Heel Renswoude was in feeststemming mi Kampioenschap bereikt na 3 0 zege op Kulan Huldiging en feestrit door dorp L*k. ws* -M' |Pi§gifRi^S «tóf4SÈPWI- Wel en wee van kampioenseluh Renswoude VLTC-jeugd won weer op alle fronten De jeugd van Renswoude zal het moeten doen f DVSA (zaterdag) besluit competitie met nederlaag tegen Woudenberg SCHERI'EN/I.FL MADEN voorradig A. v. d. Weerd Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 25 mei 1965 4 Wat lang, heel lang reeds door de Renswoudse voetbalgemeenschap was begeerd, werd zaterdagavond een feit. De roodwit ten hesen de kampioensvlag na een seizoen vol met wederwaardigheden, waarbij bestuur en supporters door allerlei vreemde spelingen van het lot meermalen in het onzekere verkeerden. Zaterdag was er geen reden tot zorg, alleen blijheid om de ver worven titel. Kulan, de Veenendaalse tegenstander kon de feestroes niet tegenhouden, Renswoude toonde van het begin af be zield te zijn met de wil om te winnen en het deze middag beslist niet in topvorm verkerende Kulan kon al dat enthousiasme niet beteugelen. Het werd een verdiende 30 overw inning voor Renswoude, dat hierdoor een neuslengte voorbleef op streek genoot Woudenberg, die in Amerongen het zekere voor het onzekere nam, maar het puntental van Renswoude niet meer kon halen. „DENKT AAN UW ROODE KRUIS" FELLER Een 3-0 overwinning voor Renswou-j de dus, dat veel feller opereerde dan; Kulan. De roodhemden maakten het' hun tegenstanders duidelijk dat het ernst was. Kees Vink knalde over het doel van keeper Sukkel, maar dat was slechts een waarschuwing. Hartog opende het vuur en raakte de lat van het Kulan-doel. Gesteund door de half- linie trokken de Renswoudse voor- waartsen naar voren. De jonge linksbuiten Bart Veld huizen vestigde de aandacht op zich door enkele messcherpe ac ties, waar back Van Eden behoor lijk moeite mee had. Toch lieten de adspirant-kampioenen in dat eerste half uur een handvol kan sen liggen, die eigenlijk benut had den moeten worden. Oorzaak: nervositeit dachten wij. In de 27e minuut kon het vrij talrijke le gioen de handen in de lucht gooien. De geroutineerde Van Raay gaf een dieptepass naar Veldhuizen, die als een schim langs Van Eden vloog en schuin voor het doel staande een vreselijk har de schuiver op keeper Sukkel afvuur de. De bal was onhoudbaar en boorde een gat in het net, 1-0. Grote vreugde bij de Renswoudse supportersschare. Terug Kulan wilde na dit openingsdoelpunt terugslaan. De Veenendalers kwamen gevaarlijk dicht bij doelman Van Om meren, maar konden weinig kracht op brengen. Slechts eenmaal moest de jon ge Renswoudse keeper de hoogte in toen hij op katachtige wijze een vrije trap van Van Hall tot corner verwerk te. Het spel ebde nog wat heen en weer, Renswoude kreeg gelegenheid de score te verhogen, maar doelman Sukkel 6tond op zijn post. Een vliegend schot van Gijsbertsen scheerde langs de pa-; len. Met de rust had Renswoude een kleine 1-0 voorsprong, die nog abso-1 luut geen zekerheid inhield. i Winst Die zekerheid kwam pas na de rust, want hoe ijverig Kulan ook partij gaf, het was duidelijk dat de Renswoude- naren veel vinniger, enthousiaster op het doel afgingen. Eigenlijk heerste er weinig spanning. Vooral toen veteraan Ties Hardeman in de 12e minuut han dig doorbrak en spil v. d. Haar z'n hie len liet zien. Ook de uitgelopen doel man Sukkel kon de oprukkende mid denvoor niet stuiten en precies zoals verwacht werd legde Hardeman de bal in de touwen, 2-0. Renswoude zat hier mee op fluweel en er was geen wolkje meer aan de lucht. De gastheren waren nu wel heer en meester. Gijsbertsen, de rechtsbuiten lanceerde een paar acties, waarbij hij