Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Statistisch onderzoek onderwijsstructuur en aantal leerlingen Agenda In Veenendaal prefereert men bijzonder onderwijs Rhenen voor de helft openbaar rr FANTASTISCHE UITBREIDING BIJ FA. C. DIEPEVEEN Sparta geeft tweejaarlijkse uitvoering op donderdag 4 en vrijdag 5 maart 39e JAARGANG VRIJDAG 26 FEBRUARI 1965 Nr. 16 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbnurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel ULO EN LTS Avondschool VEENENDAAL VERLIEST EEN VAN Z'N TWEE MOLENS WIST U Kerkconcert Kunst Hoger en Middelbaar Vraag Vrouwen wereldgebedsdag MEUBELSHOWROOM VAN GROOTSE ALLURE BIJGEBOUWD ALLES ONDER ééN DAK 'QetzcruU&ale DAMES Laatste nieuws DUITSE AUTO VLIEGT OP MILITAIRE WAGEN OP RIJKSWEG 12 Lezing voor Veenendaalse Vogelvrienden Voltallig bestuur DEOS Inrichting Bespreking Plan De Gelderse Blom BROUWER Sigarenmakers „Spraken in het openbaar" en ontvingen diploma Mevr. Brautigam sprak voor P.v.d.A. Vrouwengroep Geen avondstilte AL 22 AANMELDINGEN VOOR OPTOCHT „VEENENDAAL '65" Voortbestaan VVV hangt aan zijden draad RENSWOUDE Bedaküe en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Be dak tic: W- F. ter Boeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bö de agentschappen van „De Vallei" In plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpr«zen op aanvraag Minimum per advertentie 5,-- Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Aan de gemeentebesturen in de provincie Utrecht werden gegevens verstrekt omtrent het aantal leerlingen in de leeftijd van 12 tot 20 jaar dat voortgezet onderwijs volgt. Uit dit door het E.T.I. verstrek te overzicht kunnen interessante conclusies worden getrokken. Zo blijkt duidelijk dat Veenendaal wel voor 85 procent bijzonder onderwijs wenst, maar in de gemeente Rhenen is de verhouding bijzonder- openbaar onderwijs ongeveer fifty-fifty. Voorts blijkt dat twintig pro cent van de studerende jeugd onderwijs buiten Veenendaal ontvangt, in Rhenen gaan zestig procent van de jongens en meisjes de stad uit en in Amerongen en Renswoude is dat percentage zelfs honderd procent. Uit het wellicht wat dorre cijfer materiaal dat aan de gemeenten werd verstrekt blijkt overduidelijk dat het ULO en de Lagere Technische Scholen de meeste aftrek hebben. Van de meis jes gaat het merendeel naar ULO of Huishoudschool. Het VGLO komt er in deze statistiek bekaaid af. Slechts een gering aantal jongens en meisjes (ruim 100) bezocht tijdens het onder zoek een VGLO school. Het bezoeken van een avondschool schijnt in onze omgeving geen grote vormen aan te nemen. In Renswoude b.v. is er geen enkel meisje dat naar een avondschool gaat, in Amerongen maar twee. De Veenendaalse jonge- dochters zijn iets leergfériger, maar toch blijft het overgrote deel de avond bij moeder thuis. Slechts 30 meisjes genieten avond onderwijs. Bij de jongens liggen de cijfers uiteraard hoger, maar toch evenmin om te juichen. Ook hier weer de grootste leerpercentages in Veenendaal, terwijl Renswoude's jongemannen niet in grote getale naar de scholen trekken. Na lang wikken en wegen heeft Prov. Staten er toe moeten besluiten een van de twee molens die Veenen daal rijk is, te moeten laten slopen. Men heeft de eigenaar, de heer Van Eden, voorgesteld om de molen, mid dels de stichting „De Hollandse Molen" te laten restaureren. De molen vormt echter voor het be drijf, dat uitgroeit, een sta in de weg. De kosten voor het verplaatsen van het bedrijf naar de Industrielaan, door de eigenaar