Ontwikkeling van Achterberg wordt geremd volgens Wethouder van Gesink Aanleg riolering, die f 600.000.- kost, moet steunen op medewerking burgerij Maar ook Overheid moet bijdragen zegt voorzitter Achterbergs belang ARAM ARAM Woningbouw BEKENDMAKING Avond van het gewijde lied in V erenigingsgebou w ELST ACHTERBERG SCHERPENZEEL EDE VOLLEYBAL Het spookslot aan de Tiber DE LEZER DERDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 26 MAART 1965 Nr. 24 Het gemeentebestuur van Rhenen heeft onlangs een nota uitgebracht over de ontwikkeling van het agrarische dorp Achter berg. Het blijkt noodzakelijk in de kern van de buurtschap een riolering aan te leggen, omdat de overal door het dorp lopende sloten al het rioolwater moeten opvangen. Een onhygiënische toestand vooral 's zomers wanneer de koeien uit de sloten drinken. Een aantal boeren is al overgegaan tot het slaan van putten. De aanleg van een rioleringsnet, waarop dan 90 huizen zouden aan gesloten worden, is evenwel dermate kostbaar dat zowel het gemeentebestuur als de bevolking huiverig is. Wethouder van Ge sink sprak over een totaalbedrag van ruim 6 ton. Ook de woningbouw en dan speciaal het type woningwetwoningen blijft in Achter berg een klemmend probleem. Om het vol ledige uitbreidingsplan te kunnen reali seren moet het gemeentebestuur de be nodigde gronden in eigendom krijgen en in het verleden is gebleken dat een aantal boeren niet graag hun grond afstond. Daar komt nog bij dat. evenals in andere agra rische gebieden, ook particuliere kopers op de been zijn, om als het even kan een stuk grond uiteraard voor een hogere prijs dan de gemeente kan betalen te kopen. De voorzitter van Achterbergs Be lang, de heer A. M. v. d. Waal verklaarde dat deze problemen verleden tijd zijn want de gerezen geschillen zijn intussen opgelost. Het betrof maar een tweetal gevallen, twee grondeigenaren die het been strak hielden. Wat dat betreft zal het realiseren van de uitbreidingsplannen niet veel hindernis meer ondervinden. Riolering Een ander punt is de aanleg van rio lering en betere wegen. Wethouder van Gesink was van oordeel dat de bevolking zal moeten bijdragen want de gemeente kan geen Sinterklaas spelen. Logischer wijs zal men een rioolbelasting moeten heffen. Momenteel moeten grote putten worden geslagen en dat kost ook geld. De aanleg van riolering kan slechts tot stand komen als de hele kern van Achterberg er achter staat, aldus de wethouder. Het thans aanhangig gemaakte voorbe- reidingsbesluit staat hiermee in verband, aldus de heer van Gesink. Men merkt in Achterberg wel eens op dat Eist destijds op een goedkope manier riolering kreeg en dat het de mensen daar maar zo'n f 20,— tot f 100,— kostte, maar men ver geet dat alles toen goedkoper was en dat Eist bovendien meer dan 500 aansluitingen heeft, waardoor de aanleg economischer kon geschieden dan in Achterberg met 90 aansluitingen het geval zal zijn. Er zal nog wel heel wat water door de sloten moeten lopen voor deze zaak voor elkaar is, zo geloofde de wethouder. Algemene middelen De voorzitter van Achterbergs Belang deelde in dit verband mee dat men in derdaad zelf putten moest slaan en dat een riolering zeer gewenst zou zijn. In een of andere vorm zal de bevolking wel een soort belasting moeten betalen en hoewel dat nooit aardig is, lijkt het ditmaal wel noodzakelijk, aldus de heer v. d. Waal. Een klein deel van de Achterbergers voel de er niet voor en zei botweg: „Nee". Ons bezwaar is dat in de betreffende