meisje Buffalo Bill boekhouder/ correspondent een loodgieter- gasfitter Het zilveren ei voor Pietje Langbeen VERHAAL VOOR DE KLEUTERS: AMERONGEN Aangifte kadavers DE GE SCHIEDENIS VAN Aanmelding voor de Bevolkingsregisters - Wijziging Huitvuilophaaldienst N.V. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN KOGELLAGERS WAGENINGSELAAN 2, VEENENDAAL, TELEFOON 08385-2151 AANRIJDING Gestolen brommer terecht BIO RHENEN Tei.2901 EDDIE SLAAT ALLES De volgelingen van Dracula De man met de 5 paspoorten WILDE HAREN Beter kan het niet MAATKLEDING MAATKLEDING MAATKLEDING Anne v. Manen voor betere uurwerken (!HM! STICHTING ,,DE HEYGRAEFF" Fa. Geha van Leeuwen VEILING Verschijnt als bijlage van het streekblad „DE VALLEI" onder redactie van Tante Jos. ONZE JARIGE NEVEN EN NICHTEN 17 april: Gerrie van Dolderen (Achterberg) 18 april: M. Ligtrink (Renswoude) Piet Vermeulen 19 april: Dickie Ariessen Gretha Vink (Eist U.) 20 april: Arnold Pitlo (Eist) Jan Gijsbertsen (Scherpenzeel) 21 april: Peter Lange Dickie v. d. Dikkenberg Jacob v. d. Brink Cootje v. d. Brink 22 april: Beppie Gerritse (Rhenen) Dikkie Bos 23 april: Joke Marcus (Renswoude) Truusje Bos Jongens en meisjes heel hartelijk gefeli citeerd en nog heel veel jaartjes. ZILVERPAPIER EN CAPSULES Beste jongens en meisjes. Tot mijn spijt moet ik weer zeggen dat er van de week maar één jongen zilverpapier en capsules gebracht heeft en wel Jackie de Gooyer. Heel hartelijk bedankt Jackie. Jammer, jongens en meisjes, dat er zo weinig komt. Maar na de Pasen hoop ik echt weer veel te krijgen. Dus maar weer heel hard gaan sparen. Allemaal heel prettige Paas dagen en groeten van Tante Jos Nu het bijna Pasen is, willen we jul lie een paar voorbeelden geven van gemakkelijk te maken paasversierin- gen. Correspondentie te richten aan f Tante Jos per adres: Parallelweg 10 - Veenendaal. Figuur a. DECORATIEVE „PAASEIEREN" Wat je in de tekening ziet, zijn „na maak" paaseieren. Vouw een velle tje geel vloeipapier viermaal dubbel. Teken het ei (fig. 1) viermaal op de bovenste laag, net zo vaak als er op die laag van het papier ruimte voor is. Hoe meer ruimte, hoe meer eieren. Knip die eieren uit door alle vier de lagen papier. Je krijgt dan een hele boel kleine ovaaltjes, die je in de lengte moet dubbelvouwen langs de stippellijn, die je in fig. 2 ziet. Druk de vouwen goed aan. Neem nu twee dubbelgevouwen sta peltjes van vier ovaaltjes en leg die met de vouwen tegen elkaar, zoals je ziet in fig. 3. De pijltjes geven aan hoe je de dubbelgevouwen ovaaltjes tegen elkaar aan moet leggen en in welke richting je deze straks moet open vouwen. Neem nu een naald en draad en naai door alle zestien laagjes van boven naar beneden en weer omhoog, zoals je ziet in fig. 4. Van de eindjes draad, die je over houdt als je de naald van de draad trekt, maak je nu een lusje om je „ei" aan op te hangen. Daarna vouw je alle halve ovaaltjes open en dan zul je eens zien wat een leuk effect dat geeft. Het is dan ook nog het aardigst, als je de gele eieren ophangt aan donkere tak jes of aan berketwijgen met nog heel jonge blaadjes. B rj-6^- De paashaas was, zoals elk jaar te gen het Paasfeest, verschrikkelijk druk. Hij moest héél lange lijsten doorwer ken, die allemaal volgeschreven waren met de wensen die de kinderen voor Pasen hadden. De één wilde een rood ei, een ander een wit, weer een ander een chocolade ei en de volgende weer een groen Als je alles zo bekeek, zou je echt niet weten hoe hij er ooit mee klaar zou komen. De paashaas werkte dag en nacht door. Achter zijn huisje stonden wel honderd potten verf om de eieren die kleur te geven die alle kinderen voor hun ei wilde hebben. De paashaas schil derde en schilderde, maar toen hij bij na aan het eind van de 10e lijst ge komen was kreeg hij de schrik van z'n leven. Hij zette z'n brilletje op, want wat stond