Jaarvergadering Thuisnaaisters gevraagd Verse spinazie kil0 69 ct Sla 2 grote kroppen 39 ct Rode kool Besneden kilo 19 ct Gold, delicious kilo 49 ct Goudreinetten kil0 39 ct Jaffa's 5 grote 99 ct Mooie bananen kilo 89 ct Blik doperwten fijn89 ct LS Blik capucijners49 ct *0 Cacao 250 gram 135 ct 7s*ELS Pot pindakaas110 ct %*ELS Appelsap gr. fles79 ct32 Goudazijn fles 56 ct Mr. van Muiden sprak voor C.H.U. over „Actuele fiscale problemen" Vier branden op zaterdagmiddag D.M.I. ontspanningsmiddag „Kamp Overberg" Gevraagd net meisje tevens jongen Banketbakkerij Dijkstra GEVRAAGD NET PERSOON Cafetaria Het Grote Dorp VAN INGEN ,De Gelderse Vallei' drukkerij-binder leerling ADR. VAN OSTADELAAN 33-35 VEENENDA AL-ZUID - TEL. 3652 VéGé GROENTEHAL STEMT U TEVREE HELE WEEK: GRATIS GELDZEGELS - 200 Appelmoes Itr. bl. 2 bukken 98 ct Groot blik ananas89 ct GELDEGELS ZIJN GELDZEGELS IS 100 CENT Prince fourre grote rol - 79 ct Gebak: 4 schuimgebak 99 ct ALTIJD GRATIS IN ONZE SLAGERIJ GAAN KWALITEIT EN VOORDEEL SAMEN DONDERDAG: Schouder karbonade 500 gram Rib karbonade 500 gram Botermalse varkensfrikando Doorregen varkenslappen (buik) Vleesgehakt met gratis kruiden 500 gram Verse varkenslever 500 gram Ossestaart 500 gram 100 gram gebr. gehakt 100 gram boterhamworst 100 gram Haagse leverworst 100 gram rosbief 100 gram rauwe ham 1,98 2,38 2,98 1,19 1,19 1,19 1,19 0,29 0,29 0,29 0,79 0,79 AMERONGEN ELST RENSWOUDE Ring Z.W. Veluwe van de C. P. M. en C.J.B.T.B. in het verenigingsgebouw te Bennekom. Aanvang 7.30 uur. Opgevoerd wordt het toneelstuk „De Zon tegemoet" Muzikale medewerking van „Les amis de l'accordeon" Kaarten aan de zaal verkrijgbaar. voor hulp winkel en bakkerij voor opleiding banketbakker Hoofdstraat 21 - Telefoon 2136 voor ons verkooppunt Vendelseweg voor verkoop Frites enz. VOOR DE AVONDUREN Hoofdstraat 109 Veenendaal Telefoon 2258 Aanmelden bij Rozenstraat 7 Veenendaal Bij vonnis van de Arron- llissements-Rechtbank te Arnhem van 11 februari 1965 gewezen in de onteige ningsprocedure van de Burgemeester der gemeen te Rhenen, eiser q.q., ver tegenwoordigd door de pro cureur Mr. J. W. Bax te Arnhem, tegen: 1. Jan Willem Drost, wo nende te Eist gemeente Rhenen, 2, Diederikus Marinus Drost, wonende te Eist ge meente Rhenen, gedaag den, vertegenwoordigd door de procureur Mr. G. A. de Cocq te Arnhem, is de onteigening uitgespro ken in het belang der volkshuisvesting en ten name van de gemeente Rhenen van het perceel, kadastraal bekend ge meente Rhenen, sectie H. no. 2685, groot 1.00.10 ha. staande ten name van ge daagden. Parket Arnhem, 10 mrt. '65 De Officier van Justitie, Hoofd van het Arron dissementsparket, A. W. Holsteijn. DRUKKERIJ Veenendaal vraagt en een Aanmelden: Parallelweg 10 Veenendaal tel. 08385-2022* va VéGé VéGé ZEGELS VéGé VéGé VéGé ZEGELS VéGé Vrijdagavond hield de afdeling Veenendaal van de CHU een ledenvergadering in hotel „De Korenbeurs". De belangstelling van de zijde der leden was zeer matig. De heer W. Scholten, lid van de Tweede Kamer, die een referaat zou houden over fiscale problemen was verhinderd vanwege een fractievergadering, gehouden met het oog op de nog steeds durende kabinetscrisis. In zijn plaats voerde thans Mr. van Muiden, uit Nootdorp, secretaris van de chr. middenstandsbond het woord. Na een korte inleiding door de voorzit ter, de heer van Dam, begon Mr. van Muiden zijn referaat met de opmerking dat wij in deze week bepaald werden bij het Koningschap i.v.m. de heuglijke ge beurtenis in de Koninklijke familie. De CHU is verknocht aan het constitutionele