Zo maar wat zwerven rond de Blauwe Hel FLORYN JONGENS ARAM ARAM O R I CHEVROLET Oranje-Wit na een aarzelend begin toch nog vlot de meerdere van UVVO 4-0 EDERVEEN RENSWOUDE ZEER OUDE GENEVER TWEEDE BLAD „DE VALLEI'' VRIJDAG 19 MAART 1965 Nr. 22 Veenendaal is nu wel uitgelachen over de perceelsnamen nu een raadslid liever bij Pauw en Leentje in wil wonen dan bij Castor en Polux. Nationale kleuren We laten het maar blauw-blauw Ja, ja, dat blauwgras bestaat écht! Een hele middag hadden wij door het drassige moorland van de Blauwe Hel gelopen. Eigenlijk is dat één grote, door het hemelwater verzadigde spons. De bodemlaag bestaat ge heel uit mos. Zou u het struweel van ruigt en riet wegdenken dan lag daar voor u een nat stuk je toendra. Maar dat is nu eenmaal niet zo. Niets is evenwel zó nat als juist dit stuk oud veen- land. Een paar dagen achtereen was het water bij bakken vol uit de hemel gegutst. Telkens weer drongen de falanxen van wolkenflarden op. Echt miezerig en onplezierig weer. De madeliefjes in de weilanden hielden hun bloemhoofdjes gesloten en het gulden veld van paardebloemen zat ook al potdicht. Maar wij hadden lak aan dat slechte weer. Zelfs de belabberdste dag kan een mooie dag worden. En dat werden wij gewaar op die middag toen ineens door het wolkendek een glimpje zon drong. Goeie mensen, waar kwam ineens al dat leven vandaan! Het begon vlakbij, toen in eens een rietzanger schuchter nog begon te lispelen. Nog éven, zo dach ten wij, en héél het vogelkoor barst los! De meesterhand Origineel Rouw is ruig Zo maar een pol dotters Mooie benen aplieJf Het spookslot aan de Tiber AFSCHEID, BEVESTIGING EN INTREDE DS. R. DE BRUIN V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE INGEZONDEN VOOR VEENENDAALSE JEUGD $'i Pako Rhenen VOLLEYBAL Vrije competitie bijna ten einde A.s. zaterdag laatste thuiswedstrijden voor hoofdteams van de PANTERS MUSKETIERS HAD GEEN MOEITE MET D.E.V. 3—0 Onrustige Zenuwen? Renswoude weer op de goede weg Een verdwenen stukje romantiek uit de Gelderse vallei: Kees Kwint, de scheper van de Kruiponder. Een gelukkig mens was hy daar in de groene steppe. Je moest wel met de auto wachten tot hy de schapen van de weg had gejaagd, maar dat nam je toch graag! Kees was als een koning te midden van zyn volk. En zyn koninkrijk was de meent. Iiy had twee warme dingen onder zyn jasje: een vrjj kloppend hart en een flesje met „ietsje er in". En hij had voor ieder een vriendeiyke groet. door Adriaan P. de Kleuver Met tekeningen van de schrijver. Dat heb je zo vaak, als er een hele dag regen gevallen is. Dan halen de vogels de schade van heel zo'n lange regendag 's avonds in. Uit de biezenpollen in het verlande plasje klonk het gegil van de waterratten. Die hadden zich trouwens al kenbaar gemaakt boven het geplens van de regen uit. Het keffen van de meerkoeten mengt zich er ras doorheen. Een paar zwarte sterntjes dagen op en duiken op de plom pe bladeren, waarop honderden, ja dui zenden insecten neergestreken zijn. Het is het land van kalmoes, zeggen en ruige grassen. En toch een lief land, waar de steroogjes van de moerasvergeetmijniet ons guitig aanstaren en de satijnen bloe men van het waterdrieblad een fijne noot vormen met het diep purperrood van de wateraardbei. Wat zou men in ons lieve vaderland anders verwachten dan dat het veld zich tooit in de nationale kleuren van rood en wit en blauw. Of het oranje ontbreekt? Kom eens op een avond als de zon groot en levensmoe een afzakkertje neemt naar het oneindig niets achter de horizon. Dan licht de hele Blauwe Hel op in een oranje gloed. En nu wij het toch over kleuren hebben wil men wel eens weten hoe dat met dat „Blauwe" Hel zit. Helemaal uit de doeken doen kan niemand dat. Er gaat het ver haal dat een vroegere eigenaar een grote blauwe neus had van in de glaasjes kij ken. Die zou „d'n blaauwe" geheten heb