Jeugd nam overal enthousiast deel aan verkeersexamens p DRU Hoofdinspecteur van Politie tijdens uitreiking diploma's: „Aantal slachtoffers wordt iede. jaar groter" c& HENNY JANSEN GASCONVECTOR Skihelling/bobsleebaan op Donderberg Avondvierdaagse van 15 t/m 19 juni zonnebrillen zonnebrandartikelen badmutsen RHENEN standaard jaloezieën GeHa van Leeuwen AMEKONLEIN Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 4 juni 1965 10 A Ieder jaar neemt de schooljeugd deel aan de verkeersexamens, een nuttig en noodzakelijk aspect. Want de intensiviteit van het verkeer wordt jaarlijks toegespitst en het aantal slachtoffers stijgt helaas in gelijke mate. Het blijkt dat vooral de kinderen bij de vele ongelukken betrokken zijn, al of niet met ernstige gevolgen. Tijdens de uitreiking 'van de diploma's te Veenendaal, vestigde de Hoofdinspecteur van Politie, de heer W. C. H. Dekker, hier de aandacht op, waarbij hij tevens verklaarde dat de toestand in Veenendaal ook niet zo gelukkig was. Twee kinderen werden in de eerste maanden van 1965 dodelijk getroffen en een aantal anderen gewond. Het landelijk dodencijfer beweegt zich ook in opwaartse lijn en bedroeg vorig jaar ruim 2400. LEERVAK Hierom alleen al is het nodig dat onze jeugd met het verkeer en de regels ver trouwd wordt gemaakt. Het is bekend dat de minister er naar streeft met ingang van het volgende leerjaar een verplicht leer vak voor het verkeer in het lesrooster op te nemen. Hierdoor zal de jeugd met de neus op de lesstof worden geduwd. Want de resultaten van het verkeersexa- men bij het voortgezet onderwijs in Vee nendaal waren meer dan bedroevend Van de 240 kandidaten werden er 150 afgewe zen. En dan te bedenken dat deze oudere jeugd binnen enkele jaren een bromfiets of zelfs een auto zal besturen. De resultaten op de lagere scholen wa ren gelukkig veel en veel beter. Van de 556 leerlingen van 15 lagere scholen wer den er slechts 11 afgewezen. Niet minder dan 93 kinderen slaagden met lof. Voor de uitreiking van de diploma's en de speldjes, hetgeen gistermiddag plaats vond in het Verenigings gebouw aan de Eikenlaan sprak de heer Visser, brigadier van Politie, onder wiens supervisie de examens plaatsvonden, de jeugd toe Hij vond de resultaten zeer bevredigend om dat meer dan 90 jongens en meisjes met lof slaagden. Van elke school was een vertegenwoordiger(ster) gekozen, die uit handen van burgemeester Hazenberg de oorkonde ontving en tevens een ballpoint in drie kleuren ontving. De 13 uitverkorenen waren: Roelof je van Alfen (CNS I), Wobke ter Hoeven (CNSII), Marijke Aartsen (CNS III), Ria Hommerson (Jul. v. Stolbergschool), Aart Imbosch (Rijk v. Gaasbeekschool), Ronald van Egdom (Salvatorschool), Bennie v. d. Broek (v. d. Westeringschool), Bennie v. Remmerden (Dr. Heksterschool), Elly Beyk (Pr. Wilhelminaschool), Geurt Wagens- veld (Patr. school), Cornelis v. Beenen (Gr. v. Prinstererschool), Gerard v. Hal (Rehobothschool), en Jacq Budding (Joh. Calvijnschool). Tevoren had de Hoofdinspecteur van Politie, de heer Dekker, de jeugd indrin gend toegesproken, in zijn functies als Hoofdinspecteur Dekker: :,Ook in Veenendaal vallen slachtoffers." dat neemt niet weg dat het verkeer nog steeds een groot probleem is. Tussen een klein en een groot ongeluk ligt maar een klein verschil en de korpschef memo reerde de recente ongelukken waarbij een kind het slachtoffer werd. Twee klasgenootjes van jullie zijn omgeko men bij een verkeersongeval en de korpschef wilde dit goed tot de ver zamelde jeugd laten doordringen. Niet alleen tijdens het examen de regels in acht nemen en foutloos rij den, maar ook in werkelijkheid op de weg. Dit was de raad, die de hoofd inspecteur de jeugd meegaf Hij wees er ook nog op dat men de regels niet zomaar vergeten moest, zoals klaar blijkelijk de jongeren van het voort gezet