tweemaal in het zijnet knalde. Kulan wilde nog wel een aanvalletje opbou wen, maar door te lang treuzelen ging de schietkans meestal verloren. Spil Koetsier kon, energiek spelend, de zaak wel aan en zette Beckerman, Hensen en Faber meermalen de voet dwars. Aan de andere kant kwam de doorge broken linksbinnen Van Raay in een hevig duel met keeper Sukkel, die de bal nog net van de lijn kon grabbelen. Midvoor Hardeman knalde na een vrije trap rakelings over de lat. De doelman van Kulan, die zich bijzonder goed weerde was in de 31e minuut toch niet opgewassen tegen een wel zeer listige inzet van Bart Veldhuizen, die na een listige overstap van Hardeman tussen een haag van drie Kulan-spelers door inschoot, waarbij Sukkel het uit zicht was ontnomen en het leer over de lijn caramboleerde, 3-0. De buit was binnen, want tegen deze achterstand was Kulan niet bestand. De score had zelfs nog hoger kunnen zijn, maar een goed schot van Gijs bertsen werd door doelman Sukkel vak kundig gestopt. De 3-0 score kwa i niet meer in gevaar en bij het eind signaal van scheidsrechter Van Brug gen stormde alles wat Renswoude een goed hart toedroeg het veld op om de favorieten op de schouders te nemen. De feestvreugde was groot. De Kulan- spelers waren de eersten, die hun te genstanders feliciteerden en aanvoer der Van Raay moest van zijn Veenen daalse collega de eerste bloemenhulde Het kampioenselftal van Renswoude na het behalen van het kampioenschap. 2e van links, voorzitter Overeem; 2e van rechts, trainer Dillen. in ontvangst nemen. Iedereen was ui termate verheugd met dit behaalde kampioenschap. Ook burgemeester Hosang, die de spelers gelukwenste. Het was wel merkwaardig dat de burgemeester de laatste tijd de strijd moest vol gen, de nek-aan-nekrace tussen in woners van het ene deel van zijn gemeente Renswoude en die van het andere deel Woudenberg. (De Ties Hardeman al 20 jaar lid Een der bekendste spelers van het kampioenselftal van Renswoude is wel de 34-jarige Ties Hardeman, die vanaf de oprichting in 1946 lid is en nog volop zijn partij weet mee te blazen. Geruchten dat Ties van plan zou zijn de schoe nen aan de wilgen te hangen zijn van alle grond ontbloot. Hij wil er ook in de 2e klasse stevig tegenaan gaan. Van de zomer behoorlijk trainen en voorberei den en dan met frisse moed beginnen zegt Ties. Ik mag er wel bijzeggen dat we ontzettend veel te danken hebben aan onze trainer Ab Dillen, die geen moeite teveel vond om ons rijp te maken voor dit kampioenschap. burgemeester is eerste burger van beide plaatsen). Namens de afd. Utrecht van de KNVB sprak de heer Kerstens uit Ach terveld woorden van bewondering uit voor dit behaalde kampioenschap, om dat er een lijdensweg aan voorafging. Het Renswoudse moreel was blijkbaar ongebroken en dit heugelijke kam pioenschap is er het bewijs van. aldus de heer Kerstens. Ook voorzitter Overeem. de voorzit ter van Kulan, de heer G. v. d. Haar. trainer Dillen (waar de club zeer veel aan te danken heeft), andere bestuurs leden, supporters, iedereen wilde erbij zijn om de jongens geluk te wensen. Terwijl de muziekvereniging Ons Ge- PUZZELR1T Woensdag 2b mei organiseert de CJV van Scherpenzeel een puzzelrit, waaraan ieder per fiets of bromfiets kan deelne men. Voor de winnaars van deze rit door de bosrijke omgeving van Scherpenzeel zijn prachtige prijzen, waaronder een wis selbeker, beschikbaar. Vanaf 6.45 uur kan men in het gebouw Filalethus inschrijven. LAWN-TENNIS 2e team reeds kampioen Het was voor de competitie spelende jeugd van VLTC weer een succesvol week end. Alle drie de formaties wonnen hun party met 5-0. waardoor nu reeds vast staat, dat VLTC-II kampioen van