fi) DRugabel Ned. Politie-elftal weer te steek voor D.O.V.O. Jubilerende SKF korfbalclub vierde feest op het water GASCONVECTOR °Q Midvoor Donderwinkel ongrypbaar voor T. van Laar HuSïi Puppies* Kulan deelt de punten met sportclub Rhenen 2-2 II i V.A. B. Geslaagd voetbaltoernooi van R.K. Unitas CKiVgQlil Wedstrijdprogramma Scheepjeswol Jeugdvoetbaltoernooi 1965 STEMMING WAS OPPERBEST Vaderdag, 20 juni Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 15 juni 4 DOVO heeft geen kans gezien revanche te nemen op het Ned. Politie Elftal voor de destijds geleden 6-1 nederlaag. De cijfers werden zaterdag minder hoog, 2-3, maar ondanks het feit dat Gert van de Weerdhof (Vitesse) de gelederen van DOVO kwam versterken, waren het toch weer de mannen van Hermandad die de toon aangaven. De blonde aanvalsspits, midvoor Donderwinkel, was vooral voor de rust ongrijpbaar voor de zwak opererende spil van Laar en maakte drie doelpunten, merkwaardig ge noeg allen op dezelfde manier. Mannetje omspelen, even doorlopen en dan ook nog de keeper uit zijn doel lonken. Een zacht tikje in een leeg doel completeerde dan de aktie van de blonde Arnhemmer. LEIDING 't Begon overigens zo goed. Nauwe lijks was er vier minuten gespeeld of DOVO nam de leiding. K. van Hal kreeg de bal wat fortuinlijk voor de voeten omdat halfspeler v. d. Meulen een halve mistrap maakte. De DOVO linksbuiten mikte precies buiten be reik van de Politiedoelman en de bal vloog tegen de touwen, 1-0". DOVO ging door en kreeg dankzij het bouwende werk van v. d. Weerdhof een zeker overwicht. In de 17de mi nuut lanceerde Gert de voorhoede, Jan van Manen gaf een listige hakbal naar Roel Schoeman, die strak en zuiver doelpuntte, 2-0. Nog geen wolkje aan de lucht, maar de periode Donderwin kel was nog niet begonnen. Zwak De kracht van de Arnhemmer lag in het passeren. Spil van Laar werd keer op keer op het verkeerde been gezet. In de 19e minuut gebeurde dat weer eens heel listig. Donderwinkel snelde naaf het doel en hoewel Turkesteen goed uitliep kon hij niet verhinderen dat ook hij het loodje moest leggen. De bal belandde in een verlaten doel, 2-1. DOVO probeerde weer enkele aan vallen op te zetten, maar vooral Vis- scher en Diepeveen schenen deze mid dag niet in de juiste vorm te verkeren. Aan de andere kant vroeg de Politie midvoor alle aandacht. Na 25 minuten een copie van de voorgaande actie. Weer was de blonde pijl spil Van Laar te glad af en weer werd de uitgelopen keeper Turkesteen kansloos gepasseerd, 2-2. Van de Weerdhof nam voor DOVO een gloeiende vrije trap, keihard en zuiver, maar keeper v. d. Zouwen stortte zich verwoed op de bal, wat hem een open doekje opleverde. Nog voor rust kon Donderwinkel de zwak ke DOVO defensie voor de derde maal zijn hakken laten zien. Inplaats van een sterke rugdekking te geven trok DOVO te ver naar voren, ook de halfspelers. Donderwinkel had nu alleen maar te maken met Van Laar, die hij gemakkelijk de baas bleef. Hoe het zij, vlak voor rust rukte Don derwinkel weer eens op. Ieder hield zijn hart vast en niet ten onrechte, want op dezelfde gladde manier werd de bal in het doel gelepeld, 2-3. Na rust gebeurde bitter weinig. DOVO had goed begrepen waar het gevaar vandaan kwam. Gijs Slotboom WATERPOLO VZC heren voor zware opgave tegen ZEW Morgenavond wacht het