onderwijs hadden gedaan Geen gokspel Burgemeester Hazenberg vond het zeer belangrijk dat zoveel jongelui slaagden voor het verkeersexamen. De burgemeester vertelde een smakelijke anecdote uit zijn pas afgelopen vakan- rietijd. Op een markt in Noord-Spanje had de burgemeester een houder ge kocht, waarin autosleutels kunnen wor den gedragen Mafir automatisch ga je er mee spelen, zoals ik nu al weer on bewust doe. De burgemeester waarschuwde de jeugd: „Als je aan 't verkeer deel neemt. mag je geen speeldingen mee nemen. Je mag er geen gokspel van maken." De woorden van de burge meester werden met applaus door d jeugd onderstreept. Nadat de kinderen allen het diplo ma, en de veilig verkeersspeldjes al of niet vergezeld van de ballpoint hadden ontvangen werden nog een tweetal filmpjes gedraaid, waarnaar met aan dacht werd gekeken. Unieke vondst van hotelier Stuivenberg In februari 1966 zal Rhenen voor de wintersportenthousiasten een attractie her bergen, die in ons land enig in zijn soort is. De heer Stuyvenberg, die sinds kort het beheer voert over het hotel „De Koerheuvel", vatte het plan op om een van de toegangswegen naar het 100 meter hoog gelegen hotel te veranderen in een skihel ling en bobsleebaan. Het afsluiten van deze weg is geen bezwaar want er zijn nog verschillende andere mogelijkheden over om het hotel te bereiken. Het enthousiaste plan waarmee de heer Stuyvenberg enkele maanden geleden naar de burgemeester van Rhenen. Jhr Mr Bosch, Ridder van Rosenthal stapte, vond direct weerklank bij Rhenens eerste burger, evenals bij wintersportvereni gingen als de Rhenense IJsclub en de Ne derlandse Skiclub en natuurlijk bij Rhe nens VVV De benodigde voorbereidingen worden in een snel tempo getroffen om maar vlug met de werkzaamheden te kunnen begin nen. Inschrijving vandaag nog mogelijk Over twee weken zal de hele provincie weer in het teken staan van de Avondvierdaagse en zullen de honderden wandelaars(sters) de steden en dorpen bevolken. Ook in Veenendaal gaat dit wandelfestijn weer starten. Men kan zich vandaag nog opgeven bij het secretariaat p.a. J. Heikamp, Aart de Gelderstraat 24, Veenendaal en wel van 7 tot 9 uur vanavond. De Avondvierdaagse 1965 wordt gehouden van dinsdag 15 t'm 19 juni a.s. Gestart wordt bij de Dr. Heksterschool in de Sandbrinkstraat. De routebeschrijving wordt bij de start uitge reikt. De jeugd start van dinsdag tot vrij dag om 6 uur, de senioren en mili tairen om 7 uur. Voor zaterdag 19 juni zijn deze starttijden resp. half vier en half drie. De Avondvierdaagse wordt georgani seerd door de NWB in samenwerking met de Stichtse Gooise Wandelsport bond. Deelname staat open voor ieder, die geboren is in 1955 of eerder, hetzij als individueel wandelaar, hetzij in groepsverband. Deze groepen moeten minstens 11 man sterk zijn. De afstan den bedragen in totaal 65 km, voor de deelnemers van 14 jaar en ouder; en totaal 40 km voor de jongeren. Het in schrijfgeld bedraagt voor de senioren f 2,25 per persoon, voor de jeugd f 1,25. te voldoen tot en met zaterdag 5 juni Inschrijvingen die later binnen komen, maar dan uiterlijk op 10 juni, zullen worden verhoogd met 50% van genoem de bedragen. De groepen ontvangen een groepsherinnering, de individuelen een medaille. De avondvierdaagse 1964 trok in de 12 organisatieplaatsen totaal bijna 33.000 deelnemers(sters). Het bestuur van de SGWB hoopt dit jaar dat aan- P.V. DE INSTUIF De leden van de p.v. De Instuif na men met 106 duiden deel aan de wed vlucht vanaf St Denis, een afstand van 406 km. De uitslag luidde als volgt: J. Visee 1-6; H Zumbrink 2-16; G. Re- bergen 3-11; C. H. Wiertz 4-20; H. Blankestijn 5-9-14-22-25-26; J. A. C. Veenhof 7-10-24; H. J. Buis 8-19; Gebr. Blankestijn 12-13-15-18; K. Mater 17- korpschef van politie en als voorzitter van de Ver. Veilig Verkeer. De korpschef vond ^1; H. van Barneveld 23: J. Hen- de resultaten beter dan vorig jaar, maar De grootste sortering vindt u bij DROGISTERIJ Zandstr. 