Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken MET PASEN RECORDDRUKTE VERWACHT Voorbereidingen optocht „Veenendaal 65" zijn klaar Candidaat van dood en leven Agenda Aan rand van Veluwe zullen paasvuren opvlammen In Rhenen toogdag CJ.V.-jongeren rr Burgemeester Boseh Ridder van Rosenthal tijdelijk burgemeester van Wijk bij Duurstede Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Kankerbestrijding WIST U „De Vallei" na Pasen Tachtig deelnemers met 250 auto's Rijdende winkel in Julianaziekenhuis in gebruik gesteld Op 3 niei eerste heipaal voor raadhuis in de grond RENSWOUDE Gezamenlijke kerkdienst EDERVEEN 39e JAARGANG VRIJDAG 16 APRIL 1965 Nr. 30 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Re dak tie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bi) de agentschappen van „De Vallei" ln plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 5,— Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Reeds vandaag is aan de drukte op de diverse wegen merkbaar dat Pasen in zicht is. Drommen Duitse automobilisten bewegen zich westwaarts om een bezoek te brengen aan de steden in de Randstad en de bollenvelden. Ook op de secundaire wegen wordt een recorddrukte verwacht, dit met het oog op de late Pasen. Een tochtje naar de bloeiende Betuwe zal zeer waarschijnlijk op het programma staan, ook al is de bloesempracht nog niet in volle weelde te aanschouwen. Veel hangt natuurlijk van het weer af, maar de vooruitzichten lijken in dit opzicht niet al te somber. BERICHTEN In verband met de te verwachten grote verkeersdrukte zal de informatiedienst van de ANWB in samenwerking met het ANVV en de Rijkspolitie informaties en berichten over de verkeerssituatie op de verschillende wegen per radio bekend ma ken. Speciaal op Rijksweg 12 en in Ame rongen en Rhenen zal de verkeersdrukte zich toespitsen. De beide plaatsen aan de zuidkant van ons rayon genieten de laatste tijd be langstelling van een grote stroom toe risten. Alle hotels en particuliere pensions in Rhenen zijn reeds volgeboekt. Ook in Amerongen is dat het geval. Wanneer het maandag echt lenteweer zou zijn kan de grootste drukte verwacht worden bij het veer in Amerongen (vanwege de bloesem- tochten) en ook wel bij Ouwehands Die renpark in Rhenen. Toogdag De Grebbcstad zal Paasmaandag toch wel wat te verwerken krijgen, want meer dan 300 jongeren van het CJV houden hun provinciale toogdag in gebouw Ire ne. De toogdag werd samen met de pro vinciale commissie voorbereid waarbij de Rhenense afdeling haar medewerking gaf. Er worden o.m. volksdansen en zaalspe- len gehouden, terwijl er 's middags een non-stop cabaretprogramma wordt geor ganiseerd. Paasvuren Eveneens in Rhenen zal op Tweede Paasdag weer een groot Paasvuur wor den ontstoken, evenals in de plaatsen noordelijk van Veenendaal. Dit eeuwenoude folkloristisch gebeuren vindt ook aan De Klomp plaats en in Lunteren. In Ede heeft men een andere plaats gekozen. Het Paasvuur zal nu op vlammen op de militaire achtbaan achter INGEZONDEN Hierbij wordt nog even herinnerd aan de Voorlichtingsavond van de plaatselijke afdeling van het Kon. IViihclminafonds op woensdag 21 april a.s. in gebouw Eltheto, aan vang 8 uur. Het is noodzakelijk dat ook Vee- ncndalers meer belangstelling gaan opbrengen voor de kankerbestrij ding en kennis nemen van hetgeen er op dit gebied gebeurt en de genczingsmogelijkheden van kan ker. Daarom wordt nogmaals drin gend aangeraden deze avond te gaan bezoeken. CHINEES RESTURANT IN VEENENDAAL Naar wij vernemen zal in de Hoofd straat een Chinees restaurant worden ge vestigd in het pand van v/h Wijnbergh Co. dat er deze week opmerkelijke din gen in deze omgeving werden aan getroffen? dat een jongen in Ederveen tijdens het spelen oorlogstuig vond? dat het geen gevaarlijk projectiel was? dat hij het ter bestemde