eerste he renteam van VZC een moeilijke wed strijd in Ermelo tegen het plaatselijke ZEW. Verleden jaar was het deze ploeg waarvan VZC het moeilijkst kon win nen. doch dit jaar ziet het er anders uit. VZC mist enkele goede krachten van de ploeg van verleden jaar en heeft nog geen volwaardige vervangers hiervoor. De competitie werd begonnen met een aardige overwinning op de zwem- club Zeist, doch verleden week kreeg VZC de grootste nederlaag sinds jaren te slikken van het Utrechtse DKR. Ge zien de spelverhoudingen van de wed strijden in het vorige seizoen tegen ZEW moeten we tot de conclusie ko men, dat VZC met een niet al te grote nederlaag genoegen zal moeten nemen. Mogelijk is. dat ZEW minder goede krachten in moet zetten, hetgeen niet ondenkbaar is. Want ZEW put dik wijls krachten uit de aldaar gestation - neerde militairen. Als de oogst dit jaar hieruit matig is zal ZEW het zeer moeilijk krijgen tegen een op volle toeren draaiend VZC. De adspiranten jongens van VZC spe len morge&avond om half acht thuis tegen het Doornse Woestduin. We zien de Veenendalers hun eerste winst boe ken. zou de bewaker van de Politie mid voor worden. En het dient gezegd het lukte Slotboom behoorlijk om hem de voet dwars te zetten. Eenmaal gleed Donderwinkel nog eens langs hem heen, maar nu stortte keeper Turkesteen zich op de grond en plukte hem het leer van de schoen. Aan de andere kant een paar hoek schoppen. maar werkelijk gevaarlijke aanvallen kwamen niet meer voor. De 2-3 ruststand werd ook de eindstand. Het was een aardige wedstrijd, alleen jammer van die verdedigingsfouten, want al was Donderwinkel dan nog zo gevaarlijk, met een betere dekking was hij wel te houden geweest. Enkele spelers die beslist een aan winst voor het eerste zouden zijn ge weest moesten nu meedoen in het tweede elftal, dat de belangrijke wed strijd tegen IJsselmeervogels 2 moest spelen om de Bronzen Zwaluw. Ook deze wedstrijd leverde een kleine ne derlaag voor de DOVO mannen op. Het werd 2-0 voor de Spakenburgers. FRAAI SUCCES VOOR HOLLANDIA TRICOT MEISJES - HOOFDPRIJS IN HARDERWIJK De wandelclub Hollandia Tricot nam zaterdag deel aan de Trefdag in Harder wijk en wist op de 15 km de hoofdprijs van de dag te veroveren. De groep meis jes o.l.v. de heer Kruger, vielen in het veld van 1200 deelnemers direct op door hun vlot en gedisciplineerd marcheren. Na afloop mocht de leider een fraaie wisselbeker en een legpenning in ont vangst nemen. De wandeltochten stonden onder auspiciën van de NCWB. HOOfHSIR IOS -TEl JI7D De DOVO-speler Visscher (rechts) rukt het doelgebied binnen, maar keeper v. d. Zouwen en spil Van Lith bezwe ren het gevaar. 9 De korfbalfamilie van SKF heeft vrijdagavond op vrolijke en misschien wat exclusieve wijze het tienjarig bestaan van de vereniging gevierd. Midden op de Rijn klonk de feestmu ziek op, want het gezelschap had zich ingescheept op het motorschip „Jacqueline" dat met het vrolijke SKF stel aan boord een weg zocht over de woelige golven van Rijn en Lek. Het werd een groots festijn, waaraan de korfballers(sters) nog lang zullen denken. INSCHEPING Om 6 uur reden auto's en bussen van De Haas de leden en de genodigden naar Eist, waar de salonboot - het m.s. „Jacqueline" gereed lag. De boot was netjes versierd en alle tafels waren keurig gedekt. Om 7 uur was alles compleet en werden de trossen los ge gooid en de loopplank ingehaald. De voorzitter nam na de afvaart het woord en heette ieder welkom, in het bijzonder de directeur van de SKF, de heer J. Jonker, en heren van het G.U.K.B.