Treffende tentoonstelling herdenking 1940-1945 JAARVERGADERING Opening op Koninginnedag Officiële bekendmaking N.B.M. wil (voorlopig) geen wachthuisjes aan zuidzijde Dorpsstraat te Renswoude ELST SCHERPENZEEL VRAAG EN AANBOD Te koop Aangeboden Gevraagd Te huur Woningrui! Diversen In het leegstaande pand Markt 13 worden voorbereidingen getroffen om alles in gereedheid te brengen voor de herdenkingstentoonstelling 1940-1945, die daar in de komende dagen wordt ingericht. De ten toonstelling „Als daar met moord en brand" is erop gericht de jeugd te herinneren aan de strijd die 20 jaar geleden is gevoerd en indien mogelijk ook de ouderen, die deze jaren welbewust meemaakten, een moment van bezinning te geven. Het tentoonstellings comité, bestaande uit de heren J. M. J. Wiessing, D. Blankespoor, oud gem. secr-, en de wethouders Ant. de Ruiter en R. Koppenberg als adviseurs heeft bijzonder veel medewerking ontvangen, zodat de tentoonstelling een treffend beeld geeft van hetgeen zich 20 jaar geleden, niet alleen in deze omgeving,1 maar ook elders in het land afspeelde. Van het Rijksbureau voor Oorlogs documentatie o.l.v. dr. L. de Jong ont ving men een bijzondere bijdrage even als van het oorlogsmuseum te Over- loon. De tentoonstelling, hoewel een voudig van opzet en zonder enige op smuk, is zeer overzichtelijk, omdat het comité duidelijk de verschillende fasen van mobilisatie, bezetting en bevrij ding heeft gerangschikt. Binnenkomend over de trap ontwaart men de volgen de fasen: ade mobilisatie, b. de eva cuatie, c. de vijf oorlogsdagen, d. de gehele oorlogstijd en e. de bevrijding. Uit de oorlogstijd herinneren de schreeuwende plakkaten van de vij and of de met hen heulende „Neder landers". Origineel is de stamkaart van wijlen Mussert, die tegen de wand is geprikt, naast exemplaren van het ver radersblad Volk en Vaderland. Een schuilkast voor onderduikers ontbreekt niet en voorbij dit alles bij de ingang van de verlichte ruimten het portret van H.M. Koningin Wilhelmina. Hierna stapt de bezoeker het tijd perk van de bevrijding in, nadat hij het donker gehouden deel van de oor logsjaren is gepasseerd. De bevrijding van Veenendaal wordt uitgebeeld met de komst van de geallieerde tanks, die midden in de Hoofdstraat door een mensenzee worstelen. Aan het slot is het nieuwe Veenendaal getoond met spelende kinderen bij hoge flatgebou wen. De tentoonstelling zal op vrijdag 30 april 's morgens om 11 uur door burg. Hazenberg worden geopend in aanwe zigheid van oud-burg. Van Schuppen en leden van het verzet. Aanvankelijk wilde men geen entree heffen, maar bij nader inzien meende men toch f 0,25 entree te moeten vragen omdat anders een ordelijk bezoek niet gegarandeerd is. De opbrengst is dan bestemd voor de Philadelphia-actie. Kinderen onder geleide hebben evenwel gratis toegang. De tentoonstelling is geopend tot 8 mei aanstaande. GROTE VRAAG NAAR VLAGGEN Het blijkt voor de leveranciers van vlaggen moeilijk aan de gro te vraag te kunnen voldoen. De fabrikanten werken op volle toe ren, maar kunnen het toch niet bijbenen. Ook vlaggestokken zijn zeer schaars. Nederland bereidt zich kennelijk voor op de komen de feestdagen, en steekt massaal de vlaggen uit. „ZIT DAT ER ACHTER?" Over dit onderwerp hoopt ds. A. Corporaal uit Zeist te spreken op het Jeugd-Appèl van zondag 16 mei a.s. in de Petrakerk. Medewerking verleent de bariton Cor Niessen uit Utrecht. Algemene ledenvergadering DOVO druk bezocht Maandagavond hield de voetbalver. DOVO haar algemene ledenvergadering in hotel De Korenbeurs. De opkomst van de leden was zeer goed te noemen. De voorzitter, de heer P. Hiensch open de de