PAUK DE UROUUI VOOR HET VOETLICHT GVlfV-Spakenburg GVW voor zware opgaaf tegen Spakenburg Burgerlijke stand KERKDIENSTEN SPORTPROGRAMMA In de afdeling strijden Merino's en Musketiers voor eventuele promotie DINSDAGKOOPJES Glazen schaal Boekenrek Vouwstoeltje 4,75 ROUTE VAN PALMPAASOPTOCHT Eerste helft schoolvoetbal- toernooi reeds afgewerkt Doktoren- en Apothekersdiensten Clubkampioenschappen Judo Sportschool v. d. Velde RHENEN Nieuwe garage met tank station IVSej- N. Kuipers, jeugdconsulesite: „Mensen van gisteren moeten mensen van morgen leiden" MARKTBERICHTEN Gevonden en verloren Twentse Studie Contact Zwaartepunt Eisen Halte Praktijk Ingekomen en vertrokken GOEDE VRIJDAG Officiële bekendmaking In een raadsvergadering waarin weer enige belastingen omhoog werden ge jaagd hield de burgemeester een zil veren schaal omhoog, waarop in het vervolg achttien vroede vaderen en een moeder hun stembriefies kunnen leggen. Het lijkt mij een bietjie een wrange vertbning geweest te zijn. De beslissingen van de overheid kom men in het zilver binnen en het volk mot krom leggen om het gewone werk gaande te bouwen. Zo zou je het een tikkie revolutionair an de man kunnen brengen. In wezen zit het me niet zo hoog, want je kunt per slot van rekening straks in een monumentaal gemeente huis de stembriefies niet inzamelen in een lege bus van de maggiblokkies. We zijn op dat punt ok nog helemaal niks gewend. Wij hebben in 't Veen hele maal nog geen kaas gegeten van amb telijke waardigheid en stijl. En per slot van rekening kan zo'n zilveren geval straks continu dienst doen. Ik geloof, dat de schenker er helemaal geen bezwaar tegen heeft as temee bij de vele recepties die ongetwijfeld in het nieuwe gebouw zullen wurden ge houwen kleine blokkies volvette van de schaal afgepikt wurden. Verder kan men an het slot van zo'n receptie, as de gasten de burgerzaal verlaten, de bode met het zilverwerk opstellen od het bordes om een stijlvolle open schaalcollecte te houwen ter bestrij ding van de kosten van het raadhuis. Je kunt er alle kanten mee uit as over een paar jaar het nieuwe gebouw met een glazige blik over de breje pleinen in de Schrijvers wijk staat te staren. Zeker, het kan nog effies duren. Ik weet niet of 't werk op 't ogenblik het N.A.P. al is genaderd of dat men er nog onder zit te scheppen. Een feit is, dat men op de plaats waar het kommen mot, iets an het doen is. Ik en buur Bram hebben het mit eigen ogen waargenomen. Er is een bescheijen loopgraaf verschenen en dat mot toch het begin wezen. Laten we de zaak niet willen forceren. Een de gelijk gebouw begint onder de aard korst te groeien. Zoiets mot mit overleg en beleid wurtel schieten, anders gaat de toestand later an 'et scheuren en dan koken we weer over van nieuwe kritiek. M'n waarde buurman had trouwens niet zo veul fiducie in de vorderingen. Dat kon wel 's een hele tijd gaan duren mit die bouw, docht Bram. Ik kan het niet bekijken, hoewel bouwen vandaag d'n dag 'n onbereken bare onderneming is. We zullen 't beste er maar van hopen. Dat hoop ik ok veur de honden, die hier al of niet mit een onderkommen gevestigd zijn. De baasjes en de vrouw tjes motten op straat twee rijksdaal ders meer veur hun blaffen neertellen. De gemeente heeft becijferd, dat hier door ruim vierduuzend gulden meer in 't laadje komt. Om te beginnen vind ik een honden belasting nog altijd een onding. Vol gens mij past zo'n belasting niet meer in deze moderne tijd. Wat stelt de overheid eigenlijk tegenover het beta len van die vijftien gulden veur een hond? As je een soort belasting as die veur de honden betaalt mot er toch iets tegenover staan? De plantsoenen en de straten, zee Bram, die zijn dag en nacht beschik baar veur het hondetuig. Dit leste woord is van Bram, want hij heeft het niet zo erg op dat gedierte zitten. En daarom