plaatse heeft afgeleverd? dat een landbouwer in Achterberg een vreemd soort mol aantrof? dat het dier spierwit was met oran je buik en zwarte staart? dat een dergelijk exemplaar twin- tik jaar geleden ook al eens werd gevangen? dat wij het veelkleurige dier zelf hebben bewonderd? In verband met de Paasdagen verschijnt ons blad volgende week in plaats van dinsdag 20 april op WOENSDAG 21 APRIL. Wij verzoeken onze lezers, adverteerders en correspon denten hiermede rekening te willen houden. Uitgever en redactie nieuwsblad „De Vallei" het protestants militair tehuis. Duizenden Edenaren zijn er ieder jaar getuige van hoe de vlammen woekeren in de hoge houtstapel. De jeugd van Ede is ook inge schakeld om voor brandbaar materiaal te zorgen. De politie heeft speciale ver keersmaatregelen genomen, want er wordt een grote toeloop ook van buiten de plaats verwacht. Zangdienst Op Eerste Paasdag wordt in Veenendaal een interkerkelijke Paaszangdienst in het Schrijverspark gehouden 's morgens om 8 uur. De zangdienst wordt georganiseerd door het Open Deurwerk, de Geref. Evan gelisatiecommissie en het Leger des Heils. De zang zal door trompetters worden be geleid. Op Tweede Paasdag wordt de traditio nele Paasrit van de Motorclub gehouden. Start 's morgens bij hotel La Montagne. Verdere evenementen staan er voor Vee nendaal niet op het (Paas) programma. Tenslotte zij vermeld dat in Renswoude een gezamenlijke kerkdienst van Her vormden en Gereformeerden wordt ge houden, ditmaal in de Hervormde Kerk. En nu maar hopen dat Pasen 1965 wat het weer betreft zal uitblinken, want vorig jaar keerden de toeristen lang voor de middag van Paasmaandag weer naar hun haardsteden terug, koud en verregend. Het Hollandse klimaat spreekt wel ter dege een woordje mee om het lange Paas weekend voor de mensen al dan niet ge zellig te doen verlopen. De organisatoren van de op Bevrijdingsdag, 5 mei, te houden grote optocht „Veenendaal '65" zijn gereed met hun werk. Naar thans bekend werd zullen in totaal 80 deelnemers aan de start verschijnen, die ge zamenlijk voor 250 voertuigen zorgen. De lengte van de stoet is vier kilometer. Er is aan het uiterlijk, van de wagens de uiterste zorg besteed zodat het beslist een grote manifestatie zal worden van hetgeen het Veenendaalse bedrijfsleven vermag. De sinds kort in Veenendaal opge richte Unie voor Vrouwelijke Vrij willigers is begonnen in het Juliana ziekenhuis rond te gaan met een rij dend winkeltje langs de patiënten. De aanschaf van dit wagentje en van de eerste artikelen ervoor, werd mo gelijk gemaakt door ruime financiële steun van het Veenendaalse zaken leven. In veel andere plaatsen van ons land wordt al jaren met een dergelijk win keltje gewerkt en het blijkt in een be hoefte te voorzien. De te verkopen ar tikelen worden aangepast aan de wens van de patiënten. Om aan het UW werk uitbreiding te geven worden vrijwilligsters gevraagd. Dames, d:e bereid zijn hun vrije tijd produktief te maken. Aanmeldingen hiervoor kunnen geschieden bij mevr. v. d. Veen-de Vries, Kerkewijk 142, tel. 3065. Nieuwe leden kunnen zich Enter-Fit, Kerkewijk 191. opgeven bij de secretaresse, mevr. Van „Zie IK ben levend in alle eeuwigheid" Openb. 1 18 Johannes heeft de Heere Jezus gezien. Hij was bijna niet om te zien, want Johannes viel als dood aan Zijn voeten, 't Is dat de Opgestane Levensvorst zijn rechterhand op hem legde en zei: Vrees niet, Ik ben de eerste en de laatste, en die leef en lk ben dood geweest en zie Ik ben levend in alle eeuwigheid"anders De Paasvorst hield z'n hand boven z'n hoofd! Iemand de hand boven z'n hoofd houden betekent dat hij in be scherming genomen wordt. Kijk, dat is écht Paaswerk! Jezus Christus, die dood geweest is en die leeft zegt tegen sterfe lijke mensen: „Vrees niet, Ik houd m'n hand boven je hoofd. Ik haal je er