Op 17 maart Johannes Passion in Cunerakerk te Rhenen 1 Huidverzorging make up HENNY JANSEN JONGENS As m Ds. T. Langerak, Ned. Herv. predikant te Veenendaal orqbte ctro^e Programma schoolvoetbaltoernooi georganiseerd door „Oranjedag"' Op 30 maart opent firma Van Hunnik nieuw bedrijfsgebouw 25 jaar in dienst van Ned. Spoorwegen Pako Rhenen voor de soldeer- afdeling DERDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 5 MAART 1965 Nr. 18 Specifiek muziek- en zangevenement Op woensdag 17 maart zal de jaarlijkse uitvoering van de Johannes Passion in de Cunerakerk plaatshebben. Gezien de grote belangstelling, die in wyde kring voor deze Passion bestaat, een belangstelling die steeds groeiende is, heeft onze medewerker de heer de Kleuver dit specifieke muziek- en zangevenement aan een nadere be schouwing onderworpen. In onderstaand artikel wordt duidelijk gemaakt waarom de Cunerakerk een bij uitstek geëigend gebouw is, waarin de uitvoering ten volle tot zijn recht kan komen. VOORSPEL TOT DE JOHANNES-PASSION Het mag bevreemding wekken, dat ik deze titel boven deze aanbeveling schreef. Toch is deze titel nog lang niet zo gek. In muziekhistorische kringen is een steeds weerkerende vraag of de Passionen van Bach, nu wel in gewijde ruimten, dan wel in de concertzaal gegeven moeten worden. Het is een traditie geworden, dat in het Amsterdamse Concertgebouw jaar lijks de Mattheus „gebracht." wordt. En er is een traditie voor ditzelfde werk in de Hervormde Kerk te Naarden. Is er wel verschil? En zo ja? Waarom zou dan de kerkuitvoering voorrang hebben bo ven een perfect uitgevoerde zaaluitvoe ring? Na een schuchter begin met alle angsten en vrezen, die er aan verbonden waren, begint te Rhenen zich een traditie af te tekenen. Het is al zo dat gezegd kan wor den: „Voor de Mattheus naar Naarden en voor de Johannes naar Rhenen". Dit moet men goed onthouden. Deze evene menten vallen of staan op 't laatst niet meer met de dirigent. Het worden be grippen Na Anton v. d. Horst zal er beslist in Naarden een opvolger komen. En te Rhenen? Het is uiteraard nog moeilijk dit ook van de Johannes-Passion te zeggen. Maar wél dit: Zo lang „Eupho- nia" nog springlevend is en er zó hard onder Gijsbert van Zanten gewerkt wordt kan een nu vijf jaar durende traditie tot een Rhenense-Bach-cultus uitgroeien. Men kan in dit geval slechts hopen, dat „Euphonia" een lang leven beschoren blijft. En bovenal dit: het gaat niet om de eer van de vereniging en dirigent; het gaat niet om de glorie van Rhenen en de Cunerakerk; het gaat zelfs niet om Bach; het gaat om de prediking van het Evan gelie, die Bach op zijn wijze bracht en die door de geest van de meester bezield Herman Schey, bas. de dirigent moet overbrengen op het aan zijn leiding toevertrouwde koor. Dan verstaat men eerst de woorden, die Bach boven zijn composities schreef: „Soli Deo Gloria". De Cunerakerk heeft een voortreffelijke ruimtelijke werking. Het geheim van deze kerk is dat de muziek zo direkt en in dringend tot de luisteraar komt. Oh ze ker, daaraan is ook de gevoelige akoestiek debet, maar de totaliteit van het gebouw is uitermate geschikt. Wie het koor, het orkest en de solisten ziet voor dat prach tige oxaal met daarachter de mysterieuse leegte van het priesterkoor, die zal moe ten bekennen, dat