voorgesteld als een op lossing, vond men te kostbaar. Voor Veenendaal betekent het ver dwijnen van deze molen, die in 1872 werd gebouwd, uit cultuur-historisch oogpunt bezien, een zwaar verlies. „De Hollandse Molen" heeft bewerk stelligd dat de wieken en andere on derdelen gebruikt worden voor de res tauratie van andere molens. reeds nu giften binnenkomen voor de a.s. actie van de ver. „Philadel phia"? dat het bestuur vorige week 82 gul den ontving? dat dit bedrag werd opgehaald tij dens een toneelavond voor het ge- meentepersoneel? dat het bestuur hoopt op navolgers van deze geste? dat men bijzonder druk is met de voorbereidingen voor de actieweek? dat men ook besprekingen hield over de eventuele plaats van het gebouw? dat hierover nog niets concreets be kend is? Morgen, zaterdag 27 febr. wordt er een Kerkconcert gegeven in de Petra- kerk. In dit concert treden twee ko ren en de solisten Koos je Zomer en Bob van Stempvoort op. Voor verdere bijzonderheden leze men de adver tentie in dit blad. Slechts 11 knapen bezoeken een avondschool. Hoewel dit een agrarisch gebied betreft is het aantal jongens dat lager of voortgezet landbouwon derwijs geniet, zeer miniem. Degenen, die verdere studie volgen zoeken het in de administratieve of technische sector. Een bewijs dat de jongens wei nig in de landbouwtoekomst zien? Het bezoek aan kunstnijverheid scholen kan voor wat betreft deze streek geheel worden genegeerd. Slechts drie Veenendalers interesseren zich voor kunstonderwijs. In de overige gemeenten is de belangstelling nihil. Logischerwijs vindt men in deze om geving weinig zeelui, zodat de zee vaartscholen ook zeer matig worden bezocht (10). Het Hoger- en Middelbaar onderwijs komt beter voor de dag. Enkele hon derden Veenendaalse jongens en meis jes volgen dit onderwijs, waarbij frap peert dat meer dan 60 jongelui naar de kweekscholen gaan, zodat Veenen daal in de toekomst heel wat onder wijzerfessen) kan afleveren. De vraag zou kunnen rijzen of Vee nendaal rijp is om andersoortige on derwijsinstellingen te gaan stichten. Niet minder dan 350 jongens en_ meis jes trekken dagelijks de plaats uit om buiten de gemeente volledig dagonder wijs te volgen. Het is vrijwel zeker dat het hier het bezoek aan de kweek scholen, universiteiten, hogere land bouwscholen erd. betreft. Gezien de cijfers uit de omliggen de gemeentenwaar soms honderd procent van de studerenden naar elders moet zou in dit verband kunnen worden bezien of Veenen daal niet de stichting van b.v._een kweekschool voor onderwijzers moet overwegen. Gezien de gevarieerdheid van de plaatselijke industrie en handel zou een school voor de detailhandel mis schien ook het overwegen waard zijn. De door het Economisch Technologisch Instituut verstrekte cijfers nopen tot velerlei bespiegelingen, die in dit ver band te ver zouden voeren. Vergelijkingen met de landelijke en provinciale cijfers zyn ook gemaakt, maar hoewel deze cijfers een geheel ander beeld geven dan in deze streek (veel meer R.K. onderwijs) kunnen wij in dit bestek geen nadere conclusies trekken. Feit is dat onze jeugd studeert. De tijd dat de jongens en meisjes van 12- 14 jaar volop in het arbeidsproces wer den ingeschakeld is voorbij. Hun stu die (tot 15 jaar verplichtgeeft een goed fundament waarop hun toekomst kansen worden uitgebouwd. OPROEP AAN ALLE CHRISTENVROUWEN Op de eerste vrijdag in de lijdens weken komen miljoenen vrouwen in de gehele wereld bijeen voor de vrou wenwereldgebedsdag. Dan bidden zij elk in haar eigen taal, maar met