Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Drukte op Bevrijdingsdag was enorm In Veenendaal optocht en watervoetbal Agenda Veenendaals Raad besloot: Jeugdwerk «De Instuif» verhuist naar Teken- school en supermarkten met vakantie open Langdurige discussies mo Tentoonstelling over de oorlogsjaren te Amerongen Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede - Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Stfterpenzeel VEENENDAAL WIST U RHENEN ACHTERBERG RENSWOUDE 39e JAARGANG VRIJDAG 7 MEI 1965 Nr. 36 Bedaktto en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Bedaktle: W. F. ter Boeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bty de agentschappen van «De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprüzen op aanvraag Minimum per advertentie 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Het Bevrijdingsfeest bracht woensdag duizenden mensen op de been. De grootste drukte concentreerde zich uiteraard in Amers foort, waar H.M. de Koningin een indrukwekkende wapenschouw afnam en die door 300.000 landgenoten werd bijgewoond, maar ook in de kleinere plaatsen laaide op sommige momenten het feestvuur op. In Veenendaal ging de belangstelling uit naar de grote optocht „Veenendaal '65" waarvoor het doorgaande verkeer urenlang moest wijken, omdat de kilometerslange stoet zich door de straten kronkelde. In Rhenen werd in de ochtend een Bevrijdingssamenkomst gehouden in de Cunerakerk, waarvoor een grote belangstelling bestond, 's Avonds was er een geweldige drukte op Candia, waar bekende t.v. medewerkers optraden. Amerongen hield het Bevrijdingsvuur brandend. De vlam, overgebracht door estafettelopers werd op De Hof ontstoken. Aan de Lekdijk waren er 's middags ballonwedstrijden voor de jeugd en 's avonds werd het feest besloten met een vreugdevuur. Ach terberg heeft de traditie gehandhaafd en had plezier in het ringrijden met traktoren. Een brandweerwedstrijd voor de jeugd was een plezierig evenement. Renswoude vermaakte zich tijdens volksspelen die bij het Kasteel werden gehouden. Vooral de oudere jeugd toonde zich hierbij zeer actief. De meer dan 200 wagens, die in de stoet meereden gaven een beeld van hetgeen Veenendaal in 1965. twintig jaar na de bevrijding vermag. Van de ene inzending was meer werk gemaakt dan van de andere, maar globaal ge nomen was het wel een manifestatie van hetgeen zich binnen de muren van dit nijvere dorp bevindt. De stoet werd geopend door de gemeentelijke diensten de brandweer en gemeentewerken. Een geheel nieuwe vuilnisauto, zo uit de garage gereden, sprong direct in het oog. Het Veenendaalse bedrijfsleven toonde zich daarna ten voeten uit, in al haar schekeringen, in al haar bran ches. De optochtoverziende kwam men wel tot de conclusie dat ook Vee nendaal een vertechnisering mee maakt, want het aantal technische snufjes was voor de goede opmer ker legio. De politie had handen vol werk om het overige verkeer in goede banen te leidon. Tegen 1 uur in de middag was de toestand weer normaal te noemen. Intussen was de braderie op de Markt begonnen, maar men had blijkbaar niet op zo'n grote toeloop gerekend. In de late middag was er tenminste geen ge braden worstje of iets dergelijks meer te krijgen. Terwijl de mannen zich naar de voet balterreinen begaven konden de moe- •tfr.ra met de kinderen een filmvoorstel ling in het Verenigingsgebouw bezoe ken. Het was daar een drukte van be lang. De films, gedraaid door de heer G. v. d. Schee, werden door de jeugd met aandacht gevolgd. Om vijf uur spoedden honderden zich naar het Schrijverspark voor de vrolijkste noot van deze bevrijdings dag, de watervoetbalwedstrijd van de brandweer. En wat werd er genoten, te meer omdat de brandweermannen er een goed