vergadering en heette de talrijke aanwezigen welkom. Hij wees erop dat dit jaar belangrijk voor de vereniging was geweest i.v.m. de verhuizing naar de fraaie accomo- datie op het Sportpark en ooit door het aantrekken van de nieuwe trainer, de heer Hol. Dit werd door de secretaris, de heer M. R. Ouwerkerk nog eens on derstreept in zijn jaarverslag. Hieruit bleek duidelijk dat DOVO nog sterk groeiende is. De penningmeester, de heer G. H. v. d. Pol, toonde aan dat ook de financiële positie van de ver eniging zeer redelijk genoemd kan worden. Na de pauze werden de aftredende bestuursleden de heren H. van Beek, M. R. Ouwerkerk, A. v. Hardeveld, G. v. d. Scheur en J. Wessels met algeme ne stemmen herkozen en kon worden overgegaan tot de rondvraag. Hier werden enkele belangrijke on derwerpen ter sprake gebracht die door voorzitter Hiensch tot tevredenheid werden beantwoord. De geanimeerde vergadering werd besloten met een op roep van de voorzitter tot alle leden om ook het komende jaar zich met in zet van alle krachten aan de toekomst van DOVO te wijden. Allen, die de tentoonstelling zullen bezoeken, krijgen ongetwijfeld een goede indruk van hetgeen deze donkere jaren van oorlog en bezetting voor ons volk betekenden. Gruwelijke details uit de concentratiekampen zijn niet uitgebeeld, maar wel wordt duidelijk de gruwzame politiek van bezetters en landverraders. De schakeringen licht en donker, die een juist accent geven aan de donkere oorlogsdagen en de vreugdevolle bevrijding, zijn frappante vondsten. Iedere Veenendaler zal in de komende dagen deze tentoonstelling moeten zien. Hoekje van de herdenkingstentoonstelling „Als daer met moord en brand", waarbij de hatelijke affiches van de vijand aan de wand zyn geprikt. Hierbij is zeer origineel zelfs de stamkaart van NSB leider Mussert. Gemeente Rhenen WIJZIGING REINIGINGSDIENST Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis dat in verband met de komende feest dagen de navolgende wijzigingen zijn aangebracht in de reinigingsdienst. In plaats van op vrijdag 30 april zal de wagen rijden op donderdag 29 april. In plaats van op woensdag 5 mei zal de wagen rijden op donderdag 6 mei a.s. Voor het overige vinden er geen veranderingen plaats. Rhenen, 26 april 1965 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, 'j L. Bosch van Rosenthal; De secretaris, W. C. Pieters. 40-jarig dienst jubileum van de heer E. J. Strubbe, direkteur Ned. Gas Mij. Op 1 mei a.s. viert de titer E. J. Strubbe, directeur van de Ned. Gas Mij. N.V. zijn 40-jarig dienstpubïleum. Ter gelegenheid van dit feit zal zater dag a.s. van 11.30-13.00 uur een recep tie worden gehouden in hotel De Ko renbeurs te Veenendaal. De heer Strubbe begon zijn carrière op 1 mei 1925 bij de gasfabriek Ooster beek als volontair. Twee maanden later werd hij aangesteld als hulp van de bedrijfsleider \mn deze gasfabriek. In dec. 1926 volgde zijn benoeming tot adjunct-opzichter. Drie jaar later, in juli 1929 werd de heer Strubbe be noemd tot bedrijfsleider van het gas bedrijf Rhenen - Amerongen - Scher- penzeel. In 1931 werd hij tevens tijdelijk be drijfsleider te Veenendaal, terwijl nog in datzelfde jaar de benoeming tot be drijfsleider afkwam. In sept. 1953 volg de de heer Strubbe de toenmalige di rekteur van de Ned. Gas Mij., ir. Hei- nen. in dezelfde functie op. De. heer Strubbe heeft zich het laatste jaar zeer beijverd voor de totstandkoming vande aansluiting van Z.O.