plaats vin den op zaterdag 27 februari. Vertrek van het sterfhuis, n.m. 1.15 uur. Geen bloemen. Met grote blijdschap en dankbaarheid aan God, ge ven wij U kennis van de voorspoedige geboorte van onze dochter en zusje H. S. v. d. Weyden T. A. v. d. Weyden- Kleyer Aart Veenendaal, 19 febr. 1965 Fluiterstraat 25 Zo de Heere wil ho pen onze lieve ouders en grootouders op 12 maart a.s. de dag te herdenken dat zij 25 jaar geleden in het huwelijk traden. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkind Jan, Gerda en Ronald Benny Mia Veenendaal, 26 febr. 1965. Gelegenheid tot feli citeren thuis van 8.00 tot 9.00 uur, Middel laan 73, Veenendaal. DANKBETUIGING Onze dank gaat in de eerste plaats uit naar H.M. de Koningin, voor de gelukwens op 4 fe bruari 1965. Onze aanhankelijkheid aan Uw Huis zal hierdoor zo mogelijk nog meer ver sterkt worden. Voorts burgemeester Hazenberg en echtgenote, oud Burgemeester Bakker, Ge meentebestuur, Notaris Maris, de dominees en godsdienstonderwijzer de heer J. Gaasbeek, de Ritmeestersigarenfabrieken, schoen- en leder handels. collega's, verder familie, buren, kennis sen en klanten, die mij spontaan met hun bloe men, sigaren en fruitmanden hebben overladen, breng ik langs deze weg zeer hartelijke dank. W. KROESBERGEN Zandstraat 78 Veenendaal DANKBETUIGING Diep ontroerd door de zovele deelneming en daad werkelijke steun, ontvangen bij het zo plotseling overlijden van onze zeer geliefde Man en Vader OTTO VAN DIJK betuigen wij u onze oprechte dank. J. A. van Dijk-Bos en kinderen Februari 1965 Buurtlaan Oost 137 DANKBETUIGING Voor uw zeer gewaardeerd medeleven, ondervonden bij het overlijden van onze innig geliefde moeder en behuwd moeder MARGARETHA JACOBA WILHELMINA BERENDS-VAN DE YVEERD betuigen wij u langs deze weg onze oprechte dank. Uit aller naam Fam. Berends Veenendaal, februari 1965 J. P. C. Leinweberstraat 85 (verbonden aan het Prot. Chr. Streekzie kenhuis) te BENNEKOM kunnen i.v.m. de uitbreiding van ons ziekenhuis in de voor jaarsopleiding nog enkele geplaatst worden. Sollicitaties te richten aan de directrice van de school, Edeseweg 83. Ten gevolge van de steeds toenemende werkzaamheden van onze af deling Arbeidstechniek, achten wij het noodzakelijk deze afdeling ver der uit te breiden. In verband hiermede roepen wij sollicitanten op, die belangstelling hebben voor een De geschikte candidaat zal door het bedrijf in de gelegenheid worden gesteld een theoretische en practische opleiding te volgen. Leeftijd 20-35 jaar. Kandidaten moeten bereid zijn zich aan een psycho-technisch onderzoek te onderwerpen. Zij, die voor deze functie belangstelling hebben, worden verzocht een eigenhandig, niet met balpen geschreven sollicitatie, voorzien van een recente pasfoto, te richten aan de afdeling Personeelszaken van het bedrijf. zoekt voor haar employé's en (met of zonder pension) Opgaven aan het kantoor Ouwehands Dieren park te Rhenen of telefonisch (08376) - 2294. Bij de dienst van gemeentewerken wordt gevraagd Ulo-diploma en type-ervaring vereist. Salaris, afhankelijk van bekwaamheid en leeftijd, tus sen f 340,— en f 600,— per maand. Sollicitaties gaarne binnen een week in te zenden aan de directeur van gemeentewerken, Onde Arnhem- seweg 2 te Ede. Allerminst indien U er voor zorgt dat Uw op „peil" is, kan dat later kosten en moeite besparen. Wilt u drukwerk met nieuwe frisse ideeën Mogen wy dan eens offerte maken? Bel nu en wij komen direct. DRUKKERIJ Parallelweg 10 Veenendaal Tel. 08385-2022* (Vervolg van pag. 1) De entreehal doet zeer royaal aan al kan de bezoeker in alle rust zijn blik over de meubels laten gaan. Op deze beneden verdieping is achterin ruimte gehouden voor een gezellig zitje. Zachte muziek- klanken vanuit de nieuwe geluidsinstalla tie vervolmaken de weldadig aandoende sfeer in dit nieuwe meubelhuis. Boven dien heeft de firma Zeegers uit Wagenin- gen een systeem van vloerverwarming aangebracht, waardoor een juiste tempe ratuur wordt verkregen. De nieuwbouw omvat vier verdiepin gen, een