Bazar U.R.C. PAUK e' - Rhenens Raad besloot tot ruimer standpunt bij verhuur Buurtschapshuis DOVO-SSS Laatste kans voor Veenendaal Behoorlijke vraag naar bouwkaswoningen Burgerlijke stand KERKDIENSTEN „1910"-mode voor 1965 tieners MARKTBERICHTEN SPORTPROGRAMMA Ook DOVO en VRC spelen in eigen huis DINSDAGKOOPJES BEDKRUIKEN DWEILEN EMMER 0,63 0,89 Nog dit jaar 27 woningen gereed: nieuw plan voor 34 huizen VRAAG ELST Ontspanningscomité Oranje Wit actief Gevonden en verloren Doktoren- en Apothekersdiensten Ingekomen en vertrokken Onze voormalige burgemeester, de heer A. Bakker, heeft als bestuurder van de provincie Utrecht z'n zegje staan zeggen voor de raad van state in de residentie. Het bleek, dat het statenlid nog wel wat voor zijn vroegere bestuursgebied in de provinciale knapzak had zitten. Er zijn voor Veenendaal structuur plannen in voorbereiding, waarbij met een krachtige ontwikkeling van de plaats rekening is gehouwen. Kijk es an. beste minsen, dat is wat om de eerste jaren op te teren. An de mit groen en andere zaken gestoffeer de Utrechtse Heuvelrug mag niet ge- kommen worden. Daar mot het dag- jesmins z'n vertier straks zien te ver krijgen. Zelfs verblijven, waar men veur langer dan één dag kan gaan ontspannen, zijn taboe verklaard op de Rug. Het gaat om de ééndags- vliegers. Vlieg er 'es uit naar de Utrechtse Heuvelrug. Veur één dag dan. Wil je meer dagen uit wezen dan mot je wegwezen op de Rug. Om van industrie op de Rug mar niet te praten. Dat kunnen Veenendaal en Wijk bij Duurstede opvangen. Welnu, zou ik willen zeggen, we heb ben die functie, dus laat ze mar op- kommen. De ondernemers. De indus- trieëlen. Mar ze moeten wel een vol ledig gemechaniseerd bedrijf meebren gen. Mar dan ok helemaal. Geen fa briek waar drie of vier mannetjies nodig zijn om de knoppen in te druk ken, want die kunnen we als oord in ontwikkeling niet leveren. Nee, Verolme mag kommen. En Phi lips ok. En desnoods Henry Ford in eigen persoon, mar ze moeten niet om personeel vragen. Dus volledig geme chaniseerd. Bedrijven met uitsluitend een directeur. Hoogstens mag zo'n man er een chauffeur op na houwen en als 't helemaal niet anders kan ok nog een hippie om koffie te zetten, mar meer niet. Hij moet zelf alle knoppen kun nen bedienen. Die ene directeur mag dan wat ons betreft zwaar op stand gaan wonen, op de Utrechtse Heuvel rug bevoorbeeld. Of als 't ie effies asem heeft binnen onze eigen gren zen op de Salamander, mar hij moet niet zo veul eisen. Nou tenminste nog niet. Straks as we de impulsen gekregen hebben, ja dan kan er misschien een bedrijfsleider af veur de knoppen en zo, mar dat hangt allemaal nog in een hele wijje zak. Dat zou men 'es bij de provincie kunnen vragen. Daar liggen de impulsen opgeslagen die ze ons straks toe kommen dienen. Wat die impulsen inhouwen? Ik durf het niet met zekerheid te zeggen, mar als ik de hele toestand naga dan zal het toch ergens mee moeten beginnen. Mit huizen. Geen enkele impuls heeft zin of het moeten eerst huizen zijn. Zolang die er niet zijn leg ik alle uit spraken naast me neer. Dan laat ik alles wat er in plannen vastgelegd wurdt veur wat het is. Zeker, ik bin blij dat de impulsen er an kommen. Mar hoe dan ok, ze kommen te laat. As mosterd na de maaltijd, want we hebben al verliezen moeten boeken. Er zijn al ettelijke kleine stukkies van uitgelezen Veense bedrijven verdwenen. Het lijkt een bietjie op een inenting tegen een ziek te als de hele gemeenschup de kwaal al lichtelijk onder de lejen heeft. Dat we ontwikkelingsplaats zijn is op zichzelf geen nieuws. We zijn ons al jaren an 't ontwikkelen. Tenminste we proberen het met het schrale biet jie huizen dat we veurhanden hebben. Mar wat niet is kan nog kommen. De provincie staat nou veur de volle honderd procent achter ons. Wie weet halen we de veertigduuzend minsen nog in 1970. Allemaal