Bloemen voor kampioen «Musketiers» na een verdiende zege in Utrecht op P.V.D. 1-4 Fraaie zege van GVVV als besluit van competitie RHENUS STELT ZICH DEFINITIEF VEILIG Gerard Hoedeman ster van 't veld v.v. Musketiers 1952-1965 Huihorst greep na rust de winst op SVP Ter Leede en DOVO deelden de winst Wederom overwinningen van VLTC jeugd GVVV - met Jan van de Bovenkamp - tegen sterk afdelingselftal 1-1 Nieuwsblad „DE VALLEI' dinsdag 11 mei 4 Een prachtig kampioenschap van v.v. Musketiers na een bijzonder spannende eindfase van de competitie, waarin de Elsterse groenwitten eerst op de voorlaatste competitiezaterdag aan de kop van hun poule prijkten en de zenuwslopende achtervol ging op het leidende Hulshorst met succes bekroond zagen. Dat de supporters wel vertrouwen hadden in de strijd van zater dag tegen het Utrechtse P.V.D. bleek wel uit de enthousiaste wijze waarop zij met enkele bussen en verschillende auto's hun favorieten tot kampioenen bestempelden. Zaterdagmiddag speelde Musketiers bij heel slechte weersomstandigheden in Utrecht tegen PVD de hoogst be langrijke en beslissende wedstrijd, die zo succesvol, eindigde. De Elstenaren speelden zich reeds in 't eerste kwar tier naar het kampioenschap. Van ner vositeit was geen sprake, waarbij het reeds in de eerste minuut gescoorde doelpunt natuurlijk een gunstige rug gesteun was. PVD gaf sportief partij, maar kon tegen deze Elsterse geestdrift en wils kracht niet op. Bij de Elstenaren speel den J. Kroesbergen, R. v. d. Klift en D. Jansen een uitstekende partij. Snelle openingstreffer Na het beginsignaal van arbiter Bos, werd er even heen en weer getrapt, waaruit de Elstenaren uiteindelijk een aanval konden opzetten. Zonder dat een PVD'er de bal kon aanraken kwam er een voorzet van rechtsbuiten D. Jan sen. De naar de midvoorplaats gesprin te linksbuiten Corrie Henzen maakte met een beheerste voetbeweging de openingstreffer, 0-1. Musketiers voelde dat hier de kans lag en ging door. Aanvallen golf den op het Utrechtse doel en de PVD'er goalie B. Hoefakkers moest meerdere keren handelend optre den. In de 5e min. beging spil v. Rooyen een overtreding. R. v. d. Klift nam de vrije schop, welke keihard in het zij net knalde. Maar er bleven gevaarlijke situaties voor het PVD doel, vooral door het enthousiasme der Elstenaren. In de 10e min. viel dan het eigenlijk beslissende doelpunt. Uit een aanval over rechts kwam de bal bij de naar binnen gesprinte D. Jansen, deze pas seerde spil v. Rooyen en liet een schui ver los die die doelman Hoefakkers kansloos maakte, 0-2. Angstig rustig Na dit doelpunt gingen de groen-witten rustiger spelen, angstig rustig soms en gaven hierdoor de Utrechtse aanvals- linie gelegenheid om gevaarlijke tegen acties te ondernemen. De Musketiers defensie hield alles goed gesloten en hierbij kwam duidelijk een tekort aan snelheid van de Utrechtse vuurlinie aan 't licht Daarentegen had r.