Koffers van ENGELENBURGs Leden van Crescendo zetten schouders eronder AMERONGEN Nieuw recreatieoord in Renswoude OVERBERG VZC zwemploeg won eerste vierkamp met duidelijk verschil L. R. A. Ester op vergadering van „Unitas": Inbraak in dr. Heksterscliool Negentien geslaagden van Hollantor ontvingen diploma ELS T Oranje-Wit versloeg het pas gepromoveerde Scherpenzeel met 2-1 SCHERPENZEEL EDERVEEN af Amersfoort f Nü al meer dan 300 000 enthousiaste VW-rijders in w Nederland! f N.V. v/h Fa. Wed. A. W. de Haas speciaalzaak in ae6ieide mode De Zee koningin Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 15 juni 2 VW 1200 de Luxe Kerkewijk 87-91 Tel. (08385) - 2845 Veenendaal AUTOTOCHT BEJAARDEN De commissie die elk jaar weer de autotocht voor de Elsterse bejaarden organiseert heeft ook voor 1965 een mooie tocht uitgestippeld. Het doel en de route blijven tot het vertrek een verrassing, maar het belooft, als ook het weer een beetje meewerkt, een reuze gezellige dag te worden. Deel nemers kunnen hun formulieren inle veren bij de heer D. Slok, Rijksstraat weg 107 te Eist. SPECIALE AANBIEDING modern vest met raglan mouwen gebreid van ASTRALON nu slechts Pr. BERNKARDLAAN 103. VEENENDAAL Gisteravond werd een spoedver gadering gehouden om de bestaan de inzinking van de muziekvereni ging Crescendo te bespreken. Het grootste deel der leden was aan wezig. Door vernieuwde akties hoopt men de vereniging weer nieuw leven in te blazen. Men heeft de heer Bodewisi, leraar aan de muziekschool te Kesteren bereid ge vonden als leermeester te fungeren. Men wil de bevolking duidelijk maken hoe het met de muziekvereniging gesteld is. Men heeft vorig jaar zo'n fraaie muziektent gekregen en het zou toch wel al te vreemd zijn dat de eigen muziekvereniging door gebrek aan voldoende leden hier niet in kan spelen. Men hoopt een vereniging uit de om geving aan te trekken die eens een con cert zal verzorgen (en dan een muziek vereniging van naam). Dan zou wellicht ook de bevolking en de oud-muzikanten geïnteresseerd worden. Men heeft het plan de lesavond van woensdag naar donderdag te verplaatsen i.v.m. de eventuele con currentie van de televisie, die woensdags nogal eens voetbalwedstrijden uitzendt. Vele Elstenaren beseffen dat Crescendo gezien haar glorierijk verleden geholpen moet worden. Daaronder zijn vele nota belen, zoals de plaatselijke arts, de hoofd onderwijzer en vele anderen. Laat Eist de handen ineen slaan dan kan Crescendo de zorgen van zich afschudden. ROODE KRUISCOLLECTE OVERTROF ÖIE VAN VORIG JAAR De 2-weekse collecte voor het Nederlandse Roode Kruis heeft in Hoogstraat 9-11 Veenendaal TeL 2292 Amerongen een record geslagen. De opbrengst was f 1333,12, waar mee het bedrag van vorig jaar (f 1125,21) weer duidelijk werd overtroffen. Alleen het dorp Amerongen met ged. Eist, de Lekdijk en de Amerongse We tering leverde dit succesvolle resul taat op, want Overberg ressorteert on der het Roode Kruis afd. Veenendaal en zoals bekend noteerde Overberg al leen reeds f 437, Dus zonder Overberg komt de ge meente Amerongen met deze opbrengst ongetwijfeld prima voor de dag. Het bestuur wil alle collectanten en niet het minst de vele gevers en geefsters hartelijk danken voor de betoonde ijver en gulheid. Plaatselyke film Zoals bekend kon onlangs de ver toning van de plaatselijke filmopname, uitgaande van de Nederlandse Blin- denbond, wegens het onvoldoende ver duisteren van de zaal van het Dorps huis, geen doorgang vinden. Men heeft hierna naar een oplossing gezocht doch binnen korte tijd was de realisering van de vertoning niet mogelijk daar de mensen die voor de vertoning zorgen inmiddels weer in andere plaatsen op namen moeten gaan maken. Thans is besloten om de