Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken MOTORCROSS RHENEN STREEKEVENEMENT OP HEMELVAARTSDAG Agenda Verwacht bezoek veel groter dan vorig jaar Grote aktiviteiten van Hervormde Jeugdraad 400 deelnemers aan regionale Atletiek wedstrijden op Hemelvaartsdag A A Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Nieuwe verkeersregeling. Jan Clynck de grote trekpleister. 15 jubilarissen bij D.S. van Schuppen WIST U s BROUWER Brand in hooiberg tuinnian stak sigaret aan ELST AMERONGEN EDERVEEN AMERONGEN RENSWOUDE 39e JAARGANG VRIJDAG 14 MEI 1965 Nr. 38 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenend aal Tel. O 8385-2022 (2 Rjnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeve» Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLE ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimam advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden f 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen O verberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel Meer dan 20.000 motorsportliefhebbers zullen zich op Hemelvaartsdag naar de Grebbestad spoeden, om de Leccius de Ridder Motorcross bij te wonen. Het spectaculaire evenement heeft dit jaar een (nog) grotere aantrekkingskracht dan voorheen. Het meerijden van de limburger Jan Clynck uit Eysden heeft voor de talrijke insiders een verrassend tintje, omdat de rijder voorheen in KNMV-verband uitkwam. Ook het feit dat dit jaar de Wielingsheuvel cross geen doorgang vond, zal ertoe bijdragen dat het bezoekersaantal veel en veel hoger zal zijn dan in vorige jaren. Vanuit het zuiden des lands zullen duizenden motor- sportlie fhebbers naar Rhenen komen, dat is thans al bekend. D e politie zal de handen vol hebben om het verkeer in goede ba nen te houden. Er is een geheel nieuwe verkeersregeling ontworpen, waarbij de spoorwegovergang in Achterberg als grootste knooppunt zal fungeren. Zo startten vorig jaar de renners in de 250 cc klas'se op de Leccius de Ridder Motocross. VOORBEREIDINGEN De secretaris van de organiserende MACRO, de heer Bovenschen, deelde mede dat men zaterdag aan de slag gaat om het circuit in orde te maken. Meer dan 30 leden zullen de komende 14 dagen in de weer zijn om de stro balen te plaatsen, voorzieningen te treffen bij de star^ en het renners kwartier, kortom een drukte van be lang. De heer Bovenschen verwacht het grootste aantal bezoekers sinds het hele bestaan van de cross. Dit komt vooral Vrijdag 28 mei a.s. zullen in hotel „La Mnotagne" 15 medewerkers van de Kon. Scheepjeswolfabrieken gehuldigd worden, n.I. twee 50-jarige en dertien 25-jarige ju bilarissen. ZENDINGSAVOND IN O.C.B. De Chr. Vrouwenbond afd. Veenendaal houdt op dinsdag 18 mei a.s. een zendings avond in het OCB-gebouw aan de Sand- brinkstraat. De Chr. Geref. predikant Ds. A. Bikker uit Utrecht zal, toegelicht met dia's en zang, vertellen over het werk onder de Toradja's. dat de brandweer deze week bijzonder aktief was? dat men donderdag een hooibergbrand snel onder de knie had? dat woensdag op twee plaatsen brand was uitgebroken? dat tientallen bewoners van West dach ten dat er dinsdagavond brand was in hun wijk? dat de publieke belangstelling groot was? dat de brandweer alleen maar oefende in onbewoonde huizen? dat het precies zo toeging als in wer kelijkheid? dat de buurtbewoners er van genoten? dat dit een welkome afwisseling was? I N D S 1930 Makelaars- en Assurantiekantoor Kanaal weg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties door het meerijden van Jan Clynck, die een enorme naam heeft. Hij ziet het als een prestigekwestie