door heen. Ik houd je staande. Ik kan dat, want zie, Ik ben dood gewéést en Ik ben levend in alle eeuwigheid". Jezus Christus weet ervan. Hij kent Twee dames van de UW op weg naar de patiënten tijdens de „inwijding" van de rijdende winkel in het Juliana ziekenhuis. Rechts: mevr. Van Dam; links: mevr. v. d. Ree. Er is een bijzondere attractie voor het publiek ingevlochten. lm de plaat selijke bladen zullen t.z.t. aankondi gingen verschijnen met wedstrijdfor mulieren. Het publiek wordt verzocht speciaal op de optocht te letten want er zijn een 8-tal vragen gesteld, die men alleen kan oplossen door de stoet zeer nauwkeurig te bekijken. Op 7 mei zullen de prijzen, verbonden aan deze prijsvraag, worden' uitgereikt. Route De route is om verkeerstechnische reden enigszins gewijzigd. Om 10 uur wordt gestart bij de brandweerkazerne aan de Industrielaan. De tocht gaat verder langs: Kerkewijk. Markt, Hoofd straat, Nieuweweg, Buurtlaan-West, Prins Bernhardlaan, Verlaat, Vallei straat, Gilles van Schoonbekestraat, Brouwersstraat, Raadhuisstraat, Ker kewijk, Patrim.laan, Klaas Katerstraat, Van Limburg Stirumstraat, Bergweg, Middellaan, waar de stoet wordt ont bonden. Het verkeer zal geruime tijd worden J omgelegd. De politie heeft haar volle medewerking toegezegd. Ook wordt er thans koortsachtig gewerkt om de brug in de Westelijke Randweg nabij het Panhuis nog voor 5 mei gereed te krij gen, zodat dan al di- e^t voor een goe de omleiding van het overige verkeer kan worden gezorgd. Automobilist overleed op Rijksweg 12 In de nacht van woensdag op donder dag werd de automobilist de heer H. uit Den Haag op Rijksweg 12 plotseling on wel en overleed ter plaatse. VERNIELINGEN Dinsdag werd bij de politie aangifte ge daan van een aantal vernielingen aan fruitbomen en in de moestuin achter een leegstaande woning op de Middellaan. Een onderzoek wordt ingesteld. BEVORDERD TOT BRIGADIER Met ingang van 1 mei a.s. is de hoofd agent van politie de heer M. S. Hoekstra bevorderd tot brigadier. BEROEP VOOR DS. DE JONG Ds. P. de Jong, Ned. Herv. predikant te Veenendaal ontving een beroep van de kerkeraad van Bruchem-Kerkwijk-Del- wijnen. Paasmaaltijd in Trefpunt Zoals al vele jaren gebruikelijk, wordt ook ditmaal voor de Geref. jeugd een Paasmaaltijd gehouden /in gebouw 't Trefpunt. Deze maaltijd, die 's morgens om acht uur wordt gehouden heeft altijd veel belangstelling en is een goede tra ditie van de Geref. jeugd. Het Opstan- dingsfeest wordt op deze morgen met een eigen jeugdliturgie herdacht. Op maandag 3 mei a.s. 's morgens om elf uur zal de commissaris van de Konin gin in de provincie Utrecht, Mr. C. Th. E. Graaf van Lyriden van Sandenburg, de eerste heipaal voor de bouw van het nieuwe Raadhuis van Veenendaal in de grond heien. Na afloop van deze ceremo niële handeling zal het gemeentebestuur de genodigden ontvangen in hotel „De Korenbeurs". Het Groene Kruis te Veenendaal Uit het financieel verslag, uit te brengen op de Algemene Ledenverga dering van 21 april a.s. blijkt een be langrijk teko.rt over 1964. De exploita tierekening van de algemene midde len geeft een overschot te zien van f 19.729,94. Hier tegenover staat een tekort van f 14.747,13 van de afdeling Gezinszorg en een tekort van f25.269,61 van de afdeling Wijkverpleging. Per saldo een tekort van f 20.286,20. In totaal werd aan lonen en sociale lasten uit betaald f 148.980,87 (1963 f 108.087,72), verdeeld over de afdeling Wijkkraam- zorg f24.934,92 (1963 f 18.716,65), afde ling Wijkverpleging f54.177,85 (1963 f46.145,85) en de afdeling Gezinszorg f69.868,10 (1963 f43.225,22). Aan retri buties Wijkkraamzorg is ontvangen f 10.257,65 (1963 f8.123,65), subsidies Wijkverpleging f22.983,- (1963 f 19.243,-) en retributies en subsidies Gezinszorg f53.669,17 (1963 f35.941,52). De gebou wen staan geboekt voor