-bestuur Kroes en Hoogen- doorn met hun dames. Hij sprak de wens uit, dat ieder zich zou amuseren en dat ook de heren die uit hoofde van hun functie aanwezig moesten zijn, dit spoedig zouden vergeten en deelnemen aan de algemene feestvreugde om dit nog weliswaar korte, maar toch be langrijke bestaan van deze korfbalclub in deze uithoek van ons district. Hij dankte alle leden, die zich had den ingezet voor deze feestviering en na een korte stilte wenste hij ieder smakelijk eten. Men liet zich hierbij niet onbetuigd en de slaatjes, brood en koffie verdwenen dan ook snel in de Zaterdagmiddag was Sportclub Rhenen met het eerste en tweede elftal by Kulan op bezoek om te trachten een gooi te doen naar een van de bekers door de SKF-club beschikbaar gesteld voor die club die Kulan de grootste nederlaag toebrengt. Rhenen zag geen kans een overwinning te behalen, het werd een geiyk spel, 2-2. Reeds van de aftrap af nam Sportclub de leiding toen de rechtsbuiten doorstoot te en een als voorzet bedoelde bal lan ceerde die hoog in het net zweefde, 0-1. De gasten probeerden na deze treffer di rect door te gaan, maar zover lieten van Leeuwen c.s. het toch niet komen. Kulan nam de aanval over en na een kwartier kwamen de gastheren op gelijke voet. De hardwerkende Bruis omspeelde enkele Rhenenaren en gaf door naar Roks, die op zijn beurt Huisman lanceerde. Tenslotte rondde Bruis de combinatie doeltreffend af, 1-1. Rhenen moest alle zeilen bijzetten om verdere doelpunten te voorkomen Faber joeg de bal net over de lat en Huisman schoot alleen voor de keeper ge komen net naast de paal. Vlak voor de rust wist Huisman door te breken, maar weer belandde de bal niet in het doel. Het bleef 1-1 tot aan de rust. Glad Na de thee bleek dat het veld en de bal glad waren geworden door de regen val. Hierdoor waren de combinaties niet zo zuiver meer als voor de rust. Kulan kroop door het oog van de naald toen de Rhenense midvoor een vrij doel voor zich zag, maar hij miste finaal Een fraai schot van Faber werd aan de andere kant ge stopt. Rhenen zette Kulan even met de rug tegen de muur, maar de defensie was paraat. Meerdere kansen ontstonden, maar doel man Sukkel hield de gevaarlijke ballen eruit. Aan de andere kant struikelden de Kulanezen op de Rhenense goalie. Na een half uur bouwde Kulan een goede aanval op. Faber gaf een goede voorzet en Huis man was de afronder, 2-1. Een minuut later werd het zelfs 3-1 door Roks, maar de uitstekend leidende arbiter Blanke- spoor keurde de treffer terecht af wegens buitenspel. Rhenen hanteerde nu herhaal delijk de buitenspelval, waar de Kulan- mannen nogal eens intippelden. Tien mi nuten voor tijd schoot Faber nog eens tegen de lat. Pas in de allerlaatste minu ten zag Rhenen haar kans schoon. Uit een vrij ongevaarlijke aanval onderschepte Sukkel de bal, maar sloeg het leer pre cies voor de voeten van linkshalf Bud ding, die zich niet bedacht maar prompt vuurde. De op de doellijn staande van Leeuwen wilde nog redden, maar het was tevergeefs, de stand was 2-2 gelijk. Beide partijen kunnen met dit resultaat