gemeentelijke nota alle kosten op de bevolking worden verhaald terwyl ons argument is dat ook uit de algemene middelen moet worden bijgedragen. Tegen het heffen van een redelijke be lasting ziet de bevolking niet op. Het ge hele project bekostigen is gewoonweg on mogelijk, aldus deze zegsman. Hoe het zij de weg naar een deugde lijke riolering en de aanleg van betere wegen in de kom van Achterberg zal nog wel een lange en moeizame zijn, waarbij het punt van de financiering het grootste knelpunt blijkt te zijn. Midden in Achterberg doorsnijden de sloten het landschap. Vooral in de zomermaanden stijgt een onwelriekende lucht op. De aanleg van een goede riolering zou voor alle omwonenden een uitkomst zijn. Zoals u ongetwijfeld bekend zal zijn is het gemeentebestuur voornemens in het kader van de viering van het vierde lustrum onzer bevrijding in de periode eind april - begin mei a.s. een tentoonstelling te organiseren, die betrekking heeft op de mo bilisatie, de evacuatie van Veenendaal, de oorlogsjaren 1940-'45, de bezetting, de duizenden evacués uit Wageningen en omstre ken in Veenendaal enz. enz., kortom op alles, wat zich gedu rende die bange 5 jaren in onze gemeente heeft afgespeeld. In dit verband wordt gedacht aan alles, wat op deze jaren betrekking heeft als: krantenverslagen, publicaties, voorwerpen, die in die jaren werden gebruikt (noodkacheltjes, avacuatiekar- retjes, wapens, bonkaarten enz. enz.) teneinde deze tentoon te stellen om zodoende de ouderen nog eens weer bij deze don kere jaren te bepalen, doch niet het minst om ook de jeugd, die deze jaren niet heeft meebeleefd, een inzicht te geven van alles, wat zich toen ter tijd ook in onze gemeente heeft afgespeeld. Iedereen, die voorwerpen in zijn bezit heeft, die de moeite waard zijn op deze tentoonstelling onder te brengen wordt vriendelijk verzocht hiervan even mededeling te doen op de gemeente-secretarie, afdeling bestuurszaken, Hoofdstraat 92 alhier. Deze voorwerpen worden dan t.z.t. bij u afgehaald, zorgvul dig geregistreerd en vanzelfsprekend na de tentoonstelling we der in ongeschonden staat bij u terug gebracht. Het tentoonstellingscomité is u reeds bij voorbaat hartelijk dank verschuldigd voor uw medewerking in deze. Uw schriftelijke mededeling aan bovengenoemd adres of uw telefonische opgave (telefoonnummer 2441, toestel 07) ziet het comité gaarne tegemoet vóór vrijdag 2 april a.s. Het tentoonstellingscomité Veenendaal, maart 1965. PANTERS heren wacht hedenavond moeilijke opgave Vanavond trekt het 2e herenteam van de Panters naar Utrecht om strijd te leveren tegen het thans zeer sterke Polonia 2. Deze reserves van hoofd- klasseploeg Polonia doen het de laat ste tijd zeer goed en staan thans voor Panters 2 op de derde plaats in de eerste klas van de bond. Een complete Panters ploeg moet echter in staat worden geacht voor een verrassing te zorgen door minstens een gelijk spel af te dwingen. Het gaat wel iswaar met deze Veenendaalse forma tie niet meer zo goed als in de eerste helft van de competitie, toen men nog steeds kampioenskansen had, doch een vooruitgang is duidelijk waarneembaar, dus zit de mogelijkheid er wel in. In ieder geval een duel voor de liefheb bers. De wedstrijd van het 1ste heren team van de Panters j.l. woensdag avond ging niet door en werd verzet naar volgende week vrijdagavond. Op deze avond speelt dit team dus twee wedstrijden op één avond te Zeist. Eerst tegen Olympia 1 en daarna te gen Cito 3. Beide laatst genoemde