ben. Maar ik geloof van dat verhaal niets. De naam is zelfs veel ouder! Het perceel ligt in het verlengde van de oude hof stede Blaauwendraat aan de Oude Grind weg en daarmede heb ik het ook wel in verband gebracht. Misschien ontleende het ook wel de naam aan het zgn. „blauw- gras" dat er voor de ontgronding ten be hoeve van het turfmaken zeker gegroeid heeft. Toen ik in een artikel de naam „blauwgrasland" eens gebruikte zijn er spotlustige lieden geweest die zeiden: „Blauw gras bestaat niet". En dan moet ik het met die lieden helemaal oneens zijn, want dat bestaat wel. Vraag iedere willekeurige landbouwer van het Benedeneind wat „blaauw" is en hy zal u vertellen dat dat in de Bennekomse meent groeit. Welnu, dat „gras" het is eigenlijk een zegge maar dat maakt op het oog voor een leek weinig verschil uit dat gras dan is blauwachtig van kleur. En heeft uw zoon of dochter van school een flora dan zoekt u maar Carex panicea op. Dat is dat wilde gras en de Nederlandse naam is blauwe zegge. Duidelijk genoeg zo? Dan keren wij naar onze Blauwe Hel terug. Die naam zal nog wel de pennen in beweging blijven houden. De Blauwe Hel is een natuur reservaat voor „wetenschappelijke doeleinden", dat beheerd wordt door de Vereniging tot Be houd van Natuurmonumenten in Neder land (stortte u al f 7,50 op de giro voor uw lidmaatschap?) en dat alles houdt in dat je er zo maar niet kunt gaan pionie ren. Maar onder deskundige leiding mag men er wel een bezoek brengen. Weet u nog hoe ik laatst schreef over die „natuur liefhebbers" die overal maar lopen uit te graven? Welnu, om zulke nietsnutten te weren heeft de eigenaresse krasse maatre gelen moeten nemen. Voor zulke sujetten en voor stropers en onbevoegde jagerij staan er de bekende blauwe bordjes. Heus, als u het bij de vereniging vraagt mag u er met mij heen. U betaalt dan één gulden als u geen lid bent en dat geld gaat in het verenigingspotje om nieuwe reservaten te kopen. Dat weet u dan ook al weer. Naast vogelparadijsje is het een voor treffelijk plantengebied. Echt mooie plan ten, maar niet voor uw tuin. 't Staat er nog vol met de nathalzen bij uitstek: or chideeën. Wel niet van die grote vlin derachtige met frêle tinten uit de bloe menwinkel, maar toch echte hoor, deze grondorchideeën. 'k Heb al eens verteld over de eigenwijze bakker die het been stijf hield en niet van zijn stuk te brengen was: „Dat waren hyacinten". Zulke mensen zijn net standbeelden. Enfin, de we tenschap heeft het laatste woord en beslist niet de eerste de beste koeke- bakker. Als het om natuurbegrip gaat heb je met de gewone man soms een hevige strijd te voeren als het er om gaat oude, ingeroeste ideeën uit de weg te ruimen, 'k het ook nog een historisch monument van Veenendaal is, die Blauwe Hel. In feite is dat hele blok vol van herinneringen aan vroeger eeuwen: de groene velden, de splitting, de tinneweide, het rouwe veld, de ronduut, de ketelstart, de blaauwen draat, en nog veel en veel meer. En toen B en W van Veenendaal zulke veldnamen in de straatnamen wilde verwerken is er wat om afge- lachen. Om Pauw en Leentje wel te verstaan. Er waren zelfs mensen die mij vroegen of ik dat nu niet tegen kon gaan. Ja, echt! Ik notabene, die al jaar en dag al die namen verzameld heb op een kadas- terkaart! 't Had en heeft mijn fiat! Laten wij nu voor een keer maar eens origineel zijn. In de hemel met al dat sterrenge- flonker zou het ook geen wonen geweest zijn. Je zult in de Venusflat wonen en met je vrouw vechten als kat en hond! Trouwens, was het niet het raadslid Van Hardeveld die liever bij Pauw en Leentje ging inwonen dan bij Castor en Polux. Dat was hartstikke goed gezegd. Nou ja, Pauw en Leentje was ook niets. Voor de rest doen die aan de perceelsnamen ont leende straatnamen het in de bebouwde Heb op een wandeling een hele middag lopen te kletsen tot ik er koppijn van