De zomer in het land Amateur-modeshow fa. C. Diepeveen groot succes HENNY JANSEN H. J. RUSTENHOVEN ZIEKENVERZORGSTER Zwembaden gaan druk weekend tegemoet Bergbad is al open, Ouwehand in Rhenen zaterdag zonnebrillen actieve jongeman Bobby Brooks modellen primeur voor Veenendaal Krijgen 53 kinderen hun thuis 'i AMERONGEN Setterlaine department Veenendaal Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 14 mei 1965 10 Het kan verkeren! En zeker wat betreft het grilli ge Hollandse klimaat. Striemden vorige week storm en regen over het land, op dit moment schijnt de zomer haar intrede te hebben gedaan en wijst de thermometer 25 graden Celsius aan. De winterkle ren worden dus verwisseld voor een luchtiger te nuesoort en het ziet er naar uit dat de zwemliefheb bers dit weekend volop aan hun trekken zullen komen. BERGBAD Het Bergbad te Veenendaal is reeds vanaf zaterdag j.l. open, maar door het verschrikkelijke stormweer waren maar een vijftig moedigen bereid een duik te nemen. De tien ijsberen, die weer of geen weer het koude nat opzoeken waren al een paar weken bezig hun baantjes te trekken. Maar nu is het dan zover en wordt de grote stroom verwacht. Donderdagmiddag lagen al meer dan 300 jonge en oude streekgenoten in het bad te spartelen, vrijdag en zaterdag wordt een nog grotere drukte verwacht. Enkele Vader en zoon kunnen het niet laten een partijtje watervoetbal te spelen. In Ederveen is zwemmen taboe, al thans in 't Spinnemeer, waar dit bord aan de mogelijke gevaren herinnert. duizenden verzekerden zich van een abon nement, iets meer dan vorig jaar. Voor begin mei loopt de verkoop fantastisch naar men ons vertelde. Hoewel de water temperatuur nog wat killetjes is, draagt de meizon ertoe bij, direct na het bad flink warm te worden. Het zwembad in Rhenen, by Ouwe hand gaat zaterdagmiddag de poorten openen. Mocht de weersgesteldheid dezelfde zyn als thans, dan verwacht men ook daar een grote toeloop. De abonnementenverkoop liep bijzon der goed, ook met een lichte stijging in vergelijking met vorig seizoen. Om twee uur zaterdagmiddag ziet men de stroom zwemmers uit Rhenen, de Betuwe en de omgeving tegemoet. Vooral de jeugd is present in het grote bad bij het bekende dierenpark. Men is optimistisch gestemd. Het instructiezwembad op de Lijster- berg, waaraan in hoog tempo wordt ge werkt. zal niet eerder dan in het komen de najaar in gebruik komen. Voorlopig moet de schooljeugd het dus elders zoe ken. Trouwens de hele opzet van dit in- structiebad is anders dan een gewoon open bad. Hier op de Lijsterberg zal de schooljeugd geïnstrueerd worden en dat zal waarschijnlijk ook tijdens de school uren gebeuren. In een open zwembad komt men in de vrije tijd. In Ederveen mag niet gezwommen worden. By het Spinnemeer werd de ze week een groot bord geplaatst, waarop gewezen wordt op de gevaren van de gevreesde ziekte van Weil. De bodem van het Spinnemeer kon wel eens wat dode ratten etc. herbergen, geen fris idee dus. In Scherpenzeel heeft men pas geleden ïwmm CW'-'WZ&Vi; - ws.il een filterinstallatie in het zwembad aan gebracht, waardoor het water in prima staat blijft Ook dit bad trekt veelal hon derden bezoekers, w o ook uit het nabu rige Renswoude. Amerongen zal nog een jaartje moeten wachten, want hoewel er bijzonder is ge offerd, het nieuwe zwembad is nog geen realiteit. Aan alle zwemmers en zwemsters een fijn zwemweekend toegewenst. Dit beeld kenmerkt de zomer, waarvan dC zwemmers en polo'ers