W. HUIBERS GULDEN VOORDEEL AMCD KOELKAST-135 LITER JUBILEUM PRIJS 278.- Frans Diepeueen CORDULA'S ERFENIS Doosje aardbeien89 ct Kilo spitskool89 ct Kilo andijvie89 ct hagel 48 ct Goud azijn z. statieg. 65 ct z2EfELS H.H. jam kersen110 ct44 spinazie 49 ct zoute pinda's 79 ct slasaus 89 ct DRUKWERK khaki pantalons nette ijsventer Tijdrovend? SCHERPENZEEL ADR, VAN OSTADELAAN 33 35 VEEWENDAAL-ZUID - TEL. 3652 HELE WEEK: 8 zoete sinaasappelen 99 ct Vi kilo export tomaten 59 ct Geldzegels altijd gratis 200 geldzegels is 100 ct. 9 10 16 Grote pot gesn. zoetzuur 45 ct Limonade siroop grote fles 99 ct Braadhaantjes 500 gram 155 ct Haarversteviging 3 flacons 79 ct 4 luchtverversers en hanger 98 ct 5 tompoezen 99 ct In onze superslagerij vindt U fantastisch lekker vlees en tegen billijke prijzen 500 gr. zeer mag. speklappen 1,28 500 gr. fijn gekr. rollade 2,78 500 gram blanke fricandeau 3,48 500 gram speklapjes 100 gram hamkaas 100 gram zure zult 100 gram rosbief 100 gram boerenham 0,78 52 ct 28 ct 89 ct 89 ct 500 gram runder braadstuk 3,38 500 gram runderlappen 500 gram bieflappen 500 gram stooflapjes 400 gram Ossestaart 400 gram verse lever 3 slavinken 3 hamburgers 2,78 3,68 2,18 118 ct 118 ct 98 ct 98 ct GEHAKT, 500 gram1,19 GROOT en KLEIN Drukkerij „De Gelderse Vallei" Vanaf zaterdag 29 mei kunnen wij u aanbieden in onze showroom 1 Miele wasmachine met electrische wringer groot modek in prima staat. Nieuwprijs f 685, nu.f150, 1 Castor automaat. 4 kg. met centrifu ge gang. Nieuwprijs f 898, nu f 375 1 Scharff wascombinatie mechanisch, prima, prijs f 198, 1 Philips grootbeeld T.V.-app. in goede staat f 160, 1 Erres radio met druktoetsen prima weergave f 149, 1 Edy snelwasser als nieuw nieuwprijs f 219,nu f 85, 1 Philips trommelwasmachine nieuwprijs f 795,nu f 545, 1 Philips plano radio stereo F.M. als nieuwf210, 1 Philips radio prima radio klein modelf 118, 1 Centrifugef 84, RADIO EN TELEVISIE „ACHTEROM" HOOFDSTRAAT 29 TELEFOON 2729 n DRUKWERK- VOORRAAD De Gelderse Vallei JEUGD ZOEKT INTER NATIONALE CONTACTEN Vlak Geweldig Bij invoering T.V.-reklame krijgen de nieuwsbladen en de kleine dagbladen de grootste klappen Tocht bejaarden „Wilhelmina" heeft 1148 leden Attentie Attentie!! Slagerij van Rhee De Coöp. Aan- en Verkoopvereniging „Landbouwbelang" te Rhenen een kantoorbediende (mnl.) voor f 10,95 Ant. Achterberg IJssalon Hollandia zoekt 'n passende werkkring 4 Nieuwsblad .,DE VALLEI" dinsdag 25 mei 1965 5 ii;wy .jiu'iiif uil; vêGê SUPERMARKT imta tril' I'IIÉW— liliii IIÏiiWéi MTi Vruchten- of anijs ZEGELS ZEGELS Literblik Gezinspak Grote fles ZEGELS ZEGELS Prins Bernhardlaan 2 DOOR INRUIL VERKREGEN OF DEMONSTRATIE MODELLEN en vele andere T.V. apparaten, ook aan Pr. Bernhardlaan 2 te verkrij gen. Electro Technisch Installatie Bureau Bergweg 15 - Veenendaal - Telef. (08385) 2623 BRENG EEN BEZOEK AAN SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL Wij hebben voor u de grootste sortering Wijnen, binnen- en buitenl. gedistilleerd Groenelaan 23 (achterom) tel. 3434 Veenendaal. Denk je! Ze heeft je eens gadege slagen en je bent uitstekend in haar smaak gevallen. Toen ze Gerdia bjj zich nam, rflpte in tante Cordula's brein het plan om jou met Qerdia te laten trouwen als het enigszins mo gelijk was.De notaris vertelde me nog, dat zij eens gezegd heeft: ,,Die graaf zal er aan geloven, goedschiks of kwaadschiks! Hij en Gerdia zullen eens een paar vormen! En of! lachte Odiel zo vrolijk als hij in weken niet gelachen had. Maar nu een vraag: Is Gerdia van dit alles op de hoogte? Oh, neen! Ze weet nog niet eens. dat ze ln