ARAM ARAM Woensdagavond openbare les op Chr. Lagere Techn. School EHBO rayon- wedstrijden in SKF kantine S.T.V.-Climax 2 kampioen RHENEN Officiële bekendmaking totaal geen moeite met Rubo 7-0 SCHERPENZEEL Oranje-Wit schiep zich veel kansen, maar won slechts met 2-1 van Austerlitz RENSWOUDE Renswoude had EDERVEEN Het spookslot aan de Tiber 59 Aram, die zich bij de eerste angstkreet van buiten snel omgedraaid heeft, ziet de soldaten in paniek wegstormen. De dikke Hertog deinst terug uit de deuropening en staart met doodsbleek gelaat omhoog langs de muren van de ruïne. „Vlucht, Aramü Hethet spook!!" gilt hij met van afgrij zen overslaande stem, dan zet ook hij het op een lopen, of de duivel hem op de hielen zat.... Een ogenblik staat Aram besluiteloos in de donkere hal. „Dan maar alleen!" mompelt hij grimmig en zon der verder een moment te verliezen stormt hij de brede stenen trap op, die naar Merlins vertrekken voert. Maar boven aan de trap gekomen, laat hij van schrik zijn zwaard haast uit zijn hand glippen. Morgen (woensdag) avond zal in de lokalen van de Ch,r. Techn. School aan de Industrielaan gelegenheid worden gegeven het werk van de leerlingen te be zichtigen en tevens zal er een openbare les worden gegeven. Deze avond is niet alleen belangryk voor de ouders van de jongens, die reeds de school bezoeken, maar evenzeer inte.ressant voor hen, die (nog) niet op de hoogte zyn van het geen de technische school biedt en voor welke vakken een opleiding mogelijk is. Ook de leraren van de technische scholen uit de omgeving kregen een uitnodiging. Iedereen is .hartelijk wel kom om deze openbare les bij te wo nen. Hoofdzakelijk zullen praktijkles sen en tekenlessen worden gegeven, waarbij leerlingen uit de twee hoogste klassen actief bezig zijn. Deze week is wel een bijzonder druk ke voor de staf van de technische school, want men ontving bezoek van de hoogste klassen van de lagere scho len, die door de leraren werden rond- Op dinsdagavond 30 maart zullen in de kantine van SKF rayon wedstrij den EHBO worden gehouden. Door de directie van SKF werd een fraaie wisselbeker beschikbaar gesteld die momenteel in het bezit is van de EHBO afdeling Opheusden. De bedrijfs EHBO van SKF heeft deze wedstrijd georganiseerd en het ligt in de bedoeling dat vijf ploegen uit de omgeving zullen meedoen. Dit zijn de EHBO ploegen uit Eist, Amerongen, Rhenen, Opheusden en Resteren. Be halve de wisselbeker zijn er nog diver se andere prijzen beschikbaar. Alle belangstellenden zijn hartelijk welkom, want de grote kantine van SKF biedt plaats genoeg. Vorig jaar waren deze wedstrijden een succes en werd er met elan gestreden. geleid en voorgelicht. Met stijgende be langstelling volgden de jongens van de lagere school de uiteenzettingen en be keken met interesse de aanschouwelijk voorgestelde mogelijkheden van de L.T.S. WEER VEEL AANRIJDINGEN IN HET WEEKEND Donderdagavond wilde de bromfiet ser J. de spoorwegovergang op de Brin- kersteeg oversteken en kwam daar in botsing met een personenauto die juist de bocht naar links maakte. De auto bestuurder remde krachtig maar kon een aanrijding niet voorkomen. De au tomobilist had zijn naam aan de brom fietser opgegeven, een zekere Van H. uit Ede. Omstanders vertelden dat de man stond te schommelen op z'n benen en dus teveel alcohol had genuttigd, maar dit bleek later niet waar te zijn. De heer Van H. werd door de Edese politie rustig thuis aangetroffen bezig met het opmaken van het