PAUK DE VROUW VOOR HET VOETLICHT pttfrATÏT©ii Wi U)°u$jiL»Ji0"s Matig aantal wedstrijden, seizoen praktisch ten einde Burgerlijke stand KERKDIENSTEN standaard jaloezieën GeHa van Leeuwen Gevonden en verloren DINSDAGKOOPJES 0,42 0,89 Ingekomen en vertrokken RENSWOUDE Officiële bekendmaking Uw bril een sieraad! IK ZIE 'T AL Mej. J. H. Kleyn, hoofdleidster van nieuwe kleuterschool „De Wielewaal" H 1 Doktoren- en Apothekersdiensten MARKTBERICHTEN Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 14 mei 1965 2 SPORTPROGRAMMA Het voetbalprogramma vermeldt nog enkele restanten. De schoe nen worden een paar maanden in het vet gezet, de zomersporten krijgen de aandacht. In dit rayon zijn een vijftal wedstrijden vastge steld, waarvan Kulan-Woudenberg de voornaamste is. Hier hangt voor de bezoekende club het kampioenschap van af. We kunnen de vreugde over onze twintig jaar gelejen herwonnen vrij heid veurlopig weer vijf jaren onder stoelen en banken steken. De eerste vier jaar kunnen we op de vijfde mei de vlag uitsteken, de nationale kleu ren in het knoopsgaatjie prikken en hoogstens achter de sigarenmakersdis of achter het weefgetouw een keer „Oranje Boven1' roepen, maar daar blijft het dan bij. De vurigste klanten zouwen er nog een snipperdag an kun nen wagen en op d'r lui eentjie een feesie bouwen, want d'r is de eerste jaren massaal niks te beleven. Mar eens in de vijf jaar vieren we spontaan feest. Dan stappen we over alle rangen en standen, partijen en levensovertuigingen heen dan gaat het er tegen an. Mit een stuk muziek, wa tervoetbal en een optocht, waarin we laten zien was ons Veen toch wel alle maal vermag en vermag tekort te kom men anpersoneel om nog wat te kunnen vermaggen. Ik wil d'r niet veul woorden an bestejen. An die sliert, waaruit we mosten halen wat Veenen- daal in negentienhonderd vijfenzestig toch wel allemaal presteert, 't Was allemaal gelijk an een paar adverten- tieblajen van onze eigenste Vallei, die d'r zelf mar boven was gaan vliegen om te laten zien, dat we hem vrij kun nen lezen, als we tenminste op tijd be talen. Gewoon rijjend advertentiewerk. De personeelsadvertenties ontbraken d'r niet an. Kortweg gezeid: lang, dun en melig. Over vijf jaar hoop ik dat al die za ken samen middels een stuk of twin tig wagens 'es lat enzien, want onze plaats echt vermag, 't Hoeft niet meer te kosten dan deze luchtbedervende knalpijpenparade, want de hele een tonigheid had toch wel een paar cen ten gekost, as je weet dat een eenvou dig boeketje blommen op een auto op verscheije tientijies komt. En ik heb er nog al wat geteld. Het enige was ,dat de lijn ontbrak, 't Spijt me veur degenen, die de orga nisatie gehad hebben: er is geen rich ting an gegeven. Veenendaal vermag toch meer dan zo'n allegarisehe optocht. Dat we iets kunnen en nog meer te- gemoetgaan heeft de Commissaris van de Koningin ons hoogstpersoonlijk toe vertrouwd, toen hij twee dagen veur het bevrijdingsfeest mit eigen handen de eerste peiler van het nieuwe ge meentehuis de grond in kwam meppen. We gaan, volgens de commissaris, een stormachtige ontwikkeling tege moet. Ik zou de woorden van zo'n hooggeplaatste functionaris niet in twij fel durven trekken, mar toch geloof ik het pas helemaal as de sturm de pét van m'n kanis afjaagt. Er is al meer en veul eerder veur- speld, dat we ons zouwen ontwikkelen van heb ik jou daar. De ontwikkeling is er misschien wel geweest, alleen zijn" we een tikkie matig afgedrukt, 't Veen is wel een aardig gekleurd prenteboekie gewurden in de loop van de jaren, alleen staan er te weinig huisies in. Nou weet ik heus wel, dat ze die overal tekort kommen, mar je kunt toch nog