7 Veenendaal driks 27. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam ,van het schip vermeld: Argentinië ms jLago Traful 9-6. ms Rio Cuarto 12-6; Australië ms Theseus 9-6; Brazilië ms Alnitak 8-6, ms Aaragon 10-6, ms Ar gentina Star 12-6; Canada ms Belgien; Ned. Antillen ms Maron; Suriname ms Kreon; Verenigde Staten van Amerika ms Kerkdijk 9-6; Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika ms Zuiderkerk 9-6. In lichtingen betreffende de verzendings tal te overschrijden. In het comité van aanbeveling staan o.m. de namen van de commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, Mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van Sandenburg en de burgemeester van Veenendaal, Mr. Dr. J Hazenberg. WAT IS ER GESPAARD? Aan het postkantoor te Rhenen en het daaronder vallende ressort is gedu rende de maand mei 1965 op de Rijks postspaarbank ingelegd f 88.236,54 en terugbetaald f 53.402,55. Voor Achter berg waren deze bedragen respectieve lijk f 4.345,72 en f 1.335,—. BEROEP VOOR RAAD VAN STATE Het beroepschrift dat enkele ingeze tenen van Rhenen hebben ingediend naar aanleiding van de beslissing van gedeputeerde staten van Utrecht betref fende instelling van een bijzondere la gere school (Aprilschool in het kerkge bouw van de gereformeerde gemeente in het Plantsoen) zal op donderdag 8 juli worden behandeld voor de Raad van State. N.B.M. jubilaris, de heer E. Overeem gehuldigd Dinsdagmiddag werd de heer E. INGEZONDEN Een universele eredienst Er gaat een roep om Oecumene door onze wereld en er worden ernstige pogin gen in die richting door de Kerken ge daan. Moeilijk is het altijd weer, daarbij het eigene geheel te behouden. Geheel onafhankelijk van enig Kerk genootschap is de Universele Eredienst. Overeem, die 40 jaar in dienst was van De bedoeling is, mensen samen te bren- de NBM, tijdens een intieme bijeen- gen in rust en in aanbidding van de Ene komst ten gemeentehuize door de bur gemeester Jhr. Mr. Bosch, Ridder van Rosenthal, gehuldigd en werd hem een Koninklijke onderscheiding verleend. De burgemeester memoreerde de ver diensten van de jubilaris, die achter eenvolgens opklom van wielendraaier naar smid-bankwerker en ambachts man II en I. Met grote plichtsbetrachting had de heer Overeem dit werk verricht en hij was bovendien een prettig collega voor zijn medewerkers. De burgemeester speldde hierna de heer Overeem e Koninklijke onderscheiding op de borst. Namens de NBM gewaagde Mr. Wil- lems, hoofd personeelszaken, van de kunde en vakbekwaamheid van de ju bilaris, die in 1953 met een groep data van postpakketten geven de post-^BM'ers uitgezonden werd naar het 'CAB (Centraal Autoherstelbedrijf) Jaarlijks voetbaltoernooi van A.N.G.B. Zaterdag 29 mei organiseerde de Al gemene Nederlandse Grafische Bond ot, de terreinen van de v.v. Ede weer haar jaarlijkse voetbaltoernooi. Er namen tien elftallen aan dit toernooi deel, waarbij ook de afdeling Veenendaal en wel met twee teams. Veenendaal II verloor haar wedstrij den tegen Doetinchem, Wageningen en Arnhem en won van Zutphen II. Vee nendaal I boekte winst tegen Apeldoorn en speelde gelijk tegen Arnhem maar moest in Zutphen I en Eerbeek haar meerdere erkennen. Aan het slot van dit zeer geslaagde toernooi klopte Doetinchem in de finale Zutphen I met 2-1, waardoor zij voor een jaar in het bezit kwamen van de fraaie wisselbeker. kantoren. Utrecht. De laatste 12 jaar was de heer Overeem daar gedetacheerd. Namens de directie van de NBM (de directeur de heer Klinkert was wegens vakantie bui tenslands) overhandigde Mr. Willems Rosenthal een enveloppe met inhoud en een oor- verdraagzaamheid en naastenliefde konde. Mevrouw Overeem werd ver- speldt de