E. H. HOOTSEN KIJKGRIIP VLAGGEN ANT. DE RUITER'S SPECIAALBROOD G, VAN SOEST LUXAFLEX ZONWERING JONGSTE BEDIENDE Cassière Verkoopster DRUKWERK m Gaat u uw vloerbedekking of gordijnen vernieuwen? vloerbedekking overgordijnstoffen en vitrage DE KOMENDE ACTIE VAN VOORBEREID „PHILADELPHIA" WORDT Matthaus-Passion Üygjjl BF B. VAN HEES Opheffing Sportraad, nieuwe vorm van samenwerking sportverenigingen? OVERBERG SCHERPENZEEL ELST AMERONGEN Vergadering woningbouwvereniging RENSWOUDE EDERVEEN Goede opkomst bij vergadering hervormde schoolvereniging Ederveen GEERTRUIDA VAN OMME Wij delen aan onze cliënten mede dat wij door het inkrimpen van onze bezorgwijk ons met ingang van heden gaan specialiseren in het maken van DIVERSE SOORTEN Komt, proeft en oordeelt u zelf eens. En u zult ervaren, dat u nóg beter brood koopt bij Mag de firma u vakkundig adviseren? Wij hebben voor u een grote kollektie ook kamerbreed in alle prijzen. en een bijzonder mooie kollektie voor iedere beurs Wij hopen veel zon te krijgen deze zomer Zorgt u tijdig voor een Wij meten het gaarne voor u op. (50 en 35 mm) Voor verheugende gebeurtenissen Drukkerij „De Gelderse Vallei" Ritmeester Sigarenfabrieken N.V. Veenendaal In ons bedrijf is de funktie vakant van Gezien de aard van de werkzaam heden zoeken wij hiervoor een jongeman, die vlug en nauwkeu rig is. Persoonlijk aanmelden op de afdeling Personeelszaken, Kerkewijk 115 te Veenendaal. GROENWOUDT SUPERMARKT GROOT en KLEIN Drukkerij ,,De Gelderse Vallei" Attractieve bazar op 1 mei Speciale intekenprijs Films voor bejaarden Aantal leden van CJP steeg tot bijna 80 Verdubbeling van leges t.b.v. ondergrond nieuwe Stadspark Jaarfeest Chr. Jeugdverbond Schietwedstrijden reserve Rijkspolitie BOUWPLAN PREMIE- WONINGEN TE OVERBERG Verkoop woningen De grote Nationale feestdagen naderen en dan zal geheel Nederland weer vlaggen Propaganda-avond Filmavond uitgesteld Ledenvergadering Groene Kruis Geslaagde Nutsavond met Feike Boschma Ledenvergadering Groene Kruis op 13 april E. van Esveld nieuw bestuurslid Edervener vond eerste kievitsei Heden nam de Heere, tot onze diepe droefheid na een langdurige ziekte, nog onverwachts van ons weg, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder weduwe van Roelof van den Brink eerder weduwe van Hendrik Hazeleger in de ouderdom van 69 jaar. Uit aller naam: Kinderen, behuwd-, klein- en achterkleinkinderen Veenendaal, 25 maart 1965 Spoorlaan 40 De teraardebestelling zal plaats vinden D.V. maandag 29 maart 1965 om 3 uur op de alge mene begraafplaats te Veenendaal. Gelegenheid tot condoleren zaterdagavond na 7.30 uur. UW BAKKER VOOR BROOD EN BANKET Patrim.laan 64 Veenendaal Tevens het adres voor gevulde koekjes Elke week reclame koekjes Hoofdstraat 72 en 77 - Veenendaal - Tel 08385-2236 laat men „fijn" drukwerk vervaardigen zoals geboor tekaartjes, ondertrouwkaarten, visitekaartjes etc. Raadpleegt U onze collectie Parallelweg 10 - Veenendaal - Telefoon 2022* In onze Supermarkt te Veenendaal is plaats voor Dit is een leuke baan voor een vrien delijk meisje dat graag veel in kon- takt wil komen met vriendelijke men sen. in de afdeling banket. Zij zal in sterke mate zelfstandig de af deling moeten kunnen beheren. Natuurlijk verdient U bij ons een goed salaris en worden uw reiskosten vol ledig vergoed. Onze bedrijfsleider vertelt U er graag meer van. Hoofdstraat 4 - Tel. 08385-3489 - Veenendaal Het bestuur van „Philadelphia" deelt mede dat er reeds diverse aktiviteiten op touw worden gezet, betreffende de bazar t.b.v. de aktie „Laat ons niet alleen staan". Het is verheugend dat naast het comité, de gehele Veenendaalse