Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Alleen in Rhenen filevorming tijdens motorcross Rond 20.000 toeschouwers ge noten uan een alom geslaagd motorsooriiestiin Helpt uw -f« helpen MATIGE DRUKTE OP KOELE HEMELVAARTSDAG Regionale atletiekwedstrijden op Hemel vaartsdag in Veenendaal M.A.C.R.O renner de Keizer „Held van de Greb- beberg" bewees in sterk Internationaal veld zijn superioriteit in de 500 cc klasse Agenda »E.REM Sionskerk wel op 1 juni ingewijd Aanvragen reispapieren BROUWER Gemeentebestuur bemiddelt in Groene Kruiscrisis AMERONGEN Gebouw aan Kerkewijk verdwijnt ELST Wijziging openstelling Post dienst in Renswoude en Overberg 39e JAARGANG VRIJDAG 28 MEI 1965 Nr. 42 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Yeenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bü de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei /eenendaal ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprjjzen op aanvraag Minimum advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel De verkeersdrukte op Hemelvaartsdag was minder dan verwacht werd, hetgeen wellicht moet worden toegeschreven aan de neerplensende buien in de morgenuren. Alleen in en rondom de Grebbestad was filevorming niet te voorkomen. Ruim 150 politiemannen inclusief de reservepolitie waren op de been om de duizenden automobilisten de juiste route te wijzen. Desondanks ontstond vooral tussen 1 en 2 uur in de middag en 's avonds tegen 6.30 uur hier en daar een verkeersstagnatie, die soms een half uur duurde. In de overige plaatsen was het veel minder druk, al had men ook in Eist, Amerongen en Vee nendaal te maken met het doortrekkende verkeer naar en van Rhenen NACHTRIT Te DE KLOMP was het de avond voor Hemelvaartsdag geweldig druk toen de meer dan 140 equipes aan de stasl kwamen voor de door de MAC „Veenendaal" uitgeschreven nachtrit, 's Morgens tegen zes uur arriveerden de automobilisten weer bij hotel Hup- kes, het punt van uitagng. Ze hadden een groot deel van de tocht in dikke mist moeten rijden. In ELST was men ook vroeg uit de veren, want enkele tientallen plaats genoten begonnen om half zes in de ochtend aan de traditionele Dauw- traptocht, die een zeer geslaagd ver loop had Tegen negen uur was men weer bij de kerk in het centrum van Eist terug. In VEENENDAAL bestond vrij veel belangstelling voor de uitstekend ge organiseerde en goed geslaagde atle tiekwedstrijden op het Sportpark. Deel nemers uit vele steden arriveerden met autobussen en trokken tegen zes uur Berichtten wij deze week dat er wat moeilijkheden waren ontstaan met de afwerking van de preekstoel in de nieuwe Sionskerk waardoor het niet zeker was dat de nieuwe Hervormde kerk op dinsdag 1 juni zou kunnen worden ingewijd, thans kan worden vermeldt dat de ingebruikneming WEL op deze datum zal plaatsvinden. HIJSINSTALLATIE BEZWEEK Woensdagmorgen bezweek een bouw- kraan die gebruikt wordt bij de bouw van enkele flats in het Schrijverspark. Het bovenste gedeelte van de kraan net boven het huisje van de kraan machinist werd verbogen en de arm van de kraan viel boven op een in aan- bouwzijnde flat, zodat er een andere kraan aan te pas moest komen om de vernielde kraan op te ruimen. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. In verband met het naderende reis- seizoen wordt men van gemeentewege aangeraden tijdig de nodige reispapie ren aan te vragen. Paspoorten dienen zo mogelijk ten minste één maand vóór de reisdatum te worden aangevraagd. Toeristenkaar- ten minstens één week van te voren, doch niet eerder dan twee weken voor de reisdatum, in verband met de be perkte geldigheid van de toeristenkaar- ten (twee maanden geldig). Men moet zich voor het aanvragen van deze reispapieren vervoegen bij de afdeling bevolking van de gemeente secretarie, Kerkewijk 16 (villa Lin- quenda) tussen 9.00 en 12.30 uur 's mor gens. WIST U.... dat Veenendaal bijzonder goed of fert voor zijn Roode Kruis? dat het bestuur voorlopig zeer te vreden is? dat de bereikte resultaten iets ho ger liggen dan vorig jaar? dat de barometer woensdagavond, na twee dagen dus. al over de f 2000,— was gegaan? dat dit de uitslag van de eerste lijs ten was? dat men hoopt het streefbedrag van tien mille te halen? dat de collecte tot volgende week zaterdag voortduurt? dat de straatcollecte op 5 juni de laatste stoot kan geven? dat Veenendaal, dank zij deze offer vaardigheid. op de eerste plaats in de kring Utrecht kan komen? weer huiswaarts. De politie meldde maar één ongeluk op deze Hemelvaartsdag. Het negen jarig dochtertje van de fam. Struyck werd op de Dijkstraat toen ze plotse ling met haar fiets de weg overstak gegrepen door een passerende auto be stuurd door V. uit Woudenberg. Het meisje werd geschept en kwam op de motorkap van de auto terecht. Met een hersenschudding werd het kind naar de ouderlijke woning gebracht. In AMERONGEN was er veel door gaand verkeer, vooral tegen het mid daguur. De drukte bij het pontveer viel mee In RENSWOUDE verliep Hemel vaartsdag vrij rustig, al gebeurde er een ongeluk in de speeltuin van 't Hofje Een groep voetballers van de Haar lemse club T.H.B. was hier even neer gestreken. Een der Haarlemmers, de heer Konijnenburg, viel ongelukkiger wijze uit een schommel en moest met een hersenschudding en een been fractuur naar het Julianaziekenhuis in Veenendaal worden overgebracht. Prima organisatie en pittige duels De Veenendaalse Atletiekvereniging heeft op Hemelvaartsdag voor het eerst in haar bestaan een grootscheeps atletiektoernooi georganiseerd, waarop de or ganisatoren met trots kunnen terugzien. Het wedstrjjdprogramma verliep keu rig langs het uitgestippelde tijdschema en de deelnemende atleten lieten vooral op de loopnummers goed werk zien. Er werd met elan gestreden In totaal na men 29 verenigingen deel, waarvan het merendeel uit Utrecht, Arnhem, Nij megen en Deventer afkomstig was. De KNAU had een speciale perskamer in gericht in de kantine van het sportpark, waarop de wedstrijden werden ge houden. De heer Salari uit Deventer hield via de luidspreker het vrij talrijke publiek prima op de hoogte van het verloop van de wedstrijden. Het weer liet zich aan vankelijk wat somber aanzien, maar meer dan een (fiks) regenbuitje kregen de atleten niet te verduren. De gemaak te tijden waren over het algemeen goede landelijke gemiddelden. Het deel nemersveld was goed bezet. Zowel op de technische nummers, discuswerpen, hoog- en verspringen, kogelstoten en hinkstapsprong als op de loopnummers stonden veelbelovende jonge atleten in de startblokken. VAV heeft met dit toernooi gepoogd ook deze tak van sport, die in deze streek weinfg wordt beoefend, bij het publiek te introduceren en is hierin volledig geslaagd. De wethouder voor sportzaken, de heer C. N. van Kuyk, woonde een groot deel van de wedstrijd bij. Aan het einde van het toernooi ont- ,ving de beste Veenendaalse atleet, de 'jonge Henk van Ravenhorst, een fraaie beker ten geschenke van het Veenen daalse sporthüis 'coék^. Hij had een eerste prijs bij het kogelstoten en een tweede bij het discuswerpen veroverd. De prijzen, bestaande uit fraaie bekers voor