Jaarlijkse collecte voor het Rode Kruis heus O het helpt CORDULA'S ERFENIS Heinzeimann badpakken ANT. DE RUITER BATAVUS sterk - veilig REIN VEENENDAAL Veenendaal versloeg Militair Elftal met 4-2 ZO IS HET EN NIET TOEVALLIG Tijdrovend? ieulze Uoecljeó VEENENDAAL RHENEN ELST Brommer ontvreemd AMERONGEN een administratieve kracht (vrl.) M. G. Huibers zuinig I Nieuwsblad „DE VALLEI' vrijdag 21 mei 1965 12 V Al vele jaren vraagt het Ned. Roode Kruis aan de gehele Nederlandse bevolking hulp en steun om haar menslievende taak so goed mogelijk te vervullen. En nog nooit in de 100 jaar van haar bestaan is haar die steun geweigerd. In tegendeel.... steeds meer is de bevolking gaan beseffen dat de taak van het Roode Kruis zo belangrijk is, dat zij alle steun verdient. Niet alleen in oorlogstijd, als zij op de bres stond voor een goede ve rzorging van alle getroffenen, maar vooral ook in vredestijd heeft het Roode Kruis bewezen dat er heel veel hulp geboden kan en moet worden. En dan niet alleen bij grote of kleine rampen, die bepaalde gebieden treffen, maar vooral ook in al d ie situaties waarin mensen hulp nodig hebben. Graag willen wij u er iets van noemen. Zegt de „Henri Dunant" u iets? Ja juist, dat is de boot van het Roode Kruis! Elk jaar vaart hij meer dan 20 lange we ken met patiënten het land door. Vaak zijn dat mensen die in jaren niet buiten geweest zijn, en die altijd vakantie hebben maar dan in hun bed en nooit eens echt er uit komen. Wie ooit gezien heeft hoe de ze mensen genieten, vergeet nooit meer het Roode Kruis een warm hart toe te dragen. Uit geheel onze omgeving gaan elk jaar weer een aantal van deze patiënten mee met de boot. Hebt u wel eens gehoord van het „Hen ri Dunant huis"? Dat staat bij Zeist. En daar worden jaarlijks honderden invalide jongeren en ouderen voor een week gast vrij opgenomen, om er te genieten van de prachtige natuur en van eikaars gezel schap. U moet er eens gaan kijken. U zult er getroffen worden door de fijne geest die er heerst en die het mogelijk maakt dat het voor velen een ervaring wordt waar zij weer een heel jaar op kunnen teren. Ook plaatsgenoten genieten daar van, en het is mede uw steun die dit mo gelijk maakt. Al enkele jaren wordt vanuit een co mité in Veenendaal een vakantieweek voor chronische patiënten gehouden. Een fijne en goede week zoals velen die er wel eens op bezoek waren, kunnen getuigen. De mensen van de colonne van het Roode Kruis geven er een week hulp en ver zorging. Vaak nemen zij er snipperdagen en zelfs een snipperweek voor op, om maar te kunnen helpen. Mede door uw steun maakt u het mogelijk dat er in een plaats als OPBRENGST „BARTIMEUS-AKTIE" De plaatselijke aktie voor een nieuw tehuis voor Bartimeus te Doorn heeft een bedrag van f 3476,30 opgebracht. Doordat men niet de beschikking had over voldoende medewerkers is men er zich van bewust niet in alle straten van Veenendaal ingezameld te hebben. Mensen die daardoor niet in de gele genheid waren hun steentje bij te dra gen kunnen dat alsnog doen op girono. 31454 t.n.v. „Bartimeus" te Zeist. JONGEN BRAK BEEN BIJ ONGELUK Dinsdagavond stak het 7-jarig zoon tje van de fam. W. de Slot. de Bruine- straat over juist vanachter een gepar keerde truck met oplegger. De jongen merkte een naderend VW busje niet op en werd aangereden. Hij werd met een gecompliceerde rechterbeenbreuk naar het Julianaziekenhuis vervoerd. Jonge Emu's bij Ouwehand De Emu-haan van Ouwehands Dieren park is vader geworden! Er zijn drie welgeschapen struisjes uitgebroed, die in middels ook al hun televisiedebuut heb ben gemaakt. Vader-haan stapt zo trots als een pauw rond en dat