een zelfde liturgie. De hoofdorganisatie van de wereld gebedsdag berust bij een comité in New York. Elk jaar wordt de liturgie samengesteld door een andere vrouw of een groep vrouwen, telkens uit een ander land. Dit jaar is de liturgie ver zorgd door mevr. J. J. McNeil, een ne gerpredikantsvrouw uit Noord-Ameri- ka, die zelf ook heeft gestudeerd en een grote taak heeft onder haar volk. In 145 landen en landstreken zijn thans comité's, die in hun gebied de gebedsdag organiseren. De gebedsdienst die dit jaar vrijdag 5 maart gehouden wordt, heeft plaats in de Geref. kerk aan de Vaartbrug. De familie Diepeveen werd van vele kanten gelukgewenst met de opening van de nieuwe zaak tydens een recep tie op woensdagmiddag. De directeur van SKF, de heer Jonker brengt zijn gelukwens over. V.I.n.r. de heer Jon ker, de heer C. Diepeveen J.r., Mevr. Diepeveen, de heer N. Diepeveen en zyn echtgenote. Woensdagmiddag werd met een drukbezochte receptie de nieuwe aanbouw bij de firma C. Diepeveen gevierd. De al sinds lang in de Hoofdstraat van Veenendaal gevestigde en overbekende firma Diepe veen kreeg er een meubelshowroom bij van een allure, die voor deze streek ongekend mag heten. Het staat zelfs te bezien of een dergelijke meubelverkoopruimte in de grotere steden gevonden wordt. De fa. Diepeveen start met deze nieuwe zaak onder het motto: „Alles onder één dak". De samenvoeging van de confectie- stoffen en manufacturen afdeling met de meubelshowroom is niet alleen bedrijfs- De grootste sportvereniging in Veenendaal, de gymnastiekver. „Sparta" zal op donderdag 4 en vrijdag 5 maart haar tweejaarlijkse winteruitvoering geven. Het is uiteraard niet mogelijk om de meer dan 700 leden op dezelfde avond te laten demonstreren zodat men er twee avonden voor uitgetrokken heeft. Sparta is een begrip in de Veenendaalse samenleving geworden. Het was tien tallen jaren zo «lat Sparta de enige vereniging was waar iets gedaan werd aan de goede lichaamsvorming, speciaal van de jeugd. Sparta heeft altijd de beschikking gehad over voldoende gediplomeerde en deskundige leiding. Reeds kort na de eeuwwisseling, in 1903, kwam een aantal personen bijeen om gezamenlijk gymnastiekles te ont vangen. Deze mensen waren in feite de oprichters. Na de oorlog '14-T8 geraakte Sparta in een diepteperiode en werd voor een aantal jaren opgeheven. In 1927 begon men opnieuw en was toen in de gelegenheid de toestellen van de oude vereniging over te nemen. Lange jaren heeft de heer E. van Asselt zijn beste krachten aan Sparta gegeven. Hij ver zorgde de gymnastieklessen en in deze periode kwam de vereniging tot grote bloei. Vele inwoners zullen zich ongetwijfeld en met trots de roemruchte Bondsfees- ten van 1946 en 1948 te Arnhem herin neren. Sparta kwam toen met vele eerste prijzen uit Gelre's Haagje terug. Het optreden van Sparta in samen werking met het toen nog bloeiende Chr. Tamboer- en Pijperscorps „Prins Bernhard" oogstte veel succes. Men nam samen aan de optocht deel. De heer Van Asselt kon om gezondheids redenen een groot deel van het werk niet langer vervullen, waardoor de heer W. Vaartjes zijn taak overnam. Sinds dien bevindt Sparta zich weer in een bloeiperiode, want de vereniging telt ruim 700 leden, die door 2 leidsters en 4 leiders worden getraind. De gymnas tiek voor huisvrouwen en de conditie training voor heren maakte de laatste jaren nogal opgang. Dat de gymnastiek niet aan leeftijd gebonden is bewijst wel het feit dat het jongste lid nog geen zes jaar is en het oudste actieve lid al ruim 