SIGMA-IJSMACHINE f 10.- R. VONK N.V. VERKOOPSTER HULPVERKOOPSTER ZENTS Kledingbedrijven N.V. SIGMA koelkasten reeds vanaf f298,- W. VAN SCHUPPEN EN ZN. anfifts ckxwf Catecheet J. G. Bouman vertrekt uit Rhenen Onvergetelijke slotavond van N.C.V.B. KRUISWOORDPUZZEL R 2 KOLOSSAAL! JSW Wl Nieuwbouw Geref. kerk gaat door AMERONGEN van 59,50 voor slechts ■FORTEST .van Schuppen Zn VOORDELIGE AANBIEDING INRUIL WAGENS i.o. Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 21 mei 1965 lü Aangepast Met „Aangepast" wordt bedoeld, zo lezen wy in „Rond de Cunerakerk", het samengevoegd zyn van kerkvoogdy en kerkeraad in overeenstemming met de bedoeling van de kerkorde. liet kerkvoogdij-werk behoort dan te ge schieden door ouderlingen, die daar toe in het byzonder zyn aangewezen en die men ouderling-kerkvoogd noemt. In de hervormde classis Doorn, waar toe o.m. Veenendaal, Rhenen, Eist en Amerongen behoren is slechts 15 pro cent van de gemeente „aangepast". De jonge buitengewone wijk- gemeente in wording „Sola Fide" te Veenendaal heeft deze aanpassing ter stond bij haar totstandkoming door gevoerd. Daar maken de kerkvoogden deel uit van de kerkeraad en zijn ze ouderling-kerkvoogd. Ds. A. Vroegindeweij, de praeses van de hervormde centrale kerkeraad te Veenendaal heeft reeds enige tijd ge leden en vorige week weer in het „Veens Kerkblad" een vernieuwing van het reglement op het beheer van de kerkelijke goederen aangekondigd. Hij schrijft, dat de samenwerking tus sen kerkbestuur en kerkeraad veel nauwer is geworden in de loop der jaren. Wellicht bereidt men ook in de ze gemeente een aanpassing van kerke raad en kerkvoogdij voor. Vacatures De kerkeraad van de Geref. kerk te Rhenen heeft voor verschillende vakatures de volgende kandidaten gesteld: Als ouderling: H. W. Baars, K. A. Dekker, G. van Gulik, G. J. H. Hartemink, J. Meiresonne, J. Ti- gelaar. Voor diaken: J. Jeremiasse en H. Vlug. De verkiezingen zullen plaats hebben op zondag 30 mei. Dubbeltal voor vakature Als dubbeltal voor de vakature ouderling bij de Ned. Herv. gemeen te V'daal zijn gesteld de volgende heren. A. Dorland en P. van Geen huizen. De verkiezing zal plaats hebben op maandagavond 24 mei in de Sionskerk. Koster Sionskerk De heer R. van Kooten is benoemd als koster van de nieuwe Sionskerk te Veenendaal. Jeugdwerkleider gaat weg De heer W. Bouwman, catacheet- jeugdwerkleider bij de ned. hervormde kerk te Rhenen is per 1 september a.s. benoemd tot pastoraal medewerker in de gemeente Wadenoyen. Kerkeraadsleden benoemd Tot ouderling der gereformeerde kerk van Amerongen is benoemd de heer L. W. Koen; tot diaken de heer P. Ooms. Overgangen naar r.k.-kerk Het maandblad De Protestant meldt uit officiële rooms-katholieke bron, dat in het vorige jaar 671 personen in ons land tot het rooms-katholicis- me zijn overgegaan tegen 609 in 1963 Van deze 671 kwamen er 272 uit de Ned. hervormde kerk, 62 waren ge reformeerd, 31 kwamen van andere kerken, terwijl 306 personen voordien tot geen kerk behoorden. De rooms- katholieke statistiek maakte verder de volgende onderscheidingen: uit ge mengde verkeringen 491; uit gemengde huwelijken 112, alleen uit overtuiging Meer kontakt gewenst Afgevaardigden van verschillende kerkeraden te Veenendaal, die de ge reformeerde gezindte zijn toegedaan, hebben in een bespreking gepleit voor meer kontakt tussen