niet spreken van een uitloper van de randstad Holland as de woningbouw hier in zo'n tempo deurgaat. Om dat te weten te kommen hoef je maar één keer te gaan neuzen in de randstad zelf. Daar schiet wel wat meer uit de grond. Mar toch zijn er nou weer nieuwe verwachtingen gewekt. Wie weet, mis schien gaat dit jaar nog de eerste paal van duuzend huizen in de grond. Dat zou de storm pas goed anwakkeren. Wout Blauwkous Geachte Wout Blauwkous Heel graag lezen wij uw stukjes in „De Vallei". Maar nu zijn we het echt niet met u eens. Laat a.u.b. de spoorwegen geen treintje laten lopen, zoals vroeger in Ben- nekom. 'k Ben daar geboren «m heb er tot ons trouwen gewoond. Maar in die jaren zijn er verschillende mensen doodgereden, door dat trammetje. Waarbij ook een paar kinderen. Laat ons dan liever een eindje omlopen Wout Blauwkous! Er gebeuren evenal zoveel ongelukken. Hoogachtend, S. Diepeveen-Hietveld Prins Bernhardlaan 89 Veenendaal DOVO gaat het seizoen besluiten met de uitwedstrijd tegen kampioen IJssel- meervOgels. De Spakenburgers behaalden vorige week de titel, zodat men er thans wel een kalm partijtje van zal maken. DOVO heeft dan ook een goede kans om de kampioen een of meer punten afhan dig te maken. De druk is van de gasthe ren afgevallen en ze kunnen nu gemak kelijk spelen. DOVO, dat wel weer met enkele invallers zal moeten aantreden heeft dus de kans de te verwachten non chalance van de Vogels af te straffen. Rhenus krijgt zondag bezoek van het Utrechtse Minerva en ook hier staat geen enkel belang meer op het spel. Echt zo- mervoetbal dus. De beide Veenendaalse clubs Panter en NSVS maken ook een einde aan de com petitie resp. met de uitwedstrijden tegen DEV en VVOO. Beide clubs kunnen, normaal spelend, een fikse zege behalen. Kulan tegen Woudenberg, een duel in de laagste klas is nog van belang. Zou Zit dat er achter? In het laatste Jeugd-appèl van dit sei zoen hoopt in de Petrakerk voor te gaan Ds. A. Corporaal van Zeist. Solistische me dewerking verleent de bariton Cor Nies- sen uit Utrecht. Ds Corporaal werd in 1927 geboren. In Edam werd hij als predikant bevestigd. In 1961 vertrok Ds. Corporaal naar Zeist. Naast predikant is Ds. Corporaal o.a. geestelijk verzorger onder de militairen. In het Appèl van zondag a.s. hoopt hij te spreken over het onderwrep: „Zit dèt er achter"? Cor Niessen Medewerking verleent Cor Niessen. De ze bekende bariton heeft eerder in de Pe trakerk gezongen. Aanstaande zondag zingt hij o.m. „Vas te rots van mijn behoud" en „Grijpt toch de kansen". Vanaf kwart voor acht tot acht uur is er de gebruikelijke samenzang. De com missie hoopt met een volle kerk dit sei zoen te kunnen besluiten. lamellen 25 mm breed te leveren in vele maten en 5 kleuren prijs f 28.75 per m2 Hoogstraat 7 - Veenendaal Woudenberg verliezen dan kunnen de mannen de kampioensplannen een jaar opbergen. Verlies van Kulan geeft Wou denberg verdere kansen. Men komt dan precies gelijk te staan met Renswoude, dat ook nog een keer tegen Kulan moet spelen. De SKF-ploeg zou dus zowel voor Woudenberg al svoor Renswoude roet in het voetbaleten kunnen doen. De wed strijd wordt geleid door de Veenendaalse arbiter T. v. d. Scheur. VEENENDAAL Gevonden: wit rijwielpompje; dames portemonnee; kinderbril; bankbiljet; he- renbril; para bruine handschoenen; ring met 5 sleutels; step „Super Sport"; porte feuille; groene shawl; boodschappentas; parkiet; jongensrijwiel; blauwe blaser; kinderjasje. Verloren: wollen geruite pet paar bruine handschoenen; bruine kinderportemonnee; stopmes; portemonnee; rode damesporte monnee; herenbril met donker montuur; rood-witte autoped; groen leren bood