Nieuw gebouwVeenendaai Rubber n.v. met Kerstmis gereed LANCOME Groene Kruis te Ederveen be noemde administrateur en nieuw bestuurslid Henny Jansen Nog geen juiste openingsdatum nieuw wijkgebouw Zangvereniging van bejaarden op bezoek bij het Rhenense rusthuis aan de Kerkewijk Kinderspelen op Koninginnedag Sterk streekelftal op Bevrijdingsdag tegen veteranen van BW ngfiverwarrrung'? Vooruitstrevende bakker heropende volledig geautomatiseerde brood- en banketbakkerij te Achterberg ARAM SCHERPENZEEL DERDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 16 APRIL 1965 Nr. 30 OVEREENKOMST Paasrit van MAC „VeeiieiMlaaP OP VERSCHILLENDE PLAATSEN ZUID NOORD-OOST WEST ATTENTIE Uw bril een sieraad! IK ZIE 'T AL Leuk verrassing voor DOVO welpen JAARVERSLAG 2^ CUNERA-TOREN (in 1945) 40 jaar bij Gas Mij. ZEEPOST Momenteel hebben zware bulldozers het terrein naast de Kon. VSW-fabrieken bouwrijp gemaakt, waar op dan volgende week een begin zal worden gemaakt met de bouw van de nieuwe bedrijfsruimte van Veenendaal Rubber N.V. Het fabrieksgebouw heeft een oppervlakte van 2800 nr en zal acht meter hoog worden. De oude stallen en loodsen, waarvan enkelen nog dateerden uit 1861, zijn reeds afgebroken en op andere delen van het fabrieksterrein werd inmiddels vervangende ruimte geschapen. De samenwerking van de Kon. VSW met de Engelse Rubber Dunlop Company dateert uit de dertiger jaren. De royalty overeenkomst duurde van 1933 tot 1963 In het laatste jaar namen directies aan de conferentietafel plaats. Dunlop N.V. had belangstelling voor vestiging op het Europese Continent spe ciaal voor de produktiemethode van het bestrijken van weefsels met rubber ol plastic. Ook VSW zocht naar expansiemogelijk heden en zo kwam men tot een vergelijk. Medio 1964 werd een gezamenlijke onder neming opgericht: de Veenendaalse Rub ber N.V., waarin de Kon. VSW en Rubber Dunlop Goods Division elkaar op fifty- fifty basis hadden gevonden. Alle bestaande apparatuur van KVSW werd in de nieuwe maatschappij onderge bracht, terwijl Dunlop de inbreng van produktieverhogende en arbeidsbesparen de machnies op zich nam. Er werd afge sproken dat de nieuwe fabriek in Vee nendaal zou zetelen. Het bestaande ge bouw bleek te klein en al direct werd besloten tot nieuwbouw. De aanbesteding had op 1 april j.l. plaats en kort daarna werd het werk gegund aan het Veenen daalse Bouwbedrijf Boers. Met de werk zaamheden werd reeds vorige week een De MAC „Veenendaal" organiseert op Tweede Paasdag haar traditionele Paasrit voor automotoren en brom fietsen. 's Morgens om half negen wordt ge start bij hotel La Montagne. Een half uur voor de start is er gelegenheid tot inschrijving. De rit wordt verreden vol gens het KNMV reglement 1963. Er zijn verschillende attracties in de rit ingevoegd, waaraan niet alleen de rijders, maar ook de medepasagiers kunnen deelnemen. Hiervoor is een aparte prijzencollectie beschikbaar. Voor deze gezelligheidsrit is een aparte verzekering afgesloten, zodat men dit maal aan de start geen polis of ver zekeringsbewijs hoeft te tonen. begin gemaakt en na Pasen zullen de fundamenten worden gelegd. De voor gevel aan de Zandstraat werd geadviseerd door het architectenbureau van Lingen. Het gebouw is van een originele opzet, waarbij nogal was glaspartijen werden ge creëerd. Naast het nieuwe gebouw komt een transformatorstation. In de nieuwe rubberfabriek zal plaats zijn voor circa 90 werknemers. Het te vervaardigen