de eerste prijswinnaar en medail les voor de 2e en 3e werden door de dames Ter Haar en v. d. Kraats aan de resp. winnaars uitgereikt. Dit ge beurde precies een half uur nadat het betreffende nummer was beëindigd, waarna de winnaars op het ere-scha- Ivot plaats namen. De verenigingen Quick (Nijmegen) en Daventria (Deventer) sleepten de meeste prijzen in de wacht. Enkele in het oog springende uitsla gen: 600 meter meisjes A. Finale 1. T. Hazendonk Athleta (Utrecht); 60 me- jter meisjes C/D fin. 1 C. Vermeer, Da- Iventria (Deventer); 1500 meter jongens Tenslotte keerde de muziekvereniging „Irene" uit EDERVEEN vrolijk en wel gemoed huiswaarts met, op hun petten het etiket „eerste prijs", die de muzi kanten op een concours in Zaltbommel hadden behaald tijdens een marswed strijd. En in de late avond zat mannelijk Nederland voor het televisiescherm om het voetbal of liever waterduel Inter- Benfica gade te slaan. Om half twaalf gingen overal de lichten uit en was deze Hemelvaartsdag achter de rug. AFSCHEIDSRECEPTIE VOOR ONDERWIJZER DE HEER J. M. MEIJER In verband met het feit dat de heer J. M. Meyer, onderwijzer aan de Prin ses Beatrixschool op 1 juni a.s. zijn werk zal neerleggen zal hem een af scheidsreceptie worden aangeboden op maandag 31 mei a.s. 's avonds van half acht tot negen uur in gebouw El- theto. B. Finale 1 C. v. d. Graaf GAC (Hil versum) in de tijd van 4.38.6; 1500 me ter jongens A. Finale 1. D. Fairley (Quick N.) 4.10.2. 60 meter jongem\0. 1. P. van Kou- wenburg Oss '20 in 8,1 sec. 100 meter dames A/B finale: 1. M. Hessels Athleta (Utrecht); 400 mtr. he ren C/D finale: 1. N. Vooren, Numaga in 54.4. 600 meter jongens C: 1. F. R. An- driessen, Union in 1,35. 800 meter heren D: 1. B. H. Kamp huis. De Gemzen in 2.08,5. 800 meter heren C: 1. P. Rikken. Quick N. in 2.06,4. 3000 meter heren ABC: 1. G. Janszen, Hermes (Utrecht) in 8.8.57,4. Verspringen jongens B: 1. H. Mourik, Kometen 5,52 meter. Kogelstoten meisjes A.: 1. J. Braven- boe, Kometen 10.43 meter. Hinkstapsprong heren: 1. P. Barends, Hercules met 11,22 meter. Gedetailleerde uitslagen volgen in on ze editie van dinsdag a.s. Degenen die naar Rhenen naar de Leccius de Ridder motorcross zijn gekomen met de ver wachting daar op Hemelvaartsdag een spannende strijd te aanschouwen tussen motorrenners uit een groot aantal landen, zijn niet bedrogen uitgekomen, want wat er deze middag te zien was bleek van een zeer goede klasse en er heerste dan ook volop spanning, vooral in de se nioren 500 cc internationaal. Jan Clynck, het atoomkanon van Helmond heeft deze dag velen teleurgesteld, want na een zeer goede start in de eerste manche gaf hij na enkele ronden op. N 1930 Makelaars- en Assui diitiekantom Kanaalweg 2 - Veenenda. Telef 08385-2918 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties Vroeg in de middag werd de junio ren 500 cc nationaal verreden. Tegen twee uur waren de senioren aan de beurt, maar aleer men hiermee begon sprak de MACRO-voorzitter de heer E. van Dam een openingswoord waarin hij namens de MACRO niet al leen Rhenens burgemeester Jhr. Mr. Bosch ridder van Rosenthal verwel komde, maar ook de voorzitter van de plaatselijke sportcommissie Mr. J. Deen. Hij dankte allen die hun bijdrage le verden aan dit grootse festijn en dankte ook mevrouw Leccius de Ridder voor haar medewerking. Spreker hoopte dat ook deze cross er toe zou bijdragen dat de Ned. Motorsportbond zou mogen groeien en bloeien. HEER A. VAN HAL OVERLEDEN In de leeftijd van 33 jaar overleed dinsdag de heer A. van Hal, lid van het jeugdbestuur