f 109.000,en aan leningen is nog verschuldigd f 65.004,—. „Het kost me mijn vrije zaterdag" Met ingang van 12 april is de burgemeester van Rhenen, Jlir. Mr. Bosch Ridder van Rosenthal, benoemd tot tijdelijk burgemeester van Wyk bij Duurstede, dit ter vervan ging van burgemeester Kentie, die onlangs zijn taak neerlegde omdat zijn ambtster mijn verstreken was. De burgemeester verklaarde dat het een moeilijke zaak is, maar hij hoopt dat het maar voor een periode van vijf tot zes maanden is. Twee jaar geleden heeft de burge meester al eens tijdelijk waargenomen in Amerongen. Maar Wijk bij Duurstede ligt weer iets verder uit de koers. De burgemeester zei dat hem dit zijn vrije zaterdag zal gaan kosten, want Rhenen blijft voorgaan en als de zaken door de week niet klaarkomen zal hij de zaterdag gaat voorzitten. Ik heb om deze neven taak niet gevraagd, het is me opgelegd door de provinciale instanties en „in tijd van personeelsgebrek mag je niet weige ren",voegde de Burgemeester er ironisch aan toe. Kollekte voor Stichting „Het Hoogeland" Van 19 tot 25 april wordt in Veenendaal door de Stichting „Het Hoogeland' een kollekte gehouden voor haar verzorgings-, opvoedings- en reclasseringswerk. Voor het uitgebreide werk in de 5 in richtingen en 4 tehuizen, waarin per jaar honderden personen, ongeacht godsdienst of gezindte, worden verpleegd, is veel geld nodig. Dit mooie christelijke, maat schappelijke en sociale werk verdient aller steun en medewerking en dat zal de Veenendaalse bevolking tonen door met milde hand te geven. Burg. Jhr. Mr. L. II. N. F. M. Bosch Ridder van Rosenthal. eraan moeten wagen. In het stadje Wijk bij Duurstede, dat 4500 inwoners telt, wordt eens in de twee maanden een raadsvergadering gehouden, die Burge meester Bosch van Rosenthal uiteraard Veenendaalse kapper in finale De heer M, v. Hardeveld, herenkap per te Veenendaal, behaalde dezer dagen de vierde prijs in de tweede ronde voor het kampioenschap van Nederland herenkappen. De clubkampioenschappen werden in in Geldermalsen gehouden tussen clubs uit Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Delft, Zeist en Geldermalsen. Hierin kwam de heer Van Hardeveld Jr. met de Zeister club op de derde plaats. Deze wedstrijden werden ge organiseerd door de heer Van Harde veld Sr. De Veenendaalse kapper zal door deze mooie resultaten vertegenwoor digd zijn op de grote kappersfinale op 26 april a.s. in Musis Sacrum te Arn hem. VERKEERSSCHADE VAN DEZE WEEK Maandagmorgen reed de vrachtautobe stuurder R. V. op de Leinweberstraat achteruit tegen een geparkeerde vracht auto van een grote tabaksfirma op. Beide wagens liepen schade op. ooo De bromfietser N. slipte maandagmid dag op het natte en gladde wegdek juist toen hij op de Gilles van Schoonbeke straat rechts de bocht door wilde gaan naar de Brouwersstraat. Hij werd na de slippartij aangereden door de automobi list van W. uit Utrecht, die sterk remde en de auto snel tot stilstand bracht. De/ bromfietser klaagde over pijn in zijn been. Hervormde Jeugd naar Jeugdweekend Vanuit Waddinxveen ontving de Her vormde Jeugdraad het verzoek om me dewerking te verlenen aan een daar te houden jeugdweekend. Het is de bedoe ling dat alleen jongeren uit Veenendaal dit weekend bezoeken. De streefdatum is de maand juni. Wanneer zich meer dan 40 jongens en meisjes boven 16 jaar opge ven kan de Hervormde Jeugdraad een groot deel van de reiskosten voor haar rekening nemen. OUDERAVOND OPENBARE KLEUTERSCHOOL Dinsdagavond 13 april was er een ouderavond voor de ouders van de leer lingen van de Openbare Kleuterschool aan de Sandbrinkstraat. De avond werd ingeleid met een lezing door mej. van We zel van het Voorlichtingsbureau voor de voeding uit Den Haag, over het onder werp: „Verantwoord snoepen" en ook werd de film „Het behoud van ons gebit" vertoond. Daarna