werkelijkheid geen arm as- sepoestertje is. die van de edelmoe digheid van een graaf afhangt! Tan te Cordula wilde namelijk verhinde ren, dat het verlegen meisje in han den zou vallen van een man, die be lust is op haar rijkdom. Eigenlijk is het allemaal te mooi om waar te zijn. Natuurlijk kon ik nu niet meer tegen haar voogd zegger dat ze niet meer op Trollenstein zou mogen blijven. Je zult het met me eens zijn. dat tante Cordula een zeer vernuf tig huwelijksplannetje heeft uitge dacht. En dat ze rich niet vergist heeft, weten we nu maar al te goed. Ik laat alles verder aan jou over. Odiel. En... indien Gerdia nu eens een streep door de rekening haalt door mijn liefde niet te beantwoorden? Maak nu geen grapjes Odiel. Een gentleman als jij kan toch het hart van vrijwel ieder meisje veroveren. Natuurlijk moet je hier met tact en veel geduld tewerk gaan. LENI BEHRENDT: Och, tante Adele, ik wil alles doen om het hart van Gerdia te veroveren. Alleen vrees ik, dat ik by tante Hildp op tegenstand zal stuiten Zij bewaakt Gerdia als een dierbare schat. Geloof je. dat Hilda haar mond zal kunnen houden? Als het geluk van haar Gerdia op het spel staat, is ze beslist tot alles in staat. Zij moet het toch ook bij zonder prettig vinden indien Gerdia gravin van Trollenstein zal worden. Gerdia zal dan altijd ir. haar nabij heid blijven. Dat moeten we haar vooral duidelijk maken! Zou jij dat willen doen. lieve tan te? Breek daar je hoofd maar niet over, Odiel. Ik zal met Hilda spre ken maar jij zult het met Gerdi.. moe ten doen. Het beste zou zijn, dat je haar klare wijn schenkt, zodat ze tenminste weet. waar ze aan toe is. Ze zal het wel verder vertellen aan Werner, zodat je van die kant ook niets meer te vrezen hebt. Tante! Jij denkt toch ook aan al les! Wat zou er van mij worden als ik jou niet had? Ik ben Je bijzonder dankbaar. Niet nodig. Odiel. Je hebt dn alles eigenlijk uitsluitend aan tante Cor dula te danken! De volgende morgen drong de ba rones ongegeneerd tot Hilda's rijk door. Hilda lag nog in bed. Het wordt tijd, dat je er uit komt! lachte Adele. Hilda schoot wakker en keek de vroege bezoekster meer wan trouwig dan verwonderd aan. Hilda, kruip nu niet weer onder je dekens van louter schrik, zei de ba rones goedgeluimd. Want ik ben naar je toe gekomen om je wat moois te vertellen. Maar Adele op dit vroege uur! Waar is Gerdia. vroeg de barones vervolgens. Ze maakt haar ochtendwandeling, zoals ze altijd doet voor het ontbijt. Nou, dan is de lucht zuiver. Let nu eens goed op Hilda. Wat ik je nu ga vertellen, moet geheim blijven. Wil je me dat op je woord beloven? Natuurlijk. Adele, ik ben geen klets kous. Vervolgens luisterde zij in ademlo ze spanning naar hetgeen tante Adele te vertellen had en toen Adele's stem zweeg, viel ze van louter verbazing achterover in haar kussen. Maar dat klinkt als een sprook je. En dat is het ook' glimlachte Adele. De prins zal toch de assepoes ter trouwen. Ben je daar niet big om Hilda? —En of! Verlegen wiste ze de tra nen af, die over haar wangen begon nen te rollen. Neem me niet kwalijk Adele, maar het zijn vreugdetranen Mijn lie ve Gerdia zal zo gelukkig worden! Wat een geluk! Ja maar Hilda, om gelukkig te worden moet Gerdia eerst van Odiel houden. Wie zou niet van zo'n knappe jongeman houden? deed Hilda zicht baar verontwaardigd. Het is '*en pracht-kerel. Zeker, zeker Hilda. Maar we -ve ten niet hoe Gerdia over hem denkt Zjj heeft schrik voor hem, be kende Hilda, nu minder overtuigd. En om haar van deze angst te bevrijden zal Odiel met tact en voorzichtigheid tewerk moeten gaan. Ik zal