Eerste paal voor zesver dl epin gen- woningen de grond in OVERBERG MEER EN MEER RECREATIEGEBIED 540 Galerij woningen over drie jaar gereed ELST Begin ran bebouwing in Veenendaals grootste uitbreidingsplan De Engelenburg99 Campings thans reeds overvol Uw bril een sieraad! Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 11 juni 1965 4 Woensdag 9 juni: alweer een datum die in de geschiedenis van het alsmaar groeiende Vee nendaal gegrift zal blijven. De eerste betonnen heipaal van de in totaal 1200 zware palen, nodig voor de bouw van 540 galerij woningen, werd door burgemeester Mr. Dr. J. Hazen berg in de grond geheid. De ceremonie werd bijgewoond door een groot aantal autoriteiten, w.o. de heer Wiggers van de provinciale directie voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening, de wethouders Koppenberg en Van Kuyk, het voltallig bestuur van Patrimoniums Bouwvereniging, de directeur van gemeentewerken, de architecten en de aannemer. MOEILIJKHEDEN De voorzitter van Patr. Bouwver eniging, de heer B. B. van Leeuwen, vond dat „het lang was weggebleven", maar na alle troubles tijdens de voor bereidingen kwam men toch gereed. Hij hoopte dat deze eerste stap tot de bouw van zo'n gigantisch project met «ucces mocht worden bekroond. Burgemeester Hazenberg repliceerde met de opmerking dat er inderdaad wel moeilijkheden waren geweest, maar uit eindelijk werden de plannen werkelijk heid. Er bestaat een ontzaglijke be hoefte aan woningen en bouwstromen en voortgaande op deze weg zouden wij iets van de woningmisère kunnen weg nemen, aldus de burgemeester. Hij ver klaarde voorts dat hierdoor wellicht een goede doorstroming mogelijk zou worden, waardoor de minder gesitu eerden in de gelegenheid zouden wor den gesteld een woning naar eigen draagkracht te kunnen bewonen. De verdeling naar behoefte was vol gens de burgemeester een dringende noodzaak. Hij hoopte dat deze 288 wo ningwetwoningen en de overige ruim 250 premiewoningen snel tot stand mochten komen. Hierna begaf de bur gemeester zich, getooid met groene handschoenen en witte staalhelm, naar de installatie voor het heien van de eer ste paal. Twee per dag Het heiwerk zal waarschijnlijk vier maanden in beslag nemen. Op 1 ok tober a.s. hoopt de aannemer, de N.V. Bouwmij. Van Eist Zn., met de wer kelijke funderingen te kunnen begin nen, waarna de werkzaamheden in vlot tempo (arbeids- en tijdsbesparende bouw) zullen verlopen. Per week zullen tien woningen gereed moeten komen, twee per dag dus. Zonder onvoorziene moeilijkheden bij de bouw hoopt de aannemer over 3 jaar het gehele project te hebben opgele verd. De 288 woninwetwoningen zijn het eerst klaar. Deze galerijwoningen zijn zeer ruim van opzet, bevatten een grote woonkamer en drie slaapkamers. De woningen zijn voorzien van cen trale verwarming en de zes woonlagen zijn verbonden door een lift. Over de eventuele huurprijs konden in dit (vroege) stadium nog geen mededelingen worden gedaan. Het gehele bouwproject werd ont worpen door de architecten Bakker uit Dordrecht en Nieuwenhuis uit Vee nendaal. De eerste heipaal werd in de grond geslagen aan de Brouwersstraat aan de westelijke zijde van het project. De groepen galerij woningen zullen echter kris-kras door het gehele uitbreidings gebied verrijzen (zie situatie-schets). De Engelenburg Het grootste uitbreidingsplan van de gemeente Veenendaal ligt zeer cen traal. Omsloten door het Omleidings kanaal, Groeneveldselaan, Industrie laan en Kerkewijk is de nieuwe wijk gemakkelijk bereikbaar vanuit het cen trum. De woningbouw in het nieuwe woongebied is zeer gevarieerd. Mo menteel kwamen er weer een aantal Bouwkaswoningen onder de kap in het hart van het gebied. Aan de uiterste oostzijde zijn bungalows gepland, die tegen de Groeneveldselaan aanleunen. In de naaste omgeving van de bunga lows is het stadspark geprojecteerd. De