vertoning van de film, „Hoe Amerongen reilt en zeilt" uit te stellen tot september a.s. De juiste datum wordt via de pers nog nader bekend gemaakt. De reeds door een aantal inwoners gekochte toegang- bewijzen blijven hun geldigheid be houden. ZOMERTENTOONSTELLING In de raadzaal van het gemeentehuis wordt ook dit jaar weer een zomer ten toonstelling gehouden onder auspciciën van de Stichtse Culturele Raad. In het tijdvak van 16 juli 6 augustus zullen er ditmaal werken worden tentoongesteld van Bergense kunstenaars. Het plaatsje Bergen in Noord-Holland is woonplaats van vele kunstenaars. Het is een goede gedachte van de Culturele Raad om ook eens werk te laten zien van kunstenaars uit andere plaatsen. Dit gebeurt overigens in een uitwisselingsprogramma. Vrijdag avond 16 juli a.s. zal de tentoonstelling geopend worden. Rijkswaterstaat maakte bezwaar tegen restaurant Op een terrein ten westen van de Luntersebeek tussen Renswoude en Scherpen zeel iljn uitbreidingsmogelijkheden voor meer recreatie. Er staan momenteel v(jf zomerhuisjes, maar dat zou het dubbele aantal kunnen worden. Het gemeentebe stuur van Renswoude staat achter de plannen van de exploitant om meer vakantie huisjes en tevens een soort kampwinkel of verzorgingsbedrijfje t.b.v. de recreanten te stichten. Maar Rijkswaterstaat deponeerde in ok tober van vorig jaar een bezwaarschrift bij het college van Ged. Staten dat vooral gericht was tegen de oprichting van een restaurant omdat dit de verkeersonveilig heid in de hand zou werken. Tijdens een openbare vergadering van G.S. werd dit bezwaarschrift behandeld, maar Rijkswaterstaat was niet aanwezig. Burgemeester Hosang lichtte het ge meentestandpunt toe. De burgemeester zou meerdere recrea tiemogelijkheden in Renswoude toejui chen. „We hebben nu twee bedrijven (van de heer Zweers en op de Batterijen)" Hooibroei Met het oog op het gevaar voor het ontstaan van brand door hooibroei wordt er bij belanghebbenden op aan gedrongen, de nodige waakzaamheid in acht te nemen en tijdig voorzorgsmaat regelen te treffen indien hooibroei in belangrijke mate wordt waargenomen. Tevens wordt herinnerd aan de in de algemene politieverordening dezer gemeente gegeven voorschriften met betrekking tot hooibroei, alsmede aan het bepaalde in artikel 158 van het wetboek van strafrecht. Ingevolge dit artikel wordt aan ieder, wiens schuld - waaronder tevens wordt verstaan on voorzichtigheid, achteloosheid, nalatig heid, verzuim of gebrek aan voorzorg - brand te wijten is gestraft, t.w. a. indien door brand gevaar voor goe deren ontstaat, met gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste drie maanden of geldboete f 600, b. indien door brand levensgevaar ontstaat voor een ander 6 maanden of geldboete van ten hoogste f 600,—; c. indien de brand iemands dood ten gevolge heeft, met gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste een jaar. Belanghebbenden worden verzocht van het bovenstaande goede nota te nemen. Aanrijding Zaterdagmiddag vond er een aan rijding plaats op de hoek Overstraat- Imminkstraat, tussen een bestelauto, bestuurd door de heer v. B., en een per sonenauto van de heer S., beiden uit Amerongen. De bestuurder van de per sonenauto die vanuit de Imminkstraat de Molenstraat wilde inrijden, zag de bestelauto door de bocht komen waar op hij remde. Door de regen was de straat glad geworden, zodat beide au to's in de flank tegen elkaar op scho ven. Er was flinke materiële schade. HOE DE OVERBERGSE BEJAARDEN HET GEHAD HEBBEN In ons vorig blad hebt u het verloop kunnen lezen van de autotocht Bejaarden Amerongen. Om een indruk te kunnen krijgen over de belevenissen van de Over- bergse bejaarden op deze dag, laten we hier enkele van deze mensen