Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Veenendaalse Winkeliersvereniging ontwikkelt activiteiten v.v.v. Permanente verlichting van centrum in voorbereiding ITLelis optiek Groene Kruiscrisis behoort tot het verleden zomerprogramma Hengelaars traden aan voor gecombineerde en onderlinge hengelwedstrijd te Rhenen Festiviteiten tijdens Amerongse lichtweek zijn te duur Wat nu weer....? Agenda Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Nieuws uit de omgeving MULDER RHENEN ELST Uiterwaarden onder water EDERVEEN 39e JAARGANG DINSDAG 15 JUNI 1965 Nr. 47 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel Het bestuur van de Veenendaalse Winkeliersver. „Handel en Nijverheid" vergadert deze we ken vrij druk met het doel nu al de plannen te bespreken voor het komende seizoen. Men wil beslagen ten ijs komen en in tegenstelling met voorgaande jaren meer leven in de brouwerij brengen. Een der plannen behelst het centrum van Veenendaal in de donkerste wintermaan den permanent te illumineren. Een speciale verlichtingscommissie is druk in de weer met de voorbereidingen. Er is contact opgenomen met het gemeentebestuur dat bereids haar mede werking heeft toegezegd. HERDENKING STERFDAG GERRIT JAN VAN VEEN Bij de vroegere woning van de verzets man en beeldhouwer Gerrit Jan van Veen, in de Zomerdijkstraat 16, is donderdagachtend tijdens een sobere bijeenkomst de sterfdag van Gerrit Jan van Veen herdacht. Zijn weduwe en de penningmeester van de Nederland se Kring van Beeldhouwers hingen een krans bij de plaquette in de muur. Links de weduwe, rechts de heer Cor Hund. KRUISVORM De verlichtingscommissie bestaat uit de heren J. F Tak, J. van Schuppen, R van Eden, Versteeg Jr. en A. Hiensch. De heer van Schuppen heeft in overleg met de commissieleden reeds een eerste ontwerp gereed. Het gehele centrum van Veenen daal zal worden verlicht vanaf de J G. Sandbrinkstraat tot het grote kruispunt de gehele Hoogstraat en een deel van de Zandstraat. Hierdoor wordt een kruis vorm verkregen. De lichtmasten, die 4.60 meter lang en 1,20 breed zijn, zullen op een afstand van 40 a 50 meter uit elkaar worden geplaatst. Het is vrijwel zeker dat Veenendaal in de maanden november en december in een lichtweelde zal baden. In Eindhoven Het idee zoals men dat in Veenendaal wil verwezenlijken werd reeds in de Lichtstad Eindhoven beproefd. Er wordt een zachtwitte lichtschijn verkregen om dat meerkleurige verlichting, mede door de verkeerslichten, niet werd toegestaan. De masten komen een halve meter van de trottoirband af te staan om eventueel passerende brede vrachtwagens de door gang niet te beletten. Men gelooft in de kringen van de win keliersvereniging dat het centrum door deze grootse verlichting meer cachet zal krijgen, speciaal in de maanden voor nieuwjaar Een of andere aktie is tegen woordig moeilijker op te zetten omdat men altijd wel op een of andere wijze in strijd komt met de loterijwet. Er zijn in dit opzicht zoveel voor schriften en regelingen dat men er voor terugschrikt iets op te zetten. Maar deze illuminatie roept geen en kele associatie op met winkelakties al of niet met prijzen, zodat men dit aardige idee ter hand nam en thans bezig is uit te werken. Men verzekerde ons dat nog meerdere plannen op stapel staan Wij vermeldden reeds het idee om iets voor de kinderen te organiseren. De VWV blijkt nog spring levend te zijn, getuige de plannen en de vergaderingen van het bestuur De weekendakties slaan bij het kopend pu bliek goed aan Men is altijd weer ver rast als men een geschenk krijgt aange boden. Veenendaal blijft nog altijd het koopcentrum van de streek en de winke liersvereniging maakt dit o.a. door bo vengenoemde plannen nog eens