had om iemand er van te overtuigen dat de koekoeken in de winter niet veranderen in een „krem", met andere woorden in een roofvogel. Het bijgeloof is nog niet uitgestorven. Alles wat geheimzinnig is prikkelt de verbeelding. En geheimzinnig is het leven van de koekoek, ja myste rieus tot en met. En paddestoelen zijn ook al van die gekke dingen, die zo maar ko men en gaan. Duvelswaórk, zeiden de ouden. Maar wie Gods heerlijke schepping kent zegt met mij: „Goddelijk werk". Om dat de Meesterhand er achter staat. Zo'n stiltegebied zal nooit ontaarden in een pretgebied. Van de Groeneveldse laan af is het gehele lage gebied met inbegrip van beide Hellen als weidevogelgebied op het survey van Veenendaal geplaatst. Daar zullen ook de windgestreelde rogge velden wel nimmer verdwynen. En tus sen de aardappel- en bietenveldjes kan het u schoon gebeuren dat u de kwartelko ning te horen krijgen. En vergeet niet dat Zo maar een paar dotters aan de slootkant polder rond Veenendaal opperbest. Da's een waarheid als een koe. Dat zulke namen iets met de geschiede nis van ons dorp van doen hebben is al vele malen gezegd. Een splitting was de eerste ingestoken voor in een stuk veen- land waar meif turf uit ging maken. En was een „rouw" veld is, dat begrijpt ieder zo wel. Alleen moet men dat rouw voor de goede orde even vervangen door ruig, een ruig veld dus. Alleen dat ronduut zal u wat moeite geven,. De Ronduutweg komt pal voor de Blauwe Hel uit. Vroe ger waren dat wegen die op een uitge- veende plas uitkwamen. Onder dezelfde benaming zyn nog wegen in de buurt van Giethoorn te vinden onder dezelfde omstandigheden als by ons. Aan zulke na men herken je direct de streek. Op mijn veldnamenkaart van Amerongen zie je di rect met een beboste streek en een uiter- waardengebied te doen te hebben. In dit oude landschap dwaalde niet lang geleden Kees Kwint van de Kruiponder nog met de kudde schapen rond. Kees had altijd de hemel boven zich en de groe ne velden rond zich. Eigenlijk is met deze laatste scheper het laatste stukje roman tiek in de Gelderse vallei van de baan. Och, en waarom zouden wij om het ver lies van „oude" laatste kudde door bly- ven zagen. De strakke ruilverkavelingswegen be ginnen langzaam aan charmanter te worden met hun hoge populieren be plantingen. Ik hield mqn hart vast toen ze aan die Wageningselaan be gonnen. Hoe viel het op de duur mee! Nooit nog ben ik van mijn tochten in de omgeving van de Hel onvoldaan thuis gekomen. Als de gele lissen in de sloten op de maat van de wind hun zwaarddans uitvoeren en vooral wanneer van de lage slootkan ten de gele toefen van de al zo vroeg bloeiende dotters neerhangen, dan is zo'n poldersloot een lust voor het oog. En een wei vol bloeiende boterbloemen is ook mooi. Dat is het land van Kees de sche per. En óók het land van ons. Een land van onmetelijke schoonheid. En waarom zou u dat allemaal aan uw neus laten voorbij gaan. Laatst zei iemand: „Dat jij veel in het veld zit merk ik zo wel, want ik kom je nou nooit eens op de Kerkewijk tegen". Wat zou ik op de Kerkewijk moeten doen? Naar mooie meisjesbenen kyken? Neen, geef mij de natuur maar. Mochten er te hooi en te gras eens jongens en meisjes zgn die met hun ziel onder de arm op de Boulevard rondlopen en die eens echt van de natuur willen genieten dan zyn ze welkom. De excursies buiten Veenendaal trekken altijd veel jeugdige deelnemers. De jeugd van Veenendaal is altijd een beetje schuchter. Onbekend, maakt hier wel eens onbemind. Er wordt wel eens beweerd: Met al die natuurwijsheid hou ik me niet op. Je moet hier „gewoon niets doen" dan val je het minste op. Gelukkig schijnt er iets aan het veranderen te zijn. De angst voor het onbekende gaat over. Iemand, die vroeger buiten de sibbe trad kon net zo goed meteen maar naar de maan emigreren. Het lag onze voorouders op de lippen bestorven: Jongie, zoiets doe je toch niet dat deed je groffie (lees grootvader) ook niet. Maar je was „grof fie" niet. Je koos een andere weg. En of dat een mindere weg is dat moet de tgd dan maar leren. Hoofdstr. 