weer volop zullen genieten. Mannenkoor „De Veenzangers" bracht bezoek aan Sanatorium Traditie-getrouw bracht het mannenkoor „De Veenzangers" 10 mei j.l. wederom een bezoek aan het sanatorium „Zonnegloren" te Soest. Ook nu weer vergezeld van het muziekgezelschap „De Happy's". Dit maal ontving Ds. Jalink, de aan het sanatorium verbonden predikant, de zan gers en musici. Ds. Jalink twijfelde er niet aan of het koor dat in het verleden zoveel goede ontspanningsavonden had verzorgd, ook deze avond weer een goed gekozen pro gramma ten gehore zou brengen. De Happy's en De Veenzangers kwamen om beurten voor het voetlicht en oogstten een warm applaus. Na afloop bracht een der patiënten, na mens de aanwezigen, een woord van dank voor de geslaagde avond. „De Veenzangers" brachten voor de ne gentiende maal een bezoek aan „Zonne gloren" en hopen dit nog vele malen te herhalen. De grootste sortering vindt u bij DROGISTERIJ Zandstraat 7 - Veenendaal Dat Veenendaal een nijvere bevolking heeft is algemeen bekend. Dat er onder die nijvere bevolking ook nog dames zijn die verborgen haute-couture gaven bezitten bleek woensdagavond uit de amateurmodeshow van de fa. C. Diepe veen. Zelf gemaakte modellen werden door de dames zelf geshowd in een vol Eltheto. Na de amateur-modeshow volgde een show van Bobby Brooks kleding door 15 leerlingen van de M.M.S. en daarna werden door 2 beroepsmannequins Neuer Schnitt-modelleji getoond, gemaakt van Trevira in al haar verschillende kwaliteiten. AMATEURSHOW Gepresenteerd door mevr. Eenhoorn, die vlot de verschillende modellen aan kondigde, showden min of meer zenuw achtige dames hun japonnen, pakjes of mantels. De vrije-tijdskleding kwam ook nog even om de hoek kijken; mej. v. d. Haar vervaardigde een zwarte pantalon met uitlopende pijpen en een blouse in cashmir patroon, wat gecom pleteerd met een jockey-petje in de zelfde stof voor een leuk geheel zorgde. Een bepaalde lijn of overwegende kleur was niet waar te nemen. Wel waren bijna alle modellen mouwloos. Mevr. Willemsen, een bekend gezicht van vorige jaren, showde deze keer een modieuze donkerrode zomermantel met daaronder een bijpassende ge bloemde japon Het elegante zwarte hoedje was ook door haarzelf ver vaardigd. Mej. Ria Romeijn maakte een wit jurkje, waarvan de hals afgewerkt was met zwart band. Voor de koudere da gen hoorde er een witte bolero bij. Haar zus droeg een blauwe japon met grote witte kraag en witte knopen. De combinatie marine/wit zorgde zoals al tijd voor een charmant en fris geheel Van heel mooie zijden jaquard maakte mevr. Weisfeld een japon, waarop een schitterende sierspeld gedragen werd. Terlenka was natuurlijk ook vertegen woordigd, zowel in ajour of glad. Een heel goed figuur sloegen mej. Voorthuizen en mevr. Van Capelle. Mej. van Voorthuizen maakte een oranje jurkje met zwart jasje. Het jasje kreeg een rand van ajour- werk, waarin de kleur oranje van de jurk weer terugkwam. Mevr. van Capelle droeg ditmaal een vierdelig ensemble, compleet met losse overrok. De jury, bestaande uit de da mes mevr. Ida de Leeuw-van Rees, mej. Hut en mej. Vroege (beide laatst genoemden lerares N.A. aan de Huis houdschool) en de heren Van Baal en Rosenstein, kende de prijzen als volgt toe: 1. (Unilux Spoelcentrifuge t.w.v. f 338,mej. Van Voorthuizen; 2 (hor loge) mevr. Van Capelle; 3 (waardebon a f 100,mej. Ria Romijn; 4 (klok) Marijke van Wijk; 5 (plaid) mevr. Wil lemsen. De dames die geklasseerd wer den