64 jaar. Sparta is een neutrale vereniging, maar heeft altijd rekening gehouden met de geaardheid van Veenendaal en nooit deel genomen aan turndemonstraties op zon dagen. Om deze reden wordt ook niet aan de voetbaltoto deelgenomen. Zo zal Sparta met al haar leden op 4 en 5 maart weer voor het voetlicht treden. Ongetwijfeld zal de bevolking van Veenendaal het optreden van Sparta willen meemaken want in het verleden 3UN6HANS PRISMA PONT! AC OMCÖA voor betere uurwerken HGuFDSTP.bi VEENENDAAL bleek dat de massale demonstraties van deze grote vereniging allerwege applaus van de bezoekers kregen. Voor nadere bijzonderheden omtrent de uitvoering neme men kennis van de advertentie voorkomende in dit nummer. Op Rijksweg 12 vond heden morgen om 10 uur een ongeval plaats vlak nabij het pompstation. Van een militaire auto die zich in de richting Utrecht begaf schoot een tweewielig aanhangwagentje los. Een achteropkomende Duitse personenauto botste tegen het rondtollende wagentje en sloeg tweemaal over de kop. De bestuur der liep vrij ernstige verwondin gen op aan hoofd en handen en werd naar het Julianaziekenhuis overgebracht. De bekende keurmeester, de heer Dommerholt uit Den Haag zal voor de Veenendaalse Vogelvrienden eeen le zing verzorgen op dinsdag 2 maart a.s. in hotel De Korenbeurs. Het verzor- gen en kweken van de vogels in het algemeen zal het kernpunt van de le zing zijn. Daarnaast zal de heer Dom merholt uiteenzetten hoe een vogel door de keurmeester op een tentoon stelling wordt gekeurd en welke cri teria worden aangelegd. Een en ander zal met dia's worden verduidelijkt en toegelicht. In een onlangs door ons blad gelan ceerd artikel over de chr. sportstich ting DEOS werden slechts enkele be stuursleden genoemd. Het bestuur bestaat uit negen man, n.l. naast het dagelijks bestuur (in het verslag genoemd) ook commissarissen voor de verschillende takken van sport, verzorgers van „Parabola", het nieuws blad van de stichting en de contact man met de N.C.S.U. De namen van deze bestuursleden zijn resp.: Redactie „Parabola" de heren Ca- pelle en Roeleveld; afd. wandelen: de heer Leidekker; afd. gymnastiek: de heer Van Dijk; afd. volleybal: de heer Mollema (vervanger vacature in be stuur); N.C.S.U.: de heer Hunnersen. technisch, of economisch gezien een voor uitgang, maar in de allereerste plaats biedt het de klant een comfortabele keu zemogelijkheid. Al diegenen, die de nieu we zaak reeds bezichtigden waren una niem van oordeel dat de firma Diepeveen vooruit gezien heeft. Het oog op de toe komst heeft gericht. Men zal thans ser vice kunnen verlenen ook aan een groter Veenendaal en aan een ruimere omge ving. Er werd een grotere meubeltrans portauto aangeschaft, die alles tegelijk kan meenemen, kortom een complete woning inrichting tot in de verre omtrek bij de klant kan afleveren. Zoals bekend is de huidige afdeling wo ninginrichting Hoofdstraat 23 opgeheven. Hier zal t.z.t. een levensmiddelenzaak worden gevestigd. De woninginrichting werd naar het nieuwe winkelcomplex Hoofdstraat 59 overgebracht. De nieuwe zaak heeft een totaaloppervlak van 2000 vierkante meter. In de parterre-afdeling, die een diepte heeft van 57 meter en 10 meter breed is, wordt het oog reeds ge troffen door een etalering, die technisch volmaakt kan worden genoemd. De heer Eindhoven, chef etaleur, heeft kennelijk zyn gehele arsenaal van vakmanschap aangesproken, want er is een totaalbeeld verkregen dat iede re bezoeker wel moet aanspreken. De meest kostbare tapijten, de exclu siefste