51 Tel. 3184 Veenendaal (58) Behoedzaam drukt Aram tegen de oude ver- olmde deur en, evenals bij zijn eerste bezoek aan het spookslot, blijkt de deur ook nu niet gesloten te zijn. De muffe lucht van rottend hout waait langs hem heen, achter zich hoort hij Orsino drif tig fluisteren tegen de benauwde soldaten, die in bijgelovige angst naar de donkere deuropening loeren Dan trekt Aram zijn zwaard en treedt vastberaden de hal binnen. Maar nauwelijks heeft hij enkele passen gedaan, of buiten klinkt een ang stige kreet, gevolgd door andere uitroepen van ontzetting. Met van afgrijzen uitpuilende ogen wijst een van Orsino's lansknechten omhoog naar de verweerde transen van de ruïne. Daar, hoog boven hen, traag klapwiekend met reusachtige vleermuis achtige vlerken, zweeft een afschuwelijk wezen, dat met gloeiende ogen neerblikt op de ontzette mannen (wordt vervolgd) Ds. R. de Bruin zal zondagmiddag 21 maart a.s. om half drie te Zetten afscheid nemen van de hervormde gemeente van Zetten en Andelst in de classis Ngmegen en de week daarop, n.l. zondagavond 28 maart a.s. om zeven uur in de Oude Kerk, na vooraf 's morgens om half tien in dat zelfde kerkgebouw te zgn bevestigd door Ds. C. J. van der Graaf, emeritus-pre dikant te Putten, intrede doen als predi kant van de hervormde gemeente van Lunteren, waar hy beroepen is in de va- kature van Ds. K. van de Pol, aan wie wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftyd met ingang van 1 mei van het vorige jaar emeritaat is verleend. Roel de Bruin werd op 20 september 1912 te Polsbroek in de provincie Utrecht geboren. Hg bezocht eerst het stedelyk gymnasium te Gouda en studeerde daarna nog theologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, waar hg in 1937 zijn kandidaats- en ongeveer een jaar later ook zgn kerke lijk voorbereidend examen aflegde. Nadat de heer De Bruin in september 1938 door het provinciaal kerkbestuur van Noord Holland was toegelaten tot de evangelie bediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hg op 27 november van dat zelfde jaar (1938) door nu wglen Ds. T. van de Hee, toen nog predikant te Gene- muiden, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Waspik in de classis Heusden in Noord Brabant. Op 21 november 1942 verwisselde Ds. de Bruin deze gemeente met die van Noordeloos in de classis Gorinchem, vanwaar hg op 25 november 1945 naar die van Veenendaal vertrok. Daarna stond Ds. de Bruin nog ruim twaalf en een half jaar te Barneveld en sinds 7 november 1960 dient hg de her vormde gemeente van Zetten en Andelst in de classis Ngmegen, waar hg werd bevestigd door Ds. J. J. Poot uit Woerden, toen nog predikant te De Bilt. Ds. de Bruin heeft in de loop der jaren vele bestuursfuncties vervuld en zitting gehad in tal van colleges en commissies. Zo was hg o.a. te Waspik lid van het clas sicaal bestuur van Heusden en te Barne veld scriba en ook praetor van het breed ministerie van de ring Putten, voorzitter van de provinciale afdeling Gelderland van de Nederlandse Hervormde Bond van jongelingsverenigingen op gereformeerde grondslag, voorzitter van de classicale commissie voor opzicht en tucht in de classis Hardewijk, lid van de classicale zendingscommissie in de classis Harder wijk en te Barneveld zelf: voorzitter van hel hervormd rusthuis, voorzitter van de hervormde scholen, voorzitter van de christelyke ulo-school, voorzitter van de plaatselijke zendingscommissie en voor zitter van het protestants verpleeghuis. Tijdens zijn ambtsbediening als predikant van de hervormde gemeente van Zetten en Andelst was hij o.a. eerst scriba en na derhand voorzitter van de classicale com missie voor opzicht en tucht