als nr. 6 t/m 15 ontvingen even eens mooie geschenken. Bobby-Brooks Het Amerikaanse bedrijf met de naam Bobby Brooks, dat kleding ver vaardigt voor de teenager en jonge vrouw, wordt steeds meer een begrip in Nederland Talrijke mogelijkheden tot combineren zijn in deze modellen verwerkt en de prijzen behoeven geen bezwaar te betekenen. De heer Diepeveen nodigde 15 scho lieren uit in zijn zaak zelf naar harte lust te zoeken naar de voor hen leukste combinatie. De dames kregen er niet genoeg van en mochten toen ook nog een 2e combinatie kiezen. De door hen uitgezochte modellen showden ze zelf en de 5, volgens de jury best geslaagde combinaties, mochten gehouden wor den. Rokken, jurken, blouses, overgooiers, pantalons, shorts, alles was er bij en aan elk kledingstuk weer dat, wat men „in" noemt. Gebloemde en geruite blou ses, vaak met het grappige Bermuda kraagje, rokken met zakken en grote zichtbare ritssluitingen. Pantalons met aan de voorkant onderaan de pijp een splitje en daarop gestreepte katoenen truien. Corduroy, denim, terlenka, ka toen, in modellen die makkelijk zitten en leuk staan. Ook badstof jurkjes horen thuis in de Bobby Brooks collectie, eigen lijk onmisbaar tijdens een vakantie aan zee. Bij een gebloemd model bleek een zelfde los hesje te beho ren, waarvan de zijnaden open wa ren, gedragen op een bijpassend short. Typisch Amerikaanse modellen waren ook van de partij, die hier nog niet zoveel ingang vonden. Wat denkt u van een lichtblauw Bermuda-short (pijpen tot de knie), daarop een blauw/rose geruite blouse, in de taille bij elkaar geknoopt? De keuze van Diny de Haas, Thera de Haan. Mieke Treffers, Marijke Blan- kers en Gerda Jansen vond de meeste weerklank bij de jury. Zij mochten het gekozen kledingstuk mee naar huis ne men. Trevira Nog was het niet genoeg! Twee be roepsmannequins showden elegante modellen, gemaakt van Trevira naar patronen van Neuer Schnitt. Voor de grote maten o.a. een vierdelig ensem ble van Trevira kamgaren, met een mooi georgette blouse, een chic grijs complet met rose bloemen en een twee delige avondjapon van jersey met lu- rex. Op de tuniek die over een lange rok werd gedragen waren goud-appli caties aangebracht. De modelletjes voor de kleine maten waren erg charmant en hadden vaak iets ondeugends. Soms een tikje van de topless-lijn die vorig jaar zoveel op zien baarde of een grote warrelende strook aan een rose genopt cocktail japonnetje. Landelijk en internationaal De eerste 3 prijswinnaressen van de amateurshow gaan op 19 juni naar Amsterdam, waar zij met hetzelfde model meedingen naar de eerste plaat sen. De 9 best geklasseerden van deze nationale show doen dan mee aan de internationale show in Baden-Baden, waar een luxe personenauto de hoofd prijs is voor de Naaldprinses Europa 1965. De amateur-show, de Bobby Brooks modellen en de Trevira collektie zorg den samen voor een boeiend geheel, waarop de Fa. Diepeveen voldaan kan terugzien. De muzikale omlijsting van de ama teur-show en de Trevira-collektie be stond uit pianomuziek. De Blue Sharks zorgden voor passende muziek rond de Bobby Brooks-collectie. Met veel elegance vertoonden de ama teur-mannequins allerlei modellen op de deze week gehouden show in El theto. 