*3 kantoorbediende VAN GEND LOOS Blijf bij me Marianne DE GRUYTER Nieuwsblad „De Vallei" Prijsklaverjassen 47„ VEENENDMl BUNGALOW Tijdrovend? Hier is de baan voor U Voor chemisch reinigen Hoe gaat dat eigenlijk... werken bij Everwear? misschien kunnen we daar samen thuis eens over praten... Al het nieuws over hel verenigingsleven en dergelijke ge beurtenissen kan men vast en zeker vinden in het plaatselijk nieuwsblad. Begrijpelijk dat het adverteren in een blad, dat zich zó mag verheugen in de algemene belangstelling, succes oplevert. Vrouwen- Wereldgebeds dag DRUKWERK- VOORRAAD De Gelderse Vallei 't Raedthuis" Coöp. Raiffeisenbank „Veenendaal" Kom bij ons werken als Laat U zonder verplichting nader inlichten. Richt Uw schriftelijke sollicitatie met vermelding van leeftijd en opleiding aan Van Gend Loos^ Stationsplein 4 TE HUUR gevraagd van uw garderobe VAN HOFWEGEN 11 650303 I GELDIG IN DE WEEK VAN 3 t/m 9 MAART 1965 Want het valt moeilijk in 'n paar regels te vertellen hoe leuk dat allemaal toegaat in onze ateliers te Rhenen. Daar wordt die donzige stof verwerkt die men "chenille" noemt en waarvan JONGE MEISJES (en ook oudere, getrouwde MEDEWERKSTERS die maar 'n gedeelte van de dag, bijv. van half 8 tot 12 uur, of van kwart over een tot kwart voor vier kunnen) op speciale machines die mooie Everwear spreien, peignoirs en dusters maken. Zo is er over het aantrek kelijke loon, de goede sociale voorzieningen, de gunstige arbeidsvoorwaarden en het gratis vervoer van huis naar atelier en terug ook wel wat meer te zeggen. We willen er graag eens met u over praten. U kunt zelf komen, elke dag (behalve zaterdags) tussen 9 en 5 uur. Maar als u dat liever hebt komen we ook met genoegen bij u thuis. Zullen wij een afspraak maken0 Belt u 08385-3444 maar even. U kunt vragen naar de heer van Barneveld of Harmsen van de afdeling Personeelszaken, Zandstraat 87, Veenendaal. Ook kunt U zich persoonlijk aanmelden bij onze ateliers te Rhenen. Achterbergsestr.weg. EVERWEAR Veenendaal n.v. De spanning stijgt Met volle concentratie zijn ze aan het oefenen, want over enkele dagen is het zover. In de krant is een en ander reeds aangekondigd en de belangstelling zal dus weer groot zijn. van deze krant wil men niets missen, geen letter Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon 08385-2022* VRIJDAG 5 MAART van 89 uur in de Ger. Kerk, Vaartbrug. Onder werp: Wat verlangt God van de mens? Wij weten ons die avond verbonden met christenvrouwen over de gehele aarde in gebed voor elkaar en voor de noden van de wereld. Liturgiën verkrijgbaar bij de ingang Ger. Kerk f 0,30. Allerminst indien U er voor zorgt dat Uw op „peil" is, kan dat later kosten en moeite besparen. Wilt u drukwerk met nieuwe frisse ideeën Mogen wü dan eens offerte maken? Bel nu en wij komen direct. DRUKKERIJ Parallelweg 10 Veenendaal Tel. 08385-2022* VRIJDAG 5 MAART ff in hotel Kerke wijk 58, Veenendaal, Aanvang 8 uur. Rente bepaalt de waarde van uw spaartegoed. Onze bank geeft een rente tot Spaar veilig en zeker bij de Hoogstraat 13-15, Veenendaal, tel. 2354 Postrekening 38 02 65 AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN BANK TE UTRECHT De administratie van een modem vervoerbedrijf is precisie werk. Maar plezierig en afwisselend. Jongemannen kunnen bij Van Gend Loos een flinke stap vooruit doen in de praktijk. Mede door Uw accuratesse wordt U een uitstekend salaris geboden. Plus waarderingspremies. Plus vele andere extra's. Een Mulo-diploma is niet noodzakelijk, maar kan U wel van dienst zijn. 1 9 Uniek waarderingsstelsel 5-daagse werkweek 9 elk jaar een aantal binnenlandse treinreizen (ook voor Uw vrouw) tegen half geld waar nodig reiskostenvergoeding. van 12/6 t/m 26/6 of iets dergelijks, voor 5 personen. Brieven C. A. Lagendijk. Schieveenstr. 