schappentas; blauwe regenjas; spaarvar ken; bruine herenportemonnee; ring met 5 sleutels; kinderbril; rode autoped; bank biljet van f 10,—; rok en zomerjapdn; groene linnen tas (pukkel); bruin lederen portemonnee; groene legertas met boe ken. RHENEN Gevonden: kruiwagen met gummi wiel. Aan komen lopen: bruine pincher; klei ne hond, zwart wit, soort fok. Verloren: twee bankbiljetten van f 100; blauw gewatteerde kinderjasje; wit kap- laarsje, rechter. ELST Gevonden: parapluie en linkervoetbal schoen. Verloren: gouden ring; zwarte regen broek en bril. Botervloot plastic botervloot met helder deksel, vierkant model van slagvast plastic, koopjesprijs Plastic emmer stevige kwaliteit, 10 L. inhoud met plastic greep aan 't hengsel - Extra aanbieding 1.^4 Bestekbak plastic bestekbak met 4 vakken van onbreekbaar plastic, frisse kleuren, veel gemak voor weinig geld Alles beslist 1ste keus Alleen dinsdag 18 mei Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal RHENEN Ingekomen: C. van der Blom van De venter; R. Leij met gezin van Ede; J. H. Middelweerdt met gezin van Rijswijk; J. C. H. M. Mocking van Cothen; A. R. Baars met gezin van Rotterdam; G. E. Veenendaal van Utrecht; J. van den Beucken van Wageningen; A. A. Gommans van Maasbree; F. Bol met gezin van Haarlemmermeer. Vertrokken: J. Scheffer naar Blaricum; J. J. van Dam naar Veenendaal; A. Schol ten naar Termunten; W. Zinsmeister naar Rotterdam; W. H. Woltema naar Olde- broek; A. van de Haar naar Amsterdam; A. P. van den Brink met gezin naar Ita lië; G. J. van Baaren naar Lienden; M. G. van Lienden met gezin naar Wagenin gen; N. van Eijk naar Gouda; E. M. Swo- boda naar Doorn. AMERONGEN Ingekomen: P. C. de Reus van Zeist; J. A. Koonen van Doorn; B. van den Oosterkamp van Maurik; J. W. van Schie van Nieuwveen. Vertrokken: P. A. van Huigenbosch naar Leersum; A. van Laar en M. W. van Laar Os naar Langbroek; D. Wigmore naar Soest; H. G. van Beusekom naar Rhenen; G. J. J. Haandrikman naar Rhe- nen; A. T. F. Bijl naar Leeuwarden; E. Riemersma naar Renkum. Pastoor Goes wordt zaterdag feestelijk ingehaald Pastoor Goes, die dinsdag j.l. zijn 25- jarig priesterjubileum vierde, zal In de komende dagen hartelijk worden gehul digd. Zaterdagavond om 7 uur vertrekt een stoet van katholieke verenigingen vanaf de hoek van de Patrimoniumlaan naar de Salvatorkerk, voorafgegaan doo^ de Harmonie „Caecilia". De jubilerende pastoor zal in een auto volgen. Reeds dinsdag, op de dag van zijn ju bileum, ontving pastoor Goes een groot aantal gelukwensen. Om 11 uur werd een plechtige H. Mis opgedragen, waarna de familieleden van de pastoor hem felici teerden. In de middaguren is een bijeenkomst gehouden in gebouw ,,'t Trefpunt" met de kinderen van de lagere en de kleuter school. Er werd een aardig kinderpro gramma vertoond met poppenkast, film en toneel. Pastoor Goes ontving een ge schenk van de jeugd. Zaterdagavond na het inhalen zal nog een kort Lof worden gehouden en zondagmiddag bestaat voor de parochianen gelegenheid pastoor Goes met zijn zilveren priesterjubileum te com plimenteren. INGEZONDEN In verband met het feestelijk in halen van pastoor Goes zaterdag avond om 7 uur, worden alle Pa- trimoniumlaanbewoners verzocht de vlag uit te steken, zoals ook in an dere plaatsen gebruikelijk is. Het jubileumcomité Geen schoenwinkel? Toch schoenen In het artikel betreffende het zaken leven te Renspw.de werd de wense lijkheid geopperd dat een nieuw' zaken- pand tot schoenwinkel zou worden in gericht. Deze zinsnede zou de gedachte kun nen wekken, dat men te Renswoude in het geheel geen schoenen kan ko pen. Voor een normale heren-, jongens- en meisjesschoen en voor