aan het woord. Fam. K. Henken aan de Dwarsweg Altoos maar rijden en rijden zo onge veer 200 km; wij vinden ze moesten een kortere route nemen en eens een andere kant van het land nemen. We zijn al drie keer bij Berg en Dal geweest. De koffie, het diner en verdere verzorging waren uitstekend. Het weer was een beetje som ber en vooral bij Harderwijk was het vrij koud. Men had een fijne dag gehad; maar we mogen niet verhinderen dat ook deze exploitant aan de westkant van Rens woude gelegenheid krijgt zijn bedrijf tot een steviger basis te brengen, aldus de burgemeester. Ook hier zal evenwel vol gens de regelen van de kunst moeten worden gewerkt. Het college van Ged. Staten zal t.z.t. uitspraak doen. alleen liever wat minder rijden en meer lopen, b.v. bezichtiging van een en ander. Fam. M. Buitenhuis aan de Groeperweg Wij hebben het best gehad en heel ple zierig. We werden overal onthaald en men beijverde zich om ervoor te zorgen, dat we niets te kort kwamen. Netjes evenals vo rige jaren gehaald en thuis gebracht. Dit maal zaten we in de auto van de heer Blaas van „Kamp Overberg" met de heer van Barneveld. We hebben zo'n schik ge had in de wagen dat ze nog wel een uur hebben zitten nabomen bij ons thuis na afloop. Ze moesten alleen proberen iets minder lange afstanden te rijden en wat meer de benenwagen te laten gebruiken. Maar ja, voor de slechten ter been gaat dit niet zo gemakkelijk. De organisatie was merakel best. Alleen jammer met die aanrijding. Misschien zou een tocht met alleen de bejaarden van Overberg minder gevaar opleveren. Maar zo met z'n allen was het toch wel machtig. Hr. Doornenbal aan de Heuvelsesteeg De eerste jaren ben ik niet meegeweest, maar sinds ik alleen ben, heb ik me laten overhalen. Vooral de eerste keer omdat we naar een streek gingen, waar ik in 1914 in dienst heb gelegen, 'k Vind het zo met de Amerongse bejaarden fijn; je ziet elkaar weer eens; oude herinneringen worden opgehaald en zo blijft de band be staan met Amerongen. Uiteindelijk vor men we toch één geheel. Voor Overberg alleen zouden er veel te weinig zijn. Niet zo gezellig, 'k Heb het weer best naar mijn zin gehad; de organisatie heeft zich werkelijk ingespannen om het allen naar de zin te maken. Volgend jaar bij leven en welzijn hoop ik weer mee te mogen gaan. Al met al blijkt wel, dat de bejaarden weer een onvergetelijke dag achter de rug hebben. ZWEMMEN Geen goede tijden Zaterdagavond j.l. werd in het bad Woestduin te Doorn de eerste van een serie van vier vierkampen gehouden tussen de zwemploegen van Woestduin uit Doorn, de Forellen uit Rhenen, Poseidon uit Scherpenzeel en VZC uit Veenendaal. Het abnormale slechte weer en dus het koude water van de diverse baden was de oor zaak dat alle zwemsters en zwemmers nog niet bijster veel hadden getraind. Dit was op deze eerste vierkamp duidelijk te merken want vrijwel alle gemaakte tijden la gen onder die van verleden jaar. Niettemin werd het weer een zeer sportief en geanimeerd zwemfestijn. VZC kwam niet volledig aan de start. Diverse senioren, die de zware honderd meternummers zouden moeten zwemmen lieten om niet geheel duidelijke redenen verstek gaan, zodat wat jongere en nog niet voor dat onderdeel rijpe zwemmers de taak over moesten nemen. Niettemin werd het een eclatant succes voor de Veener.daalse ploeg, want het liet de favo riete Rhenense Forellenploeg met 19 pun ten echter zich, hetgeen een verrassende prestatie mag heten. Forellen werd dus tweede, Woestduin derde en laatste Po seidon. Veel enthousiasme Ondanks de matige training in de laat ste weken werd er met veel verve aange trokken door de diverse leeftijdsgroepen. Met veel genoegen zag men de allerjong sten vechten op de 25 meter