minsen, hoop ik, die de voeten onder d'r eigen tafel kunnen steken. Wout Blauwkous Romantisch schoentje. Soepel chroomleer. VEENENORHl MOOfnSTR 105 TEl 3170 VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 154.000 stuks. Prij zen van f 10— tot f 11,75 per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 25 stuks. Prij zen van f 66,— tot f 75,— per stuk. Handel vlug. Na de „thriller" van woensdagavond, het Europa Cupduel DWS - Vasas Gyor, gaan de voetballiefhebbers over tot de orde van de dag en concentreren zich op de sport in het weekend. Voor Veenendaal staat alweer een belangrijke thuis- ontmoeting (de derde in successief op het programma, maar de andere wedstrij den zijn evenmin van belang ontbloot. We denken aan de uitwedstrijd van het in gevaar verkerende GVVV en in de afdeling de al of niet gerechtvaardigde kampioensillusies van Merino's, Kulan, Musketiers en Renswoude. Te beginnen met Veenendaal, dat ondanks het gelijke spel van zondag, nog niet uit de running is. Voor de geel-blauwen is al weer een thuis duel vastgesteld in het kader van het inhaalprogramma. Het bekende Saes- tum uit Zeist is de tegenstander. De roodwitten zijn de laatste weken knap van slag af en verloren nu al driemaal achtereen. Hiervan mag Veenendaal niet uitgaan want de Saestumploeg is en blijft een sterke formatie en wie weet is de inzinking maar tijdelijk. Bij winst blijft Veenendaal nog meedoen, want het relatieve verschil met leider Zeist is maar twee punten en volgen de week gaat men naar Zeist toe. Mo gelijkheden genoeg dus. Maar bij een onverhoopt verlies kan Veenendaal de illussies een jaartje opbergen. Men wordt dan definitief in de middenmoot vastgenageld. DOVO gaat het de laatste weken niet zo voor de wind. Twee nederlagen achter elkaar. Toch lijkt het ons mo gelijk dat de rood-witten zaterdag op het Sportpark tot een krachtig herstel komen want het bezoekende SSS A.S. ZATERDAG AANVANG 4 UUR SPORTPARK PANHUIS (Klaaswaal) moet tot de zwakkeren worden gerekend. Twee punten voor de mannen van trainer Hol lijkt ons een niet al te optimistische prognose. DOVO krijgt nu de gelegenheid naar de sterkste opstelling te zoeken, want de kans op een titel lijkt nu wel ver keken. GVVV kwam zaterdag goed en ver rassend uit de bus. Er is nog van alles mogelijk. De blauwhemden kunnen die gevaarlijke plaats, die men deelt met het Helderse HCSC misschien nog aan een ander overgeven. De uitwedstrijd tegen Zwaluwen in Vlaardingen lijkt ons juist geschikt om tenminste met 1 puntje uit de strijd te komen. Want voor GVVV geldt dat ieder puntje zeer kostbaar is. VRC dacht zich aanvankelijk ge heel te kunnen concentreren op de te houden bazar, vrijdagavond en zater dag in de Eierhal aan de Achterkerk straat (zie ook agenda), maar te elfder ure heeft de KNVB de vorige week afgelaste wedstrijd tegen SSVU inge last. We herhalen onze prognose van vorige week: VRC moet in staat zijn, daar men op de Brinkersteeg uitkomt, om zich de spoorwegmannen uit Utrecht van het lijf te houden. In de afdeling Utrecht speelt Rhe- nus op Kandia tegen het Utrechtse Eierhal Achterkerkstraat Vrijdag 26 febr. 7-11 uur. Zaterdag 27 febr. 2-5 en 6.30-11 uur- VSK en zal zich de kaas niet van het brood laten halen. Oranje-Wit dat in Bilthoven bij het sterke FAK te gast is mag wel ter dege op haar tellen passen. Een kleine nederlaag is niet onwaarschijnlijk. Merino's blijft de leiders op de voet volgen en staat als goede derde ge klasseerd. Zaterdag gaan de DS man nen naar Nijkerk om de altijd moei lijke wedstrijd tegen NSC te spelen. Verlies voor Merino's zou een sterke vermindering van de kans tot gevolg hebben. Daarom zullen de schutters v. d. Berg, Van Essen en de anderen hun uiterste best doen. Musketiers liet een lelijke steek val len, maar kan zich zaterdag in Eist herstellen tegen het niet erg opvallen de Utrechtse