35, R'dam-11 Dr. Slot. de Brulneplein 29 - Veenendaal Telefoon 3404 DONDERDAG MEEGEGEVEN. ZATERDAGS TERCQ 21 Ze trok een krukje naderbij, ging daarop zitten en boog zich over Joa chim heen. Had hij haar gehoord of keerde hy terug uit de diepe bewus teloosheid der slaap in de smarte lijke kwellingen van het ontwaken? Zijn gelaat trok en zijn lippen persten zich stijf op elkaar. Hij kreunde. Ma rianne legde haar koele hand op zijn voorhoofd. Zachtjes streek ze over zijn hoofd. Hij scheen er niets van te merken. Geduldig streelde ze zijn voorhoofd, steeds opnieuw, totdat hij verslapte en met een diep gekreun oo- nieuw in de slaap weggleed. Had ze één uur, twee uur zo geze ten en zijn voorhoofd gestreeld? Ze wist het niet meer. Ze merkte niet dat haar rug stijf werd, dat haar arm pijn deed, dat ze nauwelijks haar vin gers nog kon bewegen. Buiten moest de zon zijn baan verder hebben ge trokken, want het werd nog donkerder in de kamer. Het scheen ook killer te worden. De avond was gevallen maar ze verliet de plaats bij het rust bed niet. Toen hij de ogen opsloeg, grote, glanzende ogen. gaf het haar een schok. Ze hield op met strelen. Haar uitgestrekte hand gleed op het kussen. Je bent gekomen, mompelde litj zachtjes, alsof hij dit tot in zijn siaap had gevoeld, alsof haar nabij heid hem bewust was geworden. Zijn blik h.ng aan haar gelaat. Hij ke-ïk haar aan zoals een dorstende zou sta ren naar een bron, waarnaar hij ver langend had uitgekeken Dank je. fluit 'erde hij. dank je. geautoriseerde vertaling door Jane Roberts Ze probeerde te glimlachen. Haar lippen trilden. Gaat het al wat beter? Veel beter, mompelde hij. Hij hief de hand op. Hij zag er vreemd vermoeid uit. Dank je! zei hij nog maals. Ik zou metéen gekomen zijn, sta melde Marianne. Waarom... waarom heeft men mij niet gewaarschuwd? Ik wist immers niet ...je wilde me immers niet meer zien, wel? Het bloed schoot haar naar de wangen. Het bonsde in haar slapen. Waarom niet? vroeg hij zachtjes. Ze kon niet antwoorden. Met een gekwelde blik keek ze hem aan. Haar hart lag in haar ogen. Zijn gelaat scheen te veranderen. Er gleed een lichte schaduw overheen. Er viel een lange stilte. Overluid hoorden ze het motorengebrom van een voorrijdende wagen. Iemand scheen het huis «e zijn binnengegaan. Ze vernamen eens klaps stemmen. Steders riep: Nee. juffrouw, ik kan niet toelaten, dat u mijnheer Kortens bezoekt, ik heb uitdrukkelijke orders... Praat u toch geen onzin! Dat moe3t Vera Zoltenaar zijn. Marianne kromp ineen. Haar hand die naast Joachims gelaat op het kussen lag. beefde. Sinds twee dagen scheept u my al met die flauwekulpraatjes af. Ik wil hem zien onmiddellgk. Daar sta ik op. Laat haar niet binnen, stamelde hy. Er ging een huivering door Joachim. Hg richtte zich half overeind. De be weging scheen hem hevige pijn te bezorgen, want hy beet de tanden op elkaar om niet te kreunen. Laat haar niet binnen! Dat kan ik niet verdra