VROUWELIJKE KRACHT REIN KOK S droïist"u Woilana W0LLANA J)e Vallei" Uw blad A. P. Rijpstra - Rhenen COUPONS TAPIJT BEDDEN 1 Magazijnbediende 1 Man voor bediening van diverse machines HENDI FIJNMETAAL Onderhoudsmonteur Nu reeds voor f 398,- een Singer zig-zagnaaimachine QUINT geschenkenhuis FA. E. H. H00TSEN WIENER EN CO. N.V. Corveeër Leerlingen autogeen-, elektr.- en puntlassen administratieve kracht anjkfts draqe Hervormde Efratha kerk in Overberg wordt uitgebreid keurkapokmatrassen 9,o-exL óJicujxtti DIJKSTRA - GEBAK TAART-PUNTEN 4 AMERONGEN begint met goed kijken STICA KAPOKMATRASSEN MRNUFRCTUREN BEDDEN&LEDIKRNTEN Ritmeester Sigarenfabrieken N.V. Veenendaal Op onze afdeling korrespondentie kunnen wij plaatsen een van c.a. 17 jaar voor diverse werkzaamheden. Gewenste opleiding: Mulo of Handelsavond school. Voor een geschikte kracht zijn ruime ont- plooiingsmogelij kheden aanwezig. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling Perso neelszaken van ons bedrijf, Kerkewijk 115 te Veenendaal. Modehuis Praktisch en modern in zorgeloos terlenka Ga eerst kijken bij: Modehuis Te koop te Veenendaal: HERENHUIS 4-KAMER FLAT GROTE PARTIJ tegen halve prijs GROTE PARTIJ JAC. DE GOOYER In ons steeds groeiend bedrijf is plaats voor VEENENDAAL bij naaister kantoorbediende (vrl.) verkoopster M. G. Huibers Predikant blijft in Kesteren De Hervormde provinciale kerk vergadering van Gelderland heeft geen aanleiding kunnen vinden om maatregelen te nemen tegen de Her vormde predikant van Kesteren. ds. J. C. v. d. Berg. Tussen deze predikant en een groot deel van de gemeente waren vorig jaar conflicten gerezen. Men verweet ds. v. d. Berg o.a. geen rekening te houden met de mening van de overgrote meerderheid van de lidmaten. Op grond daarvan werd bij de generale synode een verzoek inge diend de predikant los te maken van de gemeente. Ondanks dat blijft ds. v. d. Berg in Kesteren, hoewel een adviseur is aangewezen die hem bij zijn werkzaamheden zal bege leiden. Tweetal Ds. J. Keuning te Veenendaal is met ds. H. W. Eerland te Amers foort op tweetal geplaatst door de Chr. Gereformeerde kerk te Zierik- zee. Verhouding tot andere kerken Ds. J. Keuning zal op een gemeen tevergadering van de Chr. Geref. kerk (Hoofdstraat) te Veenendaal, te houden op 12 april a.s., spreken over „Onze verhouding tot andere kerken". „Als het kerkje maar een naam heeft" gaat niet op In de „Paaskerkbode", het orgaan van de Geref. kerk te Delden is kritiek uitgeoefend op de naam „Ge reformeerde kerken". Er werd o.a. dit gesteld: Wanneer is de kerk Ge reformeerd, Hervormd, zó dat zij werkelijk op dit voltooid deelwoord aanspraak mag maken? Toch pas, als de kerk haar intrede heeft ge daan op de nieuwe aarde? Vóór deze intrede blijft de kerk altijd te reformeren en altijd te hervormen. Daar kan, zolang zij op deze aarde vertoeft nooit een punt achter worden gezet. Ook niet in schijn. Zou daarom bijvoorbeeld de naam „Evangelische kerken" of „Reformatorische kerken" niet te verkiezen zijn boven de huidige naam? Niet alleen vanuit gepaste bescheidenheid, maar ook voor de duidelijkheid? De redactie van het - Gerefor meerde - Centraal Weekblad tekent hierbij aan, dat naar haar mening, de naam „Evangelische kerk(en) van Nederland" verre de voorkeur ver dient omdat hierin zo duidelijk wordt uitgedrukt dat het in de kerk alléén om het evangelie gaat. Het grootste argument tegen de aanduiding „Gereformeerd" is, vol gens Centraal