Feestelijke opening nieuw bedrijfspand Firma J. C. van Hunnik i DAMPO „Het Winstpunt" zelfbedieningsgroothandel, uniek in haar branche Belangstelling uit gehele land tijdens opening CHiViOlST bronchi lef ten OPENING V.A. B. RIIENEN 24 jarige streekgenoot R. Robbertsen vertrok als boormeester naar woestijngebied in Oman AMERONGEN HOOR- toestel/I en GENEVER MDZ DERDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 2 APRIL 1965 Nr. 26 Woensdag 31 maart, een stralende lentedag, werd voor de firmanten Van Hunnik, kaasgroothandel een feestdag. Ruim 300 ge nodigden uit het gehele land hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging de opening van het nieuwe, zeer moderne, bedrijfspand aan de Nijverheidslaan, bij te wonen. De drukte was zo enorm dat de Veenendaalse politie handen vol werk had het verkeer te regelen en iedere bezoeker zijn parkeerplaats aan te wijzen. De officiële opening werd verricht door Burgemeester Mr. Dr. J. Hazenberg die door het indrukken van een knop een bedrijfsclaxon in werking stelde. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. het voltallig college van B. en W., de gem. secr. de Heer D. v. Manen, de korpschef van politie de heer W. C. H. Dekker, plaatse lijke predikanten en tal van prominenten uit de zuivelwereld. Een bijzonderheid is wel het feit dat van de 70 ondernemingen in deze branche, de fa. van Hunnik als tweede in de lande het zelfbedieningssysteem heeft ingevoerd. De detaillist kan zijn eigen keus maken, hetgeen niet alleen tijdsbesparend werkt, maar ook overzichtelijker is voor de cliënt, die ongehinderd zijn bestel ling kan opnemen. Start Nieuw Mijlpaal Inrichting TAFELTENNIS S.T.V. Climax wint ook laatste wedstrijd Ontspanningsfeestavond van C.P.J. Vergadering Comité „Bartimeus" KIRPESTEIN CITY-MOTQRS-EDfc verkouden „PALMP AAS-OPTOCHT" ^.Leveringen uitsluitend op medisch advies ,A Volledige garantie op alle toestellen A, Deskundige en blijvende service ADesgewenst aan huis te ontbieden Leverancier alle zieken fondsen Zwembadnieuws Filmmiddag en -avond Chr. Hist, jaarvergadering Namens de firma Van Hunnik heette de heer A. v. d. Weerd de aanwezigen welkom en prees de prestatie van ar chitect en aannemers, die het prach tige bedrijfsgebouw precies binnen de gestelde tijd hebben opgeleverd. Burgemeester Hazenberg, die hierna het spreekgestoelte beklom, betreurde het dat de oudste directeur, de heer Van Hunnik Sr., en zijn echtgenote, wegens ziekte niet aanwezig konden zijn. De burgemeester wees erop dat deze dag, de 31ste maart 1965, een zeer bijzondere dag is voor de familie Van Hunnik. Als we zien, wat er nu, bijna een jaar na de plechtige eerste steenleg ging, tot stand kwam is een felicitatie aan het adres van de fa. Van Hunnik, de architect en de aannemers wel zeer op z'n plaats. De burgemeester was er van overtuigd, dat alleen noeste vlijt en spaarzin tot een dergelijke ontwik keling konden leiden en dat de factor geluk in deze expansie praktisch geen rol speelde. Hetgeen tot stand kwam heeft de fa. Van Hunnik niet op een presenteer blaadje aangeboden gekregen, aldus de burgemeester, die vervolgens een greep deed in de bloemrijke historie van de zaak. De fa. Van Hunnik startte in 1914. Een der familieleden stapte in dat jaar uit een weverij en plaatste een melk bus op een kruiwagen teneinde met het melkprodukt te gaan venten. De heer Van Hunnik was melkhandelaar geworden. Aanvankelijk ging het nog allerminst crescendo, maar de kreet: „Met melk meer mans" was toen zo nog niet bekend, toch een slagzin die waarheid inhield. De zoons van de heer Van Hunnik werden erin betrokken en zowaar ver anderde de kruiwagen in een fiets met een mand erop, met welk vervoer middel men de boer opging om kaas in te kopen. Vanaf 1 mei 1926 kan