ïïladeAui4, HienAcA u Bezoekt vóór de feestdagen onze NIEUWE KONFEKTIE-AFDELING van: tailleurs deux pièces japonnen rokken blouses iU OVER 25 JAAR Kerkdienst voor geestelijk gehandicapten te Veenendaal E.H.B.0. Amerongen provinciaal kampioen SCHERPENZEEL Meer dan 600 kinderen bij Palmpaasoptocht AMERONGEN DERDE BLAD „DE VALLEI" DINSDAG 13 APRIL 1965 Nr. 29 Hoofdstraat 27 - Tel. 2056 Veenendaal L! ;U De P.U.E.M. geeft u een elektrisch fornuis plus pannen een half jaar gratis op proef! Zonder verplichting! Als u 180 of meer maaltijden op zo'n fornuis hebt toebereid... dan weet u wel, wat u wilt. En dan hoeft u ook pas te beslissen. Bel de P.U.E.M.... en 'n fonkelnieuw fornuis, pannen, plus duidelijk instructieboek worden u thuisbezorgd. En waar u altijd zeker van bent met een elek trisch fornuis: snelle, goede, service. P.U.E.M.- service Bij aankoop van een elektrisch for nuis plus pannen, geven wij u ƒ.5.- terug voor elke oude pan. U kunt zoveel pannen inleveren, als u nieu we koopt. Dit geldt niet bij een proef- fornuis. De betaling van uw fornuis plus pannen wordt op prettige wijze ge regeld. Geldt alleen voor verbruikers in het verzorgingsgebied van de P.U.E.M. zult u zeggen: „Toen was ik nog niet grijs, maar wel wijs genoeg om naar de N.M.B. te gaan. En van dat hartelijke gesprek daar ben ik heel wat wijzer geworden." Zake lijke en financiële problemen? Bespreek ze met de NEDERLANDSCHE N.M.B. Er is een oplossing! MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Muzikale manifestatie groot succes Werkbezoek commissaris Koningin ils ..vier muren" u «e benauwd zijn SiC1 Heeft uw oude fornuis zijn tijd gehad? Dan staat u voor een belangrijke keuze. Modern, dus elektrisch? Ja, daar is alles vóór. Ontdek dat zelf. Gratis! HAANTJE-PIK UITSLAG Alleen de verbruikte stroom is voor uw rekening. De P.U.E.M. vervult uw financiële wensen! Utrecht, Catharijnesingel 32, tel. 030-23041 Ook uw installateur kan u inlichten. Veenendaal: Markt 5. Ede: Breelaan 1 waarom dan niet meteen elektrisch! De eerste officiële, door de kerken daargestelde kerkdienst voor geestelijk gehandi capten, in Nederland (wereld?), had j.l. zondagmorgen te 11.15 uur in gebouw Eltheto een goed verloop. Het was een puur Bijbels tafereel, toen daar de kreupelen, ge- brekkigen en achtergestelden in behoorlijke getale naar binnen gereden of gedragen werden, of soms ook op eigen kracht de zaal betraden, terwijl de Philicorda, beschik baar gesteld door de fa. Hees en bespeeld door een vriend van „Philadelphia", haar gewijde klanken door de ruimte liet zweven. Men kon de gedachte niet kwijt dat de Cbristus der Schriften met vreugde dit schouwspel zal hebben gadegeslagen Er waren gezinnen uit de hele omtrek, zelfs uit Zeist en Rotterdam, die met graagte hun gehandicapte familieleden de ze dienst deden bijwonen. De uitgezette stoelen waren praktisch allen bezet toen Ds. C. Langbroek, die deze eerste dienst leidde, het votum uit sprak. Zeer suggestief sprak de dominee zijn gehoor toe, naar aanleiding van Lucas 23 3343. Als in een echte preek stelde hij drie hoofdgedachten, welke hij illustra tief in gebaren tot uitdrukking bracht. Het kruis de vuist en twee gevou wen handen. Uit de talrijke, spontane reac ties uit de kerkzaal, bleek dat de pastor de juiste snaar had getroffen. Onwillekeu rig kwam de gedachte op: moet het eigen lijk ook in de „normale" kerkdiensten niet deze kant uit? Het werd een fijne dienst, die naar de volgende verlangen deed. Er werd ook spontaan gezongen en geofferd. Dat menigeen, bij deze