-Utrecht op het aardgasnet. BEROEP AANGENOMEN De oud-Veenendaler, kand. J. H. van de Bank, thans wonende te Wilnis heeft het beroep naar deze gemeente aangenomen, terwijl hij bedankte voor een zestal andere beroepen van Her vormde kerken. JEUGDVIERDAAGSE IN WEEK VAN 3 t/m 6 AUGUSTUS De 7e Jeugdvierdaagse zal dit jaar worden georganiseerd in de week van 3 t/m 6 augustus, uiteraard weer door het Jeugdwerk „De Instuif". Deze Vee- nendaalse jeugdvierdaagse, die uitmunt door een goede organisatie, prachtige parcoursen en gezellige avondprogram ma's zal ongetwijfeld weer honderden deelnemers trekken. Nadere bijzonder heden zullen t.z.t. worden bekend ge maakt. VECHTPARTIJ IN CAFE In een café aan de Nieuweweg raakten zaterdagavond enkele bezoekers in een handgemeen betrokken. De Veenendaler L. H. deelde rake klappen uit aan een on bekende. Een biljartbal vloog door het café en kwam in de tap terecht. Op ver zoek van de caféhouder werd de zaak door de politie gesloten. Oudste Veenendaler was gisteren jarig (95) De heer Cornells Roelofsen, wonen de op Patrimoniumlaan 56, moest maandag heel wat felicitaties in ont vangst nemen. De krasse, bejaarde heer werd 95 en is de oudste inwoner van Veenendaal, wanneer men Opoe Bijkerk die tijdelijk in het oude Her vormde Rusthuis vertoeft, even als een Rhenense ingezetene zou bezien. Opoe Bijkerk hoopt in oktober a.s. 98 te worden. Maar de heer Roelofsen is dus de oudste permanente inwoner. Hij is geboortig uit Woudenberg, maar woont de laatste 65 jaar in Veenen daal. Hij was o.m. koetsier bij een stalhouderij aan de Markt en concier ge van de tekenschool en de ULO. Toen de Duitsers de scholen bezetten is de heer Roelofsen ermee gestopt. De bejaarde heer is nog zeer vitaal en werkt nog geregeld in zijn tuintje. Ook maakt hij wel eens een lichte wande ling. Op de Kerkewijk en in de Hoofd straat vindt hij het „veel te druk" zo dat de wandeling beperkt blijft tot de Patrimoniumlaan. Genoeglijk gezeten in zijn gemakkelijke stoel liet de jarige alle felicitaties over zich heengaan. „DE VALLEIBAND" VIERT 12%-JARIG JUBILEUM De bekende Valleiband, die in deze omgeving meermalen is opgetreden bij bruiloften, partijen en uitvoeringen viert dezer dagen haar 12xh-jarig ju bileum. Ter gelegenheid van dit feit zal op 8 mei a.s. een receptie worden gehouden in hotel De Koning van De nemarken te Rhenen. De band bestaat nog praktisch uit dezelfde personen als bij de oprichting in 1952, namelijk Henk Sel, accordeon- nist, gitarist, saxofonist en sinds kort ook bespeler van het elektronisch or gel. Gert Nellestijn speelt accordeon en trompet, Piet Böchan^ is de bekende drummer en Bart Veenendaal is bas sist, zanger en conferencier. De Valleiband is een echt familie gezelschap. Voor het eerst kwam het quartet bijeen in de woning van de fam. Nellestijn op Zwijnsbergen te Eist. Henk Sel werd later zelfs in de familie kring opgenomen. In het begin trad de band veel op in herstellingsoorden en ziekenhuizen, maar allengs werd het gebied ruimer. Men kreeg zelfs aanbiedingen uit Duitsland en van Ra dio Veronica, maar omdat elk van de vier bandleden een volledige werkkring heeft, kan men zich niet dagenlang los maken. Overigens is men actief genceg. De Valleiband heeft nog onlangs geassis teerd bij het jubileum van de Veenen- daalse Harmonie Caccilia en verzorg de in Eist een optreden op een Konin- ginnefeest. Vroeger ging alles op de fiets en trok men 's zaterdags soms diep de Betuwe in. om dan in de vroege zondagmorgen weer in Eist te arrive ren. Momenteel treedt de band veel op in 's-Hertogenbosch en was er ook met het carnaval. In deze omgeving geniet de Valleiband een grote bekendheid door het musiceren op bruiloften, meestal in het OCB gebouw of NVV gebouw aan de Tuinstraat. Ook in Rhe nen is het viertal zeer gezien en veel gevraagd. De Valleiband is