proberen daarbij een handje te helpen Nee Hilda dat doe je niet! viel Adele haar in de rede Laat die twee maar gaan. Trjd brengt immers uit komst Je behoeft niet met haar te praten over Odiel Op dat moment kwam Gerdia de ka mer binnen maar hield geschrokken de pas in toen zii de harones op de ■•and van het bed zap zitten. Mm- Gerdia 'k her toch geei vogelve- Hkster is het wel? glim lachte de barones in een wanhopige poging het meisje over haar verlegen heid heen te helpen. Mgn onverwach te bezoek op dit onmogelijke uur gold namelijk mijn neef, maar toen ik hem beneden nergens vond, liep ik hier even aan. Dat klonk in ieder ge val geloofwaardig en Gerdia brak zich niet langer het hoo*d over de re den van dit onverwachte bezoek. Waar heb je die prachtige bloe men geplukt? Niet in het park mevrouv barones zei ze wat verschrikt. En als Je dat wel gedaan zou neb ben dan zou niemand Je dat hebben kwalijk genomen, mijn kind Ik ga nu even naar mijn neef. Tot straks! In de hal ontmoette ze de graaf, die al even ven-ast was als Hilda Gerdia waren geweest Wel, wel tante, hoe kom jij hier zo vroeg? vroeg hii lachend Heb Je misschien.. Precies! zei ze en sprak niet verder alvorens ze in zijn werkkamer waren gekomen Ik heb Hilda opge zocht, omdat 'k wist, dat Gerdia al leen 's morgens niet aan de rokken van haar tante hangt omdat ze dan haar ochtendwandeling maakt Zo kon ik Hilda alleen treffen. Is ze nu van allies op de hoogte? Ja. Wat zei ze? —O! Een stortvloed van vreugde tranen Beter kon het niet! Zal ze haar mond kunnen houden? Ze heeft *et mi) op haar woord beloofd. Hoe voelt onze jonge graaf zich overigens •anmorgen"' Als genezen van eer hartkwaal! En wat zei Emilie? (Wordt «eivuigd) Allerminst indien U er voor zorgt dat Uw op „peil" is, kan dat later kosten en moeite besparen. Wilt a drukwerk met nieuwe frisse ideeën Mogen w|| dan eens offerte maken? Bel nu en wij komen direct. DRUKKERIJ Parallelweg 10 Veenendaal Tel. 08385-2022* (vervolg van pag. 1) Het is me feitelijk wat tegengeval len, vertelt Ria. De Zwitsers zijn materialistisch ingesteld, ze denken alleen maar aan geld en werken. Toen in februari het seizoen aan brak was het ook zaterdags en zon dags werken geblazen. Ria maakte kennis met jongeren uit allerlei landenzelfs Noren, Oostenrijkers enz. Het schijnt in de buurt van Genève iets beter te zijn, daar kom je al onder de Franse invloed, zegt Ria. Maar waar ze zelf zat. was het niets'anders dan aanpakken, ontspanning was er niet bij. Of ik nog eens terug ga? Nou, als kin dermeisje of zoiets zou misschien mo gelijk zijn. dan ben je in een gezin op genomen, maar weer in dat seizoen werk duiken? Nee. dan blijf ik voor lopig maar hier, zegt Ria beslist. Mej. Nettie van Erk heeft een gewel dig leuk jaar doorgebracht in het plaatsje Chambon sur Lignon vlak bij St. Etienne in Midden-Frankrijk. Ze was daar met meisjes van 17 verschil lende nationaliteiten op college. Ze had Noorse, Duitse en Amerikaanse vrien dinnen en bewoog zich prettig tussen al die leeftijdgenoten. Ze deed een paar uur per dag huishoudelijk werk bij de leraren en had hierdoor de be schikking over een ruim zakgeld. „In 't begin dacht ik er is niet veel verschil met Holland, we zaten na melijk in de binnenlanden, maar na enige tijd merk je wel dat je in het buitenland bent. In grote lijnen is de levenshouding wel het zelfde, maar toch denk je wel eens waarom doen ze dat nou zo. Dat zou toch anders kunnen. Maar dat is natuurlijk de traditie in zo'n streek, 'k Heb het prima naar m'n zin gehad", zegt Nettie, „je steekt heel wat op van de anderen, maar