PAUK DE UROUUI DOOR HET VOETLICHT VOOR VADER G.V.V.V.-S.S.V.U. JAN VAN SCHUPPEN Intocht Avondvierdaagse op zaterdagavond 1,49 Avondvierdaagse startte in de regen Chronisch zieken gaan naar Otterlo Burgerlijke stand KERKDIENSTEN SPORTPROGRAMMA Toernooien van Merino's en R.K. Unitas Wandelnieuws KIST DINSDAGKOOPJES WEEKENDTAS WEEKEND SET TOILETHANGER Iets minder deelnemers dan vorig jaar Volgende week familiebezoek, koorzang van Veenendaalse koren en avondsluitingen MARKTBERICHTEN Gevonden en verloren AMERONGEN Concours Asafs kinderkoor GEZIN Kern Mej. P. Moll, a.s. maatschappelijk werkster in Veenendaal „Men moet zich in problemen inleven" Wyk Verschil Doel Ingekomen en vertrokken Doktoren- en Apothekersdiensten HET NIEUWSTE OP MODEGEBIED VINDT U IN DE MODECOLLECTIE VAN Hoofdstraat 90 Veenendaal vrijdag 18 juni 1965 2 Naarmate we meer in beton en steen kommen te zitten schijnen we meer be hoefte te krijgen an hout. Levendig hout, welteverstaan, in bossen en bosjes, in wallen en walletjes (de leste in de fat- soendelijke zin van het woord, natuur lijk). Er zijn al verscheijene plaatsgenoten, die zich op gezette tijjen gaan ontspannen in de groene dreven rondom onze plaats. En niet gewoon mar een eindjie fietsen of brommen, mar als 't kan ieder uurtjie dat ze vrijaf hebben in hun zomerver blijven, onder andere an de voet van de Slaperdijk. Gelukkige minsen, heb ik maggen lezen. En ze lachen om degenen, die als bezete nen honderden kilometers afjakkeren om achter de Alpen te kommen. Op vijf kilo meter vanaf hun werkstee vinden ze wat ze zoeken. Een zomerhuisie of een kam peerwagen, waar de wilde knijntjies bij wijze van spreken kind an huis zijn en het grotere gedierte, in de vurm van reeën zich ok nog laat bekijken vanachter de raampies. 't Hangt er mar vanaf, waar een mins gelukkig mee is, zee m'n Driek, mar 't zou mij niet lijken daar in die wildernis. Ik zou m'n geen raad weten as ik niet een paar keer per dag mit Mijntjie, de buurvrouw, een woordj ie kon wisselen. Een mins wil toch ok op z'n tijd een bietjie anspraak hebben, nietwaar? Ik vind die vogeltjies en die andere beesies heel mooi, mar je hebt er zo weinig an spraak an. Al zullen die van de Slaperdijk Driek nou wel een verschrikkelijk massamins vinden, ik veur mijn geloof, dat de meeste minsen die instelling hebben. Er zijn er nog genogt, die veur gien geld van de wereld in een zomerhuisie, laat staan in een tent te krijgen zijn. Die de natuur laten veur wat ze is, ondanks alle veur- lichtende stukken van meneer de Kleu- ver en anderen. Er is gien reden veur de natuurlief hebbers om daarover te gaan jammeren. Ik heb bevoorbeeld nooit een kat gehad en ik zou er veur geen geld van de we reld één willen hebben ok, al kon ik de wereldkampioen in de angoraklasse veur niks niemandal thuis bezurgd krijgen. Honderden poezenliefhebbers zullen hier anders over denken, mar an mijn instel ling op dat punt veranderen ze niks. Precies hetzelfde zie ik dat mit het lief hebberen in de natuur. Iemand die tevre- jen is mit een praatjie deur de bonenheg mot je niet op een hoger plan proberen te brengen, want as 'et je zou lukken, dan is het nog mar kunstmatig. Iets anders vind ik dat mit de jeugd. Die is het speulenderwijs bij te brengen. En dan hoeft het van mij