Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken GOEDE NOORD-ZUID VERBINDING IN VEENENDAAL GEREED Agenda Overweg aan de (Geer per 4 mei gesloten Nieuws uit de omgeving Donderdagavond koopavond met muziek in Veenendaal Ds. A. Vroegindewey verontrust over situatie in Herv. Kerk Raadsvergadering Amerongen De grote actie van Philadelphia RHENEN ELST OVERBERG Wat nu weer 39e JAARGANG DINSDAG 27 APRIL 1965 Nr. 33 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal advertenties Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Midden vorige week kwam de grote Panhuisbrug over het Omleidingskanaal, als schakel in de geplande Westelijke Randweg om Veenendaal, gereed. In verband hiermee zal de veel door wielrijders gebruikte weg over de Geer begin mei door de Ned. Spoorwegen worden afgesloten. Een belangrijk deel van de noord-zuidverbinding kwam tot stand en hopelijk zal een en ander resulteren in een minder intensief gebruik van de verkeersaders Kerkewijk en Hoofdstraat. Tijdens de zaterdag gespeelde voet balwedstrijd maakten tenminste reeds honderden van de nieuwe verkeersverbinding met het Panhuis gebruik. TOEKOMST Fietspad NIEUWE POSTDUIVENVER. OPGERICHT Hedenavond Jaarvergadering Roode Kruis MULDER verZEKERen is ZEKERheid" Tandheelkundig onderzoek op de scholen Predikant sprak op jaarvergadering van hervormde mannen ver. te Utrecht Jubilarissen bij Hollandia Tricot gehuldigd Voorstel om subsidie Oranjevereniging te verhogen N.V. Mopavi schonk f 1000, voor zwembad PREMIE WONINGEN Stichting kleuterschool Aankoop grond Verenigingsgebouw Overberg Dorpshuis BAZAR THANS IN WINKELPAND IN HOOFDSTRAAT CULTURELE AVOND OP 3 MEI „Eben Haezer" bracht kinderoperette Succes voor Rhenense wandelaars SLUITING WINKELS Personenauto reed achter op NBM bus FEESTELIJKHEDEN KONINGINNEDAG 1965 IN KAMP „OVERBERG" irplieJ Bedaktle en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Bedaktle: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bö de agentschappen van „Be Vallei" In plaatsen van verschoning VALLEI Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprOzen op aanvraag Minimum per advertentie 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent De thans gereedgekomen brug werd in acht maanden tijds gebouwd door de fa. Kosters en N.V. Bruil naar een ontwerp van de Veenendaalse Dienst Gemeente werken. Er waren een groot aantal hei palen nodig om de brug te versterken. Naar wij vernemen zal de verdere aanleg van de westelijke randweg zowel in zui delijke richting tot de Bergweg als in noordelijke richting tot de Munnikenweg spoedig kunnen beginnen. Wanneer de vergunning van Ged. Staten binnen is zal men onmiddellijk met de wegaanleg starten. Insiders geloven dat binnen een maand aan beide kanten de randweg zal verlengd worden. Hierdoor zal het mogelijk zijn dat men nog aan het eind van dit jaar een groot gedeelte klaar zal hebben. Overigens is het voor de verschillende wandelaars en wielrijders die jarenlang het pad aan de Geer passeerden wel een nadeel, dat ze thans genoodzaakt zijn de omweg over de westelijke randweg te ne- In Veenendaal is sinds kort een tweede postduivenhoudersvereniging van zater dagvliegers opgericht, welke de naam Ons Genoegen koos. Het secretariaat is geves tigd De Sav. Lohmanstraat 138. Zaterdag j.l. hield de jonge vereniging reeds haar eerste wedvlucht en wel vanaf Roosendaal; afstand rond 93 km. Het werd een onregelmatige vlucht, waarschijnlijk door de nogal lage temperaturen voor een duivenconcours. De prijzen werden verdiend door. G. Ariesen 1, 13, 15 en 18; T. Schoeman 2; H. van Ginkel 3, 4, 5, 9, 10 en 19; Jac. van Kooten 6, 7, 8, 11 en 12; C. van Ginkel 