dit een uniek gezicht is. Dat oxaal met die volmaakt schone renaissance vormgeving vormt a.h.w. de schakel tussen het oude gotische gebouw en de hoog-barokke muziek van Bach. Het is een samenspel van volmaaktheden. En rond de luisteraars is de ruimte onder een stelsel van hemelse gewelven. En dan beseft men dat men tussen de velen toch het individu is. Men is niet langer passief luisteraar. Men wordt per soonlijk een deel met het gebeuren voor U. En in vereniging met velen wordt het één groot gehoor en één groot hart, dat zingt tot lof van de Schepper. Vergeet nooit dat Bach zijn werk schreef voor U; en voor U; en voor U; ja voor ieder die komt om te verstaan. De woorden van de pastoors en van de dominees uit Bach's eigen tijd gingen verloren. Hun woorden waren als brood kruimels, die in de wintertijd door de vogels opgepikt worden. Maar de mu zikale preek van Johan Sebastian Bach is onvergankelijk. Omdat het klank ge worden Evangelie is geworden. Hij schreef voor U, ja voor ons allemaal. En nu weten wij best, dat niet ieder wil luisteren. Dan zou de Cunerakerk te klein zijn. Het is evenwel een vaststaand feit, dat er desondanks zó velen komen, dat met een gerust hart, ook voor deze lus trum-uitvoering op 17 maart a.s. op een tot in alle hoeken gevulde kerk mag worden gerekend. Dat is het wat wij zo graag willen zien. Niet om niets komen de luisteraars. Zij komen om alles. Adriaan P. de Kleuver De Chr. Oratorium vereniging „Euphonia" tijdens een van haar vorige vertolkingen van de Johannes Passion in de Cunerakerk te Rhenen. David Hollestelle, bas. Het antwoord moeten wij. zoeken bij Bach zelf. Hij schreef deze muziek voor de kerk. Het ging er bij de meester niet om dat de mensen van zijn muziek kwa men genieten. Bach wilde de mensen iets wezenlijks meegeven. En zou het dan niet zo zijn, dat van de kerkuitvoeringen ge zegd moet worden, dat deze de voorkeur dienen te hebben? Gaat het bij een Bach- Passion niet veel meer om het innerlijk meebeleven, dan om een streling van het gehoor? Het mag bij een zaaluitvoering allemaal Bach zijn wat er klinkt, maar wat heeft die perfectie nu nog uit te staan met de gevoelens, die Bach onderging toen hij deze muziek schreef. Trouwens, wie is er, die een uitvoering in de geest van Bach kan geven? Over zijn persoonlijke uitvoeringstechniek is veel te weinig bekend geworden. Gevolg is. dat iedere dirigent met zichzelf en met de partituur te rade moet gaan. Het té veel van zich zelf en het té weinig van Bach is wat hij moet leren onderkennen. En nu is het beslist onze bedoeling niet iemand tot een niveau te ver heffen, dat zo moeilijk te bereiken is, maar wij willen gaarne vaststellen, dat de uitvoeringen van de Johannes- Passion in de Cunerakerk te Rhenen door de Chr. Oratoriumvereniging „Euphonia" aldaar onder leiding van Gijsbert van Zanten alleszins aan vaardbaar zijn. Want daar gaat het per slot van rekening om: is het aan vaardbaar. Een moeilijke opgave steeds weer op- j nieuw. Deze muziek vraagt alles en al- j les van de dirigent. Mén weet wat er ge- i beurd is, toen de toch zéér grote roman- 1 ticus Felix Mendelsohn-Bartholdi de her- j ontdekte partituur van de Mattheus-Pas- sion opnieuw ten doop hield. Hij voegde trombones en hoorns toe. En direkt al begreep men, dat het dat