spektakel van maakten. Gro te hoeveelheden water werden over het publiek gespoten, dat als verschrik te kippen achteruit stoof. Voor de doe len waren de schermutselingen het hevigst. We constateerden dat ditmaal alles mocht. Scheidsrechter van Harde- veld behoefde zijn toeter maar weinig te gebruiken. De eindstand was. als we het goed begrepen hebben, 1-1 en al kan er ook nog wel gescoord zijn met de twee klein balletjes die later in het veld kwamen. Hoe het zij 1-1 of 2-1, ieder genoot van dit waterballet, waarbij noch de brandweermannen, noch het pu bliek werden gespaard. In de avonduren verzorgde de Har monie „Caecilia" een concert in de mu ziektent op de Markt en togen de tee ners naar de Industrielaan, waar o.l.v. The Blue Sharks de beentjes van de vloer gingen. Het was als vanouds weer een gezellige drukte in de grote garage van Schoonhoven. Aan het slot van het bevrijdingsfeest dat het in de bedoeling lag dat de Veenendaalse kleuters een beker met snoep zouden ontvangen na de zang op Koninginnedag? dat dit presentje, althans het beker tje, uitbleef? dat veel ouders hierover niet best te spreken waren? dat een misverstand in de verzen ding de oorzaak is? dat de fabrikant de bekertjes te laat afzond? dat ze pas dinsdagavond in Veenen daal arriveerden? dat bovendien de bekers van de Veenendaalse kinderen in Sappe- meer aankwamen en die van Sap- pemeer in Veenendaal? dat de kleuters de bekers alsnog tegemoet kunnen zien? ijCföetzcruMshtle .WEKKERS VA. voor betere uurwerken H00FD5TR 91 VEENENDAAL N D S 1930 Makelaars- en Assurantiekantoor BROUWER Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties werd een groot vuurwerk vertoond in de Engelenburg. Vele honderden ke ken vanaf de overzijde van het Om leidingskanaal toe. Voor de Bevrijdingsdag waren in Rhenen een aantal evenementen ge- orgnaiseerd, waarvan we als hoogte punt kunnen noemen: De Bevrijdings samenkomst in de Cunerakerk. Velen waren in de ochtenduren van deze Be vrijdingsdag naar de imposante Cune rakerk getogen om deze samenkomst bij te wonen. Gezamenlijk zong men 3 strofen van Wilt heden nu treden, gevolgd door het openingswoord en gebed van de Ned. Herv. predikant ds. N. Kooreman. Het R. K. Kerkkoor, de Chr. Oratorium vereniging Euphonia, de Chr. Gemeng de Zangvereniging Eben Haëzer en de Zangvereniging Kunst Na Arbeid lie ten op verdienstelijke wijze enkele lie deren horen. Ds. Joh. Gerritsen, oud-veldprediker te Rhenen hield een toespraak met als thema „Vraag het uw vader" (Deut. 32 vers 7). Spreker wees er op dat men vrijheid, vrede en victorie alleen kon bereiken door veel bloed, zweet en tra nen. En wanneer de jeugd, die zich van de bange oorlogsjaren niets meer herinnert, of na de oorlog is geboren aandringt op vergeten kan men zeg gen „Vraag het uw vader". Majoor R. J. Driessen, leger-aalmoe- zenier te Ede hield een toespraak met als thema „Vreugde en dankbaarheid voor de Bevrijding". Gezamenlijk wer den nog drie coupletten van het Wil helmus gezongen. De Ned. Herv. pre dikant ds. A. Westra sprak een slot woord, en met een samenzang van drie strofen van „Dankt, dankt nu allen God" werd deze Bevrijdingssamen komst besloten. Organist was Leo van Stempvoort. De feestelijkheden ter viering van bevrijdingsdag mocht zich verheugen in grote belangstelling. Om negen uur werden de feestelijk heden geopend met een muzikale rond gang door de muziekvereniging „Ons Genoegen" uit Rhenen, hetgeen door de bevolking zeer op prijs werd gesteld. Er was een programma samengesteld voor de hele dag, zowel voor de jeugd alsmede de ouderen. Het ochtendpro gramma bestond uit Jeugdbrandweer- wedstrijden, ringsteken voor meisjes en trampolinespringen door G.V. Excel sior. 