jubilaris, de heer Overeem blijd mp( pen prachtig bouquet bloe- het eremetaal op de revers. men God en de Ene Christus, zonder daarbij te spreken over verschillende geloofsbe lijdenissen. Door de bezinning daarop over te laten aan iedere Kerk of groepering, is het mogelijk een innerlijke eenheid te bereiken, van waaruit ieder weer terug keert tot eigen leven en eigen Kerk, met toch een dieper gevoel voor de naaste- van-andere-gezindheid, met wie men zon der bespreking van verschillen, in devotie samen was. In deze Universele Eredienst komen verschillen niet ter sprake, men belijdt noch bestrijdt dogma's of geloofsovertui gingen. Ieder, die gelooft, tot welke gods dienst hij ook behoort, kan zich in de Universele Eredienst thuis voelen Op vr(jdag II juni om 8 uur n.m. zullen we zulk een Universele Eredienst houden in de Zaal van het Waterleidingsbedrijf. Kanaalweg 34, Veenendaal. Mevrouw M van Leer-Lindeman zal enige geestelijke liederen zingen. Wij wekken u van ganser harte op, eens te willen komen onderzoeken, wat deze dienst u te zeggen heeft. Het is de bedoe ling enige malen 's jaars zulk een dienst te houden als een bijdrage tot het zoeken van een onuitgesproken doch innerlijke Rechts van het fraaie hotel „De Koer heuvel" zal de 650 meter lange skihelling en bobsleebaan komen. Aan De Nederlanders die het Recht en de Vrijheid liefhebben. Zeer geachte Nederlanders. Burg Bosch Ridder van Comité Soefi-beweging Extra onderlinge competitie van V.D.C. Teneinde in de komende competitie, waarin de Veenendaalse Dam Club weer in de le klas van de UPDB uitkomt, goed voorbereid voor de dag te komen, heeft men een extra onderlinge competitie in twee groepen ingesteld, die op 14 juni in geb. 't Trefpunt begint. Vorige jaren werden juist de eerste competitewedstrijden slecht gespeeld en door deze extra training verwacht men dit te voorkomen. Het bestuur van VDC hoopt op een toename van het ledental, zodat ook met een tweede tiental in de tweede klas van de UPDB gestart kan worden. Op 16 mei 1964 heeft Soekarno zijn reeds vanaf 17 augustus 1962 „HET JAAR VAN TRIOMF" begonnen in timidatie pogingen en onderdrukkings maatregelen ter vernietiging van de NEW YORK OVEREENKOMST tussen INDONESIË en NEDERLAND inzake de toekomst van het PAPUASE VOLK en hun ZELFBESCHIKKINGSRECHT afgesloten. Ceremonieel, door middel van een „Proclamatie", voorgelezen door zijn puppet „gouverneur Eliëzer Bonay", in bijzijn van de U.N.O. func tionaris de heer José Rolsz-Bennett. Hiermee heeft Soekarno de eerste phase van zijn N. Guinea politiek inwen dige strijd geëindigd. Voor het even tuele politieke verval van binnen uit hoeft Soekarno niet meer te vrezen Hij weet immers heel goed dat door de aanwezigheid van meer dan zijn 20.000 rode soldaten in Westelijk Nieuw- Guinea, geen Papua sterveling tegen Soekarno zal durven opkomen. Soekar no voelt zich evenals Hitier. sterk en machtig. De tweede phase uitwendige strijd ter voorkoming van de zowel poli tieke als juridische aanval van buiten, op grond van internationale moraal en internationaal recht, heeft Soekarno ook klaargespeeld. Op 1 januari 1965 treedt Soekarno rustig uit de Verenig- Jde Naties. Nog gunstiger voor Soekar- I no vooral ook omdat Indonesië sinds het land vrij werd, het Internationale Hof van Justitie te Den Haag nooit er kend heeft. Het voordeligst van de New York Overeenkomst was voor Indonesië dat er geen enkele passage in die Overeen komst voorziet in de mogelijkheid dat wanneer de ene partij die Overeen komst weigert na te komen, de bena deelde of bedrogen partij (in dit geval Nederland) zich kan beroepen op de door beide partijen van tevoren goed gevonden en aangewezen instantie of arbiter; en het gevolg is: Op de 20e april 1965 kondigt Soekarno aan: „dat er geen behoefte bestaat om een plebisciet overeenkomstig de New