produkt is voor namelijk bestemd voor export naar de EEG-landen, waarin West-Duitsland wel de grootste afnemer is. Dankzij de nieuwe apparatuur van Engelse makelij zal het mogelijk zijn zonder noemenswaardige vermeerdering van de arbeidsbezetting de produktie sterk te verhogen zo niet te ver dubbelen. Men hoopt het nieuwe fabrieks gebouw rond Kerstmis in gebruik te kun nen stellen. De nieuwe aanbouw van Veenendaal Rubber N.V. in de Zandstraat. Links hét nieuwe transformatorstation. Dinsdagavond kregen de Rhenense bejaarden, die tijdelijk gehuisvest zijn in het oude Hervormde rusthuis aan de Kerkewijk, bezoek van het Oud-Wagenings Zangkoor o.l.v. haar dirigent, de heer Van Leersum. Het frappante was dat en kele zangers en zangeressen de 90 levensjaren al waren gepasseerd. Het was een ontroerende zanguitvoering, die door de bejaarden, maar ook door de direc trice en het personeel, zeer werd gewaardeerd. De 75-jarige heer Nieuwenhuis zong met elan de solopartij in het moeilijke zangnummer „De twaalf rovers". Dit was de vierde maal dat de Rhenense oudjes met het bezoek van de Wage- ningse bejaardenzangers werden ver eerd. Juist voor hun vertrek naar Vee nendaal, medio vorig jaar, had de zang vereniging hun laatste bezoek afge stoken. In de middaguren van 30 april (Koninginnedag) worden van 2 tot 5 uur op verschillende plaatsen in Veenendaal weer kinderspelen geor ganiseerd onder auspiciën van de ver. „Oranjedag". Voor de kinderen van Veenendaal-zuid worden de spelen gehouden op het Slot. de Bruïneplein. De grens loopt ten zuiden van de J. H. v. Schuppenbrug (Vaartbrug) en omvat dus o.a. de Stationswijk, de En gelenburg, Zuivelstraat, Parallelweg, Bos- laan en het gehele Franse Gat. De kin deren die op de scholen hun deelnamefor mulieren ontvingen, gelieven dit onder tekend in de bus te doen bij een der on derstaande adressen: W. Imbos, Boslaan 72, Mej. E. J. D. de Raat, Jan Steenlaan 29 I, S. Bouman, Talmastraat 6, A. van de Craats, Westersingel 135, W. Waayenberg, Slot. de Bruïnestraat 3 en A. Stomphorst Lindelaan 12. Voor de kinderen, die wonen in het ge deelte dat wordt omsloten door de Vaart- Kerkewijk, Hoofdstraat, Nieuweweg tot de overgang van de Spoorweg en de grens met Ede, dus het gebied van het vroegere Gelders Veenendaal, het gehele Schrij verspark, de Valleistraat, Prins Bernhard- laan enz. Kinderen, die in dit gebied wo nen kunnen hun aanmeldingsstrook in de bus deponeren bij G. H. van Baren, Buurtlaan-west 42, G. van der Schee, Schrijverspark 14 II of bij het gebouw van de Instuif a. d. Industrielaan. Huidverzorging en make-up Drogisterij Zandstraat 7 Veenendaal De kinderspelen worden gehouden op het voormalige terrein van GVVV aan de Buurtlaan-west. Op de aanmeldingsstrook werd abusie velijk vermeld dat de spelen voor de kin deren van West zouden worden gehouden op het oude DOVO-veld. Dit moet zijn:. Op het Sportpark Panhuis. Hiervoor na mens het bestuur gaarne attentie. Voor de kinderen, die wonen in het ge deelte dat wordt omsloten door de Vaart, Kerkewijk, Hoofdstraat, Nieuweweg tot spoorwegovergang, dus Achterkerkstraat, Molenstraat, Zandstraat, Gortstraat, Mun- nikenweg enz. geldt dat men zich kan aanmelden bij drogisterij Hennnie Jansen of bij G. van Beek, Gortstraat 9. De aanmeldingsformulieren moeten uiterlijk dinsdag 20 april zijn ingeleverd. REPETITIE Een Franse zanger, die in San Remo optreedt repeteert nochtans dagelijks met zijn orkest