voorbereidingen voor de aanleg Situatieschets van plan Engelenburg met duidelijk de plaatsen waar de honderden galerij woningen zullen verrijzen. De eer ste paal werd in de grond geheid voor het blok aan de Brouwerstraat, gemerkt met 2. zijn in volle gang. Het park heeft een oppervlakte van tien hectare en wordt in een soort „V"-vorm aangelegd. Een grote vijver, wandelpaden, groenstro ken en zelfs een ruimte voor eventuele openluchtsamenkomsten of congressen ontbreekt niet. Het is opvallend dat de nieuwe woon wijk De Engelenburg royaler van op zet is dan voorgaande en reeds be staande woonwijken. De moderne wo ningbouw houdt hier gelijke tred met de moderne wegenaanleg. De twee hoofdwegen zijn zo breed mogelijk ge houden en zelfs de zijstraten zijn zes zeven meter breed. Verbinding De Engelenburg zal met de andere woonwijk Het Schrijverspark goede verbindingen krijgen door twee brug gen over het Omleidingskanaal. Beide bruggen, de Brouwers- en Tinnebrug, zullen nog dit jaar gereed komen. Nu bekend werd dat ook het nieuwe politiebureau aan de ingang van het uitbreidingsgebied zal komen en zoals men weet het nieuwe raadhuis in de dichte nabijheid komt, kan worden ge zegd dat De Engelenburg een centrum van verkeer en activiteit zal worden. Er komen echter niet alleen gebouwen op ambtelijk of bestuurlijk terrein, maar ook anderszins. Reeds thans zijn er plannen voor de bouw van kerken en scholen, wijkcentra e.d. De nieuwe Gereformeerde kerk komt in De En gelenburg. de Hervormden willen een wijkkapel stichten. De Chr. Geref. kerk bouwt er een pastorie, terwijl de nieur we pastorie voor de beroepen Geref. predikant al bouwklaar gereed staat. Ook bestaan plannen voor de stichting van een Hervormde school en een kleuterschool in het nieuwe gebied. Aktiviteiten te over in het nieuwe deel van Veenendaal dus. Wat echter opvalt is het feit dat tot dusver in al de plannen niet gerept wordt van mid denstandszaken. Men is kennelijk van de gedachte uitgegaan dat het nieuwe winkelcentrum Tuinstraat, dat op on geveer 1 km afstand wordt gecreëerd, gemakkelijk bereikbaar is over de bre de Brouwersbrug. Het lijkt vanaf de Groeneveldselaan toch nog een hele afstand, maar men wil De Engelenburg zien als een specifiek wooncentrum. Een wooncentrum. dat op papier en stedebouwkundig gezien, van moderne allure is. Over enkele jaren zal een nieuw stuk Veenendaal uit de grond worden ge stampt. Op het ruim 50 ha grote terrein, vroeger een moeras, wordt de voort schrijdende urbanisatie van de indus trieplaats van de Gelderse Vallei op overduidelijke wijze gemanifesteerd. Nog zijn grote delen woest en drassig, maar wie zo tegen 1970 zijn schreden zal richten naar dit oostelijk gelegen uitbreidingsgebied zal zijn ogen niet geloven. Hoge torenflats, die dicht bij de In dustrielaan zullen verrijzen, zullen het beeld van De Engelenburg accentueren. Een wandeling in het Stadspark op een mooie zondagmiddag zal de broodno dige rust en recreatie kunnen geven. De royale opzet geeft ruimte om te wonen en te ademen. Er is hier afge weken van de wat benauwde bouw stijl van kort na de oorlog toen de straten maar enkele meters breed wa ren. Hopelijk zullen de autoriteiten, die zich bezighouden met de realisering van de grootse woonwijk rekening hou den met de leefbaarheid in zo'n mo derne wijk en voor de jeugd, die op torenflats zal wonen, speelgelegenheid scheppen en misschien kunnen zorgen voor goede parkeerruimten in de ver schillende straten, eventueel door de bouw van collectieve stallingen. Over 5 jaar zullen de honderden be woners van Boompjesgoed, Poortjes- goed, Tinneweide en hoe die straten allemaal heten mogen hun intrek ge nomen hebben in De Engelenburg, dat tegen die tijd is uitgebot van Plan tot Werkelijkheid. Zo zien de zesverdiepingenwoningen er aan de voorzijde nit. Strakke, moderne iüncn met een