in de classis Ngmegen, voorzitter van de Stichting maatschappelijk werk en gezinszorg, kring Eist en te Zetten zelf: voorzitter van de hervormde school voor buitengewoon la ger onderwijs, voorzitter van de christe lgke ulo-school, waarvan hg in 1963 mede één van de oprichters was, voorzit ter van de christelijke kleuterschool en verder heeft hij ook nog enige jaren gods dienstonderwijs gedoceerd aan de lagere technische school te Zetten en Andelst. Thans is Ds. de Bruin o.a. nog: bestuurslid van de christelijke kweekschool op de Veluwe te Ede, waarvan hij indertyd me de één van de oprichters was en voorzit ter van de classicale weduwenbeurs in de classis Harderwijk. VEENENDAAL Het Chr. Nationaal Sportfonds heeft evenals verleden jaar een aktie SSS Steunt Samen Sport 1965. De bedoeling van deze aktie is dat de gelden ten goede komen aan de Chr. Sportverenigingen. In iedere stad of iedere plaats waar in Nederland Chr. Sportverenigingen wor den gevonden, wordt dit jaar door midde» van lyst en kerkcollecten geld verzameld. De gelden uit de kerkcollecten komen te. goede aan het landelijk of provinciaal vei band, terwijl de lystcollecties voor het grootste deel in de kas vloeien van die vereniging die zich inspant om dit geld binnen te krijgen. Landelijk is het zo opgezet dat bij geest verwanten deze lijstcollecte niet behoeft te worden aangevraagd, maar dit ligt in Veenendaal anders. In Veenendaal kunnen praktisch alle mensen geteld worden by hen die de Christus der Schriften belgden, en is dus een ieder belangstellend hoe de kinderen hun vrye tgd besteden, maar moet dan ook zo'n collecte aangevraagd worden, en is dus deze lystcollecte niet in mei maar is ons de week van 22-27 maart toe gewezen. Zo gaan onze mensen dan ook de week van 22-27 maart op stap om huis aan huis gelden te verzamelen voor een gedeelte van Veenendaals jeugd. En het is toch niet teveel gevraagd als we rekenen op een gulle gift? Een ieder die sport beoefent weet dat sport beoefenen geld kost, en ook dat het niet allemaal door de kinderen kan wor den betaald; daarom hopen zij. die zich inspannen om ondanks de kosten toch alle kinderen ook aan sport te laten doen dat zy die zich in dezen niet met hun krach ten behoeven in te zetten dit zullen doen door middel van hun geldelijke bijdrage. In deze tijd van intense inspanning van onze jeugd op de scholen is het voor de kinderen een verademing als ze op een verantwoorde wijze aan sport kunnen doen. Daarom ouders van Veenendaal kyk ook bg deze collecte niet op een paar kwartjes of een gulden, onze maar ook uw jeugd zal er u dankbaar voor zgn. Vele kleinen maken ook voor ons een grote. Namens het bestuur van het Chr. Nat. Sportfonds-aktie Steunt Samen Sport 1965 en de Chr. Sportstichting DEOS. De heren: Hunnersen, Roeleveld, Voskuilen, Aalbers, Mollema. Oranje Wit speelde na een periode van winters weer en uitwedstryden weer eens thuis tegen UVVO uit Utrecht. De krachtsverhouding in vergelgking brengen met de uitslag kan men niet, want beide partyen waren in het veld goed tegen elkaar op gewassen. De overwinning was zeer zeker verdiend maar de uitslag een beetje ge flatteerd. UVVO trok meteen fel van leer en mis schien was het dit enthousiasme welke de Elster defensie gedurende die eerste fase enigszins uit haar evenwicht bracht. Toen de Utrechters echter prachtige kansen om zeep brachten, werden de Oranjemannen attenter en na dit eerste kwartier kregen de UVVO-ers praktisch geen kan sen meer. Met uitvallen maakten Vee nendaal c.s. het de UVVO-defensie bijzon der lastig. In de 17e minuut kreeg mid- voor St. Veenendaal de bal op maat, ging goed door en met een droge knal was de stand 1-0. Nog geen 5 minuten later was het weer St. Veenendaal die door de Utrechtse defensie dwaalde en een effect vol schot losliet, waarop de UVVO-kee- per weinig kijk had, 2-0. GEVRAAGD