werkschoe nen kan men echter terecht bij de goederenhandel van de heer Vos. Wil men echter een ruime keus heb ben in bovengenoemde artikelen öf in damesschoenen dan zal men toch terug moeten vallen op een schoenwinkel. Gemeente Veenendaal AFKONDIGING STRAFVERORDENING Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend: dat gedurende drie maanden ter se cretarie dezer gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen be taling der kosten algemeen verkrijg baar is de op heden afgekondigde le wijziging van de ^Vakantiesluitings- verordening voor levensmiddelenwin kels". Deze wijziging wordt geacht in wer king te zijn getreden op 1 mei 1965. Veenendaal, 7 mei 1965 Burgemeester en wethouders voornoemd: de burgemeester, J. Hazenberg. de secretaris. Van Manen. Gemeente Rhenen VASTSTELLING WEGENLEGGER Burgemeester en wethouders der ge meente Rhenen; gelet op het bepaalde in artikel 37 van de wegenwet en artikel 10 van het wegenleggerbesluit; brengen ter openbare kennis, dat het door gedeputeerde staten van Utrecht op 4 maart 1964 afd. 2B, nr. 360/285 op gemaakte ontwerp voor de tweede wij zigingslegger met bijbehorende over zichtskaart van de gemeente Rhenen, bij besluit van genoemd college d.d. 14 april 1965, afdeling 2B, nr. 360 '64/791, is vastgesteld en vanaf heden gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage is gelegd ter gemeente-secretarie, af deling algemene-zaken. Gedurende deze periode staat aan iedere belanghebbende tegen de vast stelling van de legger beroep open op de Kroon, Het adres van be_roep wordt aan de Kroon gericht, doch ingediend bij de commissaris der Koningin dezer provincie. Rhenen, 13 mei 1965 Burgemeester en wethouders voornoemd: de burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal de secretaris, W. C. Pieters. Gemeente Ede KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN Gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting tegen de pokken te: EDERVEEN: woensdag 26 mei 1965, om 15.30 uur in de N.H. school, Schras 4 te Ederveen; EDE: dinsdag 8 juni 1965, om 15.30 uur in het gebouw van de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst. Brouwerstraat 3 te Ede. De geschiktste tijd om kinderen in te enten ligt in de leeftijd van drie maan den tot twee jaar. Het kan gewenst zijn tevoren de huis arts te raadplegen. De ouders dienen het oranje inen tingsboekje mee te brengen. Met nadruk wordt erop gewezen dat kinderen, die minder dan veertien da gen geleden een injectie tegen kinder verlamming, diphterie, kinkhoest of te tanus hebben ontvangen, voor deze in enting niet in aanmerking komen. Burgemeester en wethouders de burgemeester, Platteel; de secretaris, Bulder. RHENEN Geboren: Daniëlla d.v. M. van Kooten en A. G. Floor; Albertus z.v. M. van Koo ten en A. G. Floor; Catharina Maria d.v. P. J. van Dam en M. Jansen; Marijke d.v. J. van Mourik en G. van Beek; Paul Jo hannes z.v. J L. Henzen en I. B. Post; Hendrik Marius z.v. J de Ruiter en J. M. Brouwer; CfXnelis z.v. C. Drost en G. Lodder; Adriana d.v. W. de Roos en G. Pluigers. Ondertrouwd: J. C. M. van Vendelo en H. van Leijden; E. van Gelderen en H. Geven. Gehuwd: H. Henken en G. van Beij- num; C. Beekhuizen en A. van Manen; H. R. Kneefel én J. I. L. Meyjes; B. Ja cobs en H. L. Pater. Overleden: Gerdinus Francinus Kwint. 