duidelijk Hierbij het ontwerp van de feestverlichting in Veenendaal. Links: één van de 30 d 40 lichtmasten die in het centrum worden opgericht. Rechts: een doorsnede van het geheel. Dolvermakelijke scène tijdens het adspirantenfeest van de jubilerende korfbalvereniging in de SKF kantine. De verkleedpartij leidde tot een algemene vrolijkheid. Fusie Amsterdam- Rotterdam Bank N.V. ook plaatselijk geregeld KANTOOR HOOFDSTRAAT 1 VOOR PUBLIEK GESLOTEN In diverse plaatsen zijn de dubbel- kantoren van de Amsterdamse- en Rot terdamse Bank als gevolg van de fusie reeds samengevoegd. Met ingang van maandag 21 juni a.s. zal dat ook in Veenendaal het geval zijn. De afdelingen worden dan over de beide bestaande gebouwen verdeeld. De ontvangsten van de clientèle zal plaats vinden in het pand Markt 20, bij de klok, terwijl de administratie in het kantoor Hoofdstraat 1 wordt ge huisvest. Het kantoor aan de Hoofdstraat 1 wordt dan voor het publiek gesloten. Zij. die een safe in gebruik hebben in dit pand kunnen die blijven gebruiken, maar ook desgewenst een nieuw loket op Markt 20 in gebruik nemen. LUNTEREN: Op 20 juni is het 65 jaar geleden dat het Herstellingsoord voor onderwijzers te Lunteren werd ge opend. In 1898 werd het besluit tot oprichting genomen en in 2 jr bracht men f 50.000,— bijeen Een geweldige prestatie, als men bedenkt dat het onderwijzerssalaris in die tijd tussen f 500,— en f 650,— per jaar schom melde Ter gelegenheid van het 65- jarig bestaan is er op 3 en 4 juni een gezellige instuif voor de leden van de Ned Onderwijzersvereniging EDE: Verleden week dinsdag kwam het Edese Jongerenparlement bijeen in De Bergpoort om te debatteren over de rassenpolitiek in Zuid-Afri- ka onder leiding van prof mr J. M Polak Zeventien van de achtentwin tig leden gaven acte de precense. bij Uw opticien kunt U een zonnebril met glazen op sterkte verkrijgen Hoofdstraat 51 - Veenendaal - Tel. 3184 OUDE BESTUUR HERKOZEN BEMIDDELING VAN WETHOUDER SUCCESVOL De bestuurscrisis in de vereniging Het Groene Kruis behoort sinds vrijdagavond tot het verleden. Dankzij de bemiddelingspoging van wethouder C. N. van Kuyk kwamen de partijen tot elkaar en werd het oude bestuur met grote meerderheid van stemmen weer herko zen. De heer van Kuyk deelde na afloop mee dat het bestuur de her benoeming zou aannemen „want anders had ik de vergadering niet bijeengeroepen" aldus de wethouder. In zijn toespraak tot de bijna 50 aanwezige stemgerechtigde leden merkte de heer van Kuyk op, dat hij diverse besprekingen met het oude bestuur en met de opposi tiegroep had gevoerd. Hij was bijzonder humaan door de par tijen tegemoetgetreden. Men was aan beide kanten van mening dat het „jammer was dat het zo gegaan is" De oppositie had te kennen gegeven geen wantrouwen in het bestuur te hebben. De besprekingen hadden, volgens de heer van Kuyk, zeer verhelderend gewerkt Overigens was hij van oordeel dat er een wijziging in de statuten nodig was om herhaling van de ze onverkwikkelijke affaire te voorko men Tijdens de contacten met beide par tijen kwamen de kaarten open en bloot op tafel en in onderling overleg had men besloten het oude bestuur weer kandidaat te stellen, temeer omdat alle drie de nieuwe bestuursleden zich thans hadden teruggetrokken. De wethouder hoopte dat het conflict ten einde zou zijn. Namens de oppositiegroep voerde de heer L. R A. Ester het woord Hij dankte de wethouder, mede namens de heren Hannink (NVV) en Slijderink (NKV) voor zijn bemiddeling. Het werd duidelijk dat men in 't vervolg rekening zou houden met de gerechtvaardigde opvattingen, die in de vorige vergadering werden geuit. Deze vergadering had een trieste afloop maar de heer Ester was bereid het