-back Achterberg van PVD de grootste moeite om aan de andere zijde de handige Corrie Hen zen van een doelpunt af te houden. In de 25e minuut moest de linksback zelfs een keihard ingeschoten bal van deze C. Henzen uit het doel koppen. Even daarna viel de PVD keeper zelfs lang uit naar de bedreigde doelhelft na een vrije trap van rechtsbinnen v. d. Klift. Fel offensief Toen gingen de PVD'ers fel in 't of fensief. Zo zelfs dat rechtsbinnen B. v. Rooyen en keeper Quint even opgelapt moesten worden nadat beiden in bot sing waren gekomen. De regen begon nu echter neer te stromen en dit luw de de aanvalsdrift van de teams der mate. Enkele minuten voor de rust kreeg de PVD linksbuiten Botermans een grandioze kans maar miste tot op luchting der Elsterse supporters. Rust. Tijdens de thee hoorden de Elste naren dat Hulshorst in Veenendaal met 1-0 achterstond, wat na de rust een Musketiers in 't veld bracht dat regelrecht naar de zege speelde. Reeds in de 9e minuut kreeg mid- voor Kranenburg een prachtige sco ringskans, maar was niet snel genoeg, zodat keeper Hoefakkers kon ingrijpen. Maar ook het Elster doel ontkwam ter nauwernood aan doorboring toen keeper Quint de bal uitgooide naar de PDV'er Van Dam. Quint herstelde zich echter knap door de inzet van deze speler te stoppen. Het terrein werd steeds slechter en er ontstonden wel eens botsingen door de gladheid. Na ongeveer een kwartier spelen, werd een schot van D. Jansen van richting veranderd, 0-3. Even kwam PVD nog aandringen en dit resulteer- de in een doelpunt door de ruim 40- jarige v. d. Linden, die doorbrak en Quint kansloos passeerde, 1-3. Muske tiers kreeg door dit doelpunt een ner veus gevoel maar herstelde zich snel en toen ruim een kwartier voor het einde het „Geen woorden maar daden" uit de supportersclub schalde en bleef aanhouden kon een laatste doelpunt niet uitblijven. 6 Min. Pro forma voor het eindsignaal profi- Spelmoment Musketiers: De Musketiers linksbinnen D. Jansen, jaagt het twee de en feitelijk beslissende doelpunt achter de Utrechtse doelman. teerde midvoor Kranenburg van een misverstand tussen rechtsback en kee per Van PVD en lepelde de bal uit moeilijke positie in het verlaten doel, 1-4. De resterende ti'jd was pro-forma en werd uitgezongen door de groen witte supporters. Na het eindsignaal gingen de spelers op de schouders en werden bloemen aangeboden voor dit officieuze kam pioenschap, want er is nog een pro test tegen Musketiers, wat volgens in siders en de betrokken arbiter als voor de Elstenaren gunstig kan worden be schouwd. In Eist aangekomen maakten spelers en bestuur op een versierde open wagen een rondrit door Eist. Het zegevierende elftal van Muske tiers, dat na het behaalde kampioen schap naar de le klasse van de afd. Utrecht promoveert. Het begon allemaal na een vluchtig gesprek in de bus naar het dagelijkse werk, dat er in Eist toch eens een voetbalclub moest komen die op zater dag speelde. Dit idee werd dan op 2 januari 1952 werkelijkheid. De op richters van deze nog steeds jonge vereniging waren o.a. de heren A. KlompJ. v. KranenburgW. v. Swetselaar f en N. Roks. Een voorlopig bestuur leidde in deze tijd de Musketiers. Reeds het tweede seizoen '53-'54 kon men een kampioenschap vieren en promoveerden zij naar de 2e klasse. Seizoen '55-'56 is eigenlijk de zwarte bladzijde van deze vereniging. Een bestuurscrisis en diverse moeilijk heden met het terrein aan de Woudwegwaar men naderhand zonder blikken of blozen vanaf gezet werd en de doelpalen op een uiterwaard werden geplaatst vormden een dieptepunt. In '58-'59 werden zowel het le als het 2e elftal kampioen. Helaas brach ten de Elstenaren de promotiekamp met VVOO niet tot een goed einde en bleven 2e klasser, wat zij tot en met dit seizoen