niet was. Men moest opnieuw de complete uit voeringstechniek ten tijde van Bach re construeren. Gijsbert van Zanten, dirigent. En nu stoelen de recente uitvoeringen weliswaar op de verworvenheden sinds die grote blunders, toch is iedere keer opnieuw de opgave voor de dirigent een titanenwerk. Langzaam maar zeker is het historisch inzicht gegroeid en Gijsbert van Zanten maakt daar heel juist ge bruik van. Hij weet zeer goed dat dit niet iets persoonlijks kan en mag zijn. En daar handelt hij prompt naar. Met dit alles zijn de Rhenense kerkuitvoeringen tot de beste in ons land geworden. Sfeer Cunerakerk En dan is er het onontkenbare feit dat de sfeer van de prachtige Cunerakerk zulk een grote factor ,in het brengen vormt. Een tweede zó verheven ruimte voor een Passion-uitvoering zal moeilijk te vinden zijn. en fyi Laat U deskundig voorlichten bij LANCöME en INCA depositair DROGISTERIJ Zandstraat 7 Veenendaal Sola Fide: Gemeenteleden kiezen zelf kerkeraad Een druk bezochte gemeenteverga dering van de Herv. Buitengewone Wijkgemeente in wording „Sola Fide" te Veenendaal heeft zich maandag avond j.l. met grote meerderheid van stemmen uitgesproken voor recht streekse verkiezing van kerkeraads- leden door de gemeenteleden. Men had de keus uit drie mogelijk heden, n.l. de kerkeraad kiest zelf zijn leden (vult zichzelf aan), de kerkeraad kiest de leden op aanbeveling van de gemeenteleden, de gemeenteleden kie zen rechtstreeks de leden van de ker keraad. De keus van de Sola Fide-leden geldt voor zes jaar. Binnenkort zal men tot verkiezing van een kerkeraad over gaan. De andere vijf hervormde wijk- kerkeraden vullen zichzelf aan op aan beveling van de gemeenteleden. Fondsenstand De stand van het bouwfonds van de wijk Leersum van de Gereformeerde Kerk te Amerongen is opgelopen tot over de 30.000 gulden. Er is ook een orgelfonds ingesteld. Dit fonds had een geweldige start. De eerste gift bedroeg 1000 gulden. Wereldvrouwengebedsdag Vandaag is het wereldvrouwenge bedsdag. Ook in diverse kerkelijke kringen in onze omgeving worden sa menkomsten gehouden. geen enkel bezwaar tegen. Hen gaat het menszijn van de werknemer wel degelijk ter harte. Zoals op het platte land de dominee de mensen opzoekt midden in hun werk op de boerderij, zo krijgt hii. nu de kans om hen mid den in de industriële wereld te ont moeten. Wel is hier interkerkelijke sa menwerking nodig, omdat het in de praktijk uiteraard moeilijk wordt wan neer de verschillende kerken ieder eigen predikanten zouden laten rond gaan in de fabrieken en bedrijven, al dus Jac. B. Looyen in „Kerknieuws". Kostersfunctie vakant Bij de Chr. Geref. Kerk (Hoofdstraat) is per 1 april a.s. een vakature voor de betrekking van koster. Geestelijke volwassenheid De Veenendaalse Ds. J. Overduin zal tijdens de middagvergadering van de Gelderse provinciale ouderlingen conferentie van de gereformeerde ker ken, te houden op 24 april a.s. in het paviljoen Sonsbeek te Arnhem, spre ken over „Hoe voeden we de gemeente op tot geestelijke volwassenheid". „Wil komen tot persoonlijk kontakt met de mensen" Ds. T. Langerak (38) dient sinds 10 januari van dit jaar de Hervormde Gemeente van Veenendaal, waar hy werd beroepen als zesde predikant. Het verschil met z(jn vorige gemeente Vinkeveen, waar de predikant 10 jaar