's Middags waren er behendigheids wedstrijden voor tractoren en ring steken voor bromfietsen. Ook hier voor was de deelname zeer groot. Gezellig was het ook 's avonds tijdens ling en de deelname aan de spelen, die duurden van zeven uur tot half elf, trok zowel jong als oud. De organisato ren kunnen met voldoening terugzien op een zeer geslaagde dag. Heel Renswoude heeft zich op de 20e verjaardag van de Bevrijding bijzonder vermaakt. 's Morgens was er allereerst in Re- hoboth een feestprogramma voor de kinderen van de Kleuter- en de Lagere School. Met nummers acrobatiek, goochel toeren en allerlei grappen vermaakten De grote optocht „Veenendaal '65" gezien vanaf het kruispunt Hoofdst,raat- Hoogstraat - Zandstraat. Zeven brandweerwagens met loeiende sirenes openden de kilometerslange stoet. een uit drie person >i y oostaande gezel schap uit Den Haag o.l.v. de heer Mat- la. kinderen en begeleiders uitstekend. Het Oranjecomité heeft geen slechte keus gemaakt bij het uitzoeken van dit gezelschap. 's Middags werden volksspelen ge houden nabij het kasteel. Vooral de opgeschoten jeugd heeft van de mogelijkheid om aan de wedstrijden deel te nemen rijkelijk gébruik ge maakt. Alleen het touwtrekken werd door verschil van mening onbeslist en dus zonder prijzen beëindigd. De uitslagen van de overige onder delen waren: a. Bebendigheidswedstrijd voor fietsen: 1. L. Roeleveld; 2. J. Vermeer; 3. C. Ekses; 4. T. de Hartog en 5. G. Veld huizen. b. Hardlopen om het Kanaal: 1. Jan Wolfswinkel: 2. B. Veldhuizen; 3. H. v. d. Haar; 4. H. Valkenburg; 5. J. Veldhuizen en 6. J. Meuleman. c. Hindernislopen: 1. P. v. 't Wout; 2. R. Dijkstra; 3. W. Vermeer en 4. C. Vink. d. Kruiwagenrace: 1. T. van Voorthuizen; 2. H. v. d. Haar; 3. J. Heerdink; 4. W. v. d. Bovenkamp. e. Boegsprietlopen: 1. C. Vermeer; 2. Joh. v. Voorthuizen; 3. J. Heerdink. f. Zakslaan boven water: C. Vink; A. Vermeer; G. v. Ginkel; C. Vermeer; J. Meuleman; J. den Hartog; J. Wolfswinkel; H. Valkenburg. De winnaars worden verzocht de waardebonnen voor de prijzen deze week af te halen aan het adres Barne- veldsestraat 6. Alle deelnemers wordt dank gebracht voor hun medewerking tot het doen welslagen van de volks spelen op deze 20e bevrijdingsdag. De raad van Veenendaal zag kans over twee onderwerpen, die op de korte agenda prijkten, een vrij langdurig debat op te zetten. Het Jeugdwerk „De Instuif" krijgt de medewerking van de gemeente om te verhuizen naar het gebouw de Tekenschool, maar niet nadat het punt geheel in het principiële vlak was getrokken. De SGP fractie was tegen omdat De Instuif medewerking verleende aan dansavonden. De in Veenendaal gevestigde supermarkets zullen tijdens de vakantie geopend blijven, dit in tegen stelling met de levensmiddelengroothandel bedrijven, die onder de verplichte vakantiesluiting vallen. Dit voorstel haalde maar net de eindstreep: 10 stemmen voor, 8 tegen. DE INSTUIF Het voorstel van B en W (elders in dit blad) behelsde de aankoop van het jeugdgebouw aan de Industrielaan en de verhuur van De Tekenschool voor een periode van 20 jaar. De heer Ester (AR) opende de rij der sprekers en was gaarne bereid zijn stem aan het voorstel te geven. De overheid heeft een taak t.o.v. de jeugdzorg en het zijn nu niet alleen woorden, maar ook daden die uit de bus komen. Hij meende dat De Instuif zich beijvert voor een goede vorming van de jeugd en de aktivitei- ten een zinvolle vrijetijdsbesteding in houden. Er wordt soms te gemakkelijk over de jeugdproblemen heengelopen en soms wordt alles afgewezen zonder er een alternatief tegenover te stellen. De heer Ester hoopte dat het voorstel met algemene stemmen zcu worden aanvaard. De heer van Remmerden (PvdA) had geen bezwaren, maar vestigde de aan dacht op de moeilijker wordende ver