hun poule is. VLTC-I heeft in de nog resterende party van het komende weekend nog maar een setpunt nodig om ook kampioen te worden en voor VLTC-III zit er eveneens nog een goede kampioenskans in. Mocht dit het geval zijn, dan kan men van een doorslaand succes spreken van deze debuterende VLTC jeugdteams in de competitie. OPPERMACHTIG VLTC-I trok naar Arnhem en was daar oppermachtig tegen de jeugdformatie van I ALTB-I. De overwinning van de jonge Veenendalers is geen moment in gevaar geweest en ALTB-I had maar weinig ver weer tegen deze homogene VLTC-ploeg. Diecke de Rooder won vrij eenvoudig het dames-enkel met 6-1 en 6-0. Henk van Schuppen versloeg zijn tegenstander met dezelfde cijfers in het heren-enkel, terwijl het gemengd-dubbel eveneens met dezelfde cijfers naar VLTC-I ging. Voor Diny de Haas en Jan Bakker waren er naar hel HENGELSPORTIIUIS Beatrixstraat 76 showroom 76 en 80. VEENENDAAL. tel. 2965 noegen frisse en vrolijke klanken over het sportveld uitstrooide was het een gedrang van jewelste voor de kleed kamers waar de gelukkige elf zich had den teruggetrokken om later in op tocht naar gebouw Rehoboth te ver trekken, waar het feest werd voort gezet. Naar wij vernemen hebben de spe lers met hun dames gezellig feest ge vierd. De talrijke supporters van Rens woude staken hun vreugde ook niet onder stoelen of banken en hebben tot laat in de avond kenbaar gemaakt dat hun club kampioen was geworden. Het bestuur stelt zich voor zeer binnenkort een officiële kampioensreceptie te hou den De juiste datum is momenteel nog niet bekend. OPRICHTING Voor de oorlog had Renswoude al een voetbalclub: RSV, maar door al lerlei oorzaken ging het niet meer en werd de club vlak voor de oorlog in 1939 opgeheven. Maar kort na de be vrijding op 22 april 1946 staken een aantal Renswoudenaren de koppen bij elkaar. Het dorp moest en zou weer een voetbalclub krijgen en kreeg het ook. Oudere dorpsgenoten herinneren zich nog een aantal van die oprichters, zoals Herman Schoolderman, Jan en Kees Vink, Jan Overeem, H. v. d. Weerd e.a. Ties Hardeman: al twintig jaar bij Renswoude Ties Hardeman, toen een 15-jarige knaap, was een van de eerste leden. Ook Henk de Ruiter, de latere pen ningmeester, was er al gauw bij om de gelederen van Renswoude te ver sterken. Hij werd voor zijn verdiensten tot ere-lid benoemd. De jonge vereniging Renswoude had vooral in die beginperiode met ups en downs te kampen. Men begon in de 2e klas van de zondagcompetitie van de afd. Utrecht, maar moest helaas in 1948 degraderen. De inzinking was zeer tijdelijk want het volgend jaar, in 1949, was Renswoude al weer in de oude omgeving terug via een behaald kampioenschap. In de vijftiger jaren heeft de ver eniging meermalen een leidende rol gespeeld. De poorten van de eerste klas wenkten en stonden meermalen op een kier. Toch had Renswoude net niet genoeg energie om de drempel te overschrijden. Iedere tegenstander was bevreesd als het tegen Renswoude moest gaan. De ploeg heeft altijd pit tig voetbal geleverd, zonder bepaald tot grof of te hard spel te komen. De laatste jaren waren de moeilijkste Men herinnert zich de langdurige besprekingen of Renswoude in hel zondagvoetbal of in het zaterdag voetbal zou uitkomen. Toen de club er vorig jaar zeer penibel voor stond werd besloten tot toetreden in het zaterdagvoetbal en men ziet het resultaat, direct een kampioen schap. Vooral dit seizoen 1964-1965 zal in de herinnering blijven om verschillende oorzaken. Eerstens de moeilijkheden met het terrein, dat eigendom is van de fam. Taets van Amerongen, en enkele weken onbespeeld moest blijven omdat de jacht voorrang had. Toen kwam dat protest van