bevolking enorm meewerkt. Er zijn dan ook al diverse toezeggingen gedaan, niet alleen vanuit Vee nendaal, maar uit het hele land. Verschillende bedrijven buiten Veenen daal hebben spontaan gereageerd op een schrijven en zonden onmiddellijk een door hen vervaardigd of te verkopen produkt voor de bazar. De grote inzameling vindt nu haar beslag in Veenendaal zelf. Alle bedrijven, winkeliers en groothandelaren worden bezocht met het doel iets af te staan aan de bazar. Het bestuur verwacht dat deze plaatsge noten, evenals de niet-Veenendalers, even spontaan zullen reageren. Naar wij vernamen zullen de volgende attracties op de bazar op 1 mei a.s. aan wezig zijn: Allereerst is er de boekenverkoop waar voor ieder die goed bruikbare boeken heeft een werk kan afstaan. De schiettent met beweegbare doelen ontbreekt niet, even min het ballengooien, Rad van Avontuur en ringenwerpen. Met al deze wedstrijden zijn fraaie prijzen te winnen. Tevens heeft de Coca-cola-fabriek een stand beschik- BROMFIETSER GEWOND Maandagavond reed de bromfietser B. uit Overberg in het Achterstraatje (nabij het Gelderland) tegen een lichtmast. Hij kwam daarbij ten val en bekwam een vrij diepe hoofdwond, die gehecht moest wor den. De heer B. is naar het Julianazieken- huis vervoerd. Stuttgart Chamber Orchestra MÜNCHINGER baar gesteld waar ieder die wil, kan mee doen om als prijs een fles Cola in ont vangst te nemen. Er is bovendien ge legenheid foto's te laten maken, die in een half uur klaar zijn. Dit wordt verzorgd door de Veenendaalse fotoclub „Camera Obscura". Op de bazar vindt een goede renverkoop plaats op Amerikaanse ma nier. Er is een miniatuurtent met een kop van Jut, een behendigheidswedstrijd even als de ongeveer 3000 enveloppen waarin een kaartje bevindt met het gewonnen artikel. Tenslotte is er een sjoel wedstrijd. DIEFSTAL IN WARENHUIS Dinsdag werd door de politie aangehou den mej. B. uit Nijmegen, die zich in een plaatselijk warenhuis schuldig had ge maakt aan diefstal van een japon. Na ver hoor en bekentenis werd de Nijmeegse naar haar woonplaats overgebracht, waar bleek dat ze ook daar een dergelijk feit had gepleegd. Woensdagmiddag heeft de heer Grif fioen, leraar aan de Technische School te Veenendaal voor de bejaarden in het OCB-gebouw kleurenfilms vertoond. De aanwezigen zagen „Open haven van Akkra", „Leerbewerking uit Nigeria" en daar tussen door verschillende grappige tekenfilms, waarbij veel gelachen werd. De organisatoren en de bejaarden stel den deze middag zeer op prijs. Een nieuwe indrukwekkende opname met o.a. Peter Pears (Evangelist), Hermann Prey (Christus) en Elly Ameling (sopraan). Dirigent: Prof. Karl Münchinger. Intekenprijs 75.of 3 x 25.voor 4 LP's in cassette met tekstboek. Besparing 19. Prijzen stereo- cn monoplaten gelijk. Speciale inschrijfformulieren heeft Uw platenleverancier: Markt 3 Patrimoniumlaan 8 Herenstraat 1 - Rhenen In de vergadering van 1 april a.s. van de Veenendaalse gemeenteraad zal een voorstel passeren tot opheffing van de Sportraad, die zichzelf overigens al offi cieus had opgeheven. B en W erkennen dat men van deze Sportraad waardevolle adviezen verkreeg, maar het college kreeg niet de indruk dat de Sportraad tot grote bloei zou zjjn gekomen. Dit is geen gevolg van onvoldoende belangstelling van de zijde der leden, in tegendeel, de oorzaak moet hoofdzakelijk aan redenen van structurele aard worden geweten. Gezien het vorenstaande achten B en W het voortbestaan van de Sport raad niet meer van grote betekenis, te meer nu is gebleken dat het niet uitgeslo ten is dat uit het particulier initiatief een betere vorm van samenwerking zal