schaderap- port. Vrijdagmiddag stak het 5-jarig zoon tje van de fam. Van Dijk onverwacht de Valleistraat over. De jongen werd aangereden door een bestelwagen van de heer Van D. De gevolgen waren niet ernstig. De jongen werd licht ge wond, de auto licht beschadigd. Ook vrijdagmiddag ontstond een bot sing cp de hoek Parallelweg - Am- INGEZONDEN Medische verzorging van suikerzieken Dc Nederlandse vereniging van Suiker zieken afdeling Ede, Wageningen, Vee- nendaal, Barneveld en omstreken houdt op woensdagavond 31 maart a.s. een open bare vergadering in het gebouw „Phila- letes" achter de Ned. Herv. Kerk te Scherpcnzecl. Wy hebben Dr. M. Pon be reid gevonden een zeer belangrijk onder werp te behandelen, n.l. „Medische ver zorging van suikerpatiënten". Daarop aansluitend zal mej. H. Klum- pers, diëtiste aan het Streekziekenhuis te Bennekom, het onderwerp „Wenken bij de praktische bereiding van de voeding" be handelen. Er zal alle gelegenheid zijn vragen te stellen, die, zo mogelijk, beantwoord zul len worden. In de pauze wordt een gratis kopje kof fie aangeboden, terwijl er gelegenheid zal zijn de stand van de fa. H. v. d. Breggen te Scherpenzcel-Woudenberg van goedge keurde suikervrije artikelen te bezich tigen. Hierna zal de geluidsfilm „Lang zal die leven" vertoond worden, een zeer nuttige en duidelijke film. De heer Rotte, direkteur der NVS zal zo nodig een toe lichting geven en spreekt tenslotte over het werk der NVS en hot nut daarvan. De NVS heeft al veel voor suikerpa tiënten kunnen bereiken, b.v. de moge lijkheden tot levensverzekering zijn aan merkelijk uitgebreid, belastingaftrek en dat voor hen een loopbaan als ambtenaar in Rijks- of Gemeentedienst niet meer, zoals voorheen onherroepelijk afgesloten is. De strijd tegen de kwakzalvers, die op dit gebied zulk een onnoemelijk grote schade aanrichten en grote gevaren met zich meebrengen. Voorts wil zij de diabetische bejaarden de soms zo nodige hulp bieden. Tot slot noemen wij de opname van Suikerzieke kinderen, waarbij het vakantie-huis te Huis ter Heide, „Bos en duin" belangrijke diensten verleent. De lezers kunnen uit deze opsomming zien waarom het werk der NVS Uw aller steun vraagt. De toegang tot de vergadering is vrij voor leden en belangstellenden, die naar wij hopen in grote getale aanwezig zul len zijn. Achter het verweerde glas van een hoog gothisch raam, zweeft daarbuiten, op grote vale vlerken, een vampierachtig wezen, dezelfde spookgestalte, waar zijn metgezellen zojuist voor op de vlucht sloegen (Wordt vervolgd) Een groep wandelaars van DEOS op mars tydens een der wandeltochten gehou den in 1964. INGEZONDEN Nogmaals Chr. Sportstichting DEOS Nu in deze dagen een lijstcollecte wordt gehouden t.b.v. de Chr. Sportstichting DEOS kan de vraag worden opgeworpen: Wat is en wat doet deze stichting? Hoewel de naam DEOS een begrip is geworden heerst hier en daar toch nog een zekere onbekendheid met werk en streven van de vereniging. Er zijn veel sportverenigingen in Veenendaal, maar weinig die de naam christelijk ervoor heb ben staan. Velen vragen zich af of het nodig is als je gymnastiek beoefent, wan delt of volleybal speelt dit iets met het Christen zijn te maken heeft. Zeker wel! Dit komt al tot uiting in de manier waar op de wedstrijden gespeeld worden. Je kunt dit doen louter uit liefhebberij, maar ook om de eer en/of het geld. En zo zijn er veel meer aspecten op te noemen. Sommigen zijn van oordeel, dat men in een neutrale vereniging ook wel christelijke