be stuur te steunen omdat de concrete toe zegging was gedaan dat mei de belangen van de werknemers rekening zou worden gehouden. Eer» belangrijk motief was wel het feit dat de vakverenigingen geen schade wilden toebrengen aan het goed functioneren van een zo onmisbare instel ling als het Groene Kruis. Een der leden ging maar niet voetstoots akkoord en vond de vergadering niet re glementair Als het oude bestuur terug komt schept dat een gevaarlijke situatie en hij durfde met dit bestuur niet in zee te gaan. Wethouder van Kuyk, zelf be stuurslid, ontkende dat de vergadering onwettig zou zijn. Het is een rechtsgeldige en statutair juiste bijeenkomst. Hierna werd tot stemming overgegaan Het bleek dat het oude bestuur met grote meerder heid was herkozen De uitslag luidde als volgt: Mevrouw M J Hoogenboom-Rich- ter 41, J. H. Kets 40. C. Kroes 39, S. Kroesbergen 41, H. E. G. Pilon 41, W. J. Schoemaker 38. J Schot 39, F. H. v. Schuppen 39 en mevrouw H. Valkhof- Klomp 39. Zes stemmen waren ongeldig en 1 blanco. Er waren 48 stemgerechtigde leden aan wezig. Reiziger overleed in trein Vrijdagavond bleek bij het station Vee- nendaal-De Klomp dat de 67-jarige heer V., die vanuit Amsterdam naar Veenen daal reisde aan een hartverlamming was overleden. Het stoffelijk overschot werd ter identificatie naar het Julianazieken- huis overgebracht. De heer V wilde fa milieleden in Veenendaal bezoeken. 1922-1962 Assurantiekantoor Eig. R. R. MULDER Makelaar In Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enr. Telefoon 08385-3000 GOUDEN BRUILOFT ECHTPAAR DILLEN Donderdag 24 juni is voor het echt paar Jac. Dillen en A. Dillen-Kwakkel, wonende Dennenlaan 43 bis, een blijde dag. Samen met hun kinderen en klein kinderen hoopt men het 50-jarig hu welijksfeest te vieren. Het echtpaar Dillen, van origine uit Kampen, maar geheel ingeburgerd in Veenendaal, heeft acht kinderen gehad, waarvan zes nog in leven zijn. Het verlies van een grote dochter, enkele jaren geleden betekent een schaduw op hun levenspad. Er zijn verder 25 kleinkinderen en vier ach terkleinkinderen. Beide echtelieden zijn gezien hun leeftijd, 72 jaar, nog vitaal, al is mevrouw Dillen al geruime tijd onder doktershanden. Maar zij kan het werk in de kleine duplexwoning aan de Dênnenlaan nog bést aan. De heer Dillen kwam in 1936 van Kampen naar Veenendaal. Hij heeft zijn hele leven het sigarenmakersvak uitgeoefend. Hij was 22 jaar werkzaam op de Ritmeester en is sinds 1958 ge- pensionneerd. Hij bewoog zich op het gebied van de vakorganisatie en was geruime tijd lid van de landelijke Bondsraad van de Alg. Ned. Tabak verwerkende Industrie, aangesloten bij het NVV. Nog steeds bezoekt de heer Dillen de vergaderingen, ook nu hij al enkele jaren van zijn pensioen geniet. In vroeger dagen was de heer Dillen een goed voetballer bij de Kampense vereniging KHC. Zijn zoon drukte de voetsporen van vader, want deze stond jaren onder de lat bij de v.v. Veenen daal en is thans trainer van de voet balclub Renswoude. Het echtpaar Dillen hoopt het gou den bruiloftsfeest met kinderen en kleinkinderen te vieren op donderdag 24 juni in het OCB gebouw Het zal wel een drukte van belang zijn omdat het sympatieke echtpaar vele vrienden in Veenendaal heeft gemaakt. Bij al de gelukwensen, die het echtpaar in deze dagen zal ontvangen, voegen wij gaarne de onze. O.B.K. HOUDT BAZAR De muziekvereniging „Oefening Baart Kunst" organiseert donderdag, vrijdag en zaterdag ten behoeve van het in strumentenfonds een bazar in het Eigen Gebouw, 's Avonds is de bazar om 7 uur geopend, voor de jeugd is het za terdagmiddag om 2 uur opengesteld, terwijl zaterdagavond het rad van avontuur zal draaien. SCHOORSTEENBRAND Donderdagavond ontstond er een schoorsteenbrand in de keuken van ho tel de Grebbe. De brandweer was spoe dig ter plaatse. Het vuur werd bestre den met een schuimblusser. In het kader van het VW zomer programma worden deze week in Rhe nen een tweetal evenementen georgani seerd en wel op woensdag 16 juni n.m. 14.30 uur een excursie door de prach tige omgeving van Rhenen met de be kende veldbioloog en historicus Adriaan de Kleuver. Verzamelpunt bij het VW-Informatiekantoor. 