soutterain, parterre le en 2e ver dieping. Men kan de hogere verdiepingen bereiken langs het fraaie, open trappen huis, maar ook de lift nemen. etage heeft men een verbinding met de confectiezaak, waardoor een overstap is verkregen. Door deze fantastische uitbreiding waarop de firma Diepeveen met recht trots kan zün, heeft ook de plaats Veenendaal als koopcentrum van de omgeving aan aantrekkelijkheid ge wonnen. Bij de fa. Diepeveen spant niet alleen de zakelijkheid de kroon, maar tijdens het winkelen wordt men geconfronteerd met een service, die althans in deze omge ving uniek mag worden genoemd. Wij doelen nogmaal op de gelegenheid tot het nemen van een consumptie, de verwar ming van de vloer en de zachte achter grondmuziek. werd hervat. De firma Nieboer gebruikte een kwart miljoen stenen en aan ijzeren balken een totaalgewicht van 52 ton. Ook deze firma kan trots zijn op het bereikte resultaat. Resumerend kan worden ge steld dat de firma die in 1900 door de heer C. Diepeveen Sr. werd opgericht en thans filialen heeft te Amsterdam (2) en Arnhem is uitgegroeid tot een zaak, die iedere middelgrote Nederlandse stad bin nen haar poorten zou willen hebben. Wij althans waanden ons bij het bezoek aan deze nieuwe, moderne meubelzaak in een ander tijdperk. Het Veenendaalse publiek en dat uit de omliggende plaatsen kan deze indruk eveneens opdoen. In de nieuwe zaak van de firma Diepe veen is zakelijkheid gemengd met moder ne vormgeving en de grootst mogelijke service aan de clièntele. Kijkje in de fraai ingerichte parterre afdeling van de nieuwe meubelshow room van de firma Diepeveen. Een keur van meubelen staat hier opgesteld. Deze liftinstallatie kwam tot stand door de Veenendaalse firma EVLI en brengt de klant in een mum van tjjd op de allerhoogste verdieping. Wat de verlichting betreft, die is in het souterrain van een dergelijke constructie, dat men de reëele kleuren van de talrijke karpetten waarneemt. De parterreafdeling imponeert alleen al door de entree, maar ook dieper in de showroom kan de bezoeker een zucht van bewondering niet verdringen. Bankstel len, combinaties van elke kwaliteit, keus of karakter zijn overzichtelijk geëtaleerd. Wij memoreerden reeds het gezellige zitje aan de achterzijde van deze afdeling. Trapopwaarts ontwaart men de afdeling slaapkamers, eveneens met de meest uit eenlopende modellen. De meubelcollectie antiek is goed vertegenwoordigd, zelfs met zeer exclusieve modellen. Op de eerste De bouw van de nieuwe zaak vergde ongeveer één jaar en werd tot stand ge bracht door de fa. T. Nieboer Zn. uit Veenendaal, onder architectuur van de fa. Nieuwenhuis. Eind 1963 werd met de afbraak van het oude pand begonnen, maar door de vorst periode stagneerde het werk aanvanke lijk wat. Op 31 oktober van het vorig jaar werd de fa. Diepeveen ernstig getroffen door het tragisch verscheiden van een der me defirmanten de heer C. Diepeveen. Vele voorbereidingen en ideeën werden door hem ontworpen. Toen hem dat tragische ongeluk had getroffen, moest de hele gang van zaken in andere handen worden gelegd, hetgeen niet gemakkelijk was. De grondlegger was heengegaan. De slag die de familie toen trof werkte ook op de bouw van de nieuwe zaak. Een paar we ken van stilte waren het gevolg. Maar het leven ging voort en ook de bouw Onze plaatsgenoot de 19-jarige R. Kleyer, leerling van de HBS en van de Sport school v. d. Velde slaagde dezer dagen te Utrecht en behaalde de judotitel zwarte band en 1ste dan. Kleyer was een der eerste leerlingen van sportschool v. d. Velde en kreeg ruim 4 jaar judoles. Hij nam deel aan landelijke examens die gehouden werden in het zwembad „De Hommel" te Utrecht. Er waren 100 kandi daten waarvan de helft slaagde. Het suc ces van deze Veenendaalse judoka mag een prestatie van belang worden genoemd. Hij behoort nu tot een van de ongeveer 1000 judoka's met de graduering zwarte band en 1ste dan. Bij het gehouden examen viel een groot deel van de judoka's al in de beginfase af. Kleyer nam met een groot aantal