BIJ Geboden wordt altijd interes sant en gevarieerd werk met de modernste machines en in een omgeving waar de per soonlijke prestatie nog hoog gewaardeerd wordt. Prachtige gelegenheid voor hen die graag van alles willen weten. Hoog loon, winstaandeel, ver goeding reiskosten, vrije werk kleding. Aanm. schriftelijk of dagelijks aan de fabriek Utrechtsestraatweg 149, tel. 08376-2024. SPANNING AAN DE TOP De door de plaatselyke vereniging Pan ters georganiseerde volleybalcompetitie voor groepen die niet in de volleybalbond (NeVoBo) uitkomen biykt een doorslag gevend succes te zgn. Vol animo en strijdlust gaan de partijen elkaar te lijf en met een bewonderens waardige dosis tactiek spelen de over het algemeen oudere spelers hun partij mee. De strijd heeft zich gedurende de laatste weken dusdanig ontwikkeld, dat er aan de top spanning genoeg is om de laatste wed strijdavond, a.s. maandagavond in de Ichtus-ULO, met verwachting tegemoet te zien. De ploegen van VZC en Politie B zgn uitgespeeld. VZC A heeft voorlopig de leiding, doch zal a.s. maandagavond ongetwijfeld van de top worden verdron gen door de SKF of de ploeg van Onder Ons. Zover is het echter nog niet en de te genstanders van die avond zullen er alles aan doen om de titelkandidaten een sportief beentje te lichten. Op die avond komt in elk geval wel vast te staan wie kampioen wordt, mits een gedeelde eerste plaats nog een extra wedstrgd verlangt. De stand luidt thans: 1. VZC-A 14 20 2. Ouder Ons 12 18 3. SKF 12 18 4. VZC-B 14 16 5. Gem. Politie-A 12 14 6. Sparta 12 10 7. Gem. Politie-B 14 3 8. DEOS 12 1 Morgenmiddag komen de drie hoofd teams van de Panters allen voor eigen publiek tussen de lynen. Tevens is dit voor alle drie de formaties de laatste thuiswedstrgd van dit seizoen. Het eerste damesteam komt om twee uur uit tegen het goede Jodan Boys uit Gouda. Winst zien wij er niet in voor de Vee- nendaalsen, doch het wordt ongetwijfeld weer een spannende zaak en als de nog jonge dames op critieke momenten het hoofd koel kunnen houden moet het mo gelijk zijn met een goede leiding tot een verrassing te komen. Maar dan is het fel aanpakken van het begin tot het einde. Om drie uur de heren van Panters-II tegen het nog ongeslagen en dus boven aan de ranglijst prijkende Hercules-I uit Woerden. UVVO raakte aangeslagen en liet zich even in de verdediging drukken. 10 Minu ten voor rust kreeg Oranje Wit net bui ten de 16 meterlijn een vrge trap wegens ongeoorloofd aanvallen, R. Onink's voet werkte als een lanceerbasis en dat bete kende 3-0. Na de thee werd het spel er niet mooier op. UVVO probeerde de eer te redden maar ook dat stond de Elster defensie niet toe. De score werd zelfs nog opge voerd. In de 25e minuut knalde Bos een bal in de richting van het UVVO-doel, midvoor St. Veenendaal sprintte erop en haalde vlak voor de Utrechtse goalie uit voor een schot maar miste half. De UVVO keeper schrok hiervan zo, dat hij de bal die van het been der Oranje Wit midvoor gleed verzuimde te pakken, 4-0. Hierna werd een doelpunt van H. Slok wegens off-side afgekeurd. Zaterdagmiddag speelde Musketiers op eigen terrein tegen DEV en won verdiend. De Elstenaren hadden maar een half uur tje nodig in de eerste helft om de be nodigde afstand te nemen, toen geloofden ook zg het wel. Musketiers ging direct na het begin- signaal in het offensief en drong de Doorn- se formatie met de rug tegen de muur. Deze aanvalsdrift leverde reeds na 12 mi nuten een doelpunt van A. Kranenburg op, 1-0. DEV kon hier niets tegen in brengen en berustte nu reeds in een ne derlaag. Het duurde dan ook niet lang of v. d. Klift had nummer 2 achter de DEV-goalie gedeponeerd. Het mooiste doelpunt kwam echter 10 minuten voor rust. D. Jansen begon een solo en om speelde in laatste instantie de Doornkee per, 3-0. Na rust werd het een zeer, zeer matige vertoning met een veel sterker