en al zijn sup porters (en dat zijn er duizenden in 't Zuiden) zullen hem aanvuren. Op ie dere cross, die momenteel in 't Zuiden gehouden wordt is de aandacht geves tigd op de grote man Jan Clynck, die, gezien de kwestie met de KNMV in het nieuws kwam en nu wil bewijzen dat hij ook buiten dat verband tot presta ties kan komen. Hij heeft zich voorge nomen de Gouden Helm te veroveren, die thans in het bezit is van Willie v. d. Elzen uit Gemert. Verkeer De cross zal dus tienduizenden naar Rhenen voeren. Het is nu al bekend dat er twintig autobussen uit Z.-Ne- derland komen. Maar ook bezoekers uit Amersfoort, Utrecht, Tiel, Nijme gen en uit de hele streek zullenmet honderden naar de Grebbestad reizen. Hierdoor kunnen opstoppingen ont staan. De waarnemend commandant van de Rijkspolitie heeft eep schema opgesteld, waarbij het verkeer komen de uit de richting Wageningen bij het militaire kerkhof rechtsaf wordt ge leid. Het vërkeer uit de richting Ame rongen zal al bij de Autoweg onder Remmerden worden omgeleid. Ook het verkeer uit de Betuwe mag niet zo maar rechtsafslaan, maar alles komt bij de spoorwegovergang in Achter berg bij elkaar. Dan kronkelt het ver keer zich omhoog en komt zo langs de aangebrachte pijlen op het circuit aan. Onder de deelnemers bevinden zich naast een groot aantal Nederlandse rij ders ook bekende buitenlanders. De namen zijn thans bekend en de secre taris van de MACRO was gaarne be reid ons de lijst te verschaffen. (Zie voor namen deelnemers pag. 13) Instuif in nieuwe Sionskerk en plan voor politiek forum met parlementsleden en ministers AANTREKKEN NIEUWE JEUGDWERKLEIDER De bestuursleden van de Hervormde Jeugdraad beraden zich mo menteel over een groot aantal aktiviteiten, die men nog dit jaar wil realiseren. Het belangrijkste punt is wel het inrichten van een der bijgebouwen van de nieuwe Sionskerk tot ontspanningsruimte voor de jeugd. Daarnaast neemt men op 19 juni deel aan een jeugdweek end te Waddinxveen en tenslotte bestaan plannen om in het komende najaar een groot politiek forum te organiseren, waarvoor men beken de parlementariërs en zelfs ministers wil uitnodigen. ONTSPANNING De secretaris van de jeugdraad, de heer Joh. Diepeveen, deelde ons mede dat de nieuwe hervormde Sionskerk op 1 juni a.s. in gebruik zal worden genomen. Direct daarna wil het bestuur van de jeugdraad starten met een ontspanningsprogramma voor de jeugd, waarvoor een der bijgebou wen zal worden ingericht. Het ligt in de bedoeling een gepaste vrijetijdsbesteding te bevorderen. Het zal ongeveer gaan zoals in een militair tehuis gebruikelijk is, zo vertelde de heer Diepeveen. Er wordt koffie geschonken, er is gelegenheid voor b.v. lezen, tafeltennis, knutselen, handen arbeid enz. Ook zal nog deze zomer 6en jeugdwerkleider worden benoemd, die als overkoepelend figuur het jeugdwerk zal stimuleren. Gedacht wordt om aanvankelijk b.v. een leraar ULO te benoemen, die de functie van jeugdwerkleider als nevenbetrekking kan aanvaarden. Maar dit is een tijdelijke oplossing, men zoekt naar een permanente kracht. Vereiste is wel dat de aan te stel len jeugdwerkleider gediplomeerd is. Donderdagmiddag raakte een hooi berg achter de boerderij van de heer Versteeg aan de Westersingel in brand toen een tegen de hooi mijt rustende tuinman M. A. G. (22) een sigaret wilde aansteken. Het vuur verbreidde zich snel door de hooiberg, maar belendende schuren konden worden behouden, dankzij het snelle arriveren van de nevelspuit van de Veenendaalse brandweer. De hoeftiwirg brandde evenwel geheel uit. De schade be loopt ongeveer f 