3 „We naderen de haven, kapitein," zegt Merlin met een gebaar naar de torens en daken van het stadje, die verderop aan de kust in zicht komen. „Laat ons naar uw hut gaan, dan kunt u mij in de boeien slaan" Beide mannen begeven zich naar de kapiteinshut, waar Merlin zich grijnzend een paar zware ketenen om de polsen laat leggen. „Ziezo" lacht de kapitein, „de komedie kan be ginnen. Je speelt gewaagd spel. Merlin, door je ge boeid aan Aram te laten uitleveren „Mijn plan zit goed in elkaar", antwoordt de to venaar rustig. „Als er niets onverwachts gebeurt, zitten we over een paar dagen in volle zee. met niet ik, maar Aram in de boeien Even later roeit een der matrozen het tweetal in een sloep naar de kade. Agua, een van Arams dienaren, die voor een her berg een glas wijn zit te drinken, kijkt verbaasd op, als hij de kapitein en zijn gevangene ziet naderen. „Kom mee, Doctor", zegt hij tot de kleine dikke man, die naast hem zit. „daar moet ik het mijne van hebben" (wordt vervolgd) Ds. Langbroek sprak voor bejaarden tijdens ontspanningsmiddag Wegens het plotseling verhinderd zyn van mevrouw de Moor-Ringnalda sprak woensdag voor de bejaarden Ds. C. Lang broek. Ds. Langbroek, die onlangs een jaar als veldprediker in dienst was bij de Kon. Landmacht, wist de aanwezige bejaarden te boeien met een toespraak, die by velen herinneringen opriep. „Jan de Soldaat, zonder zijn moeder", was het onderwerp voor deze middag. In zijn jeugd is Jan de Soldaat omringd door 4 kringen: gezin, vrienden en collega's; gezag; allemaal erg gemoedelijk en kerk, verenigingsleven en catechisatie. Als Jan de Soldaat echter onder dienst is, vallen al deze kringen weg, alles is vreemd voor hem. Hij krijgt nu een ge zag, dat zich overal mee bemoeit en een slapie uit een andere landstreek. Sommigen zijn wel blij, dat de 4e kring (kerk en catechisatie) verbroken is, maar „Doom" (dominee) of „Aal" (aalmoezenier) proberen die weer spoedig te helen. Ds. Langbroek bleef tot de theepauze in het OCB-geb., daarna las de heer Mijn- ders uit het bejaardencentrum „De En- gelenburgh" een prachtig verhaal voor Dinsdag 18 mei is de laatste ontspan ningsmiddag in dit seizoen, dan spreekt Ds. G. Meijnen uit Utrecht. (Ingezonden) Onlangs had ik een merkwaardige ontmoeting. Tijdens de opname van mijn „PALET"-programma (het AVRO- radioprogramma voor zieken) in een T.E.E. trein, raakte ik in gesprek met een Nederlandse dame, die zich over in de steek gelaten kinderen ble°k te ontfermen in Genk. Genk is een mijn- plaatsje vlak over de grens bij Maas tricht met inwoners van meer dan 30 nationaliteiten. Ik ben daar een kijkje gaan nemen. Met hartverwarmende ervaringen kwam ik terug. In twee afgekeurde woonhuizen verzorgt deze dame, de kinderen noemen haar „Tante Rie", met 10 Nederlandse meisjes 53 kinde ren, die geen „thuis" hebben. De tan tes hebben de taak van de moeders kennelijk zo volledig overgenomen, dat ondanks alle bekrompenheid en sober heid er een sfeer heerst, die je zelf blij maakt. Door giften wordt dit werk drijvende gehouden. Vast salaris voor de meisjes en tante Rie kan er niet af. De meeste meisjes hebben goedbetaalde functies voor dit werk vaarwel gezegd. Zij wil len daadwerkelijk christen zijn. Een groot deel van de benodigde etens waren wordt door een jaarlijkse zoge naamde kilo-aktie bijeengegaard. Het werk kan alleen worden voortgezet als er een echt kindertehuis wordt ge bouwd. De huidige behuizing is afge keurd en terecht. Als dat echte Kinderhuis er staat, kan ook op een subsidie van de Belgi sche Regering worden gerekend. Het gaat er dus om: het werk stopzetten of bouwen! Met de hulp van vele Neder landse vrienden is met de bouw begon