nog niet hele maal an de Slaperdijk, mar ik geloof dat een bietjie meer anschouwelijk onder wijs in de natuur geen overbodige luxe is. Ik durf niet te zeggen, dat de schoolmees ters er helemaal niks an doen, mar as ik zie hoe de jeugd mit het weliswaar kunst matig angebrachte natuurschoon in onze gemeente omgaat dan meen ik toch te maggen veronderstellen, dat er van het onderwijs op dit punt, as het er is, weinig blijft hangen. Eerbied veur de natuur is volgens mijn bescheijen mening nog veurnamer, dan er een vurm van ontspanning in vinden. En die eerbied is iemand van jongsaf an toch wel bij te brengen. We hebben een gemeentebestuur, dat op ieder boom- pie en struikie bijzonder zuinig is. Mar je kunt niet overal een plisieman of een ge meentewerker naast zetten. Ik geloof, dat het tijd wurdt, dat van wege de gemeente de schooljeugd langs onze bescheijen plantsoenbezit in de ge meente geleid wurdt en daar anschouwe lijk onderwijs krijgt. Ik was as kind greeg an die kant van de schooldeur waar de grootste ruimte was, namelijk buiten. En dat zal vandaag den dag nog wel zo zijn. Je doet, denk ik, de schoolkinderen, geen verdriet mit zo af en toe een kuier- tjie deur de gemeente Ik zou willen zeg gen: neem de tijd daarveur 'es van het lesrooster af. Of beter gezeid: zet de tijd daarveur d'r es op. We zullen d'r profijt van hebben. Het komende weekend staat in het teken van de wandelsport, want zaterdag middag tegen zes uur is er de glorieuse intocht van de deelnemers aan de Avondvierdaagse. Vergezeld van muziekkorpsen zullen de wandelaars door het centrum marcheren. Maar naast de wandelsport worden er toch nog enkele voetbalevenementen afgewerkt. Het jeugdtoumooi van Merino's start zater dagmiddag om 1 uur, terwijl het toernooi van R.K. Unitas zondag op het Sport park wordt afgerond met de halve finales en de finale. Aan het jeugd voetbaltoernooi van Merino's doen de volgende verenigin gen mee: Veenendaal (2 x bekerwin naar), DOVO, VRC, Merino's (allen Veenendaal), CHRC (Renkum), Ooster beek, CJW (Amersfoort) en de jeugd van Ede. Het programma van zaterdag, dat door loting is vastgesteld luidt: 1 uur DOVO-VRC; 2.30 uur CHRC-De Me rino's; 4 uur CJW-Oosterbeek; 5.30 uur Ede-Veenendaal. Vooral de laatste wedstrijd zal de no dige spanning opleveren omdat Vee nendaal reeds tweemaal de fraaie Me rino Cup veroverde. Zouden de geel- blauwe junioren ook ditmaal winnen dan blijft de beker in hun bezit. Maar Ede is een kwade tegenstander, zodat een open strijd kan wodren verwacht. Het is bekend dat de junioren van dit Scheepjeswoltoernooi een echt span nend voetbalevenement maken met in zet van alle (jeugdige) energie. Een be zoek aan deze wedstrijden is daarom al aanbevelenswaard. A.S. ZATERDAG 4 UUR SPORTPARK PANHUIS Wout Blauwkous Op zaterdag 12 juni j.l. namen drie Vee- nendaalse wandelverenigingen deel aan de wandeltocht van de wsv Oranje Kwartier te Harderwijk. De tocht die de naam droeg „Linnaeustocht" was tevens de Trefdag van de N.C.W.B. Er waren onge veer 1200 deelnemers, waaronder 3 ver enigingen uit Veenendaal, n.l. DEOS, SKF en Hollandia Tricot. Er waren 9 be kers in totaal te verdelen aan de win naars van de verschillende afstanden. Dat de Veense clubs hier een woordje mee spraken was aan de uitslag te zien. Ze