royale entreehal. De wo ningen z(jn voorzien van liften en centrale verwarming. We schreven al dat het met de Pinksterdagen in en rondom Amerongen en Overberg een enorme drukte was vanwege de dagjesmensen. Maar voo ral de campings kregen een ononderbroken stroom van auto's met caravans te verwerken. Om hier een wat juister beeld van te kunnen vormen heb ben we contact opgenomen met enkele van deze vakantie-centra's. „De Bokkesprong" Hier werden we zeer vriendelijk ont vangen door mevrouw Vervat, die door de weeks de scepter zwaait over deze oase van rust, zolang haar man die een banketbakkerij in Den Haag heeft en kinderen nog thuis vertoeven. Binnen niet al te lange tijd hoopt het gehele gezin zich op „de Bokkesprong" te vestigen, wat haar taak aanmerkelijk zal verlichten. Zo vertelde zij ons, terwijl we gemoedelijk over het goed onderhouden terrein liepen, dat er nu elf 6- en 8-persoons huisjes wa ren gebouwd die allen al volgeboekt wa- mevrouw Vervat we, wect> hoe zij met ren. Het hout voor deze dubbelwand.ge haar men8en moet omgaan. Wij kunnen op veel manieren aan de kinderen gedacht was, b.v. de aanwezigheid van een kin derzwembad. Gescheiden door een dikke rij bomen en daardoor vrij gelegen is het caravan-ter rein, waar wat wij met eigen ogen mochten aanschouwen voor de liefheb bers onder deze caravanbewoners een eigen tuintje aangelegd mag worden. Ook hier was de drukte met de Pinksterdagen groter geweest dan met de gewone week ends. Uit een gesprek met een paar bewo ners van één der huisjes bleek alras dui delijk, dat er een prettige sfeer heerst en men kan haast wel spreken van kleine bungalows komt uit Groenland en is afkomstig van Amerikaanse barakken. Wij konden ons zelf overtuigen, dat deze huisjes smaakvol en doelmatig ingericht en tevens van alle gemakken voorzien zijn, zoals warm en koud water, douches, koel kasten etc. De kantine hoopt men binnen kort officieel te kunnen openen. Men is nog bezig met een groot gebouw op het terrein, bedoeld voor de caravans, welke behalve de voor de mens onmisbare din gen, ook nog een volledige drooggelegen- heid bevat. Wat o.a. opviel, was, dat er ons dan ook niet aan de indruk onttrek ken, dat „de Bokkesprong" onder de be kwame leiding van deze dynamische veel zijdige vrouw nog niet uitgesprongen is. Camping „de Hooge Linde" Ons volgende doel betrof de camping „de Hooge Linde", waar ons eveneens alle medewerking werd gegeven. We werden dan ook hoffelijk ontvangen en rondge leid over het terrein, zijnde het verzor gingsgebied van de heer en mevrouw van Ginkel. ohluo.ngskanam- Het hoofdgebouw is een serre rijker ge worden, welke dienst doet als administra tiekantoor voor de camping. Al is het ge heel wat eenvoudiger van opzet, het doet absoluut geen afbreuk aan de zeven frisse en smaakvol ingerichte huisjes, welke be halve de normale gemakken, ook nog een oliestookgelegenheid bevatten. De oudere mensen, zo vertelde de heer van Ginkel ons, zijn vaak nogal kouwelijk en stellen dit dan ook zeer op prijs. Bij nadere in formatie kwam wel uit de bus, dat de bewoners van de huisjes het ook hier goed naar hun zin hebben; de meesten waren er al voor het 7e of 8e jaar. Om de huisjes en de camping zo gescheiden mogelijk te houden, is de grens, gevormd door een weg, met jonge dennen beplant. Op een apart stuk van het terrein staan enkele vaste tenten van de havenvak school, die alleen in het voorjaar op weekeinden bezet zijn en waar de jon gens praktisch onderricht ontvangen. Het op het kampeerterrein staande ge bouw bevat de nodige douche-, was-, toi letgelegenheden. Aan de buitenkant zijn 2 wasbakken aangebracht voor het wassen en schoonmaken van groenten. Ondanks het feit, dat ook hier de buitengewone drukte van de afgelopen dagen goed voel baar was geweest, zichtbaar was het niet meer, met andere woorden, alles zag er netjes en