de kerkeraden. De nood van de verdeeldheid kwam op deze vergadering naar voren. Eén van de eerste stappen die zal worden ondernomen is een gezamen lijke vergadering van alle kerkeraden, waarop Ds. C. Langbroek, chr. gere formeerd predikant zal spreken over het onderwerp „De bevinding". Raming vrijwillige bijdragen De commissie van beheer van de ge reformeerde kerk te Amerongen heeft de opbrengst van de vrijwillige bij dragen voor 1965 begroot op 17.500 gul den. Dit bedrag is nodig om de uit gaven te kunnen dekken. Salarissen predikanten gelijk aan leraren In de gereformeerde kerken bestaat het plan de predikanten-salarissen aan te passen aan die van de leraren bij het middelbaar onderwijs. Volgens deze norm zou het mini mum-salaris van een beginnend pre dikant in een kleine gemeente (tot 250 leden) 9000 gulden per jaar moeten bedragen (met vrij wonen en vier pro cent vakantietoeslag). Het plan verdeelt de gemeente in zes groepen, gerekend naar de zielenaan tallen. In de hoogste groep (meer dan 850 leden per predikant) zou het maxi male salaris na 21 dienstjaren 19.635 gulden moeten worden, plus vrij wo nen en vakantietoelage. Financiële gemeenteavond De belangstelling in Amerongen voor de financiële gemeente-avond van de Geref. kerk was niet erg groot, terwijl de mensen die er wa ren er in hoofdzaak ambtshalve waren. Het is verder een avond ge worden waarop de aanwezigen veel getallen te horen kregen. Verder werd besloten de leden te gaan sti muleren bij het overmaken van de vrijwillige bijdragen. Jaarvergadering Op donderdag 13 mei heeft de Geref. kerk te Rhenen haar jaar vergadering gehad. Uit het jaarver slag van de scriba bleek o.a. dat het aantal leden met 75 was geste gen, zodat het aantal doop- en be lijdende leden thans 622 bedraagt. Verschuivingen in de gereformeerde bondsprediking Onder bovenstaande titel heeft de Veenendaalse hervormde predikant Dr. C. Graafland een boekje geschreven. Eigenlyk is het werkje een herschre ven lezing, die Dr. Graafland hield voor de reünisten van de gereformeer de theologen-studentenvereniging „Voetius" en daarna nog op verschil lende classicale- en ambtsdragersver gaderingen en ook op een enkele sa menkomst van een plaatseiyke afde ling van de gereformeerde bond in de Ned. hervormde kerk. De oorspronkelijke lezing is in boek vorm wat eenvoudiger weergegeven en daarmee geschikt gemaakt voor een breder lezerspubliek. Dr. Graafland heeft, zo zegt hij in zijn „Woord vooraf", slechts na enige aarzeling besloten te voldoen aan het verzoek van verschillende kanten om de lezing in druk te doen verschijnen. De aarzeling kwam voort uit de overweging, dat men zou kunnen den ken, dat de een of andere nieuwlich ter aan het woord is. Anderzijds achtte de schrijver het dringend nodig dat een poging, om het klassieke gereformeerde belijden tot vernieuwde geldigheid te brengen, aan de orde komt. Dr. Graafland heeft vooral het oog gehad op de prediking zoals die door de meeste gereformeerde bondspredi- kanten wordt gehouden. Hij is er zich echter van bewust, dat de verschui vingen, die door hem worden bespro ken, niet uitsluitend de gereformeerde bondspredikanten betreffen. Ze doen zich naar zijn mening ook voor in de prediking van de andere kerken van gereformeerde origine, zij het wel licht met een wat ander accent. De bedoeling van dit geschrift, zo