principes kan blijven beleven en uitdragen, maar in de praktijk is daar nog nooit iets van terecht gekomen. Zo heeft de Chr. Sportstichting DEOS ge meend aan de mensen in Veenendaal dui delijk te maken dat onze kinderen sport moeten en mogen beoefenen in een om geving waar in de eerste plaats rekening wordt gehouden met Gods gebod ook op het sportterrein en op welke wijze ze met elkaar omgaan. DEOS tracht ook dit jaar weer voor jong en oud zich verdienstelijk te maken. Op wandeltochten, in de gym zaal, in de trainingen en de volleybal competitie. Zij, die lid willen worden kunnen bij DEOS terecht zolang er plaats is. Het wandelen begint op 3 april met een NCWB-tocht. Deze week gaat DEOS eerst geld inzamelen voor het Christelijk Natio naal Sportfonds, waarvan de vereniging 70% in eigen kas mag storten. Steunt Samen Sport, dan Steunt U DEOS. Namens het Bestuur: D. Mollema. OPEN DEURDIENST IN SOLA FIDE Op zondagavond 28 maart houdt het Veenendaalse comité voor Open Deur- werk een Open Deurdienst in het kerk gebouw „Sola Fide" aan de Eikenlaan. Voorganger is Ds. A. A. Bos. Medewer king wordt verleend door het Sola Fide kerkkoor o.l.v. de heer G. van Zanten. Het programma met de te zingen liederen wordt bij de ingang uitgereikt. bachtstraat tussen de automobilisten Van B. en B., beiden uit Veenendaal. Eerstgenoemde reed op de Ambacht straat en wilde toen oversteken met het gevolg dat de wagens elkaar raakten. Er ontstond alleen materiële schade. Zaterdagmiddag wilde een autobe stuurder op de Hoogstraat gaan par keren. Een achteropkomende auto gaf hiertoe geen gelegenheid toen de eer ste auto achteruit reed. Tenslotte kwam de tweede wagen in aanraking met nog een derde. Beide laatste wagens botsten tegen elkaar op en liepen schade op. Op Rijksweg 12 sloeg een Volkswagen met drie inzittende Duitsers over de kop bij een inhaalmanoeuvre. De in te halen wagen voerde geen achterlichten waardoor de Duitse bestuurder in ver warring raakte. Maandagmorgen om 8 uur reed Van B. uit Veenendaal op z'n paard op de Rembrandtlaan in westelijke richting. Bij de eerste flats van het Rembrand park zag hij een auto aankomen, die plotseling linksaf sloeg. Hierdoor werd de heer v. B. de weg versperd en kwam hij ten val. Hij klaagde over pij nen in hoofd en benen en werd op ad vies van dokter Rijlaarsdam naar het Julianaziekenhuis overgebracht. RECTIFICATIE OVERDRACHT BRANDWEERCOMMANDO In ons verslag over de overdracht van het bedrijfsbrandweercommando KVSW door de heer Tj. v. d. Wal, ge plaatst in onze editie van vrijdag j.l. is een fout geslopen. De heer v. Ma nen bood de scheidende commandant een cadeau aan maar deed dat niet in zijn kwaliteit als lid van de O.R. maar als lid van de brandweer en zelfbe scherming. Ook het onderschrift bij de foto was niet juist, want de heer v. d. Wal zat niet rechts, maar links op de foto en de nieuwe commandant de heer Labee was de rechterbuurman van de directeur de heer Bottenheim. TAFELTENNIS In de 2e kl. C is STV-Climax 2 on geslagen kampioen geworden. Uit de wedstrijd tegen Swift behoefde maar één punt behaald te worden en de Wageningers hebben er alles aan ge daan om dit te verhinderen. Het gelukte voor het eerst in deze competitie om de Veenendalers de vol le winst te onthouden en het werd dan ook een zwaar bevochten gelijkspel. Bij STV-Climax bleef Vos weer onge slagen terwijl Van Manen enigszins verrassend verloor van routinier Abra hams. Wegers kon niet tot winst komen en ook het