VVOO. Valleivogels wint waarschijnlijk in Scherpenzeel van PVD, eveneens uit de Domstad. Kulan moet het tegen Bunnik met gemak kunnen klaren, want de ploeg is nog puntloos. Renswoude laat Beverweerdse Boys in het zand bijten en geeft de ploeg uit Werkhoven geen schijn van kans. DVSA daarentegen zal in Drieber gen voor lastige problemen staan tegen het vrij stevig spelende Rubo. KWALITIETSKOOPJES Nu kunt u nog profiteren van deze bedkruik, hoog staande kwaliteit met beproefde patentsluiting thans voor de zeer lage cy or speciale prijs van Z,üD Voor uw schoonmaak hebben wij 2 prachtige dweilen uitgezocht van uitnemende kwaliteit prima wateropnemend flinke maat half wit nu slechts grote maat wit het beste van het beste grote plastic emmer 12 L. inhoud, van uitstekende kwaliteit, 1ste keus, met plastic greep aan 't hengsel, deze super emmer koopt u dinsdag voor de t qo extra prijs van x^yO Alleen dinsdag 2 maart Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal In het complex De Engelenburg worden voorbereidingen getroffen tot de bouw van 27 bouwkaswoningen, waarvan er 11 aan het Poortjesgoed en 16 aan het Boompjesgoed zullen verrijzen. De woningen worden gebouwd door de Veencn- daalse firma Croes, die ook in omliggende gemeenten voor de bouwkas Ned. gemeenten werkt. Wanneer de weersomstandigheden dit jaar redelyk zullen zijn verwacht men de woningen eind van dit jaar te kunnen opleveren. Er blijkt een grote vraag naar bouw kaswoningen te bestaan, volgens de heer Van Wely, die de aanvragen be handelt. Ondanks het feit dat men zich vorig jaar in de totale kostprijs ver giste en iets te vlug was met de be rekening, waardoor de prijs hoger werd en een aantal adspirant kopers er van af zag, is er thans weer een opleving waar te nemen en meldden zich ver- schillende gegadigden aan. De geplan de 27 stuks zijn reeds verzegd, maar de Bouwkas voor Ned. gemeenten heeft alweer een nieuw plan op stapel staan, waarvoor men nog dit jaar de rijks goedkeuring verwacht. Het gaat hier om een aantal van 34 vierkamerwoningen, waarvan 26 met garageboxen. Ook deze bouw wil men in de Engelenburg realiseren. m. De moeilijkheid is echter dat gezien de algemene prijsstijgingen het op stellen van de totale kostprijs vol met haken en ogen zit. Er wordt b.v. een bepaald plan opgesteld, (dat heeft z'n tijd nodig) men benadert een aanne mer, stelt een exploitatierekening op, maar inmiddels kan de prijs dan weer gestegen zijn, zodat de eventuele ko per afgeschrikt wordt door de hogere kosten, aldus de heer Van Wely. Dat neemt niet weg dat deze vrije sector woningen aftrek vinden en bij zonder geschikt zijn voor hen die thans nog in een goedkope huurwoning wo nen. Een goede doorstroming, waar over in de raad onlangs suggesties werden gedaan, zou dan kunnen wor den bevorderd. Frontaanzicht van de Bouwkaswonin gen, aan het Boompjesgoed, waarvoor momenteel de fundamenten worden ge legd. De woningen worden gebouwd door de fa. Croes uit Veenendaal. Vil" De raad van de gemeente Rhenen kwam dinsdagavond ten gemeentehuize bijeen ter behandeling van een dertien punten tellende agenda. Namens de raad wenste het oudste raadslid de heer Wisgerhof de burgemeester geluk met zijn herbenoe ming en hij sprak de wens uit dat hij deze zware taak in goede gezondheid zou mogen verrichten. De heer E. P. van Dijk zei dat hem in een vorige raadsvergadering was beloofd dat hij op de Bijstandswet zou mogen terugkomen; het college had hiervoor in deze vergadering nog geen andere voorstellen, maar zou dit, aldus spreker, hebben onderzocht. Nu wilde de heer van Dijk voorstellen om niet de commissie van advies uit te breiden, maar om een commissie van bijstand in te stellen met aan het hoofd een ambtenaar en deze com missie een aantal leden te laten hebben van 15, waarin de vakcentrales, Humanitas enz. zijn vertegenwoordigd. Tevens