daar nu? Hij las: „Voor Pietje Langbeen een zilveren ei". Dat had de paashaas nog nooit mee gemaakt in z'n lange leven als paas haas. De kinderen vroegen hem wel eens om gespikkelde, gestreepte of ge bloemde eieren, maar een zilveren ei, wie had dat ooit gehoord? De paashaas keek in al zijn potjes verf of er mis schien tóch nog ergens een beetje zil ver verf was. Maar neen, er was niets bij. Wat moest hij daar nu toch mee be ginnen? De paashaas piekerde en pie kerde, tot hij een diepe rimpel boven z'n neus had, maar een oplossing wist hij niet. Het Paasfeest kwam al maar dich terbij en nog steeds zat hij diep in de zorgen. Nog nooit had hij een kind teleur hoeven te stellen en nu zou het toch de eerste keer worden. Ach, ach, wat vond hij dat toch erg Hij zag in gedachten al alle blijde gezichtjes van de kinderen als ze hun ei gevonden hadden en alleen één treurig snoetje erbij, dat van Piet je Langbeen. En zo werd het de avond voor Pasen. De paashaas zat met een treurig ge zicht achter z'n huisje en keek naar de grote mand met eieren die hij al klaar had staan om 's morgens heel vroeg weg te gaan brengen en te ver stoppen. Het werd later en later en de maan stond al hoog aan de hemel. Vanachter een wolk keek de maan eens naar de aarde en zo zag hij ook de paashaas zitten. Maar wat was dat vreemd? Andere jaren zag hij de paas haas altijd vrolijk z'n pijpje roken, blij omdat alle eieren klaar waren en nu zo'n verdrietig hazengezicht, nee, daar was vast iets niet in orde. De maan luisterde eens goed of hij niet op kon vangen wat er aan scheel de. Hij hoorde de paashaas zuchten en verdrietig zeggen: „Oh, oh, wat vind ik het toch erg voor Pietje Langbeen. Alle kinderen zijn morgen blij met hun eieren, behalve Pietje die zijn zilveren ei niet krijgt. Maar wie zou me toch aan zilver verf kunnen helpen?" De maan had even geluisterd en toen kwam er een brede lach over z'n gezicht. Hij zou de paashaas toch kun nen helpen? Het zou hem alleen maar een zilveren manestraaltje kosten. De maan zocht een lege verfbus op, liet een manestraaltje naar beneden gaan en ja hoor, daar had je al de mooiste verf die je maar bedenken kunt. De verf straalde en schitterde zelfs boven de verfbus uit en zo zag de paashaas het. Verrast liep hij naar de zilveren glans toe en toen zag hij het potje met de prachtig stralende verf. Hoe was dat toch mogelijk? Onze paas haas begreep er niets van. Hij keek om zich heen, maar ner gens kon hij iemand ontdekken die hem die prachtige zilver verf had ge geven. Nu zou alles toch nog goed komen! Gauw gakte hij een kwast om het ei van Pietje Langbeen te gaan verven en toen hij klaar was leek het wel een wonderei te zijn geworden. De paashaas legde het boven op de mand met de andere eieren en toen ging hij op weg om de eieren voor de kinderen te verstoppen. Hij maakte danspasjes van plezier en vond zich zelf wel de gelukkigste haas van de hele wereld. En de maan, hoog aan de hemel, keek hem na met een tevreden lach op z'n vriendelijk bol manengezicht. SECRETARIE GESLOTEN Op vrijdag, 16 april a.s. de Goede Vrij dag zullen alle secretarie-afdelingen de zer gemeente gesloten zijn. De laatste tyd wil het nog wel eens voorkomen, dat er klachten komen over het ophalen van kadavers. Het gebeurt nX wel eens, dat in verband met het tussenliggende week-end gestorven die ren te lang blijven liggen. Om aan deze toch wel gerechtvaardigde klachten tegemoet te komen treedt er met ingang van zaterdag 24 april a.s. een wij ziging op in het aangeven van gestorven dieren. Vanaf deze datum worden de betrokke nen n.l. verzocht om niet meer op de za terdagen kadavers op te geven ten ge meentehuize doch rechtstreeks aan de Vleeskeuringsdienst te Veenendaal en wel tussen 9.30 en 10 uur. De vleeskeurings dienst is te bereiken onder telefoonnum mer (08385) 3804. Op de Paasmaandag kan het