BEHANG MEER DAN UW BROOD ALLEEN... Veilig-verkeersunit voor de Amerongse jeugd? ARAM ARAM OPHEFFING V.V.V. AMERONGEN Raad van Scherpenzeel accoord met aankoop zwembad-zuiveringsinstallatie GROOTSE P.T.T. MANIFESTATIE IN VEENENDAAL Reizend PTT onderwijs De bank waar u zich thuis voelt! Boeiende filmavond van Ned. Chr. Reisvereniging Het spookslot aan de Tiber Zodra u méérverdient dan „goed uw brood" alleen, is het tijd voor u om naar de N.M.B. te gaan om er over be leggen of sparen te praten. Want bij de N.M.B. krijgt u een deskundig èn persoonlijk advies. En bij de N.M.B. verdient uw geld er weer een belegde boterham voor u bij! DE LEZER SCHRIJFT: Tweemaal Nieuwe bestuursleden Hockeyclub „De Salamanders" Diefstal UITVOERING SPORTVERENIGING RAADSVERGADERING AMERONGEN NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Veenendaal: Markt 5. Ede: Breelaan 1 (Vervolg van pag. 1) Ook de telefoonautomaten worden in werking gesteld. Men kan daarbij nog de ouderwetse telegrafie en telexappa raten van dichtbij bezien. Er is een miniatuur t.v. studio, waarmee de kin deren, ook alweer onder toezicht een paar experimenten kunnen proberen. De reizende expositie bezoekt de scholen. In de klas wordt aanschou welijk les gegeven in b.v. juiste adres seringen, goed telefoneren enz. De ex positie is verpakt in vier kisten met PTT materiaal. In 2 uren durende les sen zal de schooljeugd uit de hoogste klassen duidelijk worden gemaakt hoe PTT nu eigenlijk werkt. De reizende expositie gaat langs alle lagere scholen, bezoekt het VGLO, de Huishoudschool en de BLO school. De Inspectie van het Lager Onderwijs in de kring Amersfoort gaf bereids toe stemming tot het geven van de lessen. Hieraan is een prijsvraag verbonden. De kinderen zullen per formulier een aantal vragen moeten beantwoorden. Deze PTT toernee duurt langer dan de vaste expositie en wel tot 12 april a.s. De tentoonstelling zal ongeveer 1500 kinderen bereiken. De Nederlandse schoolbesturen be grepen het nut en de noodzaak van het geven van praktisch onderwijs over dc openbare nutsbedrijven, waarvan PTT er een is. De voorlichtingsambtenares- se verklaarde vrijdag op een perscon ferentie, dat jaarlijks ruim 400.000 brie ven, drukwerken en briefkaarten als onbestelbaar op de desbetreffende af deling in Den Haag terugkeren. Onder toezicht van een Officier van Justitie worden de brieven dan ge opend en bij het merendeel komt men V.V.V. onbegrijpelijk. Het is n.l. niet voor tegenspraak vatbaar, dat én de plaatselijke middenstand én de plaatse lijke Horeca-bedrijven met een druk vreemdelingenverkeer zijn gebaat. Dat heeft men elders in ons land de laat ste jaren op overtuigende wijze kun nen ervaren. Er is geen enkele reden o.i. om te veronderstellen, dat Veenen daal op deze regel een uitzondering zou maken. Ten slotte: ook ter wille van de be staande industrie en vooral met het oog cp de verhoopte vestiging van nieuwe bedrijven is de aanwezigheid van een centrum van propaganda, in formatie en oriëntatie, dat de V.V.V. bedoelt te zijn. een onmisbare factor. Zeker de toekomstige industrieel ziet voor de vestiging van zijn bedrijf uit naar een leefbare, liefst aangename sfeer, zowel mnt het oog op zijn per soneel als zijn relaties. Goedkoop ter rein met gunstige ligging en aanwezig heid van voldoende werkkrachten zijn niet de enige factoren, die hem Vee nendaal als plaats van vestiging zullen doen verkiezen. Gesloten deuren en dichte gordijnen scheppen hiervoor niet bepaald een gunstig perspectief. Laat ons hopen, dat men in Veenen daal alsnog cp het betreurenswaardige besluit van de opheffing van V.V.V. terugkomt. Dat zal voor alle betrokken partijen gewin betekenen. J. J. M. Douwes, Utrecht. De afdeling Amerongen van het Verbond voor Veilig Verkeer hield haar jaar vergadering voor de eerste maal in het Dorpshuis. Een by zonder groot aantal leden en belangstellenden was aanwezig. De voorzitter, de