eerste dienst, de ontroering soms te machtig werd, hin derde niets. Ondanks dat zo nu en dan, hier en daar een vreugdekreet geslaakt werd, had de dienst een zeer ordelijk verloop en kan als proef bijzonder geslaagd genoemd worden. Er werd nog bekend gemaakt, dat op 30 mei, weer zulk een dienst zal ge houden worden, terwijl Ds. Vijzelaar dan zal voorgaan. VEENENDAAL Een deel van de stoet van meer dan 600 kinderen die deelnamen aan de traditionele Palmpaasoptocht. De jeugdwerkleiders van De Instuif, van wie u op de foto mej. De Raat ziet, hielpen alles in goede banen te leiden. De eerste muzikale manifestatie in het nieuwe Dorpshuis is een groot suc ces geworden. Daartoe in de gelegen heid gesteld door mevrouw Kingma Wensing heeft het Nut donderdagavond j.l. een opera concert georganiseerd, dat voor Amerongen gevoegelijk het predikaat „uniek" kan voeren. Wat hier gebracht werd door een 7-tal jonge musici stond op een dus danig hoog peil, dat de medewerken den aan het slot van de avond een wel verdiende minutenlange ovatie in ont vangst mochten nemen. Op boeiende en gevoelvolle wijze hebben de mede werkenden met inzet van hun gehele persoon en muzikale kracht een reeks opera fragmenten vertolkt. Het uitgebreide programma vermeld de bekende en minder bekende, maar daarom niet minder aantrekkelijke, fragmenten uit verschillende opera's. Het programma was harmonieus en de gelijk opgezet. De prettige uiteenzettin gen van de zeer bekwame pianist en muzikale leider Tom Bollen, waren een welkome aanvulling. De presentatie was bijzonder goed verzorgd. Met de sopraan Henriëtte Wensing (mevrouw Kingma) was het voor ve len een hernieuwde kennismaking. Zij trad reeds eerder op voor het Nut. Ook Amy Aalders mochten de Nutsleden reeds eerder beluisteren. Deze sopraan excelleerde in een aria uit Orfeo van Von Gluck. Helene Alant won de har ten van de toehoorders met de vertol king van de humoristische scene uit La serva padrone van Pergolesi, ter wijl Irene Huyer uitblonk in een ge deelte uit de musical Porgy en Bess van Gershwin. De mannelijke medewerkers, de bari ton Joop Truyens en de tenor Jan van Doorn vormden een hoofdstuk apart. Beiden hebben een bijzonder mooie stem. Erg mooi en ontroerend was het beroemde kwartet uit Rigoletto van Verdi. Deze enthousiaste musici beschikken over uitstekende stemmen. Wanneer hun scholing geheel voltooid zal zijn zullen zij het in hun kunst zeker ver weten te brengen. Wat de zaal betreft, kan gesteld worden dat de accoustiek heeft voldaan. Aan het slot gaf dr. A. C. Kars de medewerkers als aandenken aan deze avond een fraaie foto mee van de pomp op De Hof, vervaardigd door de heer H. Slotboom. Een avond die zeker om herhaling vraagt. De familie Roeter had weer plannen voor de komende vakantie. Ook dit jaar wilden zü met de tent er weer opuit. Vader was druk bezig met de controle van de kam peeruitrusting. By deze inspectie nam hy ook de benzinevergasser onderhanden, waarby bleek dat de druk hiervan gering was. Dit wilde hy even opvoeren door middel van een voetpompje. Deze methode had echter fatale gevolgen. Plotselingr spoot brandende benzine met kracht tegen zyn rechterarm, waardoor het overhemd in brand vloog met alle gevolgen vandien. Mevrouw Roeter snelde haar man te hulp en doofde de brandende arm van haar man en daarna de vergasser. Vrijdagmiddag bracht de Commissa ris der Koningin van Gelderland, mr. H. W. Bloemers, vergezeld van zijn chef kabinet, mr. De Graaf, een werk bezoek aan de gemeente Scherpenzeel. Op de grens der gemeente opgewacht