Volgende week zaterdag begint vakantie chronische zieken Meester Meijer, de onder wijzer, nam afscheid Comité thans midden in voorbereidingen Meester Meijer, een begrip voor Veenendaal, blijft Sanering van Kostverloren kan nog jaren duren AMERONGEN Weer veertien geslaagden aan Veenendaalse Handelsavondschool SCHERPENZEEL Davidstraat wordt opgeknapt Teleurstellende uitslag verkeersexamens bij voortgezet onderwijs ACHTER HET BORD.... DE „HENRI DUNANT' VAART OOK VOOR ONZE ZIEKEN MARKTBERICHTEN UW GELD OM GOEDE DADEN TE DOEN „HELPT HET ROODE KRUIS" Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 1 juni 1965 6 De commissie, die ieder jaar weer de vakantie voor de Veenendaalse chronisch zieken verzorgt, zit thans midden in de voorbereidingen, want op zaterdag 12 juni 's morgens om 8 uur trekken de eerste mensen reeds naar Otterlo om de ontvangst op „De Wijde Werelt" voor te bereiden. Dit zijn o.m. de verpleegsters, de Roode kruismensen en het keukenpersoneel. Om half drie 's middags worden de eerste patiënten in Otterlo verwacht en dan ziet alles er al piekfijn uit. Het zijn ditmaal 21 dames en 9 heren, die op de mooie Veluwe hun vakantie hopen door te brengen. Met het per soneel samen zullen ongeveer 40 per sonen in „De Wijde Wereldt" logeren. Dat het comité hiertoe weer in staat was heef men te danken aan de mede werking van de vele collectanten, fa brikanten, winkeliers, kortom teveel mensen om op te noemen. Ook de ge zamenlijke bakkers zegden een bijdra ge toe door dit gratis taQpd te leveren. DS. VROEGINDEWEY BEDANKTE VOOR BEROEP Ds. A. Vroegindewey, Ned. Herv. pre dikant te Veenendaal heeft bedankt voor het beroep van de gemeente te Ouderkerk a.d. IJssel. Mar kt gel den in Veenendaal omhoog? Daar de begroting van de Markt een nadelig saldo van f 865,te zien gaf, stel len B en W voor de marktgelden te ver hogen tot een bedrag dat ongeveer 30'/* hoger is dan het huidige tarief. De marktcommissie is het met de voor gestelde verhogingen niet eens en gaf reeds in maart JJ. per brief te kennen dat de huidige marktgelden in Veenen daal, vergeleken bij vele andere gemeen ten, reeds aan de hoge kant zijn en dat naar haar mening een verhoging van de tarieven onherroepelijk een teruggang van het marktwezen zal betekenen. Het ge meentebestuur kan de mening van de marktcommissie niet delen en gelooft dat een zo geringe verhoging beslist geen achteruitgang van de markt tengevolge zal hebben. De markt, zowel op dinsdag als op za terdag, heeft zich vogens B en W al zo'n vaste plaats, ook bij de kooplieden, ver worven, dat door een verhoging van het marktgeld de structuur beslist niet zal veranderen. POSTDUIVEN-NIEUWS De E.V.P.V. De Luchtreiziger te Vee nendaal nam afgelopen week deel aan het Bondsconcours vanuit Corbeil, 438 km. De duiven werden om 7 uur in in vrijheid gesteld en gezien de noord oostenwind is het een zware vlucht ge worden. 's Avonds waren nog vele dui ven afwezig. De eerste duif meldde zich bij de heer Schuurman om 16.19 uur. De verdere uitslag is: B. H. C. Schuur man 1-5-18-19; H. Beyk 2-13-14; A. v. d. Bovenkamp 3-8-12-20-23; M. Hei kamp 4-26; J. A. v. Eden 6; H. de Vos 7-15-25; G. Fesse 9-31; W. J. v. Dam 10-11-21-22; H. G. Reede 16-17; H. v. Kooten 24-27; G. Muller 28; H. Zwij nen 30; W. Slotboom 32. GESLAAGD Voor het praktijkdiploma Nederlandse stenografie, systeem Groote, slaagde dezer dagen mej. T. E. van Haeften te Veenen daal. Zij ontving haar opleiding bij het Handelsinstituut van Rijswijk. OPBRENGST COLLECTE „SONNEVANCK" De gehouden collecte t.b.v. het sana torium „Sonnevanck" heeft in Veenen daal ruim f 2000,— opgebracht. DAMCLUB BEHAALDE TWEEDE PRIJS Zaterdag hebben een vijftal leden van de Veenendaalse Damclub deelgenomen aan een toernooi dat was georganiseerd door het Amersfoorts Damgenootschap i.v.m. het 10-jarig bestaan van deze ver eniging. VDC behaalde met 7 punten een verdiende tweede prijs. De VDC'ers kwamen in de eerste klas uit tegen spelers uit vijf verschillende clubs. De deelnemende Veenendaalse dam mers waren: H. van Beek, W. v. d. Hor, A. Keyman, J. Tollenaar en J. Vermeer. HOE DE DUIVEN VLOGEN De P.V. De Snelpost vloog dit weekend op een afstand van 308 km vanaf Terg- nier. De duiven werden om zes uur gelost. De eerstaankomende duif arriveerde om 10.18,53. Zijn snelheid was 1187,6 m per minuut. De algehele uitslag was: T. de Hartog 1, 10, 12; J. v. Geerenstein 2, 11, 21, 31, 42, 43; H. Luchs 3, 5, 13, 17; C. Donkelaar 4, 6, 36, 54; W. H. Roelofs 7; P. W. v. Zetten 8, 18, 41; R. v. Doorn 9, 28, 37, 39, 52, 56, 57; Combinatie J. S. 14, 33, 40, 59, 62; C. v. Ginkel 15, 20, 27, 29, 30, 35, 45; G. Diepeveen 16, 19, 24, 38, 48; N. v. Barneveld 22, 53; Joh. v. Manen 23, 61; E. Sukkel 25, 26, 50, 51, 58, 60, 63; H. J. de Man 32; E. Heywegen 43; J. v. N.- Amerongen 44; A. Merlijn; G. de Geit 47; A. v. Asselt 49; E. v. Asselt 55. FIETS VERDWENEN BIJ BERGBAD Zaterdagmiddag werd bij de politie gemeld dat een rijwiel, toebehorende aan de 12-jarige jongen v. d. H. uit Veenendaal nabij het Bergbad gestald, verdwenen was. De Elster politie stelt een onderzoek in. Van de dader(s) ont breekt tot nu toe elk spoor. VEILIG VERKEERSRIT OP 28 AUGUSTUS Reeds thans kan worden medegedeeld dat de jaarlijkse Veilig Verkeersrit te Veenendaal zal worden gehouden op za terdag 28 aug. a.s. Men heeft het voor nemen een aantal aantrekkelijke opdrach ten in de rit te verwerken. Deelname staat open voor auto's, motoren en brommers. De groentehandelaren zullen hun arti- woensdagsavonds is daar gelegenheid kelen tegen zeer voordelige prijs leve-'toe. ren en ook de vleesprijs is sterk gere- Het Ritmeester Mannenkoor heeft duceerd. De firma Huibers stelde wel- toegezegd een avond te zullen optre- willend een mooie koelkast ter beschik- den, evenals de Zang- en Muziekclub king. .Weerklank". Nog meerdere attracties tt zijn te verwachten. Het comité nodigt perso"en de diverse firma's die hen door hun le,Ve"' giften in staat stelden dit alles voor het op het vakantie-oord zal toegaan volgt hieronder: Zaterdagavond bezoeken alle collec tanten per speciale bus het vakantie verblijf in Otterlo, waarna een der plaatselijke predikanten de avondslui- de zieken t edoen eens in Otterlo te komen kijken hoe hun geld besteed wordt. v Vrijdagavond wordt de afscheids avond en zaterdag 19 juni gaat het weer huiswaarts. Als het weer wat wil me ting verzorgt. Zondagsmorgens is er dewerken gaan de Veenendaalse chro- een korte kerkdienst en 's middags nische zieken een fijne vakantie tege- hebben de familieleden gelegenheid de moet, want het vakantie-oord ligt in een patiënten te komen bezoeken. Ook prachtige omgeving. Aldus directeur van gemeentewerken Zoals bekend staat de oude wijk het Kostverloren in het kader van de ge meentelijke uitbreidingsplannen op de nominatie om gesloopt te worden. Maar juist dezer dagen werd een bestaand woon- en winkelhuis op de hoek van deze straat verbouwd. In verband hiermede vroegen wij de directeur van gemeen tewerken, de heer van Stuyvenberg, doorgang zullen vinden. Hij verklaarde dat de plannen nog steeds bestaan, maardat het nog ja ren kan duren voor ze