namen van de 9 bekers er 4 mee naar Veenendaal. Op de 15 km won Hollandia Tricot de wisselbeker met 485 punten; SKF de 2e prijs met 465 punten en DEOS de 3e prijs met 464 punten, terwijl DEOS op de 10 km ook een 3e prijs mee naar huis nam. P.V. DE INSTUIF Door de leden van P.V. „De Instuif" werd deelgenomen aan de wedvlucht van af Orleans op zaterdag 12 juni. De duiven werden om 5.45 uur met zuid-westen wind gelost. De eerste duif kwam om 12.58.24 uur bij zijn eigenaar aan, de snelheid was 12.00.63. De uitslag luidde: M. H. Lith 1, 10; W. E. v. Laar 2, 5, 13; M. Riemsdijk 3, 9; C. v. d. Berg 4; Poel Viegen 6; J. v. Aalten 7; •V. v. Zetten 8; T. v. Laar 11; H. v. Doorn speek 12- Zondagmiddag kan de voetballief hebber weer terecht op het Sportpark Panhuis waar wordt uitgemaake welke club met de grote Unitas-bokaal naar huis gaat. Hopelijk wordt het evenals vorige week een sportieve strijd en kan onder dezelfde weersomstandig heden, die toen bijzonder fraai waren, gespeeld worden. Het programma luidt: 1 uur Oranje Wit (Elst)-APWC (Amersfoort); 2.15 uur Velox (Oosterbeek)-ONA (Wage- ningen); 3.30 uur Verliezersronde om de 3e en 4e prijs; 4.45 uur Finale en daarna prijsuitreiking. Het veteranentoemooi, georganiseerd door het ontspanningscomité van Oran je Wit wordt zaterdag om zes uur ge houden. De winnaar van de wedstrijd GWV-Oranje Wit komt uit tegen DVSA en de verliezer van die wedstrijd tegen het elftal van Rhenus. In het nederlaagtoernooi van Kulan ontvangt de SKF club bezoek van Mus ketiers 1 en 2 uit Eist. Het zal voor Kulan niet meevallen om de kam pioenen een nederlaag toe te brengen. Wij zien er duidelijk winst voor de gasten in. Tenslotte vestigen we nog de aan dacht op de kersenrit van de MAC „Veenendaal", zaterdag a.s. Start om half drie bij La Montagne. geruit linnen 40 cm. met 2 voorvakken waterdicht en voorzien van slot, solide hengsels, voor vakantie, boodschappen enz. Koopjesprijs 4,95 bestaande uit zeepdoos, tandenborstelhouder en beker, alles van onbreekbaar plastic en verpakt in plastic zakje met sluiting. Koopt u het nu alvast voor de a pn vakantie, 'n Extra prijsje U,DV voor het opbergen van uw toiletartikelen, leuk voor de tienerkamer, mooie frisse dessins stevige plastic uitvoering. Dinsdagkoopje Alleen dinsdag 22 juni Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal De Avondvierdaagse 1965 Is in volle gang. Ruim 800 deelnemers gingen woens dagavond van start, hetgeen een honderd tal minder is dan vorig jaar. Het was jammer dat er in een voortdurende regen moest worden gewandeld. De tippelaars troffen het niet op deze route, die in de richting van de Rode Haan en de Kooi weg liep. Het zUn weer vele scholieren die aan de monsterwandeltocht meedoen. Maar er zijn ook wandelaars en groe pen uit de omgeving, zoals Eist, Overberg, Opheusden. Donderdagavond werd gewan deld in de richting van Prattenburg en vrijdag voerde de tocht naar de Achter- bergse Meent. Zaterdag is de dag van de intocht. Zo ongeveer om zes uur arrive ren de wandelaars op de Vijgendam, waar halt wordt gehouden en waar men de deelnemers bloemen kan aanbieden. Voor afgegaan door de muziekkorpsen „Cae- cilia" uit Veenendaal en „Crescendo" uit Eist trekt men dan gewoontegetrouw langs een haag van mensen door het