je kunt dat hier niet in praktijk brengen omdat Holland nu eenmaal geen Frankrijk is. Ze zijn daar wel bijzonder vlot en ook gastvrij, 'k Zou er best weer eens heen willen." De laatste in de rij is mej. Gerda v. d. Pol, die al enkele jaren een Zwit serse vriendin heeft in St. Callen bij het Boden Meer. Beide meisjes leerden door bezoeken over en weer eikaars land kennen. Sylvia Blumer vond Hol land kaal en vlak, maar was weg van de pier van Scheveningen en van de omgeving van Leersum en Doorn. Toen ze Amsterdam zag, dacht ze dat die grachten alleen in Venetië bestonden. Mej. v. d. Pol bezocht ook haar Zwitserse vriendin. De sfeer daar is wel iets anders. De mensen zijn bijzon der ijverig, ze werken alsmaar door. Om half tien 's avonds is het bedtijd. Maar wel zijn ze bijzonder hartelijk en gastvrij. Gerda hoopt het contact door een volgend bezoek weer eens te ver stevigen. De internationale jeugdcontacten zijn na deze opsomming bij lange na niet volledig, 't Bezoek van Ria Mark aan Amerika iverd reeds eer der in ons blad vermeld, de pad vinder sgroepen hebben contact met het buitenland, een groot aantal jeugdige streekgenoten correspon deert met buitenlandse vrienden en vriendinnen (zelfs in Japan en Afrika). Maar duidelijk is wel dat de jeugd toenadering zoekt met leeftijdgenoten afkomstig uit welk land dan ook. Als deze tendens zou kunnen worden uit gelegd als bewijs van een toenemende verbroedering van de wereldjeugd met het doel de vrede tussen de verschil lende volken te bestendigen, dan zou men allicht geneigd kunnen zijn de toekomst optimistisch in te zien. In ieder geval zijn al die jeugdcontacten een positieve bijdrage. Op 19 mei begon in hotel Noord Brabant te Utrecht de algemene ledenvergadering van de Vereniging ,.De Nederlandsche Nieuwsbladpers" De voorzitter, de heer A. M. Banda, hield in zijn openingswoord een beschouwing over de positie en de taak van de nieuwsbladen, onder welke worden verstaan de niet dagelijks ver schijnende kranten, die in het algemeen in de provincie uitkomen. Hij wees op de ontsluiting van het platteland door de ontwikkeling van industriekernen, waar door steden en dorpen groeien en het nieuwsblad aan betekenis wint. Spreker noemde de grote loonkostenstijging een probleem voor het klein- en middenbedrijf der nieuwsbladen, waarin de loonfactor ten gevolge van de arbeidsintensiviteit een zeer groot deel van de totale kosten uit maakt Spreker meende, dat een verhoging van de advertentie- en abonnementsprijs niet kan uitblijven, gezien ook de hoge kosten, welke gepaard gaan aan de huidi ge nieuwsvoorziening. Wat de invoering van reclame op de beide televisie- en radionetten betreft, zei de heer Banda dat meer tijd beschik baar wordt gesteld dan waaraan het be drijfsleven behoefte heeft. Ook is het de vraag of het publiek het zal waarderen, dat straks geen enkel kanaal meer vrij zal zijn van reclameboodschappen. Indien de opzet beperkter zou worden gehouden zouden met de natuurlijke toename van het algemeen reclamebudget de kosten van het gebruik van het nieuwe medium grotendeels kunnen worden opgevangen. Bij de voorgestelde rigoureuze invoering van ether-reclame zullen gelden aan an dere media moeten worden onttrokken, waardoor de pers in moeilijkheden zal ko men te verkeren. In andere landen, waar de reclame in de ether al eerder is ingevoerd, bleek, dat de grote kranten minder schade lijden dan de kleine. Verwacht mag dan ook worden, dat de kleine dagbladen en de nieuwsbladen hier te lande straks de grootste klappen zullen krijgen. De heer Banda acht het dan ook billijk, dat