gerealiseerd zijn. Eerstens zit men met de moeilijke kwestie van de fa. de Ruiter en twee- dens zijn nog lang niet alle woningen in het Kostverloren gemeentelijk bezit. Daarenboven is een doortrekking vanaf de Kastanjestraat tot aan de Nieuwe- weg en allerlei problemen duiken hierbij op. De heer van Stuyvenberg verklaarde dat ook deze sanering ver band houdt met het gewijzigde plan De Gelderse Blom, dat nog steeds in studie is. Hoe de ontwikkelingen in Noord west Veenendaal zullen worden kan thans nog met geen mogelijkheid wor den voorzien. Wanneer de voorgeno- in hoeverre de voorgenomen plannen men sanering van het Kostverloren al te lang zou duren, zou een verbreding van de Gortstraat met een uitloper over de Korte Molenstraat en Geerse- weg misschien kunnen worden overwo gen, maar vooralsnog zijn al deze plannen nog lang geen werkelijkheid volgens de heer v. Stuyvenberg. Aanrijding Vorige week visdag vond een aan rijding plaats op de Industrieweg Zuid tussen een sllowagen met cement en een personenwagen. De bestuurder van de vrachtwagen W. C. van H. uit Utrecht reed achter uit en had niet in de gaten, dat er een personenauto van L. L. uit Amsterdam stond geparkeerd. Bij de rijmanoeuvre raakte de achterbumper van de vracht wagen de geparkeerde auto. Het linker portier van deze laatste werd geheel vernield. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Het wm niet zo maar een schoolmeester, die gisterenavond officieel het onderwUs vaarwel zei. Het was meester MeUer, die voor zeer velen in Veenendaal en die thans daarbuiten wonen een begrip is geworden. Niet alleen een begrip op onderwys- gebied, maar ook een „theologisch begrip" zoals de hervormde predikant. Dr. C. Graafland, als voorzitter van het school bestuur de heer J. M. MeUer betitelde. Het wekte dan ook geen verwondering, dat zo velen naar „Eltheto" gekomen waren om meester MeUer en zün gezin de hand te drukken. BurgerlUke- zowel als kerkelUke autoriteiten, collega's, oud-collega's en oud-leerlingen. Het gezin MeUer werd rondom in de bloemetjes gezet en er waren veel cadeau's, soms vanachter de katheder aangeboden maar nog meer met een enkel woord ove rhandigd. De president van de centrale Her vormde kerkeraad, ds. A. Vroeginde- weij, die met lezing van psalm 138 en gebed de bijeenkomst opende, gewaagde van het lange werkzame leven (38 jaar) van de heer Meijer aan de Prinses Beatrixschool. Hij kon zich haast niet indenken, dat meester Meijer niet meer aan de opvoeding van de leerlingen van deze school zou meewerken. Ondanks de brede plaats, die de heer Meijer, niet alleen op school, maar in het hele gemeenteleven innam, is hij een bescheiden mens gebleven. Hij heeft, aldus spreker, een onopvallende plaats ingenomen. Het leek ds. Vroeg- indeweij fijn om zo te kunnen werken. Dan wordt het werken in de eerste plaats dienen. De laatste schooldag moet een beet je als een verrassing gekomen zijn. Maar de vele interessen blijven. De heer Meijer gaat niet werkeloos ter neer zitten; hij krijgt de tijd voor an dere dingen, die de liefde van zijn hart hebben. Daarom ook kon ds. Vroeg - indeweij het afscheid met niet zoveel smart zien, omdat ook hij wist dat de heer Meijer verder kon gaan met het dienen van het Koninkrijk Gods. Als Interkerkelijke Pinksterzangdienst Op zaterdagavond 5 juni a.s. wordt een interkerkelijke Pinksterzang dienst gehouden in de Chr. Geref. Bethelkerk aan de Beatrixstraat. Drie koren o.l.v. Henny Pomp verlenen hieraan hun medewerking. Evenals vorig jaar gaan drie koren met Pinksteren samen werken. De ko