zag hij graag de normen met 10% verhoogd. De voorzitter had dit gaarne op schrift, zodat dit in het college kon wor den overlegd en er dan een prae advies zou kunnen komen. De heer Deen vond dit inderdaad belangrijk; hij wilde het graag gefundeerd behandelen en daarom kon dit het beste in de volgende raad komen. De heer Griffioen merkte hier over nog op, dat de normen bij andere gemeenten vergeleken in Rhenen nog zo gek niet zijn. Verzoek BVL werd uitgebreid besproken. Ook was een schrijven binnengeko men van de Vereniging voor Bedrijfs- vrijheid in de Landbouw inzake huur van het Buurtschapshuis in Achterberg. De voorzitter stelde dat deze vereniging van een verkeerde premisse uitging, want het buurtschapshuis is niet ge bouwd met subsidie van het ministerie van maatschappelijk werk. De heer Deen stelde dat het zo was, dat bij B. en W. een mondeling verzoek kwam om het buurtschapshuis ter be schikking te stellen van de BVL; waar op een weigerend antwoord kwam, daar het buurtschapshuis niet wordt verhuurd voor bijeenkomsten met een politiek ka rakter. Men kan zich afvragen of de beslissing van B. en W. juist is aan de hand van de bestaande gedragslijn en men kan zich ook afvragen of het een vereniging is met een politiek doel. Ik meen, zo zei spreker, dat het college aan de hand van de statuten van deze vereniging terecht heeft beslist. We be hoeven niet te bekijken of de vereniging vereenzelvigd moet worden met een po litieke partij. Zelfs als er wel een be paalde subsidie was gegeven, meen ik, dat we in zoverre baas in eigen huis zouden zijn gebleven om uit te maken aan wie er al of niet kan worden ver huurd. Het tot heden gevolgde stand punt was volgens de heer Deen voor de toekomst niet goed te handhaven. Er is in Achterberg geen andere zaal. We moeten beseffen burgers te zijn van een democratisch land men mag politiek bedrijven. Hiervoor moet juist belangstelling worden gewekt. We hebben het grondwettelijk recht van vereniging en vergadering. Het gaat er alleen om of we principieel het buurtschapshuis moeten openstellen voor allerlei soorten vergaderingen. Anders zou het naar dictatuur van een meerderheid kunnen zwemen. Ik wil staan achter het voorstel van B. en W., mits het buurtschapshuis in de toekomst wel voor iedereen openstaat. De heer Klaassen was het met de heer Deen eens over de zaalgelegenheid. Hij was van mening dat men in Achterberg hier ruimer tegenover moest staan dan in Rhenen. Het is niet direct aantoon baar dat de BVL een politieke groepe ring is. We moeten het in Achterberg zo ruim mogelijk zien. De heer Kerkstra zei dat de CBTB in La Montagne ver gadert, en dat niemand daar bezwaar tegen heeft. De heer E. van Dijk was het in veel opzichten met de heer Deen eens en niet met de heer Kerkstra, want een verga dergelegenheid moet in het centrum lig gen. De heer Van Dijk was van mening dat de zaal aan de BVL moest worden verhuurd. Wethouder Griffioen zei dat het colle ge het standpunt heeft gehandhaafd zo als dat vele jaren was. De BVL wil verschillende dingen waarvoor men poli tiek moet bedrijven. Wanneer de raad besluit in het vervolg een andere ge dragslijn te volgen, zou ik het er mee eens kunnen zijn. De voorzitter deelde mede, dat men hiermee in Rhenen en Eist altijd uiterst voorzichtig is. In Achterberg is men altijd wat ruimer geweest, maar daar is de grens getrokken: geen politieke ver gaderingen. Ik geloof, dat de doelstellin gen van de BVL inderdaad een politiek karakter hebben. In het algemeen moe ten we zoals de heer Deen dat stelt wel wat ruimer zijn. La Montagne heeft hoe langer hoe meer de functie gekregen van vergaderruimte. Het voorstel van de heer Deen om in het algemeen op dit punt voor politieke partijen een ruimer standpunt in te nemen, werd met vijf stemmen aangenomen. Herziening uitbreidingsplan in onderdelen Achterberg. De heer