besluit de schrijver zijn voorwoord, is een eerlijk en diepgaand gesprek op gang te brengen over onze predi king, die een pyediking wil zijn naar Schrift en Belijdenis. Het boekje is uitgegeven bij druk kerij Zuijderduijn te Woerden en verkrijgbaar in de boekhandel (f 3,90). Catechisatiebezoek Ongeveer 30V« van de jeugd van de herv. gemeente Sola Fide te Veenen daal bezoekt regelmatig de catechisa ties. De kerkeraad van de Geref. kerk te Veenendaal heeft thans definitief besloten tot de bouw van een nieu we kerk in plaats van de restaura tie van de Oude kerk. Aanvanke lijk is nog onderzocht of het zin zou hebben de Oude kerk te res taureren maar de commissie van be heer stelde aan de kerkeraad voor hiervan af te zien welk voorstel door de kerkeraad werd overgeno men. Per 1 sept. hulpprediker te Wadenoyen De heer J. G. Bouwman, die ruim 3 jaar catechetisch onderwijs gaf op alle Rhenense openbare scholen, zal met ingang van 1 september de Grebbestad verlaten om zijn nieuwe functie van pastoraal medewerker te Wadenoyen in de Betuwe te aanvaarden. Hij zal daar de pastorale zorg op zich nemen van de 280 Hervormde gezinnen. De gemeente Wadenoyen is al jarenlang vakant. De kleine kring heeft eenvoudig de middelen niet om een predikant te bekostigen. TE VER De heer Bouwman had een pret tige tijd in Rhenen. Maar nu hij de middelbare leeftijd genaderd is, ge looft hij dat het beter is zich te la ten vervangen door een jeugdiger kracht. Op zijn leeftijd komt men te ver van de jeugd en haar ge- dachtengang af te staan en het con tact wordt dan absoluut moeilijker. Bovendien zocht de heer Bouw man een rustiger plekje. Hij heeft tot nu toe de zorg over 160 leer lingen van de huishoudschool, 175 van de ULO en dan nog enkele honderden van de lagere scholen. Iedere week staat de heer Bouw man een uur in elke klas om gods dienstonderwijs te geven. In Wa denoyen, zijn nieuwe standplaats, zal hij zich met het pastorale werk bezig houden en ook preekbeurten vervullen, wat hij in Rhenen maar weinig kon doen. Geen verzuiling De heer Bouwman laat een sterk progressief geluid horen. Hij stond jarenlang voor de klassen van open bare scholen en kreeg daar gelegen heid de jeugd godsdienstonderricht te geven, voornamelijk de randker kelijke jeugd. De heer Bouwman is van oordeel dat, op enkele uitzon deringen na, zijn lessen met grote belangstelling werden gevolgd. Ook de leraren of onderwijzers gaven unaniem hun medewerking. Zelf heeft de heer Bouwman zijn kinderen op de christelijke school, maar in zijn nieuwe standplaats Wadenoyen is dat niet meer mo gelijk omdat er eenvoudig geen bij zondere school is. Godsdienstles op de openbare school beschouwt de heer Bouwman als een zegen. Hij is in zijn hart eigenlijk tegen de verzuiling, zou niet zover willen gaan dat hij de openbare school pre fereert, maar vindt wel, dat de jeugd al vroeg moet leren met an dersdenkenden om te gaan, omdat ze later in de maatschappij met deze dingen geconfronteerd worden. Oecumene De heer Bouwman is bijzonder oecumenisch ingesteld. En dan in ruime zin. Niet alleen maar een jaarlijkse gezamenlijke bidstond van Gereformeerden en Hervormden, maar in de werkelijke oecumene gaat het volgens de heer Bouwman om diepere zaken. Alle christenen zullen, volgens hem, na verloop van enkele tientallen jaren, elkaar ge vonden hebben. De