van de voetbalver. VRC De vereniging verliest in hem een sympatiek medewerker, die zich vooral voor de belangen van de jon geren volledig inzette. Hierna bracht de muziekvereniging Ons Genoegen o.l.v. directeur van In- gen de MACRO-mars ten gehore. Rhenens burgemeester verwelkomde allen in Rhenen, dat vandaag op z'n mooist was Hij wenste de renners een mooie wedstrijd en het oublfck een prettige middag toe. Mr. J. Deen, voorzitter van de plaatselijke Sportcommissie zei dat de MACRO veel in het belang van de sport had gedaan en hij smak vervolgens de deelnemers in hun landstaal toe, hetgeen kennelijk zeer op prijs werd gesteld. Vervolgens bracht Ons Genoegen de Eurovisiemars ten gehore en kon het motorsportfestijn aanvangen. En het begon met machtig veel span ning die voortdurend bleef, niet alleen in de 500 cc senioren, maar eveneens in de zijspanklasse Het was voor de vele duizenden bezoekers een pracht van een middag, waarbij zij volop kon den genieten van sportief kunnen en sportieve strijd. De Rijkspolitie heeft er met een sterk te van circa 50 man op en om het ter rein voor gezorgd dat alles vlot ver liep. De uitslagen zijn als volgt: Senioren 250 cc nationaal 1. H. Vosters, Eindhoven; 2. B. Sevink, Doetinchem; 3. H. Driessen, Stein; 4. F. Jeronimus, Velp; 5 Han Veis, Wes tendorp. Senioren 500 cc internationaal 1. J. de Keizer, Maurik; 2. Rolf Anders, Aalst; 3. B. van Dijk, Nistelrode; 4. J. Notegraaf, Eindhoven; 5. W. Schau- teden, België Zijspan 1. B. Wouters. Duitsland; 2. J. de Vries, Slikkerveer; 3. W. Neuban, Duitsland; 4. Smolenski. Duitsland; 5. W. Albers, Zuidland. Junioren 500 cc nationaal 1. Wagenaar, Rheden; 2. v. Ekeren, Am sterdam; 3. van Zelm, Vlaardingen. ANTWOORD OP VRAGEN VAN RAADSLEDEN Wethouder Van Kuyk: bemiddelaar Naar aanleiding van onlangs ge stelde vragen van de raadsleden mevrouw Buddingh (VVD) en de heer van Ojik (CHU) betreffende de bestuurscrisis bij het Groene Kruis heeft het gemeentebestuur van Veenendaal als volgt geant woord Naar aanleiding van de door U ge stelde vragen delen wij U mede dat in verband met de bestuurscrisis in de vereniging Het Groene Kruis alhier, ook ons college zich reeds had beraden over de vraag welke stappen zouden kunnen worden genomen. Dit beraad heeft ertoe geleid dat van gemeente wege een bemiddelingspoging zal wor den ondernomen door het lid van ons college, de heer C. N. van Kuyk. Aanrijding met lichte schade Woensdagmorgen wUUe de autobestuur der v. d. S. vanal de Munnikenweg de Gortstraat indraaien. Van links naderde de bromfietser mevrouw S., die geen voorrang verlee.Tjf^ '^^ntstond een bot-j sing, waarbij beidé voertuigen werden beschadigd. Woensdagmiddag botste de heer J. uit Overberg met zijn auto in de Fluiters straat tegen een grote vrachtauto van de heer T uit Haarlemmermeer, die op dit smalle weggedeelte juist bezig was een andlere wagen te passeren. J. remde sterk, maar kon de botsing niet voorkomen. De schade zal onderling worden geregeld. TEVEEL ALCOHOL Woensdagmorgen ontving de politie be richt dat bij de oprit bij Rijksweg 12 een dronken man uit een auto zou zijn ge gooid. Toen de politie arriveerde bleek er wel een beschonken persoon, langs de weg te staan, maar hij was niet uit de auto gegooid. De bestuurder van de wagen die geheel nuchter was, stond rustig te wachten tot zijn mede-inzittende een luchtje had geschept. Grebbecross winnaar De Keizer, klaar om triomferend omhangen met de lau werkrans, met een jeugdig Macro-lid voorop z|jn motor een ere rondje te maken. BRANDALARM Zaterdag omstreeks