kunnen ontstaan. Door de Ned. Sportfede ratie wordt n.l. overwogen in Veenendaal de oprichting van een van de gemeente onafhankelijke Sportraad, waarin alle plaatselijke sportverenigingen zich kunnen vertegenwoordigen te bevorderen (waar over in dit blad reeds eerder mededelin gen zijn verschenen). Donderdagavond hield de afd. Veenen daal van de CPJ een ledenvergadering in hotel „De Korenbeurs". Uit het jaarver slag van de secretaris, de heer van Eden, bleek dat het ledental van de afdeling steeds stygt en nu b(jna 80 bedraagt. De heer A. Tijsseling, assistent bij de Rijksvoorlichtingsdienst en adviseur van de vereniging hield een boeiende toe spraak over de vraag hoe het bestuur te genover de leden en de leden tegenover het bestuur dienen te staan. Hij was zeer geporteerd voor het vormen van een kader. De besprekingen gaven daarna zoveel stof dat besloten werd aan het onderwerp een gehele avond te wijden. Er werd besloten dat men gezamenlijk naar de Nationale Bondsdag zal gaan die op 3 juni a.s. in Stadskanaal wordt gehou den. Als klap op de vuurpijl maakte het bestuur bekend dat de leden vrije toegang zullen hebben op de propagandafeest- avond van volgende week zaterdag 3 april. Aanvankelijk was bepaald dat ook de leden entree zouden moeten betalen. Dit bericht werd met grote instemming begroet. PROPAGANDA FEESTAVOND C.P.J. Op zaterdag 3 april hoopt de afdeling Veenendaal van de CPJ een propagranda- feestavond te organiseren in gebouw Eltheto. Het programma zal worden ver zorgd door het gezelschap „The Jolly Jokers" uit Apeldoorn. Voorts is er een verloting op touw gezet, waaraan fraaie prijzen zijn verbonden. Deze avond is voor iedereen vrij toegankelijk. vour te gaan in gebed. Daarna las hij Hebr. 11 vers 24 t/pi 27 en ging hier wat dieper op in, daarbij uitgaande van zijn hoofdthema: „Mozes zegt ja tegen God en nee tegen Egypte". Het jaar verslag van de secretaris en penning- meesteresse werd zonder meer goed gekeurd. Rekening houdende met de beïnvloeding door de televisie, mocht van een goed verenigingsjaar gespro ken worden. Na afdoening van dit meer zakelijk getinte onderdeel van het programma hield de heer J. van Ginkel een hu moristische voordracht, waarna het ge deelte voor de pauze werd afgerond door enige gemeenschappelijk gezon gen liederen met begeleiding door mej. Janssen. In de pauze konden de dorstige ke len gelaafd worden met koffie en ver frissingen; waar dan ook een dank baar gebruik van gemaakt werd. Na de pauze kon men genieten van een toneelstuk getiteld „Hoe Paul het redt", hetgeen goed gespeeld werd. Een verloting met zeer aantrekke lijke prijzen volgde hierop, waarmee men tevens aan het einde van deze stijlvolle avond gekomen was. Een slot woord werd door de heer J. van Dijk uitgesproken, waarbij de directie dank werd gebracht voor haar spontaan ge baar in deze. B en W van Veenendaal stellen de Raad voor een nieuwe legesverordening vast te stellen, waarbü is gestreefd naar een verdubbeling van de leges, aangezien de tarieven van de thans geldende ver ordening, die dateert uit 1958 niet meer in overeenstemming zijn met de gestegen kosten. De herziening is volgens B en W nood zakelijk. De nieuwe verordening zal op 1 augustus a.s. ingaan. De meeropbrengst zal rond f 13.500,bedragen welk bedrag kan worden aangewend voor dekking van rente en afschrijving van de kosten van de ondergrond van het nieuwe stads park. De verhoging van de leges heeft be trekking op een groot aantal zaken waar van we noemen: het verkrijgen van een ventvergunning, een vergunning voor straatfotografen en muzikanten, de leges voor het voltrekken van een