bruin- banders deel en slaagde er dus in bo venvermelde promotie te behalen. MEER SPANNING DAN VOORHEEN De vrye Veenendaalse volleybal competitie zit er thans precies voor de helft op. Maandagavond j.l. werden de laatste wedstrijden van de eerste helft gespeeld en het laat zich aanzien, dat er in de tweede helft nog menige span nende partij zal worden gespeeld want er zyn nog 3 tot 5 deelnemende ploe gen die een redely ke kans hebben op de „titel". Vorig jaar was het de ploeg van VZC-b die met de wisselbeker ging strijken, doch ditmaal is het VZC-a dat voorlopig de eerste plaats inneemt. Vooral Onder Ons en de SKF zullen het nog lang niet cadeau geven, hetgeen duidelijk blijkt uit onder staande standenlijst: 1 VZC-a 7 12 2. Onder Ons 7 10 3. SKF 7 9 4. VZC-b 7 8 5. Gem. Pol.-a 7 8 6. Sparta 7 6 7. Gem. Pol.-b 7 2 8. DEOS 7 1 De kampioen van deze competitie legt automatisch beslag op de door de plaatse lijke vereniging de Panters beschikbaar gestelde wisselbeker. Tevens ligt het in de bedoeling van de organiserende ver liet Herv. zangkoor „Con Amore" Morgen, zaterdagavond, houdt de Hervormde Jeugdraad een appel-avond in de Oude Kerk op de Markt te Vee nendaal. De 10-minuten meditatie zal dit keer verzorgd worden door ds. Timmer uit Elspeet. Deze predikant heeft voor zijn korte preek als onder werp gekozen „Ben je wel echt ge lukkig?" Aan deze avond werken verder me de de Chr. Gemengde Zangver. „De Verenigde Zangers" uit Renkum. Dit koor verzorgde elders reeds eerder een kerkconcert waaraan o.a. de bekende soliste De van Oenen alsmede het Utrechts Strijkorkest medewerking ver leenden. Het koor bestaat sinds 1956. Ongeveer 8 jaar geleden ontstond uit drie verenigingen, n.l. Chr. Gem. Zangver. „Looft den Heer"; Geref. Evangelisatiekoor en het Heelsums Mannenkoor, „De Verenigde Zangers" Renkum-Heelsum. Gezamenlijk heeft men in al die ja ren heel wat uitvoeringen en concer ten gegeven, o.a. met een concert-ju bileum J. P. Heijestichting te Ooster beek en werkte mee bij orgelconcerten te Oosterbeek. Ook zong dit koor veel in tehuizen voor Ouden van Dagen. Het koor treedt regelmatig op in de Hervormde kerk te Renkum bij kerk- concerten en verleent haar medewer king op feestdagen, zo ook in de Paas week bij de passie-avonden in Ren kum en Voorthuizen. Het plaatselijke Hervormde koor „Con Amore" zal deze avond ook pre sent zijn. Beide koren (samen 160 per sonen sterk) treden deze avond zowel afzonderlijk als gezamenlijk op. Geza menlijk zal b.v. het bekende „Domine Salvam Fac Reginam" in een speciale bewerking van_de dirigent worden ge zongen. Beide koren staan onder leiding van de dirigent de heer C. Budding, die behalve het reeds genoemde, ook nog enkele andere bewerkingen van de op het programma voorkomende liederen op zijn naam heeft staan. Als begeleider treedt op de Veluwse organist Gert van Surksum, organist van de Schaffelaarskerk te Barneveld. Hij is 22 jaar oud en studeert nog aan het Stedelijk Muzieklyceum te Arn hem. De samenzang op deze avond is be doeld als laatste oefening voor de grammofoonplaat-opname op donder dag 4 maart a.s. De toegang is geheel vrij. Voor bijzonderheden wordt ver wezen naar de in dit blad voorkomen de advertentie. Het schijnt in Veenendaal on vermijdelijk te zijn twee zang uitvoeringen op een en dezelfde avond te moeten organiseren, hetgeen a.s. zaterdagavond het geval is en in het verleden meer malen voorkwam. Een betere coördinatie op dit punt lijkt zeer gewenst, want niet alleen de uitvoerende ver eniging wordt gedupeerd door dat men de publieke belangstel ling moet delen, ook voor de be zoekers is het niet bijster gezellig als de zaal of kerkruimte maar matig bezet is. Wat de oorzaken zijn van deze versnippering van tijd en krach ten laten we in het midden, het blijft bij een constatering van het feit. Voor verenigingsbestu ren wellicht een tip om eens om de (ronde) tafel te gaan zitten teneinde dit euvel op te heffen, want noch de uitvoerenden, noch de bezoekers zijn ermee gebaat. De