DVSA waarbij Renswoude een punt werd ontnomen, zonder dat de tegenpartij of de scheidsrechter zich meldden tijdens de behandeling. Hier door kreeg het moreel een lichte deuk, maar al deze tegenslagen hebben Rens woude er niet onder gekregen. Woudenberg, de concurrent, bleef maar achtervolgen, het was om er kip- pevel van te krijgen. Renswoude speel de een maand lang niet. Woudenberg veroverde punten. Totdat de runner- up dan vorige week werd geklopt door Kulan na tevoren bij Advendo een punt te zijn kwijtgeraakt. Nu kon Renswoude toeslaan en het deed het ook. Kulan, hoe sportief zijn plicht vervullend, kon de roodwitten, die na al deze wederwaardigheden op het kookpunt stonden en de beslissende slag wilden winnen, niet de baas. De ploeg van Renswoude trad dan ook ver diend als overwinnaar van het veld. Proficiat Renswoude. en veel succes ook in de tweede klas! Voorzitter J. Overeem: - I---?: t- r v V 2- aCv-svr s v..;- f*?'■- Doelman Sukkel Kulan) grijpt got, n bij een aanva' lenswoude voor lijsbertsen (reel- ■evaarlijk kan ■lorden. Voorzitter J. Overeem, bezig met links en rechts handen te schudden, was uiteraard zeer verheugd over het behaalde kampioenschap. Overi gens het hing wel aan een zijden draad. Het leek er wel op of we gewoon geen kampioen mochten worden. We hadden heel wat tegenslag te verwerken, maar allemaal de schouders eronder en zo is het dan toch gelukt. De heer Overeem is optimistisch over de toekomst van de nieuwe 2e klasser. De overstap naar het zaterdagvoetbal is een grote verbetering geweest, want we kunnen nu uit al de lagen van de bevolking onze spe lers betrekken. De principiële verschillen, waar vroeger nogal eens over getwist werd, zijn van de baan. Iedere sportieve jongen kan zich bij Renswoude melden. En dat is al reeds gebeurd. We hebben een goede jeugdkern en daarop is onze hoop gevestigd, aldus de voorzitter van de kampioensploeg Renswoude. Het spelpeil in de zaterdagsector was meegevallen, want behoudens en kele uitzonderingen, hebben we toch met de meeste clubs uit de 3e klasse heel wat moeite gehad, vond de heer Overeem. Maar we zijn er gekomen, dank zij het uitstekende werk van trainer Dillen, die de jon gens altijd stimuleerde en hen ook de kunde bijbracht. Zonder zijn on misbare steun zouden we het nooit bereikt hebben geloof ik. De heer Overeem kan alle zorg van de laatste maanden van zich afzetten. Het heeft er wel aangezeten, vooral na dat protest, dat we m.i. onver diend verloren, maar ja, dat is nu achter de rug. We gaan opgewekt voorwaarts en zullen ook in de 2e klas onze partij wel spelen. Voorlopig gaan we vanavond naar Rehoboth en ons eens helemaal ontspannen. Mij dunkt, dat dat nu wel even mag. Van ons mag voorzitter Overeem temidden van zijn jongens feest gaan vieren. Heel Renswoude was blij met de club, dus kunnen degenen, die dit resultaat behaald hebben, voor een keer gerust eens de bloemen buiten zetten. Hetzij de elf spelers van harte gegund! Gerard Hoedeman (GVVV) in voorlopig afd. KNVB, elftal De GVVV linkshalf Gerard Hoedeman is gekozen in het afdelings-zaterdagelftal dat vanavond om kwart voor zeven in Spa kenburg uitkomt tegen de 2e klasse kam- pieon IJsselmeervogels. Het afd. KNVB-elftal is als volgt sa mengesteld: Doel: van Veenendaal (Des- to), Achter: Kasper en Zwaan (beiden Deseto), Midden: Honing (Huizen). Peters (VVOG) en Hoedeman (GVVV), Voor: Vermeer (Spakenburg), Visser (Huizen), van Ga4len (Zuidvogels), Mulder (Zuidvo gels) en v. d. Vlist (DVS '33). Merino's sloten seizoen met nederlaag 43 Het was aan het spel van Merino's te merken dat er weinig belangen meer op het spel stonden in de zaterdag gespeelde wedstryd