en vervolgens per motor voorgereden door de opperwachtmeester groeps commandant der rijkspolitie, de heer Brummel, arriveerden zij precies op de afgesproken tijd - 2 uur - voor het gemeentehuis. Hier werden zij ontvangen door bur gemeester en wethouders en de ge meentesecretaris. Na de problemen van de gemeente te hebben besproken, voornamelijk de woningbouw, werd een rondrit door de gemeente gemaakt en diverse punten, zoals het bungalow park, fabrieken en waterzuiveringsin stallatie bezichtigd. Na afloop hiervan vond op het gemeentehuis een geza menlijke bespreking plaats met de raadsleden. Door de burgemeester werd het hoge bezoek een cadeau aangeboden en wel het produkt van de streek, n.l. een doosje met eieren versierd met een strik in de gemeentelijke kleuren. AANBESTEDING KLEUTERSCHOOL Vrijdagmorgen had op het gemeen tehuis de openbare aanbesteding voor de verbouw van de kleuterschool plaats. Door de vier inschrijvers werd als volgt ingeschreven. Koning en Vis ser, Torenlaan 32, Zeist f 72.900,J. Vermeulen, Oosteinde 14, Scherpenzeel f 69.300,A. van Bruggen, Plataan laan 3, Scherpenzeel f 67.000,C. Blijleven, Patrimoniumlaan 69, Vee nendaal f 61.400,De raming was f 55.572,De gunning is voorlopig aangehouden. als 't Was zaterdagmiddag weer een kleurrijk en gezellig schouwspel, de meer dan 600 kinderen met hun palm- pasens en haantje-pik door Veenen daal te zien trekken. Het bleek dat de jeugd geweldig haar best had gedaan de palmpasens zo exclusief mogelijk en zo mooi mogelijk op te tuigen. De har monie „Caecilia" ging de stoet vooraf, die aan de Eierhal van start ging. In 't Kostverloren en de Zandstraat hadden zich honderden ouders opge steld om hun kroost te zien voorbij trekken. Via het grote kruispunt en de Hoogstraat bereikte de Palmpaasop tocht de Hoofdstraat waar de drukte werkelijk enorm was. Aan het einde van de route kregen de kinderen een chocolade paasei aan geboden door de Veenendaalse winke liersvereniging. Ook werden paaseie ren aangeboden aan het Julianazieken- huis en aan de bejaarden uit Rhenen, die tijdelijk in het oude rusthuis zijn ondergebracht. De Palmpaasoptocht verliep ditmaal zeer ordelijk. De mensen van „De In- By deze behandeling sloeg zij met kracht in een scherf van een glas die door de hitte was gesprongen. Hierdoor liep zij een flinke bloedende wond in haar rech terhandpalm op. De zoon des huizes snelde naar het St. Josephgebouw waar juist de EHBO een oefening hield en riep hun hulp in. Dit was de opgave welke de EHBO- wedstrijdploeg uit Zuilen, De Meern, Wil- nis, Soest (gastvrouwe), en Amerongen te verwerken kregen. Hoewel de opgave niet moeilijk was liep de beoordeling der punten nogal uiteen. De uitslag was als volgt Afd. Amerongen werd provinciaal kam pioen met 228 punten, Zuilen werd 2e met 214 punten; De Meern met 204 punten 3e; Soest met 200 punten 4e terwijl Wilnis 5e werd met 166 punten. De leiderspryzen gingen naar: De Meern met 80 punten le prijs en Zuilen kreeg de 2e met 69 punten. De EHBO-ploeg uit Amerongen zal nu de provincie in de Landelijke wedstryd in Zeeland moeten verdedigen welke ge- AMERONGEN Na de keuring van de feestelijk ver sierde haantjes stelden de kinderen zich op voor de optocht door het dorp. is er buiten montagewerk genoeg bij Werkspoor- Services Construction. Door onze naam op het gebied van groot montegewerk hebben wij een groeiend aantal montage-opdrachten In binnen- en buitenland. Bijvoorbeeld: Gaebelproject- Slochteren Olieraffinaderij en che mische Installaties Shell, Esso en Caltex - Botlekgebled