heer H. Sasburg, sprak in zyn openingsrede hier zyn grote vreugde over uit. Hy maakte van deze gelegenheid nog eens gebruik om te wyzen op het grote nut van deze ver eniging. Door de steeds toenemende intensi teit van het verkeer en het mede daardoor steeds toenemende aantal on gevallen, behoort eigenlijk iedere ver keersdeelnemer lid te zijn, ook de voetgangers. Het verbond tracht op ve le wijzen het verkeer veiliger te ma ken. De heer Sasburg noemde o.a. het houden van verkeerseursussen, het jeugd ver keersexamen en opnemen van onveilige situatie en het adviseren daarvan aan het gemeentebestuur. De filmdienst van de Ned. Chr. Reis- ver. presenteerde donderdagavond in gebouw 't Trefpunt een aantal films onder het motto: „Kies uw vakantie 1965 vanaf het witte doek". De belang stelling voor de filmavond was zeer goed te noemen. De heer C. v. Genderen, bestuurslid van de Z.W.-Veluwse afdeling van de NCRV leidde de filmavond met een kort woord in. De aanwezigen genoten in 't bijzonder van de twee laatste films waarin de mooie streken van Joego-Slavië en Zuid-Afrika werden getoond. De kijkers werden meegeno men naar de steden Kaapstad, Johan nesburg. Durban en Pretoria en kon den via het witte doek een blik slaan op het fantastische Krüger Wildpark. Het blijkt dat een (nog) klein aantal NCRV'ers al eens vakantie naar Zuid-Afrika ondernam. Wat betreft de reizen naar Joego-Slavië werd aange raden per vliegtuig te gaan omdat men per auto voor de heen- en terugreis minstens 10 dagen nodig heeft en deze wijze van reizen ook veel duurder is. Al met al een boeiende filmavond, waarvan de leden van de NCRV zicht baar genoten. Voor het komende jaar staat op het programma een bezoek van de ver- keers-unit van Shell. Wanneer in de gemeente een ruim terrein aanwezig is worden hierop ten behoeve van de leerlingen van de lagere scholen, alle mogelijke verkeerssituaties aange bracht. Met autootjes en fietsen moe ten de kinderen deze situaties aan de hand van de praktijk leren. Er zijn werkende verkeerslichten, alle mogelij ke borden verkeerspleinen enz. Het ligt in de bedoeling hiervoor het ge bruik te vragen van het Dorpshuisplein. De leerlingen worden door instucteurs van het Verbond in klasse verband on derwezen. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer F. van Bergen, bleek dat het ledental constant blijft stijgen. De 90 is gepasseerd. De verkeerscursus kreeg dit jaar niet zoveel deelnemers, als het vorig jaar. In samenwerking met de Oranjevere niging werd een puzzelrit voor fietsers en bromfietsers gehouden. Van het or ganiseren van ritten voor auto's is af gezien omdat hierdoor de verkeerssi tuatie inplaats van beveiligd, onveiliger wordt gemaakt. De penningmeester was in zijn jaar verslag optimistisch. Er is nog een saldo in kas. Aan het zwembad en aan het dorpshuis werd een bedrag van f50,ieder geschonken. Door het verbond voor Veilig Verkeer werden vervolgens een aantal films vertoond. Op indringende en vaak ook humoristische wijze werden alle mo gelijke verkeersfouten en gedragingen aan de kaak gesteld. Het waren leer zame films, maar bovendien prettig om naar te kijken. Een film behandel de het werk van de verkeers-unit voor de jeugd waarover de voorzitter reeds sprak. Men was hierover zeer enthou siast en de algemene indruk was dat getracht moet worden deze unit ook naar Amerongen te krijgen. 