hij na 58 dagen broeden, zonder eten of drinken, vijftien pond is afgevallen, is voor hem maar bij zaak. Trouwens het is hem helemaal niet aan te zien. De emu-drieling is zo vlug als water. Ze hebben bijna een gelijke schutkleur als jonge wilde zwijntjes, een fijn gestreept pakje, afwisselend licht en donker. In het dierenpark op de Grebbe- berg is men verheugd over dit geslaagde broed en alle spanning is dan ook gebro ken. Na jarenlang in het onzekere te heb ben verkeerd weet men nu beslist een emu-echtpaar te bezitten. Aan deze bij zondere geboorte in Ouwehands Die renpark voor de eerste maal in het meer dan dertig jarig bestaan werd in het NTS-Journaal van enkele dagen geleden reeds uitvoerig aandacht besteed. Veenendaal zo'n- colonne kan zijn, en dat zij op allerlei wijzen kun nen worden ingezet om mensen te helpen. Denkt u maar aan wandel marsen, grote evenementen als op tochten, koninginnedag, enz. Voor al dit werk hebben zij mate riaal nodig. En mede dank zij uw hulp hebben zij dit materiaal. Tot zelfs een auto toe, die vele malen gebruikt wordt. In elke plaats vindt u mensen die lang op bed moeten liggen, door ziekte of gebrek, of anderszins. En een ieder die al wel eens een poosje heeft moeten liggen weet dat er dan veel teleur stellingen te overwinnen zijn en dat het soms erg moeilijk kan zijn. Dan is het fijn dat er soms iemand komt die je een beetje opbeurt en je helpt eens over andere dingen te denken, of de verveling te verdrijven door iets te doen dat ook op bed mogelijk is. Ook daarvoor zet het Roode Kruis zich in. Hebt u wel eens gehoord van „Wel- farewerk"? Nee Welnu dat wordt gedaan door een aantal dames, die de patiënten thuis bezoeken, met hen pra ten en hen helpen om leuke dingen te maken voor zichzelf of voor anderen. Elke week kijken de patiënten weer uit naar dat uur dat de Welfarewerk ster komt, en het is altijd weer fijn als zij er is. Het zou erg zijn als we dat werk niet meer konden doen. Het is veeleer zo dat het Roode Kruis dit werk moet kunnen uitbreiden, want er zijn er nog velen die hier ook wel van genieten willen. Dat kan dan mede dank zij uw hulp. Naast al deze taken zijn er nog heel veel andere taken die al gedaan wor den of nog begonnen moeten worden. Een paar noemen wij er nog maar even. Denkt u dan aan de Bloedtrans fusiedienst, de Moedermelkcentrale, de Trombosedienst, de Lectuurcentrale, en niet te vergeten de hulp die het Jeugd Roode Kruis biedt aan speelgoedactie's, en ter verzorging van pakjes voor jeug dige zieken. U ziet het het is haast te veel om op te noemen. Daarom is het Roode Kruis pok zo gewaardeerd door geheel de bevolking. Daarom steunen zeer veel mensen dat Roode Kruis jaarlijks met een goede gift, en zijn zij daar naast nog lid of donateur. En daarom brengen wij al die din gen nog eens onder uw aandacht, om dat de jaarlijkse Roode Kruiscollecte is van 22 mei - 5 juni a.s. Vele mede- werkers(sters) zullen uitzwermen om uw gift in ontvangst te nemen. In 1964 was de opbrengst meer dan f 8.000, Dat was een pracht van een resultaat. En dit jaar gaat het op naar de f 10.000,—. Wij menen dat dat gaat en als u allen meehelpt gaat het zeker. Mogen wij uw aandacht vragen voor dit werk, dat zoveel hulp bieden kan aan de me demens, die het nodig heeft! Zaterdagmiddag werd nabij het Bergbad een bromfiets, eigendom van de heer L. uit Veenendaal ontvreemd Zondag werd het karretje in Rhenen verkocht. Het bleek dat de 16-jarig» M. uit Veenendaal die verpleegd word' in een inrichting te Zeist, de dadei was. In samenwerking met de Vee- nendaalse gemeentepolitie werd het ge val opgelost en de bromfiets aan de