zindelijk uit. Zo spraken wij nog met de heer Onderdelinde, die daar een grote caravan heeft staan en jeugdlei der is. Hij vertelde ons van trekken te houden en al op veel mooie plekjes ge weest te zijn, zoals het zuid-oostelijke deel van de provincie Utrecht en de Veluwe. Uit ons gesprek kwam zijn grote liefde voor paarden naar voren. Dat is dan ook een van de redenen, waarom hij nog dit jaar met zijn gezin naar Joegoslavië hoopt te gaan. Wel iemand dus, die wat gewend is. Deson danks had deze natuurliefhebber het hier aan de rand van de bossen best naar zijn zin. Wel een bewijs, dat de fam. van Ginkel hart voor de zaak heeft en zo veel mogelijk probeert het de mensen naar de zin te maken. Bondsvakantiecentrum „De Osseberg" Het langst gevestigde en daardoor in de omtrek meest bekende vakantieoord is met haar uitbreidingen thans gegroeid tot iets, wat zelfs de eigenaar, de heer E. v. d. Horst, waarschijnlijk niet had durven dromen Dit kampeer- logeer- en caravancen trum beschikt thans over maar liefst 38 huisjes, allen voorzien van het nodige comfort, zoals warm water etc. De heer van der Horst is eigenaar van 22 van deze huisjes, daar de anderen van parti culieren of bedrijven zijn Het zijn haast Een van de bungalows van „De Bokkesprong" te Overberg. Een ideaal vakantieverblijf. allen Rotterdammers, die regelmatig voor deze huisjes boeken. Ondanks de achter hem liggende ver moeiende dagen en het feit, dat hij be langrijker dingen aan zijn hoofd heeft, stond hij ons welwillend te woord. Het toch ongeveer 20 ha grote terrein was bijna te klein gebleken voor de enorme aanhoudende stroom van auto's met ca ravans en kampeerwagentjes. Maar hij had met zijn medewerkers de nodige voor bereidingen getroffen om het hoofd te kunnen bieden aan de verwachte storm loop. Hij was erg tevreden geweest over de goede gang van zaken. De organisatie was goed verlopen. Men had speciaal voor deze dagen een ander systeem ingevoerd voor de winkelverkoop om aan de grote vraag naar hongerstillende en dorstlessen- de middelen te kunnen voldoen. Toen wij hierover nader informeerden bij enkele mensen, spraken zij hun voldoening er over uit, dat men praktisch niet langer had hoeven te wachten dan bij de nor male drukte. Maar liefst rond 3000 auto's, etc. waren het tolhek gepasseerd. Voor dit seizoen was de speeltuin uitgebreid, er is gelegenheid op patates-frites en warme hapjes te kopen; verder heeft de heer van der Horst rekening gehouden met grage lezers door een kleine bibliotheek in te richten. Tevens is er een wasserette bijgebouwd. Geregeld zijn er ontspan ningsavonden in de ruime kantine, zodat de leiding naast de voor velen zo nodige rust tevens het amusement gebruikt om de vakantiestemming erin te houden. Hoewel de heer van der Horst, naar hij ons vertelde, hier nog niet over na gedacht had, geloven wij toch wel, dat er de komende winter weer de nodige plannen gesmeed zullen worden, gezien het arbeidzame leven van de fam. v. d. Horst met dochter en schoonzoon. Bungalowkamp „de Veenestein" Daar wij nog betrekkelijk kort geleden hier geweest waren voor een onderhoud met de eigenaresse van dit bungalow- oord, echter meer in verband met haar kwaliteit als presidente van de CPB, bel den wij wel met enige schroom aan. Tot onze geruststelling werden we vriendelijk verzocht binnen te komen. Mevrouw Henken, zoals reeds eerder ver meld, de eigenaresse, vertelde ons uit drukkelijk, dat de buitengewone drukte in verband met de Pinksterdagen hun deur was voorbijgegaan, daar zij in de toe komst wel huisjes erbij wilde hebben met enkele caravans en'of kampeertenten, maar beslist er geen aparte camping op na wilde houden. Zoals het nu is, geeft het haar voldoening en de huurders zijn aan de andere kant ook zeer tevreden met de gang van zaken. Het zijn regelma tig dezelfde mensen die bij vertrek al weer