te Parijs. Hij heeft daarvoor drie radioverbindingen lange afstand afgehuurd, een voor zijn stem, een voor het orkest en de derde voor de geluidstechnicus. Een der bejaarden van het Rhenense rusthuis, de 85-jarige heer Van Harn, is zelfs lid van het Oud-Wagenings Zangkoor en gaat iedere dinsdagmiddag op reis om de repetities te kunnen bij wonen. Naast de zang werd er door enkele bejaarden op voortreffelijke wij ze gedeclameerd. Het Oud-Wagenings Zangkoor kwam dinsdagavond met 45 van haar 50 leden naar Veenendaal. Men geeft meermalen uitvoeringen in bejaardencentra, o.a. ook te Ame- rongen. Vorig jaar haalden de zangers en zangeressen, allen boven de 65 jaar, nog 'n eerste prijs op een concours in Dodewaard. Deze zomer wil men deel nemen aan een zangconcours te Arn hem. De heer Van Harn, wiens zuster (75) voorzitster is van de zangvereniging, is zeer enthousiast als hij over zijn zangvereniging, waarin hij zelf de bas partij vertolkt, gaat vertellen. Ieder jaar maakt men een uitstapje. Toen men vorig jaar in Nijmegen was, werd het optreden van de bejaarden gewel dig gewaardeerd. En dinsdagavond in het oude rust huis was het ook even muisstil toen het Oud-Wagenings Zangkoor, voor treffelijk gedirigeerd door de heer Van Leersum, hun stemmen lieten klinken. Nadat van de koffie was genoten ver trok het gezelschap weer naar Wage- ningen. Door de jeugdcommissie van GVVV werd, zoals bekend, een interessante voetbal wedstrijd op bevrijdingsdag, 5 mei, georganiseerd. Een streekelftal, samengesteld uit spelers van verenigingen uit Veenendaal en omgeving, zal dan aantreden tegen de veteranen van de in de 2e divisie van het betaalde voetbal spelende B.V.V. uit Den Bosch. Men heeft ook verzocht om de welbekende arbiter Leo Horn met de leiding te belasten. De opstellingen van beide elftallen werden deze week bekend. Het streek elftal is als volgt samengesteld: Doel: J. Pavert (GVVV). Achter: A. Kranenburg (Musketiers), W. v. Vlaanderen (Kulan) en A. van Kooten (SVP). Midden: P. Hasselaar (VRC) en C. Vink (Renswoude). Voor: N. Diepeveen (DOVO), T. Sel- horst (R.K. Unitas), H. v. Kesteren (NS VS), G. v. Veenendaal (Rhenus) en T. v. d. Berg (Merino's). Reserves zijn: W. Verwoerd (VRC) en A. Diteweg (Musketiers). Het BVV-elftal is geformeerd uit ver schillende bekende spelers, die hun spo ren verdienden. Enkelen van hen speelden in het Nederlands elftal zoals doelman Saris, C. Huybregst, Piet v. d. Sluis, Kees je Krijgh, Max van Beurden en Piet Over- beek. De overige BVV'ers zijn eveneens wel bekend omdat ze meei'malen in verte genwoordigende zuidelijke elftallen ston den. Het zijn: W. v. Hinthen, J. Donhuy- sen, G. Stempher, Tausch en S. Vos. Het belooft een spannende en enerve rende wedstrijd te worden. De voetbal wedstrijd werd door de ver. Oranjedag op het officiële feestprogramma geplaatst. OPTICIËN SPECIALIST Prins Bernhardlaan 4 (Zwaaiplein) Veenendaal - Telefoon 3784 LEVERANCIER VOOR ALLE ZIEKENFONDSEN Het eerste elftal van de DOVO-welpen is nog ongeslagen en heeft het kampioen schap voor het grijpen. Het bestuur van DOVO wil de „hoop van de toekomst" be lonen voor hun ijver en doet dit in de vorm van een uitstapje naar Utrecht op zaterdag a.s. waar de belangrijke com petitiewedstrijd Velox-Elinkwijk zal wor den bijgewoond. IN VIER MINUTEN De Franse artsen kunnen sinds enige tijd een geheim telefoonnummer draai en waarop zij in een uitzending van vier minuten alle nieuwtjes