tevre den zijn, daar de uitslag de verhouding goed weergaf. A.s. zaterdag spelen Kulan I en II tegen Musketiers I en II uit Eist. ze trouw mensen. Speelt Korfbal Fair. Hierna kreeg de heer Slijderink als voorzitter van de P.V. het woord. Deze zeide heel kort te willen zijn. In het uitgegeven jubileum nummer heb ik mijn wensen al kenbaar gemaakt voor jullie toekomst en ik mag jullie dan bij deze een gift in geld overhandigen, nu eens niet onder couvert maar in een oude bal. Ook een der bestuurs leden van een onderafdeling overhan digde namens alle anderen een couvert met inhoud. Nadat de voorzitter alle sprekers en goede gevers had bedankt riep hii zelf de heren Farber en Van Jaarsveld naar voren om hun namens de vereniging een aandenken te overhandigen voor 10 jaar trouwe dienst bij en voor de schijnbaar hongerige magen. Hierna heette de voorzitter ook nog welkom de oude en nieuwe voorzitter van de Personeelsvereniging en alle vertegen woordigers van de SKF Onderafde lingen èn gaf daarna het woord aan de voorzitter van de Lusco commissie, die na een korte inleiding het woord gaf aan de heer Jonker. Deze deelde mede ondanks alles toch verheugd te zijn. dat hij bij dit feest aanwezig kon zijn. Volgens de heer Jonker had ook SKF belang bij goede onderafdelingen, aangezien dit ook in het bedrijf een goede verstandhouding ten goed© komt. Hij hoopte, dat de korfbalclub nog vele succesvolle jaren tegemoet zou gaan en deed deze woor den vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Onderscheiding Hierna kreeg de heer Kroes het woord. Deze memoreerde, dat SKF op deze voorpost uitstekend was geleid door het bestuur en baanbrekend werk had verricht. Zonder SKF waren an- cfere verenigingen in de buurt nooit van de grond gekomen. Het verheugde hem zeer de heren Kaspers, Farber en Van Jaarsveld te mogen onderscheiden met de bondsonderscheiding van 25 jaar trouwe dienst van en aan de Korfbalbond en tevens aan de I eer Van Jaarsveld te mogen overhandigen de onderscheiding van verdienste. Hij sloot met de wens uit te spreken dat SKF op dezelfde weg zqu doorgaan met De directeur van SKF, de heer J. C. korfbalspelen, d.w.z. geen hard. maar Jonker, overhandigt een enveloppe met mooi spel. Misschien worden jullie dan inhoud aan de voorzitter van de jubi- wel van het veld gespeeld door harde- lerende korfbalclub, de heer Kaspers re tegenstanders, maar blijf jullie leu- (links). KIRPESTEIN VPFNfNOAAt CITY-MOFuRS-fcO club. Ook mevr. Van Jaarsveld kwam hiervoor in aanmerking, maar wegens haar afwezigheid werd dit overhan digd aan haar echtgenoot. Feest Ongeveer ter hoogte van Culemborg werd een aanvang gemaakt met de grootse feestviering. Onder leiding van Eddy de Valk traden achtereenvolgens en door elkaar op: The Spotlights, de Gerto's, Lidy le Maitre en de band The Hideways. Het is een waar festijn geweest, dank zij ieders medewerking en de ideale omgeving, zodat, toen men om 1 uur zaterdagmorgen weer in Eist te- rugwas, dit voor velen toch nog te vroeg was. Allen werden weer met auto's en bussen naar huis gebracht en er bleef alleen over een zeer schone herinnering aan een groots feest. Adspiranten Zaterdagmorgen om 10 uur waren Adspiranten commissie, Lusco com missie, bestuursleden en nog enige me dewerkers op de SKF aanwezig om het feest voor