centrum naar de finish aan de Sandbrinkstraat, waar dan de uitreiking van de medailles zal plaatsvinden. Een aantal deelnemers aan de Avondvierdaagse in stromende regen op pad. Morgen, zaterdag 19 juni gaat de grote groep van chronische zieken en invaliden haar jaarlijkse vakantieweek tegemoet. Zoals bekend zal men ditmaal in het va kantiecentrum „De Wijde Werelt" te Otterlo verblijven. De leiders(sters) zullen de groep begeleiden die in de middaguren in Otterlo zal aankomen. Zaterdagavond zal de avondsluiting verzorgd worden door Ds. A. Vroeglndeweij. Zondag wordt 's mor gens een kerkdienst gehouden, waarin de heer van Pijpen zal voorgaan. 's Middags van 2 tot 4 uur worden de familieleden in de gelegenheid gesteld een bezoek te brengen. De avondsluiting op zondagavond wordt verzorgd door Dr. J. G. Thoomes. Maandagavond verzorgen de „Veen- zangers" een concert, terwijl Dr. Graaf land de avondsluiting op zich neemt. Dinsdagavond is het de beurt aan Ds. A. A. Bos voor het houden van de avond sluiting. Woensdagavond van 7 tot 9 uur is er weer gelegenheid tot familiebezoek en komt Ds. J. Keuning over om de avondsluiting te houden. Donderdagavond krijgen de mensen bezoek van het Chr. Zang- en Muziekkoor „Weerklank", ter wijl de avond wordt besloten door Ds. A. Terlouw. Vrijdagavond zingt het Ritmees ter Mannenkoor. Op deze afscheidsavond zal Ds. T. Lan- gerak de avondsluiting houden. Zaterdag morgen 26 juni vertrekt men weer naar Veenendaal. Er zal een elektronisch orgel aanwezig zijn, beschikbaar gesteld door de heer Ton v. d. Weert, die het ook zal bespelen, mo gelijk in samenwerking met mej. Beyer. Er bestaat de kans dat de heer A. van Erk de film zal vertonen van de vakantie van vorig jaar op de Thymse Berg. Al deze bijzonderheden worden door de mensen gratis aangeboden. Het comité is hiervoor zeer dankbaar. SCHERPENZEEL Eiermarkt Aanvoer 1.003.000. Prijzen f 13,tot f 13,75. Henneeieren f 7,— tot f 12,75. Allen per 100 stuks. Biggenmarkt Aanvoer 160. Prijzen f 65,tot f 78, per stuk. RENSWOUDE Gevonden: lederen herenportemonnee. Verloren: dameshorloge. RHENEN Gevonden: militaire schoudertas inh. broodtrommel, duimstok, timmermanspot lood en sinaasappel; kinderhengel; 20 loten Staatsloterij.; schoenenzak; NSU-brom- fiets. Aan korm/i u pen: een eend. Verloren: rode parapluie met wit hand vat; zonnebril in lederen etui; huissleu tel; toilettasje, inh. doublé polshorloge met zwart bandje, merk Büler; rozen krans met bruine kralen; gouden hartje met inscriptie T.N.; zwarte portemonnee inh. f 8,2 sleutels en verzekeringspolis; polshorloge merk „Pontiac", sleutelring waaraan lipssleutel en plastic hondje; zwemabonnement; bruine portemonnee inh. f 15,en benzinebonnen; twee bank biljetten van f 25,—; damesportemonnee inh. f 2,60, postzegels en foto's. Weggelopen: een schildpad. VEENENDAAL Week van 9 t.e.m. 16 juni Gevonden: Papagaai; zak cokes; grijze rijwieltas met kinderkleding; blauw kin dervestje; zwart sjaaltje; kinderbril; bruin kinderjack; kinderbril; huissleutel no. 6; 2 strengen parels; bedelarmband met 2 bedels; bruine herenglacé; wit damesvest; mil. interlok; sleutelring met 2 sleutels; damesarmbandhorloge met zwart bandje; blauw nylon kinderjack; 2 bossen touw; paar sokken, gereedschap en 3 bladz. dic taten