rechtmatige eigenaar teruggegeven. Mooi succes voor w.s.v. De Rijnkanters De wandelsportvereniging de Rijn kanters uit Eist heeft vorige week za terdag een mooi succes behaald in Soest. Aldaar werd meegedaan aan een wandeltocht en met succes, want de Elstenaren konden naar Eist terug ke ren in het bezit van een fraaie beker die als stoffelijke herinnering aan een eerste prijs verbonden was. Deze prijs werd behaald door de jeugdgroep van de vereniging op de 12 km. Daarbij kwam dat de vereniging op deze tocht de nieuwe wandelkleding in gebruik nam, zodat de vreugde dub belop was. Voortaan kan men nu de Rijnkanters gekleed in het blauw-wit aan de tochten mee zien doen. Gezien het begin van het seizoen een stap in de goede richting. Modern elektro-technisch bureau van fa. Drost geopend De heer C. Drost heeft woensdagmiddag de nieuwe zaak in elektrische artikelen, alsmede huishoudelijke apparaten, radio en televisie aan de Boslaan feestelijk ge opend. Het nieuwe winkelpand doet zeer modern aan, zowel qua exterieur als in terieur. Een enorme sortering elektrische artikelen is zeer overzichtelijk geëtaleerd. De opening van deze nieuwe zaak in deze branche betekent voor het zuidoos telijk deel van de plaats Veenendaal een grote aanwinst. De fa. Drost heeft overigens nog ver dere toekomstplannen. Men wil de toe komstige uitbreiding in enkele fasen rea liseren. Voor deze eerste uitbreiding kwam de gemeentelijke goedkeuring zeer snel af. Over drie maanden wil de heer Drost aan verdere uitbouw van zijn zaak gaan werken en heeft het plan nog een nieuw magazijn en showroom erbij te bouwen. Op het gebied van verlichting, verwar ming en van alle huishoudelijke elektri sche apparaten heeft men de nieuwste snufjes bijeengebracht. Ook kan de cliënt verzekerd zijn van een grote keus uit alle bekende merken radio's en televisie toestellen. Al met al wensen we de fa. Drost veel zakensucces en herhalen het dat de zaak vooral in dit deel van Vee nendaal aan een dringende behoefte voor ziet. Wit rendierjong In de grote rendierkudde van Ouwe hands Dierenpark is opnieuw binnen en kele weken een jong geboren. Het eerste exemplaar was helaas niet levensvatbaar. Deze tweede telg is dat wel en als bij zonderheid kunnen wij mededelen, dat het bijna hagelwit is. Toch is het geen albino, want dan zóu het rode oogjes moeten hebben en die zijn donker bruin. Nieuwe postcommandant? Naar alle waarschijnlijkheid zal de heer Postma uit Zoeterwoude de opvolger wor den van de onlangs gepensioneerde adju- dan Zijlstraf. De benoeming is binnenkort te verwachten, zo vernamen wij uit wel ingelichte bron. NIET OPGELET Dinsdagmiddag omstreeks half zeven ontstond er op de kruising Zwarteweg- Grebbeweg een aanrijding, doordat een personenauto, die werd bestuurd door de heer D. W. N. W. uit Wageningen, die de Zwarteweg opreed stopte orrt voor rang te verlenen aan over het Viaduct ko mend verkeer. Een eveneens de Zwarte weg opkomende personenauto, die «werd bestuurd door de heer A. S. uit Ede, reed tegen de stilstaande auto op, omdat de bestuurder te laat bemerkte dat de eerste personenauto stopte. Er ontstond een aanrijding met mate riële schade. DEZER DAGEN COLLECTE T.B.V. UITGAANSDAG BEJAARDEN ELST Door omstandigheden kan nu pas be kend gemaakt worden dat het comité „Uitgaansdag Ouden van Dagen Eist dezer dagen een huis-aan-huis collecte houdt waarvan de baten ten goede ko men van de kas van het comité. Met de op te halen gelden zal ook dit jaar weer een op een nog nader te bepalen datum een uitgaansdag voor de plaat selijke bejaarden gehouden worden. Opbrengst voor autotocht bejaarden Keeper Hans de Bruin