dubbelspel ging verloren. Ook het eerste team van STV-Cli max kwam deze week achter de tafel en wel tegen Gazelle uit Dieren. Het werd hier de kleinst mogelijke over winning n.l. 6-4. Middelhoven was ver hinderd en werd door v. Ommeren, uit het derde team, verdienstelijk vervan gen. Weliswaar kon hij niet tot winst komen maar was vooral tegen Pieter- sen met een 19-16 voorsprong in de derde game hier dichtbij. Door gebrek aan zelfvertrouwen ging deze set nu toch nog verloren. Van Dam bleef ongeslagen waarbij vooral de wedstrijd tegen Derksen op viel door joed spel. Van Eist verloor alleen van Derksen. Hij won de eerste game en wist in de tweede game het stoute stukje uit te halen door een 19-10 achterstand volledig in te lopen. Hij kon echter het winnende punt niet scoren en verloor hierna ook de derde game. Het dubbelspel was voor STV- Climax. De tafeltennis competitie is, behou dens misschien enkele inhaalwedstrij den, nu zo goed als afgelopen. Het programma voor de laatste week luidt: le kl. B, 25-3: RTTV 2 - Tios 2; Ritac - Panter. 3e kl. C, 24-3: Panter 3 - RTTV 5; 25-3: RTTV 4 - STV-Climax 3; Panter 2 - Niro; 26-3: Shot - RTTV 6. 4e kl. D, 24-3: TVM 4 - VSW 3; 25-3: RTTV 7 - Swift 2; Kr. en Vr. 4 - Jonge Strijd 4. Hengelaars houden jaarvergadering De hengelaarsvereniging „De Voorn" houdt <yp vrijdagavond 26 maart n.m. 7.30 uur haar jaarvergadering in de achterzaal van „De Koning van Dene marken". Na afloop van de vergadering wordt er een schudjasavond gehouden, waar aan kan worden deelgenomen door die leden die ook de vergadering hebben bezocht (In'leggeld kaarten f 1,—, ou den van dagen en invaliden f 0,50). De eerste onderlinge wedstrijd van dit jaar wordt gehouden op zaterdag 27 maart. Men komt om half drie sa men bij H. P. v. Noort. Men kan zich opgeven tot 's middags 12 uur. Op de foto de beide Russische kosmo nauten Kolonel Beljagev (r) en luit.- kolonel Alexei Leonev (1), die vorige week hun spectaculaire ruimtevlucht maakten, waarby een van hen een tiental minuten zyn ruimteschip heeft verlaten en los boven de dampkring zweefde. Zoals bekend gaf de landing ncgal moeilijkheden, maar uiteindelijk keerden de beide Russen veilig op aarde terug. RHENEN Nieuwe wijkzuster Juist by het ter perse gaan van dit blad ontvingen wij het bericht, i dat het bestuur van het Groene i Kruis een nieuwe wijkzuster heeft i benoemd. Mej. Bergwerff, thans werkzaam te Vlaardingen zal met ingang van 1 juli a.s. haar taak in Ederveen beginnen. Inrichting Groene Kruisgebouw EdervUen (Vervolg van pag. 1) Het nieuwe Groene Kruisgebouw be vat een behandelingsruimte, een ma gazijn, kleedgelegenheid voor de pa tiënten en een flatje voor de te be noemen wijkzuster. Naar wij vernemen heeft men wel sollicitaties binnenge kregen op de geplaatste annonces, maar gezien de grote uitgestrektheid van de wijk stelt de eventueel te be noemen wijkzuster er prijs op een autootje ter beschikking te hebben. Bo vendien wenst ze een reserve-wijkzus ter naast zich, zodat ze verschillende weekends vrijaf zal hebben. Over deze aangelegenheden zal het bestuur zich nader beraden. De afde ling Ederveen van het Groene Kruis is zeer uitgebreid. De bijna 700 leden wonen verspreid vanaf het noordelijk deel van Veenendaal tot aan de Zuider kade en aan de andere kant tot halver wege Lunteren. Het ledental liep de laatste maan den wat terug als gevolg van ver huizingen en overlijden. Maar ge zien de ontwikkelingen, die het dorp Ederveen tegemoet gaat