zijn gebleven. De vereniging is nimmer gedegradeerd en telt op 't ogenblik ongeveer 160 leden. Merino's gaf 31 voorsprong uit handen tegen kampioen SDVB De Merino's speelden zaterdagmiddag een goede wedstrijd, die door een be hoorlijk aantal belangstellenden werd bijgewoond. Men had kampioen SDVB aan de Wageningselaan op bezoek. Bij de aanvang van de wedstrijd werden vriendelijke woorden gewisseld en bood aanvoerder van Esse van Merino's aan zijn collega van Ginkel van SDVB een bouquet bloemen aan ter ere van het behaalde kampioenschap van de Bar- neveldse gasten. Hierna feliciteerden alle spelers van Merino's hun tegenstanders. Het spel verliep aanvankelijk voor de Veenen- dalers zeer gunstig. Men bouwde een 31 voorsprong op, maar tegen het einde wist SDVB door een paar snelle uitvallen nog een gelijk spel te be reiken. De gasten namen door linksbuiten v. d. Beek de leiding, maar de score werd kort voor rust door Hennie van Esse gelijk getrokken toen hij een haar scherpe voorzet van v. d. Berg in het doel knalde. 11. Na rust toonde Ton v. d. Berg zijn huidige vorm en doelpuntte er lustig op los. Het eerste doelpunt kwam tot stand na een fraaie trekbal en het tweede was een rake schuiver. Bij de ze 31 stand begon Merino's noncha lant te spelen, een kolfje naar de hand van de kampioensclub SDVB. In twee minuten tijds had men de stand op ge lijke voet gebracht en toen ontspon zich nog een duel om de winst, die door geen van beiden werd behaald. Eind stand 3—3. Merino's telde invallers voor back Pleyler en spil v. d. Weerd- hof, waarvoor resp. Wagensveld en van Kruistum Jr. invielen. In het Merino- elftal speelden vooral de voorhoede spelers A. v. d. Berg en v. d. Voort een zeer knappe partij. Maar Musketiers werd kampioen Sportvereniging Panter heeft haar sportieve plicht tegenover Musketiers ten volle vervnid en gaf het naar de titel strevende Hulshorst vinnig party. Het mocht even wel niet baten. De voor rust verkregen 1-0 voorsprong ging in de tweede helft ge heel verloren en uiteindelijk trokken de gasten met 3-1 aan het langste eind. Na af loop spoedde men zich naar Eist, waar men te horen kreeg dat Musketiers het kampioenschap had behaald. Hulshorst, dat het hele seizoen de ljjst had aangevoerd, is in het gezicht van de haven gestrand en werd op de valreep door de succesvolle Elsterse club voorbijgestreefd. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat Hulshorst zou gaan winnen. Panter speelde, ondanks de regen, fris van de lever, maakte een openingsdoelpunt, maar de matig leidende scheidsrechter keurde de treffer af omdat de maker van het doelpunt A. v. d. Pol, de keeper zou heb ben aangevallen. Maar korte tijd later was het wel raak toen Kalter na een goed door W. Sas genomen hoekschop inko- gelde, 1-0. Hulshorst raakte door de ze nuwen van de kook en kon maar niet tot goed tegenspel komen. Dat werd bewaard tot na de rust. De zeer gevaarlijke door- zettermidvoor Klompenburg deed van zich spreken door driemaal het Panterdoel te doorboren. Na een kwartier viel keeper van Kooten finaal over een schuiver van de Hulshorstmidvoor en een minuut la ter had deze goalgetter de stand al naar 2-1 geschoten. Hierna kwam SVP weer aan het woord, maar er lukte niet veel. Paal, lat en keeper stonden een doelpunt in de weg. Vlak voor het einde wist Klom penburg