koningschap hetwelk is neergelegd in de grondwet, zo verklaarde spreker. Er be stonden vroeger wel andere vormen van koningschap, zoals het absolute. Komende tot zijn eigenlijke thema „de actuele fiscale problemen" verklaarde Mr. van Muiden dat de financiële band tussen buiger en staat belangrijk is en het bur gerschap rechten en plichten met zich meebrengt, al mopperen velen op de be kende blauwe enveloppen. Men moet evenwel constateren dat van het belastinggeld noodzakelijke dingen gebeuren moeten. Vroeger ging men ervan uit dat alleen uitgaven voor Defensie, Po litie enz. door de Staat gedragen moesten worden, maar de zorg voor onze armen en de zorg voor het Onderwijs werden niet als een staatstaak gezien. Vroeger had men genoeg aan 5 of zes departementen, thans zijn er 14 of 15. Van tamelijk recen te datum zijn verder de instelling van staatssecretariaten. In totaal heft de staat 27«/« van het in komen voor de belasting, waarbij nog niet gerekend de belasting, die lagere over heidslichamen opleggen. Ook de Kunst wordt door de Overheid gesubsidieerd. In een zeer technisch be toog behandelde spreker de regeringsuit gaven voor defensie, Wegenbouw, Scho lenbouw, Deltaplannen enz. Wanneer de Overheid meer uitgeeft dan er binnenkomt werkt dat inflatie in de hand. Wanneer de Overheid de middelen bewust weghaalt is er sprake van defla- toire invloeden, aldus Mr. van Muiden. Hij was voorstander van het zoeken naar een compromis. Lagere belastingen heb ben wel besparingen tengevolge, maar de consumptie gaat stijgen, waardoor een vicieuse cirkel ontstaat. De Overheid heeft, volgens Mr. van Muiden, los van welke kabinetten ook, de export gesti muleerd, de lonen laag gehouden, dit al les om te kunnen concurreren. Her percentage dat tot de beroepsbe volking behoort is in ons land het kleinste van de gehele EEG. Nederland telt een zeer groot aantal kinderen en bejaarden, waarvoor de gemeenschap moet zorgen. De progressie in de directe belastingen werd in 1941 door de Duitsers ingevoerd en is thans nog gehandhaafd, aldus spre ker. Deze progressiecurve zal binnen het kader van de EEG gecentraliseerd moeten worden. Mr. van Muiden was verheugd over de matige loonsverhoging, waardoor de koopkracht gelijk bleef. Voor belang rijke groepen in middenstand en land bouw is het nog geen welvaart en leeft men beneden het werknemersniveau, vol gens Mr. van Muiden. Mr. van Muiden besloot met de stelling dat de CHU de middenweg kiest: Niet uitgaande van de liberale gedachte dat de ene burger grote vrijheid heeft om de andere te beknotten en evenmin ging hij uit van het andere uiterste dat de Overheid over alles en nog wat haar invloed moet laten gel den. Geen staatsonthouding en geen staats- almacnt, maar een middenpositie zoeken tussen deze alternatieven, dat is het stre ven ven de CHU zo besloot de heer van Muiden zijn met grote aandacht beluister de referaat. Na de pauze werd een groot aantal vragen gesteld, waarop de spreker een zeer deskundig antwoord gaf. De Veenendaalse brandweer heeft geen vrye zaterdagmiddag gehad. Niet min der dan viermaal werd brand gemeld. Het begon om twee uur toen een stuk bermgras in het Schryverspark in brand stond. Het bleek dat de 8-jarige F. A. het droge gras had aangestoken. Bij het naderen van de politieauto rende de jongen naar huis. De brand had gelukkig niet veel te betekenen, maar zou ern stige gevolgen gehad kunnen hebben. De aardgascolonne had namelyk juist haar tenten op dit terrein opgeslagen en e,r lagen overal gasflessen verspreid. Het vuur bereikte deze