ren bestaan uit: Het kerkkoor „Sola Fide", het Geref. kerkkoor „Soli Deo Gloria" en de Chr. Geref. Zangvereni ging „Chrigeza". De algehele leiding berust bij dirigent Henny Pomp. Op het programma staan o.a. ge zangen vermeld als: Ruis o Godstroom der genade; O God van Hemel, zee en Wethouder Koppenberg reikte diploma's uit Evenals vorig jaar, toen er van de 19 kandidaten voor het diploma van de Han delsavondschool vyf moesten worden afgewezen, waren deze aantallen dit jaar pre cies gelUk. Ook nu dus veertien geslaagden, die vrUdagavond uit handen van de wethouder van OnderwUs, de heer R. Koppenberg, hun diploma ontvingen. De 14 geslaagden waren: de dames K. Albert!, H. van Beek, G. van Doorn, G. van DUk, J. Hensen, M, Jansen, C. Kuypers, E. Loe% J. Methorst en E. van Schuppen, alsmede de heren P. Bogaard, A. v. d. Brandhof en A. Willemsen. De diplomauitreiking werd bijgewoond door de directeur en leraren van de Han delsavondschool, vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel, de Rijksge- commiteerden en afgevaardigden van de Veenendaalse Winkeliersvereniging „Han del en Nijverheid". De voorzitter van het schoolbestuur, de heer Ant. de Ruiter, complimenteerde de geslaagden met het behaalde diploma en sprak een kort welkomstwoord. Hierna hield de directeur van de Handelsavond school, Dr. J. G. Thoomes een toespraak, waarin hij wees op de teruggang van het avondonderwijs, ook in landelijk verband. De crisis was wel te voorzien, maar de aard en Komt Heil'gen Geest. Ook zal cijfers spreken nu duidelijke taal. De Han delsavondschool ter plaatse bleef nog juist iets boven het landelijk gemiddelde van de bezetting per klas. Gezien al deze ontwik kelingen feliciteerde de heer Thoomes de geslaagden met het getoonde doorzettings vermogen en elan. Hij was verheugd met dit volhouden tot het begeerde eindresultaat heeft ge leid. Hierna reikte wethouder Koppen berg aan iedere geslaagde het diploma uit. er samenzang worden gehouden. De drie koren besluiten hun optreden met de prachtige Ambrosiaanse Lofzang van E. Gebhardt. In dit lied wordt God ge loofd en geprezen: Hemel en aarde zijn van Uw grootheid vol. De Chr. Geref. predikant ds. C. Lang broek zal deze avond de liturgie hou den. Tevens staat van hem een me ditatie op het programma. In deze tien-minuten-meditatie hoopt ds. Lang broek te spreken over: „Gezegende in- ONg GENOEGEN VLOOG woning". Het prachtige orgel wordt be- speeld door Bob van Stempvoort, or- U11 ganist van deze kerk. De besturen ho- De P.V. Ons Genoegen hield zater- pen op een goed bezette Bethelkerk. dag j.l. een wedvlucht vanaf Neufvilles in België. Hoewel de afstand op zich geen bezwaar opleverde was de noord oostenwind er de oorzaak van dat zelfs de eerste duiven de 60 km per uur niet haalden. De duiven van de heer H. v. Ginkel konden blijkbaar wel uit de „voeten" komen want zij verdienden Zaterdagmorgen om half 12 reed de y.jf prijzen VQor hun eigenaar w 0. de heer d. W. met zijn personenauto in eerste en de tweede prijs. De volledige het Ruisseveen. Rechts van de weg uitslag was: H. van Ginkel 1-2-8-9-11; stond een achtjarige jongen met een G. Ariesen 3-12; C. v. Ginkel 4; D. v. Ginkel 5-10; Jac. v. Kooten 6; Muiler damesfiets. Bromfietser kwam in pikkeldraad terecht van Hal 7 en W. v. d. Haar 13. Juist toen de heer v. d. W. een brom- fietser wilde passeren viel de kleine jongen met de fiets. De automobilist wilde hem ontwijken maar raakte de bromfietser, zekere G. uit Rotterdam. Deze werd in de berm gedrukt INBRAAK IN PELIKAANSTRAAT, NIETS VERMIST In een woning