brak pink Het eerste elftal van „Veenendaal" speelde donderdagavond een wedstrijd tegen een sterk militair elftal uit het Edese garnizoen en wist de landsverdedigers met 4-2 te verslaan. De opbrengst van deze wedstrijd, groot f 126,30 komt ten goede aan de auto tocht van de Veenendaalse bejaarden. De ver. Veenendaal heeft na afloop de gast- spelers uit eigen middelen een consumptie aangeboden. Voor de jonge doelman van Veenendaal, Hans de Bruin, die in deze wedstrijd debuteerde, had de strjjd een on prettig einde, want by een aktie in de tweede helft brak hg een pink, waarvoor hfj in het Julianaziekenhuis moest worden behandeld. HONDENKEURING In aanwezigheid van burgemeester jhr. mr. O. R. v. d. Bosch, postcomman dant van de Rijkspolitie en opzieners uit de omgeving vond maandagmiddag bij het Berghuis de hondenkeuring plaats door de Kon. Politiehondenver eniging afd. Utrecht. Van de 8 opge komen honden werden er 6 goedge keurd. Tijd is geld. Als U op zaterdagmorgen in Uw auto van de hoofdstad naar de hofstad rijdt, kunt u lekker opschie ten. Plankgas op een snelweg waar weinig verkeer is, geeft u een voor sprong op langzame rijders van vele (kostbare) minuten. Maar dan hebt u ook geen last van bebouwde kommen, dorpskernen met snelheidsbeperkingen en is er voldoende ruimte om vlot te kunnen passeren. Maar u weet, als iedere ervaren auto mobilist, dat in ons kleine landje hard rijden vaak weinig zin heeft. U komt misschien een seconde eerder aan dan de rustigerijder. Samen staat u stil voor overwegbomen, een geopende brug of stoplichten en wég is de voorsprong. Om van het vastlopen in de grote ste den maar niet te spreken Als u op tijd op een belangrijke ver gadering moet zijn, is het verstandig ruim de tijd te nemen en niet te gaan „jakkeren", want dat helpt u toch weinig. Het trachten zo hard moge lijk te rijden levert geen enkel voor deel op ten opzichte van het rijden met een aangepaste snelheid. Dat laat ste is bijvoorbeeld nodig bij onvoldoen de zicht, slecht wegdek en bij bepaal de weg- of verkeerssituaties. Hard rij den is niet alleen vele malen gevaar lijker, maar levert nagenoeg geen tijd winst op, is duurder in benzinever- Sr*"-' m bruik en geeft een hoger slijtageper- centage. Dat ondervonden ook de zakenlieden, die met hun wagen op dezelfde dag van Maastricht naar een afspraak in Zwolle moesten, Leeuwarden aande den en tót slot in Zandvoort uitblie zen van de vermoeienissen van die dag. Een afstand van zo'n 450 km. De drie automobilisten hadden dezelfde wagens, maar een verschillende manier van rij den. Meneer Albert jakkerde er op los (probeerde zo'n 120 km per uur te ha len), de heer Bernhard reed met aan gepaste snelheid en op snelwegen in een fors tempo en meneer Cornelis had geen haast; hij reed maximum 90 km per uur. Het spreekt vanzelf dat de laatste correct de 50, 70, 80 of 90 km snelheidsbeperkingen in acht nam evenals de hardrijder maar me neer A „scheurde" maar door, trok zich van de „50" niets aan, behalve dan dat hij om zijn eigen hachje dacht. In Zandvoort troffen ze elkaar aan het eind van de dag, bij het circuit! Toen bleek dat het onderling tijdsver schil nog geringer was dan u denkt. Op het traject Leeuwarden-Zandvoort kwam B precies vijf minuten later dan A en C elf minuten na B aan, over een afstand dus van pl.m. 145 km. De zelfde verhoudingen bleken ook op bij voorbeeld het traject Nijmegen-Zwol- le (89 km); B kwam 4 minuten na A en C twee minuten na B! De heren concludeerden dat het toch weinig zin heeft te gaan jakkeren en zodoende de verkeersveiligheid onnodig in gevaar te brengen. Bovendien ont dekten ze naderhand