hoopt het bestuur dit weer snel te heb ben opgevangen. De afdeling Ederveen is uiteraard bijzonder gebaat met het prachtige ge bouw. Men heeft jarenlang getobd met de huisvesting. Vooral het onderbren gen van het consultatiebureau was een probleem. Dan weer was het bureau gehuisvest in een van de lokalen van de Hervormde kerk, dan weer in de school met de Bijbel. Nu krijgt men dan eindelijk een vast onderkomen. Het magazijn werd door een der leden aan huis beheerd. Het dorp Ederveen krijgt er een ge bouw bij, dat modern van opzet is, centraal gelegen en aan een zeer grote behoefte voldoet. Naast het Groene Kruisgebouw wordt een politiepost aangebouwd, met uitzicht cp de Hoofd weg. Behalve een woning voor de te stationeren politiebeambte zal de po litiepost celruimte krijgen. Door de co ördinatie van beide, geheel verschillen de lichamen wordt een goed geheel verkregen, zowel in praktisch als in economisch opzicht. Een dergelijk tweeledig complex werd door de ge meente Ede reeds in de plaats Hars kamp gebouwd. Ederveen groeit, dat is onmisken baar. Vorig jaar kwamen recht te genover het nieuwe gebouw een aantal woningen gereed. Twintig woningen in het uitbreidingsplan Oost zijn in aanbouw. Nog meerderen zullen volgen want het hele gebied tot bijna aan de Lun- tersekade is tot uitbreidingsgebied ver klaard. Overwogen werd vorig jaar om ook kleine industrie aan te trekken. De plannen zijn in voorbereiding. Ron dom Hootsenplein en de bloemenwijk gonst het van activiteit. Ederveen is gegroeid tot een echt dorp waar de laatste jaren wel het een en ander ge beurde. Een hiaat blijft nog het op de been houden van verenigingen, maar dit houdt ten nauwste verband met de plannen tot stichting van een nieuw Dorpshuis. Plannen, die hopelijk spoe dig gerealiseerd kunnen worden, waar bij de gehele bevolking haar steentje zal moeten bijdragen. In de wedstryd tegen Rubo, die toch wel met enig ontzag werd begonnen daar de Driebergenaren door iedere club een las tige klip worden genoemd, heeft Renswou- de getoond in een zeer goede vorm te verkeren en heeft Rubo, dat een vrij tam partijtje speelde, met een alleszeggende 7-0 nederlaag huiswaarts gestuurd. Vanaf het begin was Renswoude supe rieur. Rubo is in het geheel niet gevaarlijk geweest. Het waren Hardeman (4x), Vink (2x) en Veldhuizen die gezamenlijk de score op 7-0 brachten. Reeds in de achtste minuut was het Hardeman die de spil omspeelde en on houdbaar inschoot. Na een kwartier wist dezelfde speler de stand op 2-0 te brengen. Hierna miste Veldhuizen, die wel liet zien wat schieten was, een goede kans door te lang treuzelen. Door Vink werd het 3-0 toen hij drie man omspeelde en hard inschoot. Hardeman en Vink brach ten de stand op 5-0, waarna de rust aan brak. Na de thee liet Rubo het erbij zitten en kon Renswoude de score geleidelijk aan tot 7-0 opvoeren. Met nog enkele wedstrij den te spelen staan de roodwitten er zeer fraai voor, al blijven Woudenberg en Kulan, die enkele wedstrijden minder speelden nog gevaarlijke concurrenten. KLAVERJASCOMPETITIE OP VRIJDAG Het bestuur en de leden van de Klaver- jasvereniging „Renswoude" vinden het jammer dat het ledental zo gering is en roepen daarom de klaverjasliefhebbers op, mee te doen aan de wedstrijden die elke vrijdag om de veertien dagen in café „De Zwaan" worden gehouden. EMMABLOEM-COLLECTE Deze week zal een begin gemaakt wor den met het houden van de jaarlijkse vrouwen De leden van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Scherpenzeel, kwamen