arbeidde, valt wel op. Eerstens telde de gemeente van Vinkeveen slechts 325 gezinnen en de oostwyk van Veenendaal, die Ds. Langerak is toegewezen ruim 1200. De predikant had in z(jn vroegere standplaats een dieper contact met de mensen. Zondagsavonds kwamen groepen gemeenteleden naar de pastorie om hun problemen met de pre dikant te bespreken. Ds. Langerak hoopt ook in zijn wijk tot deze wijze van werken te komen, want door te luisteren naar de ander kom je achter het ziele- leven van de mensen. Beroepen De Hervormde Gemeente te Eist heeft een beroep uitgebracht op Ds. A. Romein te Noordeloos. Intrede De vroegere Veenendaalse predi kant, Ds. R. de Bruin zal op 21 maart a.s. afscheid nemen van de Herv. Ge meente te Zetten-Andelst en de zondag daarop (28 maart) zijn intrede doen in Lunteren. Evangelie en Industrie Jac. B. Looyen schreef in „Kerk nieuws" een artikel onder de titel „De kerk verkent de industriële we reld". Wij hebben hieruit enige punten overgenomen die mogelijk de interesse van onze lezerskring zullen hebben. De heer Looyen schrijft, dat er zo rond 170 roomskatholieke bedrijfsaal- moezeniers in Nederland werkzaam zijn. De reformatorische kerken hebben samen nog niet meer dan zes industrie predikanten in dienst (Veenendaal heeft er één van, red.). Wel moet hierbij, volgens de schrij ver, worden aangetekend dat een be- drijfsaalmoezenier soms een beperkt werkterrein heeft; maar dat de re formatorische kerken op geen stukken na zo ver zijn als de rooms-katholieke kerk is duidelijk. Plaatselijke en regionale stichtingen voor evangelisatie en industrie treft men thans aan in de IJmond, Arnhem (met Dieren), Ede, Veenendaal, Zaan dam, het Botlekgebied en Deventer. Zij hebben in een aantal gemeenten predikanten in dienst die regelmatig de fabriek ingaan om met de mensen te spreken. Dat kan. Het merkwaardige is, dat tussen de bedrijven door in al lerlei grote ondernemingen wel een ogenblik tijd te vinden is voor een gesprek. Veel werkgevers hebben daar Ds. Langerak beseft dat in deze grote gemeente de vorm van organisatie en de werkwijze anders ligt en dat een massaal bezoek aan de pastorie op zon dagavond nu eenmaal onmogelijk is, maar door het intensieve pastorale werk hoopt de predikant een met zijn gemeente te worden. VERSCHIL Zoals reeds is opgemerkt, was de overstap van Vinkeveen naar Veenen daal een grote. Hoewel Vinkeveen de laatste jaren van agrarisch dorp uit groeide tot een recreatiecentrum, spe ciaal voor de watersport. Dit bracht velerlei problemen met zich mee om dat het bedrijven van deze sport ook op de zondagen doorgang vond. Het grootste percentage van deze plaats in het Utrechtse land was R.K. en had dus een andere inslag dan de speci fieke geref. bondsgemeenten in b.v. de Alblasser- of Bommelerwaard. In Vin keveen had men in meerderheid een zgn. vrijere zondagsviering. Zondagsheiliging Wat dieper ingaande op de viering van de zondag, een onderwerp dat in Veenendaal het afgelopen jaar bij zonder aktueel was, zei Ds. Langerak dat sommigen een andere opvatting hebben over de viering van Gods dag. Men maakt dan verschil tussen de Oud-Testamentische wet en een V B tSf i: Nieuw-testamentische vervulling. De wet is inderdaad door Christus ver vuld, maar wordt hersteld in het le ven der gelovigen, aldus