gevaarlijke attributen niet want de vlammen waren heel snel gedoofd. De politie heeft het gehele weekend toezicht gehouden op de appa raten van Gascon. HEIDEBRAND Direct daarna ontstond een heide brand aan de Slaperdijk. De brandweer van Veenendaal was niet te bereiken maar kwam later op het terrein aan. Burgers namen de bestrijding van het vuur ter hand. De brand dreigde over te slaan naar een bungalowkamp, maar door hard werken wist men deze uit breiding te voorkomen. Een groot stuk heide, van ongeveer 2 ha is verbrand. De oorzaak is onbekend. Strafwerk Aan het einde van de Bergweg was ook een bermbrand ontstaan. Het bleek dat de 10-jarige H. T. het vuur tje had gesticht. De brand was snel bedwongen, maar de jongen werd naar het politiebureau ontboden voor het maken van strafwerk. Later op de middag werd brand ge meld op het terrein van de Leidse Wolspinnerij. Het bleek dat een vat met afvalwol vlam had gevat. Daar er gezien de windrichting gevaar ont stond voor de belendende gebouwen van de Panterfabriek werd de hulp van de brandweer ingeroepen. Met de nevelspuit was men het vuur snel meester. Vrijdagmiddag om 4 uur was er een bermbrand aan de Kanaalweg bij de Frisiafabriek. Hoewel het terrein moei lijk bereikbaar was heeft de brand weer kans gezien het vuurtje in een minimum van tijd te bedwingen. Ds. Volten op Jeugdappel over: K 8385-2527 In het Jeugdappel van zondagavond j.l. sprak ds. H. Volten uit Rhenen in de Petrakerk voor een groot gehoor over het onderwerp: K 8385-2527. Dit telefoonnummer koos ds. Volten wille keurig. Hij had het ook van een ande re predikant kunnen nemen. In zijn met grote aandacht gevolgd betoog kwam ds. Volten er op neer dat wij wel contact zoeken met het abonnee-nummer, maar het kengetal doet er niet zoveel toe. Wij werpen al lerlei vragen op, zoals de vraag of wij wel behouden zijn. of we in het Boek des Levens staan enz. Maar Jezus Christus is het kengetal. Als we dit kengetal niet draaien keren we Hem de rug toe. Eerst het kengetal opzoeken en dan pas het abonne-num- mer dat is een normale zaak, laat het ook zo in ons geestelijk leven zijn, zo besloot ds. Volten zijn boeiende toe spraak. De zang van de sopraan Nettie Bos was bijzonder goed. Zij trof velen door haar warme, welluidende stem. Bob van Stempvoort speelde op de hem be kende deskundige wijze een voorspel en een koraal over Psalm 84 van Jan Zwart. Het «erstvolgende jeugdappel wordt gehouden op 16 mei a.s. Spreker is dan ds. A. Corporaal uit Zeist. Nederlands voetbalteam naar Noord Ierland vertrokken Het Nederlandse voetbalelftal, dat a.s. woensdag in Belfast tegen Noord Ier land zal spelen, is maandagmiddag van Schophol vertrokken. De foto toont de spelers op de trap van het vliegtuig. AANRIJDINGEN Vrijdagmiddag verleende de automobi liste mej. V. uit Utrecht op de hoek Patr. laan-Groen van Prinstererstraat geen voorrang aan de bromfietser S. uit Vee nendaal. Er ontstond een botsing met ma teriële «schade als gevolg. Proces-verbaal werd opgemaakt. Zondagmiddag zat de heer v. d. B. uit Amerongen toen hij het Zwaaiplein pas seerde te kijken naar het ANWB-bord. Hij lette niet op de naderende personen auto van M. uit Veenendaal. Beiden kwa men overeen de schade, ontstaan na de botsing, onderling te regelen. Maandagmorgen reed een gemeentelijke vuilniswagen op de Prins Bernhardlaan achteruit tegen een melkwagen op. Lichte schade aan de melkauto. Op de hoek Gortstraat-Munnikerw. liep de 5-jarige G. Schoeman maandagmorgen tegen een driewielige bakfiets van de heer v. R. op. Het jongetje bleef op de weg liggen. Dokter Annot verleende de eerste hulp en constateerde een lichte hersen schudding. 