chr. gem. zangver. „De verenigde Zan gers" uit Renkum. eniging om aan het einde van deze com petitie de eerste vier geplaatste en de laatste vier geplaatsten nog onderling een toernooitje te laten spelen als afsluiting van deze competitie en om alsnog een eventuele revanche te kunnen nemen. Veenendaal SCIIERPENZEEL Eiermarkt Aanvoer 1.010.000. Prijzen f 11,— tot f 12,Henneeieren f 9,tot f 10,50. Allen per 100 stuks. Handel slecht. Biggenmarkt Aanvoer 159. Prijzen f 62,tot f 77, per stuk. Handel matig. De pas gepromoveerde zwarte bander R. Kleyer (rechts) geeft een demonstra tie van zyn kunnen op de sportschool v. d. Velde. mmm Mevrouw, mijne Heren, De bewoners van de Vijgendam delen U mede, dat zij met grote verbazing en verslagenheid kennis hebben genomen van Uw besluit de reconstructie van 300 meter van de Vygendam voorlopig voor een maand op te schorten. Daar de mogelijkheid bestaat dat van dit uitstel een afstel kan komen en daar wij_ uit de persverslagen de indruk krijgen dat de raad beslist niet voldoen de is geïnformeerd, betreffende de zeer slechte toestand van de Vijgendam, ver oorloven wij ons met klem Uw aandacht te vragen voor het feit dat op de Vij gendam, in tegenstelling met wat op de raadsvergadering is gezegd, een zeer in tensief verkeer is. 1. Dit wordt o.a. veroorzaakt doordat op de Vijgendam een 3-tal bedrijven is geves tigd, welke met elkaar meer dan 200 werknemers hebben, die praktisch allen 4 x daags van de Vygendam gebruik maken. Bovendien trekken deze drie bedrijven logischerwijze veel en ook zwaar ver keer aan. 2. Doordat de Vijgendam de kortste route is van Veenendaal naar Ede, trekt hier veel doorgaand verkeer langs, terwijl door praktisch iedere automobilist zeer hard wordt gereden, vooral als men uit de richting Ede komt. (Snelhe den van 80 en 90 km. per uur zijn beslist geen zeldzaamheid!). Waarschijnlijk wordt dit veroorzaakt, doordat men komende uit een lande lijke omgeving, van het ene op het andere moment de bebouwde kom inrijdt. 3. Zoals U bekend zal zijn is de Vygendam momenteel een 2 a 3 meter brede, slecht geasfalteerde zandweg zonder trottoirs. Al het rijdend en lopend verkeer moet van deze smalle weg gebruik maken. Vooral bij slecht weer is het verschrikkelijk te voet over de Vijgendam te moeten. Wij verwachten dat de leden van onze geachte Gemeenteraad na lezing van het bovenstaande met ons van mening zullen zijn, dat de Vygendam een zeer intensief verkeer heeft, een straat waar dagelijks honderden mensen langskomen. Als U nu weet dat op de Vijgendam veel jonge gezinnen wonen met mo menteel 40 kinderen jonger dan 15 jaar, (waarvan vele in de kleuterleeftyd!), zult U het met ons eens zijn dat wij als ouders dagelijks met angst in ons hart onze kinderen de weg opsturen. Wy verzoeken U daarom dringend de reconstructieplannen van deze 300 m. Vygendam goed te keuren, voordat er ongelukken gebeuren. Wij hebben gelezen dat het geld voor de reconstructie er is, dat dit geld al leen gebruikt mag worden voor de Vijgendam en dat het beslist veel te weinig is voor b.v. de Buurtlaan. (Wat hebben de bewoners van de Buurtlaan aan 300 meter gereconstrueerde Buurtlaan, terwijl deze weg misschien wel Vit km. lang is?) Gezien het gevaar dat onze kinderen en wijzelf dagelyks lopen, menen de bewoners van de Vijgendam dat politieke of andere redenen geen ,rol mogen spelen bij het al of niet doorgaan van de reconstructieplannen. Wij menen, dat door U het bovenstaande te schrijven, wij een gedeelte van onze verantwoor- delykheid die wij in dezen hebben ten opzichte van onze gezinnen, aan U over dragen en dat deze verantwoordelykheid nu de plannen en de middelen er zijn zwaarder is dan eventuele politieke of andere redenen, zo die er moch ten zijn. Denkt U er vooral om: Het gaat om een stukje Vijgendam van maar 300 meter! Wij danken U bij voorbaat voor Uw welwillendheid in dezen en verblijven met de meeste hoogachting, De bewoners van de Vijgendam. Waarbij een brief met handtekeningen.

De Vallei | 1965 | | pagina 10