tekenen wijzen erop, vooral in het buitenland. De heer Bouwman vindt dat ook de Rooms Katholieken in het ge sprek betrokken moeten worden. Rome doet meer aan innerlijke ver nieuwing dan wij, Protestanten, en het is volgens de heer Bouwman zaak dat, wil de kerk niet verder van de massa af komen te staan, ook de reformatorische christenen de moderne tijd moeten leren verstaan. Als we zien hoe verschillende din gen in de R.K. kerk op de helling komen, geloof ik dat wij daar heel wat van kunnen leren, vindt de heer Bouwman. De kerk heeft een dienende taak, ook op maatschappelijk terrein. Ze moet zich verdiepen in sociaal werk, jeugdwerk, kinderbescherming, re classering enz. en niet teveel poli tieke richtlijnen geven. De Bijbel spreekt volgens de heer Bouwman nergens over politiek, maar wel staat er: „Hebt Uw naaste lief". De vertrekkende jeugdleider-catecheet vindt al deze dingen in Rhenen nog al moeilijk. Van een echte samen werking tussen de christenen is weinig of geen sprake. De terreinen zijn afgebakend. Hij hoopt dat hier in nog eens verandering zal komen. Secten Op zijn studeerkamer staan de meest uiteenlopende werken. „On derzoekt alle dingen", vindt de heer Bouwman Hij maakte een speciale studie van de bestaande secten, zo als Jehova's Getuigen, de Pinkster gemeente, de Zevende Dag Adven tisten, Apostolischen enz. Hij is van oordeel dat het bestaan van al die sekten psychologisch verklaarbaar is en eigenlijk een aanklacht tegen de kerk inhoudt. Men voelt zich niet thuis, men zoekt bevrediging in een groep, die op een of andere wijze spectaculairder is. De heer Bouw man gelooft dat de kerk veel ter rein heeft verloren omdat men al tijd poogt een machtspositie in te nemen. Dat is volgens hem vol slagen onjuist. De dienende taak moet onder streept worden. De heer Bouw man heeft de jeugd in Rhenen altijd op eenvoudige wijze bena derd. Alle zware dogmatiek gaat bij hen het ene oor in en het andere uit, volgens hem. De jeugddiensten, waarvan hij er jammer genoeg maar een klein aantal per jaar leidde, waren altijd druk bezocht en waren eigenlijk een vervolg op de al ge legde contacten. De heer Bouwman, die nu al V/» jaar vakaturebeurten in Wadenoyen vervulde hoopt deze kleine gemeen te te kunnen bouwen. Want alle godsdienst, die niet op de H. Schrift is afgestemd, en niet in praktijk wordt gebracht is voor de heer Bouwman van gener waarde. Hij is zich bewust van de menselijke zwak te, maar houdt zich ver van het standpunt dat de mens niet geschikt is tot enigerlei goede gedachte. Jeugdwerkleider J. G. Bouwman, per 1 september hulpprediker. PROF. DR. J. SEVERIJN 50 JAAR PREDIKANT Zondag 23 mei a.s. zal het vyftig jaar zyn geleden, dat Prof. Dr. J. Severyn uit De Bilt, oud-hoogleraar aan de Ryksuni- versiteit te Utrecht, werd bevestigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Prof. Dr. Johannes Severyn werd op 8 mei 1883 te Utrecht geboren. HQ be zocht eerst de ryks normaallessen in zyn geboortestad en was daarna waarnemend hoofd van de Openbare Lagere School te Vreeland en onderwyzer aan de Open bare Lagere School te Maart ensdyk by Utrecht. Naderhand deed hij staatsexamen gym nasium A en studeerde vervolgens nog aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij op 7 mei 1919 op een proefschrift „Spinoza en de Gereformeerde Theologie zijner dagen" cum laude promoveerde