17 en 24 juli nationale teenerwedstrijden van DVSA op de Burgwal De voetbalvereniging DVSA uit Ame rongen organiseert ook dit jaar weer grote nationale teenerwedstrijden op het spo.rtpark de Burgwal te Ameron gen. Op 17 en 24 juli komen er uit vele windstreken jongelui om in groeps verband of individueel elkaar op mu zikaal terrein te bekampen. De orga nisatoren zijn er dit jaar in geslaagd om aan de wedstrijden een speciaal cachet te geven doordat Ria Valk en Ilonka Biluska toegezegd hebben om medewerking te verlenen. Belangstel lenden die aan de wedstrijden mee willen doen, kunnen zich nu reeds op geven bij de bestuursleden van de voet balvereniging DVSA te Amerongen. Aanrijding Woensdag j.l. vond op de Kon. Wil- helminaweg ter hoogte van de Pr. Bern hardlaan een aanrijding plaats tussen een tweetal personenauto's. Vanuit de richting Rhenen kwam een wagen bestuurd door v. V. uit Houten. Doordat er een auto komende uit de richting Leersum linksaf de Pr. Bernhardlaan opreed moest de be stuurder wat afremmen. Achter v. V. kwam een andere wagen, bestuurd door P. uit Driebergen. Doordat hij even opzij keek naar een politiewagen merk te deze niet op, dat de voor hem rij dende wagen vaart verminderde, met het gevolg dat hij er achterop reed. Beide wagens werden behoorlijk be schadigd. VERTONING FILM VAN AMERONGEN Zoals velen zich nog wel kunnen her inneren heeft in de zomer van 1961 in deze gemeente een filmopname plaats gevonden, uitgaande van de Neder landse Blindenbond. De film heeft als titel ontvangen „Hoe het hier reilt en zeilt". Ook afgelopen zaterdagmiddag stond het bovengenoemde observatiehuis weer in het teken van de ontspanning, verzorgd door de Stichting geestelijk gehandi capten uit de Bilt. Nadat de directie met een kort woord de middag inleidde, schetste de organisator, de heer Lohuizen, het verloop van deze middag. Terwijl het doek openging, presenteerden The Vopers uit Utrecht zich als eerste voor een geheel gevulde zaal. Deze combo bestaat uit 3 gitaristen, een drummer en een zanger. Enige voor outsiders onbekende nummers werden ten gehore gebracht, waarbij de zanger nog even buiten schot bleef. Het geheel deed niet on aardig aan. Na enkele seconden van rust, stelden zich „De Schoevlies" aan het publiek voor, een zangduo uit 's-Gravenhage, gevormd door 2 meisjes. Leuk gekleed in groen en wit zongen zij enkele lie deren, zoals „Waarom schrijf je me niet" en Sneeuwman", met begeleiding van een gitaar. In de loop van de mid dag konden zij nog enkele malen be luisterd worden. Het laatste optreden van dit duo bestond uit het door Trea Dobbs gezongen zongfestivalliedje „Ploem ploem yenka". Het geheel deed fris en prettig aan, vooral na het meer spectaculaire van een combo. Zij ble ken goed op elkaar ingespeeld, alleen wat meer mimiek en beweging zou zou de voordracht nog meer ten goede ko men. Om het contact tussen de artisten en het publiek te verstevigen kondigde de organisator een soort quiz aan met als titel: „Wat weet ik ervan". Hiertoe werd een soort forum gevormd, be staande uit een dame en heer van het gezelschap en drie mensen uit de zaal, die enige vragen op het terrein van de muziek moesten beantwoorden. Om het geheel wat aanlokkelijker te maken, waren als prijsjes grammofoon plaatjes beschikbaar gesteld. Na afloop trad enigszins bescheiden en schuchter een meisje met een gitaar voor het voetlicht, genaamd Ria Parina. Dit zangeresje, ontdekt bij 'n talenten show van