donderdagavond in Boszicht bij een voor de jaarlijkse feestavond. De presidente, mevrouw Zwaan-den Hertog, heette namens het bestuur allen hartelijk welkom, in het bijzonder de ge nodigden, waaronder vele echtgenoten van de leden. In het bijzonder was het bestuur verheugd over de aanwezigheid van het hoofdbestuurslid, mevrouw Blomhert-Ban nen 't Loo en van de presidente van het prov. bestuur, mevrouw de Birk-de Jong en van de afgevaardigden van bevriende organisaties. Een vast punt op het programma is ieder jaar de medewerking van het zang koortje. Met pianobegeleiding van mej. E. van Schuijlenburg werden een zes-tal prettig in het gehoor liggende liederen gezongen. Zij werden, evenals het, keurig op rijm gestelde jaarverslag van de se cretaresse, mevrouw van Ruler-Lanting, met applaus beloond. De avond werd ver der gevuld door de toneelvereniging TIP uit Renswoude. Opgevoerd werd de thril ler van Robert Thomas „Valstrik van een man alleen". Met grote aandacht werden de spannende gebeurtenissen op het to neel gevolgd. Namens de aanwezigen dankte mevr. Zwaan de spelers en speel sters voor het voortreffelijke spel, waar door de spanning er tot het einde toe in bleef. Zij betuigde haar spijt dat in de pauze geruime tijd het licht uitviel door kortsluiting, waardoor veel kostbare tijd verloren ging. Aan mej. Bos bood zij een taart aan voor het gebruikelijke kopje koffie na afloop. Mej. van Schuijlenburg mocht een bloemetje in ontvangst nemen, terwijl mevrouw Benschop alle dames van het koor bedankte voor de zeer gewaardeerde medewerking. Zij stelde een extra trak tatie in het vooruitzicht voor de "eerst volgende bijeenkomst en bood een te goedbon aan. Aan het slót werd door de presidente dank gebracht aan allen die tot het wel slagen van de avond hadden medegewerkt en met het gezamelijk zingen van het Bondslied werd de avond besloten. In een druilerige regen bond Oranje-Wit zondagmiddag achter de sparren de stryd aan met rode lantaarn drager Austerlitz. Hoe gevaarlyk het is tegen clubs in nood te spelen, bleek wee,r eens. Kansen waren er in overvloed, maar de Oranje-aanval was totaal uit vorm. Op een bijzonder glad en modderig terrein ontspon zich een gelijk opgaan de strijd met een iets gevaarlijker aan- j doend aanvalsspel der Elstenaren. Maar ook de Austerlitz aanval liet zich niet onbetuigd. Het duurde tot in de 24e j minuut voordat de Elstenaren enigs- zins afstand namen. Hiervoor waren reeds droomkansen gemist. Nu echter j liep het goed, van links volgde een scherpe voorzet, die midvoor St. Vee- nendaal in het doel liep, 1-0. Voor rust j kregen Veenendaal en Drost nog mooie kansen, maar het bleek te moeilijk te zijn. Na de thee werd het spel nog be denkelijker. Oranje Wit geloofde het wel. In de 17e minuut vergrootte Oran je Wit de voorsprong tot 2-0. Kl. v. Burken drong diep in de Austerlitz defensie en kreeg een schietkans, hier bij zwaar gehinderd door de Austerlitz spil. De Oranje Wit linksbinnen schoof de bal in de uiterste hoek. Even kwam Austerlitz terug en het gelukte hen de eer te redden. Bij een aanval door 't midden glipte de Austerlitz midvoor door de Elsterse defensie, 2-1. Er zijn voor de Oranje mannen legio kansen geweest maar zij waren niet bij mach te deze in een doelpunt om te zetten. KIJKAVOND CHR. L. SCHOOL Donderdagavond 25 maart 1965 zullen alle ouders van schoolgaande kinderen de gelegenheid hebben het werk van hun kinderen te komen bekijken