tegen Hoogerheide in Hilver sum. De D.S. spelers hadden vooral voor rust wat last van het lome weer, kregen een paar tegenslagen te verwerken o.a. een scheidsrechteriyke vergissing en lie pen een 4-1 achterstand op. Pas in het laatste half uur kreeg Meri no's de oude vorm te pakken en maakte toen nog twee doelpunten, waardoor de eindstand op 4-3 werd gebracht. Merino's werd al kort na het begin de dupe van een verkeerde waarneming van de scheidsrechter. De Merino-keeper was uitgelopen, de midvoor van Hoogerheide kreeg de bal te pakken, lepelde het leer naar het lege doel, de doelman kwam ijlings terug en wist de bal nog 20 centi meter voor de lijn te grijpen. De scheids rechter had echter al voor doelpunt ge floten toen de midvoor naar een leeg doel schoot, 1-0, want de protesten van Merino's mochten niet baten. Ton van de Berg kreeg in de 22ste minuut de bal toe gespeeld, aarzelde niet maar kogelde het leer hard in de touwen, 1-1. Toch kwam de snelle voorhoede van Hoogerheide nog voor rust op 3-1 door twee doelpunten na goede akties op rechts. Vlak na rust liet Merino's het zelfs tot 4-1 komen, maar daarna kregen de Hil versummers geen voet meer aan de bal. De Veenendalers namen het heft volledig in handen. Ton v. d. Berg deponeerde de bal listig in de touwen en het stond 4-2 en een kwartier voor tijd brak rechts buiten v. d. Bovenkamp door en zag zijn schot in de touwen tot rust komen, 4-3. Met iets meer geluk zou Merino's nog ge wonnen hebben. Het spel zakte evenwel naar een laag pitje, omdat de tempera tuur zich liet gelden Merino's heeft een knap seizoen achter de rug, had op een gegeven moment serieuse promotiekansen, maar kon de beslissende slag niet toe brengen. Misschien volgend jaar wel. Een vrij talrijk publiek was zaterdag j.l. op De Burgwal aanwezig by de laatste competitie-wedstrijd van het zaterdag-elftal van DVSA. Deze belangstelling gold natuuriyk het feit dat Woudenberg nog kans had op het kampioenschap als Rens woude zou verliezen. En deze kans heeft Woudenberg krachtig verdedigd, ondanks alle tegenwerking van DVSA. DVSA begon de wedstrijd met de vrij harde wind in de rug. Hierdoor gesteund had DVSA direct een overwicht en werd het Woudenberg-doel meteen onder zware druk gesteld. Reeds in de 2e minuut be sloot Alex van Soest een goede aanval met een schitterend schot, dat onhoudbaar in het net vloog, 1-0. DVSA ging volop door en drukte Woudenberg in de verde diging. Toch liet Woudenberg zich niet onbetuigd en toen na 10 minuten de ver dediging van DVSA even twijfelde, maak te de rechtsbuiten van Woudenberg hier van gretig gebruik en schoof de bal in het DVSA-doel, 1-1. Meteen was er volop spanning en zetten beide ploegen zich volledig in. Het werd af en toe een hard gevecht, doch het bleef overigens spor tief. Door de wind gesteund bleef DVSA een licht overwicht behouden, doch de voorhoede wist geen gebruik te maken van de vele kansen Ook wel als gevolg van het goede werk van de Woudenberg keeper. Ondanks de meerderheid van DVSA wist Woudenberg onverwacht in de 38ste minuut de leiding te nemen Een Woudenberg-aanval werd aanvanke lijk afgeslagen, doch de meegekomen spil ving de bal op, zette goed door en pas seerde de DVSA-keeper kansloos. 