meende hij ok, dat de overheid die belasting hief om het aan tal honden een bietjie beperkt te hou wen. Ik hoop, dat ze er niet onder lij- jen. Wout Blauwkous De voetbalcompetitie loopt ten einde. De beslissingen naderen met grote snel heid. De eerste kampioen in onze streek is bekend. Hoe zullen de clubs het eraf brengen die in een verbitterde eindfase strijden voor promotie of tegen een dreigende degradatie? Op het Veenendaalse Sportpark wordt de titanenstrijd GVW-Spakenburg gestreden en voor de afdellngsclubs Merino's en Musketiers is het zaterdag een beslissende dag. Blijft men meedoen of worden de aspiraties een jaartje opgeborgen? Dat zijn de grote vragen voor dit sportweekend. GVW tegen Spakenburg dus. De po sitie van de blauw-witten verbeterde de laatste weken heel sterk, maar of men nu maar opeens kans ziet het naar de titel strevende Spakenburg te ver slaan zal nog moeten blijken. De club van Wout Heynen trekt er altijd ste vig tegenaan en heeft nog een klein kansje om koploper Zwart Wit te be naderen. Dit zal men niet zo maar uit handen willen geven. GWV daaren- A.s. zaterdag Aanvang 4.15 uur. Sportpark Panhuis tegen is een geladen ploeg, die zich prepareert op het vasthouden van het tweede klasseschap en zich voluit in de strijd zal werpen. Er staat een span nend duel op het vuur a.s. zaterdag, waarbij we Spakenburg de meeste kans geven, maar waarin GVW niet bij voorbaat verloren is. DOVO trekt naar Apeldoorn om de club van die naam partij te geven. Bei de clubs verkeren in de hogere midden moot, maar behangen staan hier niet meer op het spel. De club van de Ve- luwe heeft een goed seizoen achter de rug, evenals DOVO trouwens. Het kan daarom een open strijd worden, waar bij de uitslag wel eens niet ver van een gelijk spel kon afliggen. VRC speelt zaterdag in de hoofdstad van het land tegen KMVZ, dat nog niet veilig is en zich dus wel stevig zal roeren. In uitwedstrijden levert de Racing Club niet haar beste spel, zodat gevreesd moet worden dat de punten in Amsterdam blijven. Hopelijk weer legt VRC deze pessimistische prognose. De belangrijke wedstrijd Veenendaal - Hercules voor zondag a.s. is tot na dere datum uitgesteld. DVSA zal proberen Amsvorde in Amersfoort een of twee punten te ont nemen, hoewel deze opgave verre van gemakkelijk is. Amsvorde heeft nog de routine van de 2e en 3e klas waarin de club de laatste jaren speelde. Een kleine nederlaag voor DVSA ligt wel voor de hand. Rhenus trekt naar Bunnik en zal daar waarschijnlijk op sterke tegen stand stuiten. Een gelijk spel is even wel niet uitgesloten. Zeer belangrijk is de ontmoeting Me rino's - Hierden aan de Wageningse- laan in Veenendaal. Het gaat hier om de bezetting van de tweede plaats, die promotie naar de KNVB inhoudt. Zou Merino's onverhoopt verliezen dan is de kans wel definitief verkeken. Bij winst van de DS ploeg staan beide clubs gelijk en wordt de eindstrijd tus- sen die twee bijzonder spannend. Het is erop of eronder zaterdag en Merino's zal de kans beslist willen grijpen. Ook voor het Elster Musketiers is het een belangrijke dag. Men gaat een bezoek afsteken bij leider Hulshorst en ook hier geldt dat Musketiers bij even tueel verlies definitief is uitgeschakeld. Het zal niet meevallen om het stevige Hulshorst in eigen dorp te kloppen, maar voetbal is nog altijd voetbal en dus wisselvallig, zodat ook hier een j verrassing niet uitgesloten is. Kampioen Scherpenzeel ontvangt Ri- vierwijkers uit Utrecht en deze wed strijd is eigenlijk alleen van belang voor de statistiek. De kampioenen zijn het aan hun eer verplicht om te win nen. R.K. Unitas reist naar Austerlitz om de hekkesluiter te ontmoeten. Gezien de huidige zwakte van het team van Austerlitz voorspellen we een Unitas overwinning. Oranje Wit heeft nog lang niet ge wonnen in Wijk bij Duurstede. Dore- stad