64 jaar, echtgen. van C. Terschegget; A. Klomp, echtgen. van A. J. M. van Spron- sen. Elders overleden: te Doorn: Willem Keijman, 43 jaar, echtgen. van J. Macor. RENSWOUDE Ondertrouwd: J. M. Bieshaar en J. Jochemsen. VEENENDAAL Geboren: Cornelia d.v. D. Versteeg en A. de Jong; Johanna Celia d.v. A. G van Hoek en C. van Veldhuisen; Otto Abel z.v. O. A. Lange en A. Brussen; Jacque line d.v. T. J. Hogendoorn en S. W. H. Niessen; Elisabeth Engelina Johanna d.v. H. A. Heijnen en J. G. W. Stokman; Mo nica d.v. P. C Boshoven en G. S. Val kenburg; Sara d.v. G. Leppers en M. A. van den Dikkenberg; Woutje d.v. G. Hen- driksen en G. Dillen; Gerrit Jan z.v. G. J. Hootsen en W. G. van Velthuizen; Daniëlla d.v. en Albertus z.v. M. van Kooten en A. G. Floor (geb. te Rhenen); Hendrik Marius z.v. J. de Ruiter en J. M. Brouwer (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: M. van der Weijden en E. van de Steeg; J. van Manen en C. W. de Bruin; J. Pater en H. J. Schot; A. G. Steenbergen en M. G. Schut. Gehuwd: H. van Eijk en J. van Manen; J. C. van Hunnik en C. Schoeman; W. van den Heuvel en J. T. van den Berg; E. van Renes en J. H. van Schuppen; A. J. van Bruchem en A. van der Meijden. Overleden: Jan Diepeveen, 80 jaar, echtgen. van A. van Ginkel; Aalbertus Pieter Kroesbergen, 12 jaar; Teunis Die peveen, 59 jaar, echtgen. van S. E. van Manen (overleden te Utrecht). EDERVEEN Geboren: Albertha d.v. H. van Harten en C. G. J. van Ewijk; Frederik z.v. A. van Dijk en G. L. Bouter. Gehuwd: G. J. Bouw en M. van de Kui len. AMERONGEN Geboren: Hendrik Jacobus z.v. J. Da- velaar en J. W. de Man. Ondertrouwd: A. Davelaar en T. H. Ver kerk; A. W. van Wessel en J. G. van den Dikkenberg; E. van de Peppel en H. van Ingen; J. G. Vroegindeweij en N. J. P. Schouten. Gehuwd: T. H. Mulder en C. M. J. Voorhuijzen. Overleden: Maria Marchal-van Donke laar, 78 jaar. COLLECTE ROODE KRUIS De jaarlijkse collecte van het Neder landse Roode Kruis zal gehouden worden van 24 mei t/m 5 juni a.s. Het bestuur van de afdeling Renswoude hoopt dat ook dit jaar weer met gulle hand zal worden gegeven voor dit goede doel. OPTICIËN SPECIALIST Prins Bernhardlaan 4 (Zwaaiplein) Veenendaal - Telefoon 3784 LEVERANCIER VOOR ALLE ZIEKENFONDSEN „Veenendaalse kinderen zijn rustiger" Woensdagmorgen j.l. nam mej. Kleyn uit Soest haar intrek in de moderne, nieuwe kleuterschool „De Wielewaal" in Veenendaal-Noord, nadat ze de vorige avond geïnstalleerd was. Mej. Kleyn, die vorig jaar haar 25-jarig jubileum als kleuterleidster vierde is doorkneed in het vak. Ze weet ook de Veenendaalse kleuters met tact en geduld tegemoet te treden. Ze constateert wel een duide lijk verschil tussen de kleuters in Hilversum, waar ze de laatste tien jaar werk te en die in Veenendaal. „Ze zijn hier aanmerkelijk rustiger", vindt ze. Opleiding Mej. Kleyn kwam al jong met het jeugdwerk in aanraking. Ze was in Soest, waar haar ouders wonen, de vraagbaak van velen. Als er wat te organiseren viel klopte men bij haar aan, en kennelijk nooit tevergeefs, want bij iedere volgende actie was ze weer van de partij. Mej. Kleyn volgde een opleiding tot kleuter leidster, maar juist in het jaar dat ze examen moest doen raakte ze door ziekte vijf jaar uit de roula tie. Vroeger kon je ook zonder acte wel terecht. De mensen kenden me, dus kon ik gewoon aan de slag gaan. Later heb ik natuurlijk de acte wel gehaald, want stel je voor dat je je hele loopbaan moet doorsukkelen zonder de vereiste diploma's. Dat zou niet goed mogelijk zijn. Pas in 1954 toen ik dus al ongeveer 12 jaar in de praktijk was, haalde ik mijn diploma. Gen stadsmens Mej. Kleyn vindt het fijn in Vee nendaal te zijn. Ze is geen stads mens, zoals ze het zelf uitdrukt en in Hilversum, dat de laatste tijd ge heel verstedelijkt, kon ze haar draai niet vinden, 'k Snap niet dat ik het er zo lang heb uitgehouden, meer dan 10 jaar. Ik ben nog maar kort hier, maar toch merk je al dat de mensen gemoedelijker zijn, 't is hier een echte dorpsgemeenschap. Kijk