nen. „Palet"-vrienden en medewerkers hebben besloten voor een jubileum-ge schenk te zorgen. Op dinsdag 18 mei a.s. vindt namelijk de 500ste PALET- uitzending plaats. Vele bijdragen voor dit jubileum-geschenk, bestemd voor de „kinderen van Genk" heb ik reeds mo gen ontvangen. Helpt u ook mee om van de jubileum uitzending op 18 mei a.s. een feest voor de kinderen van Genk te maken? Stort dan uw bijdrage op girorekening 1150 ten name van „Kinderen van Genk" te Hilversum en vermeldt op het strookje „PALET 500". U hebt de 53 kinderen dan dichter bij hun thuis gebracht. Jan Koopman. OORLOGSTENTOON STELLING De tentoonstelling welke ter ge legenheid van de 20ste herdenking van de bevrijding in de raadzaal werd gehouden is een groot succes geworden. Op de eerste dag kwa men er al bijna 700 bezoekers. De donderdag en vrijdag waren be stemd voor de schooljeugd. De hoogste klassen der lagere scholen te Amerongen en Overberg kregen een inleiding verzorgd door de heer Sabel. Mede met behulp van geluidsfragmenten gaf hij de kinderen een inzicht niet alleen van de oorlog maar ook van de voorge schiedenis, de opkomst van het Nationaal Socialisme in Duitsland maar ook in Ne derland. Maandagavond en dinsdagavond werd in de raadzaal een lezing gehouden door de heer Sabel, ook weer met geluidsfrag menten. Van de mogelijkheid deze lezin gen bij te wonen, werd een druk gebruik gemaakt. Men waande zich weer terug in de dagen voor de oorlog, toen Mus- sert een wapenschouw hield op de Gouds- berg te Lunteren en trouw zwoer aan de Führer. Men hoorde de stem van Radio Oranje. De lezing werd besloten met het Wilhelmus. Dinsdagmiddag werd de tentoonstelling bezocht door de leerlingen van de lagere school te Leersum. Ook de jongens van kamp Overberg brachten een bezoek. De organisatoren hebben veel eer ge had van hun werk. COLLECTE De dezer dagen gehouden collecte ten bate van de Gezamenlijke Militaire Fond sen bracht in het dorp f 342,67 op. Dat is haast f 100,— meer als vorig jaar Ook dit jaar werd de collecte gehouden door mariniers uit de van Braam Houckgeest- kazerne te Doorn. De gevers en collec tanten worden hartelijk bedankt. Volmaakt zitcomfort de nieuwste meubelen op rotan basis: MODELLO FAMOSO NUOVO PUNTO COCCO e.a. Staan bij: PUNTO Bekleding naar keuze: NAPPA SKAI PLOEG- MEUBEL- STOFFEN Nieuwew. 79 Veenendaal Indien u meer over deze nieuwe modellen wilt weten, komt u dan vrijblijvend oriënteren op deze perfecte REAL-SERIE en vraag een uitvoerige prospectus. Tel. aanvragen 2938. TEXTIELHUIS Adr. van Ostadelaan 31 tel. 2676 Notaris S. J. Vleer te Rhenen bericht, dat op de he den gehouden veiling is ingezet het woonhuis met schuurtje en tuin te Rhenen, aan de Rijnstraat 59. kad. sectie F, no. 1451 groot 2.01 are op de som van f 3000,—. Toeslag 20 mei 1965 's middags 12 uur in de Koning van Denemarken te Rhenen. VACATURE: voor onze Setterlaine inkoop- en verkoop administratie zoeken wij een die in staat is deze administratie correct te voeren. Het betreft zeer zelfstandig en afwisselend werk en biedt goede vooruitzichten. De candidaat dient algemeen ontwikkeld te zijn. met admin. aanleg en opleiding b.v. HBS of Mulo Leeftijd 20-30 jaar. Sollicitaties gaarne schriftelijk aan: directie P. HEIJ EN ZONEN N V., Industrielaan 10 Veenendaal. In het Hervormd Bejaardencentrum „De En- gelenburgh" is plaats voor hen die graag op de ziekenafdeling werken als Aanmelding bij de directrice. J

De Vallei | 1965 | | pagina 10