foto; bruin etui, inh. tabak en vloei. Verloren: Grijze rijwieltas met kinder kleding; bruine regenjas; zwembroek met handdoek; loonzakje, inh. f 45,— en loon- strookje met naam van verliezer; bedel armband met 12 bedeltjes; bovenstuk van badpak; wiel van een kinderwagen; brui ne herenportemonnee met flink bedrag aan geld en op naam gesteld verzeke ringspapier; portemonnee met inh.; blauw kinderjasje met capuchon; ring met 2 sleutels; 2 bankblijetten; sleutelring met 2 lipssleutels. AMERONGEN Gevonden: Geel plastic kindermandje; zeildoeken tas (rugzakmodel. Verloren: regencape (poncho); zwarte damesparapluie (wit handvat); herenpols horloge. Zaterdag 5 juni maakte Asaf's kin derkoor een uitstapje naar Renswoude om deel te nemen aan het concours dat was uitgeschreven door de muziekver eniging Ons Genoegen aldaar. Door de kinderen werd enthousiast gezongen, hetgeen werd beloond met een le prijs in de 3e afd. B-koren. Na de prijsuitreiking werd de tocht voort gezet naar de speeltuin Aart Jansen, waar men het goed naar de zin had. Om half acht arriveerden allen zeer voldaan in Amerongen. Mej. Moll op een na de jongste van een groot gezin, is een rustige evenwichtige jonge vrouw, die tij dens een vraaggesprek weldoordacht en gedegen haar antwoorden weet te formuleren. Ze ziet haar functie als een opdracht. „Je moet er wel met hart en ziel achter staan, want anders kom je er niet doorheen". De dagelijkse contacten met de mens in nood werken op je in en daarom moet je oppassen dat je al die indrukken geestelijk op de juis te wijze verwerkt, zo luidt de opinie van mej. Moll. De kern van het maatschappelijk werk is om de mensen hun eigen moeilijkheden te laten zien. Wij kunnen hen dan begeleiden, maar uiteindelijk zal men zelf een oplos sing moeten vinden. Het is eigenlijk net als met een zieke. Hij kan zelf heel wat voor zijn genezing doen, maar de arts moet hem deskundig bijstaan. Hij geeft zijn adviezen, de patiënt volgt ze (al of niet) op. Helder en nuchter vertelt mej. Moll, zonder uiteraard in details te treden. Want de problemen, waarmee zjj dagelijks wordt ge confronteerd, liggen op verschil lend vlak. Het zijn soms moei lijkheden in het gezin, in het huwelijk of met de opvoeding van de kinderen. Op 1 nov. a.s. hoopt de nieuwbenoemde maatschappelijk werkster van de Ned. Herv. Kerk, mej. P. Moll uit Huizen, haar taak in Veenendaal op te nemen, mits de betrokken instanties aan de benoeming hun goedkeuring hechten. Mej. Moll is reeds bijna zes jaar in een soortgelijke functie werkzaam in haar ge boorteplaats Huizen. sen de algemeen maatschappelijk werkster en de specifiek kerkelijk gerichte? Ja, inderdaad. Veel van ons werk is hetzelfde zegt mej. Moll, maar de maatschappelijk werkster, die door de overhead is benoemd, ziet haar taak louter functioneel. Een kerkelijk maatschappelijk werk ster zal altijd heenwijzen naar de Enige Bron, waar wij altijd terecht moeten komen. Mej. Moll is van oordeel dat het gezin het enige opvoedingsinstituut is. Hier moet de vorming van de jeugd plaats hebben Zij gelooft dat al de z.g. jeugd problemen teruggevoerd kunnen worden naar de oiders. Wanneer men in de opvoedinj de juiste toon niet weet te treffer gaat het mis. Ook met deze paedigogische moei lijkheden komt mej. Moll