met een werkelijk schitterend doelpunt de eindstand op 3-1 te bepalen. Hulshorst kleedde zich snel aan en ver trok met hun aanhang naar Eist om de afloop van de wedstrijd PVD-Musketiers te vernemen. Het werd voor de Veluwse ploeg, ondanks de overwinning op SVP, een teleurstellende terugtocht naar huis. 4—2 ZEGE OP D.W.S.V. Op een prima bespeelbaar terrein, is het de Grebbebewoners gelukt, DWSV met 4-2 te bedwingen. Een belangrijke wed strijd voor beide partijen, daar Rhenus nog 1 punt nodig had om zich veilig te stellen en ook DWSV nog punten nodig had. Rhenus verloor de toss en trapte af met een harde wind, of beter gezegd, storm in de rug. De bal belandde voor het doel der gastheren, een mistrap van een der ach terspelers had een doelpunt tot gevolg. Geenszins gedeprimeerd trok Rhenus wederom ten aanval, waar de rechtsbuiten de bal kreeg toegespeeld, die, na enige spelers gepasseerd te zijn, de bal prachtig voorgaf en de linksbuiten kon deze voor zet in het net deponeren, 1-1. Beide partijen wogen tegen elkaar op. beurtelings kwamen de doelen in ge vaar. Rhenus kroop door het oog van de bekende naald, toen een schot op de kruising van paal en lat terecht kwam, terwijl de doelman van Rhenus een prach tige safe voor zijn rekening nam. Nog maals was het de linksbuiten van Rhe nus, die ten tweede male de bal rustig in de touwen deponeerde, nadat hij was doorgelopen, 2-1. Even daarna verrichtte de keeper van Twee treffers ten onrechte afgekeurd Het was duidelijk te zien dat bij de wedstrijd tussen Ter Leede en DOVO geen belangen meer op het spel ston den. DOVO was de betere ploeg, maar ging eerst werkelijk voetballen toen de stand 1-1 was, dat was ver in de tweede helft. Gelijk op Voor de rust ging de strijd vrijwel gelijk op. Na een kwartier scoorde mid denvoor Van Zuylen van Ter Leede toen Bertus Kroesbergen een voorzet van de nog steeds gevaarlijke links binnen Molema niet onder controle kon krijgen en invaller-doelman De Groot verzuimde uit zijn doel te komen, 1-0. Even tevoren had De Groot een goed schot van rechtsbinnen v. d. Biezen be trouwbaar gestopt. Tien minuten later scoorde Schoe- man met een mooie kopbal uit een voorzet van Slotboom, maar de matig leidende scheidsrechter Bos keurde het doelpunt af. Noch Ter Leede, noch DOVO begreep de reden. Aan de andere kant knalde Van Zuy len schuin voor doel staande in het DOVO doel, maar volgens de scheids rechter was de bal door het zijnet in het doel terecht gekomen en tot ver bazing van iedereen gaf hij in plaats van een doelpunt een hoekschop aan de gastheren. Combinaties Na rust ging DOVO op het bekende stramien voort borduren. Combineren en nog eens combineren, eindeloos. Er kwam soms geen enkele Ter Leede speler aan te pas, maar dit alles werd voorlopig niet doeltreffend afgerond. Zelfs linkback Van Manen, de beste man deze middag, ging mee naar voren evenals B. Kroesbergen, maar geen doelpunten. Aan de andere kant had doelman De Groot een snipperuurtje. Een kwar tier voor tijd zorgde de naar binnen gezwenkte Diepeveen dan toch met een welgericht schot voor de gelijk maker, 1-1. Bijna was het nog 1-2 ge worden toen een schitterende kopbal van Schoeman via de binnenkant van de paal terugstuitte in de handen van keeper Heyl, die even tevoren nog een goede inzet van Visser ternauwernood wist te