1500,De heer Versteeg was tegen brand verze kerd. Personeelsleden Oorlogsgravenstichting worden gehuldigd Op 17 mei a.s. zal het 25 jaar geleden ztfn dat de personeelsleden van de Oor logsgravenstichting, de heren H. van Doornspeek en T. van den Berg verbon den werden aan de Militaire Begraafplaats op de Grebbeberg. Voor laatstgenoemde, die de leeftijd van 69 jaar heeft bereikt, betekent dit tevens een afscheid. Zij hebben al die tijd hun piëteitvolle taak in alle eenvoud verricht en het is bekend dat tussen hen en de velen die het belang van de begraafplaats met hen in aanraking bracht, in de loop der ja ren een band is ontstaan. Het ligt in da; bedoeling dit jubileum te herdenken op maandag 17 mei a.s. in hotel „De Greb beberg" te Rhenen, waar gelegenheid zal bestaan de jubilarissen geluk te wensen. LEZING VAN DR. BUENK VOOR VER. VAN HUISVROUWEN Op dinsdag 18 mei a.s. zal Dr. Ruenk, schoolarts te Veenendaal, een lezing houden voor de Ned. Ver. van Huis vrouwen afd. Veenendaal. Het onder werp is: Hoe kunnen wij ouders in po sitieve zin meewerken aan de sexuele voorlichting van onze kinderen. Niet alleen de leden, maar ook introduced zijn welkom. Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. De lezing vindt plaats in hotel „De Korenbeurs". LEZING OVER „DIE ZAUBERFLOTE" Op uitnodiging van het comité ter bevordering van de Soefi-beweging spreekt op dinsdag 25 mei mej. C. D. Voute over „Die Zauberflöte" van Mo zart. Gedeelten uit de opera zullen via de bandrecox-der haar lezing illustreren. De lezing vindt plaats in de zaal van het Waterleidingbedrijf. VLAM IN DE PAN Dinsdagmorgen sloeg de vlam in de pan in de keuken van mevrouw v. d. W. aan de Jan Steenlaan. De brand liet zich even ernstig aanzien, maar was binnen vier mi nuten geblust. De rookontwikkeling was enorm. 25 jaar hebben de heren Van Doorn- speek en T. v. d. Berg (zie foto) het Grebbekerkhof verzorgd. BRANDSCHADE IN KEUKEN Woensdagmiddag ontstond een begin van brand op de Larikslaan. Mevrouw van M. had een petroleumkachel op een elek trische plaat gezet en door verhitting vatte de zaak toen vlam. De heer en me vrouw v. M„ die op dat moment in de tuin waren snelden naar de keuken. Het vuur was nel geblust, maar de keuken inrichting liep behoorlijke schade op. Voor het eerst in de Veenendaalse geschiedenis wordt op Hemelvaartsdag een baanwedstryd georganiseerd door de Veenendaalse Atletiekvereniging op het Sportpark Panhuis. Er is deelname toegezegd uit heel Nederland, waaronder vele prominente figuren uit de Atletickwereld. Het had eigenlijk in de bedoe ling gelegen deze wedstryd te houden by de opening van het nieuwe Sport park vorig jaar, maar de tyd was te kort om toen iets groots te organiseren. Mede dankzij de medewerking van het bestuur van de Veenendaalse Sport stichting is het nu wel gelukt. Het ge brek aan goede accomodatie, was voor de Veenendaalse Atlethiekvereniging niet bemoedigend, maar sinds de tot standkoming van het Sportpark Pan huis beschikt men over een terrein waar alle soorten nummers als hoog- en verspringen, polstokhoogspringen, hordenlopen, discuswerpen, harlopen enz. naar hartelust beoefend kunnen worden. VAV beweegt zich in stijgende lijn en het aantal leden dat de atlethiek, de moeder der sporten, beoefent blijft nog steeds voor uitbreiding vatbaar. Op de vraag of de voorgenomen plan nen om het hervormde jeugdwerk dus danig aan te pakken het meer alge mene jeugdwerk van de bestaande „Instuif" aan de Industrielaan niet doorkruisen, aiftwoordde de heer Die peveen, dat gebleken was dat een be hoorlijk aantal leden