Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Op Kerkewijk komt fantastisch Lyceumgeb. Raad besloot tot reconstructie van Vijgendam Agenda AANBESTEDING OP 19 MAART V.V.V. Veenendaal werd opgeheven ELST DE KLOMP EDERVEEN RENSWOUDE Jeugdige Elstenaren bekwamen zich steeds verder in het bouwen van modelvliegtuigen AMERONGEN SCHERPENZEEL Nieuw bestuur winkeliersver. Amerongen 39e JAARGANG VRIJDAG 5 MAART 1965 Nr. 18 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Binnen twee jaar zal Veenendaal een fantastisch nieuw Chr. Lyceum rijk zijn. Het actieve bestuur ziet dan de kroon gezet op het (vele) voorbereidende werk dat jaren heeft geduurd. Het Lyceum zal worden gebouwd op de plaats waar vroeger de villa „Me- lina" stond, recht tegenover De Tol. Het luxueuse schoolgebouw wordt gebouwd naar een ontwerp van het architectenbureau H. Geels uit Arnhem. Op vrijdag 19 maart a.s. 's morgens om 11 uur zal de aanbesteding van dit miljoenenobject plaats hebben. Wanneer men met de bouw zal kunnen beginnen kon het bestuur nog niet precies zeggen, dat ligt aan de hoogte van het aan bestedingsbedrag, waarop uiteindelijk de goedkeuring van de Rijksgebouwendienst zal moeten worden gegeven. Maar men hoopt dat men in de beslissende fase is gekomen en de bouw nog dit jaar ter hand kan worden genomen. INRICHTING WIST U Praktijkruimte Ds. v. d. Berg en ds. Vroegindewey op vrye voeten Jongeman maakte na een aanrijding een flinke duikeling Oprichten van een plaatselijke vereniging nog steeds de grote wens Keuringssuccessen voor rundveehouder W. E. v. Laar Enthousiasme INDIEN LAATSTE GRONDEIGENAAR MEDEWERKING GEEFT Suggesties voor meer speelgelegenheid bij Westersingel en verbreding van Bergweg RANDWEG Vijgendam Een eigen club? H00FDSTR 91 VEENENDAAL BROUWER Bedaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL O 8385-2022 (2 lQnen) - Giro 563427 Bedaktie: W. F. ter Hoeren Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" ln plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprgzen op aanvraag Minimum per advertentie 5,— Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent De architect heeft een object gepro jecteerd dat niet alleen volledig vol doet aan de bouwtechnische eisen maar bovendien ook zeer praktisch is in gericht. Het wordt een zeer modern bouwwerk waar ruimte is gelaten voor lichtinvallen. Het gebouw zal vier vleugels bevat ten, waarvan er twee parallel lopen met de Kerkewijk, de andere twee staan er enigszins haaks tegenaan. De vleugel aan de westkant heeft twee bouwlagen en zal bestaan uit vier praktijklokalen. Op de bovenverdie ping van deze vleugel zijn aardrijks- kundelokalen en een handwerklokaal gepland. In de middenvleugel, die pa rallel met de Kerkewijk loopt komen de administratielokalen. Zeer belangrijk is de samenvoe ging van de hal en het overblijf lokaal waardoor ruimte voor een aula ontstaat. Bij het overblijf lokaal is een groot terras ontwor pen. De pogingen de VVV afdeling Vee nendaal voor de plaats te behouden hadden geen succes want van de 80 leden waren er woensdag slechts enke len aanwezig. De bevolking schijnt geen belang stelling te hebben voor een toch nood zakelijke instelling als een VW. Ge zien de geringe belangstelling werd besloten de VW op te heffen. Alle onbeantwoorde correspondentie zal naar de gemeente worden gestuurd en tevens zal het verzoek worden gedaan de VW borden rond en in Veenen daal te verwijderen. Al met al een bij zonder pijnlijke zaak, waarmee de plaats Veenendaal niet gebaat is. MEVR. BAX BRACHT BEJAARDEN IN DE OOSTERSE SFEER Op de dinsdag gehouden ontspan ningsmiddag voor bejaarden heeft me vrouw Bax een aantal dia's vertoond over het_ Midden-Oosten. Zij is daar zelf geweest en liet de bejaarden voor de pauze bijzonder interessante dingen zien over de toestanden in deze soms nog zo geheimzinnige Oosterse landen. Na de pauze liet mevr. Bax