aan de pers een fi nanciële compensatie wordt gegeven. Dinsdag 25 mei aanstaande wordt de jaarlijkse bejaardentocht gemaakt. Het ligt in de bedoeling om 12 uur te starten vanaf het Plein 1940. Met drie autobussen en 12 auto's gaat ditmaal de reis naar Rot terdam waar een kijkje genomen zal wor den bij de tunnel en een rondvaart ge maakt zal worden. In Haastrecht wordt de inwendige mens versterkt en omstreeks half negen hoopt men weer gezond en wel in Scherpenzeel terug te zijn. Uit het jaarverslag van de Wilhelmina- ziekenverpleging te Scherpenzeel, aange sloten by het Gelders Oranje Groene Kruis biykt, dat in het afgelopen jaar het ledental met 30 leden is toegenomen en thans 1148 bedraagt. In 2358 gevallen werd hulp aan zieken verleend in 86 gezinnen. Het aantal malen dat hulp werd verleend na overlijden be droeg 12. Het aantal bezoeken in verband met TBC-bestrijding 51, bezoeken zuige lingenzorg 194 en bezoeken kleuterzorg 301. Per 1 januari 1964 waren 79 zuigelingen ingeschreven en in de loop van het jaar werden 104 zuigelingen ingeschreven. 45 zittingen werden gehouden en 938 con- sultaten verstrekt. Bij het consultatiebureau voor kleuters werden in de loop van het jaar 1964 101 kleuters ingeschreven en gedurende 21 zittingen 220 consulten verstrekt. Uit het magazijn werden, gedurende het jaar 1964, 445 maal verplegingsartike- len uitgeleend aan 229 gezinnen. Op de bestuursvergadering, die woens dagavond in het eigen gebouw werd ge houden, was men van mening, dat de con tributieverhoging per 1 januari 1965 zeer noodzakelijk was en een contributie van f 7,50 per jaar nog laag is vergeleken bij omliggende plaatsen. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, zal aan Zuster Smit per 16 september aanstaande eervol ont slag worden verleend. Zij is dan 30 jaar in Scherpenzeel werkzaam geweest. Een feit dat zeker niet onopgemerkt voorbij zal gaan. Zo spoedig mogelijk zal een nieuwe wijkzuster benoemd worden om de taak van zuster Smit over te nemen. Besproken werd tevens om in de naaste toekomst over te gaan tot het stichten van een nieuw wijkgebouw. STILSTAANDE AUTO AANGEREDEN Terwijl de heer van Engelenhoven uit Scherpenzeel vrijdagmiddag aan de rech terzijde van de Stationsweg, ter hoogte van de Potbrug, met zijn met broodjes be laden wagen stil stond, met de bedoeling te gaan draaien, werd hij door een uit Woudenberg naderende auto van de fir ma van Ommeren uit Amersfoort, van achteren aangereden. Beide auto's wer den zwaar beschadigd en de chauffeur van Engelenhoven werd zodanig aan zijn hoofd gewond dat hij zich onder dokters Dames en heren PROFITEER DEZE WEEK Magere paardenlappen 500 gram 1,49 Paardenbiefstuk 500 gram 3,24 Verse worst en saucijzen 500 gram 1,99 Magere speklappen zonder been 500 gram 1,49 Malse, magere, iets doorregen runderlappen 500 gram 2,59 Heerlijke gekookte worst 500 gram 1,49 Slavinken, per stuk 100 gram) 0,45 Runderbiefstuk tartaar, per stuk 0,55 Steeds veulen- en lamsvlees voorradig. DINSDAG GEHAKTDAG, half rund, half varkens, per 500 gram 1,85 Patrimonium!. 34. tel. 2488. Veenendaal vraagt Vereisten: Mulo- en typediploma. Ook zij die examen doen kunnen sol liciteren hriftelijke sollicitaties worden ingewacht op het kantoor der vereniging: Vogelenzangweg 13- 15. Rhenen. (voor dames, met voor- en zijsluiting) Veenendaal-zuid GEVRAAGD FLINKE Achterkerkstraat 30 Veenendaal Dame. 24 jaar, i. bez. van akte N XIX met 3 jaar ervaring in maatsch. orga nisatorische funktie in V'daal of omgeving. Brieven onder nr 3909 aan het bureau van dit blad. i

De Vallei | 1965 | | pagina 5