feitelijk ge sproken worden van de firma Van Hunnik. In de bezettingstijd werden de magazijnen leeggehaald. Vanwege de moeilijke verbindingen werd een tijde lijk filiaal in Tiel gesticht. De fa. Van Hunnik heeft thans niet alleen een breder leveringsgebied, maar ook een breder assortiment. Het werd almaar breder, zodat men mo menteel een groot aantal artikelen in de levensmiddelenbranche verhandelt. Op 15 jan. 1962 kwam de N.V. fa. J. C. van Hunnik tot stand. Daaruit re sulteert deze Supergroothandel „Het Winstpunt", die wij vandaag mogen openen. De burgemeester vestigde de aan dacht op de nieuwe verschijning van een z.g. zelfbedieningsgroothandel. De detaillist kan gewapend met een wa gentje zijn keus bepalen, hierbij bege leid door een adviseur en zal uiter aard aan de kassa moeten afrekenen, zo vermoedde de burgemeester (hilari teit). Deze eenmanszaak liep uit tot de machtige onderneming „Het Winst punt". Een winstpunt voor de detail list, voor de N.V. Van Hunnik en als derde ook voor de gemeente Veenen- daal, want u hebt ons bewaard voor verkeersconsessies in de Tuinstraat en we kregen door uw vertrek althans iets meer beweegruimte. Nadat de burgemeester de familie Van Hunnik nog hartelijk had geluk gewenst en zijn beste wensen voor de verdere ontwikkeling van het bedrijf had kenbaar gemaakt, stelde hij het Kykje in het grote opslagmagazijn waar de meest uiteenlopende artikelen overzichtelijk zijn opgetast. bedrijf op bovenomschreven wijze in kers, voorkomend uit de hogere or- werking. Namens de aannnemersfirma sprak de heer B. Kelderman, die het feit me moreerde dat zijn vader al bijna 35 jaar voor de fa. Van Hunnik had ge- ganisaties uit de zuivelwereld. Namens de vakorganisatie voor de Melkhandel in de provincie Gelderland sprak de heer Van Brenk waarderende woorden, ook als vriend. De heer Kaper, voorzitter van de Ned. Kaas Unie was van oordeel dat bouwd en verbouwd. Hij dankte ook de architect, de heer v. d. Hoef, voor de prettige samenwerking. Hierna bood de heer Kelderman namens de aannemers mij een fraai bewerkt mozaïek voor de hal aan. dat de ontwikkeling van het bedrijf duidelijk uitbeeldt. De heer C. van Genderen, procu ratiehouder, sprekend namens het gehele personeel (48 man sterk), vond de opening van het nieuwe gebouw ook voor de werknemers belangrijk en hoopte dat er nieuwe impulsen geboren mochten worden. Het karakter van het bedrijf is zich, dank zij de ijver en het doorzettings vermogen van de directie, gaan wijzi gen en in de laatste jaren vooral werd een nieuwe koers gevaren. De stevige groei van het bedrijf legt op de schou ders van allen een grotere verantr woordelijkheid, die ieder op z'n plaats, dan ook beseft. Als blijvende herinnering aan deze heuglijke openingsdag bood de heer Van Genderen een wandschildering aan voor de hal op de eerste verdie ping, uitbeeldend de groei van het be drijf vanaf het allereerste begin. Zelfs het eerste vervoermiddel werd uitge beeld, alsmede de driehoofdige direc tie in de vorm van drie vogels boven het werk. Namens de Stichting Evangelie en Industrie voerde ds. A. Terlouw, industriepredikant te Veenendaal, het woord. De predikant hield een boeiende toespraak en beklemtoon de de verhoudingen binnen een bedrijf. Niet wat men doet is be langrijk, maar hoe men het doet, aldus ds. Terlouw. Tenslotte werd de firma Van Hunnik gelukgewenst door een rij van spre- Door een druk op de knop stelde burg. Hazenberg de bedryfsclaxon in werking waarmee de officiële opening was bekrachtigd. hier een grote dosis durf aan de dag was gelegd. De heer Boonstra, spre kend namens de Centr. Handels Mij. Superatio, wees erop dat de opening van dit bedrijf niet alleen voor Vee nendaal, maar ook in landelijk verband belangrijk is. De heer F. H. van