Weekblad, dat hier zo op de voorgrond wordt geplaatst wat wij met de kerk hebben gedaan. Terwijl het begrip „Evangelisch" op de meest kernachtige wijze uitdrukt waar het in de kerk om gaat: het evangelie, de blijde boodschap van vergeving en genade, alleen door het zoenoffer van Christus. Viering Avondmaal De kerkeraad van de Chr. Gere formeerde kerk (Beatrixstraat) te Veenendaal heeft bepaald, dat doop leden van die gemeente uitsluitend met toestemming van de kerkeraad aan de viering van het Heilig Avondmaal zullen kunnen deelne men. Godsdienst in India De godsdiensten in India zijn per centsgewijs als volgt over de ver schillende groepen verdeeld: 83,5 °/o Hindoes; 11% Mohammedanen; 2,7 Christenen en 2,8 andere godsdiensten. Van de Christenen is 55°/« R.K.; 35% Protestant en 10% Orthodox. Aldus de statistische be richtgeving van de Indiase rege ring. Gezangen Uit „Om Sions Wil", het orgaan van de Chr. Geref. kerken in de classis Amersfoort, knipten wij het volgende cursiefje van „Spectator", dat een bredere lezerskring ver dient. Onze Gereformeerde broeders en zusters hebben eindelijk hun defi nitieve gezangenbundel gekregen. Allerwege werden in de gemeenten zanggroepen geformeerd, om op die manier de leden te helpen bij het zingen van de nieuwe, en vaak ver anderde gezangen. Gelukkig zijn er in deze nieuwe bundel vele melo dieën in hun oorspronkelijke nota tie opgenomen. Zoals we met onze psalmmelodieën weer tot de oor sprong terug gingen (de zozeer af gekeurde rytmische notatie, volgens velen!!!), zo doen we dat ook - te recht - met de gezangen. Echter, er zijn ook een paar min der prettige kanten aan deze gezan genzaak. In organistenkringen, met name in de Geref. Organistenver enigingen, is men geschrokken van het aantal copie-fouten in het mu zikale gedeelte (meer dan 40!!). En dat nog wel in een definitieve uit gave! Ten tweede, waarom zijn er ge zangen van mindere kwaliteit in op genomen? Het beroemde, insiders spreken van het, ^beruchte, Stille Nacht, of Ere zij God (de bronver melding spreekt van: „Het nachte gaaltje") zijn toch geen kerkliederen meer! Dit soort geestelijke muziek f 20.000,nodig voor creëeren 60 nieuwe zitplaatsen In Overberg wordt een aktie-comité gevormd dat zal pogen de benodigde 20 mille bgeen te brengen, nodig voor de uitbreiding van de Hervormde Kerk. De Efrathakerk kan thans 140 kerkgangers bevatten, maar in de zomermaanden zou ruimte nodig z(jn voor meer dan 200 personen. De predikant Ds. C. van Viegen, onlangs 70 jaar geworden, heeft geprobeerd door het houden van drie kerkdiensten per zondag het ruimtehiaat op te vullen, maar ideaal is deze toe stand toch niet. Al lang bestonden er plannen om uit te breiden, maar lang zamerhand kragen deze plannen gestalte. De gemeente van Overberg heeft vorig jaar bewust niet meegedaan aan de grote kerkbouwaktie „Antwoord '64" omdat men zelf met financiële problemen rond de eigen kerkbouw zat. Hervormd Overberg wil nu beginnen met een aktie „Antwoord "65", maar dan specifiek op eigen gemeente gericht. Amerongen, Renswoude, Scherpen- zeel, Woudenberg en Veenendaal om een kerkdienst te bezoeken. Ds. v. Vie gen geloofde niet dat men toen zo in de zorgen zat als nu. Eerstens was de bouw stukken goedkoper en verder kreeg men medewerking van de grafe lijke familie van Aldenburgh-Bentinck alsook vanuit omliggende gemeenten. Veertig jaar lang heeft de heer Kars de hervormde gemeente gelied, maar in 1918 