Klaassen zeide hiervan geen voorstander te zijn omdat de onzeker heid van de mensen er nog veel groter door wordt. De voorzitter zei dat dit niet nodig was geweest als men in Achterberg niet in grondspeculaties terecht was geko men. De heer Klaassen zei dat het ge volg nu is dat in Achterberg voorlopig niet kan worden gebouwd. De voorzitter, zei dat er punten zijn waar wel kan worden gebouwd, maar dat men het nu op andere punten zal kunnen tegenhou den. Wethouder Van Gesink zei dat men het zo heeft proberen te krijgen, dat de lasten wat o.a. de riolering betreft, wor den gedrukt. De voorzitter zei hierover nog, dat het billijk is dat de lasten door iedereen worden gedragen. De heer Klaassen merkte hierover nog op, dat men voor de bestaande percelen toch met een of andere baatbelasting zal moeten komen en dat dit ook voor de nieuwe huizen had gekund. Onteigening in het kernplan Eist. Over de onteigening van grond aan de Schoolweg was de raad het volkomen eens. De heer De Jong zei zelfs van me ning te zijn veranderd en ervan over tuigd te zijn dat men in de toekomst beter spijkers met koppen kan slaan en direct gaan onteigenen. De heer Klaas sen vond onteigening een te grote in greep op het bezit en was van mening dat men dit pas moest doen als het niet anders kon. Overdracht woningen aan Woningstichting. De voorzitter deelde mede dat hierom trent een brief van de drie vakcentralen was binnengekomen. Deze brief was ge dateerd 20 februari en gericht aan de fractievoorzitters en leden van de raad en luidde als volgt: Mijne Heren, Naar aanleiding van de gestaakte stemming op de op 26 januari 1.1. ge houden gemeenteraadsvergadering, in zake de overdracht gedeelte gemeente lijk woningbezit aan de Algemene Wo ningstichting, delen de gezamenlijke besturen der plaatselijke bestuurders bonden u het volgende mede: De bovengenoemde besturen betreuren het feit dat de raad afwijzend staat te genover het voorstel van het college van burgemeester en wethouders betreffende overdracht gedeeltelijk gemeentelijk wo ningbezit aan de Algemene Woningstich ting. Uw verdeeld standpunt heeft bij de genoemde besturen de vraag doen rijzen of het niet wenselijk is de toegezegde medewerking aan de Algemene Woning stichting te doen beëindigen. De drie besturen kunnen zich niet aan de indruk onttrekken, dat, sedert de eerste op 10 mei 1963 met het college van B. en W. ten gemeentehuize gehou den bespreking, de gehele zaak met be trekking tot deze woningstichting op velerlei manieren is afgeremd. Het zal de raad dan ook wel duidelijk zijn, dat de besturen van genoemde be stuurdersbonden een dergelijk gemeente- raadsbcleid teleurstellend vinden en haar voor dit, uit haar beleid voortvloeiend besluit, geheel verantwoordelijk achten. Zij menen op een dergelijke basis geen verantwoording voor een amper goed gekeurde woningstichting te kunnen aanvaarden. Bovenstaand beleid is voor haar reden de medewerking aan de Algemene Wo ningstichting als geëindigd te beschou wen. Tevens zijn zij voornemens haar door B. en W. benoemde leden in deze Woningstichting te doen terugtrekken. De besturen van de plaatselijke be stuurdersbonden van NW, CNV en NKV. Deze brief was ondertekend door de voorzitters van genoemde organisa ties. De voorzitter zei dat het college dit punt kon intrekken, maar dat hij het juister vond nogmaals te stemmen. Wet houder Griffioen zei dat hij na het sta ken van de stemmen in de vorige ver gadering heeft gemeend zijn mening te moeten herzien en nu tegen te moeten stemmen, terwijl de heer Deen zei dat hij om dezelfde reden deze aangelegen heid lange tijd had willen aanhouden, want met een krappe meerderheid zou het voor de woningstichting niet plezie rig werken zijn. De voorzitter vond een uitspraak be ter, als men dit wil kan er later met een initiatiefvoorstel op worden teruggeko men. De heer