stoppen. Met deze DOVO acties in de slotfase kwam het einde van deze voor de thuis club laatste wedstrijd van het seizoen. Voor DOVO rest nog de uitwedstrijd tegen kampioen IJsselmeervogels in Spakenburg. KVO B - ARENA B 0—4 Het beginsignaal had nog maar net geklonken of Arena B begon met een mooie aanval, die werd beloond met een doelpunt. KVO B kwam echter met een paar gevaarlijke aanvallen terug. Hieraan had de verdediging van Arena B de handen vol. Arena B liet geen bal door, integendeel, het zette weer een aanval op en ook deze keer was een doelpunt het resultaat. De stand was nu 2-0 voor de Arena jeugd. Na de rust ging Arena B het meest in de aanval. KVO B deed ook wel en kele gevaarlijke aanvallen, maar zon der succes. Nadat Arena B eerst een strafworp had gemist, ging er uit een vrije worp een bal door de mand. On geveer 2 minuten voor het einde maak ten de Rhenenaren het vierde doelpunt. De doelpunten in deze wedstrijd kwa men van Dick van Ingen 1, Tineke Bo- chane 1, Sijtje van Baren 1 en Wim Luisman 1. Nu GVVV vrijuit kon spelen bleek dat de ploeg een knap partijtje voetbal kan leveren. Tegen het ster ke Noordwijk werd een 5-1 overwinning behaald en men kan spreken van een volkomen verdiende zege. Dick van Manen was wel bijzonder produktief en scoorde de hattrick. In de achterhoede was linkshalf G. Hoedeman de grote man, die praktisch de gehele Noordwijk-aanval aan banden legde. De wedstrijd werd in een stromende regen gespeeld, maar de 22 spelers trokken zich weinig van de nattig heid aan. KANSEN Al in de beginfase bleek dat GVVV er bepaald zin in had. Het doel van Noord- wijk werd onder druk gezet, waarbij voor al middenvoor van Manen soms gevaar lijk doorstootte. In de vierde mipuut kreeg linksbuiten Schoeman een kans om te zoenen, maar hij lepelde de bal uit ner vositeit ver buiten de palen. Even later was het wel raak Schoeman lanceerde een voorzet, de bal kwam bij van Manen op rechts. Ieder dacht dat een boogbal zou volgen, maar driftig haalde van Ma nen uit voor een scherp schot dat hoog en hard in de hoek verdween, 1-0. GVVV ging door. GVVV ging door Noordwijk moest alle zeilen bijzetten om zich de fel aanvallende blauwhemden van het lijf te houden. Vooral op rechts dook het gevaar op. De vinnige binnenspeler van Limburg wilde ook zijn aandeel in de akties. In de 12de minuut schoot hij venijnig en hard over het doel van kee per v. d. Niet, maar drie minuten later liet hij het net trillen. Terwijl hij de bal op de zestienmeterlijn oppikte dacht ieder een dat hij van Manen zou bedienen. Maar Limburg dacht er anders over, draaide wat om zijn as en schoot onver wacht in, 2-0. De GVVV-ploeg draaide prima, er ontstonden nog meer kansen, maar nu waren de verdedigers van Noord wijk paraat. Aan de andere kant schoot J. v. d. Lippe op een haar naast en kon Pavert de doorgebroken linksbuiten van scoren afhouden. Terwijl het alsmaar bleef regenen werd Noordwijk iets ster ker, maar de GVVV'ers gaven geen me- tertje cadeau I Aanval Na rust viel GVVV weer even verwoed aan als daarvoor. Het spel werd iets fel ler nog. Na tien minuten begreep Noord wijk dat men er ook tegenaan moest. De international, de gebaarde Piet v. d. Lip pe, spoorde zijn mede-aanvallers aan en GVVV moest even in eigen doelgebied terug. Na een kwartier ontstond een klein incident, dat een