keerssituatie op de Kerkewijk en wan neer De Instuif aan deze weg wordt gehuisvest vreesde hij nog meer moei lijkheden. De heer Haggenburg (KVP) las uit het voorstel een bewogenheid met onze jeugd en was er blij mee. Mevrouw Buddingh (VVD) leek het op het eerste gezicht wel acceptabel, maar toch schuilden er haars inziens addertjes onder het gras. Dat er een tussentijdse opzegging van de huur mo gelijk blijft, achtte spreekster niet ac ceptabel. Het gemeentebestuur kan De Instuif op elk moment de huur op zeggen. Bovendien wilde ze de kosten van het onderhoud niet op de schouders van het Instuifbestuur laden. Toen de technische school nog in de Tekenschool zat kwam het grootonderhoud ook voor rekening van de gemeente en waarom nu het jeugdwerk zo zwaar belasten? De heer v. d. Haar (SGP) kon op principiële gronden niet accoord gaan. De aktiviteiten van De Instuif druisen rechtstreeks in tegen de regels van Gods Woord, aldus deze SGP-afgevaar- digde. De heer van Ojik (CHU) wilde posi tief reageren op het jeugdwerk, temeer omdat hem was toegezegd dat het dan sen niet meer gebeuren zou. De heer van Genderen (CHU) stond positief tegenover het werk van De Instuif en vroeg aan de heer v. d. Haar te bewijzen, welke dingen tegen Gods Woord indruisen. De heer Bastmeyer (CHU): Gezien het nozemvraagstuk ben ik voor het voor stel. Het jeugdwerk moet breed wor den gezien en opgezet. De heer Visser (CHU) was ook voor stander, maar wees eveneens op de verkeerssituatie aan de Kerkewijk. In tweede instantie merkte de heer Ester op dat er lichtvaardig werd om gesprongen met heilige zaken en men ongemotiveerd zegt dat men bezwaren grondt op Gods Woord. De heer van Deelen (SGP): We zijn niet tegen de jeugd alsof we hen niets gunnen. Maar het dansen en wat dies meer zij, kunnen we niet goedkeuren. De heer v. Leeuwen (AR) interrumpeert fel: Wat betekent „wat dies meer zij"? De voorzitter suste met_ een hamerslag de gemoederen. De heer van Deelen: Wij springen niet lichtvaardig met Gods Woord om, we kunnen ons er niet mee verenigen, bo vendien zijn we ook gekant tegen de financiële kant van de zaak. Die 25 mille is ons te bar. Ieder die wat wil opzetten moet hetzelf maar bekostigen. Het geld moet toch ergens vandaan komen? De heer Ester kon de heer van Dee len niet begrijpen. De overheid heeft in deze groeiende industrieplaats een taak in dit opzicht. De heer v. d. Haar (SGP): In 't verleden is er niet gehan deld naar Gods Woord. Men heeft de jeugd zich uit laten leven. Mevrouw Buddingh begrijpt de dis cussie niet goed. Ze vindt dansen niet onfatsoenlijk. Het ligt aan je karak ter. je kunt ook onfatsoenlijk lopen, spreken enz. Op bevrijdingsdag is er gedanst en zelfs de burgemeester heeft zich overtuigd van de prettige sfeer. Het jeugdprobleem in Veenendaal is er ge lukkig nog niet een met een hoofdletter en laten we zorgen dal het dat niet wordt. Wethouder Koppenberg was blij, dat het voorstel over het algemeen in stemming vond, behoudens wat prin cipiële punten. De Raad verdiepte zich hier nogal in en ging zelfs eikaars vra gen beantwoorden. De plaats aan de Kerkewijk is inderdaad niet zo gun stig, verkeers-technisch gezien, maar hiertegen kunnen misschien maatrege len genomen worden door te pogen een achteruitgang te maken. Wat de tussen tijdse opzegging van de huur betreft, dat moet mogelijk zijn, omdat ook De Instuif later misschien weg wil of nieuwbouw wil plegen. De Raad kan van mij niet verwachten, dat ik de principiële kanten beschouw, dat is een persoonlijke zaak. Ik wil wel verklaren dat het mo derne jeugdwerk een andere aan pak vereist. Met sjoelen, figuurza gen of dammen hou je de jeugd niet meer bezig. Bij de onderhandelin gen met het bestuur werd niet ge sproken over de