PAUK DE UROUUI VOOR HET VOETLICHT 5 UUR een keurige beroeps-incasseerder Merino's speelt voor promotiekans GENEVER MDZ Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Tijdrovend? Officiële bekendmaking SPORTPROGRAMMA DOVO 's-Gravenz. S.V. Lw bril een sieraad! DINSDAGKOOPJES Costuumhanger Set ij^kastdozen Cola glazen 4,40 Verzend per AUTODIENSTEN EXP. VAN ECK - E.V.E. - VEENENDAAL AMERONGEN IK ZIE 'T AL 5 MEI PROGRAMMA AMERONGEN TENTOONSTELLING Ingekomen en vertrokken Doktoren- en Apothekersdiensten MARKTBERICHTEN Gevonden en verloren MEVR VAN SCHAIK-VAN DAALDEREN (RHENEN) Bestuursfuncties in gymnastiekver. en scooterclub Type Scooteren Teruggang LEVENS- EN VARIA VERZEKERINGSMIJ. DRUKWERK- VOORRAAD Een kruisvereniging is een instelling, waarvan je het bestaan gedurende het grootste deel van je leven beter niet aan den lijve kunt ondervinden. Eigenlijk druk ik me een bietjie krang uit, want ik heb mit de anhef van deze bijdrage alleen op het oog dat je die nuttige zaak beter niet achteraf nodig kunt hebben. En dan kan ik dat achteraf ok weer beperken, want as een vrouwspersoon de kraam in mot dan is dat nou ok meteen geen verdrietige zaak waar je het Groene Kruis of wat veur kleur kruis dan ok veur mot in schakelen. Mar het is bij alles ok zo, dat je om ge zond te blijven toch ok heel vaak een be roep mot doen op het Kruis. Ik weet niet of ik indertijd nog mit m'n billetjies bloot op een soort toonbankie neb gelegen, hoewel Bram docht van wel. Waarschijnlijk omdat ik nou nog zo vief bin. Jij mot as zuigeling al goed onder controle hebben gestaan, meende Bram. Daar trek je later prefijt van. Ik weet niet of dat zo veul jaren deur- werkt, mar het is in ieder geval beter voorkommen dan genezen. Controles van de zuigelingen, de peuters, de kleuters, in entingen tegen allerlei meugelijke kwaad- aardighedens en ga zo mar deur. Trouwens, ik hoef hier heus het be staan van de instelling niet waar te ma ken. Dat bewijs is er. Duuzenden plaats genoten zijn er lid van. Duuzenden gezinnen zijn er dus bij be trokken, mar toch heeft het hele Groene Kruiswerk zich altijd grotendeels achter de schermen zo hoort het ok in de medische wereld voltrokken. Ik heb ok nooit en te nimmer gehoord, dat er wat scheef zou zitten in de lei ding. Dat er bevoorbeeld besluiten werden genomen die niet deur de beugel zouden kunnen, 't Leek allemaal even groen en fris, zoals het Kruis zelf. Mar toch schijnt ineens de kleur van het Kruis niet helemaal in urde te zijn. Het veurige jaar begon het wat te rom melen tijdens de ledenvergadering; een handvol-opposanten drukte een vertegen woordiger in het bestuur. En de afgelopen week ging de infiltratie in het bestuur vanuit een bepaalde richting verder: drie aftredende en herkiesbare bestuurderen werden an de dijk gezet veur drie ver tegenwoordigers van de oppositie. Dat verwondert mij allemaal niet zo'n klein bietjie. Deed het bestuur het niet goed? Ik heb maggen lezen, dat het be stuur gien afspiegeling vurmde van de deursneeleden. En ok zou men wat nieuw bloed in de zaak willen werken. De overige leden van het bestuur, be halve die uit de bepaalde hoek, zagen dit als een teken van wantrouwen en namen ok de benen. Dit is volgens mij niet juist; de vereni ging is een democratisch geregelde instel ling en dan mot men zo iets kunnen dul den. Ze hadden motten blijven zitten. Iets anders is en het is niet mijn be doeling om zowel kool als geit te sparen dat de oppositie wel een tikkie tè voortvarend, hardhardig of onverant woord (hoe je 't maar noemen wilt) te werk gaat. Wat was er, beste minsen, an de hand? Jullie stemden veur de contri butieverhoging. Daar kan het 'em dus niet in