willen boeken voor het volgende jaar. Er is steeds veel meer vraag, dan waar aan voldaan kan worden. Men doet ook hier van alles om de mensen zo aange naam mogelijk bezig te houden. Eén van de vaste jaarlijks terugkerende grote evenementen is de stertocht. waaraan een ieder, die maar lopen kan, deelneemt. Er worden dan prijzen beschikbaar ge steld en gratis koffie geschonken, waar vast ieder jaar weer op gerekend wordt. Het bungalowkamp herbergt ook bui tenlanders. zoals Spanjaarden. Het stille Overberg van voorheen is veel van haar rust kwijt, want de belang stelling ervoor groeit. Dat is de schaduw zijde van de medaille. De zonzijde is. dat het voor het toerisme steeds meer gaat betekenen en daardoor uit haar isolement raakt. Rectificatie Dinsdag j.l. publiceerden wij een aan kondiging van de kinderreis van de Al gemene Ned. Metaalbond, waarin echter verkeerde data werden Igenoemd Tot en met vrijdag 11 juni (vandaag dus) kunnen kaarten besteld worden op de adressen Rembrandtpark 34 I, Westersingel 19, Zon nebloemstraat 241, Jan van Nassaulaan 8 I en Gladiolenstraat 70. De reis zal niet op zaterdag 19, maar op zaterdag 12 juni plaatshebben. Geslaagd voor toelatingsexamen Voor het toelatingsexamen van het Christelijk Lyceum te Veenendaal slaag den de navolgende kandidaten: Uit Veenendaal: Gert Achterberg, Jaap van Aller, Anton Bakker, Hilda van -Baren, Bert Basten- hof, Bert Beckerman, Cees Beukhof. Janna Boogaard, Rosette Boogaard. Paul Robert Borg. Gert van den Bosch, Engelien Braaksma, Evert van den Brink. Annèke van Bruggen, Jannelientje Budding. Anne Marie Buddingh, Hannie Bulsink, Roza Cankov, Geurt Cornelissen. Rijnie^ Diepe- veen. Jaap Dillen. Jinny Dinsbach. Ma rian van Doorn, Wim van Doorn, Jop Dorpema, Willem van Dijk, Ronald van Egmond, Freddy van Es, Rudi de Groot, Gert Jan de Haas, Jaap Hage, Leo Harde man, Truus van Hardeveld, Loes van Hardeveld, Jan van Hees. Marian Hey. Wobke ter Hoeven, Elske Hofstede, Gerda Huibers, les van Hunnik. Jan Jonker. Jaap Karsten. Nienke Koppenberg. Bert van de Kraats, Margreet Kroes. Hans Lankhaar, Maarten van Leeuwen, Frans Leppers, Leo Louwers, Frits Luchsinger. Wim van Maanen, Carien Maas, Dingena Mallan, Marjo Oskam, Bart van der Pol Bennie van Remmerden. Marinus Rose- boom, Henny de Rijke, Marijke van Rijs wijk, Lily van Schagen, Bertus Septer, Heinie Sukkel, Ans Takken, Huug Thoo- mes, Joke Verdurmen, Cockij Vroeginde- weij, Mieke Wanders, Cora Witters, Bas Zoeteman. Uit Rhenen: Anton Baars, Marijke van den Berg, Hans Bovenschen, Aart Budding, Lydia Bud dingh, Reggy van Doornum, Mia Drost, Ineke van der Heijden, Jelle de Jong, Wim Kalverda, Mas Koster, Hans van Moorsel, Els de Ruitpr, Ineke Scheffer, Ton van de Scheur, Harm Scholtens, Leen Terlouw. Uit Scherpenzeel: s Gerard Bakker, Wim van de Berg, Carla Borman, Joke de Graag, Teunie van Laar, Ariënne Mes. Uit Renswoude: Gerda Jochemsen, Henk Jochemsen, Cor- rie van der Velden, Ali Wolleswinkel, Ria Wolleswinkel. Uit Kesteren: Piet van Baak, Nel van 't Leven, Bettie Zaayer, Kees Zandijk. Uit Opheusden: Reintje van der Garde. Rein van der Garde, Riesje Meijering. Uit Ederveen: Ansje Bergwerff, Jannie van Egdom. Uit Ede: Kees van Hasselaar, Gijs van Ruiswijk. Uit Woudenberg: Jan van de Lagemaat. Uit Ingen: Marja Abelsma, Wim Blaak. Uit Lienden: Joan Doornebal. Vier kandidaten moesten worden afge wezen. LAWN-TENNIS VLTC jeugd speelt a.s. zaterdag halve finales Zaterdagmiddag a.s. worden de halve finales gespeeld om het regionale kam pioenschap van de tennisbond. In deze jeugdcompetitie hebben drie VLTC jeugdteams deelgenomen met prachtig succes. Het eerste en tweede jeugdteam werd ongeslagen kampioen van hun poule en het derde team, dat aanvan kelijk eveneens als kampioen werd aangegeven door de wedstrijdleiding, zag dit kampioenschap min of meer door de neus geboord doordat