57 Met vastberaden stappen loopt Aram het rots pad op, in de richting van het spookslot. De dikke Hertog heeft zijn zwaard getrokken en zwaait er manhaftig mee door de lucht, alsof hij reeds aller lei onzichtbare spookgestalten te lijf gaat. „Voor uit, jullie bangebroeken," briest hij driftig tot zijn manschappen, die, schoorvoetend en op steeds gro tere afstand, achter hem aansjokken. „Zijn jullie kerels uit één stuk of zijn jullie bange juffershond jes?! Er zitten in die oude puinhoop alleen maar een oude bedrieger met een vlasbaard en een dik ke knecht met een houten been!!" Inmiddels heeft het tweetal, dat door de Hertog zo oneerbiedig be schreven wordt, hun nadering op opgemerkt. In een der torenkamers roept Peer zijn meester bij het raam te komen. „Verduiveld!!" sist Merlin woe dend, als hij in de voorste der naderende mannen Aram herkent. „Alweer die ellendige pottenkijker!! Er moet iets zijn misgegaan met de postduif, die we naar Georg Gratz gestuurd hebben!! Maar we zullen ze warm. ontvangen!! Kom mee, Peer, ik ga de geesten van het kasteel oproepen!!" (Wordt vervolgd) De in aanbouw zijnde nieuwe aula cp de begraafplaats te Amerongen. en een pracht collectie v.a f 0.78 per rol. Drogisterij Henny Jansen Zandstraat 7 - Veenendaal dan de afzender wel te weten. De brief gaat dan retour. Maar wat te denken van geheel blanco enveloppen, die na tuurlijk totaal onbestelbaar zijn. Ook de aanwezigheid van de Turkse en Spaanse arbeidskrachten in ons land schept problemen voor Tante Pos om dat de Nederlandse adressen, geschre ven door Turkse familieleden bijkans onleesbaar zijn. Bij de onbestelbare brieven behoren zelfs 5500 aangetekende stukken per jaar. Daarenboven worden postpakket ten verstuurd met artikelen, die aan bederf onderhevig zijn. Het publiek dient van al deze dingen op de hoogte te zijn en daarom wil PTT in samen werking met de schoolbesturen al vroeg de verschillende richtlijnen ter kennis van de jeugd brengen. PTT houdt een dergelijke expositie als nu in Veenendaal op stapel staat, tweemaal per jaar en is in 1961 ge start en bezoekt bij voorkeur middel grote provincieplaatsen, waar de jeugd niet in de gelegenheid is van allerlei maatschappelijke facetten kennis te nemen. In de grote steden kunnen ze die kennis voldoende opsteken. De keus viel ditmaal op Veenendaal omdat de plaats centraal gelegen is en men over een goede expositieruimte in gebouw Eltheto kon beschikken. Tevoren werd de tentoonstelling gehou den in* de plaatsen Oosterwolde, Em- meloord. Warffum, Terneuzen, Aalten, Valkenburg en Dokkum. De zeer bij zondere PTT manifestatie trok in ge noemde plaatsen drommen publiek en het is wel zeker dat ook de Veenen- daalse bevolking van een en ander op de hoogte wenst te komen. De exposi tie biedt een goede kijk op de prak tische kant van een onzer grootste staatsbedrijven. LEDENVERGADERING DOVO OP 26 APRIL De voetbalvereniging DOVO houdt op maandag 26 april a.s. haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in de kan tine van het Sportpark Panhuis. De agenda vermeldt o.a. het punt be stuursverkiezing. Aftredend en herkies baar zijn de heren H. van Beek, A. v. Hardeveld, M. R. Ouwerkerk, G. v. d. Scheur en J. Wessels. Ingevolge art. 18 van het huishoudelijk reglement kunnen tenminste 5 leden voor de ver gadering schriftelijk namen van tegen kandidaten indienen bij de secr. de heer Ouwerkerk. Leden boven 18 jaar hebben stemrecht. Tijdens een buitengewone ledenver gadering van de hockeyclub De Sala manders werden in de vakatures ont staan door het vertrek van mevr. A. C. Bisschop-Gerritsen en de heer B. M. Kaptein (resp. secretaresse en wed strijdsecretaris) met algemene sternmen gekozen mevr. C. v. Ruremonde-v. Bar- neveld en de heer H. J. Witters. Mevr. v. Ruremonde zal de taak van de heer Kaptein overnemen, terwijl de heer Witters als secretaris zal funge ren. Tevens werd een Jeugdraad in gesteld bestaande uit Marianne Buys, Jan Jansen, Elleke Taen en Hans No- teboom. De leden van De Salamanders wor den in de gelegenheid gesteld het Pinksterhockeykamp te Apeldoorn te bezoeken. Dit hockeykamp wordt ge houden van vrijdag 4 t/m maandag 7 juni. Jeugdige leden van 14 tot 17 jaar kunnen zich voor deelname opgeven bij de heer G. Rosmolen, Dr. de Vis serstraat 3, tel. 3040. Vorige week werd by de steenfabriek Timmermans te Eist een bromfiets ge stolen welke eigendom was van de heer V uit Amerongen. Later bleek, dat het hier een tweetal knapen