Hardlopers CORDULA'S ERFENIS Openbare lezing AFWEZIG AFWEZIG flinke jongen OCCASIONS R. VONK N.V. i.o. SCHOENHANDEL VROON le monteur 2e monteur pompbediende onderhoudsmonteur W. van Schuppen en Zoon PANTERS hadden geanimeerde vergadering RHENENS RAAD KOMT BIJEEN Monuta Stichting Officiële bekendmaking EDERVEEN THEA KEUNING WILLEM VAN BURKEN WILLEM VAN BURKEN WILLEM VAN BURKEN WILLEM VAN BURKEN Muziek en geestelijk leven J. H. KETS, arts Dr. M. Cozijnsen oogarts voor de markthandel VAN INGEN, SPECIALE REKLAME ANT. ACHTERBERG zoekt een hem passende werkkring heeft steeds voorradig ZEER GOEDE o.a. Citroen IDeal 19 - DS 19 - v.a. f 2000,— - AMI 6 - 2 CV - Banhard PL 17 - Fiat 1800 met schuifdak en radio, 2 Renaults Dauphine 1963, Simca Aronde 1961 - VW de Luxe - Peugeot 403. ter bevordering van meer eervolle ver zorging van begrafenissen (ook voor niet-deelnemers in de Stichting) Op de Monuta Stichting kunt Lr rertrouicen Jac. Slok TE KOOP helft van dubbel woonhuis ,,'t Kalkoentje" in het seizoen 1965! RAVOT STE RK VERRASSEND VOORDELIG VAN DER KOLK - VEENENDAAL N.V. vraagt0 (voor afwisselende diensten, e.v. voor de avonduren) (doorsmeerder) Aanmelden tijdens de kantooruren Kerkewijk, tel. 2244, Veenendaal. VOLLEYBAL Grote opkomst van jeugd Gevonden en verloren LENI BEHRENDTt Uitbreiding sportaccomodaties in de gemeente Rhenen Sportcomplex Candia Sportvelden te Eist Versterking vogelbestand FAMILIEBERICHTEN Helaas ons kollektantje, ontviel ons. Moge zij in Jezus armen gevallen zijn NEERBOSCH-CENT-AKTIE VEENENDAAL Na een geduldig en moedig gedragen ziekte heeft het de Here behaagd tot zich te nemen onze innig geliefde Man en Vader in de ouderdom van 63 jaar Zie, Ik heb een geopende deur voor uw aan gezicht gegeven, die niemand kan sluiten Openb. 3 8 J. van Burken-Middelhoven Jaap en verloofde Annie en verloofde Wim Veenendaal, 22 april 1965 Emmalaan 66 De begrafenis zal plaats vinden op de Algeme ne Begraafplaats te Veenendaal op maandag 26 april a.s. om 14.30 uur. Geen bloemen. Met leedwezen geven wij hiermede kennis van het overlijden van onze medewerker De trouwe wijze en ijver waarmede hij 51 jaar ons bedrijf heeft gediend zullen wij in dank bare herinnering houden. De directie van de Frisia Wolspinnerij N.V. Veenendaal, 22 april 1965. Hiermede vervullen wij de droeve plicht ken nis te geven van het overlijden van ons me delid in de leeftijd van 63 jaar. Zijn nagedachtenis zullen wij steeds in ere hou den. Sociaal Fonds der Frisia Wolspinnerij N.V. Dezer dagen werden wij geschokt plotseling overlijden van onze collega door het op de leeftijd van 63 jaar. Zijn heengaan betekent voor ons het verlies van een vriend wiens oprechte collegialiteit nog lang in onze herinnering zal blijven voortleven. Personeel van magazijn en expeditie FRISIA - Veenendaal op dinsdag 27 april 8 uur in zaal Kanaalweg 34 Veenendaal door Mevr. M. van Leer-Lindemans Met muzikale illustraties. Com. ter bev. v. d. Soefi Beweging van vrijdag 30 april tot dinsdag 11 mei a.s. Waarneming volgens de bekende regels. De grens tussen NOORD en ZUID ligt bij de spoor lijn Rhenen-Woudenberg. van 27 april t/m 10 mei Kerkewijk 42 - Telef. 