14 en 17; Muller/van Hal 16 en 20. Zaterdag a.s. wordt gevlogen vanaf Vil voorde (België), afstand 144 km. Hiermede vestigen wij nogmaals de aan dacht op de jaarvergadering van het Roo de Kruis, die heden (dinsdag)avond wordt gehouden in het Roode Kruisgebouw aan de Tuinstraat. De agenda vermeldt enkele belangwekkende zaken, want de plaatse lijke aktiviteiten van de afdeling zullen onder de loupe worden genomen. Ook een te houden inzamelingsaktie en ledenwerf- aktie vormen onderwerp van bespreking. Daarnaast is er bestuursverkiezing. Aftredend is de heer Rutten, maar deze stelde zich niet herkiesbaar zodat het be stuur nu de kandidatuur van de heer J. van Hardeveld aanbeveelt. In de plaats van de naar Amsterdam vertrokken arts H. C. Bisschop wordt voorgesteld te benoemen dokter D. J. A. Lastdrager. Hopelijk zullen de leden in grote getale acte de presence geven. EDE: Op Koninginnedag zal in Ede een militair défilé worden gehouden. In de stoet, die twee kilometer lang is zullen 900 militairen mee marcheren. Het is twee jaar geleden dat er een dergelijke parade in Ede werd ge houden. WAGENINGEN: In Junushoff wordt morgen. 28 april, een grote schilde rijententoonstelling geopend door de locc-burgem. de heer J. Rothuizen. De tentoonstelling bevat werken van zeer bekende Nederlandse schilders. BUNNIK: In Bunnik is een nieuw ver enigingsgebouw geopend aan de John F. Kennedylaan. Het gebouw kreeg de naam Winston Churchilïhal. 1922-1962 Assurantiekantoor EIq. R. R. MULDER Makelaar In Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000 men, maar met het oog op het algemeen belang en de grote verkeersonveiligheid op de Kerkewijk zal men dit ongerief er wel voor over hebben. De Ned. Spoorwegen konden nu eenmaal niet tolereren dat twee overgangen binnen de 200 meter afstand bestendigd bleven. De al eens eerder voorgestelde overweg tussen de Geer en de Kerkewijk ongeveer ter hoogte van het slationsemplacement zal daarom ook wel heel wat besprekin gen vergen, maar is nog lang geen reali teit, omdat N.S. dan hetzelfde bezwaar zullen laten horen. De Panhuisbrug, schakel in de weste lijke randweg, kwam vorige week ge reed en werd reeds druk bereden. Deze week wordt de vrijdagse koopavond verzet naar donderdag 29 april, omdat in verband met Koninginnedag de winkels vrydag gesloten zullen zyn. Aan deze koop avond op de vooravond van Koninginnedag zal al een feestelijk tintje worden gege ven, echt een voorproefje voor vrijdag dus. De accordeonvereniging „De Aria's" uit Maurik zal haar muzikale klanken rond strooien, waarbij dit orkest een mars door het centrum zal maken. Om 7 uur vertrekt men dan vanaf de Markt. Men zal zich in drie groepen schei den en op verschillende punten in de winkelstraten opgewekte muziek laten horen tot aan de sluiting om 9 uur. Ook het kopend publeik wacht op deze donderdagse koopavond nog een attractie want de grote onbekende is weer op pad. Men kan hem tegenkomen in de winkels waar het kaartje „Deelnemer weekend- aktie" duidelijk zichtbaar is opgehangen. Hij zal daarbij overal bonnen ronddelen, waarop men een vers geslacht haantje in DRIE AMBTENAREN NAAR BESTUURSSCHOOL De afdeling Utrecht van de Ver. van Ned. gemeenten heeft een onderzoek inge steld om de meningen te peilen omtrent de oprichting van een bestuursschool in deze provincie. Een grote meerderheid der ge meenten bleek van de noodzaak van een dergelijke school overtuigd, waaronder ook Veenendaal. Naar het zich laat aanzien zullen drie ambtenaren van de gemeente Veenendaal per 1 september a.s. cursist worden. De kosten zullen jaarlijks f 1476,88 bedragen. B en W stellen de Raad voor dit bedrag beschikbaar te