Musketiers. In de stand kwam geen wijzi ging meer en deze zege betekent voor de Elstenaren dat zij nog helemaal meedoen. BROMFIETSER EN DUOPASSAGIER IN EDE VERWOND De heer B. uit Ederveen kwam in het weekend met zgn bromfiets in botsing met een auto. Dit gebeurde op het kruis punt Kerkweg-Blokkenweg in Ede, waar hg geen voorrang verleende aan de auto van de heer van K. uit Ede. De heer Berkhof en zijn duopassagier, de heer Bakkenes kwamen te vallen en werden met verwondingen naar het Julianazieken- huis in Ede gebracht. Later bleken de kwetsuren nogal mee te vallen, zodat bei den naar huis konden terugkeren. MAANDAG VERGADERT BESTUUR GROENE KRUIS OVER OFFICIËLE OPENING NIEUW GROENE KRUISGEBOUW De werkzaamheden aan het nieuwe Groene Kruisgebouw annex politiepost op de hoek Hoofdweg-T. C. Hootsenstraat vorderen snel. De aannemer fa. Kelder man hoopt het complex eind deze maand te kunnen opleveren. Het is nog niet be kend op welke datum het gebouw zal wor den geopend. Hierover moet nog overleg met het gemeentebestuur van Ede plaats hebben. Wel vergadert het bestuur van het Groene Kruis op maandagavond a.s. om zich te beraden over dingen die op de openingsdag gebeuren moeten. Mijnhardt'f Zenuwtabletten De wedstryd van zaterdag die Rens woude speelde tegen Advendo in Eder veen toonde aan dat de koplopers weer op de goede weg zgn. In deze wedstryd traden Haj-tog en Veldhuizen weer aan, hetgeen een versterking bleek te zyn. Vooral Hartog speelde een goede wed strijd. In het begin leek het er niet op dat Renswoude een grote overwinning zou be halen. In de achtste minuut hield de aan hang van Renswoude de adem in toen de Ederveense midvoor een hard schot loste, maar keeper van Ommeren stopte keu- Deze Woerdense ploeg heeft het enkele weken geleden tegen Panters-I bijzonder moeiijk gehad en een compleet Panters-II team moet in staat zgn voor een verras sing te zorgen, mits er vooral aan het net met meer overleg wordt gespeeld. Een in een oude vorm spelende Panters-II forma tie kan voor een wedstrgd zorgen, die een waardige afsluiting kan heten van het competitieseizoen voor eigen publiek. Om vier uur betreedt Panters-I het veld om tegen Valbovol-III uit te komen. Uit werd het destijds een krappe 3-1 neder laag en een in huidige vorm spelende for matie moet in staat worden geacht de volle winst binnen te halen. Ook hier een spannende strijd. Om vijf uur dan het jeugdteam Pan- ters-IV tegen het hooggenoteerde VCM -III. Deze laatste ploeg is samengesteld uit louter oude spelers die eerder in het hoofdteam van VCM hebben gespeeld. Het zal voor Panters-IV byzonder las tig worden om de volle winst te boeken en toch moet dit wil de kampioenskans niet worden ontnomen. Een normaal spe lende Panters-formatie zien wij ondanks alle belangrijke situaties winnen. rig. Eigenlgk tegen de verhouding in nam Renswoude de leiding toen Vink op be heerste wyze inschoot, 1-0. Na dit doel punt werden de rollen omgedraaid en speelde Renswoude voortdurend op Eder veense helft. De score werd verhoogd door Hardeman, die keihard vuurde, 0-2. Even later schoot Vink in, maar een der Advendoverdedigers wilde de bal weg trappen, schoot tegen een eigen speler op en zo caramboleerde de bal in het net. Een fortuinlijk Renswoude doelpunt, maar de stand was 0-3. Na de rust had Rens woude het heft in handen, maar de doel punten bleven voorlopig nog uit. Een Ad- vendoverdediger speelde de bal terug en kcihaxd vloog het leer tegen de lat. Veld huizen maakte nog een buitenspelgoal en vlak voor het einde bepaalde Vink met een keurige omhaal de eindstand op 0-4. Een verdiende overwinning voor Rens woude, die nog groter had kunnen zyn, als er zuiverder geschoten was. Renswoude voert nog steeds de rang- lyst aan met 26 punten uit 14 wedstryden, maar Woudenberg blyft de roodwitten op de hielen zitten.

De Vallei | 1965 | | pagina 3