in de garage, dat het benzine-, en olieverbruik van me neer A veel hoger was dan dat van B en dat van B weer veel hoger dan dat van C. De drie automobilisten beslo ten voortaan maar in één wagen te kruipen: bij de heer Cornelis, vanwege de veiligheid, het economisch verbruik enomdat hij de tijd nam en toch op tijd kwam! Mocht u nu toch bang zijn om die za kelijke bespreking niet op tijd te ha len, dan mag u gerust hard rijden, d. w.z. met aangepaste snelheid. Maar houdt u altijd aan die roodomrande 50 km of 90 km. Zo'n bord staat er niet zonder meer. En het maakt u maar vijf minuten uit op 150 km. En het maakt mensenlevens uit. Misschien wel het Uwe Wim Derksen, de Veenendaal midvoor was wel bijzonder op schot want drie doelpunten kwamen van zijn voet rollen. Reeds in de vierde minuut trof Derksen de roos toen hij uit een vrije trap een listige draaibal instuurde waarop keeper Scheffers zich totaal verkeek, 1-0. Nog voor rust wisten de militairen via een prachtige getimede kopbal van Kroese de stand gelijk te maken. Dezelfde speler kreeg nog eenopgelegde kans, maar maakte er geen gebruik van. Na rust werd het spel wat vinniger, waax-bij vooral de goed, maar ook fors voetballende linkshalf Poulus (Xerxes) de aandacht trok. Het kwam tot een aantal behoorlijke akties. Wim Derksen, goed op dreef schoot nummer twee uit een vrije trap keihai-d in de touwen, 2-1. Hierna kwam het militaire team wat opzetten, maar men miste de juiste afronder. Doel man Hans de Bruin van Veenendaal, was zo ongelukkig dat hij zijn pink brak bij een goede ingreep op een militaire aan val. Hij werd onder de lat vervangen door de veldspeler Hans de Gooyer. In tussen zette de Veenendaalse aanval het doel van de gasten onder druk. Bij een verkeerd» terugspeelbal pikte linksbuiten C. Hensen de bal op en lepelde het leer via de staander in het net, 3-1. Nog even kwamen de oranjehemden los. Linksbinnen Middelbeek wist een gaatje te vinden en passeerde de tot keeper ge bombardeerde back de Gooyer, 3-2. Toch was Veenendaal gevaarlijker want kort voor tijd knalde Wim Derksen bepaald on berispelijk in, 4-2. Neem uw eigen muziek mee in de auto Bij wijze van proef heeft een grote Amerikaanse automobielfabriek een aan tal nieuwe wagens uitgerust met een sterio-bandspeler. Auto-radio's mogen u de keus geven uit een aantal stations, deze bandspeler staat u toe, muziek waar aan u de voorkeur geeft mee te nemen. De bandjes worden geleverd in een soort patroon en geven tachtig minuten muziek. Liefhebbers van klassieke symphonieën, die maar zelden aan hun trek komen wan neer ze onderweg zijn, zijn met deze nieuwste verfijning zeer ingenomen. Be langrijk is, dat de reproduktie volkomen storingvrij is. De kosten van het appa raat, dat net als een autoradio wordt in gebouwd, zijn omstreeks 540 gulden. Met rubber gras maaien is (veel) veiliger Het wil nog wel eens voorkomen dat grasmaaimachines vastlopen, doordat er iets tussen de messen is geraakt. Het verwijderen daarvan is soms een hache lijke onderneming, die wel eens pijnlijke of gekneusde vingers ten gevolge wil heb ben. Bij het zoeken naar beveiliging is nu een Amerikaanse onderneming op het idee gekomen ï-ubber messen voor gras maaimachines te vervaardigen. De messen snijden wel het gras, maar buigen zodra ze een vaste substantie als steen of glas e.d. raken. 