zitten. En aftredende bestuursleden mot je nooit wegstemmen, tenzij je betere be zwaren op tafel kunt brengen dan die ik heb gezien. En krijg je nou als penningmeester weer een vakman? Is het niet allemaal wat te ondeur- dacht? Een penningmeester die alleen al tegen een tekurt van twintig duuzend an kijkt, wat mot ie in totaal in een jaar wel niet beheren? Denk er niet te ge makkelijk over. Ik bin in het algemeen tegen bestuurs leden die mar blijven hangen tot ze mit een fruitmandje en een lintjie zachies naar huis gedouwd wurden, mar ik meen toch dat dit mit het merendeel van het huidige bestuur niet het geval was. Meer geleidelijke vernieuwing was vol gens mij beter en verstandiger geweest. En daar zou het afgetrejen bestuur dan ok z'n medewerking an hebben motten geven. Jarenlang hebben ze ach en wee ge klaagd, dat er zo weinig belangstelling veur het werk en de vergaderingen be stond. Mar als ze dan opkommen mot je de konsekwensies durven nemen. Het Groene Kruis is waarlijk gien in stelling, waar de groepstegenstellingen in deur motten dringen. Asjeblieft niet. Wout Blauwkous P.S. Beste minsen, zullen we echt Konin ginnedag en Bevrijdingsdag vieren? Zou dat kunnen zonder te denken an die instelling mit die onmeugelijke naam (Philadelphia, redactie). Er is de komende dagen heel veul te be leven. Ga d'r heen. Wees blij, dat je kon lezen wat er allemaal te doen was, dat je het kon snappen en dat je er straks op twee gezonde benen heen mag gaan. Mot ik het nog dui delijker zeggen? Bouw veur één keer 'es niet an je veuruitgang, mar let er 'es op wat die ander noodgedwon gen achteran komt. Tot ziens bij alles van en veur Fi (nou weet ik 'et nog niet). Wout. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Vee- nendaal maken bekend: dat alle gemeentelijke bureaus op vrijdag 30 april 1965 (Koninginnedag) en woens dag 5 mei 1965 (Bevrijdingsdag) gesloten zullen zijn. Het bureau van de burgerlijke stand, Kerkewijk 16, zal op 5 mei geopend zijn van 8.30 tot 9.00 uur. Veenendaal, 26 april 1065 Burgemeester en wethouders van Veenendaal: de burgemeester, J. Hazenberg; de secretaris, van Manen. Het voetbalprogramma voor het feestweekend is niet groot. Enkele clubs zfjn reeds uitgespeeld. Verwacht wordt dat velen de grote voetbalwedstrijd op Koninginnedag in Amerongen zullen bezoeken waar een sterk streekelftal tegen De Zwarte Schapen (Amsterdam) zal spelen. Abe Lenstra speelt met onze streekgenoten mee. In de com petitie strijdt Merino's nog voor eventuele promotie en moet zaterdag een moeilijk karwei opknappen. DOVO kan na de overwinning op Quick Boys misschien de tweede plaats berei ken. Zaterdag komt het sterke 's-Graven- zande een bezoek afsteken en het lijkt ons dat weer een boeiend duel voor de A.S. ZATERDAG Terrein Sportpark Panhuis AANVANG deur staat. DOVO kwam zaterdag wat fortuinlijk aan de zege, maar zal tegen de goed spelende Westlanders weer met volle inzet moeten spelen om een succes te behalen. De voorhoede met L. Vos is bijzonder gevaarlijk en zo kon het wel eens een doelpuntrijke wedstrijd worden. GVVV is bijna in veiligheid. Nog twee punten en alle zorgen zijn verdwenen. Of die punten in Amsterdam bij NDSM weg gesleept kunnen worden is nog een vraag, maar als de blauwwitten precies zo spelen als in de thuiswedstrijd zullen de boot werkers ook op eigen veld een nederlaag tegemoet gaan. Dat het kan heeft GVVV in de laatste weken wel bewezen. VRC speelt zaterdag de vorige week uitgestelde wedstrijd tegen Ned. Lloyd in Amsterdam. Hier geldt dat de wedstrijd alleen maar voor de thuisclub van be lang is die zich dan ook zal inspannen voor een goed resultaat. Veenendaal is uitgespeeld en kan