nummers. Fanatiek en vaak optornend tegen nog niet geheel ontplooid talent rukten zij op naar de finsh. Bij de wat ouderen op de 50 meter nummers ging het al wat beter en natuurlijk sneller. Deze leeftijdsgroep is door alle verenigingen wel het best bezet en er kwamen dan ook enkele span nende series uit de bus. De honderd meter nummers waren voor de min of meer on getrainde deelnemers een hele opgave, doch ook hier waren enkele spannende series bij. Van goede tijden ten opzichte van voorgaande jaren was nog geen spra ke, maar op de komende vierkampen zul len deze ongetwijfeld wel worden verbe terd. Na alle series en estafettes werd de ba lans opgemaakt en bleek dat VZC de meeste punten bij elkaar had gezwommen. Dit was voor insiders van VZC een kleine verrassing, want met de diverse invallers had men niet veel hoop op de eerste plaats. Woestduin en Poseidon kwamen ditmaal niet zo ver achter als in andere jaren en zullen straks onderling een aar dig gevecht leveren voor de laatste twee plaatsen. Vóór VZC een aardig begin in deze serie van vier vierkampen en de mogelijkheid op een prolongatie van het kampioenschap van deze vierkampen zit er dus wel in. Maar zover is het nog lang niet. De Forellen uit Rhenen hebben een goede ploeg en zullen kans zien om voor een verrassing te zorgen. De einduitslag: 1. VZC met 178 punten; 2. Forellen met 159 punten; 3. Woestduin met 125 punten en 4. Poseidon met 119 punten. „Situatie in textielindustrie niet rooskleurig" Donderdagavond belegde de chr. textielarbeidersbond „Unitas" een ledenver gadering in hotel „De Korenbeurs". De vergadering was vrjj druk bezocht. Na de gebruikelijke punten hield de districtsbestuurder de heer L. R. A. Ester een inleiding over het onderwerp: „De textielindustrie in het algemeen en de situatie in Veenendaal in 't bijzonder". Hij merkte o.m. op dat het kenmerkend is dat de textiel er niet zo bijzonder rooskleurig bijstaat. De oorzaak moet voor een groot deel worden gezocht in de concurrentie met andere landen, die niet gelijkwaardig en (soms) oneerlijk is. Nagekomen familiebericht Heden nam de Heere na een lang durig ziekbed van onze zijde weg, in de Hope des Eeuwige levens, mijn innig geliefde vrouw en onze lieve zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder Geertruida van Veldhuizen-van Ginkel op de leeftijd van ruim 56 jaar G. van Veldhuizen kinderen, behuwd- en kleinkinderen Rhenen, 14 juni 1965 Cuneraweg 430 De teraardebestelling zal plaats vinden D.V. vrijdag 18 juni 1965 om 2.30 uur op de algemene be graafplaats te Veenendaal. Gelegenheid tot condoleren don derdagavond na 7 uur. Met name wolcentra in Italië komen met prijzen op de markt, die niet reëel zijn, de kost- en verkoopprijzen dekken elkaar niet. Ook de invoer uit Japan en Hongkong neemt toe tegen zeer lage prij zen. Dat is aldaar mogelijk door de gel dende lonen en een overschot aan werk nemers. Nu Frankrijk zijn koloniën kwijt is en daarmee ook haar buitenlandse markt moest men voorzieningen treffen voor het heroveren van een Europese markt. Ook dit land komt met irreëele prijzen, soms nog lager dan de kostprijs van de Nederlandse bedrijven. De over heid dient hier in de Benelux of in EEG- verband maatregelen te nemen, aldus de heer Ester. Een deel van de slechte situatie in de textiel moet ook worden gezocht in het bestaan van veel te kleine bedrijven, die nog op ouderwetse wijze worden geëxploi teerd en niet ver zijn met de mechanisa tie. Bundeling van deze bedrijven zou goed kunnen werken volgens de districts bestuurder. In Veenendaal Hier ter plaatse is de situatie over het algemeen beter dan landelijk. Men pro beert nieuwe produktiemethoden. Een goed voorbeeld van de weg die moet wor den ingeslagen