is geen club, die zich zonder slag of stoot gewonnen geeft. Een gelijk spel is al een redelijke prestatie. NSVS ontvangt Sportclub Rhenen en deze streekderby kon wel eens span ning op de grasmat brengen. Schiet NSVS net zo uit haar slof als afgelo pen zaterdag dan ziet het er donker voor Rhenen uit. Valleivogels yerslaat het onderaan- staande DEV met flink verschil, dat ligt geheel in de lijn der verwachting. Ook Scherpenzeel (zaterdag) zal het Utrechtse EDO wel geen illusies laten behouden en een overwinning boeken. Tenslotte zal Kulan na de jubileum- roes weer in het veld komen. De uit wedstrijd tegen het zwak spelende i Bunnik mag geen hindernis voor de SKF ploeg betekenen. flinke glazen schaal met ingeperst patroon voor sla, vla, groente enz. bijzonder koopje 0,65 voor pocketboeken met 3 planken in verschillende kleuren solide uitvoering, een versiering voor uw kamer of slaapkamer voordeelprijs ook voor u onmisbaar dit handige stoeltje, leuk voor uw kinderen, geschikt voor camping, vissen, gemakkelijk als bijzet- a c^r stoeltje extra koopje Alleen dinsdag 13 april Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Morgenmiddag om half vier zal de Palmpaasoptocht van start gaan vanaf de Eierhal in de Achterkerkstraat. De stoet volgt dan de route: Kostverloren, Zand straat, Hoogstraat, Zwaaiplcin, Hoogstraat, Hoofdstraat, J. G. Sandbrinkstraat en Tuinstraat. Hier ontvangen de deelnemen de kinderen een chocolade-paasei. De kinderen uit Veenendaal-zuid kun nen zich opstellen op het Slot. de Bruïne- plein, vanwaar ze dan, voorafgegaan door de Harmonie „Caecilia" naar de Eierhal marcheren. Vertrek vanaf het plein in zuid om kwart voor drie. De eerste helft van het door de ver. Oranjedag" georganiseerde schoolvoet- baltoernooi is thans afgewerkt. De ver schillende uitslagen waren als volgt: Patr.sch. Joh. Calvijnsch4-0 Jul. v. Stolbergsch. - Kon. Jul.sch. 0-2 Pr. Beatrixsch. - Gr. v. Prinst.sch. 1-2 CNS I - Rehobothsch1-1 CNS II - Dr. Hekstersch1-1 CNS III - Rijk v. Gaasbeeksch. 1-5 Patr.sch. - v. d. Westeringhsch. 2-0 Jul. v. Stolbergsch. - Salvatorsch. 0-1 Pr. Beatrixsch. - Pr. Wilh.sch. 7-2 Joh. Calvijnsch. - CNS I 0-7 Kon. Jul.sch. - CNS II 3-0 Gr. v. Prinsterersch. - CNS III 11-1 Rehobothsch. - v. d. Wester.sch. 0-0 Dr. Hekstersch. - Salvatorsch. 2-1 R. v. Gaasbeeksch. - Pr. Wilh.sch. 4-1 Patr.sch. - CNS I 2-0 Jul. v. Stolbergsch. - CNS II 0-1 Pr. Beatrixsch. - CNS III0-2 Kon. Jul.sch. Dr. Hekstersch. 6-0 Gr. v. Prinst.sch. - R. v. Gaasb.sch. 1-1 CNS I - v. d. Westeringhsch5-1 CNS II - Salvatorsch4-1 CNS III - Pr. Wilhelminasch. 1-3 Patr.sch. - Rehobothsch3-0 Jul. v. Stolb.sch. - Dr. Hekstersch. 3-0 Pr. Beatrixsch. - R. v. Gaasb.sch. 4-1 Joh. Calv.sch. - v. d. Wester.sch. 0-4 Kon. Jul.sch. - Salvatorsch2-0 Gr. v. Prinst.sch. - Pr. Wilh.sch. 0-0 Standen groep I Patr. school CNS I v. d. Westeringhschool Rehobothschool Joh. Calvijnschool Standen groep II t Kon. Julianaschool /L CNS II Dr. Heksterschool Salvatorschool en Stolbergschool Jul. van Standen groep III Groen van Prinstererschool Rijk van Gaasbeekschool Pr. Beatrixschool Pr. Wilhelminaschool CNS III 8 punten 5 punten 3 punten 2 punten 0 punten 8 punten 5 punten 3 punten 2 punten 6 punten 5 punten 4 punten 3 punten 2 punten VEENENDAAL: Dr. C. v. d. Hoek, J. G. Sandbrinkstraat 2, tel. 2529. Apo theek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. Zuster Groene Kruis Zr. J. C. Gerrits, Schrijverspark 34, tel. 2230. Tevens dienst voor het kraamcen- trum b.g.g. 008. RHENEN: Dr. Stegeman, Herenstraat 69, tel. 2315. Apotheek Deijs op zon dag geen dienst. Recepten kunnen worden aangeboden in de dienst doende apotheek te Wageningen. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. v. d. Burg te Leersum, tel. 03434-1388. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU- DE: Dr. Heij te De Klomp, tel. 200. SCHERPENZEEL: Dr. N. Pon, Hole- voetplein. tel. 03497-1250. Zaterdagavond j.l. werden de club kampioenschappen gehouden van Sportschool v. d. Velde. Aan dit jaar lijkse sportevenement namen ruim 60 senioren judoka's deel. De wedstrijden hadden een sportief karakter. Door de grote deelname moest men tot middernacht doorgaan om de kampioenen te kunnen begroe ten. De uitslagen waren: Lichtgewicht klasse 1 Henk Stuivenberg, 2 Anton v. d. Besselaar. Halfmiddengewicht 1 Jan Stuivenberg, 2 Jan Baars. Midden gewicht 1 Theo van Wijnbergen, 2 Wim van Esseveld. Zwaargewicht 1 Klaas Roelofsen, 2 Nico van Brugchem. Alle categoriën 1 Wout v. Barneveld, 2 Ri- nie Kleyer. De middengewicht judoka Theo v. Wijnbergen behaalde zijn titel voor de derde achtereenvolgende keer. GROENE KRUIS HOUDT LEDENVERGADERING De vereniging „Het Groene Kruis" te Veenendaal houdt op woensdag 21 april a.s. haar algemene ledenvergadering in het gebouw voor Gezondheidszorg, ingang Eikenlaan. De agenda vermeldt o.a. de gebruikelijke jaarverslagen en er is be stuursverkiezing. Aftredend en herkies baar zijn mevrouw M. J. Hoogenboom- Richter en de heren S. Kroesbergen en W. J. Schoemaker. Tenslotte zal de con tributie voor het jaar 1966 worden vast gesteld. HOTELS IN RHENEN EN AMERONGEN ZIJN MET PASEN VOLGEBOEKT Naar wij vernemen zijn de hotels in Rhenen en Amerongen voor de komen de Paasdagen „vol". In de Grebbestad schijnen veel Engelsen en Duitsers lo- geerruimte te hebben geboekt en zelfs de particuliere pensions zijn druk be zet. In Amerongen zullen onze eigen landgenoten neerstrijken. Het schijnt dat de stedelijke VVV's in de Randstad de toeristenstroom naar de kleinere plaatsen willen doorvoeren, waarvan dus nu Leersum. Amerongen en Rhe nen zullen profiteren. Aan de Nieuwe Veenendaal sew eg hoek Populierenlaan is het aldaar ver rezen garagebedrijf van de heer Chr. van Leijen nu nagenoeg gereed. In de ruime hal zullen de leswagen van de rijschool Succes en ook de ver huurauto's een plaatsje kunnen vinden. Er zal eveneens gelegenheid zijn tot stalling. In dezelfde ruimte is even eens de reparatie-afdeling en de was plaats gevestigd. Het voor het gebouw aangebrachte tankstation is, in afwachting van de officiële opening, reeds in gebruik ge steld. Mej. N. Kuipers heeft achter haar bureau in het Gewestelijk Arbeidsbureau al heel wat problemen aangehoord en heel wat oplossingen aan de hand gedaan. Zij is namelijk jeugdconsulente en belast met de beroepskeuzevoorlichting. Zij probeert de schoolgaande jeugd met raad en daad by te staan, stimuleert hen als de keus van het beroep reeds vaststaat en komt tot haar grote vreugde later wel mensen tegen die om het maar even bescheiden te zeggen, want mej. Kuipers is bescheiden dank zij haar stuwend werk hun plaats in de maatschappij hebben gevonden. SCHERPENZEEL Eiermarkt: Aanvoer 1.002.000 stuks. Prijzen f 14,tot f 14,75. Henne- eieren f 13,tot f 13,75. Allen per 100 stuks. Handel flauw. Biggenmarkt: Aanvoer 282 stuks. Handel f 65,tot f 82,per stuk. Handel redelijk. VEENENDAAL Gevonden: paar grijze wollen wanten; kentekenbord FZ 38-71; rode rechter kin derhandschoen; paar donker grijze heren handschoenen; bruine portemonnee met inhoud; bruine linker herenglacé; licht grijze dameshandschoenen; lederen voet bal; poetsdoek met gereedschap; Fiat contactsleutel; vogel, verm. kooivogcl; blauwe autoped; rode slede; middelgrote lichtbruine hond; gebreide zwart-gele dasT" eend; knipportemonnee; lipssleuteltjes aan ijzerdraadje. Verloren: donker bruine portemonnee met inhoud, w.o. sleuteltjes van brom fiets; mapje, inh. kentekenbewijs MC 20-40 (mil. colonne) boskaart Ln.v. Kamp Kraailo en bestelbon S.K.F.; bontmuts; jongensportemonnee met inhoud w.o. ju- dokaart; groene damesglacé; herenpols horloge; kentekenplaat