York Agreement van 25 augustus 1962 in Westelijk N. Guinea onder toezicht van de Verenigde Naties te la ten houden". Op de 24e mei j.l. heeft Soekarno in een vraaggesprek met Dr Korteweg van de NRVC nog eens met nadruk gezegd: „dat voor hem de verhouding Neder land-Indonesië en de voordelen daar van veel belangrijker te achten zijn dan de gehele „Irian" kwestie". Men ziet het, de politieke horoscoop van Soekarno is vrij gunstig. Zijn ster schittert oneindig. Soekarno en zijn rood wordende landgenoten zijn waar lijk „MERDEKA" op deze aarde Soe karno en zijn volk behoeven geen re kenschap te geven van internationaV leefregels, dat lapt Soekarno rustig en ongehinderd aan zijn blote voeten. Niemand zal Soekarno en zijn volk voor vreemde schepselen op aardt uitmaken, wanneer zij andere volken rondom Indonesië schaamteloos, gren zeloos en dan nog straffeloos intimide ren, tiranniseren, verkwanselen en on derdrukken. i De gehele mensheid schijnt deze wanordelijke en mensonwaardige akti- viteiten van Soekarno mooi te vin den. De wereld schijnt geen recht geaarde mannen en vrouwen meer te bezitten die durven op te komen tegen dit mensvijandig MONSTER zoals zij 20 jaar geleden tegen het MONSTER HITLER gereageerd hebben. Moeten we maar liefst achter de feiten aanlopen jen pas gaan treuren als alles weer ach- l ter de rug is? Zou deze houding niel :als een achter de gebeurtenissen aan lopende vooruitziendheid betekenen? Dat er in de New York Overeenkomst geen juridisch aanwijsbare clausule is 'opgenomen is wel waar. Maar hel ZELFBESCHIKKINGSRECHT VAN HET PAPUASE VOLK, STOELEND OP DE UNIVERSELE MENSENRECH TEN, bestaat veel langer dan de New York Overeenkomst. Deze Overeen komst moet beschouwd worden als een theoretische mogelijkheid voor het in praktijk brengen van dat Zelfbeschik kingsrecht van het Papuase volk Bij het niet nakomen door Indonesië van die theoretische mogelijkheid, veran deren in wezen de FUNDAMENTELF MENSENRECHTEN die ook vooi de Papua's van toepassing zijn NIET Wij Papua's hopen dat het Neder- landse volk in het algemeen en de Ne- j derlandse Regering in het bijzonder niei zal zwichten voor Soekarnos pogingen j om Nederland te verlagen tot het peil van alleen voor de Indonesische natuur-1 produkten geïntefesseerd zijnde en beginselloze agitator. Wij Papua's hopen dat Nederland geen KOEHANDEL met ons Papua's zal drijven, immers wij Papua's zijn niet aan een dergelijk moraal van Ne derland gewend. Ns. Het Bestuur van het Vrijheidscomité West Papua/ West Nieuw Guinea. Nicolaas Jouwe, voorzitter N.B. Iedere Nederlander, die ons Pa pua's wil steunen, kan zich als donateur opgeven bij ons Secreta riaat Vrijheidscomité West Papua. Theresiastraat 3 te Den Haag. Jaarlijkse bijdrage als donateur minimum f 2,50 per jaar Giro 604714. Men hoopt de baan in februari volgend jaar open te stellen en de drie meter brede asfaltweg, die van de Donderberg af naar beneden voert is wel een bij uit stek geschikte plaats voor de geplande ijs- of sneeuwhelling. Mocht zich geen wit wintertapijt uit strekken over de Gelderse Vallei dan zal de heer Stuyvenberg water over de as faltweg laten stromen, zodat de skiërs en bobsleeërs na een vriesnacht toch hun sport kunnen beoefenen De heer Stuyvenberg, die al meer dan 40 jaar in het hotelbedrijf werkzaam is, spant zich volledig in voor zijn plan om Rhenen met zijn mooie ligging een re creatieterrein te geven, dat in heel toe ristisch Nederland een bekende en ge waardeerde klank zal hebben. BALLONWEDSTRIJD BEVRIJDINGSDAG J; ij.i-, -O Het comité bevrijdingsdag 1965 verzoekt de kinderen die in het bezit zijn van de controlestrookjes met de hierna genoemde nummers: 3, 19, 514, 640, 650, 660, 705, 713, 727, 851, 858, 860, 879. 887. 946. 