had de voordraging plaats van de nieuwe voorzitter, de heer C. Drost en als nieuw alg. adjunct, mevrouw J. E. Wildeman-Dekkers. De avond werd besloten met het bekijken van het kleu- terwerk. Afwerking Sionskerk De afwerking van de nieuwe Hervorm de Sionskerk gaat voort. Men is deze week begonnen om de twee kopgevels met een bepaalde stof te bespuiten, een soort kor- relcement teneinde de nagalm weg te trekken. Deze werkzaamheden nemen twee we ken in beslag. De voegers hebben de toren opgeleverd en er werd reeds veel mate riaal van het terrein afgevoerd. Ook met het laatste deel van de verwarming werd een begin gemaakt. Dit zal drie weken duren. Een officiële openingsdatum is nog niet bekend. EENRICHTINGSVERKEER BIJ HERVORMDE KERKEN De kerkvoogden en notabelen van de Herv. Kerk hebben besloten om rondom de Julianakerk en de Vredeskerk een éénrichtingsverkeer in te stellen. Er moet meer orde in het neerzetten van de auto worden betracht volgens het Veens Kerkblad. Wanneer de automobilis ten bij de Vredeskerk rechts om de kerk heen gaan en dan zover mogelijk door rijden naar de andere kant en wanneer ze bij de Julianakerk links om de kerk gaan en dan hetzelfde doen is er al veel gewonnen. Maandagavond gaf de automobilist van Z. op de Energiestraat geen voorrang aan de op de Groeneveldselaan rijdende L. Beide wagens botsten en werden bescha digd. ooo Dinsdagavond werd aangehouden de Ëdenaar N. die op de Buurtlaan-oost een driewielig motorvoertuig bestuurde, ter wijl hij onder invloed verkeerde. Hij ramde twee auto's en een langs de weg staande paal. Na het nemen van de bloed proef werd N. ter ontnuchtering ingeslo ten. i l u< UdrTSoSli' voor betere uurwerken H00FDSTR 91 VEENENDAAL mrf»J JAN CLYNK OP HEMELVAARTSDAG AAN START IN LECCIUS DE RIDDER MOTORCROSS In de ledenvergadering die de MACRO donderdagavond in de Eekhoorn hield kwam het bestuur met de mededeling, dat de welbekende renner Jan Clynk op Hemelvaartsdag in Rhenen aan de start zal verschijnen. Daar het bestuur hierover nog niet meer kon vertellen hebben wfl Clynk, die sinds juli van het vorig jaar een hotel heeft in Eysden, opgebeld. Voordien woonde Jan Clynk in Helmond en h(j stond in motorsportkringen bekend als „het Atoomkanon van Helmond". De heer Clynk deelde ons mede dat er een verschil van mening was ge weest met de KNMV betreffende zUn inschrijving als international. HU heeft momenteel een hotel in Eijsden en wat hU aan de motorsport doet is zuiver liefhebberij. Verder was hU van mening, dat iemand die zoals hU reeds zUn sporen in de motorsport heeft verdiend op een gegeven moment vrU moet worden gelaten als international en dan niet moet degraderen. Om deze rede nen heeft de heer Clynk besloten op Hemelvaartsdag in Rhenen mee te rU'den en als deze renner dan niet evenals in Gemert door pech wordt achtervolgd dan zal er een goede race te zien zijn. Voor de cross heeft men, naar wtf vernamen, renners geoontracteerd uit diverse landen, zo onder anderen uit: Oostenryk, Tsjecho SlowakUe, Yougo Slavië, HongarUe, Zwitserland, Denemarken, Engeland, België en Duitsland, terwijl verder ook nog bekende Nederlandse renners deelnemen. 1930] Makelaars- en Assurantiekantoor] BROUWER Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties De kerkeraden der Ned. Herv. ge meente en der Geref. kerk te Renswou de hebben besloten hedenavond (Goede Vrijdag) een gemeenschappelijke kerk dienst te houden. De classis Amersfoort der Geref. kerk heeft in haar vergadering van 8 april j.l. daartoe inmiddels de vereiste toestemming aan de Geref. kerk van Renswoude verleend. De dienst vangt aan om half acht en wordt gehouden in het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente. Het eerste deel van de liturgie wordt verzorgd de steenharde werkelijkheid van ons sterfelijk bestaan. Hij