stellen. KONINKLIJK PAAR OPENDE HUNNESCHANS IN UDDEL H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard hebben woensdag in TJddel het jongerenontmoetingscentrum „Hun neschans" geopend. Zij deden dit door met een hamertje op een xylofoon te slaan, waarbij iedere toon een van de letters van het woord Hunneschans vormde. ontvangst kan nemen, versierd met een oranje strik om de poten. Daarbij zullen er nog genoeg haantjes overblijven om de kopenden ook zaterdag 1 mei nog te kunnen verrassen. VERGADERING KAMER VAN KOOPHANDEL OP 4 MEI Op dinsdag 4 mei v.m. van 10-12 uur zal de Kamer van Koophandel zitting hou den in Veenendaal en wel in het gebouw van de Nutsspaarbank aan de Kerkewijk. RUUIM 100 KINDEREN WEDERSPANNIG Dezer dagen verscheen een overzicht van de resultaten van het tandheelkundig on derzoek van schoolkinderen over het jaar 1963. In totaal werden 5506 onderzoeken door de schooltandarts verricht bij 3117 kinderen. Het bleek dat 125 kinderen niet behandeld werden wegens wederspannig- heid en dat 37 kinderen nog geen blijvend gebit hadden. Het grootste aantal kinderen had geen afwijkingen (94,8%) werd be handeld door eigen tandarts en derhalve gesaneerd. Op de zaterdag in Utrecht gehouden jaarvergadering van de Bond van Mannen- verenigingen op Geref. grondslag, waarvan Ds. A. Vroegindeweü, Herv. predikant te Veenendaal voorzitter is, heeft hy in zyn openingsrede gewaarschuwd voor de ten densen, die in de Hervormde Kerk dreigen te gaan overheersen. Ds. Vroegindewey toonde zich verontrust over de ontwikkeling, die gaande is. Hij motiveerde zijn verontrusting door erop te wijzen, dat het nieuwmodernisme getolereerd wordt en zelfs plannen voor kanselruil met de remonstranten schijnen te bestaan. Ds. Vroegindeweij wees de talrijke aan wezigen op de meer en meer om zich heen grijpende leugen en wekte de Herv. Geref. mannen op meer te gaan studeren, „want niet alleen soldaten, ook officieren zijn nodig". De predikant wees op de door hem ge signaleerde verschraling van de prediking en keerde zich tegen de overal gehoorde roep om vernieuwing. Hij zou tegen al deze vernieuwers willen zeggen: Er is alleen sprake van vernieuwing van de li turgische vormen als die gegrond zijn op de waarheid Gods. Ds. Vroegindeweij was wel een voorstander van een eenvoudige liturgie om de prediking zo weinig mo gelijk in de weg te leggen. Al deze vernieuwingen hebben tot re sultaat dat de kerken steeds maar leger worden. Het beste middel om mensen om het Woord te vergaderen is nog steeds de levendige verkondiging van dat Woord en niet een toespraakje met een of an dere moraal erin verweven, zo stelde Ds. Vroegindeweij. Tenslotte beklemtoonde de predikant de eeuwige waarde van Gods Woord en stel de zich teweer tegen de natuurweten schappen, die eenmaal zullen voorbij gaan. De toespraak werd met grote aandacht gevolgd. ONTVINGEN OORKONDE EN EREPENNING Tijdens een intieme bijeenkomst in de kantine van het bedrijf werden vrij dagmiddag een aantal jubilarissen bij Hollandia Tricot gehuldigd. Naar wij vernamen waren het zes werknemers, die 25 jaar trouw aan Hollandia Tricot waren en niet minder dan 13 die hun 12V2 jarig jubileum vierden. Een kwarteeuw in dienst van het be drijf waren: G. J. Voerman, R. Gerrit sen, A. v. Hardeveld, B. v. d. Haar, R. Visser en J. van Kooten. Degenen, die hun 12V2-jarig jubileum vierden wa ren: Mej. P. W. Rebergen en de heren E. Valkenburg, H. v. d. Haar, A. Veld huizen, J. Budding, J. Versteeg, G. v. Viegen, S. de Kleuver, J. v. Hunnik, J. Slok, H. Pomp. A. v. d. Klift en I. v. d. Haar. De jubilarissen werden hartelijk toe gesproken door de directeur, de heer W. van Leeuwen, terwijl de heer