zich voorbereiden op het komende seizoen. DVSA heeft nog een paar puntjes nodig en zal zondag proberen die op Patria te bemachtigen. Of dit gelukken zal is de vraag want afgaande op het spel van af gelopen zondag kan men daar niet driect op rekenen. Rhenus zit ook nog in het degradatie schuitje, al heeft men een voorsprong van drie punten. Winnen de groenhemden zondag op Kandia van RK Stormvogels dan is de zorg praktisch verdwenen en daar zullen we het dan maar op houden. In de afdeling wordt weinig gevoetbald. Merino's nog steeds kandidaat voor pro motie krijgt het in Lopik allesbehalve ge makkelijk, maar als men kans ziet ook deze klip te nemen dan zijn de kansen heel reëel geworden. DS-mannen doe je best daar in het kleigebeid van Lopik. NSVS bezoekt koploper Hulshorst op de Veluwe. Men kan behoorlijk voor de dag komen dat hebben de Nevedaspelers wel bewezen. Maar of het nu in Hulshorst lukken zal geloven we nog niet voet stoots. Voor Musketiers zou het wel fijn zijn als streekgenoot NSVS kans zou zien de leiders een of meer punten af te snoepen. Kulan ontvangt bezoek van het Ame- rongse DVSA en hier is helemaal niets van te zeggen omdat Kulan totaal uit vorm is. Twee nederlagen tegen zwakke broeders wijzen daar op. Toch moet er nog wel een gelijk spel inzitten. Kampioen Scherpenzeel is het aan zijn stand verplicht de uitwedstrijd tegen Ma luku Muda met een overwinning te be kronen. stevig beukenhouten costuum hanger, speciaal hoog kraagmodel. Deze koopt u dinsdag extra voordelig 3 stuks voor -I 9 V/U 4 dig. set ijskastdozen, oplopende maten, van stootvast plastic met nauwkeurig sluitende deksels van soepel plastic, onmisbaar voor elke koelkast bezitter, speciaal koopje per set van dun geblazen glas, ideaal model, de tijd voor een frisse dronk staat voor 1 1 C de deur per 6 stuks Alleen dinsdag 4 mei Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Dagdiensten Veenendaal - Ede - Wageningen Rhenen - Utrecht - Amsterdam Nijverheidslaan 13 Telefoon 4067 OPTICIËN SPECIALIST Prins Bernhardlaan 4 (Zwaaiplein) Veenendaal - Telefoon 3784 LEVERANCIER VOOR ALLE ZIEKENFONDSEN In verband met het programma voor de 5e mei moet de commissie tot haar spijt een wijziging aankondigen. Er werd n.l. een oproep geplaatst voor deelname aan de volksspelen te houden van 15.3018 uur in de Laan. Tot haar spijt moest de commissie con stateren dat zich slechts 2 personen voor deelname hebben opgegeven. Dit resultaat is wel zeer bedroevend. In het programma is nu een leemte ontstaan. Men zal trachten dit alsnog te vullen. Voorts wordt nog medegedeeld dat de kinderen van de lagere scholen na het zingen op de Hof en nadat de burgemeester zijn toespraak heeft ge houden en het bevrijdingsvuur is ge arriveerd onder begeleiding van Ons Genoegen via Overstraat, Imminkstraat, Burg. v. d. Boschstraat naar de Hol- leweg gaan voor de tekenwedstrijd. Ons Genoegen gaat dan terug naar het Dorpshuis om de kleuters naar de Lekdijk te brengen voor de ballon wed strijd. Hieraan kunnen deelnemen de kinderen van de laagste klassen der la gere scholen, van de beide kleuter scholen, alsmede alle andere kleuters in Amerongen. De stoet gaat via Burg. v. d. Boschstraat, Imminkstraat, Over straat en Donkerstraat. Mochten de weersomstandigheden on verhoopt roet in het eten gooien dan woi-den teken- en ballon wedstrijd ver schoven naar zaterdag. De filmvoor stelling De Overval in het Dorpshuis vangt aan 19.30 uur Toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar maandagavond 3 mei van 19.00-20.30 uur in het VW-kan- toor. Toegang uitsluitend boven 18 jr. Het bevrijdingsbal wordt niet op de Hof maar in de Laan gehouden. Plankier en muziek