Tol, voorzitter van de Ver. van Kaashan delaren had diepe bewondering voor hetgeen tot stand was gebracht en bood een kaasboor met gravering aan. De architect, de heer v. d. Hoef, werd dank gebracht voor de buitengewoon mooie suggestieve wandschildering in de kantine. Ook de fa. Kelderman oogstte woorden van dank voor het schitterende mozaïk. De uitvoerder, de heer Van Ruiswijk werd nog verrast met een herinneringscadeau. Zich wendend tot burgemeester Ha zenberg herinnerde de heer v. Hunnik eraan dat de .grond was aangekocht in het burgemeesterloze tijdperk en de eerste burger van Veenendaal had al eens in overigens prettige stemming verklaard, dat onder zijn bewind de grondprijs niet zo billijk zou zijn ge weest. De heer Van Hunnik vond dat het nog wel meeviel en bood tot grote verrassing van de gemeentebestuurders een zilveren schaal aan, waarop de stembriefjes van de raadsleden kun nen worden gedeponeerd. De burgemeester dankte in tweede instantie voor deze originele geste en hoopte „dat er stemmen van niveau op deze ondergrond zouden mogen rusten". En als ik dan nog een wens naar voren mag brengen: „Ik hoop op een spoedige realisering van een nieuw overdekt zwembad", zo besloot de bur gemeester zijn tweede toespraak. De inrichting van dit hypermoderne nieuw gereedgekomen bedrijfsgebouw werd de genodigden getoond tijdens een gedegen rondleiding. De directiekanto ren bevinden zich op de bovenverdie ping. In de entreehal ontwaart men allereerst het mozaiek en een kaas pers daterend uit het jaar 1898. De fraaie wandschildering, geschenk van het personeel, bevindt zich juist bij de trapopening op de le verdieping. Ach ter de kantoorlokalen, ingericht met automatische kantoormachines, is een uitgebreid archief. De kaaspakhuizen, al enige tyd in gebruik, kunnen 400.000 ton kaas bevatten. Deze ruimten zyn voor zien van airconditioning en worden constant gecontroleerd op tempe ratuur en vochtigheidsgehalte. Dit is het grootste kaasmagazijn in deze branche in Nederland. Als men overigens geheel Nederland van kaas zou moeten voorzien, was de voorraad in drie dagen reeds uitgeput. Het le vensmiddelenmagazijn is uiterst prak tisch ingericht. De auto's van de cliën ten kunnen gemakkelijk in- en uitrij- Ook in de laatste competitiewedstrijd heeft STV-Climax de volle winst kun nen behalen. Beide teams kwamen uit met een invaller. Bij STV-Climax speelde Vink mee voor Middelhoven en bij Kema was het v. Gengen die Kooi verving. Beide verloren van de vaste 1ste team spelers maar in de wedstrijd tussen elkaar wist Vink de winst uit het vuur te slepen. Van Dam en v. Eist wonnen in twee games van v. Gengen en van Welling maar beiden moesten aan een knap spelende Welling een game afstaan. Doordat, na een van STV-Climax nogal nonchalant gespeeld dubbelspel, de winst naar Kema ging werd de einduitslag 7-3 in het voordeel van Veenendaal die hiermede hun positie in de kopgroep van de ranglijst wis ten te handhaven. Behoudens enkele inhaal en de promo tie-degradatie wedstrijden is de com petitie nu ten einde. Daar het nog vrij vroeg in het seizoen is, is als ver lengstuk hiervan de mogelijkheid open voor de Gelderse teams in te schrij ven voor het jaarlijks terugkerende toernooi om de Wilschut-beker. Hierin wordt gespeeld met punten voorgift en de teams mogen samengesteld worden uit spelers van alle klassen. De beker is momenteel in het bezit van Rolping uit Nijmegen dat kans gezien heeft de trofee dier jaar in successie te ver overen. Op zaterdagavond 3 april a.s. houdt de afd. Veenendaal van de chr. plat telandsjongeren een ontspanningsfeest avond in het gebouw „Eltheto". Aan het programma zal medewerken het cabaretgezelschap „The Jolly Jo kers" uit Apeldoorn, dat een program ma brengt onder het motto: „Lachen is troef". Voor de pauze zal de zange res Suus van Woensel enkele liederen ten gehore brengen, terwijl Leo van Woensel en Freek Gest voor de vro lijke noot zorgen. De afd. Veenendaal van de CPJ groeit voortdurend in ledental. Men zorgt ook herhaaldelijk voor gezonde ontspanning. Daarenboven zijn de be zoeken aan de kunstijsbaan, de puzzel- ritten, droppings en iets serieuzer, de kader-cursussen evenementen, die af wisselend amusant en leerzaam zijn. Een bezoek aan de feest- en ontspan ningsavond op zaterdag a.s. zal zeker de moeite lonen. Op maandag 5 april a.s. belegt het actiecomité „Bartimeus" een oriënte rende vergadering in de consistorieka mer van de Geref Kerk aan de Vaart- brug. Dit ter voorbereiding van de orga nisatie van de jubileumactie die op maandag 12 april zal worden gehou den, een z.g. twee-uurs-actie in de avonduren. Zij, die hieraan hun mede werking willen geven worden verzocht zich op te geven bij de onderstaande adressen: Mej. J. A. Oskam, Sand- brinkstraat 3, tel. 2092; G. Zoet, Am bachtstraat 10, tel. 2149; A .v. d. Weerd, Beatrixstraat 72, tel. 2965; A. Takken, Bergweg 3, tel. 3807; C. de Gooyer, Schimmelpenninckstraat 18, tel. 2927; mej. A. Verkerk, Dijkstraat 18 en mevr. Kiefte, Klaas Katerstraat 13. Frontaanzicht van „Het Winstpunt" de nieuw geopende zelfbedieningsgroot handel van Fa. v. Hunnik aan de N(j- verheidslaan. Rechts de aangebouwde direkteurswoning. Tenslotte dankte een der directeuren, de heer J. v. Hunnik, al de aanwezigen, gekomen uit alle delen van het land, voor hun aanwezigheid. Het is voor ons vandaag D-day, al dus de heer Van Hunnik, waarbij hij de „D" als aspect van dank baarheid. wilde aanmerken. On danks het steeds meer verdwijnen van handelszaken en verkooppun ten konden wij ons bedrijf uitbrei den, waarvoor we dankbaar zijn. den, waarbij het zelfs mogelijk is op het terrein bij te tanken. Een keur van levensmiddelen ligt in de giganti sche ruimte opgestapeld. Met heftrucks worden de goederen intern vervoerd. Hoewel de nieuwe bedrijfsgebouwen van de fa. van Hunnik zeer ruim zijn opgezet, schijnen insiders van mening te zijn dat binnen zeer afzienbare tijd toch weer ruimtegebrek zal optreden. Dit kan de firma ondervangen want naast de bedrijfsgebouwen bevindt zich nog een mogelijkheid tot verdere uit breiding. Veenendaal werd woensdag een nieuw complex rijker, waarop niet alleen de firmanten of het personeel van de fa. van Hunnik, maar de gehele gemeen schap van deze zich ontwikkelende in dustrieplaats trots kan zijn. VEENENDAAL SAMENZANG IN PETRAKERK Zondag 11 april a.s. wordt 's avonds om acht uur een samenzangavond ge houden in de Petrakerk. Medewerking wordt verleend door het Geref Kerk koor „Soli Deo Gloria", o.l.v. Henny Pomp en het kinderkoor. Ds. D. van Enk verzorgt de liturgie, terwijl het orgel wordt bespeeld door de heer Bob van Stempvoort. JAARVERGADERING BOND VAN AMBTENAREN De Alg. Bond van Ambtenaren houdt heden(vrijdag)avond 2 april haar jaar vergadering in het Eigen Gebouw. Bij de bestuursverkiezing zijn aftredend en herkiesbaar de heren J. P. Glas bergen, L. v. d. Berg en A. Rijkse. Te vens wordt op de vergadering een in leiding gehouden over de problemen die kunnen optreden bij de invulling van het inkomstenbelastingbiljet. Dinsdagmorgen nam de 24-jarige Robbert Robbertsen uit Ederveen op Schiphol afscheid van zyn ouders om per vliegtuig van de Fin Air naar het woestijnge bied van Oman te reizen, waar onze jonge streekgenoot als boormeester werk zaam zal zyn bij de oliewinningen, die de Kon. Shell Mij. aldaar ter hand nam. De heer Robbertsen jreisde via Parijs en Beiroet en zal voorlopig een half jaar aan de Zuidkust van het Arabische schiereiland verblijven. Hij volgde hier te lande een hogere technische opleiding en wordt thans uitgezonden voor de praktijk. Oman ligt in het Z.O. van het Arabisch schiereiland. Het staatje heeft een 1600 km lange kustlijn en is in het westen door een groot woestijngebied van het overige deel van Arabië geïsoleerd. Het gebied valt uiteen in een kust vlakte en een daaraan evenwijdige bergketen met meer dan 3000 meter hoge bergtoppen. 