tegenpunt van Noord wijk tengevolge had. Rechtshalf Warn- hoorn maakte hands op het middenveld Scheidsrechter Boender stond er met z'n neus bovenop, maar liet de fluit niet ho ren. Hij zag dat R. Kloot de bal voor de voeten had en kende de voordeelregel toe. Kloot was van mening dat hij zou flui ten en speelde bal niet. Zo kon P. v. d. Lippe er zich meester van maken en vrijuit doelpunten, 2-1. Hevige protesten van GVVV mochten niet baten, arbiter Boender kende de goal toe. Terug Het pleit echter voor het moreel van GVVV dat men zich niet liet ontmoedigen. Met volle kracht werd de aanval ingezet, men kwam terug. Schoeman gaf na 20 mi nuten een pass naar D. van Manen. De keeper van Noordwijk wilde ingrijpen, maar liet de bal vallen. Van Manen pro fiteerde direct en schoof de bal in het net, 3-1. Nog even laaide de tegenstand STANDEN ZATERDAGVOETBAL K.N.V.B. 2e klasse A: Zwart Wit '28 26-42 26-38 Kozakken Boys 26-34 Zuidvogels 26-32 25-30 23-26 NDSM 25-24 26-23 CSCA 26-22 ZCFC 26-22 GVVV 26-19 26-18 SSC '55 26-17 HCSC 25-11 HCSC degradeert. 2e klasse B: IJsselmeervogels 24-39 24-34 's-Gravenz. SV 25-32 DOVO 25-30 25-30 DOSK 25-28 SHO VVOG sss 24-20 25-12 SDCP 26-8 IJsselmeervogels kampioen. van Noordwijk op, maar de achterhoede waarin linkshalf Hoedeman werkelijk su bliem spel liet zien en back Rebergen met spil v. d. Bovenkamp solide verdedigers waren, gaf geen krimp. Noordwijk werd duidelijk teruggewezen. Na een half uur draaide de aanval weer op volle toeren Schoeman lanceerde van Manen, die een serie Noordwijkers achter zich liet en de bal keihard in het net liet vliegen, 4-1. De strijd was toen wel gestreden. Noord wijk deed er niet veel meer aan. Vlak voor tijd nog even een vermakelijk mo ment. R. Kloot was doorgebroken pas seerde de doelman en mikte in het verla ten doel. De scheidsrechter floot niet voor doelpunt, maar kwam eerst even kij ken of de bal de doellijn wel was gepas seerd. Voor alle zekerheid gaf Robbie er toen nog maar een extra zetje tegen. 5-1. Een GVVV spelend in deze vorm kan met gerust hart de volgende competitie tegemoet zien. Het is duidelijk dat de in de laatste maanden gespeelde matige wed strijden een gevolg waren van de depres sie waarin de spelers verkeerden in ver band met het degradatiegevaar Nu men verlost was van de zorg was het aan het spel merkbaar DWSV een prachtige redding, door de bal vallende op de lijn, in zijn bezit te krijgen, Toen er ongeveer een half uur gespeeld was, beging DWSV een overtre ding. De rechtsbuiten van Rhenus plaats te zich achter de bal op ongeveer 20 meter van het doel. Het diagonale schot, dat volgde, verdween onhoudbaar in de lin kerbovenhoek, 3-1. Met deze stand was tevens de eerste helft verstreken. Na de thee bleek dat Rhenus deze voor sprong hard nodig zou hebben, want men moest nu tegen de schuin over het veld staande storm optornen. De achterhoede bleek uit het goede hout te zijn gesneden Men hield het hoofd koel, hoewel men vanwege de storm enige hoekschoppen moest weggeven, waarbij men een over treding maakte. De scheidsrechter wees terecht naar de beruchte stip. De penalty werd in een doelpunt omgezet, 3-2. Met nog twintig minuten spelen, zag het er niet rooskleu rig uit. Nogmaals belandde een schot van de Utrechters tegen de deklat. Nogmaals zette Rhenus een aanval op, waarbij men