zijn aanwezig. De commissie doet een beroep vooral op de jongeren om mee te doen. Om 10 uur 's avonds wordt op de Hof een stoet gevormd die onder begelei ding van 'Ons Genoegen en fakkel dragers naar de Kieviet gaat voor het bijwonen van het vreugdevuur. SCHIETNIEUWS Bij onderlinge schietwedstrijden be haalden de leden van Willem Teil de volgende resultaten: B. A. Es veld 97, W. van Veenendaal en G. v. d. Horst 96; G. Wijnbergen, H. den Uyl en J. Pakvis, 95; A. de Haas 92; R. J. C. Brinkman 91; H. van Veenendaal 90; G. C. Schuchardt 88; H. de Groot 88; A. Burgstede 86. Zoals reeds bekend werd gemaakt organiseert een comité, bestaande uit de heren van Prattenburg, Eyffius, Sa bel en Kroeze een oorlogstentoonstel ling in de raadzaal, ter gelegenheid van bevrijdingsdag 1965. Oorspronkelijk zou de tentoonstelling worden geopend op 30 april a.s. Door omstandigheden is dit niet mogelijk gebleken. Deze ope ning is nu vastgesteld op 5 mei a.s. Na de zang op de Hof door de schoolkin deren het vlaghijsen en de aankomst van het Bevrijdingsvuur uit Wagenin gen. zal de burgemeester de tentoon stelling te 10 uur openen. F LORYN RHENEN Ingekomen: A. B. T. Metalsi van Ma rokko; A. D. Buras van Marokko; M. A. Amar van Marokko; W. H. Arnold met gezin van Amsterdam; P. Heeres met ge zin van Renkum; J. W. S. Grisel met ge zin van Zeist; J. Slagmeulen van Ren kum; C. C. van der Linden van Delft G. van Veen van 's-Gravenhage; T. Ger main met gezin Ede; I. H. B. de Zeeuw van Utrecht; G. J. Nieulant van Echteld; H. Overeem van Zeist; J. A. Schuit van Veenendaal; M. Achterberg van Veenen daal; J. G. Baars met gezin van Spijke- nisse; B. H. van der Hor met gezin van Tilburg; J. A. Bermudez Garcia van Spanje; J. R. Vilanova Martinez van Spanje; A. Dominguez Brea van Spanje; E. Varela Fernandez van Spanje; H. J. M. Mom van Duitsland. Vertrokken: G. van de Haar naar Leer- sum; A. S. M. Eibers naar Wageningen; D. Schreuders naar Amerongen; E. van den Bos naar Veenendaal; J. W. Drost naar Wageningen; M. Baumer naar U.S.A.; E. N. van Doorn met gezin naar Leersum; B. Slotboom naar Hoevelaken. AMERONGEN Ingekomen: D. Schreuders van Rhenen; C. Voerman-Vlam van Ermelo. Vertrokken: M. M. H. Hermsen naar Weesperkarspel. VEENENDAAL: Dr. E. A. C. Reydon, Kerkewijk 40, tel. 2134. Koninginnedag: Dr. H. E. G. Pilon, Kerkewijk 82, tel. 2481. Zuiderapotheek, Dr. Slot. de Bruine- plein 7, tel. 3714. Zr. J. C. Gerrits, Schrijverspark 76 III, tel. 2230. RHENEN: Dr. Wijchers, Achterbergse- straatweg, tel. 2328. Apotheek Deys gesloten. Recepten kun nen worden aangeboden in de dienst doende apotheek te Wageningen. Ko ninginnedag apotheek tot 12 uur ge opend, daarna alleen voor spoedgeval len. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken dr. Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossendorp en van Ommeren. Dr. van Ommeren te Eist, tel. 08377-217. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU- DE; Dr. ter Velde te Renswoude, tel 450. SCHERPENZEEL: Dr. M. Pon, Hole- voetplein, tel. 03497-1250. VEENENDAAL Op de dinsdag j.l. te Veenendaal ge houden eiermarkt bedroeg de aanvoer 146.000 eieren. De prijzen varieerden van f 14,25 tot f 15,en voor kleine eieren van f 13,tot f 14,Alles per 100 stuks. Handel redelijk. Op de biggenmarkt waren aange voerd 26 biggen. Er werden prijzen be steed bij een matige handel van f 60, tot f 72,per stuk. VEENENDAAL Gevonden: gouden ring met 3 steen tjes; pocketboek; 11 kg bevroren vlees; knipschaar voor ijzer; knipportemon- naie met inh. w.o. 2 buskaarten en foto; rode linker damesglacé; paarsblauwe halflange linker dameshandschoen; boodschappentas, inh. foto's, huissleutel en