uit een inrichting in de omgeving betrof. Zij waren uit de inrichting ont vlucht en te voet in de richting Arn hem getrokken. Ter hoogte van de steenfabriek gekomen zagen zij de bromfiets staan en dachten bij zich zelf, dat het toch wel makkelijker brommen dan lopen zou zijn. De jon gens hadden echter pech. In Heelsum werden zij aangehouden en terugge bracht naar de inrichting. De brom fiets kon onbeschadigd aan de eige naar worden teruggegeven. Donderdagmiddag ging de raad van Scherpenzeel, na een breedvoerige discus sie, akkoord met voorstel een waterzuiveringsinstallatie voor het gemeenteiyk zwembad aan te schaffen. Met de aankoop is een bedrag van rond f25.000, gemoeid. De voorzitter, mr. C. P. Hoytema van Konynenburg, zette uiteen, dat het water van het zwembad in de huidige toestand gedurende het grootste deel van het zomerseizoen slechts een meter zicht heeft. De aan te kopen zwem badzuiveringsinstallatie zal worden geleverd doo.r het ingenieursbureau Eksteen te Bilthoven en kan in twintig jaar worden afgeschreven. Daar staat tegenover, aldus de voor zitter, dat in de toekomst de tarieven van het zwembad met 20% verhoogd moeten worden. Met de zuiveringsin stallatie verkrijgt men echter eerste klas zwemwater, terwijl het verdrin kingsrisico aanmerkelijk minder wordt, doordat de badmeester en zijn perso neel kunnen zien wat er onder water gebeurt. In verhouding met andere ba den in de omtrek zijn de prijzen van toegang te Scherpenzeel zeer laag. De heer G. Aarsen was tegen de ta riefsverhoging. We hebben vorig jaar de entreeprijzen al verhoogd. Er was bovendien een batig saldo. Laten wij eerst eens zien wat aan het eind van het seizoen de uitkomsten zijn. Het bad wordt nu misschien aantrekkelijker zodat er meer bezoekers komen, aldus de heer Aarsen. De heer Van Kampen (AR) vroeg naar aanleiding van .de mededeling van de voorzitter, dat de installatie een tweedehands filter bevat, wat er met die filter aan de hand was. Waar komt die filter vandaan en waarom doet men hem weg? De voorzitter vertelde, dat de filter afkomstig is van het water leidingbedrijf te Culemborg. Daar heeft men een andere installatie aan geschaft voor het ijzerhoudende water. De filter werd daardoor overbodig en is al een jaar buiten bedrijf. Volgens het ingenieursbureau gaat de oude filter zeer zeker nog twintig jaar mee, aldus de voorzitter. Wet houder Van den Ham (CHU) was en thousiast. Een nieuwe filter van dit formaat zou ons zeker f 65.000,kos ten en deze kost f 10.000,De heer Valkenburg (CHU) zag ook geen be zwaar in de aanschaffing van een twee dehands filter. Voor de nieuwprijs kun nen we wel vier oude filters kopen. Desgevraagd zei de voorzitter, dat de raad pas in de volgende zitting over de tariefsverhoging zal moeten beslis sen. Hij was er van overtuigd dat G.S. vast geen genoegen zouden nemen met de aanschaffing van de zuiveringsin stallatie als daar niet een redelijke ta riefsverhoging tegenover zou staan. Hoeveel die entreeverhoging zou moe ten worden, kon hij nog niet zeggen. We zullen het proberen beneden de 20% te blijven, maar op ongeveer 15% moeten we toch wel rekenen, meende de voorzitter. De raad gaf tenslotte zijn goedkeuring aan de voorgestelde aan koop. Enkele grondtransacties gingen vlot onder de hamer door en een tweetal eerder genomen besluiten over de ver koop van twee woningwetwoningen aan ingezetenen, werd op verzoek van de kopers ingetrokken. Voorts besloot de raad een crediet te verlenen voor de aanleg van trottoirs voor de in aan bouw zijnde woningen in de Druiven- kamp, alsmede doortrekken van het tegelpad vanaf de Marktstraat en op ruimen van grond en vuil groot f 6.400,—. De riolering van de woningen in de Prinses Irenelaan 1 t/m 20 zullen wor den verbeterd. De dienst gemeentewer ken heeft een verbeteringsplan opge steld. Verder werden door de raad een aantal wegen in de z.g. Proeftuin van namen voorzien en werd akkoord ge gaan met de aankoop van een tweetal maaimachines voor de dienst gemeen tewerken voor f 4.500, In principe verklaarde de raad zich bereid deel te nemen in de gemeen schappelijke regeling voor de stichting van een regionaal woonwagenkamp op de Noord-Veluwe. De voorzitter, blij dat deze regeling eindelijk tot stand komt. deelde mee, dat het college van b. en w. eerst nog een bespreking zal hebben met de gemeentebesturen van de deelnemende N.