toen de heer Ruitenbeek oefenaar was kwam er een scheiding, waardoor een aantal leden overging naar de Oud-Geref. Gemeente. Nadien diende VERGADERINGEN Na de bidstond van vorige week woensdag werd er al een gemeente vergadering gehouden en ook deze week kwam men weer bijeen om de plannen te bespreken. Het is nog niet bekend in welke richting het aktie-co mité zal gaan werken, zo vertelde ons de predikant van Overberg, Ds. van Viegen. Of het een lijstcollecte zal wor den of een andere snelle aktie, dat moet nog beslist worden. Te klein De uitbreiding is zeer noodzakelijk, aldus Ds. v. Viegen. 's Zomers als de stroom toeristen in Overberg neer strijkt staan de mensen in de rij. om in de kerk te komen. Anderen bezetten al een half uur voor de kerkdienst een plaats in het midden van de kerk, want men wil niet graag net onder de preekstoel zitten. De zitplaatsen in de Efrathakerk zijn vrij. De ge plande verbouwing houdt in dat men twee zijvleugels wil aanbouwen, waar door een soort kruiskerk ontstaat. De gemeente doet wat ze kan, maar met 650 zielen zal toch het grote be drag van 20 mille bijeengebracht moe ten worden want van andere instanties kan men niet veel verwachten. De grote kerkbouwaktie van vorig jaar was meer bestemd voor de bouw van nieuwe kerken in nieuwbouwwijken. 90 jaar De Efrathakerk dateert van 1884. Daarvoor liepen de Overbergers naar kan, met de bundels van Joh. de Heer, Glorieklanken e.d. beter voor de huiskamer gereserveerd blijven, als men ze toch wil zingen. Ten laatste, er zijn vele gedichten van hedendaagse dichters in te vin den, maar waar blijven de heden daagse melodieën. Mocht in onze kerken het nog zo ver komen, dan late men zich niet leiden door bo vengenoemde bundel, maar men trekke er lering uit! Gooien met naamkaartje Er was eens een dominee die op zondagmorgen in de consistorie een brief kreeg. De brief yvas even te voren aan de koster afgegeven. De inhoud van het epistel liet aan dui delijkheid niets te wensen over. Het bevatte slechts één woord: Idioot! De pastor evenwel, was er be paald niet van ondersteboven. Tij dens de gebruikelijke aankondigin genreeks stelde hij de gemeente op de hoogte van de brief met de vol gende woorden: Ik heb al vaak brie ven ontvangen van mensen die ver gaten er hun naam onder te zetten. Maar vanmorgen kreeg ik voor 't eerst een brief van iemand, die wel z'n naam plaatste, maar vergat de brief te schrijven. Actiecomité In Overberg is een actiecomité gevormd om te komen tot verbouw van het Hervormde kerkje. Geestelijke bearbeiding Midden-Betuwe De classis Zeist van de Gerefor meerde kerken heeft het bezwaar schrift behandeld van de Gerefor meerde kerk te Rhenen inzake de geestelijke bearbeiding van de Mid den-Betuwe door de Rhenense ge meente. De classis besloot er bij de par ticuliere synode te Utrecht op aan te dringen, dat de laatste de par ticuliere synode van Gelderland wijst op haar verantwoordelijkheid in deze. De kerk van Rhenen heeft voor deze arbeid de steun van de Gelderse synode nodig. Deze steun bleef tot nu toe uit. Verkiezing kerkelijke colleges Maandag 5 april zullen de ge meenteleden van de Hervormde buitengewone wijkgemeente in wor ding „Sola Fide" te Veenendaal hun ambtsdragers kiezen. Door kerke raad en lidmaten zijn aanbevolen: Voor ouderling: 1 J. I. Carsouw, 2 J. Drost, 3 L. ten Napel, 4 G. G. de Ruyter, 5 M. C. v. Sloten, 6 G. Veenhof, 7 J. v. d. Weerdhof, 8 J. Ph. Wijnberger, 9 T. v. Beek, 