ploe gen zitten zwaar in degradatienood en zullen in dit laatste duel van de com petitie het de ploeg van de Panters danig lastig maken. Vermoedelijk heeft de Veenendaalse ploeg het lot van één der ploegen in handen. Morgenmiddag om vijf uur speelt het derde damesteam in eigen huis te gen USS 5. Deze wedstrijd kan door de Panters meisjes worden gewonnen. Een tweede plaats ligt voor hen in het ver schiet in de derde klas en wie weet wat hiervan nog de gunstige konse- kwenties kunnen zijn. EERSTE KIEVITSEI GEVONDEN Dinsdagmiddag j.l. om 1.30 uur vond de heer van Ginkel, wonende Buurtlaan-oost 78 het eerste kievitsei van de gemeente Veenendaal in een weiland tussen Vij gendam en ë!ï\rtlaan-oost en bood dit nog dezelfde middag aan burgemeester Hazenberg aan. Het was niet de eerste keer dat de heer van Ginkel de vinder van het eerste ei was, op 13-jarige leeftijd had hij eveneens de primeur van Veenendaal. LEZING OVER TUINBEPLANTING IN VOORJAAR EN ZOMER Onder auspiciën van de Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw- en Plantkunde wordt op dinsdag 30 maart a.s. een bij eenkomst belegd in hotel Vonk. De heer H. C. Heivoort, tuinarchitect, zal het on derwerp: „Tuinbeplanting in voorjaar en zomer" inleiden. Voor nadere gegevens zie men de ad vertentie elders in dit blad. VOLLEYBAL SKF wint wisselbeker in Veenendaalse volleybalcompetitie Maandagavond is de beslissing ge vallen in de door de plaatselijke ver eniging de Panters georganiseerde vrije Veenendaalse volleybalcompetitie. SKF won de moeilijke partij tegen het A- team van de Gemeentepolitie, doch het eveneens favoriete team van Onder Ons liet een zeer kostbare veer tegen Sparta en kon niet verder komen dan een 1-1 gelijk spel. Sparta won de eer ste set verdiend, daar Onder Ons niet in haar normale spel kon komen. Het herstel in de tweede set kwam dus te laat om met een gelijk aantal punten met de ploeg van de SKF op de bovenste plaats te eidigen. Het ver wachte beslissingsduel is dus niet no dig en de SKF is dus alleen boven aan de ranglijst geëindigd en komt daardoor voor een jaar in het bezit van de wisselbeker. Deze beker komt daardoor uiteindelijk in het bezit bij de ploeg, die qua techniek en spelopbouw het meest recht daarop heeft, hoewel tegen het felle verzet van de andere ploegen menige set werd verloren, waardoor de spanning tot het einde aanwezig bleef. Alle hulde voor de ploeg van Onder Ons. De leden hiervan komen aan een gemiddeld hoge leeftijd en de tweede plaats is derhalve zwaar verdiend en het laat zich aanzien, dat in de komen de jaren, mits deze heren aan deze competitie blijven deelnemen, nog me nige kanshebber door hen zal worden gewipt. De ploegen van VZC kwamen iets minder goed voor de dag dan vo rig jaar. VZC-B raakt dus de wissel beker fcwijt aan de SKF en eindigde op de gedeelde vierde en vijfde plaats met de ploeg van de Gemeentepolitie- A. Een beslissingsduel op a.s. maandag avond om half tien in de zaal van het Chr. Lyceum zal moeten uitmaken, wel ke van deze twee ploegen kan deelne men aan het tournooi van de eerste vier geplaatsten. Dit toernooi zal wor den gespeeld op maandagavond 12 april а.s. en het tournooi voor de onderste vier op maandagavond 5 april. In deze wedstrijden kan dus op een sportieve manier revanche genomen worden, het geen zeker het geval zal zijn. Ten slotte de eindstand van de competitie: 1. SKF 14-22 2. Onder Ons 14-21 3. VZC-A 14-20 4. Politie-A 14-16 5. VZC-B 14-16 Sparta 14-11 7. Politie-B 