oog in oog kwam te staan met de doelman van DWSV. De doelman kon echter het leer onderscheppen. Rhe nus kwam steeds beter op dreef en zette aanval na aanval in, waarbij de linksbui ten de hattrick verrichtte door nogmaals alleen voor de keeper staande, deze kans loos te passeren, 4-2. Hetgeen tevens het einde betekende van deze belangrijke harde wedstrijd, waarbij diverse spelers geblesseerd raakten. Geen van hen moest gelukkig het veld verlaten Overgelukkig verliet men het veld. Rhe nus was overigens de enige club in de af deling, die gevoetbald heeft. Na 20 wedstrijden luidt de stand: 18 Rhenus 20 VSK 18 15 DWSV 21 14 De Meern 20 12 De Meeuwen 20 11 Ze zullen het volgend jaar opnieuw moe ten proberen. NSVS VERPLETTERDE DEV MET 8—1 Ondanks het feit dat NSVS za terdag met twee reserves moest aantreden voor H. van Manen en P. Bleyenberg, welke laatste voor lopig wel uitgeschakeld is, zag het elftal kans een klinkende 8-1 over winning te behalen op hekkeslui- ter D.E.V. Reeds na drie minuten trok H. van Kes- teren de bal prachtig voor het doel, waar na J. Bleyenberg onhoudbaar doelpuntte, 1-0. Hierna werd de stand regelmatig op gevoerd. Na tien minuten maakte van Kesteren 2-0 en twee minuten later wist W. v. d. Waal nummer drie in de Doornse touwen te deponeren. In de 22ste minuut rondde van Kesteren een solo-ren doel treffend af en het stond al 4-0. Kort voor de rust betekende een prachtige kopbal van W. v. d. Waal een 5-0 ruststand. Na rust werd het bepaald een eenzijdige vertoning. DEV speelde geheel futloos. In de vijfde minuut was van Kesteren weer eens onstuitbaar en maakte het halve dozijn vol. Hierna werden nog een aantal kansen niet benut. Maar de wel zeer pro- duktieve van Kesteren kon doen wat hij wilde en toen hij het weer eens op z'n heupen kreeg lag het zevende doelpunt in de touwen. Toch werd het nog 7-1 door een misverstand in de NSVS achterhoede. Spil Gaasbeek speelde een hoge bal op zijn keeper terug, maar deze stond te ver voor zijn doel en zag de boogbal over zich heen naar het het vliegen, 7-1. Kort voor het einde mocht NSVS een strafschop nemen omdat notabene de mee getrokken spil Gaasbeek ten val werd ge bracht. Dit leverde voor H. v. Kesteren een vijfde doelpunt op en voor NSVS een fraaie 8-1 zege, hoewel de tegenstand van DEV toch wel zeer gering was. Advendo speelde goede wedstrijd tegen Woudenberg Advendo te Ederveen heeft zaterdag haar sportieve plicht vervuld tegen over het naburige Renswoude en de kampioenskandidaat Woudenberg een kostbaar punt ontfutseld, middels een 2-2 gelijk spel. De Ederveense jongens speelden de beste wedstrijd van het hele seizoen. De linksbinnen C. Greuter, was de gangmaker en de beste man van het veld, maar ook de overigen komt een pluim toe voor het zeer harde werken. Na een half uur opende Woudenberg de score met een harde schuiver van de rechtsbinnen. Advendo was eveneens gevaarlijk, maar met de schoten wilde het niet lukken. Bij de rust had Woudenberg de 1-0 voorsprong kunnen behouden. Tien minuten na rust reageerde rechts buiten v. Barneveld fraai op aangeven van De Fluiter en schoot de bal bin nen de palen ,1-1. Een aan Woudenberg toegekende strafschop bracht deze ploeg op 1-2, maar in de eindstrijd van deze, ondanks de regen, goede wedstrijd wist v Bar neveld zijn tweede goal te scoren, weer uit een