Ds. Langerak. De wet is een norm voor het gehele leven en is niet aan een tijdperk ge bonden. Dit impliceert niet dat de wet een voorwaarde voor het Evangelie zou zijn. Ds. Langerak kan niet in stemmen met hen, die een scheiding maken tussen de Tien Geboden van het Oude Testament en een opvatting, die gegrond zou zijn op andere inter pretaties onder de nieuw-testamen tische bedeling. De Overheid, als Die naresse Gods heeft tot taak, niet al leen het vierde gebod, maar alle gebo den te doen handhaven, aldus Ds. Lan gerak. Jeugd Ds. Langerak vindt dat de catechi saties goed bezocht worden. Hij gaat graag met de jeugd om en wil ook hun speciale problemen met hen doorne men. De predikant is er zich van be wust dat er onder onze jeugd stromin gen zijn, die zich idolen scheppen om aan hun gevoel van eenzaamheid te ontglippen. Hier in Veenendaal is er niet veel van te merken. De jeugd, waarmee Ds. Langerak in aanraking komt is leergierig en heeft krachtens haar opvoeding een goed religieus be sef. Ds. Langerak, die een paar jaar psychologie studeerde wil intensief met alle categorieën in de gemeente ken nismaken, om hun levensvragen en problemen te leren kennen. Dan kan de predikant de mensen helpen, even tueel troosten en hen de weg naar de oplossing wijzen. Geloof Het geloof is voor veel mensen nog een zaak, die men met het hoofd wil bevatten. Maar de mensen moeten van de teen tot aan de schedel vervuld zijn van het geloof. Het moet hen in be slag nemen. Beredeneren is onjuist, de werkelijke gemeenschap met God is primair, aldus Ds. Langerak. Daarom is de predikant er niet zo voor gepor teerd zitting te nemen in allerlei be sturen en een serie vergaderingen bij te wonen. Dat neemt veel tijd in be slag en het werkelijke pastorale werk, waarbij het contact tussen de predi kant en de gemeente wordt gelegd, moet eronder lijden. Ook het deelne men en leiden van politieke bijeen komsten behoort volgens Ds. Langerak niet tot de taak van een predikant. Hij is dan ook bij geen politieke partij aangesloten, al heeft hij uiteraard een gerichte maatschappelijke beschou wing. Jammer Ds. Langerak vindt het jammer dat hij tijdens de kerkdiensten geen diepe re contacten met de gemeente kan aan leggen. Hij preekt het liefst in de Vre- deskerk omdat hier zijn eigen wijkge meente bijeen is. Gezien de constella tie van de grote hervormde gemeente is het onmogelijk iedere zondag voor eigen wijkgemeente op te treden. De prediking kan in eigen wijk meer persoonlijker zijn, niet algemeen ge richt. Men kan in de weekse dagen iemand ontmoeten die met bepaalde moeilijkheden te kampen heeft en waardoor de predikant zich tijdens de preek van zondag geïnspireerd weet. Ds. Langerak is nog maar korte tijd in Veenendaal. Bezield met een sterk ontwikkeld gevoel voor het pastorale werk wil hij in de Oostwijk arbeiden. De gemeente wijzend op het ene nodi ge, het geloof in Jezus Christus. Wat betreft de wens van Ds. Lan gerak om tijdens zijn intrede geen toespraken te houden merkte de predi kant nog op dat hij liever geen toe spraken wilde omdat binnen de kerk de waarheid gesproken moet worden en in een intrede-ure, mede door de omstandigheden waardoor predikant en gemeente onder de indruk zijn, in som mige gevallen van de waarheid wordt afgeweken. Ds. Langerak