slaapkamerinrichtingen zijn in de ruime showroom aanwezig, maar daar naast en beslist niet afzonderlijk opge steld de meer eenvoudiger uitvoeringen. (Zie verder pag. 4) Dezer dagen zal een bespreking plaats hebben over het uitbrei dingsplan De Gelderse Blom tus sen het gemeentebestuur en de stedebouwkundige Ir. van Emb- den. Zoals reeds in de Raad werd medegedeeld bestaat de mogelijk heid dat het hele plan een wijzi ging ondergaat. Het is voorts mo gelijk dat de veelbesproken Buurt- laan-west in het kader van de nieuwe opzet een geheel andere functie zal gaan vervullen en meer als een secundaire weg zal worden aangemerkt. 19 301 Makelaars- en Assurantiekantoor! Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08383-2918, na 6 uur 3323 Alle vereekerlnfen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties De toga van de ambtenaar van de burgerlijke stand der gemeente Veenendaal ging gisterenmiddag „in première". De heer J. van Offeren voltrok in het gloed nieuwe gewaad het huwelijk van de Veencnda.vise mej. J. Brussaard met de heer B. Vink uit Renswoude. De Veenendaalse toga is sober, maar vol strekt niet saai. De basiskleur is grijs met daarop zwarte banen fluweel. De kraag is opengehouden, waar onder een wit frontje met smokingstrikje. Op de borst is een ge borduurd gemeente wapen aangebracht van bescheiden afme ting Voor zover bekend wordt een dergelijke toga nog niet elders gebruikt. Voor een burgerlijke stand-toga bestaan namelijk geen voorschriften. J.I. vrijdagavond 12 febr. 1965 was het een belangrijke avond vooy 15 le den van het C.N.V. in de sigarenindu- strie. Die avond moesten n.l. 15 leden van de sigarenmakersbond examen af leggen van de cursus „Spreken in het openbaar" gegeven door het instituut „Rhectorica". Om 8 uur opende de cur susleider de heer v. Zwieten deze avond. Hij memoreerde in zijn openings woord o.a. de prettige samenwerking en was dankbaar dat zovelen aanwe zig waren op deze examenavond. Ook was hij verheugd dat van het hoofd bestuur van de sigarenmakersbond aanwezig waren de heren Anbeek en v. d. Loosdrecht. De heer Anbeek had indertijd het initiatief genomen om deze cursus voor de leden van de bond in Veeneendaal te doen plaatsvinden en de heer v. Zwieten dankte hem voor deze gele genheid aan Rhectorica geboden, waar na hij de jury voorstelde, bestaande uit mevr. v. Roekei en de heren v. Don gen en Hij boer, eerstgenoemde heer v. Dongen in zijn functie als directeur van Rhectorica. Na dit openingswoord werd begon nen met het examen en moest elk van de 15 kandidaten de opgegeven 5 mi nuten volpraten met een zelfgekozen onderwerp. In de pauze sprak de heer v. Dongen nog een enkel woord, waar in hij ondermeer aanhaalde dat dich ters geboren worden, maar sprekers gemaakt. Aan het eind van de avond dankte de heer Anbeek het instituut Rhecto rica en de cursisten dat ze deze cursus hebben willen volgen. De gehele cur sus bestond uit 19 lesavonden. De geslaagden zijn: M. v. d. Boven - kamp, C. Diepeveen, O. v. Dijk, W. O. v. Geerenstein, E. de Kleuver, G. Schol ten, M. C. v. Sloten, A. Wijnberger en A. v. d. Weerd, allen van de afd. Veenendaal. Laatstgenoemde A. v. d. Weerd slaagde met aantekening, hij behaalde het hoogste gemiddelde. Ver der de heren G. v. Schaik, J. Turke- steeen, H. v. Holland van de afd. Wa- geningen en C. M. Rense, G. J. v. d. Waal en R. Rijkse van de afd. Rhenen. JUDOKWAI IN ZAAL VAN N.V.V.