regenbroek; herenhorloge met lede ren bandje; damesarmbandhorloge met lederen bandje; lederen bal; paar voet balschoenen; bloedkralen kinderarm bandje; witte portemonnaie met inh.; blauwe autoped; zwarte kinderporte- monnaie met inh.; rode autoped met witte spatborden. Verloren: lederen knipportemonnaie, inh. flink bedrag aan geld en rijbewijs A t/m D t.n.v. houder; blauwe autoped; herenhorloge met gevlochten bandje; zwarte damesportemonnaie met inh., w.o. een tegoedbon van f 10,bruin zwarte portefeuille met inh.; bruine damesportemonnaie met inh.; rode da mesportemonnaie met inh.; blauw ny lon jongensjack; groen geruit étui, inh. bruine vulpen met verchroomde dop. Mevrouw van Schalk van de Prins Bernhardstraat in Rhenen, moeder van twee kinderen, weet het werk in het huishouden goed te combineren met een paar functies in de sportwereld. Zij is Utrechtse van geboorte, maar woont de laatste negen jaar in de Grebbestad, waar zij al die tijd bestuurslid was van „Wilskracht" en samen met haar man, die voorzitter is, heeft ze zitting in de enige scooterclub in deze omgeving. Mevr. van Schaik zegt van zich zelf: Ik ben geen type, dat altijd maar in huis kan zitten. De weke lijkse gymavonden zijn voor mij een echte ontspanning en bovendien is het nog nuttig ook, vindt ze. We hebben wel dames van in de vijftig op de club en je moet ze nog zien turnen. Geen dubbele salto's na tuurlijk, maar toch echt wel serieus werk. Of het resultaat oplevert? Nou en of. Je wordt niet zo gauw moe meer, je weet al je spieren te beheersen, kortweg gezegd, je loopt op de goe de manier door het huis, en een huisvrouw loopt wat af, zegt mevr. Van Schaik. Maar ze is lichamelijk niet altijd fit. Neem nou met het bedden opmaken, dan ben je met je armen en bovenlichaam in be weging, maar je benen staan op de grond. Om dit op ie heffen is de gym er. En geloof maar dat het ge zellig is met zo'n 40, 50 dames. Weet u wat wel typisch is, de meeste leden van Wilskracht zijn mensen die van buiten kwamen. De echte Rhenense dames schijnen er niet zoveel voor te voelen. Maar ik zou ze wel willen aanraden mee te doen, ze hebben er zelf profijt van. Onze leraar, de heer De Jong, heeft een goede technische aanpak en hierdoor worden er ook al gauw resultaten geboekt. Een tweede bezigheid van mevr. Van Schaik is het verzorgen van de convocaties voor de scooterclub, waarvan ze secretaresse is. Ze assis teert haar man, de voorzitter Wim van Schaik. Deze scootervereniging is er één van de 35 die in Nederland bestaan en is aangesloten bij de scooter club Nederland. We maken leuke ritten, vertelt mevr. Van Schaik. Onlangs trokken we naar Nijmegen en Berg en Dal. We hebben een gezellige club en het is een ware ontspanning. We houden van het buitenleven en zijn echte natuurvrienden. We rijden dan ook het liefst in bosrijke streken. En denk maar niet dat het zo maar zo'n los ritje is. We moeten wel terdege opletten, want de parcour- sen zijn vrij moeilijk. Mevr. Van Schaik heeft zojuist weer een convocatie aan de leden gereed gemaakt. Ze heeft warempel wel ge voel voor de opstelling van zo'n stuk. Echt vrouwelijk, zegt ze, want wij vrouwen zijn precieser en ook wat vrolijker dan de mannen. Bij hen gaat alles zo za kelijk vindt ze. We lezen het schrijven aan de leden door en auto matisch springt de humor eruit. Zij besluit de op roep tot het bezoeken van een vergadering met de woorden: „De spons ligt druipend op 't dressoir, dus moet ik stoppen." Dit typeert mevr. Van Schaik. Ze zoekt de zonzijde. Ze leest ontzet tend veel. heeft geen televisie (mijn man studeert nog en wordt dan ge hinderd) en is een liefhebster van de schrijver Simon Carmiggelt. Hij ziet wat