huwelijk, voor het verkrijgen van paspoorten en/of toeristenkaarten, voor rijbewijzen, jacht en visakten, kampeervergunningen, bouw vergunningen en tal van andere zaken. In de grote zaal van Kamp Overberg, welwillend daartoe afgestaan door de directie, is woensdagavond weer het jaarfeest van het C.J.V. te Overberg gehouden. De zaal was goed bezet, het geen vooral voor de medewerkenden een prettige gewaarwording geweest moet zijn. De voorzitter, ds. C. van Viegen open de door Ps. 138 1 te laten zingen en GROF TUIN- EN HUISVUIL Voor het ophalen van tuin- en grof huisvuil zal woensdag 31 maart aan staande door werklieden van de ge meente met een vrachtauto door het dorp worden gereden. Men wordt dan verzocht dit vuil gebundeld of in pa pieren zakken bij de vuilnisemmers te leggen. Nu deze gelegenheid wordt ge boden en op aller medewerking wordt gerekend om te voorkomen dat der gelijk vuil op en langs de wegen en in sloten wordt gedeponeerd, zal dit om de twee weken worden herhaald. ONTSPANNINGSCOMITE ORANJE-WIT GAAT MET VOETBALLENDE JEUGD NAAR FEIJENOORD KIJKEN A.s. zondag gaat het Ontspannings comité van Oranje-Wit de jeugd een bijzonder uitstapje aanbieden. Een bui tenkansje voor deze jeugdigen, die nu hun sterren in werkelijkheid gaan zien te Rotterdam tegen Heracles. AMERONGEN SCHIET BETER DAN RHENEN Op vrijdag 19 maart j.l. vonden in het gebouw Lievendael op de Hof te Ame- rongen de jaarlijkse schietwedstrijden plaats van de korpsen reserve Rijkspolitie te Rhenen en te Amerongen. De inzet van deze wedstrijden was een door burgemees ter Jhr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal der gemeente Rhenen beschik baar gestelde wisselbeker. Door vijfmaal achtereen te winnen was de vorige beker door de Amerongse ploeg definitief veroverd. Met een gemiddelde van 17.2 punten werd ook voor dit jaar door de Ameron- gers de nieuw beschikbare beker weer in de wacht gesleept. De ploeg uit Rhenen deed wel goed haar best doch zij konden niet hoger ko men dan een gemiddelde van 15.3. In verband met zijn aanstaande ver trek uit het korps der Rijkspolitie werden de wedstrijden voor de laatste maal bij gewoond door adjudant Zijlstra uit Rhe nen. De prijsuitreiking werd eveneens voor de laatste maal door deze verricht. De Amerongse reservisten maakten dus ook dit jaar weer een goede beurt door de ploeg uit Rhenen, die erop gebrand was om te winnen, toch weer met zulke grote cijfers te verslaan. Maandagavond vond ten gemeentehuize de Algemene ledenvergadering van de Woningbouwvereniging Amerongen plaats. Helaas was de opkomst bijzonder slecht. De voorzitter, de heer G. J. Buis deelde mede, dat het bestuur meerdere malen bij Volkshuisvesting aanvragen heeft in- ingediend voor premiewoningen. De re acties hierop waren niet bepaald ongun stig, doch er moest kunnen worden be schikt over voldoende eigen middelen en over bouwgrond. Helaas was er te Amerongen geen grond aanwezig, zodat in overleg met het gemeentebestuur een plan voor Overberg werd opgesteld voor de bouw van 6 woningen. De financiering hiervan bleek een groot probleem. De hoge rente leverde een dermate hoge huur op, dat het doel dér vereniging, nl. de bouw van woningen voor minder draag- krachtigen werd voorbijgestreefd. Als hoogst toelaatbare huur werd aangehou den f 100,— per maand. Tegen dit bedrag bestond er bij 9 woningzoekenden te Over berg belangstelling. Er zou dan echter ge leend moeten worden tegen 4B en W van Amerongen verklaarden zich be reid te bemiddelen met geldgevers. Wethouder van Barneveld deelde hier op aansluitend mede, dat een 3-tal geld gevers bereid werd gevonden elk f 37.500,— te