's Avonds om 8 uur vindt in het Kon. Elisabethplantsoen een optreden plaats van de „Tiroler kapel" van Ons Genoe gen. Het belooft een plezierige avond te worden, waarvan men vrij kan ge nieten. Het ging zaterdag in Rhenen dubbelop wat hengelwedstrijden betreft, want in de ochtenduren we.rd de eerste wedstrijd gevist in de competitiewedstrijden van dit seizoen, die worden gehouden met de verenigingen uit Ede, Renkum, Veenendaal, Wkgeningen en Oosterbeek. Alvorens te beginnen werd een mi nuut stilte in acht genomen in verband met het overlijden van de heer W. Otto, voorzitter van de zustervereniging uit Renkum. Men begon in een druilerige regen en na anderhalf uur vissen werd de vangst gewogen. Deze bleek echter zeer matig te zijn. Na de eerste ronde is de stand als volgt: 1 Veenendaal, 455 gr.; 2 Rhenen, 100 gr.; 3 Renkum, 50 gr.; 4 Ede, 35 gr.; 5 Wageningen, 0 gr.; 6 Oosterbeek, 0 gr. Gezien de matige Boeren haalden zondag hooi binnen Het hoge water geeft in de streek rond Eist en Rhenen, maar ook in de Betuwe grote overlast. Het wa ter steeg vooral vorige week heel sterk. De landbouwers in Eist zagen zich ge noodzaakt om zaterdag en zelfs zondag het hooi binnen te halen, vooral van de plaatsen die het dichtst bij de rivier la gen. Men vreest dat het water over de zomerdijk zal slaan. De gevolgen zouden dan niet te overzien zijn. Het vee werd ook al naar veiliger plaatsen overgebracht. Het is uniek dat er in deze tijd van het jaar nog zo'n ho ge waterstand wordt geregistreerd Hope lijk komt er een periode van droog weer. waardoor de boeren langs de rivierkant weer wat rustiger kunnen ademhalen. Het echtpaar Dillen-Kwakkel. Irene kreeg 64 punten op muziekconcours De muziekvereniging „Irene" nam za terdag deel aan het jaarlijkse muziek concours, uitgeschreven door de Edese Federatie van Harmoniegezelschappen. Het concours werd ditmaal georganiseerd door De Harmonie te Ede en werd ge houden in de smalle Ketelstraat in Ede. Zoals jarenlang gebruikelijk bezette Excelsior Harskamp weer de eerste plaats, terwijl Irene met de zevende plaats ge noegen moest nemen Toch was het verschil ditmaal zeer mi niem en had Irene maar een half puntje minder dan de Bennekomse Harmonie. De totaaluitslag was: 1 Excelsior (Hars kamp) 74 punten; 2 Harmonie Ede 69; 3. Kunst na Arbeid. Lunteren 68V2; 4 Edese Harmonie, Ede 66; 5 OBK Otterlo 66; 6. OBK. Bennekom 64'/»; 7 Irene Ederveen 64, waarvan 32 voor het marslo pen en 32 voor de technische uitvoering Secretaris Geytenbeek: Men ziet er dit jaar van af De winkeliersvereniging in Amerongen kon er niet toe besluiten de lichtweken ook deze zomer te organiseren. Het geheel komt te duur en er zijn te weinig middelen Dit verklaarde de secretaris, de heer Geytenbeek. Hij is van mening dat men de verlichting moet scheiden van de erbij behorende festiviteiten. Het is nu wel aardig om de Amsterdamse Politiekapel te laten optreden, maar dat kost handen vol geld. Je zit dan met het risico van slecht weer, de opkomst is dan klein, maar de muziek moet betaald worden. Bovendien was de verlichting vorig jaar afgezien van enkele straten to taal onvoldoende volgens de heer Gey tenbeek. Het gemeentebestuur wilde toen verbeteringen aanbrengen, maar de kosten daarvan