aktiviteiten van De Instuif, noch positief, noch negatief. De voorzitter merkte op dat hij het werk van De Instuif nu een jaar lang had gadegeslagen en toen constateer de dat de daar verzamelde jeugd zich zeer ordelijk gedroeg. Toen men tot stemming overging bleken alleen de heren van Deelen en v. d. Haar (SGP) tegen het voorstel te zijn. Supermarkets open of dicht? Over het wel of niet openhouden van supermarkets tijdens de vakantie in tegenstelling met de vakantiesluiting van grote levensmiddelenhedrijven zo als Albert Heyn N.V. en de Gruyter en Zn. N.V., die hadden verzocht ook te mogen worden uitgezonderd van de verplichte sluiting ontspon zich een vrij heftig debat. De heer van Gende ren was geen voorstander van ge dwongen vakantie en vond dat ook su- permarkts onder de sluitingsregeling moeten vallen. De heer van Deelen vond dat de grote middenstanders worden beschermd en de kleine in een hoek gedrukt. Hij kon daarover oordelen, want hij was „zelf ook een klein man netje". De heer Haggenburg (KVP): Gelijke monniken, gelijke kappen en ben het met de vorige spreker eens. De heer Ester (AR): Is dat spreek woord in uw kring nog van kracht, (Grote hilariteit). De heer van Remmerden (PvdA) was voor een gedwongen vakantie voor ie dereen, dus ook voor de supermarkets. Mevrouw Buddingh (WD): Het is Luit.-kolonel Holtichem van de K. L. eert de gevallenen op de Grebbe- berg en legt namens z\jn onderdeel een bloemen krans op een der graven. In de raadzaal van Amerongen zjjn de verschrikkelijke oorlogsjaren opnieuw cot leven gekomen. Dankzij de geweldige energie van een viertal ras-verzame- laars is e;r een tentoonstelling ontstaan die er wezen mag. Ontelbare voorwer pen, foto's en knipsels geven op zeer overzichtelijke wijze een beeld van de jaren vanaf omstreeks 1935 tot de bevrijding in 1945. Het is ongelofelijk dat de neren M. J. van Prattenburg, K. Eyffius, J. Sabel en G. Kroeze het hebben we ten klaar te spelen om een dergelijke overvloed van artikelen bijeen te krijgen. Het grootste gedeelte stamt overigens uit hun eigen verzameling. Deze verzame lingen werden aangevuld met welkome artikelen uit het oorlogsmuseum te Overloon en met voorwerpen, tijdelijk afgestaan door inwoners van Amerongen en mensen uit de verre omgeving. Wil men alles goed bekijken en in j zich opnemen dan vergt een bezoek zeker enkele uren. Dit is echter niet no dig. Voor het verkrijgen van een glo- baal beeld heeft men minder tijd no- dig. Dankbaar zijn de organisatoren voor de medewerking van het gemeentebe- stuur van Amerongen voor het feit dat de raadszaal voor dit doel gebruikt1 mocht worden. Voor het aanbrengen van de verschillende voorwerpen kreeg men de beschikking over het materiaal van de zijde Stichtse Culturele raad. voor een huisvrouw een vervelende zaak als alles dicht is. De supermarkt biedt de grote verscheidenheid en het is gemakkelijk als men in de vakantie daar terecht kan. Het behoeft niet te leiden tot klantenverloop omdat vol gens haar de supermarkets de artike len niet thuis bezorgen en vele huis vrouwen daarop gesteld zijn. De heer Bastmeyer (CHU): Iedere branche heeft haar eigen vakantierege ling. Hij wilde de supermarkets geen voorrechten boven een ander verlenen. De voorzitter verklaarde dat de Raad reeds in juni 1961 een beslissing nam. Dit is slechts een aanvulling n.a.v. de verzoeken van de twee grootlevensmid- delenzaken. U hebt toen al een stap op deze weg gezet. De heer van Deelen: Maar toen was ik ook al tegen. Wethouder de Ruiter: Men kan de supermarkets niet sluiten. Hoe^wil men dat realiseren? De ene week is er vakantie voor de melkhandel, de andere week voor de slagers. Men kan toch niet een bepaalde hoek van zo'n supermarkt dichthouden? Mevrouw