is de fusie van VSW met Dunlop. In de industriegarens zijn rede lijke ordervoorraden, maar de afname van handbreigarens loopt terug. De verhouding werkgever-werknemer en hun organisatie liet volgens de heer Ester nog wel te wensen over. Men moest meer open kaart spelen en de problemen met de vakorganisaties doorspreken, dan zou men gemakkelijk tot een oplossing komen. Maar de vakbonden stuiten op een In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben onbevoegden zich door ver breking van een ruitje toegang ver schaft tot de Dr. Heksterschool aan de Sandbrinkstraat. Een gering bedrag aan geld wordt vermist, o.a. is een tele foonpotje opengebroken. De politie stelt een nader onderzoek in. Jeugd vernielde bloemperk Het is de laatste tijd weer mis met de lieve jeugd. Op tal van plaatsen wor den vernielingen aangericht. Vorige week werd van gemeentewege een mooi bloemperk vol met geraniums aangelegd nabij het Davidsplein. Nog geen dag later was het perk in een wildernis herschapen. De schade bedraagt enkele honderden guldens. Het zou toch wel zaak zijn dat de ou ders hun kroost op het hart drukken dat een dergelijk vandalisme nergens toe deugt, alleen maar schade brengt aan andermans of gemeentelijk eigen dom. De politie zal nauwlettend gaan toezien op dergelijke overtredingen en het eind van het liedje zal dan wel zijn dat de ouders het gelag moeten betalen. zeker conservatisme, wat voor beide par tijen ongunstig is, aldus de heef Ester. In enkele bedrijven is deze situatie verbe terd en krijgt de vakorganisatie alle in lichtingen, maar het is jammer dat deze frisse wind niet overal waait en men geen rekening houdt met het feit dat er nu an dere normen gelden dan in het verleden. De heer Ester stipte in het kort het over leg aan dat deze week plaatsvond tussen de vakcentrales en de werkgeversorgani saties over de uitkering ineens van 2*1*. Dat de beslissing hierover verlegd is naar de Minister van Sociale Zaken vond de heer Ester een miskenning van de ge maakte afspraken en een stap terug. In deze vergadering werd ook nog be stuursverkiezing gehouden. Gekozen werd de heer C. van Manen, werkzaam bij Hollandia Tricot N.V.. Unitas kan terugzien op een behoorlijk bezette vergadering waar druk van ge dachten werd gewisseld. De heer H. J. Witters, onderdirecteur, was bijzonder getroffen door het feit dat de cursisten zelf om de lessen hadden verzocht en vond het verheugend dat thans de diploma's konden worden uitge reikt. De heer Riedstra werd dank gebracht voor de wijze waarop hij de lesstof bij bracht. Van de 22 cursisten slaagden er 19, een zeer goed percentage. Er be stonden volgens de heer Witters bepaalde plannen om volgend seizoen met een cur sus voor gevorderden te starten, zodat hij de thans aanwezigen nog eens op een di plomauitreiking hoopte te ontmoeten. De leraar, de heer Riedstra, vermaande de geslaagden om niet bij de pakken te gaan neerzitten nu het begeerde diploma Volgens de Franse exportlijst wor den de Chinezen steeds dorstiger. In 1964 exporteerde Frankrijk via Hong Kong 1.200.000 flessen cognac naar hun land. is veroverd, want als u met de opgedane kennis niet gaat woekeren en de lesstof niet in praktijk brengt, is het diploma over een half jaar geen schijntje meer waard. Ook mag men «liet teveel naar binnen gericht zijn, teveel naar het eigen bedrijf kijken. Men moet zich altijd afvragen: Hoe doet een ander dit of dat? Een mens kan altijd nog meer leren, volgens de heer Riedstra en hij gaf de geslaagden de raad zich vooral op de Ned. Taal te wer pen, want dit onderdeel was het minst beste uit de bus gekomen. Hierna reikte De heer Riedstra, de cursusleider, reik te de diploma's uit, vergezeld gaande van een toepasselijk