in de Pelikaanstraat werd en zondag de inboedel overhoop gehaald en kwam in het prikkeldraad langs de weg terecht G. liep verschillende ver wondingen op. AANRIJDINGEN Op de burg. van Schuppenbrug had za terdagmorgen een aanrijding plaats, waar bij lichte schade het gevolg was. De be laden opengetrokken. Daar er niets wordt vermist vermoedt de politie met kwa- jongenswerk te doen te hebben. VERNIELINGEN AAN FIETS EN BROMMER Bij de politie werd aangifte gedaan door bewoners van de Dr. Colijnstraat dat een aantal fietsen en brommers aldaar waren vernield. De spaken wa- stuurder van een volkswagen wilderen o.a. doorgeknipt. De politie stelt rechtsafslaan de Kanaalweg op, maar let- een uitgebreid onderzoek in, naar de botsing te vallen en liep wat ontvellin- te niet op de achter hem komende brom fietser A. De bromfietser kwam na de gen op. De bestuurder van de personen auto was de heer J. B. H. H. uit Millingen a. d. Rijn. Op de hoek Westersingel-Panhuis ge beurde maandagmiddag een aanrijding tussen twee personenauto's. H. S. kjvam van de Westersingel en wilde linksafslaan het Panhuis op. Vanuit de Gladiolenstraat naderde J. O., die rechtuit wilde. Een botsing was het gevolg, schade aan beide wagens. dader(s). VEENENDAAL Eiermarkt Op de dinsdag j.l. gehouden eiermarkt bedroeg de aanvoer 136.000 eieren. De prijzen varieerden voor grote van f 12, tot f 12,50 en voor kleine eieren van f 8, tot f 11,—. Alles per 100 stuks. Handel matig. Biggenmarkt Op de biggenmarkt bedroeg de aanvoer 26 biggen. Er werden prijzen besteed van f 60,— tot 1 72,per stuk. Handel matig. Mej. Anna van Leeuwen ontving als best geslaagde kandidate uit handen van de heer Rosmalen een boekwerk namens de Kamer van Koophandel. De op één na de beste leerling, de heer P. Boogaard kreeg een boekwerk uit handen van de secretaris van de winkeliersvereniging, de heer B. v. d. Pol. Tenslotte sprak de heer W. J. Schoe- maker namens de Rijksgediplomeerden en wenste de geslaagden geluk met het be halen van het einddiploma. Hij moedigde hen aan om hun kennis nog verder te verrijken door met studeren door te gaan. Er zijn, volgens de heer Schoemaker, vol doende mogelijkheden om in de avond uren verschillende cursussen te volgen. VORIG JAAR: Aankomst van de Roo de kruiswagen met chronische zieken in De Thymse berg". DIT JAAR wordt de vakantie doorgebracht in „De Wtyde Werelt" te Otterlo. BRANDWEERWEDSTRIJD De Scherpenzeelse Vrijwillige Brand weer nam zaterdag 29 mei, voor de eerste maal onder leiding van de jonge bevel voerder, de heer G. Vonk, deel aan de wedstrijd te Lochem. Bij deze wedstrijd, waaraan nog door tien brandweercorpsen uit omliggende gemeenten werd deelgenomen, behaalde zij een eerste prijs, met een puntenvoorsprong van 20 op de tweede prijswinnaar. POLITIE VERSTERKT Ter aanvulling van het politiepersoneel in de gemeente Scherpenzeel is met in gang van 16 juni aanstaande geplaatst de wachtmeester le klasse Ter Avest uit Twello. Plantsoen verdwijnt De Davidsstraat, verbinding van Zandstraat met de nieuwe wijken in Veenen- daalw-ordt grondig onderhanden genomen. Er komt een nieuw (asfalt) wegdek, de trottoirs worden aan weerszijden 40 cm versmald waardoor een bredere rijweg ontstaat. Er worden nieuwe gasleidingen ge legd omdat de oude midden in het weg dek waren aangebracht net enkele cen timeters boven de riolering. De wonin gen aan de rechterzijde zijn reeds op de nieuwe leiding aangesloten. Het plantsoentje vooraan in de straat zal worden verwijderd, ook de drie hoge bomen, die het straatbeeld jaren lang markeerden. Er