op het ge bied van de medische wetenschap kun nen beluisteren. (daar zit 36 jaar „gas-ervaring" achter I Op de dinsdagavond gehouden ledenvergadering van het Groene Kruis in Ederveen werden verschillende zaken, verband hou dend met het nieuwe, bouwklaar zijnde wijkgebouw, doorgenomen. Van de ruim 700 leden waren er 25 aanwezig. De voorzitter, dokter S. T. Hey bracht dank aan de wijkverpleegster, de incasseerder en de magazijnbeheerder voor het verrichte werk in het belang van de vereniging. Het wijkgebouw is gereed en er werd reeds een zitting van het consultatiebureau in gehouden. De officiële openingsdatum is nog niet bekend, volgens de voorzitter. Dit hangt van het gemeentebestuur af, omdat ook de politie post erbij betrokken is en men het gehele gebouw tegelijk wil openstellen. Eind deze maand, begin mei kan de opening plaats hebben. Tevens deelde de voorzitter mede, dat alle leden binnen enkele weken een overzicht krijgen toegezonden, waarin de rechten en plichten van een lid van de vereniging nauwkeurig zijn omschreven. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer M. Bergwerff, bleek dat het leden tal zich in stijgende lijn beweegt en thans 714 bedraagt. De wijkzuster, Zr. Rutten- berg, heeft haar arbeid tot aller tevreden heid verricht. De behuizing van de zuige lingenzorg was nog altijd primitief, maar dit is inmiddels grondig verbeterd door het gereedkomen van het nieuwe wijkge bouw. Tenslotte laat de terugbezorging van de geleende goederen wel wat te wensen over. De voorzitter deelde hierna nog mee dat het bestuur besloten had een adminis trateur aan te stellen in de persoon van de heer H. Marcus. Onder auspiciën van de directeur van het provinciale Gelderse Roodo Kruis wil men de boeken, adminis- tratief-technisch laten controleren, om dat het budget van de vereniging de f 50.000,— te boven gaat. De kascommissie blijft evenwel normaal haar taak vervul len. Voorgesteld werd om twee stroken grond gelegen aan de noord- en oostzijde van het nieuwe wijkgebouw, resp. 600 en 345 m2 groot, te verkopen aan de gemeente voor een bedrag van f 14.175, Aan de T. C. Hootsenstraat zal een strook van drie meter naast het ge bouw eigendom blijven van het Groe ne Kruis, teneinde de mogelijkheid te hebben een garage voor de nieuwe wijkzuster te bouwen. Door een der leden werd gevraagd of dit niet te weinig uitwijkruimte zou ge ven ook al in verband met eventuele verdere uitbreiding. De voorzitter deelde mee dat zo'n toekomstige uitbreiding des noods in de hoogte kon geschieden. Er is rekening mee gehouden dat er nog een verdieping kan worden opgebouwd. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer de Vries, die zich niet herkiesbaar had gesteld, met grote meer derheid gekozen de heer B. van Kooten. Ook de penningmeester, de heer van Scherrenburg had de wens te kennen ge geven zijn funktie neer te leggen. De voorzitter deelde mee dat men voor deze gewichtige taak nog geen geschikte kan didaat had gevonden, zodat de vakature nog even blijft bestaan. De voorzitter kwam hierna nog met enkele mededelingen, die voornamelijk in het financiële vlak lagen. Gevreesd moet worden dat i.v.m. de hoge kosten voor het wijkgebouw in de naaste toekomst een contributieverhoging zal volgen. Dokter Hey wees erop dat ook de afdelingen in de omliggende plaatsen zoals Renswoude, Veenendaal, Ede en Lunteren de contri buties hebben verhoogd en dat Ederveen nog steeds het laagste