- GEBOUW De judovereniging „Judokwai" krijgt met ingang van 2 maart a.s. de beschik king over de bijzaal van het NVV-gebouw bij het Postkantoor teneinde een beter trainingsschema te kunnen volgen. Op woensdag 10 maart zullen een aantal examens worden afgenomen. KREEG HONDERDEN BRODEN THUISGESTUURD Het Tweede Kamerlid, Mevr. Gerda Brautigam, dat onlangs geweldig in de publiciteit kwam door haa,r vragen over de broodkwaliteit verzorgde gis teravond een lezing voor de Veenen daalse vrouwengroep van de P.v.d.A. Er was een goede belangstelling. De voorzitster mevrouw v. Barneveld-Schol- ten heette mevrouw Brautigam welkom en gaf haar het woord. Spreekster ging uitvoerig in op de con sumentenvraagstukken en wees erop dat de Nederlandse vrouw na de zgn. loon explosie van vorig jaar prijsbewuster is geworden. Terwijl ze jarenlang alles als schapen aanvaardden, kijken ze thans naar de prijs en de kwaliteit, een groot pluspunt volgens het Kamerlid. Ze verklaarde duizenden brieven te heb ben ontvangen van vrouwen, die zeer cri- tisch ingesteld waren over de prijsverho gingen. Na de pauze bestond er gelegenheid vragen op mevrouw Brautigam af te vu ren waarvan een druk gebruik werd ge maakt. Het ging natuurlijk over de brood kwaliteit. Mevrouw Brautigan zei dat ze honderden broden kreeg thuisgestuurd, maar ik ben toch geen broodkeurmeeste res? Het wordt me nu wat teveel. Ook over het vlees werd een uitvoerige dis cussie gevoerd, in verband met de laatste berichten over de z.g. kadaverslachtingen. Vanuit de vergadering werd gevraagd hoe het stond met de hygiëne en de controle op geslachte kippen. Mevr. Brautigam antwoordde dat er al een voorlopige wet van kracht werd en dat meerdere wetten zullen volgen omdat er heel wat schort aan de controle op vlees en vleeswaren. Zij was ervan overtuigd dat vele gevallen van paratyphus (die door de mensen voor buikgriep wordt aangezien) het gevolg zijn van het consumeren van ondeugdelijk vlees. Deze cursusavond van de P.v.d.A. vrou wengroep had een bijzonder levendig ver loop waaraan de deskundigheid van de spreekster mede debet was. KLEUTER LIEP TEGEN BROMFIETS Dinsdagmorgen liep het 3-jarig zoontje van de fam. van Barneveld op de hoek Boslaan-Middellaan plotseling de rijweg op. Juist op dat moment passeerde de bromfietser van E. die het knaapje niet kon ontwijken. Het kind bleef op het weg dek liggen en werd op advies van Dr. Pilon naar het Julianaziekenhuis overge bracht waar bleek dat hij een hersen schudding en een gescheurde bovenlip had opgelopen. In verband met een te houden Kerk concert in de Petrakerk, op zaterdag 27 febr. a.s., gaat de Avondstilte niet door. AANRIJDINGEN Woensdagmiddag gaf de autobestuurder U. uit Overberg geen voorrang aan een andere auto, bestuurd door L. uit Apel doorn. Dit had plaats op de hoek Wester- singel-Dijkstraat. Beide wagens liepen schade op. NOG GEEN ANTWOORD De heer B. van Remmerden, ge meenteraadslid, die onlangs vragen stelde aan het college van b. en w. om trent eventuele grondspeculaties in het Plan Dragonder verklaarde desge vraagd nog geen antwoord te hebben ontvangen. Wel was het raadslid er van overtuigd dat deze materie de aandacht van het college heeft en daarom verwacht hij zeer binnenkort het antwoord. Van de optochtkommissie van de vereniging „Oranjedag", die de orga nisatie in handen heeft van de optocht „Veenendaal '65" op 5 mei a.s. verne men wy het volgende. Bij het secretariaat komen dagelijks reeds de aanmeldingen binnen van deelnemende bedrijven en zaken. Tot aan woensdag 24 februari hebben zich reeds 22 firma's opgegeven, die de toezegging deden, dat zij met één of meer wagens