J. J. van Leeuwen hen allen een oorkonde en een erepenning overhandigde. Hier na bleven de jubilarissen met hun resp. echtgenoten en verloofden nog enige tijd gezellig bijeen. B. EN W., RAAD EN ARCHITECTEN BUIGEN ZICH OVER ZWEMBADTEKENING De openbare raadsvergadering, die van avond in de brandweerkazerne aan de Industrielaan zal worden gehouden, telt maar vier agendapunten. Daarna trekt het college van B en W en de Raad zich in geheime zitting terug, waarbij de zwem badplannen onder de loupe worden ge nomen. Vanwege het architectenbureau Wierenga zal het gemeentebestuur en de Raad nader worden ingelicht over de uiteindelijke inrichting, die op de teke ning is afgebeeld. De raad van Amerongen komt op donderdag 29 april a.s. in openbare vergade ring bijeen. Bij de mededelingen staat een opmerking van b. en w. dat er wordt gewerkt aan de totstandkoming van een z.g. „bouwstroom" in dit gedeelte der provincie. Hierbij is een 5-tal gemeenten betrokken, waaronder Amerongen. Tijdens de vergadering zullen nadere mededelingen worden gedaan. Voorge steld wordt het subsidie aan de Oranjevereniging te verhogen tot f 600,Voor de viering van de 5e mei wordt voorgesteld f 2500,uit te trekken. Aan de heer B. Schoonoord wordt voorgesteld eervol ontslag te verlenen als administrateur van het water distributiebedrijf, aangezien dit bedrijf is opgeheven. Tijdens een bezoek dat Burgemeester en Wethouders van Veenendaal woensdag j.l. aan de N.V. Mopavi brachten, ontving het college de verheugende mededeling dat de directie had besloten de gemeente Vee nendaal een bedrag van duizend gulden te schenken t.b.v. de stichting van een overdekt zwembad. Een cheque ter groot te van dit bedrag werd reeds aan de bur gemeester ter hand gesteld. B en W stel len de Raad voor de schenking in dank te aanvaarden. Aan de woningbouwvereniging is door de provinciale directie een 6-tal premiewoningen toegewezen. Het be stuur der vereniging verklaarde zich alleen bereid tot deze bouw indien de weekhuur beneden f 100,per maand zou blijven. De vereniging betaalt zelf 10% der bouwkosten. Om deze huur mogelijk te maken dient het restant te worden geleend tegen maximaal 4V2%. Dankzij de medewerking van enige particulieren is het gelukt het nodige geld te krijgen tegen dit percentage. Het is echter noodzakelijk dat voor de ze lening een gemeentelijke garantie wordt gegeven. De woningen zullen verrijzen in Overberg in drie blokjes van 2 woningen, aan de Schoolweg. Door de vereniging een Christelijke Kleuterschool wordt medewerking ge vraagd voor de bouw van een kleuter school aan de Beatrixlaan. Voorgesteld wordt van de heer G. A. Berendsen 1390 ms grond te kopen tegen een totale vergoeding van f 70.000,Van de Gebrs. van der Grift kan grond gekocht worden gele gen tussen Boslaan en Koenestraat voor een totaal bedrag van f 57.173, B. en w. stellen voor het woonhuis van de heer A. Hasselaar te Overberg te verbouwen tot verenigingsgebouw en tevens voor tijdelijk verblijf als kleuterschool. De kosten zullen f 23.000,bedragen. Nu het financiële overzicht m.b.t. de bouw van het Dorpshuis klaar is blijkt dat de totale uitgaven f 368.670,32 wa- Zo zal dan in de week van 1 t.e.m. 8 mei de grote Philadelphia-actie „Ga van huis voor een Tehuis" in Veenendaal allervvege een grote be drijvigheid geven. Practisch iedere dag is er wel wat te doen en wat bijzonder meetelt er is voor ieder wel wat bij. De jeugd is niet verge ten er wordt een muziekwedstrijd voor tieners georganiseerd, een filmavond en een culturele avond. Uiteraard zal de belangstelling in 't bijzonder uitgaan naar de grote bazar op zaterdag 1 mei. Het gebouw Eltheto, dat aanvanke lijk