de wed strijdleiding bepaalde, dat de laatste competitiewedstrijd met een onregle mentaire speler was gespeeld. Deze ge wonnen wedstrijd werd nietig ver klaard, waardoor VLTC 3 naar de twee de plaats werd verwezen. VLTC 1 speelt om twee uur op de banen aan de Dennenlaan tegen de ploeg NVLTB 2 uit Wageningen. die de plaats van VLTC 3 heeft ingenomen. We hebben zo het idee, dat de Wage- ningers weinig plezier van het kam pioenschap zullen beleven, want VLTC 1 moet in staat worden geacht op on dubbelzinnige wijze van deze formatie te winnen. VLTC 2 moet eveneens morgenmid dag spelen tegen de winnaar van de vierde poule. Dit wordt dan Beek huizen 2 of Gorssel 1. De uitslag van deze wedstrijd is ons nog niet bekend, maar ook hier verwachten wij een Veenendaalse zege. Afgaande op de prestaties van de spelers en speelsters van dit team op de onlangs gehouden clubkampioenschappen moet dit zon der meer mogelijk zijn zonder de kwa liteiten van de tegenstander te kennen. Mocht dit het geval zijn dan volgt volgende week zaterdag de finale tussen twee VLTC ploegen. Hoe hfet ook zij, het moet al vreemd lopen als zeker VLTC 1 niet in de finale komt. Wij tippen deze ploeg, indien normaal ge speeld zal worden, als de toekomstige streekkampioen. Dit is dan een prach tige prestatie, daar pas voor de eerste maal in competitieverband is uitge komen. Gymnastiek op het bouwwerk General Motors bouwt niet uitsluitend automobielen. Hier ziet u b.v. een nieuw model lader, dat door General Motors „Euclid" Division (graaf- en wegenbouwmachinesop de markt werd gebracht. Dank zij een gearticuleerd chassis, is deze machine bijzonder wendbaar op moèilijk begaanbaar ter rein. WATERPOLO VZC neemt deel aan zwemvierkamp A.s. maandagavond worden er twee polowedstrijden gespeeld door ploegen van VZC. De adspirant meisjes spelen om half acht tegen het Doornse Woest- duin en om acht uur spelen de heren van VZC 2 tegen ZEW 2 uit Ermelo. Dit kunnen ongetwijfeld twee aardige wedstrijden zijn, temeer daar verwacht wordt, dat alle ploegen weinig voor elkaar zullen onderdoen. Dit naar aan leiding van verleden jaar behaalde prestaties, doch meer is thans hierover niet te zeggen. Zwemvierkamp Zoals in voorgaande jaren neemt VZC ook dit jaar weer deel aan de zwemvierkamp tussen De Forellen uit Rhenen, Poseidon uit Scherpenzeel, Woestduin uit Doorn en VZC. De Forel len wonnen deze vierkamp reeds twee maal, doch verleden jaar hield VZC de Rhenense zwemploeg nog juist af van het definitieve bezit van de wissel beker door overtuigend te winnen. Hoe de zaken dit jaar er voor staan is niet te zeggen. VZC heeft deze win ter en de laatste weken vanwege het slechte weer hoegenaamd niet getraind, dus zal hier en daar wel een gat val len in de puntenverdeling op enkele nummers. We achten de ploeg van De Forellen in staat de beker terug te ver overen, daar deze zwemploeg de afge lopen winter wekelijks een duik in overdekt water heeft genomen. De eerste vierkahip op a.s. zaterdag avond om zeven uur wordt verzwom- men in het bad Woestduin te Doorn. Daarna volgen nog drie vierkampen respectievelijk bij de overige zwem verenigingen. Hopenlijk valt, zoals in andere jaren, weer van een spannende wedstrijdsport te genieten. Een beetje goed weer zal er veel toe bijdragen het geheel te veraangenamen. Zowel In de bergen als aan het strand vragen Uw ogen een VEILIGE ZONNEBRIL Het beste en nieuwste vindt U bij OPTICIÉN SPECIALIST Prins Bernhardlaan 4 (Zwaaipleln) Veenendaal - Telefoon 3784 LEVERANCIER VOOR ALLE ZIEKENFONDSEN Veteranentoernooi van Oranje-Wit Zaterdag 12 juni wordt op het Oranje- Wit terrein om 6.45 uur de eerste wed strijd gespeeld in het veteranentoernooi dat het Ontspanningscomité van Oranje- Wit organiseert. De veteranen van Rhenus en DVSA zullen proberen elkaar de winst afhandig te maken.

De Vallei | 1965 | | pagina 4