tot doctor in de fakulteit van de godgeleerd heid. Nadat de heer Severijn in 1914 door het provinciaal kerkbestuur van Noord Holland was toegelaten tot de evangelie bediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 23 mei van het daarop volgend jaar (1915) bevestigd als predi kant van de Hervormde Gemeente van Wilnis in de classis Breukelen. Op 1 sep tember 1918 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Leerdam, vanwaar hij op 6 februari 1921 naar die van Dor drecht vertrok. Deze zijn derde en laatste gemeente diende Prof. Dr. Severijn tot 17 september 1929 toen hem in verband met zijn benoeming voor de Anti Revolu tionaire partij tot lid van de Tweede Ka mer der Staten Generaal eervol ontslag met de bevoegdheid van een emeritus predikant werd verleend. Op 12 oktober 1931 volgde zijn benoeming tot hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Prof. Dr. Severijn aanvaardde zijn professoraat met een inaugurele rede over „De me thode der godsdienstwetenschap" en heeft tot 21 september 1953, toen hem op ruim zeventig jarige leeftijd eervol ontslag werd verleend bijna tweeentwintig jaar wijsgerige inleiding, wijsbegeerte van de godsdienst, ethiek en encyclopedie te Utrecht gedoceerd. In 1951 werd de jubi laris ook nog benoemd tot buitengewoon hoogleraar vanwege de Gereformeerde Bond ter verbreiding en verdediging der Waarheid in de Nederlandse Hervormde (Gereformeerde) Kerk aan de Rijksuni versiteit te Utrecht om daar ook nog ge* reformeerde dogmatiek te doceren. Prof. Dr. Severijn heeft in de loop der jaren vele bestuursfunkties vervuld en zitting gehad in tal van colleges en com missies. Zo was hij o.a. lid van de Raad van Beheer van de Dr. Abr. Kuyper- stichting; lid van het hoofdbestuur van de Nationale Christen Officiersvereniging; lid van het hoofdbestuur van het doof- stommeninstituut „Effatha" te Voorbu^r; lid van de hoofdcommissie van Gerefor meerd Schoolverband; lid van de com missie van overleg van de Nederlandse Hervormde Kerk en lid van de commissie voor de kerkorde; voorzitter van het Con vent voor Gereformeerde Kerken; lid van de redactie van Anti Revolutionaire Staat kunde; lid van de redactie van het Tijd schrift voor Geschiedenis; voorzitter van de Gereformeerde Bond ter verbreiding en verdediging van de waarheid in de Hervormde (Gereformeerde) Kerk en hoofdredacteur van „De Waarheids vriend". het orgaan van de Gereformeer de Bond; voorzitter van het bestuur van de christelijke H.B.S. 5 te Utrecht; lid van het college van notabelen van de hervormde gemeente te Utrecht; lid van het Centraal Comité van Anti Revolutio naire kiesverenigingen; bestuurslid van de Vereniging tot bevordering van de geeste lijke volksgezondheid op gereformeerde grondslag; lid van de commissie van Be roep van de Schoolraad en lid van het classicaal bestuur van Dordrecht en van dat van Utrecht. Behalve zijn dissertatie verschenen verder nog van zijn hand: Kerk en Staat; Profetisme; Kerk en Vrede; De roeping van het christendom in onze tijd tegen over het vraagstuk van de oorlog; Prin- cipia, wijsgerige inleiding in de gods dienstwetenschap, Geschiedenis der ethiek; De Hervormde Kerk en de een heid; Inleiding in het theologisch den ken; Encyclopedie van de theologische we tenschap en verder nog tal van artikelen en bijdragen in verschillende periodieken en in