als bazarruimte was bestemd, bleek, gezien de enorme goederen stroom, te klein en het aantal stands zal zo groot zijn dat men in Eltheto ruimte tekort kwam. Uiteraard tot gro te vreugde van het bazarcomité heeft de Fa. C. Diepeveen spontaan het leeg staande winkelpand op Hoofdstraat 23 aangeboden na overleg met de eigenaar vanaf 1 mei, de N.V. Simon de Wit. De automobilisten wordt aangeraden gebruik te maken van de ingang aan de Fluitersstraat omdat men daar de wagen beter kwijt kan. De grote bazar wordt zaterdagmiddag om 2 uur ge opend door de bekende „aartsbedelaar" Johan Bodegraven, bekend van ver schillende NCRV radio acties. Onder het motto „Met z'n allen" wordt dan op maandag 3 mei een culturele avond georganiseerd in het Ver. gebouw aan de Eikenlaan. Medewerking wordt verleend door de Scheepjes wolharmonie o.l.v. de heer M. de Graaf; het Ritmeester Mannenkoor o.l.v. de heer B. van Vliet en de Chr. Muziekclub Weerklank o.l.v. de heer AUTO OVER DE KOP In de nacht van zaterdag op zondag is te omstreeks 3 uur in de bocht bij de Grebbesluis een personenauto, komende uit de richting Wageningen en bestuurd door D. K. U. H. uit Maurik, geslipt en gekanteld. De auto kwam op de kop te recht. De inzittenden konden het voertuig, dat vrij ernstig werd beschadigd, nagenoeg ongedeerd verlaten. De auto is waarschijn lijk geslipt, doordat het wegdek enigszins glad was door nachtvorst. INGEBROKEN Tijdens afwezigheid van de familie den H. aan de Ribeslaan tussen zaterdag en zondagavond hebben één of meer onbekenden zich toegang verschaft tot de woning door het 'verbreken van een ruit en het openen van een raam. In de wo ning werd een kast opengebroken. Vermist worden een gouden ring en een gouden ketting alsmede een geldbedrag. De politie stelt een onderzoek in. DADER GING DOOR Toen de heer V. maandagmorgen zijn auto aan de Spoorbaanweg had gepar keerd om bij een klant een bestelling te gaan opnemen, bemerkte hij bij terug komst dat het voertuig aan de achterzijde was beschadigd door een aanrijding. De dader heeft zich niet gemeld. R. Valkenburg. De personeelsvereni ging van de gemeente Veenendaal zal een spannende quiz verzorgen. Meer gegevens over het programma in ons nummer van donderdag. Volgt dan nog op 5 mei de braderie op de Markt, waar de meest denkbare heerlijkheden aanwezig zijn, donderdag is er een poppenkastvoorstelling voor de allerkleinsten in geb. Eltheto, waar na op vrijdag 7 mei een film over het leven van J. F. Kennedy en „Het paard van Troje" naar het bekende boek van E. Williams wordt vertoond. In de gehele actieweek zijn er tiener wedstrijden voor de jeugd met mooie prijzen. Voor een volledig programma zie men de advertentie voorkomende in dit nummer van De Vallei. Het kinderkoor van de Verenigde Chris telijke Zangvereniging „Eben Haëzer" bracht zaterdagavond in een zeer goed be zette zaal van „Irene", de kinderoperette „Roza, de schone slaapster" voor het voetlicht. Na zijn openingswoord gaf de heer L. P. van Voorthuijsen een korte uiteenzetting van de inhoud van deze operette, die uit 7 taferelen bestond. De jeugd gaf zich volkomen voor deze operette en het is dan ook altijd weer ver tederend de kinderen te zien optreden. Enigszins storend was het, dat het toneel zo vaak moest worden omgebouwd, maar dat namen de aanwezigen gaarne voor lief. Tot slot bracht de heer J. de Haan dank aan de kinderen, aan de heer L. P. van Voorthuijsen en aan allen, die aan het sla gen van deze avond hadden meegewerkt. De wandelsportvereniging Sterk Door Vriendschap heeft jongstleden zaterdag met succes deelgenomen aan de 6e Betu- wetocht, welke in Opheusden werd geor ganiseerd. Ondanks het slechte