speech je. Drie kandidaten slaagden met lof Vrijdagmiddag werden tijdens een interne bijeenkomst in hotel „De Korenbeurs" de diploma's uitgereikt aan 19 cursisten, allen employe's van Hollantor N.V., die met goed gevolg de cursus Algemene Vorming hadden gevolgd. Drie van hen, de heren R. Loonstra, F. J. Kalse en F. de Fauw slaagden met lof en ontvingen behalve het diploma bovendien nog een boekenbon. De cursus algemene vorming, die dit jaar voor het eerst werd gegeven werd geleid door de heer J. R. Riedstra, leraar aan de U.L.O. van de Koningin Julianaschool. (11) De overval is met zulk een verrassende snel heid in zijn werk gegaan, dat Agua zich nauwelijks realiseert, wat er gebeurt, als ook hij door een der enterhaken gegrepen wordt. Hij ziet nog door de stofwolken, hoe de voor hem uitstormende soldaat door een der enterhaken uit het zadel geslingerd wordt Dan treft hem hetzelfde lot een grote ijzeren haak schiet over de nek van zijn paard in völle galop rijdt Agua er op in de haak klemt hem dwars over de borst en een geweldige ruk doet hem achterover tuimelen Half verdoofd van de val krabbelt hij overeind. Daar duikt een slanke meisjesfiguur op uit dë heksenketel van rollende mannen en steigerende paarden „Geef je maar gauw over, beste jon gen", lacht ze uitdagend en dreigend richt ze een van de twee zwaarden, die ze in beide handen houdt, op Agua Met katachtige lenigheid Bij echt zomerse weersomstandigheden opende Oranje-Wit en Scherpenzeel het Unitas toernooi. Twee clubs die elkaar door en door kenden bonden de strijd aan. Veel krachtsverschil was er beslist niet. Scherpenzeel was even meer aan de bal en kreeg na ongeveer 10 minuten spelen enkele aardige kan sen die echter geen genade kregen van de Oranje Wit back Ursinus. Tweemaal redde hij op de doellijn. De Oranje-Wit voorlinie werd in de ze eerste helft uitgeschakeld door de Scherpenzeel defensie. In de 20e min. kregen de Scherpenzelers een corner te nemen, de bal kwam gevaarlijk voor, de Elster-defensie werkte onvoldoende weg en Renes voltrok het vonnis, 0-1. Met deze stand ging men rusten. Na de hervatting leek het er even of de Oranje Witters in de nederlaag be rustten, de Scherpenzelers werden hierdoor misleid en na 10 min. was de stand gelijk. Een schot stuitte af op GASHOUDERS GAAN VERDWIJNEN Naar wij vernemen zal het niet zo heel lang meer duren of de gashouders die nog op het terrein van de voor malige gasfabriek zijn blijven staan, gaan verdwijnen. Dezer dagen is men begonnen met het graven van een die pe kuil bestemd voor de plm. 750 m3 water die zich nog in de grootste van de twee tanken bevindt. In ieder geval zal dit deel van Scherpenzeel er fraaier op worden na verdwijning van de bei de tanks. de verdediging, waarna de bal voor de schietgrage voet van KI. v. Burken kwam, die in de uiterste hoek knalde, 1-1. Oranje Wit voelde haar winstkansen en 7 min. later ging midvoor St. Vee nendaal fel door, hield de bal net bin nen en trok voor naar de vrijstaande R. Onink, die niet faalde, 2-1. Scher penzeel stelde nog verwoede pogingen in 't werk om op gelijke voet te ko men maar de Oranje-defensie gaf de overwinning niet meer prijs. NIEUW WINKELPAND In bijzijn van beide wethouders werd donderdagmiddag door burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, het geheel gerestaureerde winkelpand van Th. Valkenburg in de Dorpsstraat, heropend. De burgemeester schetste de toestand van de eigenaar zijn over leden vader toen deze in het winkel tje begon met petroleumartikelen en de verkoop van olie. Hij prees het doorzettingsvermogen van de tegen woordige eigenaar en diens vrouw en wenste hun. namens het gemeentebe stuur succes met zijn gemoderniseerd pand. BROMFIETS OPGEVOERD