nog niet „overge schakeld" cp de zo bekende teener- muziek de Beat. Men wil een eigen re pertoire brengen en zich niet inlaten met vele uitwassen cp het terrein van de Beatmuziek, zoals b.v. vorige week in Blokker gebeurde. Daarvoor heeft De Valleiband teveel gevoel voor stijl en laat zich niet meeslepen door ge noemde excessen. De Valleiband, met haar moderne, maar stijlvolle reper toire zal nog een poosje doorgaan, want ze voelen zich nog jong genoeg. By de ingekomen stukken, die de voorzitter van de Raad der gemeente Renswoude na de opening der vergadering behandelde, was een correspondentie met de directie der N.B.M. om wachthuisjes aan de zuidzyde der Dorpsstraat te plaatsen. Volgens de urgentielijst van de Nederl. Buurtvervoermy is Renswoude voorlopig niet aan de beurt. Zelfs voelt ze er niet voor, als de gemeente Renswoude de kosten zou voor schieten. Ondanks alle medewerking van de ge meente Renswoude zelf is de plaatsing van genoemde wachthuisjes thans dus van de baan. Hopenlijk zal zich in de toekomst een wijziging ten gunste voor doen. Subsidie Rijwielpadvereniging In verband met de loonsverhogingen van de laatste tijd dreigt een tekort te ont staan over 1965 in de financiën van de Rijwielpadvereniging „Utrecht en Omstre ken". Genoemde vereniging heeft zij ontving reeds jaren subsidie een ver hoging van subsidie aangevraagd, groot 10"/». Het gemeentebestuur acht deze ver hoging redelijk en besluit tot vermeerde ring der subsidie over te gaan. Het be drag dat betaald zal worden zal f 263,50 zijn. les aan oudere heren Gymnastiekver. start met Met ingang van 7 mei a.s. start de gymnastiekvereniging DES te Eist met De jubilerende Valleiband v.l.n.r.: Piet Bocliane, Gert Nellestijn, Bart Veenendaal en Henk Sel. gymnastieklessen voor heren, die de jonge jaren al achter de rug hebben. Men heeft hier een speciale afdeling voor opgericht en men is van plan ie dere vrijdagavond lichte gymnastiek oefeningen te houden. Daarenboven kunnen de heren ook nog meedoen aan volleybal, basketbal, zitvoetbal etc. Er hebben zich al een tiental mannen opgegeven, maar het bestuur is van mening dat dit niet de enige mannen in Eist zijn, die wat ge zonde lichaamsbeweging nodig hebben. Men is er zelfs van overtuigd dat voor deze afdeling meer dan voldoende belangstelling bestaat, maar dat de meeste mannen er (nog) niet toe kwa men zich op te geven. Hierom nodigt het bestuur alle mannen die belang stelling hebben uit om op vrijdag 7 mei a.s. om 9 uur een kijkje in de gym nastiekzaal te komen nemen, waarbij dan wel vast staat dat men zich on middellijk bij deze herenafdeling aan sluit. De 95-jarige heer Roelofsen met zijn vrouw, die maandag van alle kanten wer den gefeliciteerd. RUITEN STUK Maandag werden twee ruiten bij de Streekwerkplaats aan de Pelikaanstraat vernield. Vermoedelijk hebben kwajon gens met een katapult met stenen op de ruiten gemikt. De politie stelt een on derzoek in. BROMMERS BOTSTEN Zaterdagmiddag botsten de bromfietsers D. uit Veenendaal en T. uit Rhenen op de hoek Nieuweweg-Vendelseweg. Eerst genoemde wilde een etalage gaan bekij ken en draaide onverhoeds om. Hierop was de heer T. niet bedacht en een bot sing was het gevolg. De Rhenense brom fietser en zijn duorijdster kwamen ten val, maar werden niet ernstig gewond. RECHTS GEPASSEERD In de Hoogstraat wilde de bromfietser v. d. M. zaterdagmiddag een op die weg rij dende auto aan de rechterkant passeren. De auto van Mevr. v. d. M. uit Ede was iets naar rechts uitgeweken. Bij de bot sing werden auto en brommer beschadigd. TEGEN LICHTMAST De heer B. B. v. L. uit Rhenen reed maandag op de Adr. v. Ostadelaan