zal een nieuw plantsoen, kleiner van omvang worden aangelegd. Al deze werkzaamheden, die door de fa. Kosters uit Eist worden uitgevoerd zullen wel enige maanden in beslag ne men. Maar dan is de oude Davidstraat ook helenlaal herboren, zeer tot ge noegen van de aanwonenden. Ruim 240 leerlingen van de tweede klM sen van de ULO II, de Ichtus ULO, de chr. huishoudschool en het chr. Lyceum hebben deelgenomen aan het schriftelUk verkeersexamen 1965. De resultaten waren bedroevend, want van de 240 slaagden er maar 85, waarvan een met lof. De rest (155 kandidaten) moest worden afgewezen. De brigadier van de verkeerspolitie de heer Visser, die de (weinige) diploma's kon uitreiken vond het een zeer teleur stellend resultaat. Hieruit blijkt dat de jeugd wel een zeer geringe belangstelling en interesse voor de verkeersproblemen aan de dag legt, terwijl zij toch de autobestuurders van morgen zijn. Als men bedenkt dat men over enkele jaren te doen krijgt met jon gelui die de verkeerslessen aan hun laars lappen slaat een weldenkend mens de angst om het hart. Mogelijk zal het getij DRIEBERGEN: Bloemen, gelukwensen en toespraken voor mej. Antoinette Bastiane Knappert, die vorige week haar honderdste verjaardag vierde. De burgemeester van Driebergen kwam ook gelukwensen. nog ten goede kunnen keren als met in gang van het volgende les jaar het ver keer als verplicht vak op het lesrooster wordt geplaatst, maar toch dient het zo te zijn dat de belangstelling van binnen uit moet komen dus van de jeugd zelf. Met uitzondering van degenen, die wel hun best deden, kan gesproken worden van een grote nonchalance t.o.v. de ver- keersvraagstukken, een nonchalance die zeer betreurenswaardig is en misschien nog bittere vruchten kan afwerpen. Jaarvergadering Arbeiderstoneelvereniging De Arbeldstoneelvereniging ATS hield maandagavond in zaal Marktzicht een goed bezochte jaarvergadering. v In zUn openingswoord herdacht de voor- zittter D. Plaizier de onlangs overleden regisseur van de vereniging, H. Bleier- veld uit Zeist. Te zyner nagedachtenis na men de aanwezigen een ogenblik stilte in acht. De heer Bleierveld is vanaf de oprich ting van ATS regisseur geweest en hij heeft die taak in al die jaren steeds pro deo verricht. Voor ATS is zijn heengaan een groot verlies en het zal zeer moeilijk zijn om deze plaats weer bezet te krijgen, aldus voorzitter Plaizier. godsdienstonderwijzer kan hij hier bij na elke zondag van getuigen en dan kan hij de Here Jezus aanprijzen aan kinderen, zowel als ouderen. Er ligt iets groots in het mede-ar beider in het Koninkrijk van God zijn. Namens de centrale kerkeraad en de centrale schoolcommissie bood ds. Vroegindeweij de heer Meijer een ca deau aan. Hetzelfde deed dr. Graafland namens het schoolbestuur. Spreker meende geen felicitatie te kunnnen plaatsen. De pensioengerechtigde leeftijd is een mijlpaal die je aan de ene kant wel en anderzijds niet graag bereikt. Zeker wilde dr. Graafland het schoolbestuur niet feliciteren, omdat de 38 jaar aan de Beatrixschool niet die vele jaren waren van een onderwijzer die niet meer weg kon komen. De heer Meijer is, volgens dr. Graaf land, een persoon uit één stuk. Een man die niet dwarrelt, niet zig-zagt, maar één koers heeft. Een koers, die het gevolg is van de opdracht. Name lijk om niet alleen kinderen het tech nische onderwijs bij te brengen, ze le ren lezen, rekenen enz., maar hen bo vendien een stempel op te drukken: het woord van God. U behoort, aldus spreker - en daar mee niets ten kwade gezegd van de jongere - nog tot de onderwijzers van de