de Via Dolorosa zien, de weg die Christus volgde naar het Kruis van Golgotha. Al deze dia's werden met grote be langstelling gevolgd. Er was ondanks het koude weer een goede opkomst. HEER R. v. d. POEL LERAAR ICHTUS ULO BENOEMD IN AMERONGEN De heer R. v. d. Poel, leraar aan de Hervormde Ichtus ULO te Veenendaal is met ingang van 1 september a.s. be noemd tot leraar aan de Chr. ULO school te Amerongen (hoofd de heer A. N. Maris). TREKKING VAN LOTERIJ P.V. DE SNELPOST Op 26 februari jj. heeft de trekking plaatsgevonden van de loterij die door de P.V. „De Snelpost" was georgani seerd. De winnende nummers waren: 2608, 3614, 1259, 2870, 1472. 57, 848, 1796, 1193, 1949, 3007, 1724, 3083, 3697 en 526. De prijzen dienen voor 1 juni 1965 te worden afgehaald op werkdagen na 18 uur bij de heer P. W. van Zetten, Nieuweweg 165, Veenendaal. Prijzen die op genoemde datum niet zijn af gehaald vervallen aan de vereniging. dat er gisteravond om half twaalf geen brand of oorlog was? dat op dat late tijdstip wel de klok ken van de Oude Kerk beierden? dat velen naar dë politie belden wat er aan de hand was? dat de politie naar het klokgelui een onderzoek instelde? dat er eigenlijk niets aan de hand was? dat een gramofoonplatenmaatschap- pij opnamen maakte van een zan- dienst? dat het klokgebeier bij het pro gramma hoorde? dat slechts weinige ingewijden hier van op de hoogte waren? Veenendaal In deze middenvleugel bevinden zich verder nog een verpleegsterskamer, dokterskamer, kleedkamers, toiletten en de bibliotheek. De derde vleugel is wel de grootste, heeft vijf verdiepingen en bevat niet minder dan 23 leslokalen. Hier komt ook de garderobe en vertrekken voor de rector en conrectors. De vierde vleugel zal twee grote gymnastieklokalen bevatten compleet met douches en kleedgelegenheden. In het centrum is een conciërgewoning een muzieklokaal en een handwerklo kaal geprojecteerd. Het is mogelijk nog een derde gym nastieklokaal aan te bouwen als dit in de toekomst noodzakelijk zou zijn. De prachtige school heeft een to taal inhoud van 28.000 m3. Op het ogenblik bezoeken ruim 500 leer lingen het Chr. Lyceum. Zou in de toekomst blijken dat deze nieuwe school de stroom van lyceisten niet zou kunnen bevatten dan is uit breiding op simpele wijze te realiseren. Het bestuur denkt over enkele jaren ruimte nodig te hebben voor 600 700 leerlingen. DE JEUGDIGE MENS EN DE MACHTELOOSHEID DER VOLWASSENEN In het gebouw van de Ned. Prot. Bond afd. Veenendaal zal dinsdag 19 maart ds. Boele, Ned. Herv. predikant te Den Haag, spreken over het boek „De jeugdige mens en de machteloos heid der volwassenen" van drs. v. d. Dungen. Men verwacht, gezien het wel zeer actuele onderwerp, een goede op komst. Gisteravond werd in de Oude Kerk op de Markt de grammo foonopname gemaakt van de ge meentezang, waarvan de baten bestemd zijn voor de klokken van de nieuwe Sionskerk. Na de zang, om ongeveer half twaalf werden ter omlijsting de klokken van de Oude Kerk geluid in het reeds bijna ingeslapen Veenen daal De van alle kanten gewaar schuwde politie kwam aange rukt, maar besloot, ter gerust stelling van de Herv. Gemeente van Veenendaal, de verantwoor delijke personen voor deze rust verstoring, de weleerwaarde he ren ds. v. d. Berg en ds. Vroeg- indeweij, toch maar vrijuit te la ten gaan Maandagavond half 6 kwam de heer J. uit Breda uit de richting Amerongen naar Rhenen. Voor hem reed fietser G. D. op het rijwielpad nabij de Veenendaalse- straatweg. Plotseling zonder richting aan te geven ging de fietser linksaf. J. met een BMW-personenauto kon een aanrij ding niet meer voorkomen. De 13-jarige G. D. uit Eist maakte een behoorlijke duikeling maar kwam met de schrik vrij. Er was materiële schade. Vermeldenswaard is dat Jennie 9 indertijd op de EXPO in Brussel heeft gestaan. Fokker van de stier Jennie's Adema 3 is F. Holsbrink te Almelo. De tweede stier