van auto; gou den speld met parel in het midden; brui ne herenportemonnee met inhoud; 2 bankbiljetten van f 100,—; zwarte dames portemonnee met inhoud; donker rode zijden sjaal; zilveren bedelarmband je met 1 bedeltje; schooltas met schoolboeken, een zgn. legerpukkel; plastic zak inh. zil veren aansteker, 10 zilveren lepeltjes, si- garettendover en zilveren asbak; rode damesparaplu; zwarte regenbroek; sleu tel no. 5 met ring. RHENEN Gevonden: herenpolshorloge, merk Firo, met bruin lederen bandje; grijze gebreide kinderwant; lichtgroen ge breid kindervestje; padvinderspet; roodbruine hoofddoek met blauwe bloe men; grijze jongensjas met capuchon; geelgelakte vetspuit. Aan komen lopen: bruine spaniel. Verloren: jongensfiets, groen-wit van kleur; zilveren armbandje met 5 of 6 bedeltjes. Mej. Kuipers, van origine Twentse, exacter gezegd afkomstig uit Olden- zaal kwam in de oorlogsjaren naar Veenendaal, werkte op een kantoor en werd kort na de slag om Arnhem overgeplaatst naar het bureau voor de voedselvoorziening. Over deze periode in haar leven zou mej. Kuipers wel een avond kunnen vertellen, maar ze vindt het beter over haar huidige werk het licht van de publiciteit te laten vallen. Na de bevrijding werd mej. Kuipers aangesteld bij het ar beidsbureau, voornamelijk voor de ar beidsbemiddeling van vrouwen en meisjes. In de loop van deze 19 jaar heeft mej. Kuipers zeer veel gestudeerd. Ze werd voor een periode van 13 jaar overgeplaatst naar het gewestelijk ar beidsbureau Amersfoort en kwam vijf jaar geleden met een grote dosis ver meerderde kennis in Veenendaal te rug. Ze legde zich toe op de studie van de sociale wetgeving, de economie, een summiere inleiding in de psycho logie, verschillende maatschappelijke stromingen, politiek en godsdienst en wat het belangrijkste is de studie over de beroepen zelf en de opleidingsmo gelijkheden. Al deze studierichtingen zijn uiterst belangrijk voor het werk dat mej. Kuipers thans verricht. Mej. Kuipers wil wel even bena drukken dat haar werk niet louter bestaat uit een advies geven en dan moet de „patiënt" zich maar red den. Integendeel, ze praat de pro blemen uit, het lukt haar goed om op rustige wijze een gesprek van hart tot hart te hebben met jonge lui. die hun hele leven nog voor zich hebben. Mej. Kuipers zegt het kern achtig: „De mensen van gisteren moeten de mensen van morgen lei den". Er worden contacten gelegd, ze laat de mensen uitspreken, ze kan zeer goed luisteren. Wanneer het probleem dan op de bureautafel ligt. volgt het zoeken naar een op lossing. Het zijn soms aanpassings moeilijkheden, waarbij de jongen of het meisje het ritme in het bedrijf niet kan volgen, anderen hebben problemen met de communicatie met collega's. Mej. Kuipers weet vrij snel waar de kneep zit. Of het ka rakter van de jongen of het meisje ermee te maken heeft, of het be trokken bedrijf niet geschikt is. Door een gesprek met de chef of de directie wordt nog meer duidelijk en kan de juiste therapie gevolgd worden. Aanvankelijk bestond het werk van mej. Kuipers uit het bemidde len bij het zoeken naar werk voor vrouwelijke werkzoekenden. Maar sinds IV2 jaar is er een speciale jeugdafdeling gesticht, waar jonge lui t/m 22 jaar worden voorgelicht over de verschillende beroepen, waaruit ze er één moeten kiezen. Men begint op de scholen. Vanuit het arbeidsbureau wordt een uur tje van het lesrooster gebruikt om de betreffende voorlichting te kun nen geven in de klassen. Mej. Kui pers bezoekt de scholen voor ver volgonderwijs, de MULO, de Huis houdschool en het VGLO. Vooral tegen de tijd dat de eindexamens komen is het een periode van top drukte. De jonge mensen gaan dan de maatschappij in. Wat kun je wor den met dit of dat diploma? Welk vervolgonderwijs is daar voor no dig. Deze en dergelijke vragen zijn dan aan de orde van