bedrag aan con tributie vorderde. Maandagmiddag j.l. had onder zeer grote belangstelling de officiële opening plaats van de geheel gemoderniseerde brood- en banketbakkerij van de heer K. Krol aan de Cuneraweg. Deze plechtigheid werd verricht door de burgemees ter van Rhenen Jh,r. Mr. Bosch Ridder van Rosenthal, die met een toepasselijk woord de heer Krol prees om zyn aktiviteiten en grote werklust. Hierna stelde de burgemeester door het overhalen van een handle het be drijf in werking. De heer Krol dankte de burgemeester voor zijn waarderende woorden en stelde de aanwezigen in de gelegenheid het bedrijf te bezichti gen. Onder de vele aanwezigen waren: wethouder G. v. Gesink, Keurings dienst voor Waren, vereniging Achter- bergs Belang, Chr. Bond van Bakkerij Patroons gewest Utrecht, Electro- Technisch Installatie Bureau Van Wa- veren uit Rhenen, zakenrelaties uit de omgeving en vele anderen. Het bedrijf is belangrijk uitgebreid en ingericht naar de eisen des tijds. Het is geheel geautomatiseerd en zo danig ingericht, dat het direkt over geschakeld kan worden tot een vol ledig produktiebedrijf, dit vooral met het oog op de ontwikkeling van het bakkersbedrijf in de toekomst. Bij de vele gelukwensen die de heer Krol ontving voegen wij ook gaarne de on ze. De volledig geautomatiseerde nieuwe bakkerij van de heer Krol in Achterberg. 66 In het beschermend duister van de schacht luis- terd Aram en de zoon van Georg Gratz gespannen naar de stemmen van Merlin en de roverhoofdman, die hol klinken door de lage rotsgang. „Wel," grauwt de rover ongeduldig, „waar loopt nu die goudader?" „Dacht je, dat ik dat zo maar kon aanwijzen", lacht Merlin smalend. „Wekenlang hakken mijn knechten soms tevergeefs de rotswand aan puin, op zoek naar een klein brokje goud? De hele buit van maanden zwoegen zit in dat kistje, dat jullie buiten tussen de struiken verborgen hebt Teleurgesteld laat de roverhoofdman zijn zwaard zakken. En op dat moment heeft de tovenaar gewacht. Zijn linkerarm schiet omhoog, de wijde mouw van zijn mantel slaat hij met kracht tegen de vlam van de toortsen plotseling heerst in de schacht een Egyp tische duisternis! Aram hoort de honende spotlach van de tovenaar, overstemd door het geschreeuw van de rovers. Dan klinkt naast hem de angstige uitroep van de jonge Gratz. „Vlucht! In hemelsnaam, vluch! Hij heeft hier overal tonnen met ontplofbaar kruit staan! Hij zal de heel mijnschacht opblazen!" (Wordt vervolgd) Het wrede geweld beeft wel zwaar u getroffen. Geschonden uw schoonheid, uw pracht. Wat stormen trotseerde en stand hield door d'eeuwen. Vernietigd in êên enk'le nacht. Hoe statig, hoe fier, hield g'uw sierlijke torens en spitsen ten hemel gericht. Uw gotische bogen, uw vormen en lijnen. Een zuiver, harmonisch gedicht. En nu, is uw slankheid, uw rankheid verdwenen en stomp en geblakerd en bruin, een grauwe ruïne, gebrokkelde stenen, uw fierheid, uw schoonheid, in puin. A. H. In het bestuur was gesproken over de eventuele aanschaf van een nieuwe auto voor de wijkzuster mej. Berg werff, die op 1 juli a.s. haar taak zal opnemen. Door de Rijksoverheid wordt f 800,gesubsidieerd maar de rest komt op de schouders van de vereni ging, zodat het nog moet worden be zien of dit bedrag beschikbaar is. De voorzitter vond het overigens geen overbodige luxe om in deze uitgestrek te afdeling over een auto te beschik ken. Hij wees er echter op dat ook de huur van de zusterwoning, die