TOT 55 KM Zondagnacht werd weer een brom fiets uit het verkeer genomen, waar van de eigenaar door allerlei manipu laties de snelheid tot 55 km had op gevoerd. Ook ^e uitlaat was niet in orde. Het vervoermiddel wordt op het politiebureau grondig nagekeken. LICHTE AANRIJDING Maandagmiddag reed mej. Van E. op de Parallelweg tegen een gepar keerde auto op. doordat ze achterom keek. De auto werd licht beschadigd. VLUCHT OP ORLEANS De postduivenver. Ons Genoegen nam zaterdag deel aan een wedvlucht van af Orleans over een afstand van 527 km. De weergoden waren de duiven ditmaal (bij uitzondering dit seizoen) goed gezind, zodat de vlucht vrij snel en zonder noemenswaardige verliezen verliep. Bij een lossing om half zes v.m. werd de eerste duif gemeld om 13.50 uur. De uitslag was: J. van Koo- ten 1-2; Muller-v. Hal 3-5-7-8; C. v. Ginkel 4; D. v. Ginkel 6. Zuster Ruttenberg neemt afscheid Met ingang van 1 juli a.s. zal zuster Ruttenberg haar werk als wijkverpleeg ster overdragen aan de nieuwe wijkzuster Bergwerff. In de afgelopen vier jaren heeft zuster Ruttenberg met groot ent housiasme haar werk als wijkverpleeg ster gedaan zonder zichzelf eigenlijk ooit rust te gunnen. Zij heeft in deze jaren altijd klaar ge staan voor ieder die haar hulp nodig had en daarbij vaak meer gedaan dan eigen lijk haar taak was. Daarnaast heeft zij altijd op de bres gestaan voor de belan gen van de vereniging als geheel. Zij be tekende enorm veel voor de Ederveense gemeenschap, ook al door haar daadwer kelijke steun aan allerlei akties voor het te stichten Dorpshuis. Ze heeft talrijke plaatsgenoten toegewijd verpleegd en ver zorgd. Het bestuur van het Groene Kruis heeft gemeend haar een feestelijk afscheid te bereiden en wel op zaterdag 3 juli a.s. in het wijkgebouw waar een afscheidsrecep tie zal plaatshebben. De gehele bevolking van Ederveen zal hieraan medewerken. De drie met lof geslaagden, v.l.n.r. de heren: R. Loonstra, F. J. Kalse en F. de Fauw. springt Arams dienaar achteruit zijn zwaard flitst uit de schede. Maar het meisje is niet minder snel naar voren gesprongen. De verblufte Agua voelt, dat hem het zwaard met één flitsende houw uit de handen geslagen wordt een uitval, zo knap berekend, dat met dezelfde slag het zwaard van een van Agua's toestormende soldaten in stuk ken vliegt I (wordt vervolgd) VRACHTAUTO REED WEG EN VEROORZAAKTE BOTSING Vrijdagavond wilde de vrachtauto bestuurder Van B. op de Populieren laan wegrijden. Hij lette daarbij niet op de naderende personenauto van de heer D. S. Een botsing was het gevolg en de luxe auto werd flink beschadigd. AUTO CONTRA WIELRIJDER Op de hoek Sandbrinkstraat-Kerke- wijk ontstond vrijdagavond een bot sing tussen een uit eerstgenoemde straat komende auto en een fietser, die op het rijwielpad reed. Mevr. J. van E. gaf geen voorrang aan de wielrijder W., waardoor de laatste kwam te vallen. Hij liep enkele ontvellingen op. Het rijwiel werd zwaar beschadigd en ont zet. Slachtoffer ongeval overleden Zondagmorgen is de 56-jarige heer Fr. van Garderen, in het Streekziekenhuis te Bennekom overleden. De heer van G. was op 15 mei j.l. betrokken bij een verkeers ongeval op de Nieuweweg toen hij met zijn bromfiets door een passerende auto werd aangereden. de leraar aan de geslaagden het officiële diploma uit, terwijl de drie met lof ge slaagden, apart voor de tafel werden ge roepen, om hun boekenbon in ontvangst te nemen. Namens de cursisten bood de heer M. Asschelman aan de leraar even eens een boekenbon aan. De heer van Egdom, personeelschef van Hollantor, deelde nog mee, dat dit diploma ook financiële voordelen zal bieden want men komt nu automatisch in een iets ho ger gehonoreerde klasse.

De Vallei | 1965 | | pagina 2