14-3 8. DEOS 14-1 Het is dus duidelijk, dat er aan de kop voldoende spanning is geweest om het geheel een aantrekkelijke zaak te maken. Op het ophanden zijnde z.g. „revanchetournooi" zal ongetwijfeld zwaar strijd geleverd moeten worden door elk team. 60 Een moment voelt Aram zich haast overmeesterd door de neiging tot vluchten. Dan vermant hij zich echter en hoewel het klamme angstzweet hem op het voorhoofd staat, sluipt hij langzaam naar het venster. Dan, als hij dicht genoeg genaderd is om de spook achtige gestalte buiten goed te kunnen opnemen, zakt zijn mond open van verbazingWant datgene, wat zijn metgezellen van angst heeft doen vluchten, blijkt niets anders te zijn, dan een vernuftig in elkaar ge- - s f- De Chr. Muziekclub „Weerklank" wel ke zaterdagavond medewerking zal ver lenen aan het programma van de „Avond van het gewijde lied". knutselde pop Achter de houten kop van de pop brandt een kleine vetkaars, zodat het kaarslicht door de ogengaten als een vreemde gloed naar buiten schijntDe van zwart fluweel gemaakte vlerken zijn met scharnieren aan de romp bevestgid en worden door dunne draden, die in de. schemering nauwelijks zichtbaar zijn, heen en weer bewogen! En terwijl Aram nog vol verbazing de aan de draden op en neer dansende pop beschouwt, is hoog boven hem Merlin, de tovenaar, druk doende met dit vreemde poppenspel. „Dans maar spookje, klap maar flink met je vale vlerkenlacht hij zachtjes, terwijl hij met zijn vingers behendig de draden aantrekt of laat vieren.... Maar dan slaakt zijn knecht, die naast hem staat, een waarschuwende kreet. Uit het trapgat, het blanke zwaard in de hand, is Aram opgedoken (Ingezonden) Jubileum-collecte 40 JAAR SIMAVI In de week van 29 maart - 3 april a.s. wordt ook in onze gemeente weer <Je jaarlijkse SIMAVI-collecte gehouden. Een JUBILEUM-COLLECTE, want het is thans 40 JAAR geleden, dat SIMAVI werd opgericht. Helaas is de medische nood in vele tropische landen nog ontstellend groot. GEEFT u in dit jaar een JUBILEUM GIFT! Geeft dubbel, want uw hulp is zo broodnodig. Laat uw barmhartigheid groter zijn dan de vertwijfeling van vele moeders, vaders en kinderen. Die SIMAVI dubbel redden en helpen! Zó alleen kunnen rijen van wachtende pa tiënten bij poliklinieken en de in zie kenhuizen en lepra-kolonies opgeno men zieken behandeld worden. Men sen met slopende tropische ziekten, die hoopvol genezing zoeken. STEUNT dus de a.s. SIMAVI-collecte. IEDERE gift is welkom. Het SIMAVI-Comité. Geachte Redactie, Met belangstelling hebben wij kennis genomen van uw artikel in „De Vallei" van 19 maart j.l. met betrekking tot het al dan niet gerealiseerd kunnen worden van een stadsbusdienst in Vee nendaal. In de laatstgehouden vergadering van de KVP-afdeling Veenendaal is deze aangelegenheid uitvoerig ter sprake ge komen. Tot goed begrip van zaken, willen wij hierbij in herinnering brengen, dat in deze vergadering besloten werd, dat het KVP-raadslid, de heer Haggen- burg, deze zaak in de verkeerscommis- sie van de raad zou brengen en voorts werd daarbij de wenselijkheid uitge sproken, dat b. en w. van Veenendaal tijdig stappen zouden ondernemen om met het oog op de uitgroei van Vee nendaal contact op te nemen met de plaatselijke vervoersinstanties, tenein de na te gaan of een plaatselijke stads busdienst voor de nabije toekomst le vensvatbaarheid zou kunnen krijgen. De gedachten van de aanwezige KVP-leden gingen in de richting o.m. van een stadsdienst van beperkte om vang, te rijden