de adspiranten voor te bereiden. De zogenaamde kleine kan tine werd door vaardige dameshanden omgetoverd in een dinerzaal. Alle ta fels met eetgerei, bestek en bloemen zagen er feestelijk versierd uit, terwijl bij ieder bord een keurig menu-kaartje was gezet. Weliswaar voor de meesten niet leesbaar vanwege de taal (Frans) die er op gebezigd was, maar daarom niet minder leuk. De grote kantine was met vele han den in een minimum van tijd omgeto verd, met netten, slingers, tekeningen enz. enz., tot een klein cabaret zaaltje. Om half drie begonnen de jongens en meisjes binnen te stromen en wat nie mand had gedacht: het grootste deel - zeker 80% - van de jongeren had zich verkleed. Deze massale verkleed partij heeft menig vader en moeder en ook de jeugd zelf vele uren gekost. Men paradeerde over een groot plan kier onder heerlijke pianomuziek tot voor een jury, bestaande uit bekende T.V. figuren, o.a. zaten daar Bromsnor, Dorus, Swiebertje, Vrouwtje bezem steel en een Beatle, uitgebeeld door bekende korfballers. Velen verdienden een prijs, maar het zijn er maar en kelen die kunnen winnen en gezien het applaus van de kinderen, toen onder het eten de prijzen werden uitgereikt, was de keuze wel goed gevallen. Na de grote parade kwamen arties ten de kinderen vermaken met een clublied, wat spontaan werd medege zongen, een sprekende pop, piano- en accordeonmuziek en een sneltekenaar. Daarna was het tijd om naar de an dere kantine te verhuizen. Dat ge beurde met bekwame spoed en al spoe dig verdwenen slaatjes, soep, patat met doperwten en appelmoes met rollade in de kleine maagjes. Dat ze klein wa ren was bij sommigen niet te merken: 5 keer opnieuw beginnen was geen uit zondering. Tot slot kreeg men nog ijs geser veerd waarin een SKF Korfbalspeldje was gestoken. Deze speldjes waren vrijdagavond op de boot ook aan alle leden uitgereikt, terwijl enkele ge nodigden een zilver lepeltje van deze club kregen aangeboden. Na ook het fruit de bekende weg te hebben laten gaan was een zeer geslaagd feest ten einde en terwijl de kinderen naar huis gingen bleven weer velen achter om te zorgen, dat bij SKF alles weer schoon en opgeruimd achter bleef. Volgende week finales Onder uitstekende weersomstandigheden, met een goede leiding en sportief spel is zondagmiddag met volle overgave om de Unitascup gestreden. Ruim 1 uur trad de kersverse kampioen Scherpenzeel aan voor de wedstrüd tegen Oranje Wit. Al wisten de Scherpenzelers dan voor rust de stand op 1-0 te brengen, na de hervatting sloeg Oranje Wit toe en maakte geiyk. De mannen uit Eist roken de winst en de blonde midvoor schoot zyn club naar de winst, 2-1. ROUTE AVONDVIERDAAGSE VEENENDAAL 1965 Ra rechtsaf; La linksaf Woensdag 16 juni 10 km J. G. Sandbrinkstraat; Ra Kerkewijk; La Markt-Achtei-kerkstraat; Ra Bea- trixstraat; La Zandstraat: Ra Juliana- straat; La Vendelseweg; La Gortstraat; Ra Rozenstraat; La Zonnebloemstraat; Ra Dahliastraat; La Munnikenweg; La de Slaperdijk; La Ruisseveen -Panhuis-Davidsplein-Zandsti-aat; Ra Kostverloren; La Achterkerkstraat- Markt; Ra Kerkewijk; La J. G. Sand brinkstraat. Woensdag 16 juni 15 km J. G. Sandbrinkstraat; Ra Kerkewijk; La Mar-kt-Achterkerkstraat; Ra Bea- trixstraat; La Zandstraat; Ra Juliana- straat; La Vendelseweg; La Gortstraat; Ra Rozenstraat; La Zonnebloemstraat; Ra