maar eens om u heen, de koeien grazen vlak bij de school. Dat landschappelijke trekt me ge weldig aan, zegt mej. Kleyn. De sloot ruikt wel een beetje maar dat neem ik op de koop toe. In mijn vorige werkkring moest je de kin deren de drukke straat over leiden, en je hield ie hart soms vast. Dat is bij de „Wielewaal" niet meer nodig gelukkig B j£pssj|ji eigex» .waslokaal. De bloe men van de huldiging sieren nog de tafel. Een der kleintjes heeft de volle belangstelling van haar juf. Paedagogiek Mej. Kleyn vindt het vak reuze fijn. Je kunt er iets van jezelf in leggen. De kleuters zijn nog te bui gen en te kneden. Je hebt er ieder jaar natuurlijk een paar bij waar je extra zorg aan moet besteden, maar dat is een bekend verschijnsel. Op de duur reken je daarop. Ze vindt het bijbellezen en vertel len met de kleuters het fijnst en ook het meest ur^nte. Je moet ze zien, een en al aandacht. Mej. Kleyn vindt het glad verkeerd die jonge kinderen tot 's avonds laat bij de televisie ie laten Dat was in H'1 versum strijk en zet. De kinderen worden veel te wijs en bovendien zijn ze 's morgens ontzettend moe en afwezig. Ze heeft er hier nog weinig van gemerkt. De klassen van 40 kleuters zijn eigenlijk te groot, het zouden er 25 moeten zijn. Dan kon je er meer aandacht aan besteden, ik bedoel aan ieder kind afzonderlijk. Maar ja. waar zijn de lokalen en de ge schikte krachten? 't Zal wel altijd een probleem blijven, gelooft mej. Kleyn. Wel is ze ervan overtuigd dat de -inderen op de kleuterschool al heel wat opsteken waar ze later op de lagere school profijt van hebben. Al spelende geven we ze verkeers- lesjes, beleefdheidslesjes en klok kij ken en zelfs kleine sommetjes zijn geen uitzondering. „Je kunt ze er zo uitpikken" zeggen de eerste klas onderwijzeressen van de lagere school. Ze leren met andere kinde ren omgaan, kortom het nut is wel bewezen denk ik. Nieuw Mej. Kleyn heeft altijd al gepro beerd op een echte school te worden geplaatst. Ze gaf achtereenvolgens les in werkplaatsen van een schil der, een rijwielherstelle, in een lo kaal van de Prot. Bond en in Hil versum in een paar klassen van de lagere school. Vier laar geleden werd mej. Kleyn al gepolst om naar Veenendaal te komen, maar dat was in de Patrimoniumschool, en dan kon ik net zo goed blijven waar ik was. Nee, een echte moderne kleuter school, dat was het. 'k Weet niet waar ik ben, nu dat werkelijk zo is. Want kijk maar eens om u heen, de attributen komen tot hun recht, het speelgoed is overzichtelijk opge steld, gro^e ramen, licht en lucht, het is werkelijk af, zegt mej. Kleyn. Of ik nu ook in Veenendaal ga wonen? Dat is een moeilijke vraag, want Soest trekt me nog geweldig. Daar wonen mijn ouders, vader is 87, moeder 82 en ze zien je graag iedere dag weer terug. Bovendien zit ik nog in verschillende comité's en daar zou ik dan pardoes uit moe ten stappen. Vorige week heb ik nog meege holpen om tijdens het ambtsjubi leum van onze predikant ds. Fokke- ma (vroeger wethouder te Ede, red.) de gelden voor een cadeau in te za melen. Jammer, dat ik bij de aan bieding niet aanwezig kon zijn, want dat was juist dinsdag en toen werd ik hier geïnstalleerd. Ik moest dus toen al kiezen: Soest of Veenen daal Het werd Veenendaal, want hier ligt nu mijn taak, en ik hoop dat ik ingeburgerd raak. Van de zomer wil mej. Kleyn ver schillende ouders bezoeken en ver der zal ze dan toch langzamerhand moeten losweken van haar geboorte plaats. Hetgeen heus wel lukken zal, want al is het dan nog maar kort, 'k voel me heel content, zegt ze terwijl ze over de weilanden tus sen Emmalaan en Buurtlaan tuurt. HERVORMDE JEUGDRAAD (Vervolg van pag. 1) lijk