de C.O.O.P. uit Utrecht, wel ke onder leiding staat van Jos Brink, ontpopte zich als iemand met een heel aparte stijl. Haar bewegingen en mi miek doen ongekunsteld aan en het was wel opmerkelijk stil in de zaal; blijkbaar wilde men hiermee zijn waar dering te kennen geven voor haar ma nier van voordracht. Dit zangeresje, zowel als de Schoe vlies hadden zich, wat hun liedjes be trof, beslist niet aan Nederland laten binden. Zelfs het zo moeilijk goed te zingen Indonesische liedje „Golé golé" werd door Ria Parina zuiver geïnspi reerd. Een lang en luid applaus, wat telkens na afloop van haar zang uit de zaal opklonk, was dan ook wel op z'n plaats. Onder aanbieding van een bloeme tje en een rokertje sprak de directie haar dank uit voor het gebodene met een paar kernachtige, humoristisch getinte zinssneden. De organisator deel de nog mede, hopelijk binnenkort een lezing te kunnen houden over muziek, maar in een quizvorm en dan 's avonds. Dit heeft kortgeleden reeds plaats ge had in de Jeugdgevangenis te Zutphen onder leiding van de bekende muziek- deskundige Skip Voogd. Het zangeresje Ria Parina, outdelet bij een talentenshow. De Nederlandse Blindenorganisatie organiseert op zaterdag 20 maart a.s. in het Dorpshuis een filmavond, waar deze plaatselijke opnamen vertoond zul len worden. Het ligt in het voornemen, dat er deze dag een tweetal voorstellingen gegeven zullen worden t.w. om kwart voor zeven en om negen uur. Daar de plaatselijke film niet de ge hele tijd in beslag neemt zal er een tweede film worden vertoond, n.l. „La chen is gezond". Deze film is eveneens zeer de moeite waard daar de kolder hierin de boventoon zal voeren. De toegangsprijs voor de filmavond bedraagt f 1,65. Door het bezoeken er van zal men het werk van de Blinden bond zeer steunen daar de gehele op brengst aan deze instelling ten goede zal komen. Ongetwijfeld zullen vele Amerongers van de gelegenheid gebruik maken om zich zelf ook eens op het witte doek te zien. LAATSTE U.S.O. BUSCONCERT Voor de laatste keer in dit seizoen to gen twee bussen uit Amerongen, vol muziekminnenden naar Tivoli in Utrecht voor het bijwonen van een ..busconcert". Dit keer was het wel een zeer bijzondere avond. Niet het USO, doch het beroemde Amsterdam se Concertgebouworkest concerteerde. Dit orkest gaf een gastconcert in Utrecht onder leiding van de dirigent Eugen Jochum. Het concert begon met de bekende ouverture Der Freischutz van Carl Maria von Weber. Waarom wordt er toch zo weinig meer gespeeld van de vele stukken die von Weber componeerde? Voor velen was het hoogtepunt echter het volgende werk de symfonie Mathis der Maler van Paul Hindemith. Dit werk is geïnspireerd op de werken van de kunstschilder Matthias Gothart Nithart. Op boeiende wijze bracht het concertge bouworkest dit werk. Na de pauze was echter voor de bus- concerters het hoogtepunt. Op werkelijk sublieme wijze vertolkte het orkest onder leiding van de begaafde Jochem de derde symfonie van Ludwig van Beethoven, de Eroica. Jochum heeft op dit werk een ge heel eigen zienswijze, wat in de uitvoe ring duidelijk naar voren kwam. Opval lend waren de prachtige toon van de strijkersgroep en de zuivere en heldere soli van de houtblazers. Het concert begon met het spelen van het Wilhelmus, door allen staande meege zongen. Ter ere van de verloving van Prinses Margriet. Vervolgens werd een driewerf hoera uitgebracht. Deze regeling van busconcerten is toch wel een unieke wijze om de inwoners van kleine plaatsen in de gelegenheid te stel len muziekuitvoeringen van een dergelijk gehalte