en schrijft het op. Ik zie ook genoeg, maar kan het niet zo fijntjes weergeven, vindt ze. Overigens is er wel een terug gang in de scooterwereld. Over 5 jaar zullen de meeste scooterclubs wel opgeheven zijn, denkt mevr. Van Schaik. Het vervoermiddel wordt hoe langer hoe minder ver kocht. Voor een tweedehandsje krijg je geen cent en als er een koper op daagt is er geen aardigheid aan, omdat je voor een goede scooter te weinig terugontvangt. De meeste mensen kopen een auto, als het even kan, en wij hebben dat ook al ge daan. Mevr. van Schaik heeft geen fa milie in Rhenen, wel veel kennissen, ook al door haar bestuursfuncties. Maar ze ziet er niets in om overal op visite te gaan. Theekransjes lig gen haar niet zo erg. Haar beide kinderen, 8 en 6 jaar, komen thuis uit school. Moeder vangt ze even op en weg zijn ze weer. Ja, ze mo gen altijd mee gis er een scooterade is. Ze genieten dan net zoveel als wij. Er komt weer een drukke tijd aan voor ons gezinnetje. Maar ik zeg maar zo, je zit de hele winter op gesloten in de huiskamer, 's zomers moet je er op uit. En geloof maar dat we het niet nalaten. Over een paar weken ga ik ook weer zwem men, ja heus, iedere morgen in het bad bij Ouwehand. Fijn, dat alles zo vlak bij de hand is. Ik weet best dat vele vrouwen anders doen en denken dan ik, maar 'k ben altijd al wat avontuurlijk ge weest en de kinderen hebben schijn baar wat meegekregen, zegt ze, wij zende op haar twee robbedoezen, die buiten zijn. Mevr. van Schaik gelooft dat je naast het gezin een goede ontspanning moet hebben. Doe je dat niet dan ben je zo een huissloof. Met deze krasse woorden besluit deze Rhenense sportvrouw in hart en nieren ons gesprek. VEENENDAAL Geboren: Anthonia, d.v. T. Hasselaar en S. Wijnberger; Teunie, d.v. H. D. van Dorland en A. Diepeveen; Adriana Jeanette, d.v. W. B. Kroesbergen en H. W. Visscher; Teunisje, d.v. J. Legemaat en M. Rijksen (geb. te Ede); Gerrit, z.v. J. Legemaat en M. Rijksen (geb. te Ede); Cornelia Willemina, d.v. T. Rob- bertsen en W. C. Scheffers (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: J. C. van Hunnik en C. Schoeman; J. van Leeuwen en J. C. Klijn Hesselink; H. van Eijk en J. van Manen; A. J. van Bruchem en A. van der Meijden; C. Quarantotto en V. H. Veenstra. Gehuwd: G. van Wakeren en G. H. van Asselt; M. van Honk en G. van Beek; F. E. Peters en G. J. Boer; H. de Boer en W. van Kooten; H. van Baten burg en E. Hasselaar; H. M. Willemsen en H. Meijering; C. M. van Beugen en A. Swagers. Overleden: W. H. Mol, 82 jaar, wed. v. R. J. Tengnagel; J. Muller, 77 jaar, wed. v. D. J. Brinkhuis; W. van Bur- ken, 63 jaar, e.v. J. Middelhoven (overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Geurt Johannes z.v. W. Lod der en J. Henken; Paul Peter z.v. A. Wes- tra en I. J. ten Berge; Cornelia Willemina d.v. T. Robbertsen en W. C. Scheffer; Pau line Joanne d.v. H. Heij. en J. D. Witzel; Johannes Leonardus Maria z.v. J. van den Beucken en A. A. Gommans; Marinus El- lebertus z.v. C. van Beusichem en J. E. van Dam. Ondertrouwd: H. Henken en G. van Beijnum; A. van Ek en H. van den Heu vel. Gehuwd: J. W. van de Klift en M. G. H. van Veenendaal; W. van Breenen en R. van Beek; W. Kraaij en B. Slotboom; G. N. van Dam en D. van den Ooster kamp. Overleden: Petronella van Thuijl, 79 jaar, geh. gew. met J. Tollenaar; Marinus van de Weerdhof, 66 jaar, echtgen. van P. van de Bovenkamp; Gerdina Bor, 4 we ken; Hendrik Jurianus van Barneveld, 89 jaar, geh. gew. met E. van Zanten; Theodora Keuning, 12 jaar; Jannigje Tol lenaar, 58 jaar, echtgen. van P. Schoe man; Willem van Burken, 63 jaar, echtgen. van J. Middelhoven; Marinus van Dalem, 83 jaar, geh. gew. met M. J. Pitlo. Elders geboren: te Wageningen: Hendri- kus Johannes z.v. J. Geurtsen en G. Toonen. AMERONGEN Geboren: Hendrika d.v. G. van den Hoek en H. Schut; Willem z.v. A. van Ma nen en C. N. van der Meijden. Ondertrouwd: T. H. Mulder en C. M. J. Voorhuijzen. Gehuwd: C. J. M. van der Werff en A. H. de Haas; J. J. Duitscher en R. C. Kei man; D. Schreuders en D. A. Overeem. EDERVEEN Geboren: Teunis z.v. P. van de Boven kamp en A. van de Pol. Gehuwd: G. Bouw en J. Stomphorst. TOENADERING „Rendez-vous sur le Rhin" is de naam van een Frans t.v.