gen! Marianne schrok. Ze keek hem met grote ogen aan. Hg had zyn ge laat geheel naar haar toegewend. Je mag haar niet binnenlaten, smeekte hij nogmaals. Toe! Marianne stond zwijgend op. Alsof hg haar een bevel had gegeven, liep ze naar de deur en opende die be hoedzaam. Op de gang, vlak voor haar, zag ze Vera met een hoog rood, woedend gelaat staan. Haar groen achtige ogen spoten vuur. Ach, maar dat is sterk, riep ze oy Marianne's aanblik met een sngde.id lachje. U mag wèl bg hem binnen? Vreemd! Dan za! er wel geen aanlei ding toe bestaan, my langer van Joa chim te scheiden. Ze wilde Marianne terzyde schui ven en de deur openen, maar Mari anne week geen duimbreed. Weest u alstublieft stil, antwoordde ze. waarby ze zich moeizaam *ot kalmte dwong. Mijnheer Kortens -s erg ziek, en het is niet goed voor hem als u hier voor zgn kamerdeur zo'n lawaai maakt. Wederom liet Vera haar geprikkeld lachje horen. Bent u zyn dokter of zgn verpleeg ster soms? informeerde ze spottend. Wilt u dan in het geheel geen reke ning houden met de zieke? vroeg Ma rianne luid en kil. Ze keek naar Ste ders, die hulpeloos en onthutst de handen ophief. Ik moet u verzoeken, ogenblikkeiyk te vertrekken, vervolg de ze vastbesloten. Luistert u eens, ik wil myn ver loofde zien! riep Vera woedend. Mijnheer Kortens wil u niet zien, begrgpt u dat toch! Vera wierp haar hoofd in de nek. Dat moet hy dan zelf maar tegen me zeggen. Ik laat me door u geen voorschriften geven. Ik verzoek u voor de laatste maal heen te gaan. En ik beveel u, ogenblikkelgk de deur voor my te openen! vloog Vera tegen haar uit. Maar Steders stond al aan Marianne's zijde. Hg verroer de zich niet, zyn gelaat stond onver schrokken. l!en samenzwering? Vera lachte luid. Ze wendde zich af. Goed dan! zei ze. Maar met u, ze keek Ma rianne aan, heb ik nog een appeltje te schillen !V Hier niet! mompelde Marianne ont' steld. Ze liep naar de trap en er bleef Vera niets anders over dan haar te volgen. Verbeeldt u zich nu maar niet, dat u zich tussen mg en mgn verloofde kunt dringen, siste Vera buiten zich zelf. Joachim behoort mg toe, ont houdt dat goed Marianne was asvaal geworden. Met stgf opeengeklemde lippen stond ze daar. Het kostte haar grote inspanning, zich te beheersen. Een vrouw zoals u? riep Vera gering schattend. Een weduwe met twee kin deren. Denkt u heus, dat dat vol doende zou zijn voor een man als Joachim? U bent erg eerzuchtig, 's het niet? Marianne gaf geen ant woord. In haar bleek gelaat vertrok geen spier. Wat verbeeldt u zich ei- geniyk wel? Waar komt u vandaan? Vindt u ook niet, dat u helemaal niet thuishoort in deze omgeving? Men moet in zijn e%en kring biyven, verstaat u? Marianne's rust - Vera zou nooit '.e weten komen, wat haar die zelfbe heersing gekost had! - begon het meisje, dat geheel buiten zichzelf was, nu toch te irriteren. Waarom kunt u me geen antwoord geven? vroeg ze ruwweg. Hebt u mij niets te zeggen? Tenslotte dringt u zich onuitgenodigd tussen mij en de man met wie ik ga trouwen. Marianne's ogen werden klein. Elk van Vera's woorden had haar diep getroffen. Haar wangen gloeiden, maar nog altyd beheerste ze zich. Mgnheer Kortens heeft mg verzocht u niet in zyn kamer te laten zei z( zachtjes er. unwaarschgniyk kalm. (Worm voivoigrt- metiooid echte korting ALTIJD lOolo ECHTE KORTING OP ALLE DE GRUTTER MERKARTIKELEN

De Vallei | 1965 | | pagina 4