de dag. Mej. Kuipers poogt hen de goede rich ting in te sturen. Daarnaast is er eenmaal in de twee jaar een beroe- pententoonstelling om meer algeme ne oriëntatie te geven. Sommigen van de jongelui hebben hun keus zelf al bepaald, maar we ten niet wat er aan vast zit. Zeer veel meisjes willen wel verpleeg ster worden b.v., maar moeten wel beseffen dat dit „zware" beroep veel van het meisje vraagt. Zorgenkin deren komen ook onder de hoede van mej.. Kuipers, gelukkig niet al te veel. Door een gesprek met de ouders wordt naar een oplossing gezocht. Mej. Kuipers zou daar zo graag wat meer tijd voor willen hebben, want je ziet dat dit werk zo nodig is. Ernstige gevallen worden ver wezen naar de desbetreffende in stanties. Uit de aard der zaak zijn er ook jongelui die halverwege een oplei ding blijven steken. Wat zijn de mogelijkheden voor een meisje dat b.v. twee jaar MULO heeft gehad en het lukt niet meer. Wat kun je dan doen? De mogelijkheden zijn dan uiteraard beperkter, maar mej. Kuipers is zo doorkneed in haar vak, dat ze wel een uitweg weet te vinden. Hoewel, ze zal altijd aan raden door te zetten tot het uiter ste, want gebrek aan doorzettings vermogen mag nooit de oorzaak zijn van het afbreken. Anderen willen een bepaalde baan. maar hebben de vereiste opleiding niet gevolgd. Ook hier is er wel een wending te geven, die de jongen of meisje op het juis te (studie)pad brengt. Mej. Kuipers, hoewel in de aan hef reeds vermeld Twentse van ge boorte, kent Veenendaal en de om standigheden ter plaatse. Ze weet wat ze weten moet van de aard van het werk in een bepaald bedrijf, heeft contact met de directies, pret tige contacten, en is globaal ook op de hoogte met de personeelstekor ten op de bedrijven. Met de indus triepredikant had mej. Kuipers nog geen contact. Resumerend kan gezegd worden dat mej. Kuipers de vraagbaak is voor de jongelui, die zich voorbe reiden op hun taak in het leven. Een zeer belangrijk werk, waarbij met tact en geduldig luisteren goe de resultaten kunnen worden be reikt. Mej. Kuipers, weet de juiste snaar te treffen. Het is zo, dat wie haar kantoor weer uitstapt, ver rijkt is met een flinke dosis kennis en realiteitszin. Want hoewel zij zeer meelevend is met de problemen van de ander, staat ze toch met bei de benen op de grond en verliest de werkelijkheid niet uit het oog. VEENENDAAL Geboren: Hendrik z.v. C. H. van den Heuvel en E. Zijderveld; Robert Klaas, z.v. H. Wildeman en J. E. Dekkers; Ali- da Anthonia, d.v. J. van Dijk en H. G. van Ginkel; Willemina, d.v. G. Wei- graven en H. Roelofs; Anthonia Jaco- ba, d.v. J. Bruijs en A. van Manen; Hermanus, z.v. W. A. Reeling en A. J. van Kruistum; Anthonia, d.v. W. Suk kel en G. van de Haar; Jacob, z.v. W. van Eden en H. Alberti (geb. te Rhe nen); Johan, z.v. J. B. van Schuppen en W. van den Heuvel; Jan, z.v. A. Vlastuin en J. van Beek. Ondertrouwd: D. van de Pest en P. E. van Dijk; A. G. van Beek en A. T. Hendriksen; M. Klumpenaar en G. Kleijer; A. Kaljee en A. H. van Raven- swaaij. Gehuwd: W. van de Pavert en J. Henken; J. van de Meent en C. H. An- beek. Overleden: A. Krommenhoek, 86 jaar, wed. van P. Winkelman; J. van Capel- leveen, 86 jaar, wed. van A. Bolder man. RHENEN Geboren: Cornelis z.v. C. Mol en E. C. ten Heuvelj Johannes z.v. J. van Kooten en L. Heikamp; Jan z.v. G. van de Bovenkamp en W. van der Poel; Gemma Arnolda d.v. J. A. van Harde- veld. Ondertrouwd: M. W. van Santen en A. W. J. Otte; C. van Garderen en G. van de Haar; H. Smulders en H. van Galen. Gehuwd: H. P. Beukema en M. Nan- ninga; J. van der Poel en J. G. Scheele; C. van Verseveld en N. van Dolderen; W. van Veenendaal en I. H. B. de Zeeuw. Elders overleden: te Wageningen: Cornelia Willemina Baars, 64 jaar, echtgen. van C. Spies; Hendrikus Ger- hardus Frederik van Hierlo, 2 dagen; Uilke Stelwagen, 64 