-programma waarin jeugdige Fransen en Duitsers werden opgeroepen om zich op te ge ven om over de Rijn met elkaar te cor responderen. Er kwamen opgaven bin nen van 15.000 jonge Duitsers en 8.000 jonge Fransen. AUTO-RACES BINNENSHUIS Een nieuwe vorm van auto-racesport grijpt in de Verenigde Staten om zich heen als een fikse heidebrand. In navol ging van de „echte" races kwamen eerst de skelters: nu zijn miniatuur-autootjes de grote mode, die hun voortbewegings-ver- mogen ontlenen aan elektrische stroom die tijdens de rit door het miniatuur-cir cuit wordt geleverd. Aanvankelijk ont staan in Engeland, vond deze sport zijn weg naar de westkust van de Verenigde Staten waar ze zeer populair werd, ze dringt nu verder op in oostelijke rich ting. Het aantal Model Car Racing Cen ters stijgt met de dag. Alleen in 1964 kwa men er 250 van dergelijke ondernemingen bij. Ofschoon deze sport geen enkele fysieke inspanning eist van wie er zich mee bezig houdt, is de rol van de „bestuurder-eige naar" toch belangrijker dan men opper vlakkig wel denkt. Hij begint met de bouw in miniatuur van een bekend race model, en dat is vaak geen werk dat in een achtermiddag wordt verricht. Als de bestuurder eenmaal met zijn wagen op het circuit verschijnt vereist de feitelijke besturing een grote kennis van de rijkunst. Hij moet zich afvragen met welke snelheid hij nog juist de bocht kan nemen zonder er uit te vliegen. Bovendien wordt naar gelang van de veronderstelde inhoud van de „tank" van het racewagentje de verplichte stop aan de pit om brandstof te laden rigoreus in acht genomen. U ziet het: het is niet zo eenvoudig als het lijkt. Deze racetracks werden aanvankelijk opgezet om de belangstelling voor het sa menstellen van modelwagens te stimu leren. Nu leiden ze een eigen zeer lucratief bestaan. Men kan ook een eigen circuit kopen om thuis te racen. En het zijn heus niet alleen de Amerika nen tussen de twaalf en twintig die zich ermee bezighouden. Pa is vaak nog ent housiaster dan zoonlief. VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur ds. J. v. 't Ende van Onstwedde; 5 uur ds. S. Meijers van Ermelo; dinsdag 4 mei 8.30 uur Gemeensch. herdenkingsdienst t.g.v. de herdenking v. d. bevrijding. Spre kers: ds. A. A. Bos, ds. C. Langbroek; dr. C. Graafland. Julianakerk: 9.30 uur ds. A. Vroeginde- weij; 5 uur ds. J. van 't Ende. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. T. Lan- gerak; 5 uur ds. A. Terlouw. Sionskerk: 9.30 uur ds. D. van den Berg; 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Bejaardencentrum: 9.30 uur ds. J. J. Tigchelaar van Ede. Veeneind: 3 uur ds. A. Vroegindeweij. Dijkstraat: 2.45 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. O verduin; 5 uur ds. Slingenberg van Renswoude. Geref. Petrakerk: 9.30 uur ds. Slingen berg van Renswoude; 5 uur ds. Over- duin. Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Pniëlkerk: 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur lees- dienst; donderdag 6 mei 7.30 uur ds. C. Harinck van Utrecht. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 5 uur ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Bos (H.D.); 5.30 uur ds. Vijzelaar. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Monné van IJsselstein. R.K. Willibrordkerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 7 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligings samenkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Volle Evang. Gem.: woensdag 5 mei 8 uur geb. O.C.B. dhr. J. v. Veelen van Rotterdam. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Westra; 6.30 uur ds. Kooreman. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Van Enk van Veenendaal. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 en 5 uur ds. D. J. v. Dijk van Eemnes-Binnen. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees- dienst; donderdag 6 mei 7.30 uur dhr. G. J. v. d. Noort van Capelle aan de IJsel. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 5 uur lees- dienst. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5 uur leesdienst. R.K. Ged. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 4 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Koore man (voorber. H.A.); 6 uur ds. D. v. d. Berg van Veenendaal (H.D.). Geref. Gem.: 9.30 en 6.30 uur lees dienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Breugem. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6.30 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. Dorpshuis: 10.15 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. R. Boeke van Rotterdam. R.K. Kerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6 uur dhr. W. Visee. Oud Geref. Gem.: 10 en 7 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. De Bie. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. B. Slin genberg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. P. Zijl stra (voorber. H.A.); 6.30 uur ds. J. Koele van Nijkerk. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. v. d. Veen. Vrijz. Herv.: 7.15 uur De Schans ds. E. van Loenen van Amersfoort. Vrije Evang. Gem.: 3 uur evang. J. W. Delwig van Rheden. ONTYVENNINGSKLINIEKEN VOOR HET ROKEN In de oorlog tegen de sigaret, die de Verenigde Staten met zoveel hevigheid voeren nu men daar het verband tussen kanker en roken toch wel aangetoond acht, is, na de gunstige levensverzeke ringspremies voor niet-rokers en het staken van de sigarettenreclame via radio en TV, een nieuw wapen in de strijd gewor pen. De stad New York opent deze da gen twee rookontwenningsklinieken. Be handeling is kosteloos, en ieder die het ernst is met het voornemen „van de siga ret af te willen" kan er geholpen worden. De behandelwijze bestaat uit psycho- logisché groepstherapie en een aanvullen de behandeling met „Lobelin", een alka loïde uit Lobeliakruid. In Europa is de behandeling met Lobe lin al toegepast door een Zweedse arts, Dr. Bor je Ejrup, die het aan 6000 pa tiënten voorschreef. Negentig procent van hen zwoer het roken af of beperkte dit tot vijf of minder sigaretten per dag. Ook Dr. Ejrup is voorstander van rookont wenningsklinieken: in iedere Europese stad van enige betekenis een ontwen ningskliniek, is zijn leuze. vraagt per 1 juni voor Z. Veenendaal-Rhenen Voor hen die van buitendienst houden prima mogelijkheden. Aanvangsinkomen p.m. van f500,tot f565,(ongehuwd of gehuwd). Borgstelling vereist, tegen billijke ver goeding. Brieven vermeldende leeftijd, opleiding en re ferenties onder nr. 3872 a. h. bur. v. d. blad. Allerminst indien U er voor zorgt dat Uw op „peil" is, kan dat later kosten en moeite besparen. Wilt u drukwerk met nieuwe frisse Ideeën 7 Mogen w\j dan eens offerte maken? Bel nu en wij komen direct DRUKKERIJ De Gelderse Vallei Parallelweg 10 Veenendaal Tel. 08385-2022*

De Vallei | 1965 | | pagina 2