tien over één werd Amerongen opgeschrikt door het gaan van de brandsirene. Het bleek, dat de vuilnisbelt langs de Lekdijk door onbekende reden in brand was gevlogen. De in allerijl uitgerukte vrijwillige brandweer uit Amerongen bestreed de brand met de nevelspuit. Hoewel de belt later nog lange tijd narookte, was men al spoedig het vuur meester. Het grote imposante gebouw aan de Kerkewijk, waarin de fam. Epskamp voorheen was gevestigd, links van de Kon. Julianaschool, zal zeer binnenkort ver dwijnen teneinde meer ruimte te bieden voor het verkeer naar de Engelenburg. De fa. Over de Linden, die het onderste deel van het gebouw als pakhuis voor zijn groothandel in bier en limonade ge bruikt, zal over enkele dagen verhuizen naar het pand Hoofdstraat 68, waar eer tijds de groothandel in kaas van de fa. J. C. van Hunnik gevestigd was. Ook voor de aan de achterzijde van het grote woonhuis wonende hoofdkraam verpleegster zal andere woonruimte wor den gezocht. Het gebouw v/h Epskamp aan de Ker kewijk. BENOEMING Aan de tweede Christelijke Kleuter school. welke in september a.s. zal star ten werd dezer dagen benoemd tot kleu terleidster mej, P. den Hartigh. De school wordt opgericht ten noor den van de Pr. Beatrixlaan. GEMEENTEREKENING Belanghebbenden worden ervan in kennis gesteld, dat de rekening van in komsten en uitgaven der gemeente, als mede die van het waterdistributiebe drijf, het woningbedrijf en het grond bedrijf over het dienstjaar i£»62 vanaf heden toen met 8 juni 1965 ter se cretarie dezer gemeente voor een ieder ter lezing is neergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld. BEJAARDE DAME BIJ BUSHALTE OVERLEDEN Dinsdagmorgen kwam mevrouw v. d. B.-D., 73 jaar oud, plotseling te over lijden toen zij op de bus stond te wach ten, waarmede zij met haar dochter zou vertrekken. Bij de bushalte geko men zakte zij in elkaar en overleed ter plaatse. Mevrouw v. d. B. was opge nomen in de Ridderhof. UITGAANSDAG BEJAARDEN 7 JULI In de woensdagavond gehouden ver gadering heeft het comité „Uitgaans dag bejaarden" besloten om de jaar lijkse tocht vast te stellen op woens dag 7 juli a.s. Met ingang van maandag 31 mei zul len de openingstijden van de P.T.T. kantoren te Renswoude en Overberg worden gewijzigd. De nieuwe open stellingstijden zijn als volgt: RENSWOUDE: Maandag t/m vrijdag 9.30 - 11.30; 14.00 - 15.00 en 17.30 - 18.30 uur. Zaterdags ongewijzigd. OVERBERG: Maandag t/m vrijdag 11.00 - 12.00 en 14.00 - 16.00 uur. Za terdags voor spoedzaken van 9.00 - 10.00 uur v.m. VEENENDAAL Zaterdag 29 mei: Kantine D. S. van Schuppen, feestmiddag voor kin deren van het personeel ter ge- legenheid van jubilea. Zaterdag 29 mei 3.30 uur: voetbal wedstrijd in kader van jaarlijkse sportuitwisseling tussen De Meri no's én elftal van George Droge. Maandag 31 mei: 7.30 tot 9 uur re ceptie ter gelegenheid afscheid de heer J. M. Meijer in gebouw Eltheto. Dinsdag 1 juni: 4.30 tot 6 uur recep tie ter gelegenheid 25-jarig jubi leum van de heer Kuipers in hotel La Montagne. Dinsdag 1 juni: 7.30 uur Officiële opening nieuwe Sionskerk. ELST Zaterdag 29 mei: 60 km prestatie tocht van w.s.v. De Rijnkanters. Vertrek van café Sportlust om 7 uur v.m. Zaterdag 29 mei: Receptie v.v. Mus ketiers ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap in hotel Boszicht van 6.30 tot 8 uur n.m. RHENEN Zaterdag 29 mei: Jaarlijkse be- jaardentocht naar Didam, Diepen- heim en Apeldoorn. yiclla^cs 3UM6UANS PRISMA pontiAC sTSL-- OMtöA iHff «oor betere uurwerken H00FDSTP 91 VEENENDAAL

De Vallei | 1965 | | pagina 1