is Sam B 44421 R.v.J. Deze werd voorlopig ingeschreven met B voor al gemeen voorkomen. Vader van deze stier is ook Adema 441-42690 R.P.S. en moeder is Sietske 20 753547 S. Sietske 20 werd opgenomen met de letter B voor algemeen voorkomen en 79 pun ten. Fokker van de stier Sam is J. Beverdam eveneens te Almelo. Gevonden: Bruine herenhandschoenen; zwarte dameshandschoenen; grijze gebrei de want. Verloren: dameshorloge; linker dames glacé; regenbroek; nieuwe bruine porte monnee. Frontaanzicht van het nieuwe Chr. Lyceum dat aan de Kerkewgk zal ver rijzen. Een monumentaal schoolgebouw met een vormgeving die wel zeer mo dern aandoet. TWEE ONGELUKKEN OP DEZELFDE PLAATS Bij het viaduct te De Klomp gebeurden zondagavond twee ongelukken. Een brom fietser de heer v. d. V. uit Lunteren kwam met zijn voorwiel tussen de ver hoogde rand tussen rijwielpad en weg en sloeg met zijn hoofd tegen het wegdek. Hij bleef bewusteloos liggen en werd later overgebracht naar het Julianaziekenhuis te Veenendaal. Even tevoren viel een jongere brom fietser op hetzelfde punt. Zijn verloofde die op de duo zat bekwam schaafwonden aan haar linkerbeen. De kleren van de jongeman en van het meisje werden ver nield. Het meisje heeft zich onder dok tersbehandeling gesteld. FILMAVOND VOOR IMKERS Maandagavond zal voor de imkersver eniging een filmavond worden gehouden in café Marktzicht. De films zullen wor den gedraaid door de heer Laban, land- bouwconsulent uit Wageningen. Het is een besloten filmavond, die voor de leden bestemd is. Op de uitnodigingen, die ver zonden zijn werd abusievelijk het aan- vangsuur niet vermeld. Dit moet zijn half acht. GESLAAGD Op de modevakschool te Haarlem slaag den voor het diploma costumière de da mes Maria van Ginkel en Gerda van Eem uit Renswoude en Teunie Herikhuizen uit Ederveen. De geslaagden ontvingen hun opleiding van mej. C. Hendriks te Eder veen. LEDENVERGADERING Op woensdag 10 maart a.s. des avonds te acht uur zal de afdeling Renswoude van het Nederlandsche Roode Kruis een ledenvergadering houden in de zaal van de Coöp. Landbouwvereniging al hier. Agenda: 1 Opening door de voor zitter; 2. Notulen; 3. Jaarverslagen van secretaresse en penningmeester; 4 Rondvraag; 5 Sluiting. Het bestuur van de afdeling hoopt op een goede op komst. Het is allemaal begonnen in het huls van de familie De Ridder aan de Rijks straatweg te Eist. Drie jaar geleden kwam een van de zonen van dit gezin in kontakt met bouwers van vliegtuig modellen. In de loop der tijd ging hij zich steeds meer voor de hobby van deze mensen interesseren, evenals zijn broer. Op hun beurt kwamen de jongens uit de buurt en vriendjes ook eens kijken als de jongens De Ridder met hun kisten bezig waren en zo ontstond er een groepje jongens dat zich intensief met het bouwen van vliegtuigmodellen ging bezig houden. Vorig jaar zomer nam de belangstelling van de Elster jeugd nog meer toe zodat er plannen gemaakt werden om tot de oprichting van een club te komen. Tgdens de gehouden stierenkeuring op 1 maart j.l. werden door onze plaatsgenoot W. E. v. Laar twee stie ren ter keuring aangeboden. De stier Jennie's Adema 3 R.v.J. A 889960 werd definitief opgenomen met de letter B voor algemeen voor komen met 81 punten. Jennie's Adema 3 is een zoon van de stier Adema 441- 42690 R.P.S. preferent le klas en de koe Jennie 9 14200 K.S. een preferente stammoeder. Jennie 9 is met de let ters AB voor algemeen voorkomen en 86 punten opgenomen in het Neder lands Rundvee Stamboek. Tot op heden is het daar nog steeds niet van gekomen, want de jongens zijn er nog niet in geslaagd een goede werkruimte te vinden waar ze geza menlijk vliegtuigen kunnen bouwen en waar voorbereidingen getroffen kunnen worden om de vliegtuigjes ook echt te laten vliegen, want ook dat wordt door de jonge knapen gedaan. De jongens hebben overigens echt wel wat medewerking ondervonden speciaal