tegen een lichtmast. Zowel de auto als de lich- mast liepen schade op die door de heer v. L. wordt vergoed. De crochet-look viert deze zomer hoogtij. De zeer geschikte open wol len zomerstoffen zijn gebreid (met de hand of machinaalof gehaakt in zeer fraaie en soms zeer inge wikkelde patronen. Opengeweven wollen stoffen maken bovendien vaak de indruk breisels te zijn. Zowel sportieve als geklede mo dellen worden gemaakt van dit mo dieuze materiaal in dezelfde open gewerkte structuren. Er zijn vele toepassingsmogelijk heden: er zijn behalve de zuiver wollen japonnen en deux-pièces die geheel opengewerkt zijn, ook com binaties van gladde breisels met kraagjes of mouwen of'voorpanden in de crochet-look. BIJ DE TEKENING Boven, van links naar rechts: Een zwart zuiver wollen model, geheel gemaakt in een rosettemotief. Het jasje heeft een knoopsluiting mid denvoor, een ronde hals en 8/-» mou wen. De pijpen van de pantalon lo pen wijd uit. Jasje en pantalon zijn geheel gevoerd. Gezien bij Peter Jongmans, Amsterdam. Een gebreide zuiver wollen zomer- japon zonder mouwen. De halsuit snijding en de zoom zijn gegarneerd met gehaakte rosetten in dezelfde kleur als de japon (pasteltinten). Gezien bij Boutique Rose d'Or, Am sterdam. Een japon van zuiver wollen witte zomerjersey, waaroverheen een wit netwerk eveneens van zuiver wol. In voor- en achterpand doorgeregen wollen lint in een contx-asterende kleur (zwart of blauw). Gezien bij Maison Denis, Amsterdam. Midden: een gehaakte deux-pièces van zuiver wol o.a. in zwart. Door het schulpmotief ontstaat een fraaie afwerking van de onderkant van het jasje en de rok. Het jasje heeft een knoopsluiting middenvoor en de rok is recht. Het model is geheel gevoerd. Gezien bij Peter Jong mans, Amsterdam. Onder, van links naar rechts: Een zuiver wollen gebreid deux-pièces, versierd en afgewerkt met een ge haakt piquotje. Dit model is uit gevoerd in pasteltinten. Gezien bij Boutique Rose d'Or, Amsterdam. Een zomerjapon van zuiver wol len witte stof. Het honingraatmotief is bereikt door zwarte wollen door geregen draden. Deze structuur sug gereert een netbreisel. Armsgaten, halsuitsnijding en voorsluiting zijn afgebiesd met zwarte band. De rok is klokkend. Gezien bij Maison De- nis, Amsterdam. Wijziging subsidie Groene Kruis Door verschillende omstandigheden is de subsidie welke de vereniging tot dus ver ontving, ontoereikend geworden. Contributieverhoging wordt voorlopig niet wenselijk geacht, temeer daar men verlies van leden vreest. Besloten is de subsidie groot f 6484,— te verstrekken. De heer Vermeulen verzocht een toe lichting op het tekort der vereniging en in 't bijzonder op welke wijze de subsidie ten aanzien van het salaris van de wijk verpleegster is bepaald. Aan de hand van een financiëel overzicht der vereniging werd de zaak duidelijk uiteengezet. Men stelde voornamelijk voorop, dat men de Volksgezondheid, in het bijzonder de me dische hulp, belangrijk toegemoet moet komen. Indien mogelijk zelfs uit te breiden Druk bezochte receptie kampioen v.v Scherpenzeel Met een zeer druk bezochte receptie vierde de voetbalvereniging Scherpenzeel zaterdagavond in Marktzicht het kam pioenschap van het eerste elftal van de zondagafdeling en de promotie naar de eerste klasse van de afdeling Utrecht. Zeer velen maakten van de gelegenheid gebruik om het bestuur en de spelers van het kampioenselftal te complimenteren met het behaalde kampioenschap en hun veel succes in de eerste klasse toe te wensen. Namens het bestuur van de afdeling Utrecht was de heer Kerstens uit Ach terveld aanwezig en deze merkte o.m. op het verheugend te vinden dat het kam