jaar, echtgen. van M. van der Wel. AMERONGEN Geboren: Nelis, z.v. J. J. van Lien- den en J. van Soest. Ondertrouwd D. Schreuders en D. A. Overeem. DE KLOMP-EDERVEEN Getrouwd: H. van de Pol en A. J. Hendriksen; C. van Esseveld en J. van Donkelaar. RHENEN Ingekomen: J. W. Knuivers met ge zin van Lienden; A. H. Huibers van Kesteren; W. Looijen van Amsterdam; J. C. Ipenburg met gezin van Renkum; M. G. Koops van Veenendaal; E. Ka per met gezin van Amstelveen; C. Pot ter met gezin van Amersfoort; J. van Londen van Nijmegen; E. H. W. Crab- bendam met gezin van Wageningen; A. J. van der Veen van Zutphen; W. J. F. Heidenis van Amsterdam; S. C. G. Onderstal van Wageningen; H. A. West broek met gezin van Eist; P. M. Sche ring van Haarlemmermeer; J. van den Berg met gezin van Wageningen; T. A. Kromhout van Rijnsburg. Vertrokken: J. Waninge met gezin naar Wageningen; G. Brenkman naar Deurne; D. Looijen met gezin naar Wageningen; H. Heeres met gezin naar Vlist; B. C. H. Flemming naar Amers foort; T. M. van Galen naar Sittard; H. J. Wiegerinck met gezin naar Ren kum. AMERONGEN Ingekomen: B. H. E. A. C. Müller- van Stockhausen, van Zeist; W. F. M. Berends van Driebergen; H. Hoogen- doorn, van Valburg; A. Davelaar, van Meppel; M. Paz Fernandez, van Span je. Vertrokken: E. M. Gerritsen-van Vessen, naar Leersum. VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur ds. A. Wisgerhof (bev. lidmaten); 5 uur ds. J. J. Tig- chelaar van Ede. Julianakerk: 9.30 uur ds. T. Langerak; 5 uur ds. K. van de Pol van Ede. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. D. van den Berg; 5 uur ds. T. Langerak. Sionskerk: 9.30 uur ds. J. J. Tigchelaar van Ede; 5 uur ds. A. Terlouw. Bejaardencentrum De Engelenburgh: 9.30 uur ds. P. de Jong. Veeneind: 3 uur ds. C. van Viegen van Overberg. Dijkstraat: 2.45 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 en 5 uur ds. Van Enk (bed. H.A.). Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 en 5 uur ds. Overduin (bed. H.A.) Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Pniëlkerk: 9.30 en 5 uur prof. Van Genderen van Apeldoorn. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur dhr. Pannekoek van Gouda. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur lees- dienst. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 5 uur ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Vijzelaar; 5.30 uur ds. Bos. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. mr. Hoe vers van Den Haag. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 7 uur Lof. R.K. Willibordkerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligings samenkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Geb. Eltheto: 11.15 uur ds. Langbroek, bijzondere dienst voor debielen en imbecielen met hun familieleden en vrienden. Volle Evang. Gem., geb. O.C.B.: woens dag 14 april 8 uur H. Jacques van Amersfoort. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. N. Koore man; 5 uur ds. A. Westra. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Volten. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur dhr. Stormbroek van Lunteren; 4.30 uur ds. J. C. de Bie van Ederveen. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. H. J. Mulder van Doorn. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur dhr. Chr. v. d. Poel van Rotterdam; don derdag 15 april 7.30 uur ds. C. Wisse van Elspeet. Oud Geref. Gem.: 10 en 5.30 uur lees- dienst; dinsdag 13 april 7 uur ds. v. Prooijen van Grafhorst. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5 uur leesdienst. R.K. Ged. Kerk: 9 uur H. Mis; 10.15 uur Hoogmis; 5 uur Lof. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur dhr. D. Tanls van Veenendaal; 6.30 uur ds. P. M. Breugem. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6.30 uur lees dienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg; 6 uur ds. Wisgerhof van Veenendaal. Geref. Gem. 9.30 en 6.30 uur lees dienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst; dinsdag 13 april 7 uur ds. Toes van Kinderdijk. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. Dorpshuis: Palmzondag geen Jeugd- kapel. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mej. ds. S. A. J. F. Doets. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. R.K. Kerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur (bev. lidma ten) en 6.30 uur ds. C. v. Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 7 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. C. de Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst; woensdag 14 april 7.30 uur ds. v. d. Poel van Ede. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Slingen- berg (H.A. en dankz.). SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur (bev. lidma ten) en 6.30 uur (H.D.) ds. J. T. Ca- zander. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. v. d. Veen (bed. H.A.). Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. W. E. van Petegem en maandag 8 uur ds. H. Raven. VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur v.m. ds. D. van den Berg. Julianakerk: 7.30 uur ds. P. de Jong. Vredeskerk: 7.30 uur dr. C. Graafland. Geref. Kerk, Vaartbrug: 7.30 uur ds. Van Enk. Geref. Petrakerk: 7.30 uur ds. Over duin. Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 uur v.m. ds. Langbroek. Chr. Geref. Pniëlkerk: 9.30 uur v.m. ds. Keuning. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 7.30 uur ds. Mallan. Geref. Gem. Syn.: 7.30 uur leesdienst. Geref. Kerk, geb. O.C.B. 7.30 ds. Wie lenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Bos; 7.30 uur ds. Vijzelaar (H.A.); 7.30 uur Jeugddienst in het Jeugd- gebouw, dhr. A. H. van Pijpen. DONDERDAG 15 APRIL R.K. Willibordkerk: 8.30 uur H. Mis. R.K. Salvatorkerk: 8.30 uur H. Mis. VRIJDAG 16 APRIL R.K. Willibordkerk: 8.30 uur H. Mis. R.K. Salvatorkerk: 8.30 uur H. Mis. ZATERDAG 17 APRIL R.K. Salvatorkerk: 11 uur H. Mis. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 7.30 uur ds. A. Wes tra (H.A.). Geref. Kerk: 7.30 uur ds. Volten. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 7 uur ds. P. M. Breu gem. ELST Ned. Herv. Kerk: 7 uur dhr. v. d. Hoek van Leiderdorp. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.30 en 7.30 uur ds. Kaastra (H.A.). Geref. Kerk: OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 7.30 uur ds. C. v. Viegen. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 7.30 uur ds. J. C. de Bie. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 7.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 7.30 uur ds. J. T. Ca- zander. Geref. Kerk: 7.30 uur ds. P. W. v. d. Veen. Gemeente Rhenen HOUDT DE BOSSEN SCHOON Burgemeester en wethouders der ge meente Rhenen vestigen de aandacht van de ingezetenen op de bepalingen in de Algemene Politieverordening de zer gemeente op grond waarvan het 0.a. verboden is: 1. modder, mest, afval, ruigte, puin, glasscherven of dergelijke voorwer pen of stoffen op de openbare weg te werpen, te plaatsen of te ver plaatsen; 2. afval of resten van levensmiddelen, papier, blikken, flessen of ander verpakkingsmateriaal te werpen, neer te leggen of achter te laten op of aan de weg dan wel op of nabü een plaats, die voor het publiek toegankelijk is. Overtreding van deze bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. Zij doen een dringend beroep op de ingezetenen er aan mede te werken dat de gemeente en met name de bossen steeds een nette aanblik opleveren en niet worden vervuild door afval e.d. Rhenen, 2 april 1965 Burgemeester en wethouders voornoemd De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal; De secretaris, W. C. Pieters.

De Vallei | 1965 | | pagina 2