Buddinh repliceerde met de opmerking dat het sluiten van een su permarkt grote ongemakken voor de huisvrouw meebrengt. We moeten hier oppassen voor „kruidenierspolitiek", vond ze en een meer op de praktijk ge richt oordeel hebben. Bij de stemming bleek dat het voor stel van B en W was aangenomen met 10 tegen acht stemmen. Voor waren 4 A.R (de heer Diepeveen was afwezig), 4 PvdA (met uitzondering van de heer v. Remmerden) Wethouder de Ruiter (CHU) en Mevrouw Buddingh (VVD). De supermarkts blijven dus open, de zaken van Albert Heyn N.V. en de Gruyter N.V. zullen onder de vakan- tiesluitingsregeling vallen. Zeer overzichtelijk en in juiste volgor de heeft men allerlei herinneringsge- schriften en -voorwerpen in Ame,ron- gens raadzaal tentoongesteld. Een be zoek aan deze tentoonstelling is zeer zeker de moeite waard! Bij het binnentreden der expositie ruimte begint aan de linkerzijde de rondgang. Verschillende krantenknip sels, artikelen, foto's e.d. geven een beeld van de vooroorlogse jaren. De crisis, de werkloosheid, de toestanden in Duitsland. Men krijgt een indruk van de opkomst van het Nationaal So cialisme, niet alle enin Duitsland, maar pok in Nederland. Vervolgens komt dan de inval in Nederland, de bezetting. Vooral uit de bezettingstijd is er veel te zien. Wie herinnert zich niet de ellendige maar niettemin in die tijd zeer ge waardeerde noodkacheltjes? Wie in Amerongen denkt niet nog eens terug aan het ingenieuze machientje om ta bak van eigen teelt te snijden. Maar ook, pakjes sigaretten en doosjes si garen (het grootste denkbare bocht), thee ook surrogaat natuurlijk, liggen in de raadzaal alsof ze nog gisteren in de winkel gehaald zijn. Niet alleen echter gebruiksartikelen uit de bezetting, maar ook wapentuig is volop aanwezig. Van het Nederlandse leger, van de Duitsers, maar ook van de bevrijders. Uit de oorlogsdagen stamt een in de haast ge maakt bordje richting aangevende voor „marsvaardige gewonden". Het eerste begin van de verzameling van de heer van Prattenburg. Ook het gehate bord je „Ortscommandantur" ontbreekt niet. We worden nog eens met de neus bo venop de gevreesde „bekantmachun- gen" van de S.D. gedrukt. We beleven weer de angsten van razzia huiszoe king enz. Maar ook zien we hoe de Nederlan ders zich toch. niet lieten intimideren. Daar zijn de ondergrondse krantjes in het begin kleine stenciltjes, later uit groeiend tot „nieuwsbladen". In schril le tegenstelling daarmee de „officiële" legale kranten waarbij de Telegraaf een opvallende plaats bekleed. Win terhulp? Ja, ze zijn er de bussen en speldjes. Het vieze geld, waar je niets voor kon kopen, het is aanwezig. Rui me documentatie over de Arbeidsdienst, uitmonstering van de Duitse- en NSB- Zie vervo^_op pag. 4 VEENENDAAL Vrijdag 7 mei: Filmavond in geb. Eltheto t.b.v. actie Philadel phia. Vertoning film over Ken nedy en ,Het paard van Troje'. In de pauze verloting spaar bankboekjes. Aanvang half acht. Zaterdag 8 mei: Feestmiddag voor geestelijk gehandicapten verzorgd door Jeugdwerk „De Instuif' van 15-17 uur in geb. Eltheto. Dinsdag 11 mei: Voetbalwedstrijd op Sportpark tussen GVW en afdelingselftal. Woensdag 12 mei: Amateurmode show van fa. C. Diepeveen in geb. Eltheto, 7.30 uur. Woensdag 12 mei: Ontspannings middag bejaarden in OCB ge bouw. Mevr. de Moor spreekt over „Ons kontakt met ande ren". RHENEN T.e.m. 22 mei in Streekmuseum: Expositie „Koningin Wilhelmi- na en haar tijd". Geopend op werkdagen van 11-12.30 en van 2-5 unr. Ook op dinsdagavond van 17-19 uur. AMERONGEN Maandag 10 en eventueel dins dag 11 rnei: In raadszaal in leiding met geluidsfragmenten uit de bezetting mte de stem men van o.m. Kon. Wilhelmi- i1 na, Churchill, Hitler. Aanvang 8 uur.

De Vallei | 1965 | | pagina 1