10 C. v. Genderen, 11 A. Gerritsen sr., 12 A. S. Hoekstra, 13 A. v. d. Kooy, 14 J. Oskam, 15 A. H. v. Pijpen, 16 J. H. v. Schuppen, 17 P. Will. Voor diaken: 1 A. S. Hoekstra, 2 J. Oskam, 3 A. H. v. Pijpen, 4 J. H. v. Schuppen, 5 T. v. Beek, 6 N. J. Nieuwenhuis, 7 J. v. Soest, 8 M. C. v. Sloten, 9 S. Tigchelaar, 10 J. v. d. Weerdhof, 11 J. Ph. Wijnberger. Voor ouderling-kerkvoogd: 1 J. Buddingh, 2 D. de Gooyer, 3 K. Kei zer, 4 M. v. Schuppen, 5 Th. Diepe- veen. 6. H. v. Essen, 7 A. S. Hoek stra, 8 G. J. Koomen, 9 A. v. d. Kooy, 10 C. Kroes, 11 J. H. v. Schuppen. de heer Folkerts de hervormde ge meente en sinds enkele jaren is Ds. van Viegen herder en leraar in Over berg. De traditie om elders te gaan kerken werd na de komst van Ds. v. Viegen veel minder maar wordt incidenteel nog wel eens gehandhaafd. Overigens hoopt Ds. v. Viegen op 27 april a.s. op de boot te stappen om zijn zoon in Ca nada te bezoeken. Dit bezoek zal on geveer een half jaar duren. De pre dikant hoopt dat de kerkbouwplannen voor die datum in een beslissend sta dium zijn gekomen en het aktie-co mité al een eind op weg zal zijn. De predikanten uit de Ring zullen de diensten leiden en vooral de Amerong- se predikant Ds. G. Kaastra heeft zijn volle medewerking toegezegd tijdens de tijdelijke vakature. Ds. v. Viegen hoopt dat God hem de gezondheid geeft om de gemeente nog 5 jaar te leiden. Want kerkrechtelijk moet de predikant op 75-jarige leeftijd afscheid nemen. Voor die datum wordt hij ieder jaar herbenoemd. Dit is pasgeleden nog weer gebeurd door de prov. kerkver gadering. Het is te hopen dat men in Overberg de handen ineen zal slaan om de voor gestelde uitbreiding te kunnen reali seren. Want het is een gunstig teken dat de kerkgangers in de rij staan, in tegenstelling met stedelijke kerkgebou wen, die nog niet voor de helft bezet zijn. De Efratha-kerk te Overberg, die met twee zijvleugels wordt uitge breid. Aanvragen jachtakten Aan belanghebbenden wordt ter kennis gebracht, dat formulieren voor het aan vragen van een jachtakte, geldig voor het seizoen 1965-1966 kosteloos verkrijgbaar >U" ten gemeentehuize. Het verdient aanbeveling, dat de aan vragen voor 1 april a.s. worden inge diend. De aanvraagformulieren moeten in tweevoud worden ingevuld en moeten vergezeld gaan van twee goedgelijkende pasfoto's van degene voor wie de akte moet worden aangevraagd. Jachtakten voor minderjarigen van achttien jaar en ouder behoren door ou ders of voogden te worden aangevraagd. Klachten waterleiding Hoewel in de plaatselijke bladen reeds melding werd gemaakt van de mogelijk heid om klachten betreffende de water leiding vrijdagsavonds tussen zeven en acht uur ten gemeentehuize te melden werd tot nu toe weinig gebruik van deze mogelijkheid gemaakt. Daar deze zitting tot het aanhoren van klachten nog twee keer zal plaatsvinden komt het wenselijk voor belanghebbenden nogmaals van deze mogelijkheid op de hoogte te stellen. Op vrijdagavond 19 en 26 maart a.s. zal er weer iemand van de N.V. Bronwater leidingmaatschappij te Doorn ten gemeen tehuize zitting houden tussen zeven en acht uur. Wanneer u dus nog eventuele opmerkingen of klachten heeft kunt u zich hier vervoegen. Sluit niet langer Uw ogen voor de narigheid van een verkeerde matras. U hebt een matras nodig waarop u zo heerlijk slaapt dat U overdag fit blijft. Goed slapen begint met kijken. Goed kijken naar moderne Die worden stevig gevuld met de beste kapok. Van nature veerkrachtig. Van nature rustgevend. U vindt deze matrassen in de BEDDEN SPECIAALZAAK VAN VEENENDAAL GORTSTR.39 TELEF. 