50 graden Celsius. De Bedoeïnenkaravanen trekken, evenals duizenden jaren geleden, nog steeds door de woestijn. Een wereld waar te midden van een trillende hitte een cycloon plots voor een zandstorm zorgt en dan weer voor een ongekende stortbui. Een verlaten wereld, uiter mate schaars bevolkt met mensen, die in de meest primitieve omstandigheden leven. En hier gaat de heer Robbertsen zijn werk beginnen het deelnemen aan olieboringen, die soms wat weg hebben van een gokspel. Wij wensen de heer Robbertsen veel succes toe bij zijn hete arbeid in de woestijn van het Sultanaat Oman en we hopen dat hij zijn belofte gestand zal kunnen doen om ons en misschien onze lezers eens op de hoogte te houden van de omstandigheden daar in het Midden-Oosten. K. Robbertsen Het zal voor de heer Robbertsen vrij moeilijk worden om soms alleen of met z'n tweeën als Europeaan te moe ten werken tussen een groep Arabie ren (z.g. Beddoes, die in dienst van de maatschappij zijn). Voor de rest ziet men weken lang niets als het woestijn zand en heeft men slechts zo nu en dan radiocontact met het hoofdkwar tier. De temperatuur loopt, soms op tot BUNGALOWBOUW AAN REMBRANDTLAAN Van de N.V. Grondbedrijf van de N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten te Assen is een verzoek ingekomen om aankoop van een perceel grond, gelegen tussen de Rembrandtlaan en de spoorlijn t.b.v. de bouw van een 15-tal bungalows. De grootte van het gevraagde terrein beloopt ca. 9535 ca, terwijl de koop som is bepaald op f 262.500,hetgeen neerkomt op een bedrag van f 17.500,- per bungalow. MEJ. JEANNE RIJSEMUS DRONG DOOR IN KAPFINALE TE ARNHEM Mej. Jeanne Rijsemus uit Rhenen is dezer dagen doorgedrongen tot de lan delijke finale van de kampioenschap pen voor dameskapsters, die op 26 april in Musis Sacrum te Arnhem zal wor den gehouden. Mej. Rijsemus behaalde deze prestatie door uit een veld van 40 kapsters naar voren te komen tij dens de voorwedstrijden. Hopelijk zal zij ook in de ongetwijfeld zwaardere finales een goede plaats, zo niet de ereplaats, veroveren. In samenwerking met de vereniging voor vreemdelingenverkeer en de plaatselijke muziekvereniging „Ons Genoegen" organiseert de Amerongse winkeliersvereniging op zaterdag 10 april a.s. weer een „Haantje Pik" kin deroptocht. Het is de bedoeling, dat de deelne mende kinderen voor één uur met hun Haantje Pik aanwezig zijn in het ge bouw Lievendael. Om één uur n.l. ver trekt de optocht, voorafgegaan door Ons Genoegen voor een rondgang door het dorp. De route, die gevolgd zal worden zal volgende week bekendge maakt worden. Hoewel er momenteel over het zwem bad weinig naar buiten valt te melden wordt er achter de schermen intensief gewerkt om de benodigde vergunnin gen te verkrygen. De toegezegde gelden komen gesta dig binnen. Met het ophalen zijn er gelukkig geen moeilijkheden. Een de zer dagen werd door de firma Lange- laar, horlogerie en juwelier te Ame- rongen toegezegd, dat wanneer het bad zal zijn gerealiseerd hij een klok zal aanbrengen, welk gebaar door de com missie zeer op prijs wordt gesteld. Door de Christelijke Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en Elektro nische industrie wordt op vrijdag 9 april a.s. in het Dorpshuis te Ameron- gen een filmmiddag en -avond geor ganiseerd in samenwerking met de af deling Amerongen van de NCBO, de NCAB en de NCB. Voor kinderen in de leeftijdsgroep van 6 tot 14 jaar worden enige leuke films vertoond. Voor deze groep be gint de voorstelling om vier uur. 