bij te wonen. Het USO komt dan ook veel dank toe voor deze organisatie. Overigens wordt er al weer hard ge werkt aan de regeling voor het aanstaan de seizoen. Er komt een nog aantrekkelij ker regeling. Voor de concerten in het volgend seizoen te houden op 7 oktober, 6 januari en 28 april 1965, komt de zaal n.l. geheel beschikbaar voor de deelne mers aan busconcerten (het aantal deelne mende plaatsen wordt uitgebreid). Dit be tekent een voorkeur bij de plaatsbespre king. Het betekent ook dat met de samen stelling van hot programma met de „plat telanders" rekening kan worden gehou den. Binnenkort kunnen hieromtrent nadere mededelingen verwacht worden. Brandmelding Omstreeks half tien woensdagavond werd er brand gemeld. Er zou brand zijn achter de boerderij Ameronger wetering 7. De brandweer rukte uit doch er bleek, dat, hoewel hun aan wezigheid wel vereist was het toch gelukkig niet ernstig was. Ongeveer 1 ha dor en droog gras is er verbrand. De brandweer kon de brand blussen. Omtrent de oorzaak van dit brandje tast men in het duister. Vrijdag weer kaarten Willeke en Willy Alberti in november in Eist Als besluit van de competitie-kaart avonden zal a.s. vrijdagavond in café Henzen uitreiking plaats vinden der prijzen. Er zijn een groot aantal eind- pryzen ter beschikking dus voor iedere deelnemer is het van belang om op deze avond aanwezig te zyn. Ook zal er deze avond geschut- en geklaverjast worden. Aan deze kaart avond zijn wederom fraaie prijzen ver bonden. Het bestuur van het ontspan- ningscomitè heeft het voornemen om in het winterprogramma 1965-1966 weder om schud- en klaverjasavonden te or ganiseren. Op 19 maart a.s. zal een nieuw systeem worden toegepast voor het nieuwe seizoen. 2 April a.s. zal er een dansavond wor den georganiseerd, deze avond zal vol verrassingen zijn in het kader van de Paasdagen. Het dansorkest The Red White and Bleu Stars verleent medewerking. Evenals vorige jaren zal het ontspan ningscomité dit jaar een keur van ra dio- en TV-sterren in de Eikelekamp brengen o.a. Willeke en Willie Alberti op 4 november a.s. De jeugd gaat uit en wel zo spoedig mogelijk. Dit keer naar Rotterdam om een wedstrijd te bezoeken bij Feyen- oord. Al jaren kan men in Eist geen prijzen meer uitstallen om het publiek te in jecteren. Men heeft Bram Nout bereid gevonden voor alle plaatselijke ver enigingen in zijn etalage prijzen ten toon te stellen. Optreden „Tip" uitstekend Op 6 maart 1965 besloot het toneel gezelschap „Tip" te Renswoude haar speelseizoen 1964/65 met de opvoering van de thriller „Valstrik voor een man alleen". De opening van de avond ge schiedde door de ere-voorzitter bur gemeester Hosang. Het stuk werd voortreffelijk gespeeld en alle spelers, te weten: Piet van Ma nen, als: de echtgenoot; Jan van Voort huizen als de commissaris van politie; Mies van Manen als de pastoor; Nely Bos als de vrouw; Teus van Kooten als de zwerver; Jo v. d. Pol-v. d. Broek als de verpleegster en Bart van de Berg als een agent, leverden uitstekend spel. De ontknoping had niemand ver wacht. De vermeende echtgenote, die ver dwenen was, en de pastoor ontpopten zcih plotseling als leden yan de politie. Het bleek, dat de man die zijn vrouw in Zwitserland kwijtraakte, haar zelf had vermoord om op die manier haar geld in handen te krijgen. Inplaats van een goed en vrij leven te kunnen gaan leiden verdween hij in de gevangenis. Nadat de verloting, waarvan de baten aan de Tip-kas ten goede kwamen, ge houden was, werd de avond door bur gemeester Hosang gesloten.

De Vallei | 1965 | | pagina 6