pioenschap op sportieve wijze was be haald, hij. wenste de spelers toe dat zij ook in de eerste klasse vele sportieve successen zouden mogen behalen. Ook het voltallige college van B. en W. burgemeester mr. C. P. Hoytema van Ko nijnenburg met de wethouders Van den Ham en de Jonge en secretaris B. v. d. Brink waren aanwezig. Burgemeester Hoytema van Konijnenburg liet zijn ge lukwensen vergezeld gaan van een nieuwe voetbal en hij sprak de hoop uit dat met die bal vele doelpunten door de blauw- witten zouden worden gescoord en moge lijk daardoor in het volgende seizoen de promotie naar de K.N.V.B. verwezenlijkt. Praktisch alle plaatselijke verenigingen gaven acte de precence en zij lieten hun gelukwensen vergezeld gaan van een bloemstuk, cadeau of een enveloppe met inhoud. Ook vele zusterverenigingen uit de af deling waren vertegenwoordigd en ook zij lieten hun gelukwensen vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waardering. Traditiegetrouw kwamen de muzikanten van Caecilia een muzikale hulde brengen hetgeen door alle aanwezigen op prijs werd gesteld. De receptie werd besloten met een dankwoord van voorzitter M. v. de Haar. Hij bracht allen dank voor de gelukwen sen en cadeau's en sprak tenslotte de hoop uit dat men ook in de eerste klasse tot successen zou komen. MEDEDELING De gemeentesecretarie van Scherpen zeel zal vanaf heden iedere zaterdag, benevens Pinkstermaandag, van 8.30 uur tot 9.30 uur geopend zijn voor aan giften van voor destructie bestemde kadavers, behorende aan inwoners van de gemeenten Woudenberg, Scherpen zeel en Renswoude. Op Koninginnedag en Hemelvaartsdag is de gemeentese cretarie voor deze aangiften dus niet geopend. van het Ned. Roode Kruis, afd. Veenen daal op dinsdag 27 april a.s., 8 uur in het Roode Kruisgebouw (bij het O.C.B.-ge bouw, Sandbrinkstraat). AGENDA: 1. Opening. 2. Ingekomen stukken. 3. Notulen ledenvergadering 1964. 4. Jaarverslag secretaresse. 5. Jaarverslag penningmeester. 6. Bestuursverkiezing. (Aftredend is de heer J. Rutten, die zich niet herkiesbaar stelt. Voorgesteld wordt te be noemen de heer J. van Hardeveld). In de plaats van dokter H. C. Bisschop, die naar Amsterdam vertrok, wordt voorgesteld te be noemen dokter D. J. A. Lastdrager). 7. Aktiviteiten van de plaatselijke afdeling. 8. Inzamelingsaktie en ledenwerfaktie. 9. Rondvraag en sluiting. f 1,50 per advertentie t.m. 10 woorden. Elk woord meer 10 cent. Glaskisten te koop Handels ver Zimmerman en Zn. Sandbrinkstraat 1. Veenen daal Te koop aangeboden was machine (langzaamwasser), antieke blaasbalg, antiek koperen elektr. kacheltje, miniatuur koper (4 stuks) 2 gothische fauteuils, 1 ko peren paraplubak. Jac. Catsflat 38 I, Schrijvers park, Veenendaal. Te koop DAF 1961. Taets van Amerongenweg 46, Renswoude. tel. 618. Te koop zwarte kinderwa gen, hoog model, goed on derhouden. Middellaan 138, Veenendaal. Te koop kinderwagen, merk Koelstra, tevens trouwja pon maat 36. Veenendaal- seweg 19 (De Klomp). Te koop kinderledikantje, bromfiets (Typhoon) en 2 paar voetbalschoenen m. 37 en 38. Da Costaplein 6, Veenendaal. Te koop skelter met 200 cc Adler motor en N.A.J.S. 250 cc motor bj. '59. Wil ook ruilen voor bromfiets. Visserstraat 12, Eist (U.) Te koop aangeboden i.g.st. verk. kolenhaard, Etna Bagdad-66 1200-1300 k.k. Te bevr. Poortjesgoed 3, Veenendaal. Te ruil of te koop sAi P.K. elektromotor 220/330 Volt, 2900 toeren, nieuw gewik keld. Tegen 1 P.K. elek tromotor, 220 volt, moet in prima staat zijn. en zelf- aanlopend. Nijverheidslaan 98, Veenendaal. Voor de feestdagen zware gemeste slachthanen te koop. Schot, Veenendaalse- weg 8, Fazanterie de Klomp. Herenrijwiel. Ter overna me prachtig herenrywiel, le klas merk en geheel compleet uitgerust voor f 85,Nieuweweg 81, Veenendaal. Wegens verhuizing olie- stookkachel te koop z.g.a. n. C. v. Kooten, Veenen- daalseweg 10, De Klomp. Te koop aangeboden Re nault Dauphine bj. '57. Prijs f 700,Parallelweg 101, Veenendaal. Te koop heerlijke mestha- nen. T. Jansen, Dijkstraat 138, Veenendaal. Tel. 3267. Te koop jonge hennen. 