Dahliastraat; La Munnikenweg- Kooiweg onder viaduct door Rijksweg 12; daarna links over UMO pad plm. 150 meter; Ra zandpad tot Kooiweg; La Kooiweg; Ra Slaperdijk; La Ruisseveen -Panhuis-Davidsplein-Zandstraat; Ra Kostverloren; La Achterkerkstraat- Markt; Ra Kerkewijk: La J. G. Sand brinkstraat. Donderdag 17 juni 10 km J. G. Sandbrinkstraat; La Verlengde Tuinstraat; Ra Raadhuisstraat; La Ker kewijk; Ra Kanaalweg-Sportlaan; La Westersingel; La Rembrandpark; Ra J. van Goyenstraat; La Jan Steenlaan; Ra Aart de Gelderstraat; Ra Dijkstraat (Rust; op de Dijkstraat wordt de wan delaars een koele dronk aangeboden door de plaatselijke melkfabriek Ve- miez); La Slaperdijk einde Slaperdijk linksaf langs bosrand. Pijlen volgen; La Dijkstraat; Ra Mr Heemskerk straat; La Dr. Schokkingschtraat; La Klaas Katerstraat; La Patrimonium laan; Ra Adr. van Ostadelaan; La Rem- brandtpark; Ra Westersingel; Ra Sport- laan-Kanaalweg; La Kerkewijk; Ra Raadhuisstraat; La Verlengde Tuinstr.- J. G Sandbrinkstraat. Donderdag 17 juni 15 km J. G. Sandbrinkstraat; La Verlengde Tuinstraat; Ra Raadhuisstraat; La Ker kewijk; Ra Kanaalweg-Sportlaan; La Westersingel; La Rembrandpark; Ra J. van Goyenstraat; La Jan Steenlaan; Ra Aart de Gelderstraat: Ra Dijkstraat (Rust; op de Dijkstraat wordt de wan delaars een koele dronk aangeboden door de plaatselijke melkfabriek Ve- miez); La Slaperdijk einde Slaperdijk linksaf langs bosrand; Ra Bospad rich ting Prattenburg; La Cuneraweg; L> Beukenl.; La Bergw.; Ra Van Limburg Stirumstr.-Kl Katerstr La Patrim.- pier achter). RK Unitas-Velox (Oosterbeek) 02 Een behoorlijk gehandicapt Unitas kof niet in haar normale spel komen en ver loor met 0-2 van het Oosterbeekse Velox. De Unitasploeg miste Selhorst (naar GVVV), Eimers (naar Kulan), van Kessel (ziekte), Corjanus en Merlijn (afwezig). De invallers deden wel hun best, maar waren uiteraard niet op elkaar ingespeeld. Voor al de voorhoede kon geen vuist maken. Velox wist de groenwitten voortdurend in de verdediging te drukken. Al na tien mi nuten knalde de linksbuiten tegen de lat. Unitas probeerde terug te komen. Men kreeg een mooie kans toen Drost in schietpositie kwam, maar hij knalde tegen de paal. De rust ging in met dubbelblanke stand. Na rust hetzelfde spelbeeld. Velox was sterker, maar doelpunten bleken erg duur te zijn. Pas zes minuten voor tijd lukte het zij het dan uit een strafschop. Spil Meulenbroek maakte hands en arbiter v. d. Scheur legde de bal gedecideerd op de witte stip. De Velox linksbinnen Hofstede schoot feilloos langs Brekelmans, 0-1. Met nog enkele minuten te spelen deed Unitas nog een noodgreep door alles of niets te spelen. Het werd niets, want twee minuten voor het einde scoorde Hofstede 2-0 en het pleit was beslecht. Dit was be paald jammer voor Unitas omdat de achterhoede met Meulenbroek, v. d. Bos, Besseling en Romijn zo kranig stand had gehouden. Veenendaal II-APWC I 12 Het reserve-elftal van Veenendaal met gerenommeerde spelers als Jac. Schoeman, St. Rebergen, W. Gaasbeek e.a. wist het Amersfoortse APWC geen nederlaag toe te brengen. Veenendaal maakte voor rust door een schot van Jan Boers 1-0 en speel de in die periode ook wat feller. Maar na rust deed spil van Soest het wat te kalm aan en kon APWC gevaarlijk worden. Dankzij uitstekend keeperswerk