lenen onder gemeentelijke garantie, aflossing in 25 jaar tegen 4 Een geldgever stelde als voorwaarde dat een zijner werknemers een der huizen zou krijgen. De heer van Barneveld achtte het een gelukkige omstandigheid dat er mensen gevonden zijn die dit belang wil len dienen. De woningnood in de gemeen te is ontstellend groot, groter dan in de eerste jaren na de oorlog. Namens de woningbouwvereniging sprak de voorzitter grote erkentelijkheid aan het adres van burgemeester en wethou ders. Aan een tweetal bewoners van woningen der vereniging werden de door hen be woonde huizen verkocht. In de rondvraag werden nog een aantal punten besproken. COLLECTE De te Amerongen gehouden collecte ten behoeve van de Groesbeekse tehuizen bracht f 375,21 op. Een mooi resultaat. Is uw vlag nog in orde, of heeft U een nieuwe nodig? Wij zijn speciaal ingesteld op levering van Wij leveren deze in alle maten, ook voor be drijven. Bestel echter vroegtijdig, want de vraag is nu al groot. En komt u na half april dan zal tij dige levering zeer moeilijk zijn. Bel ons op of schrijf even een kaartje, u ontvangt dan kerend prijsopgave met levertijd. MANUFACTURENHANDEL Hoogstraat 12 - Veenendaal - Telefoon 2627 Woensdag 31 maart a.s. houdt de Raif- feisenbank Amerongen-Leersum een pro- pagand-avond in restaurant Damlust te Leersum. Op deze avond zal als spreker optreden de heer Louwerse van de Centrale Raif- feisenbank. Na de door deze te houden causerie wordt er een interessante film vertoond. De toegang voor deze avond is uiter aard geheel vrij terwijl iedere belang stellende hartelijk welkom zal zijn. Overigens wordt u verwezen naar de ad vertentie in dit nummer. Ondanks dat er zeker een paar honderd kinderen stonden te wachten voor het Dorpshuis, de afgelopen zaterdagavond, ging de vertoning van de film „Hoe het in Amerongen reilt en zeilt" helaas niet door. Bij het verschijnen van de man, die voor de vertoning zou zorgdragen bleek, dat de grote zaal niet voldoende verduisterd was en kon worden. Hoewel er met wat goede wil nog wel een oplossing gevonden had kunnen worden was de man van de Blindenbond niet voornemens om de ver toning een ogenblik uit te stellen en moest de voorstelling jammer genoeg worden uitgesteld. Zo spoedig mogelijk volgen er nadere berichten betreffende de door gang van de vertoning. De reeds gekochte plaatsbewijzen blijven geldig. Maandagavond werd in het wijkge- bouw van het Groene Kruis de jaar lijkse ledenvergadering gehouden. De leden bleken echter hoegenaamd geen belangstelling aan de dag te leggen. De penningmeester, de heer Zweers, kon in zijn financieel verslag over 1964 niet anders dan een zeer pessimistisch geluid doen horen. Genoemd jaar kwam uit de bus met een exploitatietekort van maar liefst f 3000, ^Verwacht wordt dat dit door de ho gere kosten in 1965 zeker het dubbele zal bedragen. De enige uitweg uit deze misère verwacht het bestuur uit de ge meentekas, hoewel ook aan een con tributie verhoging niet zal zijn te ont komen. De voorzitter, dokter Ter Velde, dankte de penningmeester voor zijn werk in het afgelopen jaar, en zuster Bos voor haar werk in 1964. Ze bleek 2925 bezoeken te hebben afgelegd! De heer Zweers, welke aftredend was, werd herkozen als penningmeester. Tenslotte wenste de voorzitter bestuur en leden een goed jaar en een uitweg uit de financiële moeilijkheden. Dinsdagavond trad voor de leden van het Nut in het Dorpshuis op he± Ma rionettentheater van Feike Boschma, geassisteerd door Leo Nelissen, twee zeer bekenden in dit genre kleinkunst. Er waren circa 80 bezoekers. Een onweersbui, die tegen acht uur boven Amerongen woedde was