979 en 984 zich vóór 15 juni a.s te melden bij de secretaris van voornoemd comité. Prins Hendriklaan 6 te Amerongen De uitslag van deze wedstrijd, alsmede de daaraan verbonden prijzen zullen nog nader wor den bekend gemaakt. K I SI SLUITINGSAVOND WERKENDE JEUGD De Werkende Jeugd afd. Eist houdt op woensdag 9 juni a.s een sluitings avond in gebouw Pniël Het bekende trio The Valley Sisters zal haar me dewerking verlenen. lamellen 25 mm breed te leveren in vele maten en 5 kleiireri prijs f 28.75 per m2 Hoogstraat 7 - Veenendaal Runderharzelbestrijding Met het oog op de runderhorzelbe- strijding wordt de aandacht van be langhebbenden gewezen op de volgen de bepalingen van de runderhorzelwet Iedere houder van runderen is ver plicht alle larven van runderhorzel- vliegen, welker aanwezigheid bij die runderen door bulten of andere uiter lijke kenmerken blijkt, te doden of te doen doden. Het is tevens verboden runderen in het weiland te brengen of toe te laten, indien deze runderen bulten of andere uiterlijke kentekenen vertonen, welke duiden op de aanwezigheid van larven van runderhorzelvliegen. Het is eveneens verboden runderen, op welke zich blijkens bulten of an- worden "'^zonden ™ar Indonesië, dere uiterlijke kentekenen larven van Anthonie Schipper werd op 28 febru- runderhorzelvliegen bevinden aan te'ar' 1937 uit een predikantsgezin te EDE Bevestiging kand. A. Schipper Kandidaat A. Schipper uit Oegst- geest. die in verband met zijn benoe ming tot studentenpredikant aan de universiteit te Makassar aan de west kust van Zuid Celebes door de gene rale synode van de Nederlandse Her vormde Kerk is beroepen tot zendings predikant om uit te gaan in dienst van de Gereformeerde Zendings Bond in de Nederlandse Hervormde Kerk, zal Pinkstermaandag (7 juni a.s.) in de Bethelkerk te Ede door zijn vader. 's. 1. Schipper uit Ede. worden bevestigd als zendings/iredikam In diezelfde dienst zal hij ook door ds A. Meijers uit Utrecht, voorzitter van de Gereformeerde Zendings Bond in de Nederlandse Hervormde Kerk voex-en op een markt, een keuring, een tentoonstelling, een openbare verko ping ol op een soortgelijke tijdelijke verzamelplaats van vee Onder houder van runder-en woi'dt verstaan hij, die één of meer runderen onder beheer of toezicht heeft, tenzij zulks geschiedt voor korte duur en uit sluitend ten behoeve van het vervoer van runderen, dan wel tijdens de aan wezigheid van runderen op markten, keuringen, tentoonstellingen, openbare verkopingen of soortgelijke tijdelijke verzamelplaatsen van rundvee. Overtredingen van het bovenstaande wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een jaar of geldboete van ten hoogste vijf honderd gulden BAKKERS VIJFDAAGSE WERKWEEK De Amerongse bakkers hebben besloten de vijfdaagse werkweek ook voor hun bedrijf in te voeren Mei ingang van 16 juni a.s zal ex daarom op woensdag niet moei gebakken worden Ook zal er op die dag niet bezorgd worden. Kockengen in de provincie Utrecht ge boren Hij bezocht eerst het Marnix- college te Ede en studeerde daarna nog theologie aan de rijks universiteit te Utrecht, waar hij in december 1958 zijn kandidaats- en ruim twee jaar la ter in januari 1961 ook zijn kerkelijk examen aflegde Verder studeerde hij ook nog een paar taar aan de Zendings- hogeschool te Oegstgeest. Nadat de heer Schipper van septem ber 1963 tot september van het vorige jaar (1964) een jaar werkzaam was geweest als jeugdleider in de classis Heusden van de Nederlandse Hervorm de Kerk (standplaats Doeveren) en hij daarna nog enige tijd aan de zendings- hogeschool te Oegstgeest had gestu deerd werd hij op 28 mei 1.1 na een te Utrecht gehouden collot;uim toege laten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk Naar wij tenslotte nog vernemen hoopt kand Schipper, onvoorziene om standigheden voorbehouden, omstreeks half juli met een boot naar Makassar t kunnen vertrekken.

De Vallei | 1965 | | pagina 10