b.v. met microbussen, of door uitbreiding van het vervoers gebied met een aantal nieuwe halte plaatsen. Wij zijn uw redactie erkentelijk, dat u met het oog op uw voorlichtende taak aan de Veenendaalse bevolking zelf rechtstreeks contact hebt opgenomen met enkele plaatselijke vervoersonder nemingen teneinde na te gaan, hoe de kaarten terzake zouden kunnen liggen. Ten aanzien van het in uw boven vermeld gestelde artikel zouden wij graag het navolgende willen opmer ken. Van de door de heren De Haas en Vonk gegeven antwoorden zijn we echt niet ondersteboven geraakt. Enerzijds hebben deze directeuren het probleem nuchter en zakelijk benaderd, ander zijds houden ze toch_ kennelijk te wei nig rekening met een groot aantal plaatsgenoten, die een uitbreiding van de plaatselijke vervoersdienst wel op prijs zouden stellen. Het door de heer Vonk aangevoerde argument, daterend van zijn ervaringen uit de jaren 1945- 1946, mist voor wat dit ogenblik be treft alle realiteit en snijdt derhalve geen hout. Het komt ons voor, dat een verdere uitdieping van deze zaak - welke voor het dynamische en steeds groeiende Veenendaal van groot belang gaat wor den - hoogst gewenst zal zijn. Het zal ons welkom zijn, indien ook de ge meenteraad zich binnenkort eens hier mede zou kunnen gaan bezighouden. Wij zijn nuchter genoeg om in te zien. dat aan de realisering van dit streven heel wat haken en ogen zitten. Maar het gaat ons bepaald te ver, om een dergelijke zaak dan maar op de lange baan te schuiven .Interessant zou zijn te weten, hoe de plaatselijke bevolking er zelf over denkt. Zou een enquête via uw blad b.v. hiertoe niet wat meer licht op de zaak kunnen wer pen? Hoe denkt voorts de directie van de NBM over deze aangelegenheid, deze onderneming pleegt toch ook vervoer in onze plaats? U ziet, er liggen nog voldoende pun ten, welke een verdere uitdieping van deze niet onbelangrijke zaak wenselijk maken. Wellicht kunt u via „De Vallei" een meningsvorming hieromtrent op gang brengen. U dankend voor uw me dewerking in deze, verblijft hoogachtend, namens het KVP-bestuur afd. Veenendaal: M. Hendriks, Schrijverspark 54 I. Medewerking door Moluks Jeugdkerkkoor en Veenendaalse Muziekclub „Weerklank" Het programma voor de avond van het gewijde lied, die op zaterdag 27 maart in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan wordt gehouden, ziet er als volgt uit: Het Molukse Jeugdkoor „Effatha" zingt in het Maleis: a. Pertemoeaan, Samenkomst; b. Soeara Toehan, Gods Stem; c. Via Dolorosa, Wer der Smar- INGEZONDEN Meifestival 1965 Sinds 1889 is het bij de socialistisch be weging in tientallen landen een traditie 1 mei te vieren als de Dag van de Arbeid. Na de oorlog is 1 mei in verschillende landen zelfs een nationale feestdag gewor den. Nu dit jaar de eerste mei op een zaterdag valt, grijpt de Partij van de Ar beid deze kans aan het oude feest een geheel nieuwe vorm te geven. In drie grote Jaarbeurshallen zal het eerste en tevens grootste Meifestival, dat socialis tisch Nederland ooit heeft gevierd, worden gehouden. Er is plaats voor 30.000 perso nen, die een programma zullen aanschou wen, dat de ouderen, maar vooral ook de jongeren zal aanspreken. Aan dit moderne meifestival werken vele topartiesten uit binnen- en buitenland mee. Lucille Star, The Everly Brothers, Trea Dobbs, Milly Scott, Rob de Nijs, Cocktail Trio, Trio Pim Jacobs, Rita Reys, The Lords, The Mounties, Dorus, Cor Steyn, The Blue Diamonds, het orkest Malando, de jonge