2-1 Fel trachtte DVSA nog voor de pauze gelijk te maken, evenwel zonder succes. In de 2e helft had Woudenberg het voordeel van de harde wind en was nu veel sterker Voortdurend werden goede combinaties en aanvallen opgezet en op haar beurt kwam nu de Amerongse de fensie onder zware druk te verkeren. De DVSA-verdediging had er deze keer goed het oog in en bleef rustig overeind. Voort durend rolden Woudenberg-aanvallen naar het DVSA-doel, doch steeds weer en zonder in paniek te raken wist de Amerongse defensie te pareren. De aan val van DVSA probeerde ook regelma tig met uitvallen onrust in de Wouden berg-gelederen te brengen, doch de DVSA-aanvallen waren onnauwkeurig en hielden weinig gevaar in. Vlak voor het einde werd de DVSA-linksbuiten in het strafschopgebied ten val gebracht, doch i.p.v. een strafschop gaf de scheidsrech ter een vrije trap in het strafschopge bied, welke geen resultaat opleverde. Di rect hierna knalde Alex van Soest buiten bereik van de keeper nog eens tegen di lat, doch tot de gelijkmaker kon DVS/ het niet brengen Het einde kwam ten slotte met een 1-2 nederlaag voor DVSA en dient hier meteen aan toegevoegd te worden dat Woudenberg inderdaad de overwinning verdiende. Merino's jeugdtournooi op 19 en 26 juni Het jaarlijkse Merino's jeugdtoernooi j zal ditmaal worden gehouden op de zater dagen 19 en 26 juni. De deelnemende ver enigingen zijn: Veenendaal (bekerhouder), DOVO, VRC, Ede, CHRC, Oosterbeek. CJVV (A'foort) en het organiserende Me rino's. De junioren van Veenendaal won nen de beker al twee maal. Slagen de geel-blauwen erin de trofee voor de derde maal te veroveren dan blijft deze het eigendom van de v.v. „Veenendaal". WATERPOLO Duel Laga VZC (heren) ging niet door Zoals enigszins in de lyn der verwach tingen lag ging het waterpoloduel Laga- VZC niet loor. Het water was te koud en het ziet er naar uit, dat er voorlopig geen einde zal komen aan deze situatie. Als er de komende weken nog meer duels moeten worden afgelast komen we weer voor de situatie te staan van twee jaar geleden, toen de wedstrydcommissie van de KNZB overging om de toen lopende competitie om te dopen tot een „nood- competitie". Het geen wil zeggen: geen kampioen schappen, geen degradaties enz. Een koude mei-maand betekent voor de zwemmerij en vooral het waterpolo in Nederland een onherstelbare schade, want het programma kan niet worden afge werkt. Medio Juli moet deze zijn be ëindigd. want dan beginnen de vakanties, waarin vrijwel geen enkele ploeg volledig aan de start kan verschijnen. De dan eventuele toch nog te spelen wedsrtijden zijn dus eigenlijk een wassen neus. Deze sport is in Nederland veelal het kind van de rekening, omdat het voor het overgrote deel afhankelijk is van onze grillige weersomstandigheden. De enige oplossing hiervoor is, dat er binnenkort veel meer overdekte baden zullen ver schijnen Dit komt dan uiteraard niet al- leen de wedstrijdsport ten goede, doch >ok het schoolzwemmen etc. ondervindt Jezclfde moeilijkheden, hetgeen natuurlijk van nog meer belang is Voor de overige VZC-ploegen is tot op heden nog geen wedstrijdrooster bekend gemaakt. in deze partij niet veel moeilijkheden. Het dames-dubbelpaar Diecke de Rooder-Diny de Haas had het iets moeilijker, doch won niettemin fraai met 6-4 en 6-3. Henk van Schuppen en Jan Bekker zorgden er voor dat het heren-dubbel werd gewonnen met 6-2 en 6-0, waardoor de zoveelste fraaie 5-0 overwinning een feit was. VLTC-2 had het druk Het was zaterdagmiddag j.l. voor VLTC-II een drukke zaak, want dit team moest aantreden tegen het Arnhemse Hoog kamp-I, waartegen de destijds verregende partijen nog moesten worden ingehaald. Doorzetster Hanny de Haas won heel fraai het dames-enkel met 6-2 en 8-6. Henk Bekker won in het heren-enkel de eerste set met 6-1 doch kwam in de twee de set in moeilijkheden bij de stand 1-4 in zijn nadeel. Toch won hij na bekeken spel deze set met 6-4 waardoor de punten in Veenendaal bleven. Jos Jansen en Ma- rinus de Kleuver wonnen het gemengd- dubbel met 6-4 en 6-0, waarna Hanny de Haas en Jos Jansen het dames-dubbel voor hun rekening