6 en 12 weken oud. C. Boers, Zuiderkade 19, Ede. Tel. 08385-3913. Te koop goed onderhouden Fiat-600. Kastanjelaan 10, Veenendaal. Te koop tent-caravan 6 personen. Te bevr. Lein- weberstraat 13, Veenendaal. tel. 2310 (tussen 5 en 6 u. n.m. en na 9.30 uur n.m.) Te koop Batavus Sport 1960, prijs f 110,Middellaan 69, Veenendaal. Te koop Ford Taunus 15 M 1959, in zeer goede staat. Desk. onderzoek toegestaan. Veld, Plantage Willem III, Eist (U). Te koop Spitstaarten, Gor dels, Japanse meeuwen, alle soorten Zebravinken, ook pastelblauw en D.K.W. motor 250 cc met zijspan. Klaas Ka terstraat 50, Veenendaal. Aangeboden extra maten overhemden (t/m maat 48) werkhemden, weekenders (t/m maat 10). A, van Nel lestijn, Jan van Goyen- straat 2, tel. 3925, Veenen daal. Dinsdags en zaterdags op de markt. Gevraagd alle soorten dui ven, krielkipjes, fazanten, eenden,Fazanterie de Klomp. Huize „Het Oosten", modern rusthuis voor bejaarden te Bilthoven, vraagt voor in tern hulp i.d. huishouding, leeftijd tot 30 jaar, 45-urige werkweek. Soil, adres. Ru benslaan 1, Bilthoven, tel. 03402-3745. Gevraagd werkster. Middel laan 20, Veenendaal. Wie kan mij helpen aan 4 uur werk per dag. Uren in overleg te regelen. Br. on der nr. 3867 aan het bur van dit blad. Verpleegster zoekt kamer omg. Rhenen-Veenendaal. Telefoon moet aanwezig zijn. Br. onder nr. 3866 a. h. bur. van dit blad. Meisje, 15 jaar zoekt leuke vriendin. (Ned. Herv.) Br. onder nr. 3868 a. h. bur. v. d. blad. Verhuur van tenten, lucht bedden enz. Gazenbeek's U.S.A. hal, Holleweg 32, Veenendaal. Tel. 3662. Koop/ruil. Aangeboden op goede stand gelegen midden standswoning met voor- en achtertuin, in Amersfoort. Gevraagd dito woning in Veenendaal. Aanvaarding na overleg. Br. onder nr. 3869 a. h. bur. v. d. blad. Tuinstoelen f 11,25; statiefta fels f 14,90; Campingbedden f28,50; windschermen f27,50; Visstoeltjes f3,50; zonnedak- jes f 8,75. Gazenbeek's U.S.A. Hal. Donzen slaapzakken met klein vlekje, gevuld met 650 gram zuiver dons. f 49,50. Gazenbeek's U.S.A. Hal. Sneeuwwitte Latex muurverf op terpentine basis. Bussen van 2'/a kgr. f7,30, 1 kgr. f 3,35 wasbaar met borstel en zeep. Fa. Zimmerman en zn., Sandbrinkstraat, Veenendaal. Luchtbedden f 19,50; zit- luchtbedden f 21,50; lucht kussentjes f2,95; voetpom- pen f 3,75. Gazenbeek's USA hal. Voor al uw rcklame voor de 5 mei optocht. Reklameschil- der (letterzetter). J. Hollan der, Westersingel 109 II, tel. 4179, Veenendaal. Camping Gaz branders v.a. f 16,40 nu met reklame speld je. Gazenbeek's U.S.A. hal, Holleweg 32, Veenendaal. Elektrische glasventilatoren: in keuken of huiskamer voor het bestrijden van vocht, en het verdrijven van kook- luchtjes f 53,90. Handelsver eniging Zimmerman en zn„ J. G. Sandbrinkstraat 1, Vee nendaal. Voor hout, board, triplex, Hornitex, plastic golfplaten, schoorsteenplaten, enz. enz. naar Joh. Bos en Zn. Mid dellaan 89, Tel. 3196, Vee nendaal. De tijd voor douches, baden enz. is weer aangebroken. Vraag vrijblijvend inlichtin gen bij Rijff's Loodgieters- bedrijf. Tel. (08376) 2082. Rijff's Loodgietersbedrijf, Cu- neralaan 9a, Rhenen. Tel. (08376) 2082. Lichtdrukken en fotoco- piëren Artifoto, Hoofd straat 84, Veenendaal.

De Vallei | 1965 | | pagina 2