-W.-Veluwse ge meenten. Aan het einde van de vergadering deelde de voorzitter mee, dat de com missaris der Koningin mr. H. W. Bloe- mers op 9 april een werkbezoek aan Scherpenzeel zal brengen. Hij zal dan cck een bespreking met de raad heb ben. Voor alle inwoners bestaat de ge legenheid met hem van gedachten te wisselen. Leden van de Sportver. Amerongen tijdens de toespraak van voorzitter H. van Ree (rechts). In de grote zaal van het Dorpshuis gaven leden van de sportvereniging Amerongen de jaarlykse winteruitvoe- ring. De voorzitter de heer H. van Ree, sprak namens het bestuur zyn grote vreugde uit, dat de vereniging thans voor oefeningen over deze prach tige gymzaal kan beschikken. De prestaties van de gymnasten zul len hierdoor ten zeerste verbeteren. Dë sportvereniging is de grootste plaat selijke vereniging. Hopenlijk zal deze fraaie accomodatie tevens tot gevolg hebben dat nog meer belangstelling voor deze sport zal ontstaan. Van de zijde van het publiek had men overi gens aan belangstelling niet te klagen, de zaal was beide avonden zeer goed bezet. De vele gymnasten gaven een vlotte show van alle mogelijke oefeningen, grondgymnastiek, rytmischeoefeningen en halsbrekende toeren aan de ver schillende instrumenten. Het is wel duidelijk dat onder de leden veel goe de krachten schuilen. Voor de instruc teurs mag het een voldoening zijn dat alle oefeningen uitstekend gebracht werden. De vereniging kan terugzien op een in alle opzichten goed geslaagde uitvoering. (Vervolg van pag 1) personen jonger dan 12 jaar bedraagt het recht de helft en voor personen be neden het jaar een kwart van de eer dere heffing. Voor het luiden der klok wordt een recht geheven van f 20, voor een half uur. Opbaren van een lijk in de aula kost f 50, AANVULLING BOUWVERORDENING In de laatste tijd werd het college van burgemeester en wethouders eni ge malen geconfronteerd met moeilijk heden inzake het gebruik van oude gebouwen en terreinen, zowel in als buiten de bebouwde kom. In verband hiermede werd de raad voorgesteld om de bouwverordening aan nieuw artikel 81a op te nemen luidende, dat het verboden is gebou wen en hun aanhorigheden te gebrui ken, in gebruik te geven en of te laten gebruiken in strijd met de kennelijke bestemming. De heer Tenge (VVD) vindt dit het zwaarste punt van de agenda. Spreker betwijfelt het of er op de ze manier een ingreep mag worden gemaakt op de gebruiksrechten van een eigenaar of een huurder. Dit moet z.i. ongegrond zyn. Hy moet zonder mee.r tegen dit ont werp zyn. Met betrekking tot de kom der gemeente is er in dit ar tikel nog niets geregeld. De voorzitter dat zich in deze ge meente enige bedrijven wilden vestigen o.a. autosloperijen, uitdeukerij e.d. Dit geeft ongewenste complicaties. Verder is het ontzettend moeilijk hiertegen op te treden. Zaak is het voor de gemeente om zoveel mogelijk een greep op deze zaken te hebben. De heer Tiel (CHU) heeft veel be grip voor mensen die een bepaald be drijf voeren. Men moet echter geen ex cessen krijgen. Als deze verordening enige malen is toegepast komt het niet meer voor. Met de heer Tenge tegen wordt het ontwerp-besluit aangenomen. BOUWEN 2 LOKALEN AAN DE OPENBARE IRENESCHOOL Wegens stijging van het aantal leer lingen aan de Openbare Ireneschool is het noodzakelijk geworden om het aan tal lokalen uit te breiden. Inmiddels is bericht ontvangen, dat dc uitbreiding op de urgentielijst is ge plaatst. Door architect Ploeg is reeds een schetsplan