van buiten Eist, maar ook deze medewerking kon geen geschikte werk plaats opleveren. In Eist zelf bleek tot op heden ook niets geschikts te vinden te zijn. zodat de zolder van de familie De Ridder nog steeds als werkplaats dienst doet. Wanneer echter de gedachten uitgaan naar een behoorlijke vereniging is de zolder te klein terwijl hij vooral 's winters niet ideaal is.' Naast dit gebrek aan geschikte werkruimte staat ook het gebrek aan een goed vliegterrein het ontstaan van een club in de weg. Momenteel sturen de jongens hun kis ten op een weiland aan De Opslag de lucht in, maar dit terrein is nogal hobbelig en goede landingen zijn erg moeilijk uit te voeren zodat er nogal eens brokken gemaakt worden. Een egaal terrein en liefst een asfalt- of betonbaan zou van harte welkom zijn bij de vliegers. „Kijk. deze kist trekt te veel naar binnen, dat moet niet. want dan boort hij zich in de grond inplaats van in de lucht. Als we wat aan de vleugels veranderen en de roeren wat verstel len dan zal hij het wel weer goed doen", vertelde ons Jaap de Ridder enthousiast bij een bezoekje aan de modelbouwers. We beaamden als leken zijn tech nische uiteenzetting volkomen. Binnen een mum van tijd was de huiskamer Produkten van Elsterse modelvliegtuigbouwers in verscheidene uitvoe ringen. In de donderdag gehouden raadsvergadering heeft de wethouder van Openbare Werken, de heer Ant. de Ruiter voortdurend de standpunten van het college van B en W moeten verdedigen tegen een soms fel opponerende Raad. Vooral de voor de tweede maal in discussie gebrachte reconstructie van de Vijgen dam had heel wat voeten in de aarde, terwijl ook de voorgenomen aanbestedingen van de Westelijke Randweg en het Stadspark de nodige suggesties van de Raad uitlokten, waarop de wethouder van repliek moest dienen omdat al deze agendapunten onder zijn competentie vielen. Uiteindelijk werd met de stem van mevrouw Buddingh tegen besloten tot reconstructie van de Vijgendam, mits de laatste eigenaar overstag gaat en al de benodigde grond gemeente-eigendom zal zijn. Nadat een dertiental punten onder de hamer van de Voorzitter waren doorge gaan werden de discussies geopend bij het voorstel tot verlening van een kre diet voor de aanleg van de Westelijke Randweg. De heer v. Hardeveld (P.v.d.A.) wilde weten of ook de provincie zou bijdragen in de kosten, zoals naar zijn mening was afgesproken bij de reconstructie van de Kerkewijk. De heer Ester (A.R.) pleitte voor meer speelgelegenheid achter de flats aan de Westersingcl want het is daar een soort wildernis en als de Randweg gerealiseerd is, blQtt er weinig plaats over voor de (talrijke) kinderen in deze wtfk. De heer Haggenburg (KVP); Dit voor stel gaat maar over een deel van de Randweg. Hoe staat het met het gedeelte Bergweg-Cuneraweg, waarvan een groot deel over Rhenens grondgebied loopt. Zijn er al onderhandelingen met de gemeente Rhenen geweest? De Bergweg zal na rea lisering van het stuk Rembrandtpark- Bergweg overbelast worden. Mevrouw Buddingh (WD): Verbreding van de Bergweg is uiterst noodzakelijk. De heer van Deelen (SGP) wilde meer spoed zetten achter de werkzaamheden aan de brug nabij het Sportpark, die de verbinding met het Panhuis moet vormen. Wethouder de Ruiter repliceerde met de opmerking dat naar zijn oordeel de bij drage van de provincie de destijds ge plande oostelijke randweg gold. Wanneer die oostelijke Randweg er eventueel nog komt zal dc gemeente de zaak van de bijdrage ln de kosten bij de provincie aanhangig maken. Er was vroeger een plan voor een ver binding Cuneraweg-Valleistraat en het be drag hiervoor werd besteed aan de Ker kewijk. Wat de speelgelegenheid bij de Westersingel betreft dat hangt voorname lijk af van de onderhandelingen, die al daar worden gevoerd over grondaankopen. Er kan eventueel speelgelegenheid ge creëerd worden bij het Rembrandtpark. Maar dan zouden we