van invloed op het magere bezoekers aantal. Dok ter Kars memoreerde dat twee ver enigingen deze avond het veld moes ten ruimen en dankte deze verenigin gen voor hun welwillendheid. Hij vond het jammer dat het bezoek wat tegen viel. Het Marionetten theater Feike Boschma boeide de aanwezigen met enkele Chinese verhalen en legenden. Er werd sterk de nadruk gelegd op de kleuren. Na de koffie volgde een hu moristisch gedeelte met o.a. enkele ty peringen uit het variëté. Bijzonder raak en kunstig was de paardendressuur. Feike Boschma gaf een uiteenzetting over het werken met marionetten. De enorme verscheidenheid op dit gebied werd in verschillende programma-on derdelen getoond. Deze Nutsavond mag zeer geslaagd worden genoemd. De volgende en laat ste Nutsavond is op donderdag 8 april. Er zal een Operaconcert worden ge houden met zeven medewerkers, ook weer in het Dorpshuis. Op een boerderij aan de Kooiweg werden vorige week 16 jonge biggetjes geboren. Daar de zeug maar 15 spenen had kon het laatste biggetje geen plaatsje vinden om te zogen. Men heeft toen de jonge big bij de hond Fokkie geplaatst, die direct bereid was om als reserve-voedster te fungeren. De jonge big groeit als kool. Op de foto: Fokkie zoogt het jonge varken. Ons bericht van dinsdag betreffende de benoeming van een nieuwe wijkzuster behoeft enige aanvulling. Zoals wij reeds meldden, kwam het be richt van de benoeming van mej. Berg- werff op het allerlaatste moment binnen. Het naaststaande artikel zou door en kele zinsneden kunnen doen suggereren alsof de nieuwe wijkverpleegster een nieuwe auto en een reserve-wijkzuster naast zich wenste. Niets is minder waar. Het geponeerde staat in generlei ver band met de nieuwe wijkverpleegster die op 1 juli haar taak zal beginnen. Verder wordt medegedeeld dat de afdeling Eder- veen van het Groene Kruis op 13 april a.s. een ledenvergadering zal houden in café Marktzicht. Op donderdag 25 maart hield de schoolvereniging van de Hervormde Juliana- school haar jaarvergadering in een der lokalen van de school. De opkomst van de zijde der leden was zeer behoorlijk. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. Hevel, die aftredend was, namens de kerkeraad herkozen. In de plaats van de heer J. van Scherrenburg, aftredend namens de vereniging, werd gekozen de heer E. v. Esveld, die deze benoeming heeft aangenomen. Het aantal leerlingen van de school daalde van 245 tot 238, een gevolg van het feit dat zeven Ambonese kinderen van De Bruinhorst naar Lunteren ver trokken. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer W. S. de Gooyer, bleek dat de vereniging bloeit. Bij de rondvraag werd aangedrongen op het mogelijk maken van zwemon derwijs voor de schooljeugd. Hierover was al eens contact opgenomen met de badmeester van het zwembad te Lun teren, maar tot nu toe werd niets ver nomen. De kosten om een bus te laten lopen naar het zwembad bleken een vrij grote handicap. Het bestuur zal de kwestie evenwel nader bezien. Hoewel de heer E. J. v. Wagensveld, wonende aan de Munnikenweg te Ederveen het eerste kievitsei van de gemeente Ede maandag heeft gevonden had hij niet de landelijke primeur die zijn plaatsgenoot Achterberg vorig jaar lanceerde. De heer van Wagensveld toog niettemin welgemoed met het gevonden eerste ei naar het gemeentehuis waar burgemeester Platteel het in ontvangst nam. De heer van Wagensveld maakt van het kievitseie ren zoeken geen sport, het was volgens hem puur geluk dat hij maandagmiddag tijdens zijn werkzaamheden een paar kie viten zag opvliegen en toen op zoek ging. Hij vond spoedig het nest en het ei.

De Vallei | 1965 | | pagina 14