in totaal f 2918 bedraagt, door de vereniging moet worden opgebracht. Vanuit de vergadering werd gevraagd of dit huurbedrag niet verschrikkelijk hoog was. De voorzitter gaf te kennen dat de gemeente deze huur had becij ferd, dat de bouwkosten hoog waren en dat de woning met centrale verwarming was toegerust. Bij de rondvraag werd de gedachte ge opperd om het nieuwe wijkgebouw be schikbaar te stellen voor het houden van vergaderingen, etc. omdat het dorp toch al met zaalruimte te kampen heeft. De voorzitter zei dat het bestuur in principe bereid was om verenigingen, die in het wijkgebouw willen vergaderen, tegen een zekere vergoeding, toe te laten. Eventuele zittingen van specialisten is nog niet overwogen. Wel kon dokter Hey nog meedelen dat op de dag van de opening alle leden in de gelegenheid zullen worden gesteld het Wijkgebouw te bezichtigen. SCHIETUITSLAGEN Uitslagen van de deze week door de leden van de schietvereniging Scher- penzeel geschoten onderlinge wedstrijd: J. Koudijs 93; C. Valkenburg, H. Pater en M. Berendse 91; P. van Engelen burg 88; ,R. v. d. Burgt 86; A. C. van Dusschoten, H. Berendse, J. Davelaar, A. Valkenburg en E. v. d. Werk 84; B. Geefshuizen en E. van Setten 83; N. Klumpenaar 82; A. ter Burg 81; J. van Eist 80; J. ten Broek 78; J. Koot 75; A. van Eist 74; G. J. Voskuilen en H. van Droffelaar 72; J. van Ekris 58. GESLAAGD De heer E. den Hartog, wachtmeester bij de reserve-rijkspolitie te Scherpen- zeel, slaagde dinsdag op het examen voor „Buitengewoon geoefend man". Dinsdag 13 april herdacht de heer J. C. van Wezel, geboren 27 juli 1904 te Middelburg, wonende Willaerlaan te Scherpenzeel, de dag, dat hij veertig jaar lang zijn krachten heeft gegeven aan de Nederlandsche Gasmaatschap pij N.V. te Veenendaal. Na ongeveer vijf jaar verbonden te zijn geweest aan de gasfabriek te Mid delburg kwam hij op 13 april 1925 in dienst als fitter te Oosterbeek en werd op 13 mei 1926 overgeplaatst naar Scherpenzeel. Dag en nacht stond de jubilaris voor de gasgebruikers klaar zowel in Woudenberg als Scherpenzeel. Dagelijks kon men hem op de fiets met de gereedschapstas op de bagage drager bij de weg zien. Door weer en wind toog hij er op uit om de klach ten bij de gasverbruikers te verhelpen. Later werd de fiets vervangen door een bromfiets en de laatste paar jaren door een auto. In de uitoefening van zijn beroep kwam hij veel bij de klanten thuis en in contact met mensen van allerlei slag en dit heeft hem een zekere levens wijsheid eigen doen worden. Niet veel praten, doch werken was zijn parool. Een deputatie onder leiding van de directeur, de heer E. J. Strubbe, van het gasbedrijf te Veenendaal, kwam de jubilaris gelukwensen en overhan digde hem de bekende enveloppe en andere cadeaus. Burgemeester, wet houders en gemeentesecretaris kwamen hem in de loop van de dag eveneens hun gelukwensen aanbieden. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staat achter de naam van het schip vermeld: Argentinië ss Naviero 21-4; Australië ms Munster land 21-4 ms Orsova 24-4; Brazilië ms Cap San Nicolas 20-4; Canada ms Har- pefjell 21-4; Cili ms/ss 21-4; Indo nesië ms Dortmund 24-4; Ned. Antillen ms Ammon 20-4; Nieuw-Zeeland ms Rangitane 22-4; Suriname ms Jason 21-4; Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.- Afrika ss Gaasterkerk 21-4. Inlichtin gen betreffende de verzendingsdata van postpakketten geven de postkantoren.

De Vallei | 1965 | | pagina 5