van H. de Bruin bleven doelpunten nog even uit. Totdat Arends zijn APWC naast Veenen daal bracht, 1-1. Nu ging het mis met de Veenendaal-reserves en door een fout van P. v. Soest, die treuzelde met wegwerken kon v. d. Weerd nummer twee in de tou wen jagen. Dit werd ook de eindstand, 1-2. ONA (Wag)-Edese Boys 32 Een goed spelend ONA kon wel eens een goede kans maken om volgende week de Unitascup te veroveren. De Wageningers beschikten over een snel en technisch be hoorlijk elftal. Vooral de beide buiten spelers gleden keer op keer langs hun tegenstanders. De Boys uit Ede mochten dan wel de leiding nemen, maar ONA nam toch de finitief het spel in handen. Nog voor rust wist de rechtsbinnen tweemaal het net te vinden. Russtand 2-1. Na de hervatting liep ONA uit tot 3-1 door de razendsnelle linksbuiten. ONA liet het er toen een beetje bij zitten. Dit kwam hen bijna duur te staan. De Edenaren verkleinden de achterstand tot 3-2 en met kunst en vlieg werk wist ONA de voorsprong te behou den. Ook deze ontmoeting was evenals de voorgaande een zeer sportieve wedstrijd. Het toernooi werd uitstekend geleid door de heren v. d. Scheur en Rebergen. Volgende week, zondag 20 juni, spelen Oranje Wit (Eist) tegen APWC (Amers foort en Velox (Oosterbeek) tegen ONA (Wageningen). Zaterdag a.s. gaat het Merino's-Jeugdvoetbaltoernooi van start. Dit jaarlijks evenement mag zich altijd verheugen in een bijzondere belangstelling omdat de wedstrijden zeer enerverend zijn. De eerste prijs is nu al tweemaal achter een veroverd door de junioren van „Veenendaal". Winnen de geel-blauwen thans weer dan blijft de wisselbeker definitief eigendom. Maar het zal zeker gaan spannen want reeds in de eerste wedstrijd komt Veenendaal tegen Ede uit, een zeer goed spelend junioren elftal. Het volledig programma luidt: zater dag 19 juni: 1 uur DOVO-VRC; 2.30 laan; Ra Adr. van Ostadelaan; La Rem- brandtpark; Ra Westersingel; Ra Sport- laan-Kanaalweg; La Kerkewijk; Ra Raadhuisstraat; La Verlengde Tuinstr.- J. G. Sandbrinkstraat. Vrijdag 18 juni 10 km J. G. Sandbrinkstraat; Schrjjvers- park; La Gillis van Schonebekestraat; Ra Valleistraat; Ra Groeneveldselaan; La Grebbeweg; Ra) Rauweveldseweg; Ra Wageningselaan - Industrielaan; La Nijverheidslaan; Ra Groeneveldselaan, over spoorwegovergang; Ra Middellaan; Ra Boslaan, over spoorwegovergang- Ambachtsstraat - Boompjesgoed, over houten brug; La Raadhuisstraat; Ra Verlengde Tuinstraat; J. G. Sandbrink straat. Vrijdag 18 juni 15 km J. G. Sandbrinkstraat; Schrijvers park; La Gillis van Schonebekestraat; Ra Valleistraat; Ra Groeneveldselaan; La Gx'ebbeweg; Ra) Rauweveldseweg; La Wageningselaan; Ra Noordelijke Meentsteeg; Ra Middelbuurtseweg; Ra Ronduitweg zandpad; La Wage ningselaan - Industrielaan, La Nijverheidslaan; Ra Groeneveldselaan, over spoorwegovergang; Ra Middellaan; Ra Boslaan, over spoorwegovergang- Ambachtsstraat - Boompjesgoed, over houten brug; La Raadhuisstraat; Ra Verlengde Tuinstraat; J. G. Sandbrink straat. Zaterdag 19 juni 15 km J. G. Sandbrinkstraat; Schrijvers park; Ra Brouwersstraat over houten brug - Boompjesgoed; Ra Industrie laan; La Zuivelstraat; La Parallelweg; Ra over spoorwegovergang voor Bos laan; Ra Spoorlaan; La Sparrenlaan- Larikslaan; La Middellaan - rechtdoor Spoorl. tot kippenfokkerij Diepeveen; La naar