Klaassen was van oordeel, dat de leden van de stichting die er uit liepen het juist hadden gezien. Bij stemming bleek, dat de heren v. d. Spoel en Henzen (deze laatste verliet i vorige keer de vergadering, daar hij niet mee wilde stemmen) voor de woning stichting waren en de andere raadsleden tegen. Goedkeuring wijziging tarieven waterlevering. De voorzitter merkte hierover op, dat de rentevergoeding van het kapitaal wel zo laag is, dat men wel aan deze ver hoging zal moeten en de verhoging is toch maar zeer matig. Ook liggen de tarieven in de omgeving hoger. De heer Van Dijk zei dat hij met dit laatste niets te maken had, maar dat hij doordat men niet voldoende rente van het geld kreeg wel voor moest stem men. De heer De Jong was van mening dat het oververbruik eigenlijk even duur moest zijn als de rest, maar de voorzit ter stelde hier tegenover, dat men moet afremmen ten aanzien van het topver- bruik, want hiernaar moet men investe ren en dit topverbruik kost dus het meeste geld. Aan de agenda werd toegevoegd een machtiging aan het college van B. en W. om de verdediging te voeren ten op zichte van een geschil met de gebroeders Drost in Eist over het gebruik van een schuur. Hierna werd de openbare zitting ge sloten en bleef men in geheime raad bijeen. Het ontspanningscomité van de v.v. Oranje Wit is voornemens om in sa menwerking met dc jeugdcommissie een gezellige uitgaansdag te organise ren. Waar de reis naar toe gaat, blijft nog even een geheim, wel is zeker dat het een groot evenement voor de voet ballende jeugd zal worden. Ook de kaartwedstrijden worden druk bezocht en gezien het enthou siasme door de leden betoond schijnen die wedstrijden in de smaak te vallen. Op 5 maart a.s. zal in café Van Leth VEENENDAAL Geboren: Anna Bertina Maria, d.v. H. M. Dijkhorst en J. E. H. M. Brons wijk (geb. te Rhenen); Engelina An- thonia, d.v. A. Roor en E. A. Hendriks (geb. te Rhenen); Gerda Hendrika Louisa, d.v. S. Huibers en A. van Roe kei; Cornelis, z.v. C. van de Meent en E. H. Quint; Gijsbertha, d.v. H. S. van der Weijden en T. A. Kleijer; Hen drika, d.v. G. Robbertsen en A. van Egdom; Arie, z.v. G. van Otterlo en G. G. van de Kraats; Gerard Rom- mert, z.v. H. Hazenberg en J. A. Hij mans; Comely, d.v. N. Boers en W. A. Kooij (geb. te Rhenen); Lena Johanna, d.v. J. Aberson en E. H. van Leur (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: F. M. Velthuizen en L. M. Beijk. Gehuwd: G. W. Hartman en F. N. H. Drost; B. Blaauwendraad en G. M. G. Slotboom; A. van Kooten en H. Win ter. Overleden: H. A. Boonzaaijer, 84 jaar, ongeh.; J. M. van Tintelen, 75 jaar, wed. van J. W. van Baaren; E. B. van Engelenburg, 78 jaar, wed. van H. M. van de Haar. RHENEN Geboren: Bernard, z.v. G. J. Blok en M. H. Geijtenbeek; Wilhelmina, d.v. H. Silfhout en A. Gerrits; Cornely, d.v. N. Boers en W. A. Kooij; Lena Johan na, d.v. J. Aberson en E. H. van Leur; Babette Agneta Arnolda, d.v. K. A. M. Pas en A. G. Bijl; Anna Bertina Maria, d.v. H. M. Dijkhorst en J. E. H. M. Bronswijk; Peter Adrianus, z.v. D. van den Brink en H. S. Henken; Engelina Anthonia, d.v. A. Roor en E. A. Hen driks; Martin, z.v. P. F. Keus en E. W. Reek; Pieternella, d.v. C. B. Tollenaar en M. van Doodewaard. AMERONGEN Geboren: Hendrikus Jan, z.v. W. E. van Veenendaal en H. W. Chr. Schu- chardt; Nicole Catharina, d.v. K. H. H. Homrighausen en P. A. Vrugt. Overleden: J. Kool, 54 jaar, e.v. M. van Vulpen. EDERVEEN Geboren: Derk G., z.v. A. M. van Manen en D. Vierwinden; Hendrika, d.v. J. Snetselaar en J. J. Groeneveld. Ondertrouwd: W. van Holland en T. van Hunen. Gehuwd: G. van der Lee en G. Hen- driksen (Veenendaal). RENSWOUDE Geboren: Elsie, d.v. R. Vink en I. Rommers. Gehuwd: H. van de Meent en A. van den Brandhof. Overleden: J. Heining, 85 jaar, wed. v. H. Blankers. VEENENDAAL Gevonden: groen jongensrijwiel; grij ze kunstlederen