van de hervorm de knapenverenigingen de Instuif be zocht. Hierdoor zouden we zelf de greep op onze eigen jeugd verliezen. Waarom zou den we andere instanties laten bieden wat we zelf ook kunnen? Bovendien zijn we het, eerlijk gezegd, niet geheel eens met de opzet van dat andere jeugdwex'k. Het werk wordt gestimuleerd door „Sola Fide", want de nieuwe jeugdwerkleiders woiden in de kerkdiensten daar ingewijd. Als dat jeugdwerk dan zo speciaal gericht is, zou de vereniging „Sola Fide" ook de kosten moeten dragen, maar men doet een beroep op het gemeentelijk subsidie. Wij, willen alles zelf dragen, ook de kosten. Kort na de oorlog hebben we een derge- (Zie verder pag. 2) ABONNé'S EN ADVERTEERDERS Zoals u hebt gemerkt, is „De Vallei" j.l. dinsdag voor het eerst sinds jaren in een enigszins gewij zigde vorm verschenen. Omvang en oplaag noodzaakten ons n.I. tot rotatiedruk over te gaan. Hierdoor is het mogelijk geworden ons blad bijna gelijktijdig bij al on ze abonnees te bezorgen. Wel is het nodig u beleefd doch dringend te verzoeken uw eventuele advertenties of berichten vroegtij dig op ons kantoor te bezorgen en wel voor de dinsdagkrant uiterlijk 's maandags voor 12 uur v.m. (of in overleg later) en voor het vrij dagnummer donderdags voor 12 uur v.m. (of in overleg later). Wij hopen dat u „De Vallei" in zijn nieuwe gedaante even prettig blijft lezen als voorheen en stellen ons gaarne open voor suggesties en op- of aanmerkingen van uw kant. Dir. en Red. nieuwsblad „De Vallei". Joh. Diepeveen. Wedstrijd VAV zal op Hemelvaartsdag ook zelf met atleten aan de start verschijnen. Op alle nummers zijn prijzen beschik baar gesteld door de organiserende ver eniging. Voor de beste Veenendaalse OUDERAVOND O.L. RIJNSCHOOL Dinsdagavond 18 mei a.s. wordt de ou deravond van de O.L. Rijnschool gehou den. De oudercommissie heeft ditmaal iets anders georganiseerd dan voorgaande jaren. Na de huishoudelijke vergadering met verslagen enz. en de koffie-pauze, zal een cabaret-gezelschap uit Veenendaal, „Snibbel en Snabbel" het programma verzorgen. De oudercommissie heeft ook de Elsterse bejaarden uitgenodigd, ten einde hen een avond vol gezellige ont spanning te bieden. AANRIJDING OP CUNERAWEG Woensdagmiddag reed op de Cunera- weg richting Veenendaal een vrachtwagen bestuurd door J. H. M. uit Amersfoort, gevolgd door een personenauto bestuurd doör H. van S. uit Tiel. Bij de Kampjesweg gekomen, wilde de vrachtauto rechtsaf slaan, wat te laat werd opgemerkt door de bestuurder van de personenauto. Hij botste achterop de vrachtwagen, waarbij zware schade ont stond aan de personenauto. De Rijkspoli tie te Eist maakte proces-verbaal op. Aanrijding op V eenendaalsestraatweg Maandagmiddag om omstreeks 5 uur n.m. vond op de Veenendaalsestraat- weg nabij de Defensieweg een aanrij ding plaats waarbij 2 personenauto's betrokken waren. Vanaf de Defensieweg kwam een VW, bestuurd door W. uit Schotland, die geen voorrang verleende aan de op de Veenendaalsestraatweg rijdende auto mobilist K. uit Amerongen. Er ontstond een botsing, waarbij beide auto's be schadigd werden en W. uit Schotland enig lichamelijk letsel opliep. De Rijkspolitie te Eist maakte proces verbaal op. De Veenendaalse brandweer had ge ruime t\jd nodig voor het nablussings- werk bfj de hooiberbrand aan de Wes tersingel. prestatie schonk Sporthuis Cocky een wisselbekcr. Het programma vermeldt de volgende wedstrijden: Heren: 200 meter A-B, 400 meter C-D, 800 meter C-D, 3000 meter A-B-C, Verspr. A-B, Hinkst. spr. C-D, Discus B-C-D, Kogel B-C-D. Meisjes A: 100 meter, 600 meter, Ko