10 Och, jongen, Emilie zorgt wel voor het hele boeltje. En tracht jij maar weer zo vlug mogelijk de oude te worden. Je ziet er ellendig uit, weet je? Verwondert je dat! Hij sloeg met zijn vuisten tegen zijn slapen. Adele keek hem medelijdend aan en legde in een moederlijk gebaar haar hand op zijn gebogen hoofd. Jongen, ik weet 't, fluisterde ze. Zoiets kan ontzettend veel pijn doen. Zo'n diepe hartwonde moet eerst uit bloeden, alvorens de wond kan gene zen Opeens vatte hij haar handen en drukte er zjjn ogen op... bittere tra nen vloeiden over haar vingers Het werd Adele te machtig. Want bestaat er iets. dat meer ontroex-t dan een volwassen man te zien hui len. die men niet helpen kan? Het liefste zou ze dit groot kind in haar armen genomen hebben en hem gesust en getroost hebben als een klein jongetje. Vergeef me. tante Adele! richtte hij zich bruusk op. Ik stel me aan als een bengel. Ik zal een dwaze indruk op jou gemaakt hebben Domme jongen! Ze streek hem liefkozend over zijn hai-enIk weet toch wat ik aan je heb! Tracht Ger- dia zoveel mogelgk te ontwgken. Het is niet aan te raden gift in een hart wonde te laten druppelen. Ook al smaakt dit gift zeer zoet. En voor jezelf zou het beter zijn, dat je zo spoedig mogelijk vertrekt om pas te rug te keren als het meisje verhuisd i Ik walg van dat reizen, tante. Nog LENI BEHRENDT: nooit heb ik zoveel van Trollenstein gehouden als tegenwoordig. Dan dring ik niet verder aan. Wer is er daar trouwens ook genoeg! On dertussen zal ik al het mogelijke doen om een aanneembare oplossing te vinden. Wat ben je van plan? Ik moet eerst nog nadenken Als het zover is, dat ik Gerdia van Trol lenstein kan verwijderen zal ik het je laten weten Nu moet ik gaan Het gebeurde drie dagen later. De gi-aaf zat in zijn werkkamer en pro beerde zijn aandacht op de papieren te concentreren maar het lukte hem niet Steeds dwaalden zgn gedachten af naar Gerdia! Telkens meende hg opnieuw haar klaterende lach te ho ren en telkens opnieuw dook haar stralend blond hoofdje voor zijn oog. Opeens sloeg hij het hoofd in zijn nek sprong op en liep op het aam toe. Beneden in de tuin zag hij Ger dia met de honden spelen. Bij dit warme weer droeg ze een heel licht japonnetje dat haar wonderwel stond. Haar glanzende lokken vielen ot over haar schouders en haar heldere ogen fonkelden van levenslust. Odiel stond onbeweeglijk en staarde naar het bekoorlijke meisje. Merkte hij dan niet dat het zoete gift, waarvoor zijn tante hem gewaarschuwd had reeds zijn hart binnendrong? Weldra zou hij haar gezichtje nooit meer zien haar nooit meer horen lachen. Nee hij moest weg van hier Hij hield het leven in haar nabijheid niet langer meer uit., geen dag meer. Plots werd hij uit zijn sombere gepeinzen gerukt door het gerinkel van de telefoon. Hij nam de hoorn af en., schrok. Tante Adele jij bent het? Is het reeds zo ver? Kom je Gerdia halen? Kalmpjes aan, graaf, repliceerde zij. Want had Odiel zoëven nog ge wenst dat Gerdia zo snei mogelijk ITollenstein zou verlaten nu zag hij plotseling tegen het afscheid op Ik moet met je spreken, hoord» tij zijn tante zeggen. Ik verwacht je binnen een kwartier. Goed ik kom Tien minuten later had de graaf zijn paard aan zijn knecht en snelde het kasteel van zijn tante \dele bin nen De barones keek hem ondei-zoe- kend aan. Jongen, je ziet er heus erg slecht uit begon ze. Ik wist niet. da' ie het zo erg te pakken kon krijgen Laten wjj naar mijn bureau gaan Daar kunnen we ongestoord praten. Ze namen beiden in een stoel plaats en om ongewenste luisteraars te ver mijden, sloot de barones voor alle ze- kei-heid het raam. Nou moet je eens goed luisteren en houd je hart maar vast! Ik ben na melijk op reis gewees.t wat voor mjj zoveel betekende als een expeditie Ben je op reis geweest? herhaal de hij stomverbaasd Daarvan had ik geen flauw vermoeden Mocht ook niet. Anders had je mis schien je mond niet kunnen houden en dat zou een