wel graag de mede werking van de bewoners hebben en niet zoals onlangs elders gebeurde toen wij tweemaal een vergadering uitschreven en de bevolking geen belangstelling toonde: Over de doortrekking Bergweg-Cunera weg zijn nog geen officiële besprekingen gevoerd, aldus de Wethouder. De brug naar het Panhuis zal vermoedelijk begin april worden opgeleverd, dit in antwoord op de vraag van de heer v. Deelen. Mevrouw Buddingh bleef aandringen op een verbreding van de Bergweg, wat op een simpele wijze kan gebeuren. Zij stelde voor deze verbreding op de volgen de begroting te zetten, waarmee B en W zich kennelijk konden verenigen. Voor de tweede maal kwam de recon structie van de Vijgendam aan de orde, welk voorstel een maand werd opgeschort. De heer Diepeveen (AR) verklaarde na mens de commissie van Openbare Werken dat men wel akkoord ging, maar dan te vens de verzekering wilde hebben dat de reconstructie van de Buurtlaan-west in 1966 verwezenlijkt zou worden. Mevrouw Buddingh (VVD) trok fel van leer tegen het beleid van B en W inzake de voorlichting aan de Raad. Vorige maand werd het voorstel terug genomen, omdat eerst een bespreking met de stedebouwkundige moest plaatshebben. (Zie verder pag. 4) SCHIETNIEUWS Bij onderlinge wedstrijden werden de volgende resultaten bereikt: W. v. Vee nendaal 98; A. de Haas en J. de Greef 92; G. Wijnbergen jr., A. Burgstede, H. den Uyl, P. v. d. Sigtenhorst en J. de Haas 91 punten; JJ. de Groot, R. C. Brinkman 90; W. Berkhof 89; J. L. Engelaar en H. v. Veenendaal 88; A. H. Engelaar 86; C. M. Ploeg 84; R. C. Shuchard 83; J. Nlessen 82; J. de Kroon 81; J. v. Leeuwen en A. v. d. Sigten horst 80 punten. VEILIG VERKEER De afdeling Amerongen van het Ver bond voor Veilig Verkeer organiseert op donderdagavond 11 maart a.s. een filmavond in het Dorpshuis. Aanvang acht uur. Leden en belangstellenden zijn hartelijk welkom. INSTUIFAVOND Zaterdag 6 maart houdt de Scher- penzeelse CJV in Filalethus een in- stuifavond waar gelegenheid is om te schaken, sjoelen, tafeltennis, enz. Hier mede zijn prijzen te winnen. Men moet wel de leeftijd van 13 jaar bereikt hebben om hieraan mee te doen. PROPAGANDA-AVOND V.V.V. Voor maandag 8 maart is door de afdeling Scherpenzeel van het Verbond voor Veilig Verkeer in hotel De Her tog van Gelre een propaganda-avond georganiseerd. Het programma ver meldt o.a. de uitreiking van diploma's aan de geslaagde kandidaten van de verkeerscursus voor ouderen door de burgemeester, het bekend maken van de chauffeur van het jaar en het ver tonen van enkele verkeersfilmpjes. RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Scherpen zeel houdt op donderdag 11 maart a.s. om 3 uur n.m. een i^enbare vergade ring in het gemeentehuis. Zoals wij onlangs reeds hebben bericht is het bestuur van de Winkeliersver eniging in zijn geheel afgetreden. Er werd toen een voorlopig bestuur gevormd, bestaande o.a. uit de heren Van Prattenburg, Kroeze, Visser en Overdijk. Aan leiding tot het aftreden was onder meerdere het feit dat enkele middenstanders weigerden hun bijdrage in de kosten van de gehouden lichtweken te betalen. In de laatstgehouden vergadering van de vereniging werd getracht een definitief bestuur te vormen. Er wa ren echter slechts 12 leden aanwezig. Toch werd een verkiezing gehouden. Het resultaat was dat als bestuurs leden uit de bus kwamen de heren M. J. van Prattenburg, G. L. Kroeze, G. Breeschoten, S. van Barneveld en E. van Geytenbeek. Dit bestuur wordt beschouwd als een voorlopig bestuur. Ondertussen heeft men toch beslo ten drastische maatregelen te nemen, o.a. wordt er een ledenwerfactie op touw gezet. Tevens werd besloten de contributie terug te brengen tot f 15, per jaar. Indertijd werd besloten de contributie te verhogen tot f 30,per jaar. Deze verhoging had tot resultaat dat een aantal middenstanders voor de vereniging bedankte. Men hoopt deze leden nu