kerkelijke en politieke dagbladen. Ter gelegenheid van het 400-jarige be staan van de universiteit van Debreecen in Hongarije werd Prof. Dr. Severijn in 1938 door het Gereformeerd Collegium benoemd tot eredoctor. In 1945 werd hij benoemd tot ere-professor van de theo logische fakulteit te Boedapest. Verder is de jubilaris gerechtigd tot het dragen van het officierskruis voor langdurige militaire dienst. De Regering erkende zijn verdiensten met hem te benoemen tot rid der in de orde van de Nederlandse Leeuw. Dinsdagavond j.l. heeft de afdeling Veenendaal van de Ned. Chr. Vrouwenbond het seizoen 1964-1965 met een zendingsavond besloten. Voor deze avond was, mede met het oog op het komende Pinksterfeest, ds. A. Bikker, Willem Ba- rentszstraat 30, Utrecht, uitgenodigd om iets te komen vertellen van het zen dingswerk onder de Toradja's. Ds. Bikker heeft dit op een boeiende en bezie lende wijze gedaanaan de hand van prachtige kleurendia's en afgewisseld met zang en fluitspel van de Toradja's. De Toradja's op Celebes zijn een zeer beschaafd volk. Terecht mogen zij zich een „Christen-natie" noemen; d.w.z.: de kerk beheerst het hele leven in al zijn aspecten. De Gereformeerde Zendingsbond heeft al meer dan vijf tig jaar in dit land gewerkt, met als centrum: Rante Pao. Naast dit zen dingsterrein heeft de Chr. Geref. Zen ding hier gewerkt sinds 1927 met als centrum: Mamasa, de woonplaats van ds. Bikker indertijd. De spreker, die nu als hoofd van het Chr. Geref. Zen dingshuis in Utrecht woont, is in 1963 nog eens in Rante Pao geweest. Dat jaar is door de Toradja's het „Jubeljaar" genoemd: het was toen 50 jaar geleden dat de eerste zendeling bij hen kwam. Dit jubileum is op grootse en stijlvolle wijze gevierd. Het is een groot, nationaal christelijk volksfeest geworden, waaraan niet door duizen den, maar door tienduizenden is deel genomen. Sommigen hebben er 200 km voor moeten lopen over bergen en door moerassen. Het feest heeft drie dagen geduurd, maar niemand is dronken ge weest. Er zijn dankstonden gehouden; men heeft toespraken aangehoord van wel 15 afgevaardigden van de kerken uit diverse landen. Er waren wel der tig zangkoren, aldus spreker. De mooie zang van de Toradja's is bekend. Deze mensen, die de laatste decennia heb ben blootgestaan aan vervolging en ter reur, zingen met een bezieling en een overgave om jaloers op te worden. Door het vuur der beproeving heen hebben zij het geloof behouden. Er waren ook heel veel fluitorkesten. Die zijn werkelijk fantastisch en uniek in de wereld. Iedere jongen heeft een zelfgemaakte bamboefluit, die maar één toon voortbrengt. Het aantal fluiten staat ongeveer gelijk met het aantal pijpen van een groot kerkorgel. Wat de organist doet met zijn handen en voeten, doen deze jongens samen! Nie mand raakt de maat of het rythme kwijt, ieder weet precies wanneer hij P.V. DE POSTDUIF TE AMERONGEN Wedvlucht vanaf St. Chislaine. Af stand 210 km. In concours 167 duiven. De uitslag was: H. Zumbrink 1-2-9-15- 18-24-32-35; K. Mater 3-23-42; B. Lut jes 4-13; H. Blankestjjn 5-17-26-41; J. Visee 6-13-19-27-29; H. v. Barneveld 7-22-37; Gebr. Blankestijn 88-11-14-20- 34; Overmeem-de Vries 10r39; C. H. Wiertz 16-25-31; J. A. C. Veenhof 21- 38; G. Rebergen 30-40; J. Hendriks 36. in moet vallen en ze spelen allemaal uit hun hoofd! Hier in Toradjaland ziet men wat het