voorzet van links, 2-2. Daar Renswoude wist te winnen, staan beide clubs nu gelijk en zal de laatste wed strijd de beslissing moeten brengen. LAWN-TENNIS Kampioenschappen in het verschiet Zaterdagmiddag j.l. boekten de jeugdteams van VLTC wederom eclatante 5-0 zeges. VLTC-I won van Beckhuizcn-I en VLTC-II van Well Shot-I uit velp. VLTC-III speelde deze middag niet, daar MVLTB-II uit Wageningen van de competitieleiding uitstel gekregen had vanwege de feestelijkheden in Wageningen rond de komst van de generaal Foulkes. Deze ontmoeting zal een dezer dagen worden gepland. D» zeer harde en koude wind had een nadelige invloed op het spel doch de regen bleef gelukkig uit tot vlak voor het einde. Het ziet er naar uit, dat alle drie de VLTC- jeugdteams kampioen van hun poule kunnen worden van deze zaterdagmiddagcom petitie. VLTC-I trad aan tegen het eveneens nog ongeslagen Beekhuizen-I. De tegenstand was uiteraard wat meer dan in de voor gaande ontmoetingen, doch het werd weer een 5-0 overwinning. Dieke de Rooder won het dames-enkel fraai met 6-3 en 6-1, terwijl Henk van Schuppen zonder veel moeite de baas bleef over zijn part ner met 6-0 en 6-1. Het gemengd-dubbel werd een prooi voor Diny de Haas en Jan Bekker met de setstanden 6-2 en 6-2. Het dames-dubbel Dieke de Rooder-Diny de Haas won met 6-1 en 6-3 en het heren-dub bel Henk van Schuppen-Jan Bekker met 6-1 en 6-1. Door deze 5-0 overwinning staat VLTC-I ongeslagen en zonder set- verlies aan de kop Iets moeilijker Hedenavond vindt op het Sportpark Panhuis een voetbalwedstrijd plaats tus sen het eerste elftal van de 2e klasser GVVV en een sterk Utrechts afdelings elftal. GVVV krijgt voor ditmaal versterking van de iwrig jaar naar Wagenin gen vertrokken speler Jan van de Bovenkamp, die laatstelijk de training bij zijn oude club weer ter hand nam. J. v. d. Bovenkamp Het afdelingselftal is als volgt samen gesteld: Doel: J. v. d. Plas (VVJ): ach ter: H. Geytenbeek (Hees). W. Kals- hoven (SDVB); midden: J Voorn (Hoo- gerheide), P. H. Zweep (VVJ). P v. d. Ham (Valleivogels); Jurrie v. d. Beek (SDVB), J. v. Viegen (Laren). E. Bouma (Vel. Boys), J. Becker (Scherpenzeel), A. v. d Berg (Merino's). De wedstrijd begint om 7 uur. VLTC-II had het iets moeilijker tegen Well-Shot-I Hanny de Haas won de eerste set met 6-2. doch in de tweede set kwam zij met 1-4 achter te staan. Zeer verdienstelijk won zij daarna game na game en de set nog verrassend met 8-6. Henk Bekker won het heren-enkel met 6-0 en 6-4. Het gemengd-dubbelpaar Jos Jansen-Marinus de Kleuver moest alle zeilen bijzetten om hun tegenstanders met 6-2 en 6-3 te kloppen. Het dames-dubbel Jos Jansen en Hanny de Haas won eveneens met de cijfers 6-3 en 6-2. terwijl het herendubbel ook naar VLTC ging met 6-1 en 6-0 Marinus de Kleuver en Henk Bekker speelden hierin een homogene rol. Te sterk Het is zo langzamerhand wel duidelijk dat deze VLTC-formaties te sterk zijn voor deze zaterdagmiddag jeugdcompetitie. Men doet hierin weliswaar de nodige routine en mentaliteit op, doch de tegenstand is beneden peil. Het verdient aanbeveling om het volgend seizoen met dit spelersma teriaal in te schrijven in de sterkere zon dagafdeling en/of in de seniorencompetitie. De vijfde klas is daarin de laagste om te beginnen met uiteraard de nodige pers pectieven.

De Vallei | 1965 | | pagina 4