in de Chr. Lagere School aan de Oude Holleweg te Renswoude. Tevens is er gelegenheid nieuwe leerlin gen voor de cursus 1965-1966 op te geven bij het hoofd der school, de heer A. C. M. Gründlehner. UITSLAG SCHRIFTELIJK VERKEERSEXAMEN Voor net op dinsdag 9 maart 1965 in de zesde klas der Chr. L. School gehouden verkeersexamen slaagden alle 35 leer lingen van deze klas. Het gemiddelde aantal fouten was nog geen 2 per leerling, wat bepaald gunstig te noemen is. Drie leerlingen hadden echter een vrij hoog aantal, nl. 5 en 6 fouten. Het praktisch gedeelte van dit examen zal op een nog nader vast te stellen da tum plaatsvinden. Wederopbouwwet Burgemeester eri wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van H. J. van Gesink, Cuneraweg 227 te Rhenen om vergunning vóór de bouw van een werkplaats annex garage op het perceel kadastraal bekend gemeente Rhenen, sec tie G nr. 1406. Dit bouwplan is in strijd met het gelden de uitbreidingsplan in onderdelen voor de kern Achterberg, zodat de gevraagde ver gunning zal moeten worden geweigerd. Het voornemen bestaat om de gevraagde vergunning met toepassing van artikel 20 der wederopbouwwet te verlenen. Eigenaren en gebruikers van aangren zende en nabij gelegen gronden worden in de gelegenheid gesteld om binnen 14 dagen na dagtekening van deze bekend making tegen dit voornemen bezwaren in te brengen. Rhenen, 25 maart 1965 Burgemeester en wethouders van Rhenen: De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal; De secretaris, W. C. Pieters. Nieuwe straatnamen: De Gavel en De Oude Heuvel In de vergadering van de Edese gemeen teraad op woensdag a.s. zullen een twee tal nieuwe straten voor Ederveen worden voorgesteld. Door de reconstructie van de Hoofdweg is er in de driehoek Hoofdweg-Brinklan- derweg-Bruinehorstweg een wat vreemde situatie ontstaan. Het plantsoen daar en de vorm van de weg heeft veel overeenkmost gekregen met de in het boerenbedrijf bekende gaffel (in deze streek gavel genoemd) d.i. hooivork. B en W van Ede vinden het aktueel en ook geheel in overeenstem ming met de vorm om dit gedeelte de naam „De Gavel" te geven. Het stuk weg nabij de begraafplaats aan De Klomp dat ook sinds kort is aange legd wil men de Oude Heuvel dopen. DE AMERIKAANSE RUIMTEVLUCHT MET DE GEMINI Zo zullen de Amerikaanse ruimtevaar ders Grissom en Ycung in hun twee mans Gemini-capsule om de aarde gaan. De lancering zal hedenmiddag ge schieden (links). De Amerikanen Virgil F. Grissom (links) en John W. Young in hun ruimtèvaartpakken. Waarschijn lijk zullen zij vandaag in een twee mans Gemini-capsule drie banen om de aarde maken. Emmabloem-collecte. De opbrengst van deze collecte komt geheel ten goede aan de plaatselijke TBC-bestrijding van de Wilhelmina ziekenverpleging. EERSTE KIEVITSEI Zondagmorgen omstreeks kwart over acht werd door de heer M. Veldhuizen, wonende De Haar 52, in de gemeente Scherpenzeel, het eerste kievitsei gevon den Het vorige jaar werd door dezelfde per soon eveneens het eerste kievitsei in de gemeente Scherpenzeel gevonden en wel op 27 maart. „BERLIJN VERDEELDE STAD" De Ned. Chr. Vrouwenbond houdt op donderdag 25 maart om half acht in het verenigingsgebouw Filalethus haar ver gadering, waarbij mevrouw W. L. Ruys- Barger uit Velp zal spreken over „Ber lijn, verdeelde stad" aan de hand van lichtbeelden en zuster M. van de Band zal enkele dia's vertonen die zij op de jaar vergadering heeft gemaakt. Feestavond plattelands-

De Vallei | 1965 | | pagina 2