besluit het gesprek met erop te wijzen dat, hoe wel een wijk met 1200 gezinnen veel kopzorg geeft hij, in Gods kracht, zich intensief met de gemeente wil bezig houden. Het programma van de eerste helft van het schoolvoetbaltoernooi dat door de ver. „Oranjedag" wordt georganiseerd in het kader van de feestelijkheden rondom Ko ninginnedag en Bevrijdingsdag is thans bekend. In totaal zullen 15 schoolelftallen deelnemen, die in drie poules zyn ondergebracht. Het schema ziet er als volgt uit: 1 Patrimonium 4 Joh. Calvijn 7 Chr. Nat. I 10 Rehoboth 13 v. d. Westering 2 Jul. v. Stolberg 5 Kon. Juliana 8 Chr. Nat. II 11 Dr. Hekster 14 Salvator 3 Pr. Beatrix 6 Gr. v. Prinster 9 Chr. Nat. III 12 R. v. Gaasbeek 15 Pr. Wilhelmina Datum Scholen Terrein Aanvang Scheidsrechter 15 maart 1-4 Sportpark Panhuis 5.30 van Beek 15 tt 2-5 Kulan 5.30 Beckerman 16 3-6 Veenendaal 5.30 Derksen 16 7-10 Sportpark Panhuis 5.30 van Beek 17 8-11 Sportpark Panhuis 5.30 van Manen 17 tt 9-12 Kulan 5.30 Beckerman 18 1-13 Veenendaal 5.30 Derksen 18 2-14 Merino's 5.30 v. d. Craats 19 tt 3-15 Sportpark Panhuis 5.30 van Beek 19 ft 4-7 Veenendaal 5.30 Derksen 22 ft 5-8 Sportpark Panhuis 5.30 van Beek 22 ft 6-9 Sportpark Panhuis 5.30 van Manen 23 ft 10-13 Kulan 5.30 Beckerman 23 ft 11-14 Veenendaal 5.30 Derksen 24 12-15 Sportpark Panhuis 5.30 van Manen 24 1-7 Sportpark Panhuis 5.30 van Beek 25 tt 2-8 Veenendaal 5.30 Derksen 25 3-9 Merino's 5.30 v. d. Craats 26 t» 4-10 Merino's 5.30 v. d. Craats 26 5-11 Kulan 5.30 Beckerman 29 6-12 Sportpark Panhuis 6.00 van Beek 29 tt 7-13 Sportpark Panhuis 6.00 Harteman 30 tt 8-14 Kulan 6.00 Beckerman 30 tt 9-15 Veenendaal 6.00 Derksen 31 1-10 Sportpark Panhuis 6.00 van Manen 31 tt 2-11 Kulan 6.00 Beckerman 1 april 3-12 Veenendaal 6.00 Derksen 1 tt 4-13 Merino's 6.00 v. d. Craats 2 tt 5-14 Sportpark Panhuis 6.00 Harteman 2 tt 6-15 Sportpark Panhuis 6.00 van Beek Hl* Woensdag 3 maart vierde de heer M. Bokschoten zijn 25-jarig dienstjubileum by de Ned. Spoorwegen. Tydens een ge zellige byeenkomst in hotel „De Gouden Leeuw" a.d. Nieuweweg werd de heer Bokschoten en zyn echtgenote gehuldigd. De heren J. H. W. Vlodrop, lijnchef voor het rayon Oost en de heer Bezemer, sta tionschef te Veenendaal-De Klomp pre zen de jubilaris vanwege zijn plichtsbe- De heer Bokschoten en zijn vrouw vol aandacht voor de feestspeeches, die in De Gouden Leeuw werden afgestoken. trachting, ijver en zijn vriendschappelijke omgang met de collega's. Enkele collega's waren op het feest aanwezig. De heer Bokschoten, die in Ede woont, maar al jaren in de ploeg van De Klomp heeft gewerkt ontving de NS-oor- konde voor 25-jarige trouwe dienst. Bij zijn aanstelling in 1940 kwam de heer Bokschoten in de onderhoudsploeg van Weg en Werken, maar werd later in het Dienstvervoer geplaatst. Al jarenlang is de jubilaris overwegwachter bij de over gang aan de Nieuweweg. De heer Bok schoten is een rustig, gemoedelijk NS-man, die door hoog en laag wordt gewaardeerd door zijn menselijk optreden. Op de hoek Nijverheidslaan-Groeneveldselaan is een nieuw bedrijfspand ver rezen van de fa. Van Hunnik, groothandel in kaas te Veenendaal. Op 30 maart zal de officiële opening plaats hebben. Het nieuwe pand dat onder architectuur van de Veenendaalse archtitect de heer E. J. v. d. Hoef