gemaakt. De geraamde kosten zullen bedragen f 85.000,ter wijl de meubilering een bedrag van f 3.045,zal vergen. De heer Blankestijn juicht het voor stel van harte toe. Verzoekt echter te vens om eens na te gaan of het nu mo gelijk is om de speelplaats uit te brei den met een braakliggend terreintje ten zuiden van de plaats. Het bestaande terrein wordt nu er twee lokalen bijge bouwd worden weer kleiner. Een en ander zal worden gerealiseerd bij moge lijke geschiktheid. BOG AERS-WONINGEN Door architect Ploeg is een plan ont worpen om op de hoek van de Molen straat-Burg. Jhr. v. d. Boschstraat een 6-tal Bogaei-swoningen te bouwen. De ze 6 woningen zijn bestemd voor een zestal personen uit deze gemeente. Het voorstel van burgemeester en wethouders, om aan deze mensen een perceeltje grond te verkopen voor de prys van f 5.000,wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Enkele raadsleden juichten het voor stel toe en spraken tevens de wens uit, dat er in de toekomst nog meer van dergelijke projecten gerealiseerd zul len kunnen worden. Wanneer de bouw van deze 6 wonin gen klaar is, zal dit de omgeving van de Molenstraat zeer ten goede komen. VOETPAD LANGS KOENESTRAAT Door de omwonenden van het noor delijk gedeelte van de Koenestraat en de Bergweg is onlangs aan het gemeen tebestuur gevraagd of het niet mogelijk zou zijn een voetpad aan te leggen langs de Koenestraat en de Bergweg. Onlangs is hier een dodelijk ongeval geweest en men begint dit drukke ge deelte te vrezen. Een en ander is nagegaan en men is tot de slotsom gekomen, dat het aan leggen van een voetpad, lopende van de Pr. Beatrixlaan tot aan de Jan van Zutphenweg f 10.000,gaat kosten. Op het verzoek of de raad hiermede kon instemmen werd akkoord verklaard dit bedrag beschikbaar te stellen. Met enige, om niet te zeggen grote verbazing, heb ik uit „De Vallei" van vrijdag 5 maart kennis genomen van de opheffing van V.V.V. te Veenendaal. Verbazing, omdat een dergelijk besluit, op zich zelf misschien begrijpelijk, gelet op de ma tige belangstelling onder de burgerij voor dit nuttig instituut, mij in lijnrechte strijd lijkt met de pogingen van het actief gemeentebestuur om van Veenendaal in de naaste toekomst een belangrijk woon- en industriecentrum te maken. Een streven, dat ook door het Provinciaal bestuur van Utrecht gesanctioneerd en gesteund wordt. Dat is heel wat anders dan hetgeen men thans in Veenendaal doet door de opheffing van de V.V.V. Dit laatste betekent n.l. voor de buitenstaander: deuren toe voor vreemdeling en toe rist en gordijntjes dicht! Maar dat wil Het lijkt mij voorts ook in strijd met de pogingen, door een aantal vooruitstrevende elementen uit de bur gerij ondernomen cm belangrijke in stellingen in het leven te roepen, die de leefbaarheid en het cultureel peil of de stoffelijke, welvaart van Veenen daal zouden kunnen verhogen. De stichting van een prachtig nieuw Chr. Lyceum, waarvan in hetzelfde num mer van uw blad gewaagd werd, is daar een schitterend voorbeeld van. Er zouden nog meer redenen op te sommen zijn, waaruit het ongerijmde van de opheffing van V.V.V. naar vo ren komt. Zo zouden wij er o.a. op kunnen wijzen, dat in de opvattingen van 's Rijks Planologische Dienst de provincie Utrecht en meer in het bij zonder nog het gebied van de Utrecht se Heuvelrug is aangewezen als hét recreatie-oord voor de Randstad Hol land. Dat legt de respectieve gemeen ten in deze streek de plicht op te zor gen, dat de overige bewoners van ons land, speciaal die uit het Westen, in genoemde gebieden geschikte gelegen heid voor recreatie en toerisme wordt geboden. ook zeggen: zich onttrekken aan een sociale verplichting, waartoe de ge meente krachtens haar ligging en van wege natuurschoon zedelijk is gehou den. Ook in Veenendaal leeft men nu eenmaal niet op een eiland. Maar óok van materieel standpunt is het besluit tot opheffing van de

De Vallei | 1965 | | pagina 2