Flierefluiters ennog meer. Het wordt gepresenteerd door andere bekenden als Letty Kosterman, Coen Serré, Elles Ber ger en Herman Stok. Gesproken wordt er o.a. door Dr. Vondeling en Dr. Mansholt. De kinderen kunnen desgewenst een speciaal programma zien, waarin o.a. circus Elleboog zal optreden. Reeds is bekend, dat er in alle delen van het land grote belangstelling bestaat. Ook de afdeling Eist van de P.v.d.A. heeft plannen het festival mee te maken. De leden kunnen vanaf volgende week kaarten verkrijgen bij D. de Jong, Ver bindingsweg, J. Bor, Beatrixstraat 20 en H. Zachte, Beatrixstraat 6. Daar kunnen ook alle belangstellende niet-leden te recht, zoals NVV- en VARA-leden. Bij voldoende deelname zal getracht worden een extra-bus te laten rijden. H. Zachte, secr. P.v.d.A. afd. Eist GESLAAGD Bij een te Amersfoort gehouden examen slaagde mejuffrouw J. v. d. Burg, lid van de gymnastiekvereniging „Excelsior" voor het leidstersdiploma-A van het Koninklijk Ned. Gymnastiekverbond. 40 jaar loodgieter Maandag 22 maart herdacht de heer J. de Fluiter, geboren te Ederveen, thans wonende Oosteinde 125 te Scherpenzeel, de dag, dat hij veertig jaar geleden zijn loop baan begon als loodgieter en de daarbij behorende werkzaamheden, zoals het slaan van pompen, enz. Aanvankelijk bij de heer Berendse, daarna bij diens zoon en sinds enkele jaren bij de firma Hesseling. En kele jaren geleden werd het bedrijf van de heer Berendse, gevestigd in de Dorps straat alhier, door de firma Hesseling uit Amsterdam overgenomen, evenals de werknemer de Fluiter. Ter gelegenheid van dit jubileum werd de heer de Fluiter vanmorgen op de zaak van de firma gehuldigd in tegenwoordig heid van de firmanten en de bedrijfslei der, de heer S. Redmeyer. Van de directie ontving de jubilaris een cadeau onder couvert. Tijdens een druk bezochte receptie 's avonds van 7-9 uur in hotel de Hertog van Gelre maakten vele familieleden en relaties van de gelegenheid gebruik om te feliciteren. SCHIETUITSLAGEN Uitslagen van de deze week door de leden van de schietvereniging Scherpen zeel geschoten onderlinge wedstrijd: M. Berendse 97, P. van Engelenburg 94, A. C. van Dusschoten 93, C. Valkenburg 91, J. ten Broek 89, J. Develaar 88, J. Koudijs en E. v. d. Werk 87, H. Methorst en A. van Eist 86, H. Pater, N. Klumpe- naar, H. Berendse en J. van Eist 84, H. van Droffelaar 77, E. van Setten 71, B. Greefs- huizen 71 en A. Wittenberg 68. Naschrift redaktie: Wij erkennen een voorlichtende taak te hebben, zelfs een suggestieve. Wij ont kennen evenwel dat het houden van een enquête tot onze competentie zou be horen. Een dergelijke enquêtering zou zeer onvolledig kunnen zijn en dus geen positief resultaat opleveren. Dit lijkt ons de taak van het C.B.S. of van een gemeentebestuur. Overigens staan de kolommen van ons blad open voor iedere reactie van de lezer op het door inzender geponeerde. ten; d. Berdoa, Gebed; e. Harap Pada Toehan, Op God vex-trouwen; f. Saksi nama Toehan, Gods getuigen. De jeug dige zangeresjes en zangers zingen de ze liederen gevoelig en welluidend, als of het heimwee naar het verre vader land erin doorklinkt. De Veenendaalse Muziekclub „Weer klank" speelt deze avond: a. Jezus roept jongeren; b. De weg van Jezus; c. Wij trekken hemelwaarts; d. Ik wandel in het licht met Jezus; e. O, denk aan het huis bij de Heer. Verder speelt de muziekclub met me dewerking van de baritoft Koos de Kleuver: 1. Stromen van zegen; 2. Hand in hand met Jezus; 3. Daar is zonne schijn heden