oude stempel. U had aan persoon lijkheid iets mee te geven. Op die ma nier is het genade onderwijzer te zijn, meester te zijn. De aparte plaats in Veenendaal had meester Meijer, volgens dr .Graafland, gekregen omdat hij stond voor hetgeen hij uitdroeg. De heer Meijer is diep geworteld in het erfgoed van de refor matie. Persoonlijk was spreker hem dankbaar voor hetgeen hij had uitge dragen. Het feit, dat de heer Meijer geen dag na z'n pensionering op school wil blij ven noemde spreker niet het gevolg van een snakken naar het einde. En ook niet om nu zijn hobbies uit te kun nen leven, maar om de theologie te kun nen beoefenen en de Boodschap te kun nen doorgeven aan anderen. v De heer J. M. Meijer. Het hoofd der school, de heer S. de Man, had veel liever niet ten teken van het afscheid van de heer Meijer Uit de diverse verslagen bleek, dat de achter het spreekgestoelte gestaan. Het vereniging een goed jaar achter de rug speet hem, dat hij vertrok, maar hij had en dat de opgevoerde stukken gunstig was ervan overtuigd dat de vele jaren door het publiek waren ontvangen. van vriendschap zouden worden gepro- De aftredende bestuurders, mevrouw longeerd. Nooit was er iets tussen bei- I. Valkenburg-Tins, secretaresse; T. den geweest, aldus de heer De Man. Schoonhoven, penningmeester en E. Hoef- Niet omdat de heer Meijer iemand akker, alg. best., werden bij acclamatie herkozen. In de kascommissie werden benoemd mevrouw W. van Ginkel-Wagensveld en de heer J. van Bruggen. Het bestuur had al enige personen als regisseur aangezocht, doch was er niet in geslaagd een geschikt persoon aan te trek ken. Men had echter goede hoop om voor de aanvang van het nieuwe seizoen te zul len slagen. Totslotte werd besloten in de maand september aanstaande weer met instude ren aan te vangen. naar de ogen keek, maar omdat hij zei wat hij op z'n hart had. Die vriend schap was er ook met de rest van het personeel. Hierdoor was een prettige, aangename werksfeer ontstaan, één van de voornaamste dingen voor een school. Met enkele geestige woorden bood het schoolhoofd een boek en een porte feuille aan. Onder dank voor alle diensten en ook persoonlijk ondervonden hulp bood de heer D. H. Hootsen, namens de stich ting „Bouwen en bewaren" (gebouw Eltheto) een diplomatentas aan. Ergert u zich aan de vele 50 en 70 km borden in ons land? Vindt u ook dat de logica vaak zoek is bij de plaatsing van de maximum snelheidsborden? Rijdt u daarom maar 90 in plaats van 70 of 50? Het nuttigheidseffect van zo'n bord kunt u ook van een andere kant bekij ken Een kant die minder ergenis, meer vol doening en dus meer veiligheid biedt? Stap er eens uit bij zo'n bord. In de mees te gevallen ontdekt u al gauw het „waar om". Het „waarom" dat u al rijdende vaak ontgaat. Zoals bij de snelheidsbeperkingen in Vreeland. Net wanneer u hier vlot kunt opschieten zit er in de weg een obstakel. U moet gas terug nemen tot 70, dan zelfs een stuk 50 rijden. Vervelend, maar wel doelmatig. Want u ziet hier waarom: een brug, die zodanig in de weg ligt, dat het overste kend plaatselijk verkeer bijna niet te zien is: links over de brug lopen drie mensen! Een dergelijke situatie met ook nog een bushalte en onduidelijke zijwegen komt niet altijd voor. Maar onzichtbaar staan achter ieder roodomrand 50, 70, 80 of 90 km bord mensen. Mensen die u niet verwach ten en die u niet verwacht. Daarom: stap er eens uit bij zo'n „on logisch" bord. Goed voor u ook, om er eens „uit" te zijn na een lange rit. Ook daarmee is de verkeersveiligheid gediend.

De Vallei | 1965 | | pagina 6