2321 pullovers vesten - vestjes blouses Fris - jong - jeugdig Markt 7 telefoon 3120 VEENENDAAL met garage, schuur, erf en tuin. Ind.: ruime hal met kelder, L-vormige woonkamer ca. 40 m2, grote vier kante keuken met stalen aanrecht en dubbele spoel bak, 3 slaapkamers, betegelde badkamer, zolder met vaste trap. Zeer solide bouw. Gelegen op goede stand. Vraagprijs f 85.000,k.k. van Heyermansflat in het Schrijverspark. Front op het zuiden met goed uitzicht. Inl. Makelaarskantoor Achterbergsestraatweg 4A - tel. 08376-2169 20% KORTING Woninginrichting Veenendaal. Tel. 08385-3528 UITSLAGEN SCHIETWEDSTRIJDEN Bij onderlinge schietwedstrijden werden de volgende resultaten bereikt: G. v. d. Horst en B. A. Esveld 98 punten, H. den Uyl 96, W. van Veenendaal 95, A. de Haas en R. Brinkman 94, A. H. Engelaar en H. de Greef 91, J. v. d. Brenk 89, P. v. d. Sigtenhorst 87, A. v. d. Sigtenhorst 84, J. de Kroon 82, J. L. Engelaar 81. GEBODEN WORDT: 5 daagse werkweek. Vrjje werkkleding bewassing Pensioenregeling Winstdeling U kunt solliciteren dagelijks tijdens de werk tijden, ook zaterdags, op ons kantoor: Hoofd straat 29 (ingang electriciteitszaak). H0LLANDIA HOLLANDIA TRICOTAGEFABRIEK N.V. Kerkewijk 57 Veenendaal heeft de mogelijkheid tot plaatsing van een Wij bieden afwisselend werk tegen goede beloning. Sollicitaties dagelijks aan bovenstaand adres. Lichtgewicht, ingebouwde motor en lamp, Liggend spoelklosje voor de naald. Vast lopen uitgesloten. Ook voo.r koelkasten, wasautomaten, breima chines, schrijfmachines naar W. J. VELDHUIZEN Alleen Singer vertegenwoordiger voor Veenendaal en omstreken. Wilhelminastraat 53, telefoon 3573. Showroom Kerkewijk 9. Singer wereldgarantie Singer wereldservice dat mooi en goedkoop is en past in uw huis vindt u Gelderland/hoek Hoogstr. tel. 2656 Afranden Gratis thuisbezorgen Verhuur van plaktafels. DEZE WEEK HEBBEN WIJ VOOR U IETS SPECIAALS Tafelzeil met linnen rug geen f 4.95 maar f 3,95 per meter. Verder hebben wij een grote sortering Opbouwserviezen glasserviezen Sola-artikelen speelgoederen schoonmaakartikelen enz. enz. Het is echt teveel om op te noemen. Komt U eens kijken en U zult zeker slagen. Want voo,r Veenendaal-zuid is het juiste adres voor U Jan Steenlaan 67, tel. 4136, Veenendaal Hoofdstraat 77-72 Vraagt voor spoedige indiensttreding: Wegens huwelijk van tegenwoordige een voor het gordijnen atelier (afd. Woninginrichting) als assistente van de boekhouder. Diploma machineschrijven vereist. een 18 jaar of ouder, liefst met ervaring voor de afd. Luxe en Huish. artikelen. 5-daagse werkweek. Aanmelden: Hoofdstraat 77, tot 18.30 uur. Twee woorden - één begrip 'N TRACTATIE VAN DE BOVENSTE PLANK Dijkstra heeft ze in alle soorten, zoals: slagroom - mocca - hazelnoot - vruchten enz. enz. Weekreklame Hazelnoot Frou Frou 250 gram f 1,50 Rumcake per stuk f2,10 Slagroomtruffels 200 gram f 1,20 t Enthousiast roept iedereen ha gebak van DIJKSTRA Candialaan 4 Rhenen vraagt: en Wij bieden u een afwisselende werk kring met lonen volgens hoogste nor men C.A.O. met prestatie-toeslag en reisvergoeding. U kunt solliciteren Candialaan 4 te Rhenen. Verzuimuren en gemaakte kosten worden ver goed. Voor één van onze relaties vragen wij een voor ca. 3 avonden per week. Accountantskantoor Nieuweweg 32 - Veenendaal - tel. 2715

De Vallei | 1965 | | pagina 6