Benelux Chemische Installaties - Terneuzen Spul sluizen - Haringvliet Nieuwbouw- en onderhoudswerk zaamheden - omgeving Noordzeekanaal en Amsterdam Olieraffinaderij - Soedan Bruggen- en Suikerfabriek Iran Door deze opdrachten, waar wij trote op zijn, kunnen wij gelegen heid geven voor: "plaatsing alt vakman: BIJ montagewerken In Nederland kunnen op verschillende plaatsen lassers pljpfltters montage werkers bankwerkers opleiding tot vakman: In ons moderne echolingscentrum kunnen metaalbewerkers tot PIJPFITTERS en lassers tot PIJPLASSERS worden opgeleid. worden geplaatst Voor het werken op montage bestaan speciale vergoedingen. SERVICES a CONSTRUCTION Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden op donderdag 15 april a.s. van 7 tot 8 uur n.m. bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te VEE NENDAAL, Kerkewijk 92, waar een Werkspoor- vertegenwoordiger aanwezig zal zijn. Eventueel gemaakte reiskosten worden vergoed. u toch van fornuis verandert stuif' hebben zich op deze dag bijzon der ingespannen. Dit gebeurde zater dagmorgen al tijdens het helpen met het optuigen van de palmpasens en ook bij de optocht zelf hebben de jeugd werkleiders van „De Instuif" zich ver dienstelijk gemaakt door de kinderen netjes in de rij te houden. De traditio nele Palmpaasoptocht kan dan ook bij zonder geslaagd worden genoemd. houden wordt op 28 mei a.s. te Middel burg. Wij wensen afd. Amerongen van harte geluk met deze eer en mej. G. E. v. d. Berg en de heren P. A. v. d. Geer en D. v. Veenendaal vast sterkte toe op de Landelijke wedstryd. Na afloop van deze wedstrijd werd nog een demonstratie gehouden met een nieu we. methode van spalken van arm- en beenbreuken, op een Amerikaanse manier. Zaterdagmiddag werd het gebruike lijke Haantje Pik feest voor de kinde ren weer een groot succes. Totaal 88 kinderen leverden hun Haantjes Pik in Lievendael in, waar een jury bestaan de uit mevr. Van <ïe Pol-Verbrugh, mevrouw Van Ree-van Dijk en de heer G. H. Boot, de inzendingen aan een kritisch onderzoek onderworpen. Vele prijzen werden toegekend. Prijswinnaars beneden 7 jaar: 1 Dicky Breeschoten, 2 Huubje Looyen, 3 Joosje de Keizer, 4 Gerda Görte- möller, 5 Annemieke Haalboom, 6 Egb, v. Geytenbeek, 7 Anja Broers, 8 Adri- aan Hoesthoff, 9 Chrisje Slagters, 10 Adrie de Groot. Prijswinnaars 7 jaar en ouder: 1 Ti neke Reemst, 2 Greetje de Haas, 3 Jet- tie de Haas, 4 Gerda Henzen, 5 Hannie v. d. Horst, 6 Christine van Gilst, 7 Bertie Meyer, 8 Fineke Vahlkamp, 9 Alie v. d. Boogert, 10 Joke van Blitters- wijk. Na afloop van de keuring werd de gebruikelijke wandeling door het dorp gemaakt. Het was weer een kleurrijke optocht, Ons Genoegen met vrolijke en de vele versierde Haantjes Het betreft hier een plastic omhulsel (dub belwandig) dat om het getroffen lichaams deel wordt geschoven. Vervolgens wordt het omhulsel met een ritssluiting dicht getrokken en door middel van een ven tiel (met de mond) lucht tussen de wan den geblazen. Hierdoor komt het getrof fen lichaamsdeel binnen 1 minuut stevig gespalkt vast te liggen waardoor het bui gen absoluut is uitgesloten. De grote voor delen hiervan zijn dat het spalken prak tisch geen tijd kost, de spalken nemen een minimum aan ruimte in en kunnen zelfs in de tas meegenomen worden en voor de Röntgonoloog het voordeel heeft dat voor het nemen van foto's de spalken niet ver- wyderd behoeft te worden daar deze ge heel doorzichtig is. Deze wyze van spal ken is een uitkomst voor de Eerste Hulp alleen echter wat prijzig.

De Vallei | 1965 | | pagina 5