meerma len in aanraking. De ouders zuchten dan: „We kunnen het niet meer aan". De jongen of het meisje waar het om gaat wordt benaderd. Is het geval ernstig dan lean verwijzing naar een medisch opvoedkundig bureau plaats hebben. Maar dit is wel de allerlaatste stap. Ouders en kinderen moeten samen de harmo nische sfeer weten te vinden, waar door een oplossing gevonden wordt, vindt mej. Moll. Iedere dag trekt mej. Moll met haar Dafje de wijk in. Ze ziet er Ziet u wel resultaten na al die contactgesprekken? Mej. Moll denkt erover na. We zien inderdaad wel resultaten, anders zou het wel erg ontmoedigend worden, maar dat ligt eraan in welk stadium de men sen je hulp inroepen. Als een hu welijk stuk is of als de gezinsleden bepaald onwillig zijn, is het natuur lijk al te ver. Maar we blijven toch volhouden een juiste oplossing te vinden. Is er verschil aan te wijzen tus- niet tegenop om naar Veenendaal te gaan. Zover ik kon nagaan wil de kerkeraad mij in alles tegemoet ko men. U moet denken, het is voor mij natuurlijk een hele overstap, al is de structuur van de plaats Vee nendaal mij niet onbekend en naar ik meen ongeveer dezelfde als in Huizen, 't Is natuurlijk meer een industrieplaats, zodat de problemen ook in de werksfeer kunnen liggen. Ik hoop dat dan met de leiding van de bedrijven in positieve zin te overleggen zal zijn. Hier in Huizen, waar maar weinig industrie is, gaat dat prima. Heeft de man moeilijk heden in z'n werk dan wordt hier over met de personeelschef gespro ken en de oorzaak opgespoord. Meestal is er dan wel een oplossing mogelijk gebleken vertelt mej. Moll. „Het ligt waarschijnlijk in de be doeling dat er een bureau komt voor maatschappelijk werk, precies zoals hier. Want het zal wel moei lijk zijn de mensen allemaal bij je thuis te ontvangen. Het is geen ge- zelligheidskrans, maar ergens ook weer een zakelijke instelling. Het menselijke moet overheersen, maar de maatschappelijk werkster moet in haar vrije tijd even afstand kunnen nemen. Deze geestelijk enerverende baan vraagt iemands gehele persoon lijkheid en uiteindelijk is ook een maatschappelijk werkster een mens". Deze nuchterheid typeert mej. Moll ten voeten uit. Ze is meele vend met de mens in nood, maar zal hen die haar (deskundige) hulp in roepen langs een vaste koers bege leiden. Dit zegt ze er zelf van: „Ik hoop met frisse moed in Veenendaal te beginnen, ik weet nog niet pre cies wat men van mij verwacht, maar ik ben bereid mijn schouders eronder te zetten." RHENEN Geboren: Petronella d.v. J. Kanis en P. P. Sterkenburg; Alijda d.v. H. Diepe- veen en W. van Ginkel; Sander z.v. R. W. Wijnaendts van Resandt en M. Pluijm; Maria Cornelia d.v. D. van Maanen en B. I. J. B. W. Spies; Sebes z.v. G. W. Kruidenier en J. Zevenhuizen; Gijsje d.v. J. van Gesink en C. M. Greven; Johanna d.v. J. Bos en N. J. Versteeg; Adriana d.v. C. Bruijs en J. van Tolij. Ondertrouwd: S. van Dijk en J. H. A. Voortman; S. van der Heijden en C. Brie nesse; G. J. Stuivenberg en J. W. van Tongeren; W. van Houten en M. A. G. van Daalen. Gehuwd: J. J. ter Maten en H. J. van Dijk; J. F. van Veenendaal en H. D. van der Zee. Overleden: Jan Jerphaas van Lienden, 81 jaar, geh. gew. met N. Nagel; Clasina Johanna Ziermans, 43 jaar, echtgen. van H. Schurink; Peter van Mourik, 