4124 Veenendaal DANKBETUIGING Voor de zorgvuldige ge neeskundige hulp en do goede verpleging, betoond aan onze lieve zorgzame moeder, behuwd- en groot moeder G. BAARS-VAN APPELDOORN i brengen wij hartelijk dank aan doktoren en verple gend personeel van het Juliana-ziekenhuis te Rhe nen, in het bijzonder aan dokter v. d. Hoek te Vee nendaal. Familie J. Baars Achterberg-Rhenen, Oude Veenendaalse Grind weg 50 Te koop koe-, kippen en var- kensmest. Wordt thuisbe zorgd. H. v. Doorn, Nieuwe- weg 302, Veenendaal. Tel. 3750. Te koop Hennen, R x H en A x H x R. Oudendijk 39. Ederveen. Tevens prima big gen te koop. GEVRAAGD: Hoog loon. ROZENSTRAAT 7 VEENENDAAL. Nationale vlaggen (1.00 x 1.50 mtr.) met stok en houder voor f9,95 Oranje sjerpen f 1,35 Kindervlaggetjes f 0,45 Oranje haarlint Zwarte lange meisjes en jongens spijkerbroeken v.af 5,95 Dr. Slot. de Bruïneplein 23, tel. 2091, Veenendaal JONG ZAKENMAN, 37 jaar, in bezit rijbewijs B.E., algemeen ontwikkeld, Magazijn beheerder of iets dergelijks, daar waar woning aanwezig is. Brieven onder nr. 3862 aan het bureau van dit blad. ■li ft ft •li ft AUTOMOBIELBEDRIJF VEENENDAAL Elke zaterdag tot 17.00 uur gebruikte wagens-show aan onze showroom - Industrielaan 8. telefoon 2546. Verkoop onder garantie inruil financieren mogelijk. Oa begrafenissen worden ook uitgevoerd voor niet-deelnemers van de stichting. Aanspreker vertegenwoordiger De Sav. Lohmanstr. 15 VeenendaaL Tel. 08385-2204 Wilt U dit noteren? Op graveren kunt u wachten! U kunt kiezen: moderne glansgravure of schrijfletter. Hoogstraat 91, Veenendaal leeg te aanvaarden aan de Sav. Lohmanstraat 102 (hoek Nic. Beetstraat) Veenendaal. Te bevr. Pr. Irenelaan 14e, Amerongen, tel. 03434-2333 (b.g.g. 08385-3959). Weekends geopend vanaf vrijdag 5 uur n.m. tot en met zondag. Overige dagen volgens afspraak. Tel. 08376-2344 - RHENEN. 20/23 6.50 - 24/27 7.50 28/31 8.50 - 32 35 9.50 36 39 10.50 Solide kindersandaal met steungevend voetbed. KUNNEN GGED UIT UE VOETEN 22/23 11.90 24/27 12.90 28/31 13.90 32/CZ '4.90 36/39 15.90 Hoofdstraat 105, tel. 3170, Veenendaal Official dealer Draagbare radio's 9 Hoofdstraat 100-102 - Tel. 2729 - Veenendaal Donderdagavond j.l. belegde de plaatselijke volleybalvereniging de Panters haar jaarlijkse ledenvergadering in hotel De Korenbeurs. Er was een goede opkomst, vooral de jeugd was voor het merendeel aanwezig. Dit getuigde de huidige ten dens bij deze vereniging en beeldde de huidige te volgen koers ten voeten uit. De Panters hebben afgelopen seizoen veel werk gemaakt t.b.v. de jeugdtraining en de gevolgen zijn niet uitgebleven. In het openingswoord van voorzitter R. J. Sipkema kwam reeds tot uiting dat vooral de aanpak van de jongeren een gezonde koers bleek te zijn, gezien de resultaten die door hen in korte tijd werden geboekt. Het was, aldus de voorzitter, over het geheel genomen een gunstig seizoen ondanks de degra datie van het eerste damesteam naar de eerste klas van de bond. Gezien de vele nadelige factoren die zich in korte tijd voor deden aan het begin van het zojuist afgesloten sei zoen is het een normale zaak niet een topteam in het veld te brengen. De aanwezige talentvolle damesjeugd zal in de toekomst moeten trachten een toppositie te heroveren. De heren hadden een goed seizoen. De eerste twee teams handhaafden zich in de eerste klas van de bond, terwijl het heren jeugdteam aansluiting heeft gekregen door de promotie naar de tweede klas. De vier reeds zittende bestuursleden, te weten voorzitter R. J. Sipkema, se cretaresse mevr. W. Schoemaker en penningmeester A. Kuipers en het