in de stoet zullen mee rijden. Hieronder zijn grene bedrijven en kleinere zaken. De organisatie begint op gang te ko men en men heeft goede verwachtin gen, dat van de aangeschreven firma's er niet veel zullen achterblijven. De commissie stelt een vlugge aanmel ding zeer op prijs omdat er nog heel wat werk moet gebeuren voordat „Vee nendaal 65" van start kan gaan. BEJAARDENMIDDAG OP DINSDAG Op dinsdag 2 maart zal mevr. Bax een aantal dia's vertonen voor de be jaarden in het OCB gebouw. Er wordt op gewezen dat de bejaardenmiddag, die anders altijd op woensdag wordt gehouden, thans op dinsdag is. KNAAPJE STAK DRUKKE KERKEWIJK OVER Woensdagmorgen stak de 4-jarige J. v. Geenhuizen vanaf de Kerkewijk over in de richting van de Markt. De bestuurder van een bestelauto O. uit Veenendaal rem de krachtig maar raakte de jongen toch. Het liep gelukkig vrij goed af want be houdens enkele schaafwonden kwam de vierjarige er zonder noemenswaardig let sel af. Woensdagavond ontstond een botsing op het grote kruispunt in de Hoofdstraat tus sen een lesauto uit Renswoude en een andere auto uit Barneveld. De schade na de botsing was gering. Op woensdagavond 3 maart zal in Hotel „De Korenbeurs" een ledenvergadering worden gehouden van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer in Veenendaal. Het zal de vraag zijn of het de laatste ledenvergadering is omdat het bestuur op de agenda slechts één punt heeft ver meld; Liquidatie of niet? Het blijkt dat de VVV een slepend bestaan voert en dat er van de zijde van de (80) leden weinig of geen belangstelling voor de gang van za ken bestaat. Ook de financiële kant baart zorgen, want van de jaaropbrengst van ruim f 600,w.o. een gemeentelijke subsidie van f 300,en de rest uit contributies moet de VVV meer dan de helft aan de landelijke organisatie afdragen. Van de rest moeten dan de eventuele aktiviteiten worden betaald hetgeen uiteraard een on mogelijke zaak is. Alleen wanneer de leden zich woensdag op de vergadering laten zien en met concrete plannen op tafel komen omtrent het voortbestaan van de VVV kan het onheil nog worden afge wend. Het VVV-kantoor aan de Zand straat dreigt eveneens te worden opgehe ven. Geen opwekkende geluiden omtrent een toch noodzakelijke vereniging die toch levensvatbaarheid moet hebben. STIERENKEURING Op dinsdag 9 maart 1965 zal om drie uur 's middags in het Kasteelbos te Rens woude een stierenkeuring gehouden wo den. VEENENDAAL Vrijdag 26 en zaterdag 27 febr.: Bazar voetbalver. VRC in de Eierhal, Achterkerkstraat. Za terdag geopend van 2-5 en van 6.30-11 uur. Zaterdag 27 febr.: Kerkconcert in Petrakerk. Medewerking van Geref. Kerkkoor en zangver. „Con Amore" uit Renswoude. Soliste Koos je Zomer, organist Bob van Stempvoort. Zaterdag 27 febr.: Zanguitvoering onder auspiciën Herv. Jeugd raad in Oude Kerk. Medewer kenden: Herv. Evang .Zang koor „Con Amore" en zangver. uit Renkum-Heelsum. Organist Gert van Surksum. Zaterdag 27 febr., 7.30 uur: Dans avond in NW gebouw aan de Tuinstraat m.m.v. The Blue Sharks. Dinsdag 2 maart, hotel De Ko- rerfbeurs: Lezing voor Veenen daalse Vogelvrienden door keurmeester JJommerholt. Dinsdag 2 maart, OCB geb., 2.30 uur: Mevr. Bax draait dia's voor bejaarden. AMERONGEN Vrijdag 26 febr. in Dorpshuis: CNV feestavond. ACHTERBERG Vrijdag 26 en zaterdag 27 febr.: Bazar van G.V. Excelsior i.v.m. 15-jarig bestaan. Vrijdagavond 7 uur opening in Buurtschaps huis. ELST Dinsdag 2 maart: Jaarlijkse mu ziekuitvoering Crescendo in de Eikelkamp.

De Vallei | 1965 | | pagina 1