lelijke streep door de rekening zijn geweest. Had de reis iets te maken met Gerdia? Precies! Je slaat de spijker pre cies op z'n kop! Ik heb namelijk een bezoek gebi-acht aan haar voogd. Want zonder zijn toestemming kun nen we niets beginne.:. Tenslotte heeft hij het laatste woord. Nou kort en goed: De notaris - overigens een fijngevoelige en verstandige heer liet mijn woordenvloed gelate- over zich heen stromen, zonder me maar eenmaal in de rede te vallen Toen ik eindelijk klaar was, zei de man in alle gelatenheid: Maar dat is toch wonderbaarlijk, mevrouw de barones. En voor ik had kunnen vragen, wat hij wonderlijk aan deze droeve ge schiedenis vond, haalde hjj een docu ment uit de kast en gaf dit aan mij. Kijk, hier is dit document. Lees het Met een lachend gezicht gaf ze de graaf het document, dat hg met bevende vingers openvouwde. Snel las hij, wat er in het document stond en vroeg toen: Is dit de familie bij wie Gei'dia on dergebracht zou worden? Dat is toch onmogelgk. Kijk nu eens goed, wat er staat: ..Gertrudis Edelhart Isabella, doch ter van Eberhard Wilbrecht Koenraad Graaf Wachters van Frodebach en z'n gemalin Isabella Mechthild gebo ren Gravin Rijkevorst.. Hij las langzaam en keek daarop zijn tante vragend aan, die glimla chend sprak: Als je de dochter van deze mensen trouwt, dan zal er nie mand enige aanstoot aan nemen. Snap je het nog niet? Sinds wanneer ben je zo stompzinnig? Valt de naam Wachters je dan niet op? Graaf Wach ters? Aha\Eindelgk gaat er een lichtje branden in je duistere brein! Dan is Gerdia Officieel Gertrudis Edelhart Isabel la, Gravin Wachters van Frodebach... echt! En jg bent als een brave graaf in de val gelopen, die de oude, ge slepen tante Cordula voor je heeft opengezet! Anders zou tante Cordula heel andere beslissingen getroffen hebben in haar testament Door Ger dia aan tante Hilda toe te vertrou wen wist ze dat het jonge meisje in jouw nabijheid zou komen te leven en ze hoopte natuurlgk, dat het hart van de jonge levenslustige graaf al spoedig in vuur en vlam zou sta,an. Wat ook inderdaad gebeurd is Maar maar tante Cordula kende me toch niet? wierp Odiel in het mid den. (Wordt vervolgd) Wij vragen voor één onzer relaties voor type- en lichte administratieve werkzaam heden. Leeftijd 18-22 jaar. Sollicitaties bij voorkeur schriftelijk aan Accountantskantoor Nieuweweg 32, Veenendaal. tel. 2715 Hoogstraat 12 - Veenendaal - Telefoon 2627 Allerminst indien U er voor zorgt dat Uw DRUKWERK- VOORRAAD op „peil" is, kan dat later kosten en moeite besparen. Wilt u drukwerk met nieuwe frisse ideeën Mogen wij dan eens offerte maken? Bel nu en wij komen direct. DRUKKERIJ De Gelderse Vallei Parallelweg 10 Veenendaal Tel. 08388-2022* Dames in sisal, grof stro, organza, vindt u in grote keuze bij La Mode. sr** tb Ook voor sjaals, handschoenen, tassen is dit uw adres: G. J. Bouman Hoofdstr. 108, Tel. 3324 WHIPPET Compleet met kilometerteller, vercliroomde valbeugels, dub bele opgebogen uitlaat met 2 megafoondempers, renkap, verstelbare Patentcrank met voetrem, tank met kneegrip. kofferrek en duo-voetrusten. Met 2-versn. JLO-motor f 869 Met 3-versn. JLO-motor f 898 Kleuren: grafiet/bahama wit. rood/wit/goud en rood/goud. COMBI SPORT Compleet met kilometerteller, verstelbare Patentcrank met voetrem, kofferrek, achter naaf met steekas, tank met kneegrips, midden- en zijstan daard, duo voetrusten en dub bele achtertelescopen. Met 3-versnelling JLO-motor met geforceerde koeling f 936,- Kleuren: metagrijs/grafiet, ■ii-afiet/bahama wit. BIJ BATAVUS-DEALER Gortstraat 1 tel. 2456 Veenendaal BETALING IN OVERLEG.

De Vallei | 1965 | | pagina 12