werk van Gods Geest vermag: wat de kracht van het geloof vermag. God doet hier „wonderen op wonderen ho ren", zo besloot ds. Bikker. Aan het einde van de avond liet ds. Bikker zin gen: „Al de heid'nen door Uw handen voortgebracht in alle landen, zullen tot U komen, Heer en ging voor in dankgebed. Van de zang der Torad ja's en het fluitspel zijn twee 45-toeren plaatjes vervaardigd die men na af loop kon kopen of bestellen. Hiervan is door veel dames gebruik gemaakt. Deze avond, waarop alle dames zo in tens hebben genoten, heeft voor 100 beantwoord aan het doel van de NCVB: geestelijke verrijking. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZEL R 1 HORIZONTAAL: 1 genever, 6 Veen- dam, 12 A.O.W., 13 op, 15 re, 16 Ate, 17 l.s., 19 Ierland, 23 mi, 24 reke 25 set, 26 oker, 28 kader, 30 le, 31 elk, 33 non, 34 adder, 36 stand, 38 sober, 40 st, 41 de, 42 i.e., 43 i.e., 45 ovale, 48 vrede, 50 akker, 52 mal, 54 tea, 56 va, 57 ampel, 59 daar, 60 pro, 62 Eifel, 63 r.k., 65 toerist, 68 Aa, 69 Ems, 71 sr, 72 en, 74 vla, 75 nalaten. 76 brutaal. VERTIKAAL: 1 galjoen, 2 Eos, 3 n.w., 4 v.o., 5 epiek, 7 era, 8 eens, 9 da, 10 atm., 11 meikers, 14 nr, 18 ver, 20 eland, 21 loens, 22 derde, 24 rekstok, 27 kl, 29 do, 30 le, 32 radar, 34 abeel, 35 drietal, 37 nel, 39 oir, 44 laveren, 46 veert, 47 emmer, 48 vlees, 49 garnaal, 51 ka, 53 a.p., 55 e.a., 58 liter, 59 Dee, 61 oost, 64 K.M.A., 66 ere, 67 ik, 68 ala, 70 s.l., 73 nu, 74 va. HORIZONTAAL: 1 familielid 5 wennen 9 soort onderwijs 10 nihil 12 landbouwwerktuig 14 ijzerhoudende aarde 16 sieraad 17 voor 18 pl. in Engeland 20 familielid 21 voorzetsel 24 prik 26 stofmaat 28 vogel 29 meterton 30 zangnoot 31 vlug 33 gevangenis 35 stremsel 37 vis 38 deel v. e. wedstrijd 39 rank 40 Europeaan 41 verhoogde toon 43 pl. in Gelderland 44 schil 46 voegwoord 47 rondhout 48 titel 19 deel v. h. dak 50 voorzetsel 20 duw 51 voertuig 22 vernieler 53 deel v. h. jaar 23 dwaas 56 karakter 24 zangnoot 59 deel v. e. theepot 25 zinnebeeld 61 nieuw 27 pl. in het Gooi 62 groente 30 projectiel 65 meisjesnaam 32 stoot 66 titel 34 uitroep 68 meisjesnaam 36 boom 70 slede 37 persbureau 71 eenzaam 40 onbep. vnw. 72 dierengeluid 42 43 noodsein enzovoorts VERTIKAAL: 45 47 deel v. h. alfabet wiel 1 soort smaak 49 voorzetsel 2 de oudere 51 omroepvereniging 3 enkele 52 meisjesnaam 4 meisjesnaam 54 muziekinstrument 5 godin 55 deel v. h. lichaam 6 ademt 57 tijdperk 7 zangnoot 58 boom 8 wrede keizer 60 land in Azië 9 familielid 63 kledingstuk 11 pl. in Gelderland 64 gebogen been 13 vaartuig 67 namelijk 15 jongeman 69 jongensnaam 17 puistje Nu tijdelijk een (.vanaf 135 1. model) vori vorstelijke Fortest produkten! Top Servicol Overall Altijd. Hoofdstraat 100-102 - Tel. 2729 Veenendaal Peugeot, bestel 1961 f 1.250, Peugeot 403 de Luxe, 1960 f 1.750, Renault Dauphine 1963 f 2.750,— Simca Aronde, 1961 f 1.750 VW de Luxe f 700,— 2 VW's bestel met zijruiten, 1962 a f 1.750, Opel Rekord 1957 met schuifdak f 950,— Vauxhall Cresta 1957 f 550,— AUTOMOBIELBEDRIJF Veenendaal, telefoon 2545 Agent: Citroën - Panhard Ziet onze showroom: Industrielaan 8 ook 's za- terdags open tot 5 uur. VOOR ONZE KINDERAFDELING TE VEENENDAAL ZOEKEN WIJ EEN Prettige werkkring. 5 daagse werkweek. Tevens voor vrijdagavond en zaterdagmiddag een Sollicitaties: Hoofdstraat 113 - Veenendaal.

De Vallei | 1965 | | pagina 10