namen met 6-4 en 6-4. Het heren-dubbel Henk Bekker en Ma- rinus de Kleuver won in een aardige partij met 6-2 en 6-2. Hierna werden de twee inhaalpartijen gespeeld die beiden door VLTC werden gewonnen. Het reeds eerder genoemd heren-dubbelpaar won met 6-2 en 6-2 en met dezelfde cijfers klopte het dames-dubbel hun Arnhemse tegenstanders, waardoor wederom een 5-0 zege vaststond. Door deze twee over winningen is nu reeds VLTC-II ongesla gen kampioen. Onze gelukwensen voor dit fraaie resultaat. Goed herstel VLTC-III herstelde zich prima van de verleden week geleden nederlaag tegen Hoogkamp-II met 2-3 en won nu met 5-0 in de uitwedstrijd tegen het Edese ETC-II. Hierdoor zitten er voor dit team ook nog [volop kampioenskansen in. Rene Lodder won het heren-enkel met 6-2 en 6-4. Wil- ma de Haas het dames-enkel met 6-1, 2-6 en 6-1 Joan Slotboom en Engbert Borg namen het gemengd-dubbel voor hun re kening en wonnen fraai met 6-2 en 6-3. Het dames-dubbel werd een zwaarbe vochten Veenendaalse zege, want Wilma de Haas en Joan Slotboom wonnen de eerste set na langdurige strijd met 10-8. Hun Edese tegenstandsters hadden daarna de tenniskoek blijkbaar op en verloren met 6-1. Een aardige revanche van de VLTC- j meisjes, die verleden week de partij uit handen moesten geven door wat ongecon- centreerd spel Het heren-dubbel tenslotte i werd een overwinning van Rene Lodder I en Engbert Borg met de duidelijke cijfers 6-2 en 6-3. Dit VLTC-team moet zich goed j voorbereiden op de resterende wedstrij- i den, hetgeen dan zeker beloond zal wor- den. VEEL AKTIVITEIT BIJ V.V. RHENUS TWEE MAAL VERLIES VOOR HET EERSTE Reeds zaterdagmiddag kwam het elftal van Rhenus in het veld om nog een com petitie wedstrijd te spelen. Ditmaal tegen Voorwaarts in Utrecht. Het werd geen hoogstaande wedstryd. want beide ploe gen speelden onder hun normale kunnen. Verder speelde Rhenus met een invaller voor Henk Evers en kort na rust zou ook Geurt Veenendaal het veld geblesseerd moeten verlaten. De rust zou ingaan met een 1-0 achter stand voor Rhenus. Deze stand was na een half uur spelen in de eerste helft bereikt. Ook na rust zou Rhenus niet tot doelpun ten komen. Wel Voorwaarts dat al snel i: de tweede helft de stand opvoerde Daar na zou er zich nog een vreemde beslissinj van de scheidsrechter voordoen waarbi Voorwaarts een strafschop mocht nemen De stand werd hierdoor op 3-0 gebracht wat ook de einstand was. Ook zondagmiddag speelde Rhenus. Dit maal een vriendschappelijke wedstrijd te gen Flamingo's. Ook deze wedstrijd wera verloren, mede doordat de Rhenusploeg met enkele invallers in het veld kwam Flamingo's, een ploeg uit de eerste klas van de Haagse voetbalbond, won deze wedstrijd met 4-2. Het tweede elftal van Rhenus deed het beter en won met 4-2 van Flamingo's-Il. Sportuit wisseling St. Maarten-Rhencn met voetbal en handbal Het Komende weekeinde vindt er ir Rhenen een sportuitwisseling plaats tussen St. Maarten, een plaats in Noord Holland en Rhenen. Zaterdagmiddag zullen de sportmensen in Rhenen arriveren en di- rekt al een voetbalwedstrijd spelen op Candia. Zaterdagavond is er voor de leden van Rhenus en St. Maarten een feestavond in het Eigen Gebouw Zondagmorgen wordt er per touringcar een rondrit ge maakt door de omgeving 's Middags zal er op Candia eerst een handbalwedstrijd gespeeld worden tussen een ploeg uit St. Maarten en RHC uit Rhenen 's Middags is het weer voetballen Dan speelt Rhe- nus-I tegen St Maarten-I Rhenus zal in deze wedstrijd verschillende nieuwe spe lers proberen Te vermelden nog dat de sportmensen uit St Maarten on dergebracht zullen worden bij hun colle ga's van Rhenus.

De Vallei | 1965 | | pagina 4