tot stand kwam en door de fa. Kelderman uit Ede werd gebouwd heeft een totale oppervlakte van 10.000 m!. Alleen al voor kaasopslag en be drijfsruimte is 2000 m* ruimte nodig. Bovendien kom£_er een magazijn voor levensmiddelen. Op de tweede verdie ping vindt men de kantoren, waarvan een enkele ruimte reejis in gebruik is. Aan de zijde van de Groeneveldselaan is een woonhuis aan het bedrijfscom- plex aangebouwd. De firma Van Hunnik, die haar pro- dukt over een wijde omgeving distri bueert heeft bijna 50 mensen in dienst. VOLLEYBAL PANTERS-1 (heren) ontmoet leider Hercules DAMES WEER VOOR ZWARE OPGAVE Morgenmiddag om vier uur starten de heren van Panters 1 in de wed strijd tegen koploper Hercules 1 uit Woerden. Deze ploeg is nog steeds on geslagen en zetelt met een ruime mar ge van drie punten voorsprong op het Culemborgse Shot aan de kop van de ranglijst van de eerste klas. Tweemaal moeten de Woerdenaren nog naar Vee nendaal komen, ditmaal is het Panters 1 dat de strijd aan moet binden. Een overwinning voor de Veenen- dalers is moeilijk te voorspellen, doch met inzet van alle beschikbare midde len van het begin tot het einde kan het in elk geval een boeiend duel worden. GEVRAAGD BIJ Geboden wordt altijd interes sant en gevarieerd werk met de modernste machines en in een omgeving waar de per soonlijke prestatie nog hoog gewaardeerd wordt. Prachtige gelegenheid voor hen die graag alles van alles willen weten. Hoog loon, winstaandeel, ver goeding reiskosten, vrije werk kleding. Aanm. schriftelijk of dagelijks aan de fabriek Utrechtsestraatweg 149, tel. 08376-2024. Daarvoor, om twee uur, speelt het eerste damesteam tegen VIOS uit Amersfoort, een tegenstandster waar tegen de laatste jaren reeds menig duel is uitgevochten. Het werd veelal een overwinning voor de dames van de Panters, doch ditmaal zal er iets verrassends moeten gebeuren dit te herhalen. Ook hier een spannend duel dus. Vervolgens betreedt om drie uur de ploeg van heren 2 het veld om uit te komen tegen de Utrechtse studenten USS. Het eerste herenteam heeft kans gezien tweemaal gelijk te spelen tegen deze ploeg. Panters 2 moet kans zien de volle buit binnen te halen. Om vijf uur dan nog de wedstrijd van het 3e damesteam tegen SDO 2 uit Culemborg. Dit moet winst kunnen op leveren. De dames van Panters 2 trek ken naar IJsselstein om het op te ne men tegen Vives 3. Onder normale omstandigheden betekent dit winst voor de Veenendaalsen. Het vierde herenteam (jeugdteam) maakte maandagavond j.l. een fout door in Utrecht gelijk te spelen tegen VVZ 3. Wel werd fraai een 2-0 ach terstand weggewerkt, doch na de ecla tante 3-0 zege op koploper VKS 1 ver leden week zaterdagmiddag is dit toch een lelijke streep door de kampioens berekeningen. hoewel deze er nog ruim in zit. Enkele magazijnen waren reeds in ge bruik. De heer Schoonderbeek is be last met de controle op de kaas, die in de verschillende ruimten is opge slagen. Het is een bijzonder fraai bedrijfs gebouw waarop de firmanten Van Hunnik trots kunnen zijn en boven dien betekent het gebouw een aan winst voor de plaats Veenendaal, zoals burgemeester Hazenberg tijdens de plechtige eerste steenlegging in april \tprig jaar opmerkte. Vooraanzicht van het nieuwe bedrijfs gebouw fa. Van Hunnik.

De Vallei | 1965 | | pagina 5