78 jaar, echtgen. van B. van Remmerden; Jacoba Baars, 84 jaar, geh. gew. met G. de Roo- der. Elders ovreleden, te Wageningen: Ger- rit ter Haar, 50 jaar, echtgen. van C. A. van de Waal. RENSWOUDE Geboren: Geertruida Alida d.v. M. Kloot en G. Vlastuin. VEENENDAAL Geboren. Alex Marcel d.v. J. M. Gijs- bers en M. L. Faber; Lammert Wessel z.v. G. Ariesen en E. M. A. Spies; Aartje d.v. P. van den Dikkenberg en A. H. Ra venhorst; Meine z.v. R. A. Keulen en J. van Geerenstein; Willem Steven z.v. G. W. van Dijk en M. G. van den Berg; Wil lem Cornelis z.v. W. G. van de Weerdhof en J. van Geerenstein; Petronella Johan na d.v. J. A. Folmer en P. van der Meij- den; Frank z.v. J. van den Dikkenberg en J. Piet; Willem z.v. J. van Wakeren en C. Bochane; Elfriede d.v. F. H. Schoe- maker en W. Versteeg; Marco z.v. J. van den Berg en H. M. Scholten; Pietemella d.v. M. van Doorn en M. van Oost; Jan Marinus z.v. J. van Doom en J. W. M. van Houtum; Hendrika d.v. J. Hardeman en J. W. Beukhof; Alijda d.v. H. Diepe- veen en W. van Ginkel (geb. te Rhenen); Petronella d.v. J. Kanis en P. P. Ster kenburg (geb. te Rhenen); Maria Cornelia d.v. D. van Maanen en B. I. J. B. W. Spies (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: H. van Baaren en W. van de Haar; C. de Jong en H. .J G. van Koo- ten; T. Ariesen en A. H. de Bruin; J. N. Seijn en M. H. Schoonderbeek; H. J. Lu cas en E. A. van Leeuwen; H. van Leu- veren en F. W. Veenendaal. Gehuwd: L. P. G. Houdijk en M. M. Binken; J. Mandersloot en C. Vink; J. van Manen en H. Boers. EDERVEEN Ondertrouwd: R. G. Bos en R. A. van de Meent; W. Visser en G. Galis. Overleden: Frans van Garderen, 55 jaar. RHENEN Ingekomen: B. Koens van Steenderen; W. P. O. Rooijmans van Rheden; J. W. Onink met gezin van Maurik; M. H. Hehl van Bevrewijk; J. van Riessen van Ede; B. Legemaat van Maartensdijk; C. A. Haarlem van Baarle-Nassau; B. Moha- med Mohammadi van Frankrijk; M. Bou- tahar van Frankrijk; S. Cahib Allouch van Frankrijk; H. Madani Azzouz van Frankrijk; T. Moh Boutahar van Frank rijk; M. T. Ahmed van Frankrijk; M. Chaid Siad van Frankrijk. Vertrokken T. Rutjes naar Ravenstein; A. Weijdema naar Bussum; G. van Veen met gezin naar Rheden; C. W. Hovestad naar Lienden; B. van Brenk naar Val burg. AMERONGEN Ingekomen: Th. J. van Zoelen van Roo sendaal; G. H. Daane van Zeist; H. van de Pol van Dordrecht. Vertrokken: C. Cornelisse naar Veenen daal; J. M. R. Barja Vega naar Rhenen; A. de Bruin naar Wamel. VEENENDAAL: K. Annot, arts, Kerke- wijk 56, tel. 3198. Apotheek Zuiders- ma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. Zusters Groene Kruis: Zr. M. Post, Schrij verspark 411, tel. 2573. RHENEN: P. Rienstra, arts, Herenstraat 63, tel. 2577. Apotheek Deijs alleen voor spoedx-ecepten. ELST. AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossendorp en Van Ommeren: A. C. Kars, arts te Amerongen, tel. 03434- 1273. EDERVEEN, DE KLOMP .RENSWOU DE: S. T. Heij, arts te De Klomp, tel. 08387-200. VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur ds. J. Fokkema van Soest; 5 uur dr. C. Graafland. Julianakerk: 9.30 uur ds. P. de Jong; 5 uur ds. J. T. Cazander van Scher- penzeel. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. T. Lan- gerak; 4.30 uur ds. R. E. Kuus van Voorthuizen. Sionskerk: 9.30 uur ds. C. Graafland; 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Bejaardencentrum: 9.30 uur ds. A. Vroegindeweij. Veeneind: 3 uur ds. A. Vroegindeweij. Dijkstraat: 2.45 uur ds. P. M. Breu- gem van Achterberg. Geref. Petrakerk: 9.30 uur ds. Van Dee van Ede; 5 uur ds. Van Enk. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. Van Enk; 5 uur ds. Van Arkel van Haarlem. Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 en 5 uur ds. Kleisen van Utrecht. Chr. Geref. Pniëlkerk: 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 5 uur ds. Kapteijn (Legerpredikant te Am- hem). Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur (H. A.) en 5.30 uur (H.A. en Dankz.) ds. Bos. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur lees dienst; woensdag 23 juni 7.30 uur ds. Ligtenberg van Oudemirdum. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Broer van Hilversum. R.K. Willibrordkerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligings samenkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Volle Evang. Gem.: woensdag 23 juni 8 uur geb. O.C.B. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Kooreman; 6.30 uur ds. A. Westra. Geref. Kerk: 9 uur en 5 uur ds. Volten. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur dhr. v. Beusekom van Veenendaal; 4.30 uur ds. J. C. de Bie van Ederveen. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur ds. P. v. d. Bijl uit Rotterdam. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5 uur leesdienst; woensdag 23 juni 7.30 uur ds. Chr. v. d. Woestijne van Barne- veld. Oud Geref. Gem.: 10 en 5.30 uur lees dienst; donderdag 24 juni 's avonds 7 uur ds. v. Prooyen van Grafhorst. R.K. Ged. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 4 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. W. Rijns burger uit Amersfoort; 6 uur ds. L. v. d. Peut uit Renswoude. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6.30 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. M. Breugem. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6.30 uur lees dienst; donderdag 24 juni 7 uur ds. Mieras van Krimpen a/d IJssel. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. A. Westra uit Rhenen; 6.30 uur ds. G. Kaastra. Dorpshuis: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. F. H. v. Aalst uit Baarn. R.K. Kerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 9 en 10.30 uur ds. G. Kaastra uit Amerongen; 6.30 uur ds. N. Kooreman uit Rhenen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; maandag 21 juni 7 uur ds. J. van der Poel van Ede. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. C. de Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. L. v. d. Peut (voorber. H.A.); 6.30 uur ds. E. E. de Looze van Hilversum. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. B. Slin- genberg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. T. Ca zander; 6.30 uur ds. T. Langerak uit Veenendaal. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. Kuijper uit Zeist. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. E. v. d. Bij; maandag 8 uur ds. H. Raven. EDE SCHERPENZEEL: W. van Vulpen, arts, Oud Geref. Gem.: 10 en 7 uur ds. J. Dorpsstraat, tel. 03497-1220. van der Poel.

De Vallei | 1965 | | pagina 2