jongenshandschoen; oude bruine knipportemonnaie met in houd; groene shawl; paar gebreide kin derwanten; paar beige dameshand schoenen; gele zeemlederen en zwarte dameshandschoen; grijze kinder glacé; groene parkiet; zwarte heren glacé; ge kleurde kindershawl; grijze rechter dames glacé; zak kolen; contactsleutel van auto HN-88-10; grondfazant; brui ne tas met gereedschap; portefeuille met inh.; groene rechter dameshand schoen; rode plastic teken étui; goud kleurig kettinkje met kruisje; chevro- letwieldop; bruine dameshandschoen; grijze herenglacé (linker); zwarte meisjes pantalon met dito muts; zwar te pincer met bruine vlekken; rode kinderportemonnaie; groen étui inh. 3 pennen, 4-kleurenpotlood en draad prothese; damesshawl met rood-groene motieven; groene parkiet; bruin gele herenhandschoen; snoer parelmoeren kralen; Volkswagen auto sleuteltje no. 5 v 121; blauw-wit rechter kinder handschoentje; grijze linker dames glacé; paar witte schoenen met platte hak; blauwe jongensrijwiel; 2 sleutels en nagelgarnituur aan hangertje van Opel; lipssleutel no. 204/2; bruin lede ren portemonnaie met inh. w.o. A. H. zegels; plastic kinderportemonnaie; grijze rechter herenglacé; groene want. Verloren: oude bruine portemonnaie met inh.; broodmandje; lichtblauwe step met witte spatborden; lichtbruine rechter handschoen; bruine portemon naie, inh. foto's; bruine portemonnaie met inh. w.o. foto en 2 sleutels; regen broek; zwart gym.pakje met 2 emble men n.l. Sparta en K.N.G.V.; munt biljet; grijze herenglacé; zilveren bro che; gouden ring met vierkante steen; bruine portefeuille met inh.; beige da mesparaplu; bruine elastieke kous; ovale gouden damesring met steen; bruine herenportemonnaie met inhoud, w.o. rekeningen; bundel metalen lei dingen van 2 2V« meter lengte; witte damesportemonnaie met inh.; tandarts- kaart; paar rolschaatsen; bankbiljet; zwart-blauwe regenbroek; lichtgrijze herenhandschoen (linker)nummer plaat van auto MH-03-27; gouden da mesring met groene steen; blauw-witte kinderwant; bruin lederen portemon naie, inh. bankbiljet; paar bruine kunstlederen herenhandschoenen; rode metalen kinderkruiwagen; schooltas met boeken. RHENEN Gevonden: damesbril; herenpolshor loge, merk Bifora, met nikkelen band; sleutelring met drie sleutels; bruine das; rechter blauwe nylon gewatteer de heren handschoen; oude bruine schooltas; bromfiets merk „Typhoon"; rechter zwarte glacé dameshandschoen. Verloren: zwarte portemonnaie met knipsluiting, inh. f 6,— a f 7,—; gele step; zwarte want; linker rubberlaars met steunzool; autosleuteltje met vier kant stukje leer; damespolshorloge met armband; polaroid zonnebril; bruine actentas met stoffeergereed- schap. Weggelopen: spaniel, bruine/ beige van kleur, reu. RENSWOUDE Gevonden: hamer (moker). Verloren: heren polshorloge merk: Reumer. de finale plaats hebben en ook de prijs uitreiking. Na de laatstgehouden wedstrijd is de stand: G. van Zetten 223, J. de Kievid 215, Alb. Geurtsen 209, G. v. Veenen daal 206, H. J. Peters 202, B. Koudijs 196, G. Hulsman 195, M. Haisch 184, J. van Rijn 181, R. Onink I 174, M. van Mourik 169, A. van Leth 169, G. v. Mourik 162, W. v. d. Scheur 161, E. v. Vendeloo 157, W. v. Rotterdam 156, W. Bosman 156, R. Onink II 154, A. v. d. Scheur 149 en M. Onink 148. Span ning genoeg dus. VEENENDAAL Oude Kerk: 9.30 uur ds. Langerak; 5 uur ds. Wisgerhof. Julianakerk: 9.30 uur ds. Graafland; 5 uur ds. Breugem van Achterberg. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. De Jong; 5 uur ds. Langerak. Sionskerk: 9.30 uur ds. Wisgerhof; 5 uur ds. Graafland. Bejaardencentrum: 9.30 uur dhr. Van Beusekom. Veeneind: 3 uur ds. Breugem van Ach terberg; woensdag 3 maart 7.30 uur dhr. De Groot van Goudriaan. Dijkstraat: 2.45 uur ds. Vroegindeweij. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uru ds. Van Enk; 5 uur ds. Overduin. Geref. Petrakerk: 9.30 uur ds. Over duin; 5 uur ds. Van Enk. Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan; woensdag 3 maart 2.30 en 7.30 uur Biddag. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Vijzelaar; 5.30 uur ds. Bos (H.D.). Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur lees- dienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Oosten van Utrecht. R.K. Willibrordkerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 7 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligings samenkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Volle Evang. Gem., geb. O.C.B.: woens dag 3 maart 8 uur ds. Achterik van Haarlem. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Koore man (H.D.); 5 uur ds. Westra. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Slingen- berg van Renswoude. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur ds. Westland van Grootammers; 5 uur ds. v. d. Velden van Renkum. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees- dienst; donderdag 4 maart 7.30 uur ds. A. W. Verhoef van Barneveld. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mevr. ds. E. W. H. Laman-Trip van Velp. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5 uur leesdienst. R.K. Ged. Kerk: 9 uur H. Mis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur dhr. Jansen van Andelst; 6 uur ds. P. M. Breu gem van Achterberg. Oud. Geref. Gem.: 9.30 en 6.30 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. P. M. Breugem; 6.30 uur dhr. Jansen van Andelst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6.30 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. G. Kaas tra (bev. ouderl.); 7 uur dhr. G. Nieu- wenhuyzen van Den Haag (Jeugd dienst). Lievendael: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. J. Th. Mackenzie van Oegstgeest. R.K. Kerk: 8.15 en 10 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. C. van Viegen. Oud. Geref. Gem.: 10 en 7 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Heikoop van Utrecht. Geref. Gem.: 9.30 en 2.45 uur lees dienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Hout zager van Driebergen. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. T. Ca- zander (H.D.); 6.30 uur ds. L. A. Klootwijk. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. Firet. Vrije Evang. Gem.: 3 uur Evang. Nij- kamp; maandag 8 uur ds. A. van Gent. VEENENDAAL: Dr. J. H. Kets, Hoofd straat 26, tel. 3056. Zr. J. C. Gerrits, Schrijverspark 34, tel. 2230. Tevens dienst voor het kraamcentrum, b.g.g. 008. Apotheek Zuidersma, Hoofdstr. 53, tel. 2123. RHENEN: Dr. Wijchers, Achterbergse- straatweg, tel. 2328. Apotheek Deys alleen voor spoedrecepten. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken dr. Kars, Ossendorp, Bak ker, v. d. Burg en Van Ommeren: Dr. v. d. Burg uit Leersum, tel. 03434-1388. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: Dr. ter Velde te Renswoude, tel. 450. SCHERPENZEEL: Dr. M. Pon, Hole- voetplein, tel. 03497-1250. RHENEN Ingekomen: M. C. E. Berck, van Renkum; K. van Lienden, van Val burg; W. H. Ehrencroon, van Hilver sum; D. Th. Levöleger, van Leeuwar den; J. J. van Eijgen, van Amsterdam; D. Vervoort, van Epe; W. C. A. Paans, met gez., van Utrecht; A. Hartings- veld; van Zeist; J. H. M. Langenberg, van Naarden; C. Arend, van Gilze c.a.; J. W. Drost, van Wageningen. Vertrokken: A. W. J. Blaak, naar Lienden; M. H. van Nuland, naar Dui ven; J. C. Vermeulen, met gezin, naar Utrecht; H. W. van Zuilekom, naar 's- Gravenhage; E. J. Harmsen, naar Wa geningen; R. A. Slotboom, naar Kes- teren; G. Hendriksen, met gezin, naar Ede; K. J. Rijkse, naar Amsterdam; J. van de Scheur, naar Doorn; J. van Muiswinkel, naar Amsterdam; J. R. van Haaren, met gezin, naar Arnhem; G. W. Hartman, naar Veenendaal; J. W. van Zwol, met gezin, naar Amers foort.

De Vallei | 1965 | | pagina 2