weer terug te krijgen. Het ligt in de bedoeling in het ver volg de contributiegelden uitsluitend ten bate van de vereniging te gebrui ken. De acties, als Sint Nicolaasactie, Lichtweken e.d. zullen dan niet meer uit de kas worden betaald, maar hoof delijk over de leden worden aange slagen. Ook dit jaar zal er weer een Llcht- week zijn, het is echter niet zeker of dan nog andere evenementen zullen worden georganiseerd. Binnenkort zal er een nieuwe vergaderin gehouden worden, waar een dagelijks bestuur wordt gekozen. vol met verschillende modellen. „Kijk, dit is er een met een spanwijdte van 150 cm en dat is er één die heeft pas nog een dikke 90 km per uur gevlogen", wees Jaap ons. Onze aandacht werd daarmee gevestigd op een nietig appa raatje voorin het van zeer licht ma teriaal vervaardigde vliegtuigje. Het bleek het motortje te zijn wat dan maar even voor 90 km per uur gezorgd had. Bijna niet te begrijpen, want een flinke mannenhand is in staat het mo tortje volkomen te omhullen. Zo'n mo tortje blijkt overigens in staat om on geveer 15.000 omwentelingen per mi nuut te maken. Het motortje is ook de grootste uitgave als men het vliegtuig modelbouwen en vliegen gaat beoefe nen. Dat de vliegtuigbouwers hun vak of liever hun hobby verstaan bleek al snel toen er een kist luchtvaardig ge maakt werd voor een kleine demon stratie. Als een fel sputterende brom vlieg scheerde het vliegtuigje laag en dan weer hoog over het weiland, waar bij het precies gehoorzaamde aan de „piloot" die zich in het midden van de draaicirkel van het vliegtuigje be vond. De piloot heeft twee dunne draden in zijn hand waarmee hij in staat is de bromvlieg te besturen. Het gebeurt trouwens ook nog wel eens dat het niet zo goed gaat en dat een vlieg tuigje zich in de grond boort. Dan krijgt men zoiets als „nee ik kan van daag niet vliegen, want ik heb een scheur in mijn vleugel". Er moet dan weer gelijmd en gezaagd worden om de kist weer vliegklaar te maken. Al te optimistische geluiden over een eventuele vliegclub voor modellen in Eist zijn er dus nog niet te horen. Daarvoor moeten er nog enige moei lijkheden uit de weg geruimd worden. Misschien kunnen we wel een sponsor vinden om ons wat op weg te helpen, verzuchtte een van de knapen. Inder daad misschien is er wel iemand te vinden die er eens wat geld en moeite in wil steken om de jongens op weg te helpen. Voorlopig wordt er nog steeds in on georganiseerd verband gewerkt, maar dat impliceert niet dat het minder en thousiast zou gaan en minder deskun dig. Wie eens op een woensdag- of zaterdagmiddag bij De Opslag gaat kij ken zal allicht het nijdige gezoem en geknetter van de piepkleine motortjes kunnen horen en met eigen ogen kun nen zien dat de jongens er al heel be kwaam in zijn loopings en wat al dies meer met hun kistjes te maken. Onge veer 15 jongens zijn thans min of meer intensief bij deze hobby betrokken. On getwijfeld zal dit aantal in de toe komst nog groter worden. VEENENDAAL Vrijdag 5 maart, Ver. geb. Ei kenlaan: Uitvoering van gym- nastiekver. Sparta. Vrijdag 5 maart, Geref. Kerk Vaartbrug: Wereldvrouwenge bedsdag van 8-9 uur. Zaterdag 6 maart: Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: Orgelbe speling door Feike Asma en Lambert Erné. Aanvang 8 uur. Zaterdag 6 maart, SKF kantine: Personeelsavond SKF m.m.v. Trea Dobbs, The Blue Dia monds e.a. RENSWOUDE Zaterdag 6 maart, Geb. Reho- both: Opvoering toneelstuk door T.I.P. „Valstrik voor een man alleen". Dinsdag 9 maart, v.m. 10 uur: Stierenkeuring achter het Kas teel. EDERVEEN Maandag 8 maart: Filmavond voor bijenver. in café Markt zicht. Aanvang 7.30 uur. ▼oor betere uurwerken 1930 Makelaars- en Assurantiekantoor Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918. na 6 uur 3325 Alle verxekeringen Financieringen Hvpotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties

De Vallei | 1965 | | pagina 1