lid H. A. Buddingh bleven aan of werden herkozen, terwijl het bestuur werd aan gevuld met mevr. Th. Thiers. De technische commissie kreeg een nieuw gezicht in haar midden. Mevr. W. Schoemaker stelde zich niet meer herkiesbaar en hiervoor werd gekozen de nog jonge Henk van Schuppen. De heren F. Schoemaker en P. van de Bosch werden herkozen. Voor het eerst in de geschiedenis van de Panters werd een jeugdcontact- groep gekozen door alle, dus ook de niet stemgerechtigde, leden. Uit een achttal kandidaten werden gekozen de meisjes Anke de Gooyer en Jos Jan sen en de jongens Paul van Kreel en Job van Hardeveld. De taak van dit jonge college be staat uit adviezen verlenen aan het bestuur op alle punten betrekking heb bende op de jeugdsport bij de Panters en verder alles wat daarmee samen hangt. De jeugd van de Panters zelf en 't bestuur verwachten veel van deze jonge mensen en hopen hierdoor een extra steen te hebben bijgedragen aan de opbouw van de jeugdsport in deze vereniging. Na een levendige rond vraag werd tte vergadering gesloten. De burgemeester der gemeente Veenen daal maakt bekend dat van heden af aan het politiebureau verkrijgbaar zijn for mulieren voor het aanvragen van visakten en bijdragebewijzen voor het seizoen, aan vangende 1 juni a.s. en eindigende 31 mei daaropvolgende. De ingevulde en ondertekende aan vraagformulieren dienen uiterlijk 14 mei a.s. weer aan het politiebureau te worden ingeleverd. Zoals gebruikelijk zullen de leden van de hengelsportvereniging „De Rietvoorn" alhier door het bestuur van die vereni ging in kennis worden gesteld van een voor hen geldende afzonderlijke regeling. Onder de aandacht van belanghebben den wordt nog gebracht dat het komende seizoen aanvangt op 29 mei 1965; van die datum af tot 1 juni 1965 mag uitsluitend worden gevist, voorzien van een geldige akte of bewijs voor het dienstjaar 1964- 1965. Voor nadere bijzonderheden wordt ver wezen naar de publicatie aan de gemeen telijke aanplakborden. De Burgemeester voornoemd: J. Hazenberg. De Burgemeester van Veenendaal maakt bekend dat het sluitingsuur van alle in de gemeente gevestigde inrichtingen ingevol ge de Drankwet 1931, voor vrijdag 30 april 1965 en woensdag 5 mei 1965, door hem is vastgesteld op 1.30 uur. De Burgemeester voornoemd: J. Hazenberg. VEENENDAAL Gevonden: lange sleutel no. 10; blauw wit driewielig kinderrijwiel; rode kinder paraplu; zwarte linker dameshandschoen; wit rechter kinderschoentje; hondje met ketting; paar bruine handschoenen; zwarte regenjas; bruine portemonnee met flink bedrag aan geld; bankbiljet; zwarte porte monnee met inh.; wit kinderschoentje; paar bruine lederen handschoenen. Verloren: herenportemonnee, inh. 4 bankbiljetten van f 25,en klein geld; blauwe grasparkiet; bruine portemonnee met sleutel; klein model lederen voetbal; zilveren bedelketting met zes bedeltjes; zwart dameshandtasje, inh. ongeveer f 100,—; bankbiljet; wit linker kinder schoentje; witte nylon damesparaplu; bankbiljet; bruine paraplu met hoes; wit Marokkaans lederen damesportemonnee met inhoud w.o. foto's, zwemabonnement; pakje, inhoudende een nieuwe blauwe re genjas; linker wit lederen kinderschoen tje; herenbril met donker montuur; zwar te portemonnee met sierrandje en knip sluiting. De Raad van de gemeente Rhenen komt op dinsdag 27 april 1965 ten gemeentehuize in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan de volgende punten van behan deling: 1 Notulen; 2 Ingekomen stukken en mededelingen; 3 Verhuring jachtrecht stadsbossen; 4 Gemeenschappelijke regeling bestuursschool Utrecht; 5 Verlenging termijn ontruiming onbewoonbaarverklaring Driftweg 47; 6 Verbetering gymnastiek lokaal openbare school voor ULO; 7 Onderhandse aanbesteding riolering Boslandweg; 8 Wijziging gemeentebegroting en begroting gemeentewerken 1965. Net als jij dus, Mile! schertste h\j maar direct daarop hief hy ver wonderd het hoofd op, toen buiten een klaterende lach weerklonk. Wie heeft daar zo'n pret? Juffrouw Wachters, meneer. Wachters?... Wie is dat? De pleegdochter van juffrouw Van Kalken. O ja! Dat was ik helemaal ver geten! Hoe maakt zij het hier? -- Dat weet ik niet. Juffrouw Van Kalken houdt haar angstvallig boven alsof zij daar achter slot en grendel zit! Is het een aardig meisje? Onze smaken kunnen verschillend zijn, meneer Lachend siond de graaf op en ging voor het raam staan. De vijfenvijftig- jarige Hilda en de negentienjarige le verden een waar sneeuwballenge vecht. Het was een lust om te zien. Gerdia's gezicht was één stralende lach. Haar mond lachte, haar ogen schitterden en haar lichtgolvende ha ren glansden in het zonlicht. Kijk nou eens! zei de man aan het raam en dit ene woord sprak boek delen. De graaf ging achter zijn schrijfbureau zitten en Emilie bleef nog even in zijn nabijheid. Dus, Emilie, er is dus niets te melden en er zijn geen klachten? Neen, meneer. Ga dan zo voort, Mile. Ik prijs me gelukkig met een huishoudster als jij! Dat was de hoogste lof, die meneer haar kon toe zwaaien. Glunderend verliet zij dan ook de kamer. Enkele ogenblikken later kwam Hil da de kamer binnen en heel vorme lijk drukte zij haar neef de hand. Dag, Odiel, zei ze verlegen. Ik hoorde van Werner, dat je thuisge komen bent en ik wou je goeie dag komen zeggen. Erg vriendelijk van je, tante Hilia. Ga zitten en vertel me hoe je het de afgelopen weken gehad hebt. Odiel had haar eigenlijk nog nooit zo opgewekt gezien. Zeer goed, Odiel. Je weet, toch, dat juf frouw Wacnters sinds enige weken bij me is? Ja, dat weet ik. Is het een lief meisje? Erg lief! Nu heb lk tenminste eindelijk Iemand voor wie ik kan zor gen. Zij is zo vriendelijk, zo dank baar en bescheiden... Och, vergeef me, ik verveel je met mijn verhaal. Heb jij je goed vermaakt op je reis? Ach, dat gaat nogal... Kom, tan te, laten we gaan eten. Nauwelijks had de heer des hui zes echter een blik op de ronde ta fel geworpen of hij fronste zijn voor hoofd. Waarom heb je maar voor twee gedekt, Werner? Dat is de wens van juffrouw Hilda, meneer. Waarom, tante Hilda? wy zijn nu toch met z'n drieën! Juffrouw Wachters eet liever boven, Odiel... Wat juffrouw Wachters liever wil, speelt hier geen rol! Zeg haar, dat ze beneden komt, Werner! Nadat Werner de kamer verlaten had, zei Hilda verwijtend: Dat had je niet moeten doen, Odiel. Juffrouw Wachters is er niet voor gekleed. Zo... spookt die misschien in vodden door het kasteel? Ach, dat bedoel ik natuurlijk niet Ik meende. ik wou zeggen... zy is... zij heeft... Kom, tante Hilda, hou op met dat gestotter. Je weet maar al te goed, dat mijn wil wet is! Ja, ja, Odiel, het is goed maar het meisje zal zich allerminst op haar gemak voelen. Haha! Nog beter! lachte hy. Of heb jij mij misschien als een gevaar lijke vrouwenjager