weer wisten de se nioren met 597 punten de vierde prijs te behalen, terwijl de junioren buiten de prijzen vielen. Jammer was het, dat de organisatie nog wel wat te wensen overliet; zo waren de rustpunten volstrekt onvoldoende. Zo moesten de junioren buiten in de regen hun rust houden, terwijl degenen die aan de 20 km deelnamen ondanks de slechte weersomstandigheden de volle route moes ten uitlopen. Het was een zeer zware tocht. Bij aankomst moesten ook de deel- nemertjes aan de 10 km al anderhalf uur wachten op de uitslag. ren. terwijl er nog een bedrag van f 8550,bijkomt aan noodzakelijke uit gaven, zoals een piano, toneelverlich ting, geluidsinstallatie e.d. Het totale tekort bedraagt dan f 19.600,Voor gesteld wordt het gemeentelijk crediet ad f 265.000,te verhogen met f 19.600,—. De winkels te Amerongen zullen op Koninginnedag geopend zijn tot 13 uur. 's Middags zijn de winkels derhalve gesloten. Ook de koopavond vervalt. Zaterdagmiddag vond op de Rijksstraat weg naby de Veerweg een aanrijding plaats waarbij een Goggomobiel vrij ern stige schade opliep. Aldaar stond bij de bushalte aan de zuidelijke kant een NBM-bus om perso nen in te laten stappen. De heer A. v. d. H. uit Zaltbommel naderde uit de richting Amerongen en merkte, toen hij de NBM- bus wilde passeren te laat dat er enkele tegenliggers aankwamen. A. v. d. H. remde te laat en reed daar door achterop de bus. De personenauto werd aan de voorkant in elkaar gedrukt, persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. E.H.B.O. HOUDT DIA-AVOND De Kon. Ned. Ver. voor EHBO afd. Eist houdt woensdag 28 april a.s. een dia avond in het Wijkgebouw aan de Veemen- daalsestraatweg. Op Koninginnedag zullen in Kamp Overberg feestelijkheden worden gehouden, die 's morgens om 8 uur al beginnen met het vlaghijsen. Hierna volgt een toespraak door de Di recteur, waarna de Harmonie „Ons Ge noegen" uit Amerongen muzikale klan ken over het terrein zal uitstrooien. Om 9.15 uur wordt een veldloop gehouden achter het oude sportveld. Om 10.15 uur Is er een voetbalwedstrijd gepland tussen het personeel en het kampelftal, 's Middags om 2 uur beginnen de volksspelen op het oude sportveld, die zullen bestaan uit hardlopen met hindernissen, kruiwagen- race, zaklopen etc. etc. Het belooft een gezellige viering van Koninginnedag te worden. VEENENDAAL Dinsdag 27 april: Raadsvergade ring in brandweerkazerne In dustrielaan, 7.30 uur. Dinsdag 27 april: Jaarvergade ring Roode Kruis in geb. aan de Tuinstraat. Dinsdag 27 april: Alg. ledenver gadering VVZ in OCB gebouw aan de Sandbrinkstraat. ELST Woensdag 28 april: Dia-avond van EHBO afd. Eist in Wijk gebouw Veenendaalsestraat, 8 uur n.m. EDERVEEN Woensdag 28 april: Officiële ope ning Groene Kruisgebouw door burgemeester dr. P. J. Platteel, 4 uur n.m. SCHERPENZEEL Donderdag 29 april: Raadsverga dering gemeentehuis. GEEN RIJBEWIJS. In een Italiaans dagblad adverteerde een jongeman dat hij kennismaking zocht met een meisje van 22-24 jaar, prettige per soonlijkheid, piano kunnende spelen en geen rijbewijs. HORLOGE. Een horloge dat eens aan een generaal van Napoleon heeft toe behoord bracht op een gehouden veiling niet minder dan f 275.000,— op. Het horloge was ingestuurd door een afstammeling van de Hertog van Wellington, die tegen Napoleon heeft gevochten. De dubbele wijzerplaat van het horloge bevat een kalender. SPRONG. Een Westduitse parachutis- te, die tijdens een sprong van 1000 meter hoogte ontdekte dat de para chute niet open ging, kwam toch on gedeerd aan de grond omdat de aarde waar zij op landde toevallig zeer zacht was. naast de Apotheek Tel. 3184 Hoofdstr. 511 Veenendaal

De Vallei | 1965 | | pagina 1