's Avonds om 8 uur begint voor de ouderen de filmavond met de opening en een toespraak door de heer J. H. ten Hove uit Utrecht. Als hoofdfilm zal worden vertoond „Timelock" ge vecht met de tijd. Het belooft een spannende film te worden. Gezien het te bieden programma verwacht het be stuur van de afdeling Amerongen van de CMB een grote opkomst. PRINS BERNHARDLAAN 4 (ZWAAIPLEIN) VEENENDAAL COLLECTE RHEUMAFONDS De collecte voor het Rheumafonds heeft een schitterend resultaat gehad. Totaal werd f 704,76 bijeengebracht. Het aandeel van Overberg hierin be droeg f 134,82 en van de Lekdijk f 41,50. Hulde aan de gevers, doch vooral aan de trouwe collectanten, die met enthou siasme dit niet altijd prettige werk op zich namen. Hoestdrank in tabletvorm.95cfr GEHEIM AGENT 007 Ook in Parijs geniet de befaamde agent James Bond grote populariteit, zoals trou wens overal ter wereld waar hij op het doek verschijnt. Het bekende Parijse wa renhuis Galerie Lafayette heeft nu een speciale afdeling ingericht waar men zich voor rond 275 gulden volledig als meester spion 007 kan laten aankleden het pak en de pullover tot en met het sleutelfou- draal met „gouden" vrouwenfiguur en de diplomatentas ontvangt u voor dat bedrag. WAT ZWEDEN TWINTIG JAAR GELEDEN VOOR ONS DEED Dezer dagen herdenken wij het feit dat het Zweedse volk ons twintig jaar geleden met het onvergetelijke Zweedse witte brood te hulp kwam. De nood was vooral in de westelijke provincies groot. „Indien voorradig" was het rantsoen 400 gram van het oorlogs brood per volwassene per week. Op 30 januari 1945 arriveerde in Delft zijn twee schepen met levensmiddelen uit Zweden. Het duurde echter tot 13 fe- F LORYN NIEUWE POSTDIRECTEUR Tot directeur van het plaatselijk postkantoor is benoemd de heer W. Groters te Zeist. De heer Groters zal binnenkort in functie treden. Tegen volgende week dinsdag is voor de Chr.-Hist. Kiesvereniging de gewo ne jaarvergadering belegd, te houden in „Buitcnlust". Deze bijeenkomst is toegankelijk voor leden, begunstigers en andere belangstellenden. Eerst worden de jaarverslagen over 1964 uitgebracht en behandeld. Daarna volgen de werkzaamheden, verband houdende met de algemene vergadering der Chr. Hist. Unie op zaterdag 24 april a.s. te Zwolle. Na de pauze zal een forum, bestaan de uit mevr. Kaastra-Zeeman, de drie raadsleden Tiel, Brinkman en Hasse laar, onder leiding van de heer J. C. van Oeveren vragen over gemeenteza ken en andere onderwerpen beant woorden. bruari 1945 eer bekend werd gemaakt dat bon A 358 van noodkaart III A recht gaf op 800 gram Zweeds wittebrood voor per sonen boven vier jaar. De distributie van de broden geschiedde in de zgn. Rode Kruiswinkels. Dit waren speciale uitgezochte winkels. Men moest namelijk voorkomen dat deze broden in de zwarte handel verdwenen. De hongerwinter is gelukkig een herin nering en de 400 gram waar wij twintig jaar geleden als wij het hadden een week mee moesten doen, wordt nu vaak achteloos na het weekend weggeworpen. POKKEN, GESEL DER MENSHEID Pokken zijn eeuwenlang een gesel der mensheid geweest, maar de ziekte is thans in Europa en Noord-Amerika vrijwel on bekend, dankzij de vaccinatie met koepok stof. In de rest van de wereld telt men ook thans omstreeks 100.000 lijders per jaar, waarvan er 25.000 sterven. Daarom is de 17e verjaardag van het inwerkingtreden van het statuut van de Wereldgezondheidsraad gewijd aan de be strijding van deze plaag. Op 7 april zal de Wereldgezondheidsdag de inleiding- vormen tot een grootse campagne om de pokken te verdrijven uit de grote infectie haarden, die zich in het bijzonder nog in Zuid-Oost Azië en Afrika bevinden.

De Vallei | 1965 | | pagina 5