afgeschilderd? Maar Odiel! Hoe kun je toch zo iets zeggen. Maar je hebt er geen flauw vermoeden van hoe schuchter juffrouw Wachters is. Met heel veel geduld heb ik haar vertrouwen weten te winnen en slechts in haar vertrouw de omgeving is ze vrolijk en opgewekt Laat het zo blijven, Odiel! Waarom, tante Hilda. Juffrouw Wachters is immers de dochter van een goeverneur. Zij heeft dus niet al leen het recht maar ook de plicht om hier aan tafel te zitten! Verder kwam de graaf niet want op dat moment opende juffrouw Wachters de deur. Aarzelend, angstig en verle gen, naderde ze voetje voor voetje de tafel. Met zijn vriendelijkste glimlach, die al zovele vrouwen hadden bewon derd, trad hij haar tegemoet. Maar mijn meisje, waarom zo verlegen? Ik heb niet de gewoonte meisjes op te eten en ik sta ook niet bekend als een vrouwenhater. Welkom hier! Dank u, meneer. Intussen had Werner voor Gerdia gedekt, zodat men aan tafel kon gaan. Gerdia peiste de lippen op elkaar om niet in 'n huilbui uit te barsten, zo vreesde zij de graaf ondanks 't feit, dat hij haar zo vriendelijk tegemoet was gekomen. Ze vermande zich echter en waagde het zelfs af en toe een steelse blik op de ^raaf te werpen. Geluk kig lette hij niet op haar want hy was in druk gesprek gewikkeld met tante Hilda. Zo nu en dan schoot deze in een har'.elijke lach want haar neef was een onverbeterlyke grapjas. Hij is toch wel aardig, dacht Gerdia maar ze durfde niet mee te lachen De volgende morgen reed graaf Trol lenstein naar zijn tante, barones Ade- le Bergen. Zij was weduwe en had geen kinderen. Haar man, die offi cier was geweest bij de cavallerie, had haar een maandelijkse toelage en een erfgoed achtergelaten. Odiel gaf zijn paard aan een Knecht voor wie luj biykbaar een zeer ge slaagd grapje debiteerde want beiden schoten zo in de lach, dat de barones erdoor op attent gemaakt werd, dat de graaf was gearriveerd. Zg kwam onmiddellijk naar buiten. Hg boog zich over haar hand en sa men gingen zij naar de salon. Deze was 'ngericht met allerlei antieke meubelen, die samen ongetwijfeld een heel vermogen waard waren. Zg na men plaats bij eer ronde tafel en de barones presenteerde haar neef een sigaar. Hoe is het thuis, Odiel? Alles 's er uitstekend, tante Ade le. Helemaal geen nieuws dus? Nou... helemaal geen nieuws? Maar niets belangrijks. En de erfenis dan die tante Cor- dula heeft nagelaten. Of is dat niets? O ja! Je bedoelt dat verlegen meisje, dat me gisteren aan tafel aan staarde alsof zij roodkapje was en ik de boze wolf? Precies! bevestigde de barones glimlachend. Ken jt dat meisje dan? vroeg Odiel verrast. Ja! Die goeie ziel van een Hen drik, die ik enkele weken geleden in de stad ontmoette, vertelde my het een en ander over dit verlegen kind: zodat ik nieuwsgierig werd. Waarom sprak Hendrik over dat meisje, tante Adèle? Heeft men jou dan niet verteld op wat voor rampzalige manier het meisje is ontvangen op je kasteel? Odiel fronste zijn wenkbrauwen. (Wordt vervold) Specificatie stukken punt 2: a. Jaarverslag groep Rhenen Korps Rijkspolitie 1964; b. Jaarrekening open baar lichaam voorlichting en vreemde lingenverkeer 1962 en 1963; c. Goedkeuring gewijzigde begroting 1964 en begroting 1964 streekwerkplaats „Zuid-Oost U- trecht"; d. Algemene beschouwing sport- accomodatie. Onder de ingekomen stukken voor de raadsvergadering die op 27 dezer wordt gehouden geven