gel. Dames: 100 meter A-B, 800 meter A-B-C-D, Hoogspr. B-C-D, Kogel C-D. Jongens C: 80 meter, 600 meter. Jongens D: 60 meter, Verspr. Meisjes B: 80 meter, Hoogspr. Jongens A: 200 meter, 1500 meter, Hoogspr., Discus. Jongens B: 100 meter, 1500 meter, Verspx\ Meisjes C-D: 60 meter, Kogel. POLITIEHONDEN Maandagmiddag 17 mei a.s. vindt de voorkeuring plaats van de Kon. Neder landse Politiehonden Vereniging, Afde ling Utrecht op een terrein bij Het Berg huis. Er zijn voor deze keuring 9 hon den ingeschx-even. Bejaardentocht De tocht van de bejaarden uit Rens woude is dit jaar vastgesteld op woens dag 2 juni a.s. Het doel van de tocht wordt weer een grote verrassing en zal pas b(j het vertrek uit Renswoude bekend ge maakt worden. Burgemeester Hosang en zijn echtgenote zullen wel weer van de partij zijn. Deelne mers aan de tocht worden verzocht zich voor maandag 24 mei a.s. op te geven bij mevrouw Gründlehner, Dorpsstraat 86, of bij mevrouw Lans, Taets van Ameron- genweg 42. i{ ffeeïYvlU WANDKLOKKEN voor betere uurwerken H00FDSTR 91 VEENENDAAL Knaapje speelde met lucifers, begin van brand Woensdagmiddag werd de brandweer van Ederveen gealarmeerd voor een brand in een schuur achter de winkel van de fam. Schimmel aan De Klomp. Een 4-jarig zoontje had kans gezien een doosje lucifers te bemachtigen en trok ermee naar de schuur waar hij bezig was een vuurtje te stoken. De moeder had het gevaar snel doorzien en waarschuwde de brandweer, die zeer snel ter plaatse was. Men behoef de echter geen dienst te doen omdat buren er al in geslaagd'waren het vuur meester te worden. Jaarvergadering Groene Kruis Maandagavond 17 mei a.s. wordt in het wijkgebouw van het Groene Kruis de al gemene ledenvergadering gehouden te 8 uur. Op de agenda komen o.a. de volgende punten voor: Jaarverslag, rekening en verantwoording 1964, begroting 1965, be stuursverkiezing. Aftredend zijn mevrouw van Ree-v. d. Berg, de heren A. C. Kars en H. Slotboom. Allen zijn herkiesbaar. Besteding jubileumgift. Het bestuur hoopt op een grote opkomst. GEEN SPREEKUUR Op woensdag 19 mei a.s. zal burge meester Hosang geen spreekuur houden. Het eei-stvolgende spreekuur is nu woens dag 26 mei a.s. Illl VEENENDAAL Vrijdag 14 mei hotel De Koren beurs: uitreiking gouden CNV-in- signes aan jubilarissen Unitas. Zaterdag 15 mei 7 uur: feestelijk inhalen van pastoor Goes door harmonie Caecilia, wegens het 25-jarig priestex-jubileum, van hoek Kerkewijk-Patrimoniumlaan tot aan de Salvatorkerk. Zondag 16 mei: Jeugdappèl in Pe- trakerk, aanvang 8 uur, samen zang vanaf 7.45 uur. Dinsdag 18 mei 2.30 uur: Ontspan ningsmiddag voor bejaarden in OCB-gebouw, Ds. G. Meijnen uit Utrecht. 8 uur hotel De Korenbeurs, lezing van Dr. Buenk voor Ned. Ver. van Huisvrouwen. 7.45 uur: Zendingsavond van NCVB in OCB-gebouw, Ds. Bik ker uit Utrecht over het werk onder de Toradja's. RHENEN Zaterdag 15 mei: Grebbewandel- tocht georganiseerd door w.v.w. „De Vrolijke Jantjes", start bij Eigen Gebouw. Maandag 17 mei: 11-12 uur v.m.in hotel De Grebbeberg, huldiging 2 personeelsleden Oorlogsgraven Stichting wegens 25-jarig jubi leum. ELST Zaterdag 15 mei: tocht van Cult. Nat. Hist. Ver. Z.O.-Utrecht naar Leersumse plassen, vertrek 3.15 uur vanaf de kerk. Maandag 17 mei: Ledenvergadering van Cult. Nat. Hist. Ver. in ho tel Stuyvenberg. Dinsdag 18 mei 7.30 uur: Ouder avond van O.L. Rijnschool met cabaret. Tevens bestemd voor Elsterse bejaarden. AMERONGEN Maandag 17 mei: 1.30 uur n.m. voorkeuring Politiehonden bij het Berghuis. Maandag 17 mei: 8 uur ledenverga dering Groene Kruis.

De Vallei | 1965 | | pagina 1