is er niet vreemd aan. Hij staat er niet vreemd tegenover. Hij weet er trouwens nog meer van dan wij allemaal want „Hij is dood geweest". Daar kunnen wij nog niet van mee praten. Hij wel! En wat voor een dood! Aan het Kruis. Een vloekdood. Een schandelijke dood. Hij weet er alles van. Hij weet, wat het graf is. Hij is er in geweest. Hij heeft de dood méé-ge maakt en dóór-gemaakt. „Ik ben dood gewéést". De steen er op! En graf stenen laten we liggen. Daar is niets meer aan te doen. Maar zie, Ik ben levend. Ik heb 't er niet bij laten zitten. Ik laat geen grafstenen liggen. Ik breng beweging in de doden; in het graf; in die donkere hof. Wie redt zijn ziel van het graf? Ik. Ik ben levend in alle eeuwigheid! Wie redt mijn ziel van het graf? Ik. Jezus Christus. Het draait op Pasen om één Persoon: Jezus Christus, de Levende! Hij is het adres voor Uw leven. Weet U waarom? Omdat Hij het adres van onze dood was. Bij Hem kunt U terecht met alle angst en noden, pijn. Weet U waarom? Omdat Hij candidaat heeft gestaan voor ons graf. U moet zich dus persoonlijk bij Jezus Christus vervoegen. Het gaat hier niet om een oppervlakkige kennismaking en voor-waar-houden van een historisch feit, neen, persoonlijke kennismaking is nodig, want zie, Ik ben levend in alle eeuwigheid. Wie Hem voor dood houdt is zelf dood. Wie Hem achter de grafsteen houdt is zelf een steen. Hij leeft!! Die Hem niet ziet, loopt met een dood gezicht, en met de dood in zijn schoenen. En nu is dit Pasen: Hij klampt U aan en Hij houdt Zijn hand boven Uw hoofd en zegt: Ik ben levend! Kom maar op met uw dood, uw grafDe dood van het dode hart - De dood van het dode geluk - De dode lach - het dode ver maak - heel de dooie boel - dode gods dienstigheid - dood zingen en bidden - de dodige kerkgang - het dorre geloofs- beleven - een doffe bekering van jaren terug. Hoe wordt dat ooit anders? Pro beer 't maar eens anders te krijgen. Je krijgt 't niet van de grond. En nu is Pasen: „Zie Ik ben levend in alle eeuwigheid". Ik ga alles wat dood is te lijf! Ik kan dat, want Ik ben dood geweest. Ik heb de dood over wonnen. Ik ben de Opstanding en Het Leven. Ik ben Pasen! Hebt U soms een stuk dood dat U niet van z'n stee kunt krijgen? Een dood huwelijk, een dood geloof, kortom alles wat doods is. IK heb de dood laten kraken in z'n voegen en Ik leef. Bij Mij kunt U terecht! Laat Mij er alles aan doen! Mag Mijn hand boven Uw hoofd - Mijn doorboorde hand boven uw dode hart? Ds. C. Langbroek Knaapje onder bromfiets Dinsdagavond geraakte het zoontje van de fam. van R. op de van Wamelenweg spelenderwijs onder een bromfiets van de heer D. Het ventje werd met schaafwon den aaa z'n gezicht en een beenwond •naar de ouderlinge woning vervoerd. De bromfietser werd eveneens licht gewond. VEENENDAAL Goede Vrijdag: 8 uur, Jeugddienst in geb. a.d. Industrielaan. Voor ganger de heer A. H. v. Pijpen. Pianobegeleiding: mevrouw v. d. Schee. Eerste Paasdag v.m. 8 uur: Inter kerkelijke zangdienst in Schrij verspark. Tweede Paasdag v.m. 8.30 uur: Start van Paasrit MAC „Veenendaal" bij La Montagne. Woensdag 21 april: Receptie Ve- miez ter gelegenheid 25-jarig be staan in hotel La Montagne. Woensdag 21 april: Jaarvergadering Groene Kruis in geb. Gezond heidszorg a.d. Eikenlaan. Aanvang 8 uur. Woensdag 21 april: Voorlichtings avond Kon. Wilhelminafonds in Eltheto. Aanvang 8 uur. RHENEN Tweede Paasdag: Grote Provin ciale Toogdag van CJV in geb. Irene. Begin Toogdag om 10.30 uur. RENSWOUDE Goede Vrijdag: Gezamenlijke kerk dienst Geref. en Herv. Kerk. Dienst wordt gehouden in Koe pelkerk, aanvang 7.30 uur. door ds. L. v. d. Peut; ds. B. Slingen- berg zal de preek houden en het tweede deel van de liturgie verzorgen. Bij de uitgang zal een collecte gehouden wor den voor het Ned. Bijbelgenootschap.

De Vallei | 1965 | | pagina 1