jeugdwerk gehad in gebouw Eltheto, waar het altijd storm liep. Door tekort aan medewerkers moest toen worden gestopt. We beginnen thans opnieuw. Ontmoeting De nieuwe Sionskerk is opgezet als be dehuis, maar geheel in de stijl, die de Sy node in de moderne kerkbouw wil beogen, n.l. een ontmoetingscentrum voor gelovi gen, jong en oud. De centrale kerkeraad staat achtet- het idee, om in de bijgebou wen de jeugd op te vangen. Als ik het even principieel mag benaderen: Ook uit dit jeugdwerk zal het gereformeerd belij den moeten spreken. De hervormde kerk heeft vanouds een geref. belijdenis, maar intussen zijn grote groepen thans con fessioneel of vrijzinnig. In het voorge nomen jeugdwerk willen we de geref. beginselen invoegen en handhaven. Daarom zal het werk voornamelijk op studie gericht zijn. De jeugd mag niet oppervlakkig voorgelicht worden Ze moe ten een basis hebben, waarop ze later als volwassenen kunnen staan, aldus de heer Diepeveen. Aantal VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur ds. P. J. Steenbeek van Zeist; 5 uur kand. H. A. van de Pol van Ede. Julianakerk: 9.30 uur ds. A. Terlouw; 5 uur ds. L. Brasser van Voorthui zen (H.D.). Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. A. Vroegindeweij; 5 uur ds. P. Vlietstra van Waarder. Sionskerk: 9.30 uur ds. L. Brasser van Voorthuizenj 5 uur ds. D. van den Berg (H.D.). Bejaardencentrum: 9.30 uur ds. P. de Jong. Veeneind: 3 uur ds. D. van den Berg; donderdag 20 mei 7.30 uur ds. Cats- burg van Opheusden. Dijkstraat: 2.45 uur ds. P. M. Breugem. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. Overduin; 5 uur ds. Van Enk. Geref. Petrakerk: 9.30 uur ds. Van Enk; 5 uur ds. Overduin. Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Pniëlkerk: 9.30 uur ds. De Smit van Soestdijk; 5 uur ds. Keu- ning. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur lees- dienst; donderdag 20 mei 7.30 uur ds. Hakkenberg van Dordrecht. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 5 uur ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 9 uur ds. Van Lienden van Ede (Jeugddienst); 10.30 uur ds. Bos; 5.30 uur ds. Vijze laar. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur prof. dr. Golterman van Amsterdam. R.K. Willibrordkerk: 9 en 11 uur H. Mis. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 7 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligings samenkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Volle Evang. Gem., geb. O.C.B.: woens dag 19 mei 8 uur broeder Van de Brink. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Westra; 6.30 uur ds. Kooreman. Geref. Kerk: 10 uur ds. De Vries uit Bennekom; 5 uur ds. Volten. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 en 5 uur ds. Van Estrik van Genemuiden. Ned. Prot. Bond. 7 uur ds. E. van Loe- nen. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees- dienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 5 uur lees- dienst; maandag 17 mei 7 uur ds. Toes van Kinderdijk. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5 uur leesdienst. R.K. Ged. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 4 uur Lof. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. M. Breugem. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6.30 uur leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. W. Glas houwer van Driebergen; 6 uur ds. Wolters van Bunnik. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. D. J. Kar- res te Driebergen; 6.30 uur ds. G. Pettinga te Wageningen. Dorpshuis: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. E. van Loenen te Amersfoort. R.K. Kerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 9, 10.30 en 6.30 uur dhr. NoordmQns van Utrecht. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. De Bie. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst. Geref. Gem.: 9.30 .en 6.45 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. B. Slin- genberg. De hervormde jeugdraad kan bogen op een vaste kern van 400 jonge mensen, die de knapen- meisjes- en jongelings verenigingen bezoeken. Op 19 juni zal een groot aantal van hen deelnemen aan een jeugdweekend in Wad- dinxveen. Hier zal men geconfronteerd worden met de inzichten van de jeugd uit een andere streek en dat werkt leer zaam en (soms) verfrissend. Zaterdagsmid dags zal een gezellige boottocht over de Reeuwijkse plassen worden georganiseerd. Het gehele programma wordt pas in de loop van volgende week bekend, zodat hierover nog geen gegevens verstrekt kun nen worden. Forum Als laatste punt heeft de jeugdraad op het programma staan, het organiseren van een politieke forumavond in gebouw Eltheto in het komende najaar. Men wil bekende vertegenwoordigers uit de vier Prot. Chr. partijen: de AR, CHU, SGP en GPV aan de forumtafel uitnodigen. Het behoeven niet direct predikanten te zijn. We denken b.v. aan Prof. Aantjes (AR), Ds. Abma (SGP) en zelfs aan. een paar prot. chr. ministers, aldus de heer Diepe veen. De jeugd is absoluut niet op de hoogte wat er op politiek terrein gebeurt, vol gens de secretaris van de herv. jeugd raad. Wat scheidt de chr. politieke partyen eigenlijk? Deze urgente vraag willen wc opwerpen. Men kan inderdaad theologisch genuan ceerd denken en handelen, maar is het dan direct noodzakelijk dat dit ook op politiek terrein benadrukt moet worden? Bovendien moet de jeugd de voormannen eens in levende lijve zien en horen, dat geeft een zekere band, volgens de heer Diepeveen. Hij besluit het gesprek met de opmer king dat de hervormde jeugd zich niet wil afzetten tegen „De Instuif" of andere jeugdorganisaties Men wil zelfstandig werken en de eigen jeugd opvangen De samenwerking met andere jeugdgroepen is prima Er is geregeld overleg met het Geref. en Chr. Geref. Jeugdwerk We zul len niet aarzelen hiermee door te gaan Tenslotte zien we dit als een vorm van oecumene. De praktijk zal bewijzen of we in ons voornemen zullen slagen. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrijz. Herv.: 10.15 uur De Schans mej. ds. S. A. J. F. Doets uit Leersum. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. J. A. Hamers. VEENENDAAL: Dr. G. Annot, Kerkewijk 56, tel. 3198. Zuiderapotheck, Dr. Slot. de Bruïne- plein 7, tel. 3714. Zusters Groene Kruis: Zr. A. C. Hu- bee, Kerkewijk 28, tel. 2307. RHENEN: Dr. Rienstra, Herenstraat 63, tel. 2577. Apotheek Deys gesloten, recepten kun nen worden aangeboden in de dienst doende apotheek te Wageningen. ELST. AMERONGEN. LEERSUM: prak tijken Dr Bakker, v. d. Burg, Kars, Os- sendorp en van Ommeren: Dr. Kars te Amerongen, tel. (03434) 1273. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Hey te De Klomp, tel. 200. SCHERPENZEEL: Dr. W. van Vulpen, Dorpsstraat, tel. (03497) 1220. VEENENDAAL Eiermarkt Op de dinsdag j.l. te Veenendaal gehou den eiermarkt waren aangevoerd 141.000 eieren. De prijzen varieerden voor grote van f 13,75 tot f 14,75 en voor de kleine eieren van f 12,— tot f 13.— Alles per 100 stuks Handel redelijk. Biggenmarkt Op de biggenmarkt waren aangevoerd 20 biggen. Er werden prijzen besteed van f 60,— tot f 75.— per stuk Handel matig. SCHERPENZEEL Eiermarkt Aanvoer 1.002.000 Prijzen f 14,tot f 14,75 Henneeieren f 13.— tot f 13,75 Al len per 100 stuks. Biggenmarkt Aanvoer 220. Prijzen f 65,— tot f 79,— per stuk.

De Vallei | 1965 | | pagina 2