bedroegen driedui zend gulden De gemeente is ook niet bereid geld op tafel te brengen, want het is er niet. Zo is dan de enige bron van inkomsten de contributie van de leden. Ga je die verhogen, dan komt de helft niet binnen, volgens de se cretaris. Maar er zijn toch nog wel lichtpunt jes aan te wijzen. Er zal nu een win kelactie gehouden worden in de pe riode van 26 juli tot 7 augustus. Er zal dan wel het een en ander te doen zijn Trouwens helerhaal zonder verlichting zal Amerongen nu ook niet zitten Be paalde gebouwen zullen toch wel ver licht worden zoals waarschijnlijk de gemeentetoren eën deel van de Over- straat en nog een paar dingen. Dit zal VVV. tesamen met de Oran jevereniging en de winkeliersvereni ging ter hand nemen Er worden nog een aantal evenementen georganiseerd. zoals een Bingo-avond, een judo-de monstratie, een bromfietsbehendig- heidswedstrijd, een wandeltocht, dans avonden en er komt een bekend draai orgel Nee, zo erg is het nu ook weer niet, vindt secretaris Geytenbeek. Op 5, 6 en 7 augustus zal het Oranjefeest worden gehouden en het is niet uitgesloten dat VVV in samenwer king met de fotoclub een tentoon stelling zal organiseren. We zullen maar hopen dat we over een paar jaar wel over de nodige con tanten zullen beschikken (ongeveer i 10.000.—) dan kan de lichtweek weer gewoon doorgaan, vindt de heer Gey tenbeek. Men heeft reeds bepaalde plannen om een reserve te gaan kwe ken o.a. door een soort systeem van klantenbinding. De toerist komt in Amerongen niets tekort, alleen zou de actie uitgespreid moeten worden over een paar maan den inplaats van over veertien dagen, merkte de heer Geytenbeek nog op Dan waren de baten stukken hoger. vangsten van deze ochtend is voor de volgende competitiewedstrijden nog van alles te verwachten, de voorsprong van Veenendaal is daarvoor te klein. In de middaguren vond de onderlin ge wedstrijd plaats. Hieraan werd door 80 hengelsportliefhebbers deelgenomen. Enkele zakenmensen hadden een prijs aangeboden, zodat er ditmaal extra mooie prijzen door de deelnemers wa ren te winnen. Het weer was niet veel beter dan in de ochtenduren en ook ditmaal werd er anderhalf uur gehen geld. De uitslag luidde als volgt: 1 orijs beker A. Albers 175 gr; 2 G. J. Vrij 155 gr; 3 D. Lodder 142 gr; 4 E. v. Maa- nen 121 gr; 5 G. v. d. Pest 95 gr; 6 H. Heller (juniorlid) 91 gr; 7 E. v. d. Bovenkamp 81 gr; 8 E. Ursinus 80 gr; 9 A. Rijkse 79 gr; 10 Struyken 69 gr. In totaal waren er 20 prijzen, die allen door de voorzitter werden uitgereikt. De Amerikaanse legerleiding werd het voorstel gedaan een geheel nieuw soort wapen te proberen in de strijd in Vietnam. Volgens de uitvinder schrikt niets de mannen zo af als een kijvende vrouwen stem en daarom zou men bandop namen moeten maken van de stem men van de hardst kijvende vrou wen van Amerika en deze boven de vijandelijke linies of moeten draai en. Uit angst voor moeilijkheden thuis wenst de uitvinder echter wel onbekend te blijven. Een oppaser in de dierentuin te Bronx te New York bemerkte dat de vier gorilla's zich 's winters reusachtig verveelden. Men plaat ste daarom een televisietoestel in de kooi van de beesten. Het viertal heeft nu enorm veel plezier en in teresseert zich het meest voor cow boy-films. VEENENDAAL Dinsdag 15 juni 6 uur J. G. Sand brinkstraat: Vertrek junioren Avondvierdaagse. 7 uur ver trek senioren. RHENEN 'oensdag 16 juni 2.30 uur: Ex cursie door Rhenen's omge ving, o.l.v. A. P de Kleuver Vanaf WV informatiekantoor. 8 uur Kon. Elisabethplantsoen: optreden van Tiroler Kapel, onderdag 17 juni 7 uur: Bazar O.B.K. in Eigen Gebouw. RENSWOUDE "oensdag 16 juni 7.30 uur: Puz- zlerit, vertrek van Rehoboth

De Vallei | 1965 | | pagina 1