B en W de Raad een algemene beschouwing over de sportacco modaties in Rhenen. De uitbreiding van dit complex groeit gestadig. De Kon. Ned. Heide Mij., aan wie de werkzaamheden zijn opgedragen, is thans zover gevorderd dat het derde voetbalveld, de oefenhoek en het nieuwe korfbalveld zijn ingezaaid en gereed zijn om voor de eerste maal te worden ge maaid. Voorts zijn de twee tennisbanen klaar gekomen en deze zullen, zodra de banen voldoende zijn aangehard, bespeelbaar zijn. Inmiddels heeft de Heide Mij. ook de aanplant ter hand genomen, terwijl de afrasteringen thans ook zijn aangebracht. De plannen voor het bouwen van de kleedgebouwtjes zijn in voorbereiding. Aangezien deze moeten worden gebouwd binnen het raam van de door de gemeen te zelf af te geven rijksgoedkeuringen en derhalve de kosten van deze gebouwtjes beneden de f 10.000,dienen te blijven, zullen deze in gedeelten moeten worden gbouwd. Gezien het feit, dat bij het ten nispark elke accomodatie ontbreekt, zal binnenkort met de bouw hiervan worden begonnen. Zoals reeds is opgemerkt, zijn de tennis banen binnenkort bespeelbaar. In verband daarmee hebben B en W zich beraden over de huurvaststelling hiervan, en na vergelijking met andere gemeenten, deze voor het seizoen 1965 voorlopig als volgt vastgesteld Maandag t/m vrijdag f 75,per baan per morgen, middag of avond; Zaterdag en zondag f 100,idem. De huur per baan per seizoen hebben B en W bepaald op f 1500,B en W ver trouwen erop, dat de raad zich hiermede kan verenigen. De nieuwe sportvelden te Eist, te we ten: drie voetbalvelden en een oefenhoek, zijn thans in een zodanig stadium, dat verwacht mag worden dat de Heide Mij. deze velden in september a.s. vrij zal ge ven, om, weliswaar niet intensief, toch be speeld te kunnen worden. Aan de plannen om te komen tot het bouwen van de kleed gelegenheden wordt door gemeentewerken gewerkt. Binnenkort zal de sportcommissie zich, in overleg met de plaatselijke verenigin gen, moeten beraden over het vaststellen van de huren voor deze velden. Op de genoemde complexen zullen men sen moeten worden aangetrokken, die be last dienen te worden met het onderhoud en toezicht ervan. B en W hebben de heer A. van Veld huizen voorlopig hiermede op Candia belast. Voor de rest zal zulks nog nader moeten worden bezien. Voorts zullen B en W zich beraden over de beheersvorm van de sportcomplexen. In verschillende gemeenten zijn hiertoe sportstichtingen in het leven geroepen. B. en W hopen de Raad terzake zo spoedig mogelijk mededelingen te doen. Het vogelbestand in Ouwehands Die renpark is al gedeeltelijk aangevuld, terwijl nog enkele zendingen nieuwe exemplaren onderweg zijn. Men hoopt deze vóór Hemelvaartsdag te hebben ontvangen. De uitbreiding bestaat uit onder meer kroonkraanvogels, juffer kranen, lillfords. struisvogels en ver schillende soorten flamingo's. Ook ver schillende soorten grotere roofvogels behoren tot de nieuwe bewoners, zoals enkele lammergieren. KRANTENBEZORGER DOOR AUTO GESCHEPT Donderdagmorgen werd de krantenbe zorger L. V. op de Hoofdweg door een auto gegrepen toen hij met zijn fiets op de weg omdraaide. De juist passerende automobilist I. uit Zeist kon een botsing niet voorkomen. De heer V. werd in de berm gesmakt en werd op advies van dokter Rademaker naar zijn woning ver voerd. Hij bekwam een zware hersen schudding.

De Vallei | 1965 | | pagina 10