gemeente huis voor de aangifte worden gebeld tus sen 8.30 en 9.30 uur. Bij geen gehoor echter gelieve u eveneens de Vleeskeu ringsdienst te Veenendaal te bellen. De ze zelfde regeling geldt voor de Goede Vrijdag en voor de Pinkstermaandag. Op deze manier wordt bereikt, dat op de dag, volgende op die der aangifte of zelfs nog dezelfde dag het destructiema- teriaal wordt opgehaald. GEEN VUILNIS OPHALEN Op vrijdag, 16 april a.s. zal de huisvuil ophaaldienst in Amerongen normaal haar taak vervullen. Maandag, 19 april a.s., de Tweede Paas dag dus, zal in deze gemeente geen huis vuil worden opgehaald. De donderdag daarop zal al het langs de weg gereed staande huisvuil worden meegenomen. Figuur b. PAASSERVETJES Deze kleine, ronde servetten worden ook gemaakt van vloeipapier en ge knipt uit een vierkant van ongeveer 23 x 23 cm. Vouw dat vierkante stuk papier zoals je ziet in fig. 1 en dan nog eens dubbel (fig. 2) en opnieuw (fig. 3). Dan heb je acht laagjes pa pier, die nodig zijn voor het lamme tje. Wil je het kuikentje maken, dan moet je het papier nog eens dubbel vouwen, zodat je nu zestien lagen krijgt. Op het dubbelgevouwen papier te ken je nu het figuurtje, dat je ziet in fig. 5 (of natuurlijk het kuiken) en dan knip je alles wat er overblijft (en dat is aangegeven door streepjes in fig. 5). Tenslotte knip je de punt van het pa pier en als je het vloeipapier open vouwt, dan zie je het leuke servetje, dat boven in de tekening is afgebeeld. Als je op deze wijze ook een tafel kleed wlit maken, moet je natuurlijk een veel groter stuk papier nemen. Figuur c. WISTEN JULLIE, DAT: als het ijs op Groenland zou smel ten, het water in de oceanen van de wereld achttien voet zou stijgen? dat de oren van een sprinkhaan zich op zijn voorpoten bevinden, vlak boven de knieën? dat een baby pool beer bij zijn ge boorte niet veel groter is dan een rat en tussen één en anderhalf pond weegt? B ïi-if dat een aardworm eieren legt? dat je met het blote oog in staat moet kunnen zijn om ongeveer 3000 sterren waar te nemen? dat het hart van een walvis bijna vijf kilo weegt? dat een vlieg wel ongeveer 200 keer zo hoog kan springen als zijn eigen lengte bedraagt? dat Vt gedeeld door V» gelijk is aan één? (13) Bill deed wat hij maar kon om de heer Russell er van te overtuigen, dat hij best postrijder kon worden en tenslotte zei mijnheer Russell: „Wel, zoon, je hebt het weer gewonnen, hoor! Ik weet wel wat je waard bent. Morgen kun je met het werk beginnen!" Het beroep van postrijder was heel gevaarlijk en Bill had dan ook zowel een revolver als een geweer bij zich, die hij op een van zijn tochten beide zou moeten gebruiken. Op een dag.- reed hij namelijk door een smal ravijn toen een blanke met een zakdoek voor zijn gezicht plotseling voor zijn paard sprong en met een geweer tegen Bills maag duw de. (14) Bill bracht zijn paard tot stilstand. „Ik weet, dat je geld in je zadeltassen hebt", zei de rover. „Als je mij dat geld geeft kun je ongemoeid verder gaan". Terwijl hij 82-65 dat zei, kwam hij nog dichter bij het paard. Op dat mo ment raakte Bill de flanken van het paard met zijn sporen, waarop het paard op zijn achterbenen ging staan en met de voorbenen de rover raakte. Een van zijn hoe ven gaf de man een stevige trap tegen het hoofd, waar door hij op de grond viel. Bill sprong uit het zadel en bond de man snel opdat hij niet zou kunnen ontsnappen. Toen haalde hij het paard van de rover tevoorschijn, maakte de voeten van de man weer los en dwong hem op te stappen. Toen bond hij de voeten van de man onder de buik van diens paard vast en reed zo met hem naar de volgende halteplaats. Die dag ondervond de post dienst vertraging, maar Bill werd verwelkomd als een held! (wordt vervolgd) By deze wordt de bevolking dezer gemeente herinnerd aan het bepaalde in artikel 112 van het besluit bevol