Middelbuurtseweg; Ra Mid delbuurtseweg tot Zuidelijke Meent- steeg; La Zuidelijke Meentsteeg; La Veenweg - Wageningselaan; Ra Rau weveldseweg - Dragonderweg op vier sprong rechtdoor; La Spitsbergerweg - Vijgendam, tussen Polderweg en Bak kerij Van Kooten bestaat gelegenheid bloemen aan te bieden. Hier opstellen. Om 18.00 uur vertrek vanaf Vijgendam Zwaaiplein - Hoogstraat; La Hoofd straat - Markt - Kerkewijk; La J. G. Sandbrinkstraat FINISH. (Uitreiken medailles. Laat op de wegen geen pa pier achter). uur CHRC-De Merino's; 4 uur CJVV- Oosterbeek; 5.30 uur Ede-Veenendaal. Dit programma is door loting vastge steld. Zaterdag 26 juni: 1 uur Winnaars voorronden; 2.30 uur idem; 3.45 uur pauze. In deze pauze zal een wedstrijd worden gespeeld tussen de adspiranten van Merino's en de winnaar van het schoolvoetbaltoernooi, de Patrimonium- school. 5 uur wedstrijden om de 3e en 4e plaats; 6.30 uur finale. ZWARTE BAND VOOR VEENENDAALSE JUDOKA Tijdens de zaterdag in Utrecht gehouden landelijke judo-examens slaagde de heer Buddels uit Veenendaal en behaalde de graduering Zwarte n Bander. Van de 119 kandidaten slaagden er minder dan de helft n.l. 49. Het is voor de heer Buddels een grote prestatie om op 45 jarige leeftijd een der gelijke hoge judograad te bereiken. De heer Buddels ontving de laatste vijf jaar judoles bij de Veenendaalse Sportschool v. d Velde. Hij is na Rinie Kleyer thans de tweede zwarte bander van deze sportschool. Zaterdag 19 juni 20 km J. G. Sandbrinkstraat; Schrijvers park; Ra Brouwersstraat over houten brug - Boompjesgoed; Ra Industrie laan; La Zuivelstraat; La Parallelweg; Ra over spoorwegovergang voor Bos laan; Ra Spoorlaan; La Sparrenlaan- Larikslaan; La Middellaan - rechtdoor Spoorl. tot kippenfokkerij Diepeveen; La naar Middelbuurtseweg; Ra Mid delbuurtseweg tot Zuidelijke Meent steeg; La Zuidelijke Meentsteeg; La Veenweg - Wageningselaan; Ra Rau- weveldsel. - Dragonderweg; Ra Meent- dijk; La Zuiderkade; La Spitsbergerw.- Vijgendam. tussen Polderweg en Bak kerij Van Kooten bestaat gelegenheid bloemen aan te bieden. Hier opstellen Om 18.00 uur vertrek vanaf Vijgendam - Zwaaiplein - Hoogstraat; La Hoofd straat - Markt - Kerkewijk; La J. G. Sandbrinkstraat FINISH. (Uitreiken medailles. Laat op de wegen geen pa- Praktische geschenken voor iedere beurs Overhemden, dassen, ankiets, bretels, manchetknopen en dan voor de vrije tijd leuke weekenders, shorts, LICHTGEWICHT PANTALONS VANAF f 12,90, kampingsets, zwemshorts alle maal praktische geschenken. Veenendaal Goed van Van der Zee gaat langer mee. DE DUIVEN VLOGEN UIT FRANKRIJK De EVPV ..De Luchtreiziger" te Vee nendaal nam met haai leden in de afge lopen week deel aan het concours vanaf Orleans (Fr.) De duiven werden aldaar gelost om kwart voor zes De eerste duif meldde zich om 12.42 bij de heer H van Kooten en behaalde een snelheid van 1260.1 meter per minuut. De verdere uit slag is: H. v. Kooten 1. 7. 11, 12; G. Fasse 2, 20; A. v. d. Bovenkamp 3. 4. 5. 10. 22; W Slot boom 6, 18. 21; J A van Eden 8. 15. 19; W J. v Dam 9. 13; H Beyk 13. 17; W. Wolf sen 14; B H C. Schuurman 16 Ook het spel met jonge duiven gaat weer beginnen A.s. zaterdag is er gele genheid voor inkorven van jonge duiven voor Tiel van 8 tot 9 uur v.m. in het gebouw van De Luchtreiziger.

De Vallei | 1965 | | pagina 4