in mijn ziel; 4. Rijst op voor Jezus; 5. Voorwaarts Christen strijders. Gort Koudijs zal op de Philicorda een aantal liederen ten gehore brengen, ter wijl Joop van Tuil het sfeervolle „Be rusting" van S. Landsman speelt. Er is op deze avond veel samenzang in het programma ingelast. Aan het einde van de avond zal met begeleiding van de Philicorda, Weerklank en trompet ters een vers van Psalm 138 worden gezongen. Afscheid, bevestiging en intrede ds. R. C. Cuperus Ds. R. C. Cuperus zal zondagmiddag 28 maart a.s. afscheid nemen van de Hervormde gemeente van Rouveen in de classis Zwolle en de week daarop, n.l. zondagavond 4 april a.s. om half zeven in de Nieuwe Kerk, na vooraf 's morgens om half elf in de Bethel- kerk te zijn bevestigd door zijn vader, ds. J. R. Cuperus uit Waddinxveen, intrede doen als predikant van de Her vormde gemeente van Ede, waar hij in wijkgemeente 2 de opvolger zal worden van ds. G. M. van Dieren. Rein Claes Cuperus werd op 24 april 1903 te Utrecht geboren. (Zijn vader was eerst enige jaren werkzaam bij het onderwijs en werd in 1931 pre dikant in de Nederlandse Hervormde Kerk). Hij bezocht eerst het Christe lijk Lyceum te Harderwijk en studeer de daarna nog theologie aan de rijks universiteit te Utrecht, waar hij eind maart 1952 zijn kandidaats- en bijna vijftien maanden later op 10 juni 1953 ook zijn kerkelijk examen aflegde. Na dat de heer Cuperus van 1 oktober 1953 tot 1 februari 1954 eerst vier maanden bij ds. H. G. Abma, toen nog predikant van de Hervormde gemeente van Rot- terdam-Delfshaven en thans voor de Staatkundig Gereformeerde Partij lid van de Tweede Kamer der Staten Ge neraal, stage had gelopen (werkzaam was geweest als leervicaris) en hij in juli 1954 na een te Zwolle gehouden colloquium was toegelaten tot de evan geliebediening in de Nederlands Her vormde Kerk werd hij op 28 augustus van het daaropvolgend jaar (1955) door zijn vader, ds. J. R. Cuperus uit Wad dinxveen, toeen nog predikant te Doornspijk op de Veluwe, bevestigd als predikant van de Hervormde gemeente van Wouterswoude in de classis Dok- kum. Sinds 20 december 1959 dient ds. Cuperus de Hervormde gemeente van Rouveen in de classis Zwolle, waar hij ook weer door zijn vader werd be vestigd. Tijdens zijn ambtsbediening als pre dikant van de Hervormde gemeente van Wouterswoude was ds. Cuperus o.a. quaestor van het breed ministerie van de ring Akkerwoude. Te Rouveen was hij o.a. voorzitter van de ring „Hasselt en Omstreken" van jonge lingsverenigingen, lid van de classi- cale commissie voor het kerkelijk ge sprek in de classis Zwolle, lid van de provinciale commissie Overijssel voor internationale hulpverlening en te Rou veen zelf ere-voorzitter van het be stuur van de Hervormde schoolvereni ging en voorzitter van de zondagschool commissie. Tijdens zijn voorzitterschap is de zondagschool flink gegroeid en ook kerkelijk onder gebracht. Thans is hij nog lid van het Fries Genootschap voor Geschied-, Oudheid- en Taalkun de. Tijdens zijn ambtsbediening als pre dikant van de Hervormde gemeente van Rouveen werd daar in 1960 de kerk ge restaureerd en in 1963 het Hervormd jeugdgebouw, dat op 29 januari van het vorige jaar (1964) opnieuw in ge bruik is genomen, aanzienlijk uitge breid. In de Hervormde kerk werd ook nog een nieuw orgel geplaatst, dat op 17 maart 1.1. in gebruik is genomen. Verder gaf ds. Cuperus te Rouveen ook nog mede de stoot tot de oprichting van een Hervormde kleuterschool.

De Vallei | 1965 | | pagina 5