kingsboekhouding. Als voornaamste bepalingen van dit artikel worden genoemd, dat, behou dens afwijkingen, ieder, die in Neder land nachtrust geniet onverwijld moet worden opgenomen jjj één der bevol kingsregisters; dat ieder moet worden opgenomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hij voornemens is duurzaam of voor onbepaalde tijd als regel zijn nachtrust te genieten; dat, behoudens afwijkingen, ieder, die Ne derland verlaat onverwijld van de be volkingsregisters moet worden afge voerd; dat bij adresverandering binnen de gemeente de nodige wijzigingen in het bevolkingsregister moeten worden worden aangebracht. Iemand, die in een bevolkingsregis ter staat opgenomen dient bij vertrek uit of bij verhuizing binnen de gemeen te binnen vijf dagen hiervan mondeling of schriftelijk mededeling te doen ten gemeentehuize. Wanneer iemand in een gemeente komt wonen en nog niet in het bevolkingsregister staat ingeschre ven dient hij zich binnen vijf dagen in persoon aan te melden ten gemeen tehuize. Overtreding van deze voorschriften worden volgens de wet gestraft. Voor de persoonlijke aanmelding en voor de mondelinge aangifte voor het bevol kingsregister wordt gelegenheid ge geven op de werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur bij de afdeling bevolking der gemeentesecretarie. Belanghebbenden worden erop gewe zen dat met ingang van donderdag 22 april a.s. een wijziging komt in de vuilnisophaaldienst dezer gemeente. Met ingang van deze datum zullen de emmers van de inwoners ten westen van de Koenestraat en ten Noorden van de Kon. Wilhelminaweg hun huisvuil emmers om half acht 'smorgens aan de weg gereed dienen te zetten. Deze emmers worden dan n.l. niet meer geledigd op de maandag- en don derdagmiddag, doch op de maandag en donderdagochtend. Om ongeveer acht uur zal de vuilniswagen verschij nen. Voor het overige gedeelte van Ame rongen zal de situatie ongewijzigd blij ven. n.l. het gedeelte ten Oosten van de Koenestraat en ten Noorden van de Kon. Wilhelminaweg op de dinsdag en de vrijdagmiddag en het gedeelte ten Zuiden van de Kon. Wilhelmina weg op maandag- en donderdagmiddag. De vuilnisauto zal dan om half één gaan rijden. De inwoners, wonende in deze laatst genoemde gedeelten van Amerongen worden verzocht hun emmers uiterlijk twaalf uur aan de weg gereed te zet ten. Deze wijziging werd, in verband met de uitbreiding dezer .gemeente, ab soluut noodzakelijk geacht. U gelieve van het bovenstaande goede nota te nemen. Op één onzer administratieve afdelingen kan een worden geplaatst. Leeftijd ca 17 jaar. Opleiding minstens enkele jaren ULO of Handelsavondschool. Kennis van typen is vereist. Sollicitatiebrieven met gegevens over opleiding, ervaring, enz. te richten tot de afdeling Personeelszaken. Eventuele mondelinge aanmelding via de Por tier (ingang Groeneveldselaan) op maandag t/m vrijdag van 9 tot 11 uur en van 14 tot 16 uur. SCHIETUITSLAGEN De schietuitslagen van de schietver eniging „Willem Teil" waren de afgelo pen maandagavond als volgt: W. E. van Veenendaal 96 punten; P. v. d. Sigtenhorst 95; H. den Uijl 95; A. de Haas 94; J. Pakvis 94; H. de Groot 92; G. J. J. Wijnbergen 92; A. v. d. Sigten horst 90; R. C. C. Brinkman 91; H. Mol 89; A. H. Engelaar 88; H. van Veenendaal 87; J. v. d. Brenk 86; W. Engelaar 85; J. Niessen 85; A. Burgstede 84; W. Berkhof 85 punten. Met de lente komen ook de aanrij dingen by het beruchte kruispunt Kon. Wilhelminaweg-Koenestraat weer op dagen. Mooi weer brengt een grotere drukte met zich en ook weer gevaar lijker verkeerssituaties. Zondagmiddag was het weer eens zover. Vanuit de richting Rhenen naderde de personenauto, bestuurd door J. G. M. uit Wageningen het kruispunt en wilde rechtsaf de Koenestraat oprijden. Bij deze manoeuvre lette de bestuurder niet vol doende op het over het naast de weg ge legen fietspad naderende tegemoetkomend verkeer. In dit geval de bromfietser v. d. B. uit Veenendaal wiens echtgenote ach terop de brommer zat. Een aanrijding volgde. Mevrouw v. d. B. viel van de brommer af en liep verwondingen op aan haar knie en beide benen. Dr. van de Burg uit Leersum verleende eerste hulp waarna de gewonde per auto naar huis kon worden vervoerd. Beide voertuigen liepen schade op. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt. In de nacht van vrydag op zaterdag j.l. werd van de heer J. J. uit Eist, ge meente Rhenen, zyn bromfiets gestolen. Toen er zaterdag tegen de muur van de brandweerkazerne te Amerongen een bromfiets werd gevonden ging men com bineren en bleek, dat het de verdwenen brommer was. De eigenaar heeft zijn voertuig weer spoedig terug. Een onder zoek naar de dader wordt ingesteld. DRAAGBARE CENTRIFUGE Een kleine en lichtgewicht draagbare elektrische centrifuge voor huishoudelijk gebruik om kleine kledingstukken zoals zakdoeken, ondergoed, kousen, overhem den, sweaters etc., snel te kunnen dro gen, is voor redelijke prijs, namelijk f 150,in Amerika te koop. Het droog- apparaat kan zowel in de badkamer als in de huiskamer worden geplaatst en kan in de plastic tromrhel maximaal één kilo nat goed bevatten. Deze wordt door lucht verwarmd tot 140 graden Fahrenheit. De warme lucht wordt door de vochtige kleding heen geblazen door een verhit- tingsuitrusting van 600 watt. Zaterdag 17 april 7.30 uur Zondag 18 april 3.00 uur EDDIE CONSTANTINE in de sensationele avonturen film met Daphne Dayle en Charles Belmont Eddie Constantine op zijn best als de superdetective NICK CARTER. Toegang 14 jaar. Zondag 18 april 7.30 uur Maandag 19 april (2e paasdag) 7.30 uur Maandag 19 april (2e paasdag) 3.00 uur Vertoning van de sensationele griezelfilm in kleuren: met Clifford Evans - Noel Willman. Schokkende sensaties in en om het mysterieuze kas teel van de levende doden. Toegang 18 jaar. Cary Grant en Audrey Hepburn in de spannende avonturenfilm in kleuren (CHARADE) Een verrukkelijk spel van gevaar, genot en geheim. Toegang 14 jaar. Elvis Presley in de spannende film met Hope Lange en Tuesday Weld. (WILD IN THE COUNTRY) In kleuren en cinemascope. Toegang 14 jaar. draagt prettiger zit beter wordt naar wens ge maakt. maar dan vervaardigd door Pr. Bernhardlaan 17 Telefoon 2074 Veenendaal Voor jonge harten van deze tijd! De echte Detlree rtr.f draaft het itempd Detlree IV btKherrn rf tefen Imitatie Op graveren kunt u wachten! U kunt kiezen: moderne glansgravure of schrijfletter Instelling voor geestelijk gehandicapten heeft een vacature voor ia. de leeftijd van 22-25 jaar bij voor keur in het bezit van diploma boek houden. Salaris naar bekwaamheid. 4% vakantietoeslag. 5 daagse werkweek. Goede busverbindingen met Utrecht- Veenendaal en Zeist. Sollicitaties te richten aan de Geneesheer-Direc teur Zeisterweg 61, Woudenberg. Tel. 03498-1300. Wy zoeken voor spoedige indiensttreding Wij hebben liefst iemand, die zelf standig kan werken. Uitsluitend schriftelijke sollicitatie te richten aan: Postbus 84 Veenendaal. Notaris S. J. Vleer te Rhenen zal op donderdag 29 april 1965 bij inzet en op donderdag 6 mei 1965 bij toe slag, telkens 's middags 12 u., in hotel „de Koning van Denemarken" te Rhenen, voor de fam. A. van Oort, PUBLIEK VERKOPEN: Perceel I. De woonhuizen Weversstraat 13 en 15 te Rhenen kad. sectie F nos. 513, 514, 515 en 516, groot 1,72 are. Het huis Weversstraat 13 is vrij van huur. Het huis Weversstraat 15 is verhuurd voor f 5,50 per week. Eigenaarslasten f 27,per jaar. Perceel II. Het woonhuis Weversstraat 17 te Rhenen, sectie F nos. 77 en 78, groot 1,62 are. Verhuurd voor f 9,05 per week. Eigenaarslasten f 27,per jaar. Bij de toeslag komen de percelen ook in massa. Te zien dinsdags en donderdags van 2-4 uur. Betaaldag 17 juni 1965. f

De Vallei | 1965 | | pagina